Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χάθηκε άδικα...


ψαράκι

Recommended Posts

Σήμερα στην Κηφισίας σε ένα φανάρι ήταν ένας κύριος ο οποίος μοίραζε κάποια φυλλάδια. Συνήθως δεν παίρνω, αυτός όμως επέμενε παρακαλώντας, και να τι διάβασα....

 

ΧΑΘΗΚΕ ΑΔΙΚΑ

Την 25η Μαρτίου 2011 η (Ε.Χ.) ετών 38 συζ. (Β.Μ.), μόνιμο κάτοικο Μεσολογγίου μετέβη στο Κέντρο Εξωσωματικής (τάδε.......) επί της οδού (τάδε.......) στο (......), όπου είχε προγραμματισμένο ραντεβού με τον υπεύθυνο ιατρό .......... για τη διενέργεια εξωσωματικής γονιμοποίησης.

Η γυναίκα εισήλθε υγιέστατη στο (τάδε) κέντρο και μετά από 1 ώρα μεταφέρθηκε εσπευσμένα στο Νοσοκομείο-Μαιευτήριο (τάδε), όπου λίγο αργότερα οι γιατροί ανακοίνωσαν ότι πέθανε.

 

ΚΑΝΕΝΑ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΚΑΝΑΛΙ ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΑΙ ΝΑ ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΓΙΑ ΑΓΝΩΣΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ

ΖΗΤΑΜΕ ΔΙΚΑΙΩΣΗ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΤΗΣ (.....) ΝΑ ΟΔΗΓΗΘΟΥΝ ΣΤΗ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΜΩΡΗΘΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΕΓΚΛΗΜΑ ΠΟΥ ΔΙΕΠΡΑΞΑΝ.

 

Παρακαλούμε όποιος μπορεί να δημοσιεύσει το θέμα να μας καλέσει στο τηλ. (....), (δ/νση).

 

Ο σύζυγος (.....)

 

(για ευνόητους λόγους δεν βάζω ονόματα. Όποιος ενδιαφέρεται και ίσως μπορεί να βοηθήσει σ' αυτή την έκκληση του συζύγου της κοπέλας, μπορεί να στείλει π.μ. και να του γνωστοποιήσω τα ονόματα).

 

Επίσης θέλω να εκφράσω την απορία μου για το γεγονός πως κανένα κανάλι δεν το κοινοποιεί.... ενώ το άλλο θέμα με την κοπέλα (το μοντέλο της Μενεγάκη, όπως το έχουν "πουλήσει") έγινε θέμα στην ελληνίδα Όπρα... http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=85857&highlight=%EC%EF%ED%F4%DD%EB%EF+%CC%E5%ED%E5%E3%DC%EA%E7

Εδώ μάλλον πρόκειται για μεγαλογιατρό και όχι για κάποιο δημόσιο νοσοκομείο... Βέβαια, ειλικρινά δεν ξέρω τι μπορεί να έχει συμβεί. Απλά ένιωσα την ανάγκη να στο ποστάρω στο φορουμ γιατί ο άνθρωπος ήταν ένα κουρέλι...:-(

tZh5p3.png

G0KVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 109
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μακαρι να μπορουσα να κανω κατι να βγει στη φορα!

αν εχεις το φυλλαδιο, μπορω να σου πω να το στειλεις σαρωση mail κτλ., σε ενα φιλο που εχει τοπικη εφημεριδα σε ηρακλειο,ν.ιωνια κ περιχωρα, μηπως μπορεσουμε κ το προωθησουμε.

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

κριμα πολυ κριμα... σιγουρα ηταν καποιος μεγαλογιατρος και εχει μεσον στην τηλεοραση αλλιως δεν εξηγειται,εδω βγαζουν ειδηση αν πεθανε μια μυγα δεν θα εβγαζαν αυτο...κατι παιζει σιγουρα μακαρι να βρει το δικιο του αυτος ο αντρας...

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μπορει να γίνει προώθηση από email σε email.Σιγουρα θα εξαπλωθει με ταχύτητα και είναι πιθανότερο να φτασει και σε σωστα χέρια.

Μόνο χαζο-email-αλυσίδες θα στέλνουμε?

Κάντο μας copy-paste σε πμ και ξεκινάμε!

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites

την Δευτερα μετα την αποξεση πηγα στο Ικα να μου γραψει ο γιατρος την αδεια, εκει ηταν 2-3 γιατροι και μιλαγαν και ο γιατρος που μου εγραφε την αδεια τους ελεγε την περιπτωση αυτη

 

κατι της εδωσαν για αναισθησια η κατι αλλο δεν ξερω τ δινουν σ αυτες τις περιπτωσεις και παρουσιασε αλλεργια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

tzini και madrid05 σας έστειλα με π.μ. το κείμενο.

 

Tzini, δεν το σκάναρα, αλλά σου έστειλα το ακριβές κείμενο αν μπορέσεις να το προωθήσεις στον φίλο σου. Σε περίπτωση που χρειάζεται το "πρωτότυπο" θα προχωρήσω στο σκανάρισμα ή στην αποστολή φαξ που θα μου υποδείξεις!

 

Ελπίζω πραγματικά κορίτσια να βοηθήσουμε τον άνθρωπο...

Πάντως θαύμασα το κουράγιο του και την κίνηση που έκανε...

Απλά πήρε τα πράγματα στα χέρια του, και ζητάει την αλληλεγγύη μας... γιατί έτσι όπως έχουν εξελιχθεί τα πράγματα μόνο μέσα από την αλληλοστήριξη μπορεί κάτι να γίνει...

 

Όσο για το ποιος φταίει και πως εξελίχθηκε η τραγική ιστορία της κοπέλας, μόνο κάποιος δημοσιογράφος φαντάζομαι πως μπορεί να διεξάγει μια πλήρη έρευνα, γι' αυτό εύχομαι να μπορέσει να το διαβάσει και να ενδιαφερθεί κάποιος δημοσιογράφος.

tZh5p3.png

G0KVp3.png

Link to comment
Share on other sites

tzini και madrid05 σας έστειλα με π.μ. το κείμενο.

 

Tzini, δεν το σκάναρα, αλλά σου έστειλα το ακριβές κείμενο αν μπορέσεις να το προωθήσεις στον φίλο σου. Σε περίπτωση που χρειάζεται το "πρωτότυπο" θα προχωρήσω στο σκανάρισμα ή στην αποστολή φαξ που θα μου υποδείξεις!

 

Ελπίζω πραγματικά κορίτσια να βοηθήσουμε τον άνθρωπο...

Πάντως θαύμασα το κουράγιο του και την κίνηση που έκανε...

Απλά πήρε τα πράγματα στα χέρια του, και ζητάει την αλληλεγγύη μας... γιατί έτσι όπως έχουν εξελιχθεί τα πράγματα μόνο μέσα από την αλληλοστήριξη μπορεί κάτι να γίνει...

 

Όσο για το ποιος φταίει και πως εξελίχθηκε η τραγική ιστορία της κοπέλας, μόνο κάποιος δημοσιογράφος φαντάζομαι πως μπορεί να διεξάγει μια πλήρη έρευνα, γι' αυτό εύχομαι να μπορέσει να το διαβάσει και να ενδιαφερθεί κάποιος δημοσιογράφος.

 

οκ. το στελνω μαιλ.

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλησπέρα

σπάω το κεφάλι μου που το διάβασα ή το άκουσα,,,

Είμαι σίγουρη πως κάπου παίχτηκε, σε κάποιο μέσο,,,

Αν δεν κάνω λάθος, το μαιευτήριο ήταν το Μητέρα??????

Ας μου το στείλετε σε p.m να το προωθήσω κ εγώ:(:(

"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites

παιζει ρολο το οτι δεν αναφερει σε ποιο κεντρο εξωσωματικης? η' ξεχασες να το στειλεις σε εμενα?

γιατι το εστειλα αυτουσιο απ το πμ. κ λειπει το κεντρο.

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα

σπάω το κεφάλι μου που το διάβασα ή το άκουσα,,,

Είμαι σίγουρη πως κάπου παίχτηκε, σε κάποιο μέσο,,,

Αν δεν κάνω λάθος, το μαιευτήριο ήταν το Μητέρα??????

Ας μου το στείλετε σε p.m να το προωθήσω κ εγώ:(:(

 

 

που βρε κοριτσαρα?! θυμησου!

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ να ρωτήσω κάτι που μου κέντρισε το ενδιαφέρον αλλά μπορεί να είναι και χαζομάρα?

Την 25η Μαρτίου είχε προγραμματισμένο ραντεβού?? Δεν υποτίθεται ότι είναι αργία εκείνη η ημέρα? Λέω εγώ τώρα, μπορεί να έχω και άδικο στην συγκεκριμένη περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να ρωτήσω κάτι που μου κέντρισε το ενδιαφέρον αλλά μπορεί να είναι και χαζομάρα?

Την 25η Μαρτίου είχε προγραμματισμένο ραντεβού?? Δεν υποτίθεται ότι είναι αργία εκείνη η ημέρα? Λέω εγώ τώρα, μπορεί να έχω και άδικο στην συγκεκριμένη περίπτωση.

 

αυτο σκεφτηκα κ εγω εξ αρχης, αλλα παραπαει να ειναι αστειο πρωταπριλιατικο. ειπε κ μια κοπελα οτι το ακουσε (μαλλον το ιδιο περιστατικο) .... θα κανω κ εγω γκουγκλαρισμα.

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

Μμμμ θυμήθηκα, κάντε αναζήτηση στο google και θα καταλάβετε γιατί δεν παίχτηκε στα κανάλια:(:(:(:(

Αν είναι αυτή η περίπτωση,,,,

 

Τι googλαρες? Γιατί είναι και αργά κι έχω ελάχιστα αποθέματα....

tZh5p3.png

G0KVp3.png

Link to comment
Share on other sites

:shock:

μην κοιτας σαν χανος, ψαρακι.

θα την βρουμε την ακρη.

 

αποκλειω το ενδεχομενο να εκανε πλακα ο ανθρωπος!!!!

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

Μμμμ θυμήθηκα, κάντε αναζήτηση στο google και θα καταλάβετε γιατί δεν παίχτηκε στα κανάλια:(:(:(:(

Αν είναι αυτή η περίπτωση,,,,

 

πες μας κ εμας κοπελια τι γκουγκλαρεις, γιατι το εχω στειλει σε εφημεριδα!!!

αν κ φιλη μου απο παιδι η γυναικα του εκδοτη.

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να ρωτήσω κάτι που μου κέντρισε το ενδιαφέρον αλλά μπορεί να είναι και χαζομάρα?

Την 25η Μαρτίου είχε προγραμματισμένο ραντεβού?? Δεν υποτίθεται ότι είναι αργία εκείνη η ημέρα? Λέω εγώ τώρα, μπορεί να έχω και άδικο στην συγκεκριμένη περίπτωση.

Κανένα προγραμματισμένο προφανώς δεν είχε,, απλά την συγκεκριμένη ημέρα έπαθε η κοπέλα αυτό που έπαθε,, η εξωσωματική είχε προηγηθεί άλλη μέρα

Τι googλαρες? Γιατί είναι και αργά κι έχω ελάχιστα αποθέματα....

αχ με αυτόν τον γιατρό έχει αποκτήσει το θαύμα της μια φίλη μου...

gamoto την έχω έτοιμη την ιστοσελίδα αλλά κωλύομαι,,,

Θα γίνει χαμός με το θέμα κ δεν θέλω,,,

"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites

εισεβαλαν στο ιδιωτικό μαιευτήριο αθίγγανοι συγγενείς...μαλιστα.ετσι εξηγείται γιατί το καναν γαργαρα το θεματακι. σα δε ντρεποντε λεω γω

 

Αυτό ακριβώς:(

γι αυτό αποσιωπήθηκε φαντάζομαι:(:(

"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...