Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ρατσιστικα μηνυματα στην πολυκατοικια μας!!


Recommended Posts

βρε κοριτσια δεν φταινε οι λαθρομεταναστες...εχθροι δεν ειναι αυτοι!!!αυτοι που τους φερνουν ειναι εχθροι ολων μας....του φερνουν σαν τα ζωα τους πετανε στην θαλασσα καποιοι πεθενουν και ειμαι σιγουρη πως και αυτοι εχουν οικογενεια πησω!!!!!!!εχουν γυναικα και παιδακια που περιμενουν τον μπαμπα να στειλει λεφτα για φαγητο ζουνε σε εξαθλιομενες και απανθρωπες συνθηκες διαβιωσης!!!και να σας πω και κατι....εαν πινουσε το παιδι μου θα εκανα αυτο που προσταζει η φυση μου επιβιωση!!!!

τεσπα συγνωμη για το οφ τοπικ!!!!!!!!

δυστηχος κοριτσια ρατσισμος υπαρχει παντου...στις τραπεζες,στις δημοσιες υπηρεσιες,στα σουπερ παντου!!οπου τυχαινει να ζητουν ταυτοτητα (γιατι δεν τον καταλαβαινουν μιλαει καλητερα απο μενα)με το που βλεπουν το διαβατηριο αμεσως ξυνιζουν...και εκει που χαμογελανε στην μικρη μετα δεν της δινουν σημασια!!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 177
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

δυστηχος κοριτσια ρατσισμος υπαρχει παντου...στις τραπεζες,στις δημοσιες υπηρεσιες,στα σουπερ παντου!!οπου τυχαινει να ζητουν ταυτοτητα (γιατι δεν τον καταλαβαινουν μιλαει καλητερα απο μενα)με το που βλεπουν το διαβατηριο αμεσως ξυνιζουν...και εκει που χαμογελανε στην μικρη μετα δεν της δινουν σημασια!!!

Ενταξει, δεν νομιζω πως αξίζει να χαλάς την ζαχαρένια σου εξ αιτιας των σχολιων καποιων ανεγκέφαλων...

Το άσχημο είναι όταν τα πράγματα ξεφεύγουν από τα σχόλια :(

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει, δεν νομιζω πως αξίζει να χαλάς την ζαχαρένια σου εξ αιτιας των σχολιων καποιων ανεγκέφαλων...

Το άσχημο είναι όταν τα πράγματα ξεφεύγουν από τα σχόλια :(

 

εχεις απολυτο δικιο...τι γινετε ομως οταν αυτο συμβαινει καθε μερα??

οταν τα εφτιαξα με τον ανδρα μου εχασα ολες της φιλες και τους φιλους μου!!!!!

ποτε δεν καταλαβα τι εκανα κακο!!!μια ξαδελφη μου,μου ειχε πει "καλα με αλβανο θα μεγαλωσεις το παιδι?καλητερα να το μεγαλωσεις μονη":shock::shock:

ειχα μινει παγωτο.....μετα της πεταξα μια καρεκλα:oops::oops:ημουν στο πρωτο τρημηνο της εγκυμοσυνης και ειχα πολλα νευρα..:twisted::twisted:παλι καλα που δεν την χτυπησα παρα μονο στο ποδι!!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

εχεις απολυτο δικιο...τι γινετε ομως οταν αυτο συμβαινει καθε μερα??

οταν τα εφτιαξα με τον ανδρα μου εχασα ολες της φιλες και τους φιλους μου!!!!!

ποτε δεν καταλαβα τι εκανα κακο!!!μια ξαδελφη μου,μου ειχε πει "καλα με αλβανο θα μεγαλωσεις το παιδι?καλητερα να το μεγαλωσεις μονη":shock::shock:

ειχα μινει παγωτο.....μετα της πεταξα μια καρεκλα:oops::oops:ημουν στο πρωτο τρημηνο της εγκυμοσυνης και ειχα πολλα νευρα..:twisted::twisted:παλι καλα που δεν την χτυπησα παρα μονο στο ποδι!!!

 

άμα έχεις τέτοιους φίλους καλύτερα που τους έχασες!

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

εχεις απολυτο δικιο...τι γινετε ομως οταν αυτο συμβαινει καθε μερα??

οταν τα εφτιαξα με τον ανδρα μου εχασα ολες της φιλες και τους φιλους μου!!!!!

ποτε δεν καταλαβα τι εκανα κακο!!!μια ξαδελφη μου,μου ειχε πει "καλα με αλβανο θα μεγαλωσεις το παιδι?καλητερα να το μεγαλωσεις μονη":shock::shock:

ειχα μινει παγωτο.....μετα της πεταξα μια καρεκλα:oops::oops:ημουν στο πρωτο τρημηνο της εγκυμοσυνης και ειχα πολλα νευρα..:twisted::twisted:παλι καλα που δεν την χτυπησα παρα μονο στο ποδι!!!

Τίποτα!!! Δεν έχεις εσύ το πρόβλημα. Πρόβλημα έχουν οι άλλοι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

άμα έχεις τέτοιους φίλους καλύτερα που τους έχασες!

Συμφωνώ κι επαυξάνω.

Αν έχεις τέτοιους φίλους τι τους θέλεις τους εχθρούς.

 

Η "πραγματικότητα" είναι ότι δυστυχώς οι Αλβανοί στην Ελλάδα έχουν άσχημη φήμη. Έχει καταντήσει πια βρισιά να σε λένε Αλβανό.

Δεν έχω καλο-καταλάβει γιατί όμως.... ίσως επειδή πολλοί Αλβανοί είναι εγκληματίες?

Και τι σημαίνει αυτό? Ότι θα τσουβαλιάσουμε όλους τους Αλβανούς, επειδή οι εγκληματίες ομοεθνείς του εκμεταλεύονται την "απουσία" της ελληνικής κυβέρνησης και κάνουν πλιάτσικο στη χώρα?

Το ίδιο κάνει και η Κινέζικη Μαφία στην Αμερική.

 

Πάντως τον Αλβανό της Ρούλας Βροχοπούλου τον παραδέχτηκα.

Δεν είπε ποτέ ότι αγπάησε τη Ρούλα, είπε ότι τη σεβάστηκε και ότι κάνανε μια συμφωνία..και στο τέλος της πέταξε τα λεφτά στη μούρη κι έφυγε.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

μωρε γενικα ο κοσμος δεν παει καλα!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι επαυξάνω.

Αν έχεις τέτοιους φίλους τι τους θέλεις τους εχθρούς.

 

Η "πραγματικότητα" είναι ότι δυστυχώς οι Αλβανοί στην Ελλάδα έχουν άσχημη φήμη. Έχει καταντήσει πια βρισιά να σε λένε Αλβανό.

Δεν έχω καλο-καταλάβει γιατί όμως.... ίσως επειδή πολλοί Αλβανοί είναι εγκληματίες?

Και τι σημαίνει αυτό? Ότι θα τσουβαλιάσουμε όλους τους Αλβανούς, επειδή οι εγκληματίες ομοεθνείς του εκμεταλεύονται την "απουσία" της ελληνικής κυβέρνησης και κάνουν πλιάτσικο στη χώρα?

Το ίδιο κάνει και η Κινέζικη Μαφία στην Αμερική.

 

Πάντως τον Αλβανό της Ρούλας Βροχοπούλου τον παραδέχτηκα.

Δεν είπε ποτέ ότι αγπάησε τη Ρούλα, είπε ότι τη σεβάστηκε και ότι κάνανε μια συμφωνία..και στο τέλος της πέταξε τα λεφτά στη μούρη κι έφυγε.

 

α ναι ο φραν!!!ελεος 60 χρονων τι να εκανε ο 25 μαζι της!!!αμα ηταν κανας αλλος θα την πεθενε πρωτα και θα την κληρονομουσε,αυτος ομως σηκωθηκε και εφυγε....μπραβο του!!

ξερεις κατι πιο παλια μου σηνεβει κατι με εναν πακιστανο και θυμωσα πολυ και ημουν απο αυτους που τους τσουβαλιασα αλλα εκανα λαθος και ευτυχως μεσα σε μια εβδομαδα καταλαβα!!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι επαυξάνω.

Αν έχεις τέτοιους φίλους τι τους θέλεις τους εχθρούς.

 

Η "πραγματικότητα" είναι ότι δυστυχώς οι Αλβανοί στην Ελλάδα έχουν άσχημη φήμη. Έχει καταντήσει πια βρισιά να σε λένε Αλβανό.

Δεν έχω καλο-καταλάβει γιατί όμως.... ίσως επειδή πολλοί Αλβανοί είναι εγκληματίες?

Και τι σημαίνει αυτό? Ότι θα τσουβαλιάσουμε όλους τους Αλβανούς, επειδή οι εγκληματίες ομοεθνείς του εκμεταλεύονται την "απουσία" της ελληνικής κυβέρνησης και κάνουν πλιάτσικο στη χώρα?

Το ίδιο κάνει και η Κινέζικη Μαφία στην Αμερική.

Θα συμφωνούσα μαζί σου αν το πρόβλημα περιοριζόταν μόνο με τους Αλβανούς. Όμως η ξενοφοβία μας δεν κάνει διακρίσεις. Τα ίδια δεν λένε παραπάνω και τα κορίτσια που έχουν άραβες συζύγους?

Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να τραβάμε ζόρι αν κάποια άλλη επιλέξει να παντρευτεί κάποιον ξένο, οποιας εθνικότητας και αν είναι. Γούστο της καπέλο της βρε αδερφέ

Επεξεργάστηκαν by malecon
ξεχασα ένα "ρ"
Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια να πω την αμαρτια μου...στην οικογενεια του συζηγου δεν με πολυθελουν γιατι ειμαι ελληνιδα...ο μονος λογος που με δεχτηκαν ειναι για τα παιδια και τον ανδρα μου που εκανε κακο χαμο!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε κοριτσια να πω την αμαρτια μου...στην οικογενεια του συζηγου δεν με πολυθελουν γιατι ειμαι ελληνιδα...ο μονος λογος που με δεχτηκαν ειναι για τα παιδια και τον ανδρα μου που εκανε κακο χαμο!!

Καλα μην σκας...Και Έλληνας να ήταν ο συζυγος δεν σημαίνει πως θα ξετρελαινόταν μαζί σου η οικογένειά του :D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλα μην σκας...Και Έλληνας να ήταν ο συζυγος δεν σημαίνει πως θα ξετρελαινόταν μαζί σου η οικογένειά του :D:D:D:D:D

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

εχεις δικιο,μου θυμησες την παλια μου πεθερα και τον μεχρι αηδιας μαμακια γιο της!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνούσα μαζί σου αν το πρόβλημα περιοριζόταν μόνο με τους Αλβανούς.

 

Με Αλβανό είναι παντρεμένη η κοπέλα μαρή malecon.

Για μουσουλμάνους θα αρχίσω να μιλάω??????:lol::lol::lol::lol::lol:

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

καλα εαν ηταν και αλβανος και μουσουλμανος πανικος θα ειχε γινει θα με ξεγραφε και μανα μου!!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

Διστυχώς η ξενοφοβία δύσκολα θα μιωθεί στην Ελλάδα ελπίζω η νέα γενιά να αλάξει τα πράγματα,δεν καταλαβαίνω τι ζώρι τραβάνε οι άσχετοι αυτοί ζουν με ξένο??Ας κοιτάξουν να λύσουν τα δικά τουσ οικογενιακά προβλήματα (που διστυχώς με την αποξένωση και τισ τρελέσ ώρες δουλειάς τα οικογενιακά προβλήματα όλο και αυξάνονται)και ας αφήσουν τουσ άλλους:)

RUx9p2.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ελενα26 δυστηχος πολοι ανθρωποι για να νιωσουν καλητερα κοιτανε τα προβληματα τον αλλων αντι για τα δικα τους!!τι εχουν να τραβηξουν τα παιδια μας!!!!!!!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

tedi ελπίζω να αλάξουν σιγά σιγά οι εποχές!Οταν έμεινα έγκυος ο άντρας μου έκατσε και σκεύτηκε και έβαλε τον εγωισμό του στην άκρη και όταν κάναμε τον γάμο στο χαρτί που γράφεις για το επώνημο των τέκνων ζύτησε να πάρουν το δικό μου!Δεν θέλει να περάσουν τα παιδιά μας αυτά που περνά αυτός και θεωρήσαμε πως να πάρουν το δικό μου Ελληνικό επώνημο είναι καλό για αυτά.

RUx9p2.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ελενα μου αυτο που εκανε ο συζηγος σου πρεπει να του ηταν πολυ δυσκολο!!αλλα σκεφτικε την ψυχολογια και την ψυχικη ηρεμια των παιδιων του και η δικια μου το δικο μου επωνυμο εχει!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

tedi σίγουρα αιστάνθηκε άσχημα αλλά πάνω απο όλα είναι το παιδί μας!!Όταν μου το πρότεινε αυτό τον αγάπησα ακόμα περισότερο και κατάλαβα για μία ακόμα φορά πως είμαι με τον σωστό άνθρωπο!!και ο δικός σου σύζηγος πρέπει να είναι πολύ ξεχωριστός και είσαι πολύ τυχερη που τον έχεις για να δεχτεί να πάρει το κοριτσάκι σου το δικό σου επώνυμο:-DΔεν πιστεύω πως θα το έκαναν πολλοί άντρες αυτό!!

RUx9p2.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

τωρα μου θυμησατε μια ηλιθια που οταν παντρευτηκα ειπε στο μπαμπα μου να προσεξει "μην τυχον γραψεις περιουσια στο γαμπρο γιατι ξενος ειναι, αυριο μεθαυριο τα πουλαει κι εξαφανιζεται στην αγγλια και θα μεινει η κορη σου με δυο παιδια στους πεντε δρομους"!!! Επειδη δεν ειναι ελληνας δηλαδη σημαινει οτι ειναι και λαμογιο; Ενω ολοι οι ελληνες ειναι καλοι οικογενειαρχες, ας γελασω! Αυτη η συγκεκριμενη ολη μερα παντως μαλωνει με τον ελληνα αντρα της και την ακουει ολη η γειτονια!!!

Link to comment
Share on other sites

tedi σίγουρα αιστάνθηκε άσχημα αλλά πάνω απο όλα είναι το παιδί μας!!Όταν μου το πρότεινε αυτό τον αγάπησα ακόμα περισότερο και κατάλαβα για μία ακόμα φορά πως είμαι με τον σωστό άνθρωπο!!και ο δικός σου σύζηγος πρέπει να είναι πολύ ξεχωριστός και είσαι πολύ τυχερη που τον έχεις για να δεχτεί να πάρει το κοριτσάκι σου το δικό σου επώνυμο:-DΔεν πιστεύω πως θα το έκαναν πολλοί άντρες αυτό!!

 

δεν πιστευω οτι θα εκαναν πολλοι ελληνες αντρες αυτο γιατι δε θα τους αφηνε η μαμα τους :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια χίλια συγνώμι για την παρέμβαση αλλά δεν θεωρώ σωστό σ'αυτό το ποστ να βγάζετε τα απωθημένα σας για τους έλληνες μαμόθρεφτους συζήγους σας...

 

 

λιγο χιουμορ εκανα και δεν εβγαλα κανενα απωθημενο μια που δεν εχω ουτε ελληνα ουτε μαμοθρεφτο συζυγο... Βασιζομαι στις εμπειριες αλλων μελων του φορουμ ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια σημερα συνεβει το πιο απιστευτο!! οπως γνωριζετε ο συζηγος μου ειναι αλβανος και εγω ελληνιδα......λοιπον τωρα που εφευγε για δουλεια ο συζηγος στο κουδουνι στην πορτα ειχαν γραψει..-εξω οι αλβανοι απο την ελλαδα.

και η βορεια ηπειρος ηταν και θα ειναι ελληνικη........το ενα με κοκκινο μαρκαδορο και το αλλο με μοβ:(!!!μα καλα ειναι δυνατον διαβαζουν και τα ονοματα μας στα κουδουνια????

ελεος!!!:mad::-x:-xμε πειρε ο ανδρας μου τηλ να μου το πει και καλα για πλακα αλλα ξερω πως ενιωθε:cry::cry:

ειναι η δευτερη φορα που συμβαινει κατι τετοιο!!!την πρωτη φορα στο ψυλικατζηδικο πηγαμε να παρουμε κατι και μπαινει μεσα μια γιδα(συγγνωμη για την εκφραση)κοιταει το κοριτσακι μου και λεει .....

-ελληνιδα ειναι?

απαντα ο συζηγος-τι εννοειτε

-ρωτω αν ειναι ελληνοπουλο?

συζηγος-ειναι μιση μιση

κυρατσα-καλα το καταλαβα οι ελληνες δεν ειναι ξανθοι με μπλε ματια!!!

εγω ειχα μινει παγωτο απαντω λοιπον εγω...και ο μπαμπας μου αυτα τα χρωματα εχει!!

κυρατσα-μονο το 5% τον ελληνων εχει τετοια χρωματα!!!

θυμωσα λοιπον και εγω και λεω-ειμαι σηγουρη πως μετα απο πολεμους κατοχες και μεταναστευσεις κτλ δεν υπαρχουν πια καθαροι ελληνες!!

ελεος!!!

 

Το ξερω οτι σε ενοχλει. Και εμενα θα με ενοχλουσε. Το προβλημα ειναι ομως το εξης. Χαλας φαια ουσια σε ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ.....κανονικα δεν θα επρεπε καν να της μιλησεις. Και οσο για τα χρωματα ΟΛΗ μου η οικογενεια ειναι πρασινα/μπλε ματια και ξανθα μαλια.....αντε μου στον αγυριστο με ολους τους αναγωγους επιτελους.......

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...