Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Πριν το Πάσχα (του 2010) κάνω βόλτα στο mall... Μπαίνω στα lapin. Βρίσκω 2-3 φορεματάκια που μ'αρέσουν αλλά μόλις έβλεπα την τιμή πάθαινα έμφραγμα (140? και 180? για φόρεμα της μικρής... λυπάμαι δεν θα μπορέσω...! ). Παίρνω παπουτσάκια της βαφτιστήρας μου και την κάνω. Την επόμενη μέρα πάω στο stock της ίδιας εταιρείας και ψάχνοντας βλέπω φορεματάκια που είχα δει και στο κανονικό μαγαζί. Είχαν έκπτωση 30%. Ρωτάω την πωλήτρια και μου λέει ότι είναι περσινής σεζόν γι'αυτό έχουν μόνο 30% αλλά υπάρχουν άλλα σταντ με ρούχα από πιο παλιές σεζόν με μεγαλύτερη έπτωση αν θέλω να δω... Στο μαγαζί που ήμουν την προηγούμενη μέρα τα πουλούσαν για "φρέσκα" χωρίς καμία έκπτωση...! Αν ξαναψωνίσω εγώ από κανονικό μαγαζί της lapin να με φτύσετε....! Όλες μαζί παρακαλώ...!!

 

(Εν τω μεταξύ τα φανελάκια και τα φορμάκια της mothercare τα πλένω στους 60 και είναι σαν καινούρια. )

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 105
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημέρα δεν μου αρέσει που κατακρίνετε τα τζαμπο και τα h&m και την benetton δηλαδή επειδή δεν είναι μάρκες όπως η λαπιν η η αλουετ δεν είναι καλά? τα τζαμπο εχουν και χαλια ρούχα αλλά είναι καθημερινά ρούχα τα παιδιά ότι και να τους βάλεις τα βγάζουν νοκ αουτ δεν χρειάζονται μάρκες πιστεύω αλλά τα Η&Μ 'ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΡΟΥΧΑ ΤΟ ΔΗΛΩΝΩ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΛΕΕΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΔΙΑΦΩΝΩ ΚΑΘΕΤΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ!!!!!!ΙΣΑ ΙΣΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΟΝΤΕΡΝΑ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΛΑΣΙΚΟΥΡΕΣ ΟΥΦ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΤΑ ΨΩΝΙΣΤΙΚΑ ¨"ΜΟΝΟ ΛΑΠΙΝ ΨΩΝΙΖΩ".........

 

Ποσο μα ποσο συμφωνώ μαζί σου.....:mrgreen:

 

Link to comment
Share on other sites

http://www.inka.gr/

 

Τρόποι αποστολής παραπόνων ή καταγγελιών

 

Τα παράπονα ή τις καταγγελίες σας μπορείτε να μας τις αποστείλετε στο e-mail: [email protected] ή στο FAX: 210 36.33.976

 

Ασε και το ΙΝΚΑ πήρα για καταγγελία και μου είπαν πως πρέπει να είμαι μέλος για να μπορέσουν να με εξυπηρετήσουν!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πριν το Πάσχα (του 2010) κάνω βόλτα στο mall... Μπαίνω στα lapin. Βρίσκω 2-3 φορεματάκια που μ'αρέσουν αλλά μόλις έβλεπα την τιμή πάθαινα έμφραγμα (140? και 180? για φόρεμα της μικρής... λυπάμαι δεν θα μπορέσω...! ). Παίρνω παπουτσάκια της βαφτιστήρας μου και την κάνω. Την επόμενη μέρα πάω στο stock της ίδιας εταιρείας και ψάχνοντας βλέπω φορεματάκια που είχα δει και στο κανονικό μαγαζί. Είχαν έκπτωση 30%. Ρωτάω την πωλήτρια και μου λέει ότι είναι περσινής σεζόν γι'αυτό έχουν μόνο 30% αλλά υπάρχουν άλλα σταντ με ρούχα από πιο παλιές σεζόν με μεγαλύτερη έπτωση αν θέλω να δω... Στο μαγαζί που ήμουν την προηγούμενη μέρα τα πουλούσαν για "φρέσκα" χωρίς καμία έκπτωση...! Αν ξαναψωνίσω εγώ από κανονικό μαγαζί της lapin να με φτύσετε....! Όλες μαζί παρακαλώ...!!

 

(Εν τω μεταξύ τα φανελάκια και τα φορμάκια της mothercare τα πλένω στους 60 και είναι σαν καινούρια. )

 

 

 

Το ίδιο έπαθα με τα orchestra Νέας Σμύρνης πέρισυ. Πήγα στο κανονικό μαγαζί και πήρα ένα φόρεμα που μάλιστα μου το πούλαγαν για φετινή σεζόν, 5Ο ευρώ. Πήγα στο outlet και είδα το ίδιο 15 ευρώ. Τρελάθηκα!! Η πωλήτρια στο outlet είπε ότι ειναι περσινό και δεν ήξερε οτι το πουλούσαν στο μαγαζί ακόμα. Απατεώνες.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που ειχα σκεφτεί κάποτε για να τους τσακώσω......

Φωτογραφίζω τα προϊόντα που έχουν στην βιτρίνα τους ΠΡΙΝ τις εκπτώσεις,, έτσι για να'χω το αποδεικτικό στοιχείο.

Μετά αν κάνουν την λαδιά πάω και τους κοπανάω την φωτο στη μούρη και αν δεν συμμορφωθούν, κατευθεία καταγγελία σε συνηγόρους κλπ.

Βέβαια δεν ρώτησα κατά πόσο ευσταθεί νομικά μια τέτοια κίνηση, αλλά αν έβαζες κάποιον (π.χ.) να φωτογραφηθεί μπροστά στη βιτρίνα, θα μπορούσες μετά να το πασάρεις ως "τυχαία" φωτογραφία.

 

Παιδιά αν είναι να ψωνίζω μ'αυτές τις συνθήκες δε ψωνίζω καθόλου....τα ψώνια είναι χαρά αν το παιζω ο στυνόμος Σαινης για να πάρω ένα παπούτσι τι να πω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ ψωνίζω και ακριβά και φθηνά, φυσικά τα Lapen και τα όμοια τους μιλάνε όμως δε με χαλάνε καθόλου και τα φθηνά, που δίνουν στυλ και δε ξοδεύεις και μια περιουσία, ποτέ όμως δεν μου χάλασαν ρούχα μάλλιστα τα φοράμε εμείς είναι σε πολύ καλή κατάσταση και τα φοράνε και άλλα παιδάκια.

Link to comment
Share on other sites

Ποσο μα ποσο συμφωνώ μαζί σου.....:mrgreen:

και εγω συμφωνω..θα πω μαλιστα οτι δεν εχει σημασια τοσο η μαρκα οσο να ειναι ενα ρουχο καλο ποιοτικως και γουστοζικο..εγω εχω ρουχα και απο τζαμπο και απο hm και benetton αλλα και πιο ακριβα..μπορω ναπω μαλιστα οτι τα πιο φτηνα τους τα φοραω πιο συχνα..καλη και σχετικα μαρκα επισης ειναι τα mayoral

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου....οποιος τα εχει τα φραγκα του ας αγορασει και burberry για το παιδι του...Τι να λεμε τωρα!!!!Μπορει κι εγω αν ειχα εσοδα που εχουν επιχειρηματιες να εκανα το ιδιο.

Και επισης δεν θα με ενοιαζαν καν οι εκπτωσεις!!!!

 

Εχω φιλη που το φυσανε,ανεβαινουν Αθηνα και φευγει το 3000 ευρω σε πολο ραλφ λορεν και χογκαν,λουι κλπ κλπ.Εεεε,στο παιδι της απο τα τζαμπο δεν θα παρει παντως ουτε θα κατσει να σκασει αν εχει 10% ή 30%...

 

Το ζητημα ειναι τι γινεται με την πλειοψηφια του αγοραστικου κοινου....που προσπαθει να βγαλει περα την οικογενεια με εναν μισθο...

 

εκει ψηφιζω ιντερνετ και καλο προγραμματισμο.

Παντως ο ακατανομαστος εννοειται στα βρεφικα δεν εχει ποτε εκπτωση,ειχε 30% στα 0-24(εμ βεβαιααα!!!) 40% απο 1.5 ετους και μετα και ελαχιστα 50%. Τα Ηρα εχουν 40% και 50%--70% δεν ειδα ακομη παντως....

Κι επισης μην ξεχναμε οτι δυστυχως η επαρχια δεν εχει αμεση προσβαση σε outlet,ουτε και σε ολα τα μαρκε καταστηματα.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και πο μενα , εγω θα θελα να πω οτι γενικως υπαρχουνε οι απατεωνες και οι εντιμοι επιχειρηματιες οπου περιμενουνε τις εκπτωσεις για να πουλησουνε , Ετσι οπως εχει γινει πλεον ολο το χρονο εκτπωσεις εχει ,με τη λεξη "προσφορες" . Ειμαι απο τα ατομα που εχει στην γκαρνταρομπα των παιδιων απο ολες τις φιρμες , εκτος πο jumpo το παραδεχομαι δεν εχω , γιατι δεν τα θεωρω καλης ποιοτητας ρουχα και πιστευω οτι στις εκπτωσεις μπορω να βρω το ιδιο φτηνα ρουχαλακια σε αλλες φιρμες , τα h&m ειναι καταπληκτικα και εγγυημενη ποιοτητα , τα lapin τα αγαπω πολυ αλλα κυριως ψωνηζουμε στις εκπτωσεις με το 50% , οπως και τα Burberrys και τα ralph lauren με 40-50 ή ακομα και 60% ερχονται σε αρκετα οικονομικες τιμες . Επισης πολυ ωραια και γερα ρουχαλακια εχει η matou france και με 50% ειναι πολυ φτηνα . Απλως θελει λιγο ψαξιμο η ολη κατασταση ,εχω παρει παντελονι Burberry για την κορη μου απο το lapin stock μολις 35 ευρω , οπως επισης και παντελονι κοτλε απο h&m με 7-8 ευρω (οχι σε περιοδο εκπτωσεων ) .Εγω το παραδεχομαι οτι ειμαι ψωνιο και εχω τρελλα με τα ακριβα ρουχα , τοσο για μενα οσο και για τα παιδια , ομως με νοιαζει πολυ μια μπλουζα λ.χ αμα εχει χωρις εκπτωση 60 ευρω να την παρω με εκπτωση στο μισο και να παρω και αλλο πραγμα μαζι που θα χρειαζεται .Και τα παιδια τα φοραω και φτηνοτερα ρουχα απο το υπεροχο γερμανικο καταστημα , τα οποια δεν παθαινουνε και τιποτα . Και οσο αφορα αθτο που ειπε η κοπελα πιο πανω , μπορει οντως να εχουμε καποια δυνατοτητα να ψωνησουμε πιο επωνυμα ρουχα , ομως μας ενδιαφερει να μην πεταμε τα χρηματα μας , για αυτο και ψωνηζουμε κυριως στις εκπτωσεις αλλα απο μεγαλα εμπορικα καταστηματα τυπου hondos για να υπαρχουνε οσο το δυνατον λιγοτερες περιπτωσεις να μας δουλεψουνε με ψευτικες εκτπωσεις οπου κυριως το κανουνε συνοικιακα μαγαζια .

Να προσθεσω οτι και τα μπενετον εχουνε πολυ καλη ποιοτητα , εχω παρει πολλες φορες για τα μικρα και δεν παθανε ποτε τιποτα .

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βγήκα και εγώ για ψώνια στην Ερμού και σε άλλα μαγαζιά. Αν αδιαφορούσες για την έκπτωση στην βιτρίνα και έμπαινες μέσα, ήταν όλα του Πανακρίβου. Ήθελα να ήξερα με την οικονομική κρίση και με άδεια πορτοφόλια πώς περιμένουν να βγάλουν λεφτά? Τέρμα είμαστε κουτοπόνηροι.

Να σκεφτείτε πως σε άλλες χώρες οι εκπτώσεις είναι τα Χριστούγεννα που ο κόσμος χαλάει χρήματα και όπου κάνουνε εκπτώσεις είναι σαν ξεπούλημα. Από 60% και πάνω.

Πάντως εγώ στο Factory Outlet το καλοκαίρι στις εκπτώσεις ψώνισα τα καλύτερα και φθηνότερα. ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ. Παιδιά μπάινει η μαμά μου στο Μ....ερ ενώ την είχα προειδοποιήσει αλλά βλέπεις πρώτο εγγόνι και ρωτάει για παπουτσάκια αγκαλιάς και της λέει η πωλήτρια αυτά από ?47,5 στα ?47 και μένουμε με ανοιχτό στόμα. Όχι μόνο γιατί έλεος παοπυτσάκια αγκαλιάς είναι αλλά και για την σουπερ έκπτωση των ?0,50

beeeeezzzzz

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω προσέξει κι εγώ ότι όντως μας κορϊδεύουν. Από παιδικά δεν έχω άποψη γιατί ακόμη δεν ευτύχισα , αλλά από όλα τα άλλα ... άστα να πάνε.

 

Πάντως τα τελευταία χρόνια τις περισσότερες αγορές μου τις κάνω από internet και είμαι πολύ ικανοποιημένη (εννοείται από εξωτερικό) και από εδώ προτιμώ H&M και ας θεωρούνται "φτηνιάρικα", αλλά με πολύ καλή εφαρμογή και νούμερα για νορμάλ ανθρώπους

 

Κάποτε αγόραζα πιο ακριβά και "μάρκες" γιατί μου άρεσαν αλλά ευτυχώς ξύπνησα εγκαίρως

 

Ακούσατε το τελευταίο? Έπιασαν πλαστά προϊόντα (μαϊμού) στο κατάστημα Louis Vouiton στην Κηφισιά ... τι να πεί κανείς για τους Έλληνες λαμογιά παντού :?:-?

Link to comment
Share on other sites

Ακούσατε το τελευταίο? Έπιασαν πλαστά προϊόντα (μαϊμού) στο κατάστημα Louis Vouiton στην Κηφισιά ... τι να πεί κανείς για τους Έλληνες λαμογιά παντού :?:-?

 

xe xe Οπως ακριβως εγινε και σε γνωστο πολυκατάστημα στη Θεσσαλονικη πριν καιρο που φέρνει μπερπερυ... Βγηκε η ιδια η μπερμπερυ και ειπε σε περιοδικο μοδας οτι εγω αυτον δεν το προμηθευω , δεν γνωριζω απο που τα παιρνει.... Δεν ειπε ειναι μαιμουδες αλλα.....ειπε οτι δεν το γνωριζει το καταστημα σαν προμηθευτης...χοχο και εγινε πανικος....!! Κοινως πουλουσε τοοοοσο καιρο μαιμουδες! Οπως και το Ιντε...στα στη Τσιμισκι....εχω φιλη που ραβουν κοστουμια για αυτους ταχα μου hugo boss ....και βαζουν τα ετικετακια μετα.... ω ναι ναι...Μονο τελικα αν τα παρεις απο εξω μπορεις να πεις οτι ειναι αυθεντικα!

 

Link to comment
Share on other sites

μηπως περασε καποια απο κανενα benneton να μας πει τι εκπτωση εχουνε??

Εδώ 30% αλλά έχουν βγάλει και παλιατζούρες... Ενα πουλοβεράκι πάντως το πήρα...

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

xe xe Οπως ακριβως εγινε και σε γνωστο πολυκατάστημα στη Θεσσαλονικη πριν καιρο που φέρνει μπερπερυ... Βγηκε η ιδια η μπερμπερυ και ειπε σε περιοδικο μοδας οτι εγω αυτον δεν το προμηθευω , δεν γνωριζω απο που τα παιρνει.... Δεν ειπε ειναι μαιμουδες αλλα.....ειπε οτι δεν το γνωριζει το καταστημα σαν προμηθευτης...χοχο και εγινε πανικος....!! Κοινως πουλουσε τοοοοσο καιρο μαιμουδες! Οπως και το Ιντε...στα στη Τσιμισκι....εχω φιλη που ραβουν κοστουμια για αυτους ταχα μου hugo boss ....και βαζουν τα ετικετακια μετα.... ω ναι ναι...Μονο τελικα αν τα παρεις απο εξω μπορεις να πεις οτι ειναι αυθεντικα!

Ευτυχώς μία burberry έχω και την είχα πάρει από Αγγλία.... Θα χτυπούσα το κεφάλι μου στον τοίχο αν μάθαινα τώρα αυτό που λέτε...

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κι εγώ ευτυχώς μια burberry την πήρα on line από το αγγλικό κατάστημα της burberry (εγγύηση) και μια louis vuitton από γαλλία το περασμένο καλοκαίρι.

 

και αναρωτιόμουν γιατι στο κατάστημα της louis vuitton επέμεναν αν πάθει κάτι η τσάντα μου να απευθυνθώ σε εκείνους κατευθείαν και όχι σε κανένα ελληνικό κατάστημα (!) :rolleyes: ... τώρα κατάλαβα

Link to comment
Share on other sites

xe xe Οπως ακριβως εγινε και σε γνωστο πολυκατάστημα στη Θεσσαλονικη πριν καιρο που φέρνει μπερπερυ... Βγηκε η ιδια η μπερμπερυ και ειπε σε περιοδικο μοδας οτι εγω αυτον δεν το προμηθευω , δεν γνωριζω απο που τα παιρνει.... Δεν ειπε ειναι μαιμουδες αλλα.....ειπε οτι δεν το γνωριζει το καταστημα σαν προμηθευτης...χοχο και εγινε πανικος....!! Κοινως πουλουσε τοοοοσο καιρο μαιμουδες! Οπως και το Ιντε...στα στη Τσιμισκι....εχω φιλη που ραβουν κοστουμια για αυτους ταχα μου hugo boss ....και βαζουν τα ετικετακια μετα.... ω ναι ναι...Μονο τελικα αν τα παρεις απο εξω μπορεις να πεις οτι ειναι αυθεντικα!

 

kati asxeto.....τα hugo boss ραβονται στην ελλαδα κ στην βουλγαρια.μπορειτε να παρετε ακριβως την ιδια πoιοτητα με το ταμπελακι της rollman σε πιο χαμηλα τομη.

Link to comment
Share on other sites

kati asxeto.....τα hugo boss ραβονται στην ελλαδα κ στην βουλγαρια.μπορειτε να παρετε ακριβως την ιδια πoιοτητα με το ταμπελακι της rollman σε πιο χαμηλα τομη.

 

χε χε συμφωνω και επαυξάνω!!

 

Link to comment
Share on other sites

kati asxeto.....τα hugo boss ραβονται στην ελλαδα κ στην βουλγαρια.μπορειτε να παρετε ακριβως την ιδια πoιοτητα με το ταμπελακι της rollman σε πιο χαμηλα τομη.

 

αυτό το άκουσα κι εγώ ... κάπου κοντά στην Λάρισα είναι το εργοστάσιο ;)

Link to comment
Share on other sites

burberry απο ποιο site μπορεις να παρεις φθηνα?

 

φθηνά δεν ξέρω αν υπάρχουν, οι πιο πολλές τιμές είναι standard. εγώ έχω ψωνίσει από http://uk.burberry.com/store/

τουλάχιστον είμαι σίγουρη (όσο μπορώ να είμαι) ότι δεν υπάρχουν απομιμήσεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Η μικρή μου εμένα είναι μικρόσωμη...Από τότε που γεννήθηκε μέχρι 9 μηνών φόραγε τα ίδια φανελάκια κορμάκια..Στην αρχή της ήταν μεγαλα και μετά ίσα-ίσα... όλα τα άλλα που της είχαμε δεν αντέξανε...ξεχείλωναν και ξηλώνονταν γύρω από τις κόπιτσες..Τα φανελάκια της αλουετ και τα φορμάκια της λαπεν είνα τα μόνα που άντεξαν και μάλιστα τα κράτησα και για δευτερο παιδάκι...και φυσικά ήταν όλα αγορασμένα σε λογικότατες τιμές από τα στοκατζίδικα των συγκεκριμένων εταιριών.. Τα φανελάκια μόνο δεν είχαν ιδιαίτερη έκπτωση κι έκραξα την μαμά μου που μας τα αγόρασε, αλλά όταν είδα πόσο αντέχουν πήγα και πήρα κι άλλα...και δεν θεωρώ ότι είμαι ψώνιο επειδή αγόρασα ρούχα αυτών των εταιριών.. Μένω και σε νησί και το νερό δεν είναι ότι καλύτερο για τα ρούχα..Τα mothercare από τις πρώτες χρήσεις σκουριάζανε οι κόπιτσες.. και πάλι θεωρώ ότι για το δικό μου,παιδί με τον συγκεκριμένο σωματότυπο αυτά τα ρούχα είναι καλύτερα..και δεν κατηγορώ καμμιά μανούλα που αγοράζει από jumbo,benetton,mothercare κτλ..απλά εμάς δεν μας κάνουν..και δεν είναι ευγενικοι οι χαρακτηρισμοί περί ψωνισμού σε ανθρώπους που δεν γνωρίζουμε.. δεν έχω θίξει ποτέ κανέναν σε αυτό το φόρουμ και πειράχτηκα με τους χαρακτηρισμούς...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...