Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Β επιπεδου:Μονηρης ομφαλικη αρτηρια


Recommended Posts

Καλησπέρα στις μέλλουσες μανούλες!! aliki να σου ζήσει το μωρό σου!! Και εγώ με την σειρά μου θα ήθελα να καθησυχάσω, όσο γίνεται, όλες εσάς που αντιμετωπίζετε το πρόβλημα με την μονήρη. Γέννησα στις 4/3 ένα υγιέστατο αγόράκι 3.370 και πολύ ζωηρό. Όλο αυτό το διάστημα μέχρι να γεννηθεί ο μκρός μου είχα τρελλαθεί απο την αγωνία. Δεν είχα κάνει περαιτέρω εξετάσεις (άμνιο, εμβρυοκαρδιογράφημα κτλ) και ο φόβος μου ήταν διπλάσιος, όμως όλα πήγαν καλά. Πιστεύω πλέον πως για να έχει σοβαρό πρόβλημα ένα παιδί με μονήρη πρέπει να υπάρχουν και άλλες πολύ σοβαρές ενδείξεις. Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!!!

 

ΑΝΘΗ να σου ζησει ο γιος σου!!!!να 'ναι παντα υγιης και γερος και να τον δεις οπως επιθυμεις!!!τι ομορφα νεα ειναι αυτα, πραγματικα, μου δινετε τοσο κουραγιο !!!!ευχομαι ολα τα μωρα να γεννηθουν υγιη και γερα και να τα χαιρονται οι μανουλες τους!!καλη λοχεια ανθη!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ALIKI να σου ζησει ο μπεμπης σου !!!μακαρι ολα τα νινακια μας με τη μονηρη να γεννηθουν υγιεστατα οπως το δικο σου!!! σ'ευχαριστω για τη συμπαρασταση και καλη λοχεια!!!!

 

Σε ευχαριστω titoula μου για τις ευχες σου. Όλα καλά θα πάνε θα δεις!

 

Καλησπέρα στις μέλλουσες μανούλες!! aliki να σου ζήσει το μωρό σου!! Και εγώ με την σειρά μου θα ήθελα να καθησυχάσω, όσο γίνεται, όλες εσάς που αντιμετωπίζετε το πρόβλημα με την μονήρη. Γέννησα στις 4/3 ένα υγιέστατο αγόράκι 3.370 και πολύ ζωηρό. Όλο αυτό το διάστημα μέχρι να γεννηθεί ο μκρός μου είχα τρελλαθεί απο την αγωνία. Δεν είχα κάνει περαιτέρω εξετάσεις (άμνιο, εμβρυοκαρδιογράφημα κτλ) και ο φόβος μου ήταν διπλάσιος, όμως όλα πήγαν καλά. Πιστεύω πλέον πως για να έχει σοβαρό πρόβλημα ένα παιδί με μονήρη πρέπει να υπάρχουν και άλλες πολύ σοβαρές ενδείξεις. Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!!!

 

Σε ευχαριστω Ανθη μου. και εσενα να σου ζησει ο μπεμπης!

Qxemp2.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας. Titoula όλα καλά θα πάνε και σε λίγο καιρό θα το έχεις στο μυαλό σου σαν μια μακρινή ανάμνηση και θα μας γράφεις και το δικό σου αίσιο τέλος!!

Link to comment
Share on other sites

μακαρι κοριτσια!!!! καθε μερα ξυπνω και προσευχομαι να προσεχει η παναγιτσα την κορουλα μου, αλλα φανταζομαι ολες οι μανουλες το κανουν για τα παιδακια τους, ειτε εχουν μονηρη ειτε οχι!!πιστευω οτι ολα θα πανε καλα και θα κρατησω το κοριτσακι μου υγιεστατο στην αγκαλια μου!!!να χαιρεστε τα νινακια σας, και απο εδω και περα μονο χαρες!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Άνθη μου, να σου ζήσει ο διάδοχος!!!

Αλίκη μου και σε εσένα!

Titoula, μην ανησυχείς! Όλα καλα πανε!

Περιμένουμε και τα δικα σου νέα!!!

Γερά να είναι όλα τα μωρακια! Οι αγάπουλες οι όμορφες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας και απο εμένα. Κάναμε χτες τη Β επιπέδου και μας είπε και μας ο γιατρός για μονήρη ομφαλική αρτηρία. Μας είπε πως αυτό το εύρημα συσχετίζεται μερικές φορές με τρισωμία 18, αλλά ότι κάτι τέτοιο αποκλείεται λόγω των υπόλοιπων καλών αποτελεσμάτων. Μας συνέστησε να κάνουμε υπερηχογράφημα της καρδιάς του εμβρύου. Μας είπε όμως να σκεφτούμε και για αμνιοκέντηση λόγω της ηλικίας μου(39) και ότι αν δεν ήμουν 39 ούτε για αμνιο θα το συζητούσε, τώρα όμως πρέπει να το σκεφτούμε. Πρόσθεσε βέβαια πως πιστεύει ότι το μωρό είναι μια χαρά, αλλά θεός δεν είναι. Μίλησα και με το γιατρό μου και μου είπε να κάνω την αμνιο για να είμαστε σίγουροι. Δεν με πειράζει να την κάνω ούτε για το κόστος(που δεν ξέρω και ποιο είναι) ούτε για τον πόνο, αλλά φοβάμαι αυτή τη ρημάδα την, έστω ελάχιστη, πιθανότητα αποβολής. Ξέρω ότι είναι μια προσωπική απόφαση, αλλά φοβάμαι γιατί είδα κι έπαθα να μείνω έγκυος και τελικά τα κατάφερα με εξωσωματική(4η προσπάθεια). Σκέφτηκα να ξανακάνω την εξέταση, αλλά δεν ξέρω ούτε αν με παίρνει ο χρόνος(21η εβδομάδα της εγκυμοσύνης) ούτε αν τη δεύτερη φορά μας μπερδέψουν παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμένα. Κάναμε χτες τη Β επιπέδου και μας είπε και μας ο γιατρός για μονήρη ομφαλική αρτηρία. Μας είπε πως αυτό το εύρημα συσχετίζεται μερικές φορές με τρισωμία 18, αλλά ότι κάτι τέτοιο αποκλείεται λόγω των υπόλοιπων καλών αποτελεσμάτων. Μας συνέστησε να κάνουμε υπερηχογράφημα της καρδιάς του εμβρύου. Μας είπε όμως να σκεφτούμε και για αμνιοκέντηση λόγω της ηλικίας μου(39) και ότι αν δεν ήμουν 39 ούτε για αμνιο θα το συζητούσε, τώρα όμως πρέπει να το σκεφτούμε. Πρόσθεσε βέβαια πως πιστεύει ότι το μωρό είναι μια χαρά, αλλά θεός δεν είναι. Μίλησα και με το γιατρό μου και μου είπε να κάνω την αμνιο για να είμαστε σίγουροι. Δεν με πειράζει να την κάνω ούτε για το κόστος(που δεν ξέρω και ποιο είναι) ούτε για τον πόνο, αλλά φοβάμαι αυτή τη ρημάδα την, έστω ελάχιστη, πιθανότητα αποβολής. Ξέρω ότι είναι μια προσωπική απόφαση, αλλά φοβάμαι γιατί είδα κι έπαθα να μείνω έγκυος και τελικά τα κατάφερα με εξωσωματική(4η προσπάθεια). Σκέφτηκα να ξανακάνω την εξέταση, αλλά δεν ξέρω ούτε αν με παίρνει ο χρόνος(21η εβδομάδα της εγκυμοσύνης) ούτε αν τη δεύτερη φορά μας μπερδέψουν παραπάνω.

 

giasemi μου, δεν ειμαι ειδικη να σε βοηθησω, κι εμας μας ειπαν για μονηρη στην β'επιπεδου, αλλα τωρα ειμαι στην 33η εβδομαδα κι ολα πηγαινουν καλα, δοξα τω θεω!!νομιζω οτι ο γιατρος σου κρατησε υπευθυνη σταση και ειναι προς τιμην του, αλλα δεν καταλαβαινω, αν ειναι θεμα ηλικιας το να κανεις αμνιο, γιατι αναφερθηκε τωρα πρωτη φορα;;;;; το ειχατε ξανασυζητησει στο παρελθον;;;;παντως αν το αποφασισεις, να μη φοβασαι, οι πιθανοτητες ειναι ελαχιστες να συμβει κατι κακο!!! σου ευχομαι να πανε ολα καλα, και να μην χρειαστει να ανησυχησεις για τιποτα αλλο!!!

Link to comment
Share on other sites

titoula, σ΄ευχαριστώ για την απάντηση και συγγνώμη που άργησα να σου απαντήσω, αλά εδώ και τρεις μέρες τρέχαμε σε γιατρούς. Αφού έκανα όλες τις εξετάσεις(υπέρηχο καρδιάς εμβρύου και β΄επιπέδου) από δύο φορές τελικά καταήξαμε ότι δεν υπάρχει θέμα μονήρους ομφαλικής αρτηρίας και ότι η καρδιά του εμβρύου είναι εντάξει. Δόξα το Θεό. Θα μιλήσω ξανά με το γιατρό μου για την άμνιο μετά το Πάσχα, αλλά μάλλον δε θα την κάνω, καθώς τα δεδομένα άλλαξαν.

Link to comment
Share on other sites

titoula, σ΄ευχαριστώ για την απάντηση και συγγνώμη που άργησα να σου απαντήσω, αλά εδώ και τρεις μέρες τρέχαμε σε γιατρούς. Αφού έκανα όλες τις εξετάσεις(υπέρηχο καρδιάς εμβρύου και β΄επιπέδου) από δύο φορές τελικά καταήξαμε ότι δεν υπάρχει θέμα μονήρους ομφαλικής αρτηρίας και ότι η καρδιά του εμβρύου είναι εντάξει. Δόξα το Θεό. Θα μιλήσω ξανά με το γιατρό μου για την άμνιο μετά το Πάσχα, αλλά μάλλον δε θα την κάνω, καθώς τα δεδομένα άλλαξαν.

 

χαιρομαι που ολα πηγαν κατ'ευχην!!!!δεν πολυκαταλαβα ομως, αν οντως εχετε μονηρη ομφαλικη αρτηρια.....τελικα εχετε μονηρη, αλλα ολα ειναι μια χαρα η δεν εχετε και ο ομφαλιος λωρος εχει κανονικα 2 αρτηριες;;;;

οπως και να'χει, ευχομαι ενα ειρηνικο και χαρουμενο πασχα!!!ολα θα πανε καλα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

titoula,ο ομφάλιος λώρος έχει κανονικά 2 αρτηρίες. Μας το επιβεβαίωσαν δύο διαφορετικοί γιατροί.

mafalda, όντως ανησυχήσαμε και στεναχωρεθήκαμε πολύ, αλλά αφού είναι όλα καλά, χαλάλι. Θα το δούμε σαν προπόνηση, γιατί απ' ότι λένε αν κάνεις παιδί όλο έγνοιες είσαι μετά.

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

titoula,ο ομφάλιος λώρος έχει κανονικά 2 αρτηρίες. Μας το επιβεβαίωσαν δύο διαφορετικοί γιατροί.

mafalda, όντως ανησυχήσαμε και στεναχωρεθήκαμε πολύ, αλλά αφού είναι όλα καλά, χαλάλι. Θα το δούμε σαν προπόνηση, γιατί απ' ότι λένε αν κάνεις παιδί όλο έγνοιες είσαι μετά.

Καλό Πάσχα!

 

 

ΜΠΡΑΒΟ giasemi!!!!! πολυ χαρηκα!!!τζαμπα στεναχωρηθηκατε!!!μια χαρα ολα!!

με το καλο το νινι σας, κι εδω να τελειωσουν οι εγνοιες σας!!!!

καλο πασχα και καλη ανασταση!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Σημερα καναμε κι εμεις Β επιπεδου και βρηκαμε οτι εχουμε μονηρης ομφαλικη αρτηρια.:(

Εχω ψιλοαγχωθει,διαβασα τις προηγουμενες σελιδες και ηρεμησα αλλα οσο να'ναι το σκεφτομαι συνεχεια.

Στην κορη μου ειχαμε 3 αγγεια.

Αμνιοπαρακεντηση εκανα πριν 3 εβδομαδες γιατι το papp-A δεν ηταν καλο,η αυχενικη ηταν ομως πολυ καλη.

Τα πρωτα αποτελεσματα της αμνιο ειναι μια χαρα,ολα φυσιολογικα και περιμενουμε ακομα τα τελικα.

Σε 2 εβδομαδες εχουμε ραντεβου με αλλο γιατρο,εμβρυοκαρδιολογο,να ξανακανουμε Β επιπεδου.

Πως περνανε οι 2 εβδομαδες???:(

Το βαρος του μωρου ειναι 390γρ, 21εβ 2ημ.

Ενω στην κορη μου 22εβ 2ημ ηταν 570γρ.

Ο γυναικολογος μου δεν σχολιασε κατι αλλο εκτος απο τον ομφαλιο λωρο,αλλα εγω ειμαι αγχωμενη και νομιζω οτι ειναι πολυ αδυνατο το μωρο :(.

Η κορη μου γεννηθηκε 3800γρ,αραγε θα φτασουμε τα 3000γρ τωρα??:(.

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σημερα καναμε κι εμεις Β επιπεδου και βρηκαμε οτι εχουμε μονηρης ομφαλικη αρτηρια.:(

Εχω ψιλοαγχωθει,διαβασα τις προηγουμενες σελιδες και ηρεμησα αλλα οσο να'ναι το σκεφτομαι συνεχεια.

Στην κορη μου ειχαμε 3 αγγεια.

Αμνιοπαρακεντηση εκανα πριν 3 εβδομαδες γιατι το papp-A δεν ηταν καλο,η αυχενικη ηταν ομως πολυ καλη.

Τα πρωτα αποτελεσματα της αμνιο ειναι μια χαρα,ολα φυσιολογικα και περιμενουμε ακομα τα τελικα.

Σε 2 εβδομαδες εχουμε ραντεβου με αλλο γιατρο,εμβρυοκαρδιολογο,να ξανακανουμε Β επιπεδου.

Πως περνανε οι 2 εβδομαδες???:(

Το βαρος του μωρου ειναι 390γρ, 21εβ 2ημ.

Ενω στην κορη μου 22εβ 2ημ ηταν 570γρ.

Ο γυναικολογος μου δεν σχολιασε κατι αλλο εκτος απο τον ομφαλιο λωρο,αλλα εγω ειμαι αγχωμενη και νομιζω οτι ειναι πολυ αδυνατο το μωρο :(.

Η κορη μου γεννηθηκε 3800γρ,αραγε θα φτασουμε τα 3000γρ τωρα??:(.

 

Εμένα ο μπέμπης μου γεννήθηκη 2970 με μονήρη!!!

Μη στεναχωριέσαι. Αφού έχεις κάνει και άμνιο και δεν έχει δείξει κάτι όλα θα πάνε καλά!!!

Και εγω φοβόμουν πάρα πολύ αλλά όλα πήγαν μια χαρα!

Με το καλό το μωράκι σου.

Qxemp2.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ Αλικη.

Να σου ζησει το μωρακι σου!

Μακαρι να γεννηθουμε το ιδιο βαρος με εσας.

Περιμενω να περασουν οι 2 εβδομαδες να παω και στον αλλο γιατρο να δω τι θα μου πει.

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρια χ. η δικια μας με μονηρη γεννηθηκε 3730!!!! παντως το βαρος μου ειπαν απο την αρχη πως επηρεαζεται μετα τον 8ο μηνα. μπορει να ειναι τυχαιο το βαρος που σου ειπαν η απλα να μη μετρησαν σωστα...αν εχεις οποιαδηποτε αμφιβολια να πας κι αλλου!!!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Σημερα βγηκε ο καρυοτυπος του μωρου,τα τελικα αποτελεσματα της αμνιοπαρακεντησης και ειναι ολα φυσιολογικα,δοξα τω θεο.:D

Στις 8/7 εχω ραντεβου να ξανακανω Β επιπεδου σε αλλο γυναικολογο,ως τοτε εχω αγωνια και λιγο αγχος να δω τι βαρος θα παρει το μωρο.

 

3730!!!Ουαου εμενα η κορη μου με 3 αγγεια γεννηθηκε 3800,μακαρι ολα τα μωρακια με μονηρης ομφαλικη αρτηρια να ειχαν τετοιο βαρος.:-D

Να χαιρεσαι τα κοριτσακια σου,σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο, αντε ολα καλα απο δω κ περα! κι εγω ειχα στην αρχη ενα μικρο αγχος αλλα αφου καναμεε τις εξετασεις και εχοντας καλο προαισθημα γενικοτερα ολα πηγαν καλα! (η 1η κορη μου που δεν ειχε τετοιο θεματακι ηταν 3.150... ) αντε λοιπον ολα καλα!!!!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα και απο εμενα. Δεν μπορειτε να φανταστειτε τι ανακουφιση αισθανθηκα όταν διαβασα τις εμπειριες σας σε αυτο το ποστ και ειδα ότι όλες είχατε ευτυχη κατάληξη! Να σας ζησουν τα μπεμπακια σας και να είναι παντα γερά και υγιή!

Οπως θα καταλαβατε ανηκω και εγώ στο κλαμπ της μονηρους ομφαλικης αρτηριας. Το εμαθα χτες στην Β επιπεδου και εχασα τη γη κατα απο τα ποδια μου. Εχω ταλαιπωρηθει πολυ για να μείνω εγκυος (απειρες προκλησεις ωορρηξίας , σπερματεγχύσεις και τελικα τα καταφερα στην 4η εξωσωματική) και όταν εμαθα ότι υπαρχει κατι "μη φυσιολογικό" στην εγκυμοσυνη μου δυστυχώς επέστρεψα στα παλια άσχημα συναισθηματα και στις παλιες ασχημες σκεψεις που ειχα τοσο καιρο μετα από τις αποτυχίες.

Η αληθεια ειναι πως και ο γιατρος μου και ο γιατρος που μου εκανε τη Β επιπεδου ήταν πολυ καθησυχαστικοί. Μου ειπαν ότι δεν συντρεχει κανενας λόγος ανησυχίας και πως δεν χρειαζεται να κανω καν αμνιο απο τη στιγμη που η εικονα του εμβρυου στη Β επιπεδου ειναι απολυτα φυσιολογικη χωρις να υπαρχει κανενα ασχημο ευρημα. Αυτο το προβλημα του ομφαλιου λωρου θα μπορουσε να συσχετίζεται με τρισωμια 18 μόνο όμως στην περιπτωση που βρισκόταν και κατι αλλο ασχημο στη Β επιπεδου. ΚΑι εννοειται πως αυχενικη και pap A ήταν φυσιολογικά. Το μόνο που θα χρειαστει να κανουμε ειναι να παρακολουθουμε στενοτερα την εγκυμοσυνη προς το τελος της για να δούμε οτι η μπουμπου μας παιρνει φυσιολογικό βάρος. Πανω κατω είχα την ίδια αντιμετώπιση με αυτα που γραφετε και οι περισσότερες απο εσας.

Παντως χτες (20 εβδομαδων και 3 ημερων) ήταν 370 γραμμαρια! Παρολα αυτα δεν μπορω να ησυχασω καθολου και νομιζω πως δεν θα ησυχασω μεχρι να γεννηθει και βλεπουμε....

Σκεφτομαι να παρω τον γιατρο μου αυριο και να του επιμεινω να μου προτεινει εμβρυοκαρδιολογο για να δουμε την καρδουλα της και ισως ετσι μου φυγει λιγη απο όλη αυτη την αγωνια που εχω :(

Τι να πω βρε κοριτσια ελπίζω να έχω και εγώ ευτυχη κατάληξη όπως και εσεις! Πιστευω πολυ πως αυτο το μωράκι οφείλεται σε θαυμα που μου εστειλε η Παναγίτσα και η Αγ. Ειρηνη Χρυσοβαλαντω και ελπίζω πως θα συνεχίσουν να μου το προστατευουν!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Λοιπον στις 8/7 ειχα ραντεβου με αλλο γυναικολογο και ξαναεκανα την Β επιπεδου.

Το μωρο ειχε παρει σε 2 εβδομαδες 190γρ,και απ'οτι διαπιστωσε μπορει να ειναι μονορης ομφαλικη αρτηρια αλλα ειναι μεγαλυτερη σε μεγεθος οποτε αιματωνεται μια χαρα το μωρακι μου,δοξα τω θεο!:D

Στις 28/7 εχω ραντεβου με τον δικο μου γυναικολογο και αγωνιω να δω τι βαρος εχει παρει.

Αισιοδοξω οτι ολα θα πανε καλα,προσπαθω να μην αγχωνομαι γιατι κανω κακο και στο μωρο.

Παντως ηρεμησα λιγο οταν ξαναεκανα τη Β επιπεδου.:D

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορτιτσια καλημερα.

Ειμαι στην 23η εβδομαδα και κανοντας την Β' επιπεδου μου βρηκαν ενα προβλημα στην καρδουλα του μωρου. Εκανα υπερηχοκαρδιογραφημα εμρυου μετα απο αυτο και Το συμπερασμα συγκεκριμενα λεει

¨Παρατηρειται κοινη κολποκοιλιακη βαλβιδα ισοζυγισμενη στις δυο κοιλιες. Η κοινη κολποκοιλιακη βαλβιδα απεικονιζεται ευκινητη χωρις στενωση ουτε ανεπαρκεια. Οι δυο κοιλιες απεικονιζονται ισομεγεθεις. Μετριου μεγεθους πρωτογενες μεσοκολπικο ελλειμμα και μετριου μεγεθους περιμεμβρανωδης μεσοκοιλιακη επικοινωνια, υπολειπομενη αναπτυξη του ισθμου χωρις αναστροφη ροη¨

Υπαρχει περιπτωση να αλλαξει κατι?

Να διορθωθει μονο του?

Εχω απογοητευτει εντελλως. Προχθες εκανα και αμνιοπαρακεντηση για να αποκλεισουν το συνδρομο down, παρ'ολο που οι εξετασεις ολες μεχρι τωρα Papp-A, αυχενικη κτλ. ηταν πολυ καλες. Θελουν να αποκλεισουν και το 3%. Περιμενω τα αποτελεσματα...

Μου ειπαν να μιλησω με νεογνοκαρδιοχειρουργο, γιατι πιθανοτατα θα εγχειριστει με το που γεννηθει. Γνωριζεται καποιον? Εγω εχω ασφαλεια Τεβε και ο συντροφος και πατερας της μικρης μου ΟΓΑ.

Ο γιατρος μου λεει οτι δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι μογγολακι....

Οι εξετασεις μου και η εικονα της μικρης ειναι πολυ καλες...

Στο Μητερα ομως με στελνουν ο ενας στον αλλον...

Εχω αρχισει να φοβαμαι..

Ειχε καποια παρομοια εμπειρια???

Link to comment
Share on other sites

βασικα εχεις μονηρη ομφ. αρτηρια η απλα σου ειπαν πως υπαρχει καρδιολογικο θεμα?

ποιος γιατρος σου εκανε το εμβρυοκαρδιογραφημα? σου ειπε πως υπαρχει προβλημα που ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση να διορθωθει απο μονο του και να ψαξεις για χειρουργο?

Υπαρχει ενδεχομενο να παρεις δευτερη αποψη ?

 

Α! Απο οτι διαβασα σε αλλο θεμα δεν εχετε μονηρη ομφ. αρτηρια μαλλον....ε?

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...