Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

η αχαριστια σε ολο της το μεγαλειο


τον

Recommended Posts

:cry:Θα τον σκοτωσο τον αντρα μου οχι δεν θα τον χωρισω .....

Τα νευρα μου τσανταλια :confused:

Κανω τα παντα στο σπιτι

το πρωι στην δουλεια και απο το μεσιμερη τρεχω σαν τον βεγγο

με τρια παιδια και ενα σπιτι μεγαλο ....με κηπους γκαζον στο οποιο κανω και χρεει κηπουρου λογο κρισης

Γ... την τυχη μου και με παιρνει τωρα τηλεφωνο και μου λεει οτι να κανω και τα δρομολογια των παιδιων τα απογεματινα οπου το μονο που εκανε αυτος ηταν αυτο.....διοτι κουραζετε και δεν προλαβαινει λογο δουλειας .....κουκουρου κου

Ελευθερος επαγγελματιας αλλα λογο κριση ς δεν τρελενεται κιολας στην δουλεια........

Κάνω τα παντα μονη μου στο σπιτι διοτι τα οικονομικα δεν ειναι και ανθηρα

Μαγηρεμα καθημερινο, καθαρισμα σπιτιου διοτι με τρια παιδια καταλαβαινετε ,σιδεροοοοοο και το σπιτι σε καθημερινη βαση ειναι τα παντα στην θεση τους διοτι εχω ψυχωση με αυτο ....καθε βδομαδα σπιτικα γλυκα παντα στο σπιτι

καλος μα....ειμαι και εγω και το ευαριστω ειναι αυτο οτι μια και δεν κανω πολλα αντε να κανω και τα δρομολογια των παιδιων :evil:

θα μας τρελανει ο ανθρωπος ....

ωρες ωρες δεν εκτιμουν καθολου αυτο που εχουν :cry:

 

 

θέλει λεει να σταματησω την δουλεια και μετα βεβαια απο μερικους μηνες θα πρεπει να ψαχνω διοτι οικονομικα δεν θα βγαινουμε και οι δουλεια θα με περιμενη στην γωνια εμενα νομιζη .... διοτι ηδη και τωρα τσιμα τσιμα τα βγαζουμε περα με πολυ περιορισμο ......σε ολα ,

Δεν σκεφτεται ρε παιδι μου αυτος ο ανθρωπος καθολου.....

οταν γεννησα το πρωτο παιδι ειχα σταματηση την δουλεια λογο προβληματων στην εγκυμοσυνη

Με επριξε μεχρι να ξαναβρω και τοτε ηταν και ποιο ευκολα τα πραγματα οικονομικα αλλα δεν ηθελε εγω να καθομε και αυτος να δουλευει......Τωρα παλι τα ιδια στο αντιθετο παλι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


έτσι ειναι τον...εμείς τους μαθαίνουμε έτσι.....για βάλε σε δράση κανένα γκάζι...και αν δεν φωνάξεις μην περιμένεις να τα κάνει απο μόνος του....

εγω αυτές τις μέρες εχω το αμάξι συνεργείο και επειδη τον ξυπνάω στις 8...για να πάμε το παιδι σχολείο και μετα να με πάει στη δουλειά...άσε που δεν με φέρνει μεχρι την πόρτα και περπαταω κανα 2 χιλιομετρα.....και καλά έχει κίνηση....μέσα στην γκρίνια...την Δευτέρα που πηγαίναμε την μικρη σχολείο παραπονιόταν δτην διαδρομή τι......κάθε μέρα έτσι ειναι.....τέτοιο πήξιμο πρωι πρωί.....

γκάζοσε.....γιατι αυτα τα λεφτά που λες να κάνεις οικονομία προσεχε μην τα δώσεις σε γιατρούς....είναι μεγάλη κούραση.....όλα αυτά.....ήρεμα ζήτα του σκ να τα κάνετε μαζί.....

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και χειρότερα...να δουλευεις , να καθαριζεις , να μαγειρευεις , να φροντιζεις για ολα λογαριασμους ,σουπερ μαρκετ κλπ και να εχεις και τα απογευματινα δρομολογια ( τα οποια ομολογω με σκοτωνουν!!!! ). Βεβαια εγω ειμαι μονη μου αλλα σου λεω για να μην αισθανεσαι ασχημα. Επίσης νομιζω οτι μπορειτε να το κανονισετε μεταξυ σας οταν εχει δουλεια να τα πηγαινεις εσυ ,οταν δεν εχει αυτος .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μεχρι τωρα γινοταν ετσι οταν δεν μπορουσε τα εκανα εγω 2 φορες την βδομαδα αλλα τα μεσιμερινα που εβαλε της μεγαλης προπονησεις δεν γινεται διοτι εχω και ενα μικρο που το μεσιμερι το δυστιχο κοιματε και εκεινη την ωρα διαβαζει και ο μεσαιος τα μαθηματα του πρακτικα δεν γινεται αλλα ουτε και να τα αφηνω μονα τους διοτι μενουμε σε ερημια αλλα τη να πω οταν ο αλλος δεν σκεφτεται τι ναπω

Link to comment
Share on other sites

Καλά, ένα θα σου πω...ΜΗΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!!!!

 

Για άνοιξε θέμα με αυτό τον τίτλο, να δεις τι ιστορίες θα ακούσεις...και μάλιστα σε τέτοιες εποχές...με τίποτα, λέμε! Συγγνώμη για τον τόνο μου, δεν σου έχω και το θάρρος, αλλά άμα ο άντρας σου θέλει υπηρέτρια-σωφέρ, να του πεις να βρει και δεύτερη δουλειά να την πληρώνει. Δεν μας φτάνουν όλα τα άλλα, δηλαδή, να είσαι και οικονομικά εξαρτημένη από τον σύζυγο και να μη φτάνουν και τα λεφτά...εκεί να δεις γκρίνια από αυτόν και κατάθλιψη από εσένα!

Link to comment
Share on other sites

Κι εσύ καλή μου γιατί δεν του λες ένα ΟΧΙ (σαν του Μεταξά) και να του κατεβάσεις το ακουστικό? Ελπίζω να μη δέχτηκες, τουλάχιστον.

φυσικα και δεν ειπα ναι ...του το κλεισα :-P

ασ κουρευεται ααα και μετα μου λεει να κανουμε και οικονομια στην βενζινη ...το δικο μου καιει τα κερατα του, το δικο του ομως πετρελαιο αρα λιγοτερο

και το συπερασμα ειναι ..να σταματησω την δουλεια ..και να μου πληρωνει της βενζινες που δεν εχει οταν του ζηταω καμια φορα απο εκει που θελω 40 την εβδομαδα θα πανε 80 χωρις να εχει να μου δωση λεω παλι καλα χαζος ειναι ρε παιδι μου ....απορο ωρες ωρες τα σκεφτεται οταν τα λεει ή οχι:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλά, ένα θα σου πω...ΜΗΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!!!!

 

Για άνοιξε θέμα με αυτό τον τίτλο, να δεις τι ιστορίες θα ακούσεις...και μάλιστα σε τέτοιες εποχές...με τίποτα, λέμε! Συγγνώμη για τον τόνο μου, δεν σου έχω και το θάρρος, αλλά άμα ο άντρας σου θέλει υπηρέτρια-σωφέρ, να του πεις να βρει και δεύτερη δουλειά να την πληρώνει. Δεν μας φτάνουν όλα τα άλλα, δηλαδή, να είσαι και οικονομικά εξαρτημένη από τον σύζυγο και να μη φτάνουν και τα λεφτά...εκεί να δεις γκρίνια από αυτόν και κατάθλιψη από εσένα!

για στο στομα σου καλη μου :-P.........

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου εχει πει το εξης καταπληκτικο "θα σταματησω να παιρνω το αμαξι για να πηγαινω στη δουλεια, θα παιρνω ενα λεωφορειο που υπαρχει αλλά να με πηγαινεις εσυ μεχρι τη σταση του λεωφορειου" που ειναι αλλου για αλλου. εγω δεν πειραζει να παω τελειως αναποδα απο τον προορισμο μου...

φυσικα και ειπα ΟΧΙ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το καλυτερο ειναι οταν γυρναει το βραδυ ......εγω πεθαμενη στην κουραση απο της 6:30 το πρωι στο ποδι.....και μου λεει καλα τι εκανε ς σημερα και κουραστικες εγω τι ναπω ολοι μερα στην δουλεια.................... και εδω γελαμε .................τιποτα του λεω ολοι μερα καθομε βλεπεις τη μανικουρ εχω

αχ παναγια μου Ολα στο σπιτι μπαινουν στο αυτοματο στο δικο μου το σπιτι ....δεν το ξερετε κοριτσια παταω ενα κουμπι και μπιπ ...................ολα ετοιμα

Link to comment
Share on other sites

χα!!χα!!! κατι μου θυμιζει.....την επανασταση που εκανα πριν μερικες μερες!!!! σπιτι καθαρισμα τελος ,σπιτικα γλυκα τελος, ψωμια στο σπιτι τελος, διαδρομες για μπαλετο τελος, καθημερινο μαγειρεμα τελος!!!!! φαγητο καθε 2 μερες , ψωμι απο το φουρνο, γλυκα απο το ζαχαρολαστειο καθαρισμα μονο αν σηκωνεται νωρις το σαββατο και με βοηθαει. επιπλεον γυμναστικη 7-8 καθε μερα, σουπερ μαρκετ μια φορα τη βδομαδα και τα προχειρα ο συζυγος.ε συγνωμη δηλαδη!!!!!! εχω να ποναω παντου, να ξυπναω καθε μερα στις 6 για τη δουλεια και να ετοιμασω τα παιδια και να τρεχω μεχρι το βραδυ για ολα και να ακουω και το κορυφαιο...καλα γιατι κουραστηκες ολο κουρασμενη εισαι!

μην τυχον και αφησεις τη δουλεια σου!!!!!

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

χα!!χα!!! κατι μου θυμιζει.....την επανασταση που εκανα πριν μερικες μερες!!!! σπιτι καθαρισμα τελος ,σπιτικα γλυκα τελος, ψωμια στο σπιτι τελος, διαδρομες για μπαλετο τελος, καθημερινο μαγειρεμα τελος!!!!! φαγητο καθε 2 μερες , ψωμι απο το φουρνο, γλυκα απο το ζαχαρολαστειο καθαρισμα μονο αν σηκωνεται νωρις το σαββατο και με βοηθαει. επιπλεον γυμναστικη 7-8 καθε μερα, σουπερ μαρκετ μια φορα τη βδομαδα και τα προχειρα ο συζυγος.ε συγνωμη δηλαδη!!!!!! εχω να ποναω παντου, να ξυπναω καθε μερα στις 6 για τη δουλεια και να ετοιμασω τα παιδια και να τρεχω μεχρι το βραδυ για ολα και να ακουω και το κορυφαιο...καλα γιατι κουραστηκες ολο κουρασμενη εισαι!

μην τυχον και αφησεις τη δουλεια σου!!!!!

:lol::lol::lol: μ αρεσεις καλο μου ακουγεται καλη ιδεα το θεμα ειναι εγω αν θα καταφερω να τηρισο την επανασταση που ειμαι και βλαμ.....νη

Αν τυχων και αρχισει κουβεντα για δρομολογια το μεσιμερη νομιζω οτι και εγω το ιδιο θα κανω θα προσπαθησω τουλαχιστον τα παιδακια μου λειπαμε κανεναν αλλον

αλλα μαλον τον ευατο μου πρεπει να λυπαμε διοτι δεν με βλεπω καλα αν συνεχισω με αυτον τον ρυθμο.....:cry:

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol: μ αρεσεις καλο μου ακουγεται καλη ιδεα το θεμα ειναι εγω αν θα καταφερω να τηρισο την επανασταση που ειμαι και βλαμ.....νη

Αν τυχων και αρχισει κουβεντα για δρομολογια το μεσιμερη νομιζω οτι και εγω το ιδιο θα κανω θα προσπαθησω τουλαχιστον τα παιδακια μου λειπαμε κανεναν αλλον

αλλα μαλον τον ευατο μου πρεπει να λυπαμε διοτι δεν με βλεπω καλα αν συνεχισω με αυτον τον ρυθμο.....:cry:

 

Καθόλου βλαμμένες δεν είμαστε καλή μου. Καλές και συνειδητοποιημένες μητέρες είμαστε. Εγώ πλέον ολά όσα κάνω τα κάνω για τα παιδιά μου και για τον εαυτό μου. Γιατί αν σταματήσω να τα κάνω εμείς θα είμαστε οι χαμένοι. Ο σύζυγος δεν πρόκειται να αναλάβει τα δρομολόγια των παιδιών, μια θα πηγαίνει και μία όχι και τα παιδιά βέβαια θα δυσανασχετούν. Ενώ τώρα όλα γίνονται όπως πρέπει, κι ας μην έχω την εκτίμηση και την κατανόηση του άντρα μου γιατί θεωρεί ότι ΠΡΕΠΕΙ να τα κάνω, έχω όμως την απίστευτη κατανόηση και εκτίμηση των παιδιών μου και την δική μου βεβαια και αυτό μου φτάνει. Ομως την δυσαρέσκειά μου του την δείχνω ξεκάθαρα και αφού δεν τον απασχολεί ούτε αυτή, χαμογελώ και προχωρώ. Δεν θα κάτσω να παρακαλέσω και να διαπραγματευτώ. Τα όμορφα λόγι και η άψογη συμπεριφορά των παιδιών μου με ανταμοίβουν πλήρως.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα παντως δουλεψε.....την τριτη του ειχα πει οτι πεμπτη απογευμα(σημερα) θα λειπω. το ξεχναει οποτε χθες λεει οτι σημερα θα παει για κουρεμα. δεν γινεται του λεω εχω κανονισει ψωνια (γυναικεια φυσικα!!!) στο ειπα την τριτη. οποτε απανταει "μα τι θα κανω εχω γινει αφανα". δεν πειραζει του λεω, σου ειπα οτι μην τυχον και διαμαρτυρηθεις για το νεο μου προγραμμα. οποτε εχω ΨΩΝΙΑ!!!!!!!!! ε ναι και εμενα μου πηρε κατι χροναι να το καταλαβω αλλα το καταλαβα...καλλιο αργα παρα ποτε!

ως τωρα τα κανονιζα ολα εγω και ειδικα μετα τη γςννηση του 2ου παιδια τα ανελαβα σχεδον ολα. τωρα δε γινεται αλλιως και ειδικα οταν το θεωρει δεδομενο και λεει και οτι δεν κουραζομαι. συγνωμη δουλεια-σπιτι-μαγειρεμα-ρουχα-ψωνια-δρομολογια-λογαριασμοι και για τον εαυτο μου τιποτα! να δουμε τωρα θα το εκτιμησει? τον αλλο μηνα με στελνουν 1 εβδομαδα με τη δουλεια σεμιναριο αθηνα. πως θα προλαβαινω μου λεει μονος μου? να πεις της μαμας σου να ερθει ή να παρω αδεια απο τη δουλεια. οχι του λεω προλαβαινεις γιατι δεν προλαβαινεις????????? (εγω δηλαδη γιατι προλαβαινω??)...........

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, εγώ έχω καταλάβει ότι με τα λόγια (την οποία βαφτίζουν γκρίνια) δεν γίνεται τίποτα. Περάστε σε πράξεις και πάλι πράξεις!!!

Αφήστε πράγματα σε αυτούς και αν δεν γίνουν, συγνώμη κιόλας αλλά "δεν ζω μόνο εγώ σε αυτό το σπίτι", "τα παιδιά δεν είναι μόνο δικά μου"

Τι θα φάμε αύριο? Δεν πρόλαβα να μαγειρέψω "ας παραγγείλουμε" Θα κάνεις αυτο "Όχι, γιατί δεν το κάνεις εσύ?"

ΜΟΝΟ ΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΠΡΕΦΑ!

Μονο αν χάσουν την βομή τους καταλαβαίνουν, αλλιως βολεύονται!

Μόνο τότε υπάρχει περίπτωση να κάνουν και εκείνοι τίποτα!

Μαμάδες με κατάθλιψη ή υπερκόπωση δεν νομίζω να είναι ούτε καλές σύζηγοι, ούτε καλές μαμάδες...οπότε ξυπνήστε και βάλτε προτεραιότητα εσάς!~!!!!

y9qxp2.pngGgOLp3.png
Link to comment
Share on other sites

πολες φορες καποια πραγματα οπως το γκαζον ειχα πει οτι δεν προκριτε να το κουρεψω ποτε ομως περασε ενας χειμωνας και ειχαμε ενα κηπο χαλια 2 μετρα το γκαζον μια χαλια κατασταση .........ετσι δεν μπορουσα να το βλεπω αλλο και το εκανα τιποτα δυσκολο βεβαια αλλα ο χρονος μου πλεον ακομα λιγοτερος ναι λεω δεν θα καθομαι να τον παρακαλω ...αλλα μαρεσει το σπιτι και ο χωρος που ζω να ειναι περιποιημενος αυτος και στο σταβλο να εμενε δεν θα τον ενιαζε

Link to comment
Share on other sites

πολες φορες καποια πραγματα οπως το γκαζον ειχα πει οτι δεν προκριτε να το κουρεψω ποτε ομως περασε ενας χειμωνας και ειχαμε ενα κηπο χαλια 2 μετρα το γκαζον μια χαλια κατασταση .........ετσι δεν μπορουσα να το βλεπω αλλο και το εκανα τιποτα δυσκολο βεβαια αλλα ο χρονος μου πλεον ακομα λιγοτερος ναι λεω δεν θα καθομαι να τον παρακαλω ...αλλα μαρεσει το σπιτι και ο χωρος που ζω να ειναι περιποιημενος αυτος και στο σταβλο να εμενε δεν θα τον ενιαζε

Εδώ μιλάς για πράγματα που κατα κάποιον τρόπο σε ευχαριστούν να τα κάνεις...δεν σου τα ζητάει άμεσα ή έμμεσα ο άντρας σου...Για αυτά μην περιμένεις αναγνώριση (γενικά θα έλεγα να μην περιμένεις αναγνωριση :P, μην τα θέλουμε και όλα :D:D:D), απλά αν σε κουράζουν ρίξε και εσύ λίγο νερό στο κρασί σου και μην ασχολεισαι τόσο συχνα με αυτά.

Για όσα όμως κάνεις επειδή σου τα ζηταει ο άντρας σου πάρε ένα εντελώς φυσικό και αθώο ύφος και πες "αχ αγάπη μου δεν μπορώ, είμαι πολύ κουρασμενη/έχω πονοκέφαλο/πρέπει να βαψω τα νύχια μου" :P:p:p

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να γίνεσαι μόνο εσύ χίλια κομματια

Link to comment
Share on other sites

Εδώ μιλάς για πράγματα που κατα κάποιον τρόπο σε ευχαριστούν να τα κάνεις...δεν σου τα ζητάει άμεσα ή έμμεσα ο άντρας σου...Για αυτά μην περιμένεις αναγνώριση

 

μπορεί να μην τα ζητάει, αλλά αφού επωφελείται ένα "μπράβο ρε γυναίκα" δεν θα του έπεφτε βαρύ!;)

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μην τα ζητάει, αλλά αφού επωφελείται ένα "μπράβο ρε γυναίκα" δεν θα του έπεφτε βαρύ!;)

Αυτό θα ήταν το καλύτερο, δεν το συζητώ :P. Αλλά και χωρίς το μπράβο πιστεύω δεν υπάρχει πρόβλημα όσο ο σύζυγος δεν βολεύεται και θεωρεί δεδομένα πως θα τα κάνει όλα η σύζυγος ;)

Link to comment
Share on other sites

πολλοί θεωρούν ότι το να προσέχεις το παιδί στο σπίτι δεν είναι κα΄τι που σε κουράζει!!:rolleyes:

Ευτυχώς, ο σύζυγός μου, αν και έρχεται αργά, θα ασχοληθεί με το λιονταράκι μου, για να ξεκουραστώ και εγώ λίγο!! Βέβαια, υπάρχουν στιγμές (όταν έχει πιεστεί πολύ στη δουλειά) που θα μουρμουρίσει λίγο!!! Απλά, του υπενθυμίζω ότι και εγώ στο σπίτι με το μικρό κουράζομαι και αμέσως το καταλαβαίνει. Νομίζω το λέει για να ξεσπάσει πιο πολύ και όχι γιατί το εννοεί!

Link to comment
Share on other sites

Ο σύζυγος σου είναι εντελώς λάθος.

Πρώτον σε τόσο δύσκολες περιόδους,αντί να ευχαριστεί που εργάζεσαι κι εσύ,σου ζητάει να σταματήσεις τη δουλειά;Ενώ το κάνατε στο παρελθόν με λιγότερες υποχρεώσεις και είδατε ότι ήταν δύσκολο :shock: Παράλογη απαίτηση!

Δεύτερον,μόνο και μόνο με τα 3 παιδιά να ασχοληθείς πάει πέρασε η μέρα.Άντε να τα κάνεις μπάνιο,να τα ταίσεις,να τα διαβάσεις!Είναι άδικο να μην αναγνωρίζει την προσφορά σου στην οικογένεια.Υποχρεούται να συμμετέχει,πόσο μάλλον όταν κάνει κάτι τόσο απλό!Πόσο χρόνο του παίρνει συνολικά;Το maximum μία ώρα κάθε απόγευμα.Προτιμάει εκείνη την ώρα να τη σπαταλάει στην τηλεόραση απ'το να συμμετέχει στις δουλειές του σπιτιού;

Έχεις κάθε δίκιο με το μέρος σου αλλά αν δεν καταλάβει εκείνος τι παίζεται δεν βλέπω φως.

byhrp3.png

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...