Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΥΠΝΙΕΣ


Recommended Posts

Οι δικές μου αυπνίες είναι ειδικού τύπου δλδ πέφτω κοιμάμαι κανονικά αλλά έτσι και ξυπνήσω για τουαλέτα και μετά αρχίσουν οι σκέψεις...αχχ το δράμα ξεκινάει..

Αλλά έχω παρατηρήσει ότι πριν και μετά από κάθε υπέρηχο με πιάνει μια τσίτα, από λαχτάρα να δω το μωρό και έννοια αν όλα πάνε καλά. Και τώρα τελευταία που μιλάμε περί αμνιοπαρακέντησης ..τάχω δει όλα.

Κάνει καλό αν ξυπνάμε μέσα στη νύχτα, να σηκωνόμαστε από το κρεβάτι, να πίνουμε ζεστό γαλατάκι και να κοιτάμε κανένα περιοδικό με θέματα που μας χαλαρώνουν, εμένα μου κάνουν τα περί ομορφιάς και μόδας. Μακριά από ιντερνετ και τηλεόραση. Επίσης ελαφρύ αλλά θρεπτικό βραδυνό όχι αργότερα από τις 9 το βράδυ. Δεν ξέρω για χαμομήλι και βαλεριάνα, γενικά στην εγκυμοσύνη θέλω να αποφεύγω τα βότανα, το γαλατάκι είναι μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εγώ που νόμιζα ότι ήμουν η μοναδική!!

Είμαι στη 17η εβδομάδα και υποφέρω από τις αυπνίες... μαζί μου και ο άντρας μου ο καημένος!!

Προσπαθώ να μην κοιμάμαι το μεσημέρι αλλά είτε κοιμηθώ είτε όχι το αποτέλεσμα είναι ίδιο.

Πέρα από τις χίλιες σκέψεις που κάνω και μετά δεν μπορώ να ηρεμήσω για να κοιμηθώ. Τις τελευταίες μέρες έχω παρατηρήσει μια ενόχληση στα πόδια, θέλω να τα τινάζω συνέχεια!! Βάζω μαξιλάρες για να είναι πιο ψηλά αλλά δεν κάνει πάντα δουλειά. Χθες αισθανόμουν και τσιμπηματάκια στην πατούσα και στα δαχτυλάκια του αριστερού ποδιού. Μήπως να πάω σε κανένα γιατρό? Το έχει αντιμετωπίσει καμιά άλλη κοπέλα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Το αντιμετωπίζω εγώ μαζί με όλο το πακέτο της αϋπνιας.

Εμένα με βοηθάει το ντους με πολύ ζεστό νερό, μασάζ στα πόδια που κάνω μόνη μου με αμυγδαλέλαιο και σε ύστατες περιπτώσεις αν έχεις κλείσει το πρώτο τρίμηνο μπορείς να πάρεις ντεπόν. Εγώ το έχω κάνει κάποιες φορές και σώθηκα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το αντιμετωπίζω εγώ μαζί με όλο το πακέτο της αϋπνιας.

Εμένα με βοηθάει το ντους με πολύ ζεστό νερό, μασάζ στα πόδια που κάνω μόνη μου με αμυγδαλέλαιο και σε ύστατες περιπτώσεις αν έχεις κλείσει το πρώτο τρίμηνο μπορείς να πάρεις ντεπόν. Εγώ το έχω κάνει κάποιες φορές και σώθηκα.

 

Βάζω αμυγδαλέλαιο κάθε μέρα στην κοιλιά μου και στο στήθος, οπότε θα δοκιμάσω και στα πόδια. Φαντάζομαι πριν κοιμηθείς το κάνεις ε?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...