Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

η κορη μου 15 χρονων βγαινει με 23 χρονο


Recommended Posts

Επειδή η δικιά μου τα κλείνει τέλος Ιουλίου ανακάλυψε εσύ και πες μου και μένα :lol:. Εμένα δεν με απασχολούν οι πολύ μεγάλοι αλλά οι λίγο μεγαλύτεροι μέχρι 20 χρονών που τα μικρά τους βλέπουν σαν θεούς. Αρκετά μεγάλοι ώστε να τους θεοποιούν αλλά και αρκετά μικροί ώστε να κάνουν επιπολαιότητες. Όχι ότι προτιμώ τους ακόμα μεγαλύτερους, να ξεκαθαριστεί.

 

Δεν πρέπει να περιμένουμε από τον άλλο, πρέπει το παιδί να ξέρει και μάλιστα με τεχνικές λεπτομέρειες. Γιατί μπορεί η Δήμητρα να λέει ότι δεν είναι φυσιολογικό για το 15χρονο αλλά όλα μπροστά μας τα βρίσκουμε. Μία κοπέλα είχε γράψει στην αρχή ότι την κάλεσε η κόρη της και της είπε ότι ολοκλήρωσε τη σχέση της και μετά φρόντισε η μαμά να την ενημερώσει. Φέξε μου και γλύστρησα.

 

Πάντως πρόσφατα παντρεύτηκε η κόρη μιας φίλης μου στα 27 μετά από 10 χρόνια σχέση. Αυτή ήταν 17 και αυτός 22 όταν τα φτιάξανε. Ε, και η φίλη μου πάντα πίστευε ότι ήταν συνομήλικοι, μέχρι που παντρεύτηκαν :shock: και έμαθε την ηλικία του γαμπρού. Φυσικά δεν είναι τίποτα τρομερό αλλά όταν τα πρωτοέφτιαξαν μπορεί και να είχε εφησυχασθεί ότι η κόρη της τα έχει με συνομήλικο. Καλά το βλέπω το τρένο να έρχεται καταπάνω μας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 413
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αυτο με τους μπαμπαδες ειναι ενα θεμα.. ο δικος μου το παιζει μοντερνος αλλα το βλεπω εγω. θαχουμε ντραβαλα σαν ερθει η ωρα. κλασικα μαλλον θαναι ο τελευταιος που θα μαθει..χαχαχα οχι οκ. παντως ναι εγω τοχω πει. ειμαι υπερ της ενημερωσης εστω και απο νωρις παρα ναχω παρατραγουδα. και δε λεω για μια σχεση που να μη συμφωνω αλλα αυτο που θα μπορουσε να γινει πιο περα........(εγκυμοσυνες κτλ..) εκει εγω κολαω και φοβαμαι. τα αλλα ειναι πιο ευκολα.

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

)

Επειδή η δικιά μου τα κλείνει τέλος Ιουλίου ανακάλυψε εσύ και πες μου και μένα :lol:. Εμένα δεν με απασχολούν οι πολύ μεγάλοι αλλά οι λίγο μεγαλύτεροι μέχρι 20 χρονών που τα μικρά τους βλέπουν σαν θεούς. Αρκετά μεγάλοι ώστε να τους θεοποιούν αλλά και αρκετά μικροί ώστε να κάνουν επιπολαιότητες. Όχι ότι προτιμώ τους ακόμα μεγαλύτερους, να ξεκαθαριστεί.

 

Δεν πρέπει να περιμένουμε από τον άλλο, πρέπει το παιδί να ξέρει και μάλιστα με τεχνικές λεπτομέρειες. Γιατί μπορεί η Δήμητρα να λέει ότι δεν είναι φυσιολογικό για το 15χρονο αλλά όλα μπροστά μας τα βρίσκουμε. .

 

δε το καταλαβα αυτο.γιατι χρησημοποιησες εμενα ως παραδειγμα κ οχι καμια αλλη?ουτε σαν παραδειγμα δε θελω να βλεπω οτι ενας γομαρος θα αγγιξει το κοριτσακι μου.και θα το μαθω γιατι μονο μια αδιαφορη μανα δε θα μπορεσει να αναγνωρισει τα σημαδια οτι το παιδι της εχει σχεση.(πρωτον).και ποσο μαλλον αν ειναι με εναν γομαρο.

και αφου χρησημοποιησες το παιδι μου ως παραδειγμα τοτε θα βαλω και εγω το δικο σου παιδι.και ρωταω

1)πες οτι στα 15 γνωριζει εναν 25?27?θες παραπανω για να ειναι λιγοτερο ακινδυνος?30??:shock: τον γνωριζει λοιπον στον φερνει σπιτι και βλεπεις οτι ειναι οκ τυπος.τι κανεις?αφηνεις το παιδι σου να συνεχισει αυτη τη σχεση?(μαλλον ναι αφου με τον τυπο θα ειναι ασφαλες το παιδι.:shock:λες και δεν εχει μπαμπα.)(η ερωτηση αφορα ολες αν θελετε.εχω μεγαλη απορια για την απαντηση σας!)

2)Και ξαναρωτω τι ερωτικο βγαζει στον 30αρη το ατριχο το 15χρονο?πασχουμε τελειως?ειναι φυσιολογικο?

ευχαριστω αλλα δε θα παρω.παραχωρω τη σειρα μου σε αλλη για να το βρει μπροστα της οπως ειπες.(αυτο να το παρω ως απειλη για το μελλον?:twisted:)

Link to comment
Share on other sites

θα τολμησω να απαντησω στο ερωτημα σου Δημητρα. σιγουρα απο μεσα μου θα φρικαρω. θα το συζητησω πολυ με το παιδι ηρεμα να κοψω αντιδραση. αν ειναι οντος κολημενο που προφανος θαναι τοτε θα αγριεψω.. δεν ξερω τον τροπο. ειναι νωρις ακομα για να τον ξερω.. εχω λιγα χρονια μπροστα μου.τωρα. τι θα πετυχω? μπορει πολλα. μπορει και τιποτα. και χωρις να το λεω για προταση σε αλλους ολο αυτο που ειπα ειναι η δικια μου ιστορια. φρικαραν εγινε χαμος! που λεει ο λογος θα διαλουσα το σπιτι μου. 16 τον γνωρισα 17 ταφτιαξαμε 20 παντρευτηκαμε 21 εκανα το πρωτο παιδι.ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΩ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΡΟς ΜΙΜΙΣΗ, απλα λεω και την αλλη πλευρα. και επισης υπαρχει και αλλο. στην τελικη αποκλειεις να ξενερωσει και το ιδιο το παιδι με τον ''χ'' μεγαλητερο και να διαλυθει γρηγορα η σχεση? δε ξερω κοριτσια μακαρι να μην εχουμε τετοια στα σπιτια μας. ειπαμε ειναι δυσκολα και σιγουρα οχι δεκτα. παντως επειδη εχω δει τη φραση ''και τι θα θελει ενας χ με ενα κοριτσια'' εκει μιλαμε ξεκαθαρα για σεξ ετσι? σε αυτο αναφερομαστε με αυτη τη φραση.. ασχετα με την ηλικια του αγοριου. ειτε 17 ειτε 20 αυτο λεμε.... εεε λοιπον πανω απο 15 η 16 δεν θαχα προβλημα τοοοσοο χοντρο στο να ολοκληρωσει ενα κοριτσι...

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

αρα συμφωνουμε οτι ενας αντρας δεν ειναι σωστο να τα εχει με ενα κοριτσακι :idea: και μακρια απο τα σπιτια μας θα το πω και εγω για να πιασει καλυτερα:P

εγω παντως δεν συμφωνω οτι η ηλικια των 15 ειναι καταλληλη για να κανει σεξ. απο τα 17 και μετα ναι.(και οχι με κανεναν παππου:twisted:)(παω να δω νησι.ισως ανοιξω και θεμα για την κακοποιηση των ψαριων στο Νησι επειδη αναταρασεται η ηρεμια τους απο την βαρκα του Γιωργη:rolleyes: εκει να δειτε ποσες θα συμφωνησουν!αλλα για τα παιδακια δε μας πειραζουν τα εκτροπα!)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω δεν κολησα τοσο στο αν ειναι οκ η οχι. φυσικα και δεν ειναι ευκολαδεκτο. απλα ελεγα τοσο καιρο πως δε θακανα κατι υπερβολικο. γιαμενα... οπως ελεγες για καταγγελιες και τετοια.

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

αναλογα την περιπτωση.αν αυτη ειναι 16 κ αυτος 18 δεν ειπα οτι θα κανω καταγγελια.αν ειναι αυτη 17 κ ο αλλος 22 οχι παλι. αλλα αν ειναι 15 κ ο αλλος πχ 20 τοτε θα τον πιασω και θα του πω να κοψει περα γιαυτους και γιαυτους τους λογους.καλα αν ειναι και 30 δεν υπαρχει περιπτωση να μη του ορμηξω!κ ναι θα τον καταγγιλω για αποπλανηση.(και αυτον και τον 25χρ.)η κορη μου θα ειναι 15 εγω 37 και ο γκομενος της 30!:twisted: 30 θα ειναι οι ωρες του:twisted:

Link to comment
Share on other sites

den eimai βαθεια νυχτωμενη(σας προλαβαινω)κα λεω ετσι οπως ημαστε τωρα με την επαφη που εχω με τα παιδια μου τον καθημερινο διαλογο και τον ελεγχο δεν υπηχε περιπτωση να ερθει η κορη μου σε επαφη με κανεναν 20χρ.30χρ.ετσι απλα με την καμια!!!!!πως θα γινει δηλ. αυτο?ερχετε απο το σχολειο την ρωταω πως περασατε καθε μερα μου λεει,λετε να μου λεει οτι θελει?και εγω δεν διασταυρωνω απο φιλες μου που ειναι οι κορες μας μαζι?τρομακτικο ετσι?και ομως συνεχεις ελεγχος βγαινει εξω που με ποιους τι ωρα θελω πισω τηλ.στο ενδιαμεσο ακομη και να την παρω απο κει που ειναι αν θελει ολες οι φιλες εχουν ερθει κοιμηθει σπιτι μου,και ξαναρωτω που θα χωρεσει ο 30χρονος και δεν θα το παρω χαμπαρι?οταν θα θελει η κορη μου να τον βρει ισως πειτε.και γτ να τον θελει αφου ειναι ενα νορμαλ κοριτσι της ηλικιας της που το μονο που εχει κανει ειναι να χωρεψει με αγορια σε παρτυ του σχολειου και σε κανα δυο ακομη σε σπιτια που ηξερα τι πως που ποιοι να πω παλι και ειχε δεσμους βεβαιους πλατωνικους που ηξερα ποιος και ηταν συμαθητης της διπλανης οικοδομης της γειτονιας και το μονο που καναν ηταν ενα φιλι που μου το πε και χερακι στο παρκο που μου το πε!!!θα ερθει ο 30 χρονος να πουλησει παραμυθι στο παιδι μου και θα τον αφησω ναιιιιιι!!!!

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα. οκ αλλα ρε συ στα νουμερα που εβαλες ως παραδειγμα. ιδιο δεν ειναι 17 με 22 και 15 με 20? εννοω 5 χρονια ειναι η διαφορα και στα 2. εκτος αν εννοεις που ειπες οτι το δικο σου οριο για ''κοκο'' ειναι το 17..αχχχ κατσε να βαλω και γω το νησι να χαζεψω εχω καιρο να το δω

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα δ ειναι τ ιδιο εγω θα πω ενα τελευταιο κ θ τ ληξω πιστευω πωσ δ ειναι ολοι οι 30ρηδεσ παιδεραστες οχι πωσ δ υπαρχουν μιλαω για τ δικια μ ιστορια εχω 15χρονια διαφορα μ τ αντρα μ ημουν 16 τα εφεραν ετσι τ πραγματα παντρευτηκαμε εχουμε 3παιδια ειμαστε 8χρονια μαζι δηλαδη τ ειναι παιδεραστησ? δ μ εκμεταλευτηκε θ μπορουσε ν εκανε τ δουλεια του κ ν εφευγε ε δ θ μπορουσε?για αυτο λεμε μην τ γενικευουμε ολα.σιγουρα δ ειναι

φυσιολογιο! κ επειδη στην περιπτωση τι δικια μ πηγαναν ολα καλα θ πρεπει ν τ κανουν και αλλες προς θεου

 

Βιολέτα, δεν παρακολούθησα όλο το θέμα αλλά έμεινα σ' αυτό το μήνυμά σου.

Θέλεις να πεις ότι είσαι 23 χρονών και έχεις ήδη 3 παιδιά;

Και αυτό προέκυψε ως ανάγκη δικιά σου ή ως ανάγκη του συζύγου σου;

Στα 15 δηλαδή σκεφτόσουν ότι ήθελες άμεσα να κάνεις οικογένεια και παιδιά ή αυτό προέκυψε λόγω της σχέσης σου με τον μετέπειτα σύζυγό σου που ήταν ήδη στα 30 και ζητούσε κάτι τέτοιο από τη ζωή του;

 

Εμένα προσωπικά δεν με βρίσκουν σύμφωνη οι σχέσεις με τόσο μεγάλη διαφορά ηλικίας (ειδικά σε αυτές τις ηλικίες γιατί άλλο 15-30 και άλλο 40-55) γιατί πιστεύω ότι ο ένας από τους δύο παρασύρει τον άλλον σε καταστάσεις που δεν ταιριάζουν στην ηλικία του και την ωριμότητά του.

 

Άλλα πράγματα πρέπει να κάνει ένας 30αρης ή μια 30άρα σ' αυτή τη φάση της ζωής τους και άλλα ένας έφηβος ή μία έφηβη. Και από μια τέτοια σχέση συνήθως ο έφηβος θα βγει χαμένος, γιατί για να "συναντηθεί" με τον 30άρη θα χάσει κάτι από τα δικά του νιάτα και κάτι από τη δική του ανεμελειά και αθωότητα.

 

Και στην κόρη μου, αν με ρωτούσε σε μια παρόμοια περίπτωση αυτά ακριβώς θα έλεγα....Ελπίζω βέβαια να με ρωτήσει πρώτα. ;)

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σουπερμαμα

επισης και ιδια ειναι και η διαφορα 30 η γυναικα και 40(που θα μπορει να ειναι μια υγειεστατη σχεση) ο αντρας αλλα αν το βαλεις σε 15-25 φαινεται ΤΕΡΑΣΤΙΑ!γιατι ΕΙΝΑΙ τεραστια!!!ειναι αρρωστο!

μη κοιτας μονο τα χρονια.κοιτα και την ηλικια.

Link to comment
Share on other sites

Βιολέτα, δεν παρακολούθησα όλο το θέμα αλλά έμεινα σ' αυτό το μήνυμά σου.

Θέλεις να πεις ότι είσαι 23 χρονών και έχεις ήδη 3 παιδιά;

Και αυτό προέκυψε ως ανάγκη δικιά σου ή ως ανάγκη του συζύγου σου;

Στα 15 δηλαδή σκεφτόσουν ότι ήθελες άμεσα να κάνεις οικογένεια και παιδιά ή αυτό προέκυψε λόγω της σχέσης σου με τον μετέπειτα σύζυγό σου που ήταν ήδη στα 30 και ζητούσε κάτι τέτοιο από τη ζωή του;

 

Εμένα προσωπικά δεν με βρίσκουν σύμφωνη οι σχέσεις με τόσο μεγάλη διαφορά ηλικίας (ειδικά σε αυτές τις ηλικίες γιατί άλλο 15-30 και άλλο 40-55) γιατί πιστεύω ότι ο ένας από τους δύο παρασύρει τον άλλον σε καταστάσεις που δεν ταιριάζουν στην ηλικία του και την ωριμότητά του.

 

Άλλα πράγματα πρέπει να κάνει ένας 30αρης ή μια 30άρα σ' αυτή τη φάση της ζωής τους και άλλα ένας έφηβος ή μία έφηβη. Και από μια τέτοια σχέση συνήθως ο έφηβος θα βγει χαμένος, γιατί για να "συναντηθεί" με τον 30άρη θα χάσει κάτι από τα δικά του νιάτα και κάτι από τη δική του ανεμελειά και αθωότητα.

 

Και στην κόρη μου, αν με ρωτούσε σε μια παρόμοια περίπτωση αυτά ακριβώς θα έλεγα....Ελπίζω βέβαια να με ρωτήσει πρώτα. ;)

 

αυτο ακριβως.κιεγω δε ξερω κανενα νορμαλ κοριτσι που στα 15 θελει να νακανει αμεσα οικογενεια.και μαλιστα χαριτολογοντας,ο 30χρ βεβαια εχει αργησει κιολας!!!

Link to comment
Share on other sites

)

και αφου χρησημοποιησες το παιδι μου ως παραδειγμα

 

Πουθενά δεν αναφέρθηκα στο παιδί σου. Στα λόγια σου αναφέρθηκα που είπες ότι δεν είναι φυσιολογικό για ένα 15χρονο να κάνει σεξ και φαντάστηκα ότι εννοείς γενικά και όχι ένα συγκεκριμένο μόνο 15χρονο.

 

Ναι και εγώ δεν θέλω να το βλέπω σαν πιθανότητα γιατί δυστυχώς είναι του χρόνου 15 χρονών και ούτε θέλω να μου φέρει κανέναν στο σπίτι για ακόμη άλλα 10 χρόνια αλλά δυστυχώς αυτά τα πράγματα καμιά φορά δεν προκύπτουν από σχέση για να έχεις και χρόνο να το αντιληφθείς αλλά είναι και της στιγμής. Μη μου λες καθόλου για μεγαλύτερους γιατί εγώ έκοβα πέρα και με τον άντρα μου είμαστε συνομήλικοι. Στην εφηβεία σχέση με άτομο πάνω από 1 χρόνο διαφορά το θεωρώ συνταγή για προβλήματα.

 

Φυσικά διάβασα με ενδιαφέρον τις ιστορίες των κοριτσιών που είχαν τέτοια εμπειρία και έγραψα ότι είναι και λάθος να προβαίνουμε σε χαρακτηρισμούς. Εγώ δεν το έχω ζήσει κάτι παρόμοιο και μάλλον θα το πάρω πολύ άσχημα. Περιμένω από το Κουφετάκι να ανακαλύψει τη λύση.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι η λυση ειναι ο ελεγχος η επικοινωνια η αγαπη και η προσπαθεια μας να εχει μια ισσοροπημενη ζωη το παιδι μας ωστε να μην βρισκει κενα κανενας επιτηδιος ''γοης''.τα πα και ποιο πανω που να βρει κενο ενας 30ρης και που θα προλαβει θα τον εφαωωωωωωωωωω

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για να μην γράφω κατεβατά ολόκληρα συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ με όσα έχει γράψει η Δήμητρα σε όλα της τα μυνήματα!είδε καμία σήμερα Στεφανίδου?για το κοριτσάκι 12 ετών και τον δάσκαλό της????

 

που έχουμε φτάσει!!!!!!!!!!!!!!!!

ΑΥΤΟ ΠΟΥ Η ΚΑΜΠΙΑ ΘΕΩΡΕΙ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ...Ο ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑΖΕΙ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ!J.S BACH

Link to comment
Share on other sites

http://www.madata.gr/epikairotita/social/38520.html

 

και τώρα δύο χρόνια μετά κυκλοφορεί ακόμα ελεύθερος!!!!!!!!!

αυτόν τον δάσκαλο τί τον διαχωρίζει από έναν 25 ή 30 χρονών που θα πλησιάσει ένα παιδί κάτω των 17???????

 

Τ Ι Π Ο Τ Α!!!!!!!!

 

ΠΑΙΔΕΡΑΣΤΕΣ ΕΊΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΔΎΟ!!!!!!!!

 

έχω παιδιά και οργίζομαι!!!!!πολύ όμως!!!!!!πιο πολύ δεν γίνετε!!!!!

ΑΥΤΟ ΠΟΥ Η ΚΑΜΠΙΑ ΘΕΩΡΕΙ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ...Ο ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑΖΕΙ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ!J.S BACH

Link to comment
Share on other sites

τα πα και ποιο πανω που να βρει κενο ενας 30ρης και που θα προλαβει θα τον εφαωωωωωωωωωω

 

To θέμα είναι ότι τα παιδιά σήμερα αρχίζουν τις εξόδους πιο νωρίς από ότι η κλάση μας. Και εκεί βρίσκουν τους άνω των 20 γιατί στο σχολείο δεν έχει, μόνο μέχρι 18 στο Λύκειο που συστεγάζονται :evil:.

 

Εδώ έχουμε και μία ιδιότυπη έλλειψη. Πολύ μεγάλο ποσοστό κοριτσιών μόλις τελειώσει το Λύκειο φεύγει σε άλλη πόλη για σπουδές πάσης φύσεως από ΑΕΙ μέχρι κομμώτρια. Εδώ δεν έχει τίποτα πέρα από ένα ΤΕΙ. Την έλλειψη κοριτσιών ηλικίας 18-22 ετών κάλυπτε η παρουσία των φοιτητριών. Την τελευταία 5ετία όμως παρουσιάστηκε έλλειψη και σε αυτές γιατί υπήρχε η βάση του 10 και δεν υπήρχαν φοιτητές. Και που θα στραφούν τα αγόρια γύρω στα 20; Στις κάτω των 18. Απαπα, πρέπει να μετακομίσουμε επειγόντως.

Link to comment
Share on other sites

Βιολέτα, δεν παρακολούθησα όλο το θέμα αλλά έμεινα σ' αυτό το μήνυμά σου.

Θέλεις να πεις ότι είσαι 23 χρονών και έχεις ήδη 3 παιδιά;

Και αυτό προέκυψε ως ανάγκη δικιά σου ή ως ανάγκη του συζύγου σου;

Στα 15 δηλαδή σκεφτόσουν ότι ήθελες άμεσα να κάνεις οικογένεια και παιδιά ή αυτό προέκυψε λόγω της σχέσης σου με τον μετέπειτα σύζυγό σου που ήταν ήδη στα 30 και ζητούσε κάτι τέτοιο από τη ζωή του;

 

Εμένα προσωπικά δεν με βρίσκουν σύμφωνη οι σχέσεις με τόσο μεγάλη διαφορά ηλικίας (ειδικά σε αυτές τις ηλικίες γιατί άλλο 15-30 και άλλο 40-55) γιατί πιστεύω ότι ο ένας από τους δύο παρασύρει τον άλλον σε καταστάσεις που δεν ταιριάζουν στην ηλικία του και την ωριμότητά του.

 

Άλλα πράγματα πρέπει να κάνει ένας 30αρης ή μια 30άρα σ' αυτή τη φάση της ζωής τους και άλλα ένας έφηβος ή μία έφηβη. Και από μια τέτοια σχέση συνήθως ο έφηβος θα βγει χαμένος, γιατί για να "συναντηθεί" με τον 30άρη θα χάσει κάτι από τα δικά του νιάτα και κάτι από τη δική του ανεμελειά και αθωότητα.

 

Και στην κόρη μου, αν με ρωτούσε σε μια παρόμοια περίπτωση αυτά ακριβώς θα έλεγα....Ελπίζω βέβαια να με ρωτήσει πρώτα. ;)

θα σου απαντησω ειληκρινα οχι δ σκεφτομουν ν κανω οικογενεια τοσο μικρη οταν γνωρισα τ αντρα μ δ φαινοταν οτι ηταν 30. Γενικα ημουν απο τ παιδια που δεν με ενδιεφερε τ ν βγω ν γνωρισω ν ξεσαλωσω.ο αντρασ μ ειχε πολλους ενδιασμους για μενα απλα οσο περνουσε ο καιρος εδενα κ πιο μαζι του κ αυτος μαζι μ δ με πιεσε γιατ τιποτα ποσο μαλλον για ν κανω παιδι οσο μικρη κ ν ημουν ηξερα τ ηθελα.τ πρωτη μ κορη τ εκανα στα 18 οταν παντρευτηκα τ αντρα μ.θα τ ξαναπω σιγουρα δ συμφωνω μ τ τοση διαφορα ηλικιας αλλα θα κοιταξω ν συμβουλεψω τ κορη μ κ ν τ προλαβω. Κ πιστευω πωσ δ ειμαι η μονη υπαρχουν τοσες κοπελεσ π εχουν παντρευτη καποιον μεγαλυτερη ολα μεσα στη ζωη ειναι κακη τ ψεμματα.

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια θα πω και κατι αλλο κ δεν ξερω αν θα συμφωνησετε μαζι μου.κατα τ ψεματα ολα ξεκινανα απο τ οικογενεια.καθε σαββατο που παω με τ αντρα μου για ποτο ποσα 15 17 βλεπω ν πεινουν μεχρι αηδιας και αν συμβει κατι ποιοσ θα φταει το αγορι? κ δεν λεω για 30χρονω λεω κ για τ αγορια ηλικιας 17 18 20 κ δεν αναφερομαι μονο στο σεξ στην περιοχη που μενω ποσα κοριτσακια εχουν παιθανει απο δυστυχηματα με μηχανακια μετα απο ξενυχτη η το αλλο που ακουσα απο τ αδερφη μ ηλικιασ 15 που μια συμαθητριασ τ την ωρα τ γυμναστηκης ανεβαζε τ στρινγκ τ για ντ δει ο γυμναστης και αυτος οκ καλα αντεδρασε την πηγε στην διευθυντρια εαν ηταν κανενασ ανωμαλωσ αυτο θα εφταιγε? η η μανα τ που δεν τ εχει μαθει τροποσ.

Link to comment
Share on other sites

αυτο ακριβως.κιεγω δε ξερω κανενα νορμαλ κοριτσι που στα 15 θελει να νακανει αμεσα οικογενεια.και μαλιστα χαριτολογοντας,ο 30χρ βεβαια εχει αργησει κιολας!!!
και ομως ημουν νορμαλ μηλαω για μενα κ οχι για αλλη κ δεν ημουν 15 ημουν 18 παρα 2 μηνες.15 ημουν οταν τ γνωρισα.και ν τ ξαναγραψω δεν τ λεω για να κανουν και αλλεσ τι ειδιο σιγουρα δεν ακουγετε ωραια αλλα αυτο ετυχε σε μενα κ αφορα μονο εμενα εαν εκανα σωστα αστο ν τ λεω μονο εγω που τ ζω.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή η δικιά μου τα κλείνει τέλος Ιουλίου ανακάλυψε εσύ και πες μου και μένα :lol:. Εμένα δεν με απασχολούν οι πολύ μεγάλοι αλλά οι λίγο μεγαλύτεροι μέχρι 20 χρονών που τα μικρά τους βλέπουν σαν θεούς. Αρκετά μεγάλοι ώστε να τους θεοποιούν αλλά και αρκετά μικροί ώστε να κάνουν επιπολαιότητες. Όχι ότι προτιμώ τους ακόμα μεγαλύτερους, να ξεκαθαριστεί.

 

Δεν πρέπει να περιμένουμε από τον άλλο, πρέπει το παιδί να ξέρει και μάλιστα με τεχνικές λεπτομέρειες. Γιατί μπορεί η Δήμητρα να λέει ότι δεν είναι φυσιολογικό για το 15χρονο αλλά όλα μπροστά μας τα βρίσκουμε. Μία κοπέλα είχε γράψει στην αρχή ότι την κάλεσε η κόρη της και της είπε ότι ολοκλήρωσε τη σχέση της και μετά φρόντισε η μαμά να την ενημερώσει. Φέξε μου και γλύστρησα.

 

Πάντως πρόσφατα παντρεύτηκε η κόρη μιας φίλης μου στα 27 μετά από 10 χρόνια σχέση. Αυτή ήταν 17 και αυτός 22 όταν τα φτιάξανε. Ε, και η φίλη μου πάντα πίστευε ότι ήταν συνομήλικοι, μέχρι που παντρεύτηκαν :shock: και έμαθε την ηλικία του γαμπρού. Φυσικά δεν είναι τίποτα τρομερό αλλά όταν τα πρωτοέφτιαξαν μπορεί και να είχε εφησυχασθεί ότι η κόρη της τα έχει με συνομήλικο. Καλά το βλέπω το τρένο να έρχεται καταπάνω μας.

Kαλημερα ισως ο γραπτος λογος δεν βοηθαει:D εννοειτε οτι ενημερωμενη ηταν απο αρκετα χρονια πιο πριν,δεν την ενημερωσα μετα την ολοκληρωση της σχεσης της,και σιγα μην ερχοταν σε μενα να το πει αν δεν ειχαμε μια καλη σχεση.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα ισως ο γραπτος λογος δεν βοηθαει:D εννοειτε οτι ενημερωμενη ηταν απο αρκετα χρονια πιο πριν,δεν την ενημερωσα μετα την ολοκληρωση της σχεσης της,και σιγα μην ερχοταν σε μενα να το πει αν δεν ειχαμε μια καλη σχεση.

 

Με συγχωρείς, έτσι κατάλαβα. Μακάρι να μας το πουν και εμάς γιατί είναι και ξενέρωμα για τα μικρά. Αυτά τρέφονται με τα μυστικά τώρα ότι σώνει και καλά έχουν δική τους ζωή.

 

και ομως ημουν νορμαλ μηλαω για μενα

 

Χαρά στο κουράγιό σου που κάθεσαι και μας απαντάς με όλα αυτά που έχουμε πει.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη βρε δημητα η δικια μου σχεση με τον τοτε φιλο μου και νυν αντρα μου ηταν αρρωστη???:shock:γιατι εγω στα 16τον γνωρισα και αυτος σχεδον 27..και ομως δεν με πιεσε πουθενα και σε τιποτα....16μικρη ημουν δεν λεω αλλα το μυαλο μου ηταν για 20χρ.ηξερα τι ηθελα και ημουν τελειως συνηδητοποιημενη και για αυτο τον ακολουθησα και εμεινα μαζι του...δεν ξερω αν οταν η κορη μου θα ειναι 16αν θα θελει να κανει το ιδιο θα της το επιτρεψω αλλα δεν μπορω να το αποκλεισω κι ολας....

Link to comment
Share on other sites

αννια πες την αληθεια .με το χερι στην καρδια.

το 16χρονο κοριτσακι σου σου φερνει στο σπιτι εναν 25-30 ετων.

πες οτι εχεις 2 κορες.

και το αλλο 15χρονο κοριτσακι σου ενα αγορι 15-16 ετων.

για ποιο απο τα 2 τρως μεγαλυτερη φρικη?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...