Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βοήθεια... για τα πρώτα μας γενέθλια! (χρησιμες διευθυνσεις)


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 355
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

το παιχνιδι με την πινιατα (δικη μου χαρτινη κατασκευη, γεμισμενη με ζαχαρωτα, καραμελες, γλυφιτζουρια

και πολλα παιχιδακια, μπρελοκ για τα παιδακια........) Τα παιδια το λατρεψαν!!!!!!!!!![

 

DSC04504-1.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε Virginia... 1000 μπράβο!! c011.gif

όλα τέλεια! c014.gif

έπαθα πλάκα!! c045.gif

Αν το 2ο μου βγεί κορίτσι... στα 7α γενέθλιά της θα σε αντιγράψω!!!!! c033.gif

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε Virginia... 1000 μπράβο!! c011.gif

όλα τέλεια! c014.gif

έπαθα πλάκα!! c045.gif

Αν το 2ο μου βγεί κορίτσι... στα 7α γενέθλιά της θα σε αντιγράψω!!!!! c033.gif

ΕΣΥ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΣΑΙ!!!!!!!!!!! :)

ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΑΝΤΕΓΡΑΨΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΙΔΕΕΣ.......!!!!!!!

 

ΠΑΝΤΩΣ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΙΣ ΠΙΝΙΑΤΕΣ ΔΟΚιΜΑΣΤΕ ΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΤΙΚΟ ΣΑΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙ,

ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ

ΚΑΙ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟ!!!!!!!!!!!!!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχω γραψει τον προβληματισμο μου για τα πρωτα μας γενεθλια σε λαθος ενοτητα και τωρα τα ειδα αυτα! ειστε χρυσοχερες!!!

xrysalis και Βιργινια τα παρτυ σας ηταν τελεια! θα σας αντιγραψω!

το προβλημα μου ειναι οτι δεν θα εχω πολλα παιδακια στο παρτυ.μια καλη μου φιλη θα λειπει εκτος Κρητης και μου μενουν 6 που δεν ειναι κι ολα σιγουρα και ειναι ηλικιες 6 μηνων,9 μηνων,2 χρονων,3 χρονων.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
το προβλημα μου ειναι οτι δεν θα εχω πολλα παιδακια στο παρτυ...

μου μενουν 6 που δεν ειναι κι ολα σιγουρα και ειναι ηλικιες 6 μηνων,9 μηνων,2 χρονων,3 χρονων.

 

Με το καλό το πάρτυ! και μη σκας που θα έχεις λίγα παιδάκια!

Τη διαφορά την καταλαβαίνεις εσύ! όχι αυτά!

θα περάσετε τέλεια!! θα δεις!

καλή επιτυχία και καλή δύναμη!!!

ότι θες... εδώ είμαστε! :D

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λοιπον επειδη κι εμεις εχουμε τα πρωτα μας γενεθλια αυτον τον μηνα εχω σκεφτει και οργανωσει αυτα μεχρι στιγμης :

το θεμα μας ειναι..ταρα τα τα ταααα..η πριγκιπισσα Ρενια!

πηρα απο το jumbo αρκετα πραγματακια για τον στολισμο του μπουφε και τον χωρο :

γιρλαντα για την εξωπορτα,

ειδικα ζελεδακια happy birthday (θα μπουν στον καθρεφτη μπαινοντας στο σπιτι),

ποτηρια-πιατα-πιατελες-χαρτοπετσετες σετ ροζ για να ταιριαζει με το θεμα,

ταμπελιτσα the party is here που θα μπει καρφωμενη μεσα σε ενα κοντο βαζο,

σακουλακια για τα δωρακια των παιδιων,

μπαλονια.

στολισα δυο φαναρακια με κορδελιτσες που θα μπουν στο τραπεζακι οπου θα υπαρχουν τα καρτελακια ευχων που αργοτερα θα τα ενταξω σε σελιδα του scrapbook της Ρενιας.

ακομα πολεμαω τις προσκλησεις,τα ευχαριστηρια και τα ταμπελακια με το τι ειναι το καθε φαγητο.

πηρα 5 μετρα ειδιο χαρτι,απαλο για να ριξω στον μπουφε σε δυο καθετες λωριδες που θα δεσω με φιογκους.

για το μενου δεν θα κανω παρα πολλα γιατι μονο θα κουραστω και στην τελικη ειναι παιδικο παρτυ,οχι μπουφες κανονικος!

διαφορα σφολιατοειδη,

καναπεδακια με διαφορα πραγματακια απο πανω,

μακαρονοσαλατα,

σνιτσελακια κοτοπουλο σε μπουκιτσες,

κεφτεδακια,

πατατακι-γαριδακια

τουρτα(την οποια δεν ξερω,να την φτιαξω μονη ή να την αγορασω;)

και κανενα γλυκακι ακομα.δεν αποφασισα.

ελπιζω το αποτελεσμα να με δικαιωσει και μα μην παει χαμενος ο κοπος! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Α! σε βρίσκω πανέτοιμη και απ' οτι διάβασα... ψιλοπράγματα θα ετοιμάσεις! που να ήταν κανονικός μπουφές! :lol::lol::lol:

Άντε με το καλό το πρώτο σας "φου" :D

 

 

Ερώτηση: τί ειδικό χαρτί είναι αυτό που λες; σε ρολό; που το βρίσκεις και πόσο;

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ 'ΜΑΙ Κ ΕΓΩ ..ΛΟΙΠΟΝ ΤΩΡΑ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΡΤΙ...

ΣΤΑ ΠΡΩΤΑ ΤΗΣ ΓΕΝΝΕΘΛΙΑ...ΚΑΝΑΜΕ ΤΗ ΤΟΥΡΤΑ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟ (ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΑΓΟΡΑΣΤΟ) ,ΧΑΡΤΟΠΕΤΣΕΤΕΣ ΗΤΑΝ FOREVER FRIENDS ,Ο ΜΠΟΥΦΕΣ ΕΙΧΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΕΦΤΕΔΑΚΙΑ,ΤΥΡΟΠΙΤΑΚΙΑ, ΡΟΛΟ, ΚΤΛ, ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΠΑΡΤΙ (ΓΑΙΤΙ ΕΓΩ ΤΟΤΕ ΗΜΟΥΝ ΣΕ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΗ...) ΣΤΟΛΙΣΤΙΚΕ ΜΕ ΜΠΑΛΟΝΙΑ ΣΕ ΣΧΗΜΑ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΣ...ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΠΟΛΕΣ ΚΑΡΔΟΥΛΕΣ ΜΠΑΛΟΝΙΑ...ΚΑΙ ΟΙ ΝΟΝΟΙ ΣΤΥΛΑΝΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΜΑΡΓΑΡΙΤΕΣ ΜΕ ΗΛΙΟΝ...ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΤΕΛΕΙΑ...ΛΕΠΤΕΝΑΜΕ ΤΙΣ ΦΩΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΗΛΙΟΝ ΚΑΙ ΕΠΕΣΕ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ...ΣΚΑΣΑΝΕ Κ ΚΟΜΦΕΤΙ ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ...ΗΤΑΝ ΟΜΟΡΦΑ ΑΛΛΑ ΚΡΑΤΗΣΕ ΛΙΓΟ.

 

 

ΤΩΡΑ ΣΤΑ ΔΕΥΤΕΡΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΗΤΑΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΗΤΕΡΑ...ΕΙΧΑΝ ΜΑΖΕΥΤΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΣΑ ΟΛΑ ΕΓΩ ΜΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙ...ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΚΑΡΕΚΛΕΣ,ΚΡΥΜΕΝΟΣ ΘΥΣΑΥΡΟΣ,ΣΠΑΣΑΜΕ ΤΑ ΓΕΜΙΣΤΑ ΜΕ ΣΟΚΟΛΑΤΑΚΙΑ ΜΠΑΛΟΝΙΑ...ΚΑΙ ΞΕΤΡΕΛΑΘΙΚΑΝ. ΟΛΑ ΤΑ ΜΠΑΛΟΝΙΑ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ, 120 ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ...Η ΤΟΥΡΤΑ ΗΤΑΝ ΔΥΟΡΟΦΗ ΜΕ ΖΑΧΑΡΟΤΑ ΣΕ ΡΟΖ ΑΠΟΧΡΟΣΕΙΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΕΚΑΝΑ ΜΕ ΒΑΣΗ ,ΟΙ ΧΑΤΟΠΕΤΣΕΤΕΣ ,ΤΑ ΚΥΠΕΛΑ,ΚΑΙ ΟΙ ΦΥΣΑΛΙΔΕΣ ΗΤΑΝ ΟΛΑ BARBIE...ΣΤΟ ΜΠΟΥΦΕ ΕΙΧΑ ΠΑΝΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ,ΚΕΦΤΕΔΕΚΙΑ,ΤΟΣΤΑΚΙΑ ΚΤΛ, ΕΚΑΝΑ ΚΙ ΕΝΑ ΣΤΕΦΑΝΙ ΜΕ ΚΟΡΔΕΛΕΣ ΚΑΙ ΜΙΚΡΑ ΔΙΑΚΟΣΜΙΤΙΚΑ...ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΔΕ ΘΕΛΑΝΕ ΝΑ ΦΗΓΟΥΝ...ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ(ΤΗ ΤΡΙΤΗ ΤΟΥΡΤΑ ΜΕ ΤΑ ΚΕΡΑΣΙΑ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΤΗ ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ)

ΝΑ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΤΙ ΤΗΣ ΑΗΜΕΝΙΑΣ

DSC04726.jpgDSC04724.jpg

ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ Η ΤΟΥΡΤΑ ΜΑΣ...;;;ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΔΕΥΤΕΡΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ...ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΤΗ ΣΥΝΤΑΓΗ ΠΗΤΕ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΗ...ΠΑΝΤΩΣ Η ΜΙΚΡΗ ΤΗΝ ΛΑΤΡΕΨΕ!!!

ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΑΣ ΓΕΝΕΘΛΙΑ... glitterfy093415179D39.gif glitterfy093735385D31.gif ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΦΤΙΑΞΑ ΓΙΑ ΤΗ ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ... glitterfy095554526D30.gif

ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΡΤΙ ΤΗΣ ΑΣΗΜΕΝΙΑΣ....

ΠΟΛΛΕΣ ΙΔΕΕΣ...ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΕΣ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ...ΤΟΥΡΤΕΣ ..ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ...ΜΠΑΛΟΝΙΑ...ΜΠΟΥΦΕ...ΟΛΑ ΜΕ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ...ΓΙΑ ΤΟ ΠΙΟ ΓΛΥΚΟ ΑΓΓΕΛΑΚΙ...ΤΗΝ ΑΣΗΜΕΝΙΑ!!!!

glitterfy-flpbk11163841982518.gif glitterfy-flpbk11165334684318.gif glitterfy-flpbk11165853747518.gif glitterfy-flpbk11170346377318.gif glitterfy-flpbk11171101396818.gif ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΠΑΛΟΝΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΤΙ!!!!(120) ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΤΑ ΣΤΟΛΗΣΑ ΣΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΣΠΙΤΙ... ΟΛΑ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ...ΤΙΣ ΙΔΕΕΣ ΑΠΟ ΤΟ YOUDUBE... KAI OI ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΖΩΓΡΑΦΙΜΕΝΕΣ ΑΠΟ ΜΕΝΑ...ΜΕ ΝΕΡΟΜΠΟΓΙΑ Κ ΧΡΥΣΟΚΟΛΕΣ...ΠΑΡΤΕ ΙΔΕΕΣ!!!

049.jpgglitterfy050622639D39.gif glitterfy051145316D34.gif glitterfy091122327D30.gif glitterfy091246370D30.gif glitterfy091317649D34.gif glitterfy092053537D38.gif glitterfy091826885D32.gif[/

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σου κοπέλα μου! είσαι φοβερή!!!

ειδικά με τις τούρτες... έπαθα πλάκα!!!

να χαίρεσαι την κορούλα σου και να σε χαίρεται κι αυτή!!!! :D

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τις είχα ανεβάσει πολύ καιρό πριν... και τώρα σβηστήκανε!

ξέρεις αλήθεια καμιά διεύθυνση που να τις ανεβάζει αλλά να μην τις σβήνει;;;; :)

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα...λοιπόν αν θες να κατεβάσεις σε μεγαλύτερο μέγεθος τις φωτογραφίες σου , κάνε τις upload σε αυτό το site

http://photobucket.com/?special_track=nav_logo μολις το κάνεις αυτό μετά απλά κάνεις αντιγραφή επικόληση τον τελαυταίο κωδικό της φωτογραφιας που θες να κατεβάσεις, στο κειμενό σου...η φωτογραφία θα ενφανιστεί σε μεγάλο μέγεθος ..για δοκήμασε...

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

όσο για αυτές τις μικρές με τα στρασάκια απλά κάνε κλικ πάνω στις δικές μου κ θα μπείς στο site , θα ανεβάσεις πια θέλεις κ μετά βάζεις τα στρας και κάνεις κόπι πειστ στο 2ο κωδικό που σου δίνει όταν είναι έτοιμη

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστώ πολύ!

αυτό το δέυτερο το ξέρω!

το θέμα είναι πως είμαι στο γραφείο και δεν έχω μαζί μου τις φωτό! ας ελπίσουμε πως θα αδειάσω στο σπίτι και να τις ξανανεβάσω!!! :lol:

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

διακοσμημενα παιδικα γλυφιτζουρια...

ScreenHunter_21Oct301857.jpg

 

 

ελπιζω να μην κουρασα,

να χαιρομαστε ολες τα παιδακια μας!!!!!!!!!!!! :)

τι να κουρασες ειναι ολες υπεροχες τωρα τις ειδα ...το παρτι πρεπει να ηταν πολυ τελειο με αυτες τι πινιατες θα κανω κ εγω του χρονου...πως τις κανεις;;; αληθεια εχεις κ αλλες φωτο απο το δωματιο ή βαφτιση ;;;

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...