Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τα νέα μου


Recommended Posts

....εεε, αν υπάρχει και ανταπόκρυση τότε φιλη μου είσαι απο τις ττυχερες... ευγε...... :wink:

 

Να πω την αλήθεια, μάλλον λόγω ορμονών, έχω την ανάγκη να κάνει ο άντρας μου το πρώτο βήμα, μάλλον για να αισθανθώ επιθυμητή πάλι. Εκεί κάπου χάνουμε την επικοινωνία...

Αλλά δεν έχω παράπονο.... :wink:

Με τα παιδιά μου, ξαναγεννιέμαι...

bUwEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γενικά φανταζομαι ότι θα είναι λίγακι περιεργο ε///

ε, δεν πειραζει, σε λόιγο και ρό θα γίνεται κανονικά....ελπίζω και όχι μετα να με βλέπει σαν τη μάνα του γιου του οπότε σεβασμός...

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΘΑ ΤΟΝ ΤΣΑΚΙΣΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

Aphrodite_k

 

Link to comment
Share on other sites

δεν μου απαντατε και αγχώνομαι

 

ποσο χερι βαζει?????

 

 

:lol::lol::lol::lol: να σαι καλά πάλι με έκανες και γέλασα...σε έχει πιάσει μεγάλο άγχος με το πόσο χέρι βάζει ε; Άντε βρε κορίτσια πείτε...θα το σκάσετε το Αφροδιτάκι :lol::P

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

δεν μου απαντατε και αγχώνομαι

 

ποσο χερι βαζει?????

 

 

:lol::lol::lol::lol: να σαι καλά πάλι με έκανες και γέλασα...σε έχει πιάσει μεγάλο άγχος με το πόσο χέρι βάζει ε; Άντε βρε κορίτσια πείτε...θα το σκάσετε το Αφροδιτάκι :lol::P

 

καλά σας λένε, πείτε ρε κορίτσια. αύριο πάω στο γιατρό, να ξέρω τι θα μπει ακριβώς εκεί πέρα... :lol:

μέχρι τώρα ήξερα τι μπαίνει και τι βγαίνει. τώρα όσο να ναι μια αβεβαιότητα υπάρχει... :lol:

1Iik.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ κι εγώ έχω ρίξει πολύ γέλιο :D:D:D Να σαι καλά βρε Αφροδιτάκι!!

Λοιπόν εγώ δεν μπορώ να σας πω με ακρίβεια αλλά νομίζω πως ήταν 1-2 δάκτυλα. Αλλά ξαναλεω:

ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΠΑΙΔΙ ΘΑ ΒΓΕΙ ΑΠΟ ΚΕΙ!!!ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΣΑΝ ΜΙΑ ΠΡΟΒΑ :D:D:D

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ποσο χερι βαζει?????

 

χαχα, πλάκα έχετε κορίτσια!

Αυτό που θέλει να δει ο γιατρός είναι την κατάσταση του τραχήλου και κυρίως αν έχει αρχίσει να μαλακώνει.

Τώρα το πόσο "βαθιά" μπαίνει το χέρι, δεν ξέρω ακριβώς... :lol:

Πάντως δεν το βάζει μέχρι τον αγκώνα! χαχα!

Είναι πολύ στιγμιαία η κίνηση, δεν κρατάει πάνω από 5-10 δευτερόλεπτα.

 

Νομίζω όμως ότι σε περίπτωση που το μωρό είναι ανάποδα, τότε δεν χρειάζεται έλεγχος τραχήλου αφού η γέννα θα γίνει με καισαρική.

Με τα παιδιά μου, ξαναγεννιέμαι...

bUwEp2.png

Link to comment
Share on other sites

χαχα, πλάκα έχετε κορίτσια!

Αυτό που θέλει να δει ο γιατρός είναι την κατάσταση του τραχήλου και κυρίως αν έχει αρχίσει να μαλακώνει.

Τώρα το πόσο "βαθιά" μπαίνει το χέρι, δεν ξέρω ακριβώς... :lol:

Πάντως δεν το βάζει μέχρι τον αγκώνα! χαχα!

Είναι πολύ στιγμιαία η κίνηση, δεν κρατάει πάνω από 5-10 δευτερόλεπτα.

 

Νομίζω όμως ότι σε περίπτωση που το μωρό είναι ανάποδα, τότε δεν χρειάζεται έλεγχος τραχήλου αφού η γέννα θα γίνει με καισαρική.

 

Εμένα με εξέτασε κολπικά μόνο μιά φορά όταν πήγα για τις συσπάσεις γιατι ήθελε να είναι σίγουρος πως δεν έχω διαστολή.

Τώρα επειδή το μωρό είναι ανάποδα δεν νομίζω κι εγώ να με εξετάζει κολπικά...μέχρι στιγμής πηγαίνω κάθε βδομάδα και με βάζει στον καρδιοτοκογράφο, μου κάνει και υπέρηχο αλλά κολπικό δεν μου έκανε ξανά!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάλι δεν με έχει βάλει ακόμα στον καρδιοτοκογράφο...

τελευταία φορά πήγα πριν 2 εβδομάδες.

να δουμε αυριο τι απ'όλα θα κάνω. ή μάλλον θα μου κάνουν.

και να σας πω την αλήθεια. δεν είναι θέμα τόσο τα δάχτυλα όσο το άλλο το μεταλλικό πράμα... :lol: αυτό ντε, που ανοίγει την είσοδο ... :lol:

1Iik.png
Link to comment
Share on other sites

εμένα πάλι δεν με έχει βάλει ακόμα στον καρδιοτοκογράφο...

τελευταία φορά πήγα πριν 2 εβδομάδες.

να δουμε αυριο τι απ'όλα θα κάνω. ή μάλλον θα μου κάνουν.

και να σας πω την αλήθεια. δεν είναι θέμα τόσο τα δάχτυλα όσο το άλλο το μεταλλικό πράμα... :lol: αυτό ντε, που ανοίγει την είσοδο ... :lol:

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Εμένα με παρακολουθεί στενά γιατι είχαμε τρομερές συσπάσεις και φοβερούς πόνους από την 32η εβδομάδα...αν δεν υπάρχει πρόβλημα νομίζω αργεί να σε βάλει στον καρδιοτοκογράφο.

Και μιά φίλη μου που θα γεννήσει λίγες μέρες πρίν από μένα ακόμη δεν έχει μπεί στον καρδιοτοκογράφο!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάλι δεν με έχει βάλει ακόμα στον καρδιοτοκογράφο...

τελευταία φορά πήγα πριν 2 εβδομάδες.

να δουμε αυριο τι απ'όλα θα κάνω. ή μάλλον θα μου κάνουν.

και να σας πω την αλήθεια. δεν είναι θέμα τόσο τα δάχτυλα όσο το άλλο το μεταλλικό πράμα... :lol: αυτό ντε, που ανοίγει την είσοδο ... :lol:

 

θα με σκασετε ατιμες..........

:mad::mad::mad:

ενταξει ας το πιώ το ποτηρι με τα 2 δακτυλα....οκ...ας παει στο καλό θα το παλαίψουμε........

[ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ?????????????????

 

εκείνο το ματσουκακι που χρησιμοποιεί όταν δεν σου κάνει υπέρυχο στην κοιλιά που του βάζουν και προφυλακτικό ( τρομαρα του) και μοιάζει με χμ. χμ???????

Aphrodite_k

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμένα πάλι δεν με έχει βάλει ακόμα στον καρδιοτοκογράφο...

τελευταία φορά πήγα πριν 2 εβδομάδες.

να δουμε αυριο τι απ'όλα θα κάνω. ή μάλλον θα μου κάνουν.

και να σας πω την αλήθεια. δεν είναι θέμα τόσο τα δάχτυλα όσο το άλλο το μεταλλικό πράμα... :lol: αυτό ντε, που ανοίγει την είσοδο ... :lol:

 

θα με σκασετε ατιμες..........

:mad::mad::mad:

ενταξει ας το πιώ το ποτηρι με τα 2 δακτυλα....οκ...ας παει στο καλό θα το παλαίψουμε........

[ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ?????????????????

 

εκείνο το ματσουκακι που χρησιμοποιεί όταν δεν σου κάνει υπέρυχο στην κοιλιά που του βάζουν και προφυλακτικό ( τρομαρα του) και μοιάζει με χμ. χμ???????

:lol::lol::lol::lol::lol:

 

αααααααααααααααααχ δεν σε αντέχω άλλο...θα με κάνεις να γεννήσω από το πολύ το γέλιο smilie_happy_147.gifsmilie_happy_147.gifsmilie_happy_147.gif

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

μα.... μα..... δεν πρεπει να αφηνουμε υπονοουμενα τετοιου τυπου... υπάρχουν και οι ασχετες ξανθιες που ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wink::wink::wink::wink:

 

Niki-76 εσύ το είπες γιαυτό κάνε μία μετάφραση τώρα για το Αφροδιτάκη μας γιατι όπως είπαμε κι άλλη φορά είναι ξανθιά! :P μην την αφήνεις με τέτοιες απορίες :P

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

μα.... μα..... δεν πρεπει να αφηνουμε υπονοουμενα τετοιου τυπου... υπάρχουν και οι ασχετες ξανθιες που ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wink::wink::wink::wink:

 

Niki-76 εσύ το είπες γιαυτό κάνε μία μετάφραση τώρα για το Αφροδιτάκη μας γιατι όπως είπαμε κι άλλη φορά είναι ξανθιά! :P μην την αφήνεις με τέτοιες απορίες :P

 

NIKI76 απαντησε γρηγορα γιατί είμαι σε αγωνία και δεν κανει......... :shock::shock::shock::shock::wink:

Aphrodite_k

 

Link to comment
Share on other sites

ωχχχχ δημιουργησα θέμα με τις περιγραφές μου... :lol::lol:

 

λοιπόν, δεν είναι τίποτα, εννοούσα απλά το σιδερένιο πράμα (στο λητώ κάτι σιδερένια έχουν τουλάχιστον) που σου βάζουν για να ανοίξει ο κόλπος, και ο γιατρός να κάνει τα δικά του . :lol::lol:

ξέρεις μωρέ, στα τεστ παπ, όταν είναι να σου πάρει απλά υγρό, και διάφορες άλλες κολπικές εξετάσεις.

ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΣΦΙΓΓΟΜΑΙ ΚΑΙ ΠΟΝΑΩ ΣΑ ΧΑΖΗ... :shock:

 

ΑΣ ΠΑΩ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΑΛΛΟ ΤΟΠΙΚ ΤΩΡΑ ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ, ΓΙΑΤΙ... ΓΕΝΝΑΩ ΣΥΝΤΟΜΑ! :lol:

1Iik.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ωχχχχ δημιουργησα θέμα με τις περιγραφές μου... :lol::lol:

 

λοιπόν, δεν είναι τίποτα, εννοούσα απλά το σιδερένιο πράμα (στο λητώ κάτι σιδερένια έχουν τουλάχιστον) που σου βάζουν για να ανοίξει ο κόλπος, και ο γιατρός να κάνει τα δικά του . :lol::lol:

ξέρεις μωρέ, στα τεστ παπ, όταν είναι να σου πάρει απλά υγρό, και διάφορες άλλες κολπικές εξετάσεις.

ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΣΦΙΓΓΟΜΑΙ ΚΑΙ ΠΟΝΑΩ ΣΑ ΧΑΖΗ... :shock:

 

ΑΣ ΠΑΩ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΑΛΛΟ ΤΟΠΙΚ ΤΩΡΑ ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ, ΓΙΑΤΙ... ΓΕΝΝΑΩ ΣΥΝΤΟΜΑ! :lol:

 

όποιος δεν είναι χαλαρός πονάει πραγματικά...

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

εν τω μεταξύ, τελικά με την προγραμματισμένη καισαρική ΓΛΥΤΩΣΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ!!! :lol::lol::lol: Δεν υπάρχει λόγω να κοιτάμε τι κάνει ο τράχηλος τώρα. ε, καλά θα είναι! :lol:

 

ΑΧΧΧ ΤΙ ΩΡΑΙΑ! ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΚΑΤΙ ΓΛΥΤΩΣΑ!

1Iik.png
Link to comment
Share on other sites

εν τω μεταξύ, τελικά με την προγραμματισμένη καισαρική ΓΛΥΤΩΣΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ!!! :lol::lol::lol: Δεν υπάρχει λόγω να κοιτάμε τι κάνει ο τράχηλος τώρα. ε, καλά θα είναι! :lol:

 

ΑΧΧΧ ΤΙ ΩΡΑΙΑ! ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΚΑΤΙ ΓΛΥΤΩΣΑ!

 

:lol::lol::lol::lol: ναι αυτά τα γλίτωσες...κι εγώ αν τελικά πάω για καισαρική θα τα γλιτώσω :wink::wink::wink:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

πείτε μωρε όι είναι το παπαγαλάκι να ηρεμήσω λίγο η γυναικα...

οχι ότι με ευχαριστει αυτό αλλά λέμε τώρα...

λοιπόν ΝΙΚΗ και οι υπόλοιπες ( ναι και εσύ σαρδελακι μην κρυφογελας)

ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΤΕ????? Ε???? ΓΡΗΓΟΡΑ!!!!!!!!

Aphrodite_k

 

Link to comment
Share on other sites

πείτε μωρε όι είναι το παπαγαλάκι να ηρεμήσω λίγο η γυναικα...

οχι ότι με ευχαριστει αυτό αλλά λέμε τώρα...

λοιπόν ΝΙΚΗ και οι υπόλοιπες ( ναι και εσύ σαρδελακι μην κρυφογελας)

ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΤΕ????? Ε???? ΓΡΗΓΟΡΑ!!!!!!!!

 

κι όντως κρυφογελούσα ...πως με ξέρεις! Και μόλις το διάβασα έσκασα να γελάω...καλά εσύ θα με κάνεις να γεννήσω πρίν την ώρα μου! :lol:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Θα πω κι εγώ τον πόνο μου...

Κάτι ακόμα που θα γλιτώσω λόγω καισαρικής είναι ..... οι αιμορροϊδες....

Αχχχ. είχα μεγάλο πρόβλημα στην 1η μου γέννα...

Με τα παιδιά μου, ξαναγεννιέμαι...

bUwEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Θα πω κι εγώ τον πόνο μου...

Κάτι ακόμα που θα γλιτώσω λόγω καισαρικής είναι ..... οι αιμορροϊδες....

Αχχχ. είχα μεγάλο πρόβλημα στην 1η μου γέννα...

 

ναιαιαιαιαι... κι εγώ το σκεφτόμουν! λέω παναγίτσα μου τι έχει να γίνει εκεί πίσω με τόσο σπρώξιμο και σφίξιμο??? αλλά τελικά πάει κι αυτό.

και το άλλο το σημαντικό ??? (μη με πείτε λυσσάρα :lol: )

επιστροφή στη σεξουαλική ζωή ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ!!!

ε, είναι κάτι σημαντικό, όπως και να 'χει...

1Iik.png
Link to comment
Share on other sites

:shock::shock: ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΠΟΝΑΩ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΚΑΛΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΣ!!!!ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΤΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ?????? :shock::shock::shock::shock:

Προσωπική μου γνώμη, δεν υπάρχει ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΝΑΚΑΛΥΨΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ!!

Αισθάνεσαι αλλά δεν πονάς. Και μη φανταστείς ότι "αισθάνεσαι" σημαίνει "καταλαβαίνεις". Δεν καταλαβαίνεις τί γίνεται εκεί κάτω, απλά νοιώθεις πίεση. Εγώ κατάλαβα όταν με έκοψε ο γιατρός (χωρίς πόνο φυσικά) και κατάλαβα όταν βγήκε το παιδί. Υπέροχα!!!

Συμμετέχεις και συνεργάζεσαι. Κάνεις αυτά που σου λένε. Και το σημαντικό είναι ότι μπορείς και επικοινωνείς χωρίς να σε τρελαίνει ο πόνος!

Μεγάλη ανακάλυψη, σας λέω!!! :D

 

Οι αιμορροϊδες που λέω πιο πάνω, ήταν το αποτέλεσμα της πίεσης και του σπρωξίματος που έκανα στις εξωθήσεις. Είχα όμως από πριν ευαισθησία.

Εκείνη την ώρα φυσικά δεν κατάλαβα τίποτα, μετά όμως που πέρασε η επίδραση της επισκληριδίου, το κατάλαβα για τα καλά!

Με τα παιδιά μου, ξαναγεννιέμαι...

bUwEp2.png

Link to comment
Share on other sites

...και το άλλο το σημαντικό ??? (μη με πείτε λυσσάρα :lol: )

επιστροφή στη σεξουαλική ζωή ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ!!!

ε, είναι κάτι σημαντικό, όπως και να 'χει...

 

Ναιαιαιαι, έχεις δίκιο!

Βέβαια, τις πρώτες 40 μέρες όλα είναι απαγορευμένα. Αλλά να πω την αλήθεια, και μετά η αίσθηση είναι πολύ διαφορετική... :oops: ..τρομερή ενόχληση και δυσφορία... δεν το ευχαριστιόμουν καθόλου....

Άσε που δεν βρίσκεις καθόλου ελεύθερο χρόνο, ούτε αντοχές....

Μετά, βέβαια, βελτιώνονται όλα. Μην πω ότι καλυτερεύουν κι όλας!!! :wink:

Με τα παιδιά μου, ξαναγεννιέμαι...

bUwEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...