Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κουνούπια!!!


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια!!!

ειμαι στην πολυ αρχη μιας πολυποθυτης πρωτης εγκυμοσυνης κ ολα πανε καλα!!!

ευχομαι να μας πανε ολα καλα!!!

 

σημερα ρωτησα τη γιατρο κ μου ειπε αντικουνουπικα χωρου απαγορευεται οσο μακρια κ αν ειναι γιατι για να διωχνει τα κουνουπια παει να πει οτι μυριζει.

κ για το σωμα αν μπορω να τα αποφυγω καλος αλλιως φυτικα απο το φαρμακειο αυτα που ειναι για τα πολυ μωρα!!!

 

καλη εγκυμοσυνη κ καλο καλοκαιρι να εχουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Εγω δεν εχω ρωτησει τη γιατρο αλλα βαζω αοσμο υγρο αντικουνουπικο στην πριζα, μακρια απο το κρεβατι, και δεν μυριζει καθολου, κανει ομως δουλεια με τα κουνουπια. Στο μπαλκονι καιω κερακι σιτρονελλας και που και που φιδακι γιατι η σιτρονελα σε κερι δεν ειναι και πολυ αποτελεσματικη. Μυριζει λιγακι και σκεφτομαι μηπως δεν ειναι καλο που το αναβω αλλα με κατατρωνε τα κουνουπια, κι εμενα και τον αντρα μου δηλαδη, και δεν αντεχω να μην βαλω τιποτα. Εχω κι ενα μπωλ με ξυδι στο πατωμα και οτι απ'αυτα βοηθησει καλο ειναι!

Αν ημουν στο 1ο τριμηνο ισως δεν θα εβαζα τιποτα απο αυτα, αλλα στον 5ο που ειμαι, νομιζω οτι δεν ειναι επικινδυνα. Μεγαλο προβλημα τα κουνουπια, εμεις πρωτη χρονια εχουμε παρα πολλα, ειναι απελπισια. Τα προηγουμενα χρονια δεν μας απασχολουσαν καθολου. Μενω στο κεντρο της πολης, σε πολυκατοικια και παντα λεγαμε με τον αντρα μου τι τυχεροι ειμαστε που δεν εχουμε κουνουπια. Ηρθε η ωρα μας!

Link to comment
Share on other sites

....... βαζω αοσμο υγρο αντικουνουπικο στην πριζα...

 

Το να είναι άοσμο, αυτό δε σημαίνει πως είναι και ακίνδυνο.

 

Να διαβάζετε πάντα τις οδηγίες χρήσης και να ακολουθείτε τις οδηγίες που συστήνουν οι γιατροί.

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και η μαγική λύση της κουνουπιέρας! Εμείς σωθήκαμε (εγώ δηλαδή γιατί εμένα τρώγανε) και ζούμε σε περιοχή που έχουμε κατά καιρούς και πολλά κουνούπια τίγρης.

Με την κουνουπιέρα κάνουμε κάτι ύπνους άλλο πράγμα...άσε που είναι και λίγο ρομαντική και μας θυμίζει και το camping <3.

Επίσης έχω και Λουίζα και βασιλικούς και γεράνι αλλά δεν είχα δει καμία βελτίωση με τα κουνούπια.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...