Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Β επιπεδου:Μονηρης ομφαλικη αρτηρια


Recommended Posts

pavlosp μηπως να περνατε μια 2η γνωμη- 3η γμωμη? εκει που κανατε την β επιπεδου απλα μπορει να θελαν να ταρπαξουν -ειδικα αν κανουν κ τετοιου ειδους εξετασεις εκει θα πρεπει να σε θορυβησει-.τι να πω! δηλαδη δε σας ειπαν κατι αλλο μονο για αμνιοπαρακεντηση??? δε σας ειπαν πχ για εμβρυοκαρδιογραφημα ή οτι μπορει το μωρακια σας να ειναι μια χαρα και απλα να μη παρει πολυ βαρος το τελευταιο μηνα? Γιατι σε ολες εδω μεσα κατι τετοιο μας εχουν πει. Και η ηλικια της γυναικας σου μια χαρα δεν ειναι σε επικινδυνα ορια.

Εμεναο ανθρωπο που μου κανε τον υπερηχο με καθησυχασε αντι να με τρομαξει, και πως ειναι συχνο φαινομενο και απλα μπορει να μη παιρνει το παιδι πολυ βαρος στον 9ο, η γυναικολογος μου μου ειπε πως της εχει τυχει 3 φορες το τελευταιο καιρο και πως τα μωρακια που γεννηθηκαν ηταν ολα υγιεστατα. Το μονο που συνεστησε για να εχουμε ησυχο το κεφαλι μας ειναι να κανουμε ενα εμβρυοκαρδιογραφημα. Κι αυτο γιατι εμας δε μας ειπε κανεις σαν πρωτο "θεμα" την τρισωμια αφου ολες οι αλλες μου εξετασεις ηταν τελειες. Καμια φορα μπορει να σχετιζεται με καρδιολογικα θεματα, γιαυτο θεωρησε καλο να το κανουμε.

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


pavlosp μηπως να περνατε μια 2η γνωμη- 3η γμωμη? εκει που κανατε την β επιπεδου απλα μπορει να θελαν να ταρπαξουν -ειδικα αν κανουν κ τετοιου ειδους εξετασεις εκει θα πρεπει να σε θορυβησει-.τι να πω! δηλαδη δε σας ειπαν κατι αλλο μονο για αμνιοπαρακεντηση??? δε σας ειπαν πχ για εμβρυοκαρδιογραφημα ή οτι μπορει το μωρακια σας να ειναι μια χαρα και απλα να μη παρει πολυ βαρος το τελευταιο μηνα? Γιατι σε ολες εδω μεσα κατι τετοιο μας εχουν πει. Και η ηλικια της γυναικας σου μια χαρα δεν ειναι σε επικινδυνα ορια.

Εμεναο ανθρωπο που μου κανε τον υπερηχο με καθησυχασε αντι να με τρομαξει, και πως ειναι συχνο φαινομενο και απλα μπορει να μη παιρνει το παιδι πολυ βαρος στον 9ο, η γυναικολογος μου μου ειπε πως της εχει τυχει 3 φορες το τελευταιο καιρο και πως τα μωρακια που γεννηθηκαν ηταν ολα υγιεστατα. Το μονο που συνεστησε για να εχουμε ησυχο το κεφαλι μας ειναι να κανουμε ενα εμβρυοκαρδιογραφημα. Κι αυτο γιατι εμας δε μας ειπε κανεις σαν πρωτο "θεμα" την τρισωμια αφου ολες οι αλλες μου εξετασεις ηταν τελειες. Καμια φορα μπορει να σχετιζεται με καρδιολογικα θεματα, γιαυτο θεωρησε καλο να το κανουμε.

 

ακριβως τα ιδια μας ειπαν να κανουμε κι εμεις, V & A !!!!!! πρωτα εμβρυοκαρδιολογο, για να ειμαστε και τυπικοι, και απλα παρακολουθηση.... αφου η αυχενικη ηταν καλη, ουτε κουβεντα για αμνιοπαρακεντηση!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Titoula μου, σε ευχαριστώ πολυ!!!

Η μικρούλα σου είναι μια χαρα και είμαι σίγουρη πως θα είναι μια κούκλα!

Είναι τα ζουζουνακια πολυ δυνατά.

Τα αστερακια μου!!! Είναι τόσο μικρουλια, αλλα τόσο δυνατά!

Ποτέ έχεις ΠΗΤ;

 

Pavlosp θα πρότεινα να πάρετε μια 2 γνώμη σίγουρα. Δεν μπορει να σου λέει ότι όλες οι άλλες εξετάσεις είναι οκ και μετα να σου λέει για τρισωμια. Πολυ γιατροί θέλουν να παίρνουν τα λεφτά της αμνιο.

Πιστεύω πως πρέπει να πάρετε και άλλη γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Titoula μου, σε ευχαριστώ πολυ!!!

Η μικρούλα σου είναι μια χαρα και είμαι σίγουρη πως θα είναι μια κούκλα!

Είναι τα ζουζουνακια πολυ δυνατά.

Τα αστερακια μου!!! Είναι τόσο μικρουλια, αλλα τόσο δυνατά!

Ποτέ έχεις ΠΗΤ;

 

σ'ευχαριστω mafalda !!!!ανυπομονω να τη δω, ποσο μεγαλωσε.... καθε μερα , βεβαια, οι κινησεις της γινονται ολο και πιο εντονες, κι αυτο με καθυσηχαζει , γιατι σκεφτομαι οτι μεγαλωνει και δυναμωνει...

ΠΗΤ εχω 6 ιουνιου, διδυμακι θα μου βγει η κουκλα μου!!!

εσυ εχεις διδυμα;;;;

Link to comment
Share on other sites

pavlosp μηπως να περνατε μια 2η γνωμη- 3η γμωμη? εκει που κανατε την β επιπεδου απλα μπορει να θελαν να ταρπαξουν -ειδικα αν κανουν κ τετοιου ειδους εξετασεις εκει θα πρεπει να σε θορυβησει-.τι να πω! δηλαδη δε σας ειπαν κατι αλλο μονο για αμνιοπαρακεντηση??? δε σας ειπαν πχ για εμβρυοκαρδιογραφημα ή οτι μπορει το μωρακια σας να ειναι μια χαρα και απλα να μη παρει πολυ βαρος το τελευταιο μηνα? Γιατι σε ολες εδω μεσα κατι τετοιο μας εχουν πει. Και η ηλικια της γυναικας σου μια χαρα δεν ειναι σε επικινδυνα ορια.

Εμεναο ανθρωπο που μου κανε τον υπερηχο με καθησυχασε αντι να με τρομαξει, και πως ειναι συχνο φαινομενο και απλα μπορει να μη παιρνει το παιδι πολυ βαρος στον 9ο, η γυναικολογος μου μου ειπε πως της εχει τυχει 3 φορες το τελευταιο καιρο και πως τα μωρακια που γεννηθηκαν ηταν ολα υγιεστατα. Το μονο που συνεστησε για να εχουμε ησυχο το κεφαλι μας ειναι να κανουμε ενα εμβρυοκαρδιογραφημα. Κι αυτο γιατι εμας δε μας ειπε κανεις σαν πρωτο "θεμα" την τρισωμια αφου ολες οι αλλες μου εξετασεις ηταν τελειες. Καμια φορα μπορει να σχετιζεται με καρδιολογικα θεματα, γιαυτο θεωρησε καλο να το κανουμε.

 

Ευχαριστώ για την απάντησή σου v & a και titoula αλλά και όλους σας, πραγματικά δε μας είπε ο γιατρός που μας έκανε τον υπέρηχο για το εμβρυοκαρδιογραφημα, μας είπε να σκεφτούμε σοβαρά τον ενδεχόμενο της αμνιοπαρακέντησης, και πως το κάνει ο ίδιος στο ιατρείο του. Ο γιατρός που μας παρακολουθεί δε μας πρότεινε να κάνουμε κάτι παραπάνω (για εξετάσεις). Δεν μας παρότρυνε να προχωρήσουμε στη διαδικασία της αμνιο, αλλά η απόφαση είναι δική μας (μας είπε).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σήμερα πήγαμε στον γιατρό που μας παρακολουθεί, και μας μετέφερε τα λόγια του γιατρού που μας έκανε την αμνηοπαρακέντηση (μίλησαν στο τηλέφωνο).

" Προτείνω να κάνουν αμνηοπαρακέντηση και αν είναι τα χρήματα το πρόβλημα, εγώ δε θα τους πάρω, παρά μόνο το κέντρο (αυτό που κάνει τις αναλύσεις) "

 

Δε σας κρύβω ότι προβληματιστήκαμε ακόμα πιο πολύ.

 

Ο γιατρός μας εξακολουθεί να μας λέει ότι είναι στη δική μας κρίση και ότι δε μπορεί να πάρει τέτοια ευθύνη.

 

Δε ξέρω τι να πω... Ενώ όλες οι εξετάσεις είναι πολύ καλές γιατί επιμένει για αμνηοπαρακέντηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα pavlosp. Και εγώ έχω αγοράκι με μονήρη ομφαλική. Διανύω την 38 εβδομάδα και το βάρος του είναι 2.850. Είχα τρομερό άγχος όλο αυτό το διάστημα, επειδή φοβόμουν μήπως κάποια στιγμή σταματήσει να παίρνει βάρος. Όμως όλα καλά μέχρι στιγμής. Επίσης διάβασα και όλες τις παρόμοιες περιπτώσεις των μελών του φόρουμ και διαπίστωσα οτι όλες είχαν καλή εξέλιξη και κατάληξη. Όπως έχω ξαναγράψει, δεν έκανα αμνιοπαρακέντηση, ούτε υπερηχοκαρδιογράφημα. Ο γυναικολόγος μου δεν το συνέστησε, λόγω του οτι όλες οι άλλες μετρήσεις ήταν φυσιολογικές και η αυχενική (η ηλικία μου 29). Στην θέση σας θα έπαιρνα και μια δεύτερη και τρίτη ακόμη γνώμη, ώστε να μπορώ να αποφασίσω με περισσότερη σιγουριά. Αν η μονήρης είναι το μοναδικό εύρημα, προσωπική μου άποψη είναι να πάτε και σε άλλον γιατρό. Εύχομαι τα καλύτερα!!

Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστω mafalda !!!!ανυπομονω να τη δω, ποσο μεγαλωσε.... καθε μερα , βεβαια, οι κινησεις της γινονται ολο και πιο εντονες, κι αυτο με καθυσηχαζει , γιατι σκεφτομαι οτι μεγαλωνει και δυναμωνει...

ΠΗΤ εχω 6 ιουνιου, διδυμακι θα μου βγει η κουκλα μου!!!

εσυ εχεις διδυμα;;;;

 

Έναν έχω. Τον σούπερ ήρωα μου!!!!!

Εμένα ήταν ησηχουλης στην κοιλιτσα. Εκεί να δεις άγχος!

Αυτο που λέω, είναι, ότι είναι δυνατά τα ζουζουνακια μέσα στις κοιλιτσες. Και λένε ότι τα κοριτσακια είναι πιο δυνατα απο τα αγοράκια. Δεν ξέρω αν ισχύει.

Μην ανησυχείς. Σε λίγο θα κρατάς στα χεράκια σου τη μικρούλα σου!

Link to comment
Share on other sites

Έναν έχω. Τον σούπερ ήρωα μου!!!!!

Εμένα ήταν ησηχουλης στην κοιλιτσα. Εκεί να δεις άγχος!

Αυτο που λέω, είναι, ότι είναι δυνατά τα ζουζουνακια μέσα στις κοιλιτσες. Και λένε ότι τα κοριτσακια είναι πιο δυνατα απο τα αγοράκια. Δεν ξέρω αν ισχύει.

Μην ανησυχείς. Σε λίγο θα κρατάς στα χεράκια σου τη μικρούλα σου!

 

να τον χαιρεσαι mafalda!!! μου δινουν κουραγιο τα λογια σου!!! 25 εβδομαδων και 4 ημερων, η μικρη μου ηταν 880 γρ, και πολυ χαρηκα!!! μεγαλωνει η μπουμπου μας, το κοριτσακι μας, και εγω γινομαι πολυ χαζομαμα!!!!χαχα!!

μακαρι να ειναι ολα τα νινακια καλα και υγιη!!

 

αληθεια, απο εδω και περα, τα μωρα παιρνουν κατα μεσο ορο 100 γρ την εβδομαδα;;;

Link to comment
Share on other sites

Titoula μια χαρά είναι η μικρή σου. Και εγώ είχα τρομερό άγχος μήπως σταματήσει να αναπτύσεται. Εγώ μόνο ξέρω τι πέρναγα κάθε μέρα. Σενάρια απίστευτα στο μυαλό μου. Όλα όμως πήγαν πολύ καλά και ο μικρούλης μου έχει πλέον φτάσει 3.375 και ακόμη δεν μπήκα στην 39η εβδομάδα. Περιμένω να γεννήσω αυτές τις μέρες και ανυπομονώ πάρα πολύ να τον δω επιτέλους. Απλά θέλει υπομονή... Mafalda να χαίρεσαι τον ήρωα σου. Προσωπικά μου έδωσες πολύ κουράγιο, ειλικρινά. Αλήθεια πόσο βάρος έχει τώρα ο σούπερ ήρωας σου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ανθη με το καλο να ερθει το αγορακι σου!!μ'εναν πονο κουκλα μου, να κρατησεις τω μωρακι σου αγκαλια!!! φτου φτου, μη το ματιασω, μια χαρα το βαρος του!!! μπραβο!!!κοντευει ο καιρος, 39 εβδομαδων!!!μπραβο κοπελα μου, καταλαβαινω και με τι αγωνια περασε αυτο το διαστημα.... αλλα ολα καλα, και ο γιοκας σου θα ειναι υγιεστατος και κουκλος!!!

Link to comment
Share on other sites

Titoula εμένα 22εβδομαδα είχε βάρος (εκτίμηση) 504gr. Ελαφρουλησ. Οπότε μια χαρα είσαστε.

Άνθη, στις 14/2 που ήταν 3 μηνών και 2 ημερών, ήταν 5300gr και ύψος 59 εκατοστά. Είναι αδυνατουλης αλλα η παιδιατρος δεν ανησυχεί. Να σημειώσω ότι θηλαζουμε αποκλειστικά.

Σήμερα 5500gr το κουκλακι μου!

Link to comment
Share on other sites

στις 14/2 που ήταν 3 μηνών και 2 ημερών, ήταν 5300gr και ύψος 59 εκατοστά. Σήμερα 5500gr το κουκλακι μου!

 

καλε τι λετε???!!! εμενα η δικια μου 8 μηνων ητανε 7,5 με το ζορι κιλα! πλακα κανουμε?

Και μια χαρα ειναι ολα τα παιδακια μας!!!!!:P:p:p:p σημερα 17 μηνων=10 κιλα. αλλα σιγουρα δεν ευθυνεται η μονηρης αρτηρια γιαυτο αφου γεννηθηκε 3700+

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Εμάς γεννήθηκε στις 40 εβδομάδες, 2800gr. Πρέπει να μας επηρέασε η μονηρη... Με βάση τις καμπύλες στο βιβλιάριο υγείας του υπουργική, γεννιούνται παιδακια τόσο μικρά, αλλα πολυ λίγα. Είμασταν λίγο πιο κάτω απο το 10%. Αλλα είμαστε μια χαρα. Τώρα είμαστε λίγο πιο πάνω απο το 25%.

V &A μια χαρα είσαστε. Στο 50%. είναι κοριτσάκι και είναι λίγο διαφορετικές οι καμπύλες.

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο επιστρέψαμε από έναν άλλο γιατρό για το θέμα μας, και ήταν πολύ κατατοπιστικός. Όπως μας είπε το μωρό είναι πολύ καλά και δε συντρέχει κάποιος λόγος. Μας είπε όμως να προχωρήσουμε σε κάποιο εμβρυοκαρδιογράφημα για κάθε ενδεχόμενο. Για άμνιο μας είπε ότι δεν το συστήνει με βάση τα ευρήματά του. Σκεφτόμαστε να αλλάξουμε γιατρό όχι βέβαια γιατί μας είπε καλύτερα νέα, αλλά επειδή ήταν ξεκάθαρος.

 

Θα ενημερώσω για τα περαιτέρω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πριν από λίγο επιστρέψαμε από έναν άλλο γιατρό για το θέμα μας, και ήταν πολύ κατατοπιστικός. Όπως μας είπε το μωρό είναι πολύ καλά και δε συντρέχει κάποιος λόγος. Μας είπε όμως να προχωρήσουμε σε κάποιο εμβρυοκαρδιογράφημα για κάθε ενδεχόμενο.

Καλα κανατε τελικα κ προχωρησατε σε 2η γνωμη. και ναι να το σκεφτειτε να τον αλλαξετε αν ειναι πιο ξεκαθαρος στα λεγομενα του ο δευτερος, εμενα ο πρωτος ετσι οπως σας τα λεγε μου φαινεται πως ηθελε απλα να μην εχει καμια ευθυνη για το ενδεχομενο "αν συμβαινει κατι στο μωρο". και να το κανετε το εμβρυοκαρδιογραφημα για να σας φυγει η ιδεα αλλα εν τελει ολα θα πανε καλα. να μας ενημερωνεις:rolleyes: ολοι του κλαμπ ειμαστε!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο επιστρέψαμε από έναν άλλο γιατρό για το θέμα μας, και ήταν πολύ κατατοπιστικός. Όπως μας είπε το μωρό είναι πολύ καλά και δε συντρέχει κάποιος λόγος. Μας είπε όμως να προχωρήσουμε σε κάποιο εμβρυοκαρδιογράφημα για κάθε ενδεχόμενο. Για άμνιο μας είπε ότι δεν το συστήνει με βάση τα ευρήματά του. Σκεφτόμαστε να αλλάξουμε γιατρό όχι βέβαια γιατί μας είπε καλύτερα νέα, αλλά επειδή ήταν ξεκάθαρος.

 

Θα ενημερώσω για τα περαιτέρω.

 

πολυ καλα μου ακουγονται τα νεα σας, και χαιρομαι κι εγω που πηρατε και δευτερη γνωμη!!! κι εμενα ο γιατρος μου , μου ειπε τα ιδια ακριβως!! μαλιστα, και ο γιατρος που μου εκανε τη β'επιπεδου μου ειχε πει να κανω ενα εμβρυοκαρδιογραφημα, χωρις να αναφερει καθολου την αμνιο!!!και οταν πηρα το γυναικολογο μου τηλ., μου ειπε κατα λεξη " εε, δεν ειναι τιποτα αυτο.... " !!!

και παλι βεβαια αγχωνεσαι- εδω αγχωνεσαι οταν σου πουνε οτι ολα ειναι καλα!!- φαντασου τι παθαινεις οταν στο παρουσιαζουν τραγικο!!!!

ευχομαι να πανε ολα καλα στην υπολοιπη εγκυμοσυνη, και να κρατησετε το μωρακι σας υγιεστατο!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπερα!!!θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.... ο γιατρος μου ειπε να κανω το ντοπλερ μεταξυ 25/3 και 10/4....εγω, εχω ηδη κλεισει ενα εμβρυοκαρδιογραφημα στις 5/4.... ποτε ειναι καλυτερα να κανονισω το ντοπλερ, πριν η μετα τον υπερηχο της καρδιολογου;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εγω είχα κάνει πρώτα το εμβρυοκαρδιογραφημα, 2 εβδομάδες μετα τη Β επιπέδου και μετα Ντοπλερ(κάπου στη 32 εβδομάδα). Βέβαια δεν εκανα μόνο ένα Ντοπλερ, λόγω του γνωστού μας θέματος. Νομίζω ότι το Ντοπλερ το κανείς στη 30+ εβδομάδα.

Αλλα δεν νομίζω να παίζει ρόλο πιο θα κανείς πρώτο. Είναι 2 ανεξάρτητα. Στο εμβρυοκαρδιογραφημα θα επικεντρωθεί στην καρδούλα. Στο Ντοπλερ κοιτάνε πολλα, αμνιακο κλπ.

Δε νομίζω οτι παίζει ρόλο πιο θα κανείς πρώτο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εγω είχα κάνει πρώτα το εμβρυοκαρδιογραφημα, 2 εβδομάδες μετα τη Β επιπέδου και μετα Ντοπλερ(κάπου στη 32 εβδομάδα). Βέβαια δεν εκανα μόνο ένα Ντοπλερ, λόγω του γνωστού μας θέματος. Νομίζω ότι το Ντοπλερ το κανείς στη 30+ εβδομάδα.

Αλλα δεν νομίζω να παίζει ρόλο πιο θα κανείς πρώτο. Είναι 2 ανεξάρτητα. Στο εμβρυοκαρδιογραφημα θα επικεντρωθεί στην καρδούλα. Στο Ντοπλερ κοιτάνε πολλα, αμνιακο κλπ.

Δε νομίζω οτι παίζει ρόλο πιο θα κανείς πρώτο.

 

 

κι εγω καρδιογραφημα εκανα την επομενη της β'επιπεδου και τοτε η καρδιολογος μου εκλεισε ραντεβου για τις 5/4, για να ξαναελεγξουμε την καρδουλα.....εσυ ξαναεκανες ντοπλερ αργοτερα;;;;δεν το ηξερα οτι μπορει να χρειαστει....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπέρα.

 

μπήκα να γράψω για να καθησυχάσω τις μέλλουσες μανούλες που μπορεί και αυτές να αντιμετωπίζουν στην εγκυμοσύνη τους την μονήρη ομφαλική αρτηρία.

 

είχαμε και εμείς μονήρη ομφαλική αρτηρία (και αυξημένη αυχενική) Είχα κάνει αμνιοπαρακέντηση λογω της αυχενικής και υπέρηχο καρδιάς εμβρύου.

Γέννησα στις 27/2 και ο μπεμπάκος μου είναι μια χαρά, κούκλος και γεμάτος υγεία.

 

Μην ανησυχείτε. Αν δεν υπάρχουν άλλοι λόγοι το μοναδικό που θα χρειάζετε να παρακολουθείτε είναι το βάρος του μωρού. Εμένα γεννήθηκε 38 εβ + 3 ημ και ήταν 2970. Μια χαρά δηλαδή.

 

Μην ανησυχείτε για τίποτα. Με το καλό τα μωράκια σας!

Qxemp2.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

 

μπήκα να γράψω για να καθησυχάσω τις μέλλουσες μανούλες που μπορεί και αυτές να αντιμετωπίζουν στην εγκυμοσύνη τους την μονήρη ομφαλική αρτηρία.

 

είχαμε και εμείς μονήρη ομφαλική αρτηρία (και αυξημένη αυχενική) Είχα κάνει αμνιοπαρακέντηση λογω της αυχενικής και υπέρηχο καρδιάς εμβρύου.

Γέννησα στις 27/2 και ο μπεμπάκος μου είναι μια χαρά, κούκλος και γεμάτος υγεία.

 

Μην ανησυχείτε. Αν δεν υπάρχουν άλλοι λόγοι το μοναδικό που θα χρειάζετε να παρακολουθείτε είναι το βάρος του μωρού. Εμένα γεννήθηκε 38 εβ + 3 ημ και ήταν 2970. Μια χαρά δηλαδή.

 

Μην ανησυχείτε για τίποτα. Με το καλό τα μωράκια σας!

 

ALIKI να σου ζησει ο μπεμπης σου !!!μακαρι ολα τα νινακια μας με τη μονηρη να γεννηθουν υγιεστατα οπως το δικο σου!!! σ'ευχαριστω για τη συμπαρασταση και καλη λοχεια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στις μέλλουσες μανούλες!! aliki να σου ζήσει το μωρό σου!! Και εγώ με την σειρά μου θα ήθελα να καθησυχάσω, όσο γίνεται, όλες εσάς που αντιμετωπίζετε το πρόβλημα με την μονήρη. Γέννησα στις 4/3 ένα υγιέστατο αγόράκι 3.370 και πολύ ζωηρό. Όλο αυτό το διάστημα μέχρι να γεννηθεί ο μκρός μου είχα τρελλαθεί απο την αγωνία. Δεν είχα κάνει περαιτέρω εξετάσεις (άμνιο, εμβρυοκαρδιογράφημα κτλ) και ο φόβος μου ήταν διπλάσιος, όμως όλα πήγαν καλά. Πιστεύω πλέον πως για να έχει σοβαρό πρόβλημα ένα παιδί με μονήρη πρέπει να υπάρχουν και άλλες πολύ σοβαρές ενδείξεις. Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...