Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

η κορη μου 15 χρονων βγαινει με 23 χρονο


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 413
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

δεν μιλαμε για ενα απλο λαθος.υπαρχουν κλιμακες.υπαρχουν μεγαλα λαθη και μικρα.

ενα παιδι 15 ετων ,το να κανει κοπανα απο το σχολειο μια μερα, δεν ειναι το ιδιο με το να παει να κανει σεξ με εναν 10 χρονια μεγαλυτερο

οπως και για ενα παιδι 3 ετων το αφηνεις να πιει νερο μονο του κιας ξερεις οτι μπορει καταλαθος το ποτηρι να του πεσει απο τα χερια.

ομως...το αφηνεις να βγει μονο του εξω στο δρομο?

οχι!

ετσι λοιπον και οταν γινει 15 δε θα επιτρεψω να γινει ο στοχος καποιου ενηλικα ο οποιος παιζει να ειναι κ ανωμαλος.ρουλετα το παιδακι μου δε θα το παιξω

Link to comment
Share on other sites

Δλδ ρε κοριτσια αν ερθει ο γιος μου στα 23 του και μου πει "Ξερεις μαμα εχω ερωτευτει μια κοπελα αλλα ειναι 16 χρονων.Το ξερω οτι ειναι μικρη αλλα την αγαπαω και περναμε καλα μαζι"...τι να του πω?Οτι ειναι παιδοφιλος?

Οκ δε θα δωσω την ευχη μου...ουτε θα πεσω και στα πατωματα να χτυπιεμαι οτι γεννησα ενα παιδοφιλο.Δεν ειναι μονο η ηλικια που κανει εναν ανθρωπο παιδοφιλο...αποψη μου παντα.

 

 

Κ δικη μου αποψη! Τοσο υπερβολικο κ εκτος πραγματικοτητας ειναι οι σχεσεις 15χρονου με 23? Το ακουμε για πρωτη φορα κ ειμαστε τοσο σοκαρισμενες? Τα κοριτσακια των 15 ετων πλεον φαινονται τουλαχιστον για 20 κ επειδη ολοι οι εφηβοι βιαζονται να μεγαλωσουν, αυτου του ειδους οι σχεσεις δυστυχως ή ευτυχως συμβαινουν χροοοοοοοοοονια τωρα. Οκ, ουτε εγω θα τρελλαινομουν αν το εκανε η κορη μου, βεβαιως κ θα την αποθαρρυνα, αλλα οχι κ να χαρακτηριζω ενα αγορι 23 ετων παιδοφιλο μονο κ μονο επειδη κοιταξε την κορη μου! Σιγουρα θελει παρα πολυ προσοχη το θεμα, αλλα ας ειμαστε ψυχραιμοι κ δικαιοι.

"Ν'αγαπας την ευθυνη. Να λες, εγω μοναχος μου θα σωσω τον κοσμο. Αν χαθει, εγω θα φταιω." Ν.Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

αυτη η δικιολογια οτι το 15χρονο ε και τι πειραζει μωρε να παει με εναν 23-25 30?? αφου ετσι κιαλλιως μοιαζει με 20!!! πολυ με νευριαζει.

το ποσο μοιαζει κοιταμε η το ποσο ειναι? κιεγω στα 11 ειχα το ιδιο υψος που εχω τωρα(ναι δε ψηλωσα απο τοτε γιατι μου ρθε και περιοδος!) ημουν η πιο ψηλη της ταξης (κ τωρα ειμαι ταπα χαχα)και ειχα και στηθος ενω κανενα αλλο κοριτσι στην ταξη δεν ειχε!νταξ δεν ηταν και παμελα αλλα ...ηταν! μηπως θα επρεπε να με πασαρουν σεκανενα 18αρη επειδη ημουν τοσο ανεπτυγμενη?η μηπως θα επρεπε να παω με 18αρη 20αρη κ να πουνε ελα μωρε δε πειραζει...αφου ειναι αναπτυγμενη!!!δε φαινεται καν για 11!

τι να πω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυτη η δικιολογια οτι το 15χρονο ε και τι πειραζει μωρε να παει με εναν 23-25 30?? αφου ετσι κιαλλιως μοιαζει με 20!!! πολυ με νευριαζει.

το ποσο μοιαζει κοιταμε η το ποσο ειναι? κιεγω στα 11 ειχα το ιδιο υψος που εχω τωρα(ναι δε ψηλωσα απο τοτε γιατι μου ρθε και περιοδος!) ημουν η πιο ψηλη της ταξης (κ τωρα ειμαι ταπα χαχα)και ειχα και στηθος ενω κανενα αλλο κοριτσι στην ταξη δεν ειχε!νταξ δεν ηταν και παμελα αλλα ...ηταν! μηπως θα επρεπε να με πασαρουν σεκανενα 18αρη επειδη ημουν τοσο ανεπτυγμενη?η μηπως θα επρεπε να παω με 18αρη 20αρη κ να πουνε ελα μωρε δε πειραζει...αφου ειναι αναπτυγμενη!!!δε φαινεται καν για 11!

τι να πω!!!

 

Να πω εγω επειδη μαλλον παρεξηγηθηκα κ συγγνωμη αν σε εκνευρισα, οτι τα κοριτσια των 15 ετων ειναι πλεον πιο ωριμα απο την ηλικια τους σε πνευματικο επιπεδο , οχι μονο σε εξωτερικη εμφανιση, κ αυτο μας ενδιαφερει στο προκειμενο. Επισης, να επαναλαβω οτι κ εγω θα ειχα προβλημα αν η κορη μου εκανε τετοια σχεση κ δεν θα την ενθαρρυνα καθολου. Ο προβληματισμος μου ηταν στον χαρακτηρισμο "παιδοφιλος".

"Ν'αγαπας την ευθυνη. Να λες, εγω μοναχος μου θα σωσω τον κοσμο. Αν χαθει, εγω θα φταιω." Ν.Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

κ θα επιμενω στον χαρακτηρισμο παιδοφιλος-παιδεραστης.

εφοσον αυτη ειναι ΠΑΙΔΙ κ αυτος κανει σεξ με ενα παιδι (εραστης παιδιου)=παιδεραστης

Χαχαχαχα γειά σου ρε ετυμολογικό-ερμηνευτικό λεξικό νέας γενεάς!:P

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα γειά σου ρε ετυμολογικό-ερμηνευτικό λεξικό νέας γενεάς!:P

 

ειδες καλε ουτε ο μπαμπινιωτης να ημουν,

μα ειναι τοσο ΞΕΚΑΘΑΡΗ η ερμηνια.οταν καποιος κανει σεξ με ενα παιδι ειναι παιδεραστης.δηλαδη ποσο πιο απλο να το καταλαβουμε?

Link to comment
Share on other sites

Από προσωπική εμπειρία, θα πω πως το μόνο που τους νοιάζει σε αυτή την ηλικία (εννοώ τους άντρες) είναι το σεξ. Όταν ήμουν 16 γνώρισα έναν φοιτητή στην καφετέρια που πηγαίναμε μετά το σχολείο το μεσημέρι. Αφού βλακωδώς και μάλλον κολακευμένη δέχτηκα να πάω στο σπίτι του μετά απο 1 μήνα και αφού συναντιόμασταν στην καφετέρια και καθόταν στο τραπέζι μαζί μας, τότε κατάλαβα από τον τρόπο που μίλησε στον συγκάτοικο του ότι το πάει για ''αλλού". Μέχρι τότε ούτε καν είχαμε φιληθεί κτλ. Αφού καθόμαστε λοιπόν στον καναπέ, με φιλάει και τσούπ! να το χεράκι του κάτω από την μπλούζα μου!

Μόνο τότε ''ξύπνησα'' και φοβήθηκα και πήρα το μπουφάν μου και εξαφανίστηκα.

Δεν θα είχε κανέναν ενδοιασμό να το κάνει μαζί μου αν και ανήλικη, το μόνο σίγουρο. Το είπα στις φίλες μου και από τότε ήρθε άλλο ένα μεσημέρι στην καφετέρια, δεν του μιλήσα και δεν ξαναεμφανιστηκε.

Τον άντρα μου τον γνώρισα όταν ήμουν 18,5 και αυτός 23. ¨Ολοκληρώσαμε την σχέση μας όταν ήμουν 19 χρονών με τελείως συνειδητή απόφαση από μέρους μου και χωρίς να μου το έχει ζητήσει ποτέ. Ποτέ δεν αισθάνθηκα ότι με εκμεταλλέυεται γιατί με σεβόταν από την αρχή, δεν άπλωσε με το καλημέρα τα κουλά του πάνω μου!

Πάντως συμφωνώ κι εγώ με την Δήμητρα. Δεν θα το επέτρεπα γιατί πρόκειται για ένα παιδί και έναν άντρα, πως να το κάνουμε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιποοοον

 

η μια μου θεια ηταν 14 και ο φιλος της και μετεπειτα αντρας της 19 στα 20, λιγο μετα που τα φτιαξανε απολυθηκε απτον στρατο.

Και ξυλο εφαγε η θεια μου απτον παππου μου και αυτος εφαγε κυνηγητο...αγαπηθηκαν παντρευτηκαν και κανανε και 4 υπεροχα παιδια!

 

Μια αλλη μου θεια, ηταν 16 αυτος 22. Εμεινε εγκυος στην μεγαλη της κορη (στον μετεπειτα εγγαμο και ευτυχισμενο βιο τους κανανε τρεις κοριτσαρους)οταν ηταν στο Λυκειο. Στην Γ Λυκειου εδωσε τις εξετασεις με την κοιλια τουρλα, και περασε ΑΕΙ!

 

Θα συμφωνησω με καποιους συμφορουμιτες που ειπαν πως...θα ηθελα το παιδι μου να τα ζησει ολα αρκει να ειναι ωριμο και να μην πληγωθει. Να σεβεται τον εαυτο του!

 

Με τον 30χρονο που ειχα αναφερει πιο πανω δεν καναμε τιποτα. Ποτε δεν με πιεσε. Χωρισαμε μετα απο 1 χρονο γιατι λογω δουλειας επρεπε να φυγει σε αλλη χωρα. Ειχα διαφορες γνωριμιες αργοτερα και καποτε οταν ειχα πλεον ολοκληρωμενη σχεση ηταν ενας μονο κατα 3 χρονια μεγαλυτερος μου που..εκ των υστερων ηταν ενα απτα πιο μεγαλα μου λαθη.

 

Δεν εχει σημασια η ηλικια. Αν ενα παιδι ψαχνετε στο θεμα του ερωτισμου θα τον βρει. Μεσα στην ολη συζητηση ξεχασατε πως δεν παιζει ρολο ουτε η ηλικια ουτε το κοινωνικο στατους τους αλλου, αλλα παραμονο αν χτυπαει η καρδουλα, και αυτο δεν μπορουμε να το κανονισουμε.

 

Αν ερχοτανε ο γιος μου και μου ελεγε στα 23 του πως ερωτευθηκε ενα 15χρονο κοριτσακι θα του ελεγα να προσεχει γιατι ειναι μικρη, και να μην την πιεσει για τιποτα. Θα του ελεγα να παει να γνωρισει και να μιλησει με τους γονεις της κτλ...αν χτυπουσε η καρδουλα του φυσικα. Αν μετα ηθελε κατι αλλο θα του ελεγα να παει να ψαξει αλλου.

Ειναι τοσο απλο.

 

Φυσικα και μιλαμε για το απωτερο μελλον γιατι προς το παρων κοιταει κινουμενα σχεδια :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Και μαζί σου συμφωνώ στο ότι πρέπει να δώσουμε προσοχή στα παιδιά και στο τι αισθάνονται. Αλλά κι εσύ η ίδια λες πως θα προτρέψεις το παιδί σου να προσέχει και να μην κάνει κάτι που δεν θα ήταν σωστό. Θυμάμαι την μαμά μου να το λέει συνέχεια αυτό στον αδερφό μου ακόμα και όταν αυτός έβγαινε με φοιτήτριες και όχι με κοριτσάκια του λυκείου.

Η ουσία είναι πως τα παιδιά πρέπει να είναι ενημερωμένα και όχι να πέφτουν έρμαια στις ορέξεις του καθένα, ενήλικα ή μη ενήλικα.

Όταν έφυγα από το σπίτι εκείνου του τύπου η καρδιά μου χτύπαγε σαν τρελλή από τον φόβο. Τότε όμως δεν σκεφτόμουν τι θα μπορούσε να μου έχει συμβεί και δεν μιλάμε μόνο για σεξ αλλά και για άλλα πράγματα που δεν θέλω να τα σκέφτομαι. Τόσα ακούμε και βλεπουμε... Φυσικά και δεν το είχα πει σε καμία φίλη μου πως θα πάω στο σπίτι του γιατί κατά βάθος ήξερα πως δεν ήταν σωστό να το κάνω.

 

Κι εγώ τότε με αυτόν είχα διαφορά 6 χρόνια και αργότερα με τον φίλο μου και τελικά σύζυγο μου διαφορά 5 χρόνια. Δεν ήμουν όμως ανήλικη και δεν έκανε μαζί μου κάτι παράνομο.

Link to comment
Share on other sites

καλα και η προ γιαγια μου ηταν 15 και ο προ παππος μου 28.νομιζα οτι ειχαμε εξυγχρονιστει και δε κολλησαμε 20-40-60 χρονια πισω.που ο αντρας επρεπε να ειναι ανω των 25 κ η γυναικα κατω των 18.καλα η παιδοφιλια τοτε εδινε ρεστα κ με τις ευχες τους

Link to comment
Share on other sites

Δημητρα λαθος καταλαβες. Ακομη και τοτε...δεν πηραν απο κανεναν ευχες. Ισα ισα κλεφτηκανε και δεν τους μιλουσαν οι γονεις τους επι χρονια.

 

Κακα τα ψεματα...σιγουρα υπαρχουν και οι ανωμαλιες...αλλα αυτες δεν εχουν ηλικια δυστυχως.

Οπως καθως επισης υπαρχει και η ανωριμοτητα. Που και αυτη δεν εχει ηλικια...και παλι δυστυχως.

 

Υπαρχουν 16χρονα που μιλανε πολυ πιο προσγειωμενα και ωριμα απο κατι 37αρες. Γιαυτο λεω..δεν παιζει ρολο η ηλικια

 

το θεμα ειναι να εχει πηξει το μυαλο!

Link to comment
Share on other sites

οταν μιλαμε για 15χρονο ειναι ενα παιδι.δηλαδη το 15χρονο που ειναι πιο ωριμο μπορουμε να το αφησουμε να παει με εναν 25 ενω το λιγοτερο ωριμο οχι?

παιδια δεν ειναι κ τα 2?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εδω ειναι που κανεις λαθος. Δεν ειναι παιδια. Ειναι εφηβοι!

Με οοοοτι συνεπαγεται αυτο, συν των σεξουαλικων αναζητησεων.

Και ναι υπαρχει διαφορα απο εφηβο σε εφηβο. Και σαφως δεν εννοω για το πως ντυνονται κτλ. Δεν εχει να κανει με την εμφανιση ή με τις σχολικες τους επιδοσεις.

Απλα εχει σχεση με τον τροπο που σκεφτονται

Link to comment
Share on other sites

.οταν καποιος κανει σεξ με ενα παιδι ειναι παιδεραστης.δηλαδη ποσο πιο απλο να το καταλαβουμε?

το ιδιο δηλ θα ισχυει και αν το αγορι ειναι πχ 20 και το κοριτσια 17.....

η λεξη παιδεραστης ειναι πολυ ασχημη γιανα τη γενικευουμε ετσι. σιγουρα υπαρχουν πολλοι τετοιοι και γιαυτο μιλαμε για ενημερωση και γνωση της μητερας για τον ενδιαφερομενο. αλλα οχι και να τους βαζουμε ολους στο ιδιο τσουβαλι.

 

γιανα μη κανω παλι σημειωσεις η κοπελα που λεει οτι αλλο παιδι καιαλλο εφηβος (με οτι συνεπαγετε αυτο) εχει πολυ δικιο

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

αν οι εφηβοι θεωρουνταν οτι μπορουν να αποφασιζουν ανεξαρτητοι και οτι ειναι ικανοι να συντηρισουν τον εαυτο τους τοτε η ενηλικιωση θα γινοταν στα 12 και οχι στα 18. για καποιο λογο ο νομος λεει οτι εισαι ενηλικας μετα τα 18.

δηλαδη αν καποιος βιασει ενα 14χρονο δεν ειναι παιδεραστης επειδη ειναι στην εφηβια το παιδι? δεν υπαρχει η λεξη εφηβοεραστης.:rolleyes:

το ιδιο δικαζεται αν καποιος βιασει 10χρονο και το ιδιο 15χρονο.

και περα απο την περιπτωση του βιασμου στην περιπτωση που υπαρχει σχεση μεταξη ανηλικου με ενηλικα εχουμε αποπλανηση ανηλικου!επειδη το ανηλικο δεν ειναι σε θεση να εχει πληρη αυτογνωσια του τι κανει!αλλιως θα πηγαινανε στρατο στα 14 θα ψηφιζανε στα 12 θα βγαζανε διπλωμα οδηγησης στα 13 και θα τελειωνανε το σχολειο στα 15.ολοι οι νομοι κατοχυρωνουν τα δικαιωματα αυτα αν εισαι ενηλικας και δηλαδη υπευθυνος 100% για τον εαυτο σου.πειτε μου τωρα οτι το 15χρονο ειναι 100% υπευθυνο για τις πραξεις του!για να γινει γαμος μεταξυ ενος ανηλικα με ενηλικα (η 2 ανηλικων) χρειαζεται η υπογραφη του γονεα ακομα κ αν ειναι 17!δεν ειναι τυχαιο!δε λεει ο νομος νταξ μωρε 17 ειναι!

και ναι αν το παρεις νομικα και ο 19αρης κανει αποπλανηση ανηλικου σε μια 17χρονη.κ αν γουσταρω και ειναι μακακας μπορω να τον καταγγειλω!

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο δηλ θα ισχυει και αν το αγορι ειναι πχ 20 και το κοριτσια 17.....

η λεξη παιδεραστης ειναι πολυ ασχημη γιανα τη γενικευουμε ετσι.

 

δεν ειναι ασχημη η λεξη.η πραξη που προσδιοριζει ομως ειναι ασχημη.και ειναι οτι καποιος ενηλικας εχει ερωτικη επαφη με ενα ανηλικο.

Link to comment
Share on other sites

ο καθε ενας σκεφτεται διαφορετικα.η δικη σου η μαμα μπορει να σε αφησε να εισαι με εναν 30αρη οταν ησουν 15.

μπορει και εσυ να αφησεις την κορη σου να παει με εναν 30αρη οταν θα ειναι 15.

εγω ομως θα τον χωσω μεσα και θα τον κανω να φτυσει αιμα γιαυτο που εκανε.για να μη πω για τον αντρα μου τι θα του κανει.

τι δουλεια εχει ο 30αρης με ενα ΠΑΙΔΑΚΙ???? και μετα κανουμε και καλα οτι νευριαζουμε οταν βλεπουμε τοπικς με παιδεραστες???

ΕΛΕΟΣ!!!

κοιτα να δεις οταν το εμαθε η μητερα μου με συμβουλεψε κ σιγουρα δεν τ δεχτηκε ευκολα.τωρα το εαν θα αφησω τ κορη μου οταν φτασει 15 ν παει με εναν 30 ειναι αλλο θεμα.οταν τυχενουν τετοιεσ καταστασησ καλο ειναι να λυτουργουμε με ψυχρεμοια.κ δηλαδη εαν η μητερα μου τ κατηγηλε θα ηταν μια χαρα τ πραγματα? το μονο που θα πετυχενε ηταν να χασει κ εμενα στο λεω γιατι το ειχε σκεφτει κ η μητερα μου να το κανει.
Link to comment
Share on other sites

εσεις δηλαδη τι νομιζεται οτι θα κανει ο 23χρονος με το 14χρονο?η ο 30αρης με το 15χρονο κλπ θα μετρανε κουκια?

η πρωτη μου σχεση ηταν στα 16.5 και ηταν με καποιον λιγο μεγαλυτερο μου.και εκανα σεξ μετα απο σχεδον 1 χρονο.ημασταν παρθενοι κ οι 2 .

αν ομως εγω ημουν 16 κ αυτος 30 θα εκανα σεξ το πολυ σε 1 μηνα.σιγα μη κατσει ο 30αρης να περιμενει ποτε θα νιωσω εγω ετοιμη!

και το προβλημα ειναι πως πολλα κοριτσια πληγωνονται γιατι η πρωτη φορα ειναι πολυ σημαντικη.απλα ο 30αρης θα το δει σαν ακομα ενα...κοκο.

και στο κατω κατω αν παει ο 23αρης με την 15αρα ΝΑΙ ειναι παιδοφιλος

θα σου απαντησω εγω στην ερωτηση σ τ κανει ενασ 30 με μια 15 χρονη το μονο σιγουρο ειναι πως δεν μετραγαμε κουκια σε πληρωφορο πως εμαθα πολλα πραγματα για τ ζωη παρολο που δεν ειχα ζηση τιποτα.κ χερομαι που ηυαν η πρωτη μου σεξουαλικη εμπειρια με αυτον κ οχι μ εναν συνομιλικο μου που θα με εκανε ισωσ ν το μετανιωσω.και ναι ο αντρασ μου περιμενε ποτε θα ειμαι εγω ετοιμη δεν με πιεσε ουτε μια φορα και απο οτι δειχνουν τ πραγματα δεν ημουν ενα κοκο για αυτον γιατι καλυστα θα μπορουσε να με ειχε παρατηση μολισ επερνε αυτο που ηθελε.ειμαστε 8 χρονια μαζι κ εχουμε κ 3 παιδια αυτο τα λεει ολα.αναφερεστε στην παιδοφιλια ξερεις ακριβως τ ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι νομικα κατι παιζει με τις ηλικιες...

Δλδ (για την Ελλαδα μιλωντας) στα 18 αποκταει το ατομο καποια δικαιωματα...π.χ. δικαιωμα ψηφου, αγορας τσιγαρων,αδεια οδηγησης,κ.λ.π.Αυτη ειναι η ηλικια " ενηλικιωσης"...

Οσων αφορα την αποπλανηση ανηλικου νομιζω πως το οριο ηλικιας "συγκαταθεσης" στη χωρα μας ειναι τα 15(εφοσον τα χει κλεισει) ...

Αν δεν κανω λαθος θεμα αποπλανησης τιθεται οταν το ενα ατομο ειναι κατω των 15 και το αλλο ανω των 15

Επισης οι θυτες 15-18 εχουν συνεπειες τυπου αναμορφωτηριου...ενω εφοσον εχουν κλεισει τα 18 αντιμετωπιζουν ποινες φυλακισης

Και παλι λεω πως δεν ειμαι απολυτα σιγουρη...

Τωρα τι παιζει αν και οι 2 ειναι κατω των 15 θα σας γελασω γτ θεωρητικα ειναι και οι 2 "θυματα"..

Να πω οτι με τον φιλο μου εχουμε διαφορα 8 χρονια..ειμαστε μαζι 11 χρονια...μενουμε μαζι απο την πρωτη βδομαδα της σχεσης μας...Τωρα ειμαι 31 και αυτος 39..τοτε 20 - 28..

Στα 15 μου δεν θα μου περναγε καν απο το μυαλο να κανω σχεση με εναν τοσο πιο μεγαλο..(Δεν συζητω για ολοκληρωμενη σχεση)Σ εκεινες τις ηλικιες οι πιο πολλοι (αγορια-κοριτσια)παιζαμε...

Με ελαχιστες εξαιρεσεις μετα τα 18 ολες μου οι φιλες-γνωστες αρχισαν τις επαφες...Χωρις να θελω να κατακρινω τις αλλες κοπελες και εχοντας 2 κολλητες απο τοτε που ηταν πιο προχω απο τις υπολοιπες..

Εμενα η μαμα μου μου ειχε πει μεταξυ των αλλων οτι το σωμα ακομα αναπτυσεται μεχρι καποια ηλικια..και επισης οταν θα επιλεξω να προχωρησω με καποιον να το εχω σκεφτει καλα γτ θα ειναι μια απο τις πιο σημαντικες εμπειριες στη ζωη μου και θα πρεπει να τη θυμαμαι με ευχαριστηση..(Αυτα τα 2 μου χουν μεινει πιο πολυ)

Ελπιζω οταν η κορη μου φτασει σε αυτη την ηλικια να εχουμε μια σχεση εμπιστοσυνης οχι για να την ελεγχω αλλα για να μπορει να μου μιλαει για τα παντα και να μπορω να τη συμβουλευω οσο καλυτερα μπορω...

IZvWp3.png
Link to comment
Share on other sites

Η λεξη παιδοφιλια προέρχεται απο λεξεις “παιδι” και “φιλος” και σημαινει: η κατασταση, κατα την οποια καποιος/α ειναι φιλος/η ενος παιδιου. Βεβαια, η λεξη «φιλος» στην περιπτωση αυτη ειναι συνωνυμο του “εραστη” .

οσο για το αλλο που ειπες.καμια μανα δε θα χασει την κορη της επειδη οταν ηταν 15 ετων δε την αφησε να παει να κανει σεξ με εναν 30.

σιγα τωρα μην αμολαμε ελευθερα τα παιδια μας να κανουν σεξ με οποια ηλικια θελουν (25 30 50) μονο και μονο επειδη θα φοβηθουμε οτι θα τα χασουμε.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι νομικα κατι παιζει με τις ηλικιες...

Δλδ (για την Ελλαδα μιλωντας) στα 18 αποκταει το ατομο καποια δικαιωματα...π.χ. δικαιωμα ψηφου, αγορας τσιγαρων,αδεια οδηγησης,κ.λ.π.Αυτη ειναι η ηλικια " ενηλικιωσης"...

Οσων αφορα την αποπλανηση ανηλικου νομιζω πως το οριο ηλικιας "συγκαταθεσης" στη χωρα μας ειναι τα 15(εφοσον τα χει κλεισει) ...

Αν δεν κανω λαθος θεμα αποπλανησης τιθεται οταν το ενα ατομο ειναι κατω των 15 και το αλλο ανω των 15

Επισης οι θυτες 15-18 εχουν συνεπειες τυπου αναμορφωτηριου...ενω εφοσον εχουν κλεισει τα 18 αντιμετωπιζουν ποινες φυλακισης

Και παλι λεω πως δεν ειμαι απολυτα σιγουρη...

Τωρα τι παιζει αν και οι 2 ειναι κατω των 15 θα σας γελασω γτ θεωρητικα ειναι και οι 2 "θυματα"..

Να πω οτι με τον φιλο μου εχουμε διαφορα 8 χρονια..ειμαστε μαζι 11 χρονια...μενουμε μαζι απο την πρωτη βδομαδα της σχεσης μας...Τωρα ειμαι 31 και αυτος 39..τοτε 20 - 28..

Στα 15 μου δεν θα μου περναγε καν απο το μυαλο να κανω σχεση με εναν τοσο πιο μεγαλο..(Δεν συζητω για ολοκληρωμενη σχεση)Σ εκεινες τις ηλικιες οι πιο πολλοι (αγορια-κοριτσια)παιζαμε...

Με ελαχιστες εξαιρεσεις μετα τα 18 ολες μου οι φιλες-γνωστες αρχισαν τις επαφες...Χωρις να θελω να κατακρινω τις αλλες κοπελες και εχοντας 2 κολλητες απο τοτε που ηταν πιο προχω απο τις υπολοιπες..

Εμενα η μαμα μου μου ειχε πει μεταξυ των αλλων οτι το σωμα ακομα αναπτυσεται μεχρι καποια ηλικια..και επισης οταν θα επιλεξω να προχωρησω με καποιον να το εχω σκεφτει καλα γτ θα ειναι μια απο τις πιο σημαντικες εμπειριες στη ζωη μου και θα πρεπει να τη θυμαμαι με ευχαριστηση..(Αυτα τα 2 μου χουν μεινει πιο πολυ)

Ελπιζω οταν η κορη μου φτασει σε αυτη την ηλικια να εχουμε μια σχεση εμπιστοσυνης οχι για να την ελεγχω αλλα για να μπορει να μου μιλαει για τα παντα και να μπορω να τη συμβουλευω οσο καλυτερα μπορω...

ειδες λοιπον που η φιαφορα 20-28 δεν ειναι τραγικη αλλ ααν ησουν 12 κ αυτος 20 η εσυ 14 κ αυτος 22 θα ηταν τραγικοτατη!!

επισης να προσθεσω οτι παιδοφιλος θεωρειται αυτος που εχει διαφορα ηλικιας πανω απο 5 χρονια με το ανηλικο.

Link to comment
Share on other sites

dimitra να σε ρωτησω κατι εαν η κορη σου σε ηλικια 18 χρονων κανει σχεσει με εναν 38 χρονω τοτε τι θα κανεισ?ξερω απο ποιες λεξεισ προερχετε.το οτι εγω εκανα σχεση με καποιον μεγαλυτερο μου δεν παει ν πει πωσ ειμαι υπερ τ παιδοφυλον κ οτι οταν φτασει σε ηλικια 15 χρ θα τ πω πηγαινε μ 30ρη.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...