Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Είμαι χαζή που κάνω τέτοιες σκέψεις????


Goblin

Recommended Posts

Καλημέρα… θα ήθελα να σας πω ένα θεματάκι που έχω και να μου πείτε την γνώμη σας…. Είμαι παντρεμένη 9 χρόνια και έχω δύο παιδάκια…

Ο σύζυγος μου είναι διαβητικός (κάνει ινσουλίνη). Εδώ και ένα χρόνο περίπου έχουμε λίγες ερωτικές επαφές… Νόμιζα ότι έχει χάσει το ενδιαφέρων του…. Ότι κάτι δεν πάει καλά… δεν με βλέπει σαν γυναίκα αλλά σαν μαμά… κτλ κτλ.

Όταν το συζητήσαμε μου είπε ότι έχει πρόβλημα στύσης (συχνό θέμα όταν είσαι διαβητικός) έπεσα από τα σύννεφα….. Φυσικά και τον στήριξα και θα τον στηρίξω… μιλήσαμε και με τον διαβητολόγο του και μας είπε ότι λόγο του μικρού της ηλικίας του όταν ρυθμίσει το ζάχαρο του δεν θα έχει πρόβλημα….!!!!

Πιο είναι το πρόβλημα μου… ενώ ξέρω ότι υπάρχει θέμα συνεχίζω να αισθάνομαι άσχημα!!!!! Όταν περνάνε οι μήνες χωρίς να κάνουμε έρωτα αρχίζουν και μου μπαίνουν στο κεφάλι οι ίδιες σκέψεις και ακόμα χειρότερες για παράδειγμα ‘’δεν έχει πρόβλημα στύσεις αλλά πρόβλημα με μένα’’!!! Είμαι χαζή που κάνω τέτοιες σκέψεις???? Βοήθεια

Θέλω να βαρεθώ και δεν προλαβαίνω…

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χωρίς να είμαι παντρεμένη σου λέω πως ναι κακώς το ρίχνεις στον εαυτό σου..αφού σας εξήγησε ο γιατρός γιατί χαλάς το μυαλουδάκι σου με ανόητες σκέψεις;;;Πιστεύω πως αν πραγματικά ήταν άλλοι οι λόγοι θα το είχες καταλάβει απο αλλαγή συμπεριφοράς!

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ… σας ευχαριστώ κορίτσια!!!! Όχι δεν έχει αλλάξει κάτι στην συμπεριφορά του αλλά να…. καμιά φορά μου φαίνονται όλα μαύρα!!!!! Μου δώσατε κουράγιο, ευχαριστώ!!!

Θέλω να βαρεθώ και δεν προλαβαίνω…

Link to comment
Share on other sites

χαζή δεν είσαι απλά είναι λάθος που κάνεις τέτοιες σκέψεις

απο την μία σαν γυναίκα σε καταλαβαίνω και δικαιολογώ το ότι νιώθεις έτσι...όμως απο την άλλη γνωρίζεις το πράβλημα του...οπότε το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να βοηθήσεις τον άντρα σου

δεν θα σου πω να μην ενοχλείσαι θα σου πω να το παλέψεις όμως γιατί όσο εσύ δεν νιώθεις καλά αυτό θα βγαίνε στην επιφάνεια και ίσως δημιουργήσει άλλα προβλήματα..

θα σου πρότεινα λοιπόν να μην ρίχνεις τον εαυτό σου τόσο...να κάνεις υπομονή μέχρι ρυθμιστεί το θέμα της υγείας του άντρα σου...(εύχομαι να γίνει σύντομα)

Vyf0p2.png

Εσύ 'σαι μόνο που μπορείς να μπαίνεις στη σιωπή μου ν' ακούς την κάθε σκέψη μου πριν να στην πει η φωνή μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειναι λογικο να νιωθεις ετσι γιατι καθε γυναικα θελει να ειναι ποθητη, να προκαλει τον ανδρα της κτλ κτλ. σιγουρα δεν φταις εσυ που δεν εχετε ερωτικες επαφες. γι αυτο προσπαθησε να ξεπερασεις αυτες τις ανασφαλειες γιατι ο ανδρας σου χρειαζεται στηριξη. σιγουρα θα ειναι δυσκολο κ γι αυτον κ μαλιστα πολυ. θυμαμαι ενα πρωινο που ο ανδρας μου δεν ειχε την καθημερινη πρωινη στυση ηρθε ανησυχος να μου το πει κ αναρωτιοταν αν εχει καποιο προβλημα!!! φαντασου ποσο σημαντικο ειναι γι αυτους. στηριξε τον οσο μπορεις κ θα περασει χωρις να το καταλαβεις!

Link to comment
Share on other sites

Ο αντρας μου εχει διαβητη αλλα δεν ειναι ινσουλινοεξαρτωμενος.Το ρυθμιζουμε με χαπια.Καποια στιγμη που ειχαμε κι εμεις το ιδιο προβλημα(μονο που εμενα δεν μου περασε καν απο το μυαλο το προβλημα υγειας που εχει)πανω στον καυγα του το ανεφερα.Το αποτελεσμα?Να τον κανω να νιωσει ασχημα(λες και το ηθελε)και εγω να εχω τρομερες ενοχες που αντι να δειξω κατανοηση τον εφερα σε αυτη τη θεση.(Στο κατω κατω οταν τον παντρευτηκα ηξερα).Και μην ξεχναμε οτι αυτος ειναι ενας απο τους τομεις ποϋ "ποναει"ιδιαιτερα τους αντρες.Θα σε συμβουλευα να μην σκεφτεσαι ετσι.Χαλιεσαι και εσυ αλλα και αυτος.

Τα παιδιά μου....η ζωή μου

Link to comment
Share on other sites

Η μεγάλη αλήθεια είναι οτι δυστυχώς, πολύ δυστυχώς όλοι οι διαβητικοί θα περάσουν από αυτή τη φάση, παροδικά ή και μόνιμα σε ορισμένες περιπτώσεις.

Σου ευχομαι στην πετριπτωση σας να είναι παροδικό και ευχαριστηθείτε πολλά χρόνια σεξουαλικής ζωής.

Φαντάζομαι ότι είναι δυσκολο να μην σου μπαίνουν ασχημες σκέψεις και να διατηρείς την αυτοπεπήθηση σου, όμως πρέπει να μείνεις θετική και να στηριξεις τον αντρα σου. Αν κλωνίζεσαι εσύ, σκέψου αυτός πως νιώθει! Οχι κλωνίζεται... πρέπει να γκρεμιζεται! Ολες ξέρουμε πόσο ευαίσθητοι είναι οι αντρες σε αυτό το θέμα.

 

Αυτό όμως που κυρίως θέλω να σου πω, είναι ότι πλέον υπάρχει φαρμακευτική αγωγή για αυτές τις περιπτώσει και πολύ κακός ο διαβητολόγος του αντρα σου δεν σας συνέστησε αυτή τη λύση, που είναι ασφαλέστατη (αφόσων δεν υπάρχει σοβαρό καρδιολογικό πρόβλημα) και ενδεδειγμένη και τεκμηριωμένη ιατρικά για τέτοια περιστατικά.

Ενας ουρολόγος θα μπορούσε σίγουρα να σας βοηθήσει.

Φυσικά και αυτό που σου προτείνω θέλει προσοχή στο χειρισμό του, καθώς το θέμα είναι ιδιαίτερα λεπτο.

Ελπίζω να σε βοηθάω....

c12e25debb.png
Link to comment
Share on other sites

δεν θα σου πω να μην ενοχλείσαι θα σου πω να το παλέψεις

 

ειναι λογικο να νιωθεις ετσι γιατι καθε γυναικα θελει να ειναι ποθητη, να προκαλει τον ανδρα της κτλ κτλ.

 

 

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας με βοηθήσατε να ηρεμίσω…. Έχετε δίκιο απλά μερικές φορές μπαίνουνε στο μυαλό σκέψεις που μάλλον δεν θα έπρεπε….

 

 

Καποια στιγμη που ειχαμε κι εμεις το ιδιο προβλημα(μονο που εμενα δεν μου περασε καν απο το μυαλο το προβλημα υγειας που εχει)πανω στον καυγα του το ανεφερα.Το αποτελεσμα?Να τον κανω να νιωσει ασχημα(λες και το ηθελε)και εγω να εχω τρομερες ενοχες που αντι να δειξω κατανοηση τον εφερα σε αυτη τη θεση.(Στο κατω κατω οταν τον παντρευτηκα ηξερα).Και μην ξεχναμε οτι αυτος ειναι ενας απο τους τομεις ποϋ "ποναει"ιδιαιτερα τους αντρες.Θα σε συμβουλευα να μην σκεφτεσαι ετσι.Χαλιεσαι και εσυ αλλα και αυτος.

 

Το ίδιο έπαθα και εγώ…. Δεν μου είχε μιλήσει για το θέμα και έτσι έφτιαξα καφεδάκια και του λέω έλα να συζητήσουμε μπλα μπλα μπλα στην αρχή άρχισε με τη κλασική δικαιολογία άγχος, κούραση, τα παιδιά …… εγώ ανένδοτη ‘’δεν μπορεί να είναι αυτό τι συμβαίνει?? Μα καλά μου λέει τόσο σημαντικό είναι για σένα?? Και του λέω ‘’Φυσικά 34 χρονών είμαι δεν είμαι 60 εάν δεν έχουμε σεξουαλική ζωή δεν είμαστε ζευγάρι!!!!! Και εκεί πάνω μου το είπε…. Ένοιωσα τόσο άσχημα ήθελα να ανοίξει η γη να με καταπιεί….. ουφφφφ

 

Αυτό όμως που κυρίως θέλω να σου πω, είναι ότι πλέον υπάρχει φαρμακευτική αγωγή για αυτές τις περιπτώσει και πολύ κακός ο διαβητολόγος του αντρα σου δεν σας συνέστησε αυτή τη λύση, που είναι ασφαλέστατη (αφόσων δεν υπάρχει σοβαρό καρδιολογικό πρόβλημα) και ενδεδειγμένη και τεκμηριωμένη ιατρικά για τέτοια περιστατικά.

Ενας ουρολόγος θα μπορούσε σίγουρα να σας βοηθήσει.

Φυσικά και αυτό που σου προτείνω θέλει προσοχή στο χειρισμό του, καθώς το θέμα είναι ιδιαίτερα λεπτο.

Ελπίζω να σε βοηθάω....

 

Όντος ο διαβητολόγος μας είπε ότι υπάρχει φαρμακευτική αγωγή αλλά επειδή ήταν αρρύθμιστος για αρκετό καιρό είπε να ρυθμιστεί πρώτα και αν δεν επανέλθει βλέπουμε. Καρδιολογικό πρόβλημα δεν έχει… Θα πάμε σε 3 μήνες με τις μετρήσεις – εξετάσεις κτλ και βλέπουμε….!!!!!!!!

 

 

Σας ευχαριστώ, κορίτσια είσαστε γλυκύτατες

Θέλω να βαρεθώ και δεν προλαβαίνω…

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...