Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βοήθεια... για τα πρώτα μας γενέθλια! (χρησιμες διευθυνσεις)


Recommended Posts

όλα πάρα πολύ όμορφα! (σ' ευχαριστούμε!!) αλλά να πω την αλήθεια μου... το δικό μου μπιμπερό ήταν ποιό όμορφο!! (ψωνάρα ε;;;):lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

σιγουρα ηταν ποιο ομορφο

και μια και το ανεφερες για ξαναβαλε κυρια μου την φωτο

να δουμε αν μπορουμε να σε αντιγραψουμε λιγο........ :lol::roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 355
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

για ριξτε μια ματια εδω!μου φανηκε καταπληκτικη ιδεα!!!σοκολατακια χαραγμενα με σχεδια!ειναι και για βαφτιση και για γενεθλια!ξετρελλαθηκα!

http://www.chocolategraphics.gr/Samples.aspx

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

DSC06086.jpg

σας στέλνω μερικες καρτουλες που εκανα... νομιζω οτι κανουν κ για γενεθλια..

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα...οι χειροτεχνίες μου άρεσαν απο παιδί.. αυτό που κάνω τωρα επαγγελματικά είναι να ζωγραφίζω.. οι καρτουλες μου, ειναι χόμπι τώρα που δεν εργάζομαι..βασικά εχω κολλήσει με το srapbooking, συνδυάζει τη τρέλα μου για τη φωτογραφία με τη χειροτεχνία!

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και τα δωρακια για τις μαμαδες-προσκαλεσμενες,

γυαλινα βαζακια, απο μελι, μαρμελαδες, που ζωγραφισα

με χρωματα βιτρο και γεμισα με χρωματιστη αμμο, κοχυλακια

και αποξηραμενα λουλουδακια......

DSC05023.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια πριν από λίγες ημέρες είχαμε τα πρώτα γενέθλια του Μάριου και θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας κάποιες ιδέες που εφάρμοσα και ίσως βοηθήσουν και μελλοντικά άλλες μανούλες...

Λοιπόν το θέμα μας ήταν μπεμπε και έφτιαξα diaper cake δηλαδή μία τούρτα από πάνες και την στόλισα με κορδέλες - παραμάνες-πιπίλες και μωράκια... Έφτιαξα μπαλόνια - πιπίλες άπό αντίστοιχο κατάστημα και τα τοποθέτησα σε πλαστικά μπιμπερό.. πολύ ωραία..

Για τα πιατάκια - ποτηράκια και χαρτοπετσέτες αγόρασα αντίστοιχα με θέμα "First birthday for a boy" και ειδικές σακουλίτσες όπου έβαλα τα δωράκια των παιδιών... για την τούρτα παρήγγειλα τούρτα με τον αριθμό 1 όπου και αυτή ήταν διακοσμημένη με πιπίλες και παραμάνες... πραγματικά ενθουσιάστηκαν όλοι..

Βάζω τις αντίστοιχες φωτο

 

τούρτα

060by2.th.jpg

 

διακόσμηση

058aj2.th.jpg

 

056jk6.th.jpg

 

055uf7.th.jpg

 

diaper cake

048sp8.th.jpg

 

046no8.th.jpg

 

046wk1.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

asteraki τέλεια!! μπράβο!! υπέροχη τούρτα σου έφτιαξαν! (όχι σαν τη δική μου :( ... δε μου άρεσε εμφανισιακά... αλλά πάει τώρα!)

Αλήθεια μου άρεσαν πολύ τα υλικά "First birthday for a boy", που τα βρήκες καλέ;;; :lol::lol::lol::lol: έχει και για τα 2α;;;; και κάτι ακόμη! ποιές πάνες είναι αυτές με τα γλυκούλικα σχεδιάκια;;;

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

xrysalis, ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.. σε σχέση με τις πάνες δεν θυμάμαι μάρκα γιατί πήρα τις πιο φθηνές... χα,χα,χα

Όσον αφορά τα είδη για τα πρώτα γενέθλια δεν υπάρχουν για τα δεύτερα κλπ.. αλλά μόνο για τα πρώτα και ίσως για τα επόμενα 50!!! τα αγόρασα από το partyland... στην θεσσαλονίκη αλλά νομίζω ότι μπορείς να τα βρεις παντού...

Link to comment
Share on other sites

καλέ;;; σήμερα έχει τα γενέθλια; τώρα είδα το τικεράκι σου! να τα εκατοστήσει!! να τον καμαρώσεις όπως ποθείς!! :D

 

ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

 

την πάνα-τούρτα πάντως... θα τη θυμάμαι! έχει πολύ φάση!

μπορεί να την κάνω στα 2α μας! (ούτως ή άλλως δε μας βλέπω να τις έχουμε αποχωριστεί μέχρι τότε!!!!) :lol::lol::lol:

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δήμητρα ένα θα σου πω. Απλά τέλεια!!!

Μπράβο ρε κορίτσι και ειδικά ένα μεγάλο μπράβο που είναι και το δεύτερο σου παιδί και έχεις πάλι αυτή τη διάθεση!

ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΜΕ ΣΤΗ ΒΡΟΧΗ ΠΟΥ ΔΙΩΞΑΜΕ ΑΠ' ΤΑ ΜΑΤΙΑ, ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΛΑΜΕ ΩΣ ΤΟ ΠΡΩΙ.. ΤΟΝ ΗΛΙΟ ΚΙ ΑΣ ΜΗ ΒΛΕΠΟΥΜΕ, ΤΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ

Link to comment
Share on other sites

ΒΡΕ Virginia μεσ το μυαλο μου εισαι;;; Αυτο ελεγα να κανω τα Χριστουγεννα με το καλο...!!!!

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...