Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Και μετά κλαίγονται ότι πεινάνε και κλείνουν.Μωρέ να ψοφήσουν μπορούν;Όταν κάνουν λαμογιές είναι καλά.Θύμωσα πολύ με τα Mothercare.Να στριμώχνεσαι Σάββατο πρωί με την κοιλιά στο Θεό για να πάρεις τα πράγματα φθηνότερα και να σε κοροιδευει.Απο ποιότητα μου έχουν πει οτι είναι αθάνατα αλλά δεν ξέρω αν ισχύει μετά απο αυτό που μου λες.Μετά μου είχαν πει για τα Marks and spencer αλλά ήταν σε άλλο όροφο και η μέση μου πόναγε φρικτά δεν μπορούσα να κουνηθώ.Έχεις εμπειρία απο Marks; Γενικά που ψωνίζεις για το μωρό καλά και φθηνά;

εγω εχω φορμακια για το μωρο κ απο τα marks n spenser που ειναι απο τα ανηψια μου αρα ειναι το 3-4 μωρο που τα φοραει! ειναι σαν καινουρια!!!! εχω επισης καινουρια απο τα mothercare καλα κ αυτα αλλα δεν νομιζω να αντεχαν για 4 μωρα! στον ζαρα πηγα σημερα δεν ειχε καλες εκπτωσεις απο 89, 69 ενα παλτο κ ποιοτητα αμφιβόλου!!!:roll:

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 105
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλυσπερα , λοιπον μαμαδες ...εχο βαλει στο ματι ενα ζευγαρι παπουτσια για την κορη μου τορα και 2 εβδομαδες απο το γνοστο μαγαζι C..............O

 

πριν 2 εβδομαδες ι τημη ειτανε 38 ε ( ροτισα και ολας μεσα την πολιτρια

μια εβδομαδα πριν βγαλανε ολεσ τησ τημες απο την βιτρινα

 

σιμερα περναο απο εκει και βλεπο το παπουτσι με αρχικι τημη 44 και με την εκπτοση 34 !!!!!!

για πεστε μου μασ δουλεβουνε ????

καταλαβα ποιο μαγαζι λες.....ειχα παρει παντοφλες τις hana Montana me 16E πριντ ις εκπτωσεις και τωρα τις εχουν 18Ε και με την εκπτωση 15Ε.......

Link to comment
Share on other sites

επισης εχω παρατηρησει σε ενα μαγαζι με τσαντες στο μαλλ που ψωνιζω συνεχεια οτι στις εκπτωσεις βγαουν ολη τη σκαρταδουρα και αυτα τα κομματια που δεν φευγουν! Εχω παει σε 2 καταστηματα τους και δεν εχω βρει αλλα μοντελα που ψαχνω παρα μονο τα ιδια σχεδια παλιατζουρικα και στα δυο μαγαζια....τι εγινε ...ξαφνικα τελειωσαν??? Η μηπως θα εμφανιστουν στις 16 Φεβρουαριου που τελειωνιυν οι εκπτωσεις?

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που ειχα σκεφτεί κάποτε για να τους τσακώσω......

Φωτογραφίζω τα προϊόντα που έχουν στην βιτρίνα τους ΠΡΙΝ τις εκπτώσεις,, έτσι για να'χω το αποδεικτικό στοιχείο.

Μετά αν κάνουν την λαδιά πάω και τους κοπανάω την φωτο στη μούρη και αν δεν συμμορφωθούν, κατευθεία καταγγελία σε συνηγόρους κλπ.

Βέβαια δεν ρώτησα κατά πόσο ευσταθεί νομικά μια τέτοια κίνηση, αλλά αν έβαζες κάποιον (π.χ.) να φωτογραφηθεί μπροστά στη βιτρίνα, θα μπορούσες μετά να το πασάρεις ως "τυχαία" φωτογραφία.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κάτι που ειχα σκεφτεί κάποτε για να τους τσακώσω......

Φωτογραφίζω τα προϊόντα που έχουν στην βιτρίνα τους ΠΡΙΝ τις εκπτώσεις,, έτσι για να'χω το αποδεικτικό στοιχείο.

Μετά αν κάνουν την λαδιά πάω και τους κοπανάω την φωτο στη μούρη και αν δεν συμμορφωθούν, κατευθεία καταγγελία σε συνηγόρους κλπ.

Βέβαια δεν ρώτησα κατά πόσο ευσταθεί νομικά μια τέτοια κίνηση, αλλά αν έβαζες κάποιον (π.χ.) να φωτογραφηθεί μπροστά στη βιτρίνα, θα μπορούσες μετά να το πασάρεις ως "τυχαία" φωτογραφία.

 

 

το εκανα εγω με ενα ζευγαρι παπουτσια σε ενα συνοικιακο μαγαζι :twisted::twisted::twisted:.τα φωτογραφισα με το κινητο πριν ενα μηνα και την δευτερα θα παω να δω την αρχικη του τιμη και την τιμη εκπτωσης !!!!:mrgreen::mrgreen:

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

οκ τότε, την επόμενη φορά που θα βάλεις στο μάτι κάτι, ΠΡΙΝ τις εκπτώσεις, στείσε (π.χ. ) τη μάνα σου μπροστά στη βιτρίνα και τράβα μια φωτο που να φαίνεται καθαρά η τιμή.

Και μετά τρίψε τους την φωτο στη μούρη:D (με συγχωρείται............τυχαία σας φωτογράφισα:mad::mad:)

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Oλα τα άλλα τα δέχομαι αλλά ότι τα φορμάκια ξεχειλώνουν καμία σχέση. Τα καλύτερα σε ποιότητα και οι κόπτσες τους δεν παθαίνουν τίποτα!!!!!!!!!!!!! Κι έχω δοκιμάσει και από τα lapin, και από τα prenatal κτλ

Όσα φορμάκια τού είχα, μετά από 4-5 πλυσίματα γίνανε σα πανιά καραβιου και τα μανίκια ξεχείλωσαν. Οι κόπιτσες οκ, στη θέση τους μείνανε αλλά όλο το υπόλοιπο τί να το κάνω άμα είναι σα τέντα πάνω στο παιδί;;;;;;:?

οκ τότε, την επόμενη φορά που θα βάλεις στο μάτι κάτι, ΠΡΙΝ τις εκπτώσεις, στείσε (π.χ. ) τη μάνα σου μπροστά στη βιτρίνα και τράβα μια φωτο που να φαίνεται καθαρά η τιμή.

Και μετά τρίψε τους την φωτο στη μούρη:D (με συγχωρείται............τυχαία σας φωτογράφισα:mad::mad:)

Είναι ικανοί να σού πουν δεν είναι το δικό μας κατάστημα αυτό!:mrgreen:

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κι εγω κατι. μπορει να ειναι ασχετο βεβαια, να μη μπορει να γιναι δηλαδη. τα jumbo γιατι δε βαζουν εκπτωσεις στα ρουχα (εστω ενα 10%) οπως κανει ο μουστακας? οχι οτι και παλι θα επαιρνα ρουχα απο εκει, αλλα λεμε τωρα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να ρωτησω κι εγω κατι. μπορει να ειναι ασχετο βεβαια, να μη μπορει να γιναι δηλαδη. τα jumbo γιατι δε βαζουν εκπτωσεις στα ρουχα (εστω ενα 10%) οπως κανει ο μουστακας? οχι οτι και παλι θα επαιρνα ρουχα απο εκει, αλλα λεμε τωρα...

Από 3,99 να τα πάνε 1,99;;;;

Ξεφτύλα......:P:mrgreen:

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

καθολου ξεφτιλα στους δυσκολους καιρους που ζουμε και εξαλλου υπαρχουν και ειδη πχ φορμες εξοδου κλπ που ειναι πιο ακριβα. αυτο εξαλλου σημαινει σεβασμος στον πελατη που μπορει να μετραει και τα 2ευρω... και τα μετραει για να ψωνιζει απο αυτους

Link to comment
Share on other sites

καθολου ξεφτιλα στους δυσκολους καιρους που ζουμε και εξαλλου υπαρχουν και ειδη πχ φορμες εξοδου κλπ που ειναι πιο ακριβα. αυτο εξαλλου σημαινει σεβασμος στον πελατη που μπορει να μετραει και τα 2ευρω... και τα μετραει για να ψωνιζει απο αυτους

Θεωρείς πως το κόστος των ρούχων ανταποκρίνεται και στη ποιότητα; Γιατί δε γίνεται να 'ναι καλής ποιότητας και να κοστίζει 2,99....:roll:

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σιγα μην βαλω τον εαυτο μου σ αυτη τη διαδικασια στο να φωτογραφισω κ μετα αντε να αποδειξω οτι δεν ειμαι ελεφαντας.Αυτος με εχει αναγκη οχι εγω αυτον...

Το τελευταιο καιρο την εχω καταβρει με τα κλασσικα συνοικιακα μαγαζια τα οποια ετσι κ αλλιως μου κανουν εκπτωση.

Εχθες συγκεκριμενα, πηρα 2 φορμες ωραιτοτατες και ενα αμανικο χοντρο μπουφανακι για τον γιο μου κ πληρωσα 45ε.

Ειναι αποδεδειγμενο οτι τα μεγαλα μαγαζια σεβονται τον πελατη κ το αποδεικνυουν καθε φορα στις εκπτωσεις.

tyazp2.png

C9SDp2.png

 

Και το κοριτσακι μας ηρθε στις 10/10/11.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τα Ζάρα και Μπέρσκα τα ρούχα είναι κάκιστης ποιότητας και μερικά δε βλέπονται καν, από θέμα γούστου. Ιδιαίτερα τα Μπέρσκα το 'χουν ξεφτυλίσει! Επίσης, τα καταστήματα της Μαντόννα μία από τα ίδια....!

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θεωρείς πως το κόστος των ρούχων ανταποκρίνεται και στη ποιότητα; Γιατί δε γίνεται να 'ναι καλής ποιότητας και να κοστίζει 2,99....:roll:

 

 

αφησα να εννοηθει κατι τετοιο? συμφωνω σε αυτο που λες, αν και τα ρουχα των παιδιων μου που φαινονται πιο φορεμενα και πατσαβουριασμενα ειναι τα benetton.

Link to comment
Share on other sites

αφησα να εννοηθει κατι τετοιο? συμφωνω σε αυτο που λες, αν και τα ρουχα των παιδιων μου που φαινονται πιο φορεμενα και πατσαβουριασμενα ειναι τα benetton.

Καλά στα Βenetton γνωστότατο το πρόβλημα! Είναι πιο ακριβά τα ρούχα, σε σχέση με τα jumbo, αλλά η ποιότητα η ίδια! Ουσιατικά το όνομα πληρώνεις...

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

αυτο που λες παντως δεν ειναι -10%.....

ειναι 50% κάτω απο 4ευρώ στα 2ευρώ τελική...

Ενδεικτικά βρε συ το ανέφερα.... Άντε από 3,99 με το -10%, γύρω στα 3,50 πάει... Δεν είναι Γιάννης, είναι Γιαννάκης!:P:p:p

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

εγω το λεω εδω κ καιρο τα ελληνικα mothercare μας παινουν το οπισθιο στης Αγγλιας το καταστημα κανουν κ εκπτωσεις κ τα βρισκω στην μιση τιμη κ εδω μου ζηταν μια περιουσια

 

Μα πραγματικά για πολύ κορόιδα μας περνάνε. Όχι ρε, τίποτα δε θα ψωνίσω από Ελλάδα! Είναι δυνατόν να βρίσκω μπλούζα θηλασμού στη Mothercare στην Αγγλία με 11 λίρες σε περίοδο με κίνηση (ακριβώς πριν τα Χριστούγεννα) επειδή ήταν σπασμένο νούμερο, αρχική τιμή 22, κι εδώ να πουλάνε τα είδη σε (υπερ)διπλάσια τιμή?! Είναι δυνατόν με 50 λίρες να'χω πάρει όλα τα μωρουδιακά για τον πρώτο καιρό κι εδώ να χρειάζομαι πολλά περισσότερα?! Να είναι πιο φθηνά κι από συνοικιακά μαγαζιά?! Κι εκεί έχουν πολύ καλύτερους μισθούς, άρα θα μου φαινόταν πιο λογικό να έχουν εκεί τις τιμές μας, κι όμως... Κάντε μια βόλτα από το mothercare.com και marksandspencer.com και θα καταλάβετε πολύ καλά τί εννoούμε. Όσων αφορά τα ρουχαλάκια, μου φαίνεται εξίσου καλή η ποιότητα της mothercare με των marks and spencer. Τα'χει λιώσει ο μικρός και είναι σαν καινούργια... ΚΛΕΦΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣ!:mad:

I believe in miracles, they happen every day:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Καλά στα Βenetton γνωστότατο το πρόβλημα! Είναι πιο ακριβά τα ρούχα, σε σχέση με τα jumbo, αλλά η ποιότητα η ίδια! Ουσιατικά το όνομα πληρώνεις...

 

συμφωνω σε αυτο που λες, αν και τα ρουχα των παιδιων μου που φαινονται πιο φορεμενα και πατσαβουριασμενα ειναι τα benetton.

 

Σόρρυ αλλα δεν συμφωνώ καθόλου...ό,τι έχω πάρει απο το Benetton για την κόρη μου μου έχει βγει "σκυλί", ειδικά τα μακό μακρυμάνικα που τα πλένω συνέχεια. Οι τιμές τους καμία σχέση με το jumbo αλλα σε καμια περιπτωση δεν θεωρώ τα Benetton σαβούρα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως συμφωνώ με το θαυματάκι ότι mothercare kai benetton είναι χάλια ποιοτικώς..δώρα μας τα φέρνουν και είναι σε δυο πλυσίματα για πέταμα.. Ψηφίζω lapin και allouette δαγκωτό!!! και φυσικά απο τα στοκ τους που είναι και πάμφθηνα!! Πήρα στη κόρη μου 3 φουστανάκια lapin περσυνής σεζόν με 55 ευρώ.. Δεν νομίζω ότι είναι και τεράστιο ποσό!! Το παλτό της που όλοι μας ρωτάνε από που το πήραμε, το αγόρασα 29 ευρώ με αρχικη τιμή 100ευρώ επειδή ήταν ένα μοναδι΄κό περσυνό κομάτι στην αλουετε. Τα στοκ γενικά προσφέρουν και ΄καλές τιμές και ποιότητα!! Κα παπουτσάκια από το στοκ της μουγερ! Της πήρα τα Χριστούγεννα ένα ζευγάρι μποτάκια 19 ευρώ από 82 γιατί ήταν σχέδιο 2008!! Και είναι πανέμορφα!

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ αλλα δεν συμφωνώ καθόλου...ό,τι έχω πάρει απο το Benetton για την κόρη μου μου έχει βγει "σκυλί", ειδικά τα μακό μακρυμάνικα που τα πλένω συνέχεια. Οι τιμές τους καμία σχέση με το jumbo αλλα σε καμια περιπτωση δεν θεωρώ τα Benetton σαβούρα.

 

 

δε τα συγκρινω καλε με τα τζαμπο, αλλα για την τιμη τους τα θεωρω απαραδεκτα. οκ δεν κανουν τρυπες με τα πλυσιματα, αλλα γαριαζουν τρελα και χανουν τη φορμα τους.

Link to comment
Share on other sites

Μα πραγματικά για πολύ κορόιδα μας περνάνε. Όχι ρε, τίποτα δε θα ψωνίσω από Ελλάδα! Είναι δυνατόν να βρίσκω μπλούζα θηλασμού στη Mothercare στην Αγγλία με 11 λίρες σε περίοδο με κίνηση (ακριβώς πριν τα Χριστούγεννα) επειδή ήταν σπασμένο νούμερο, αρχική τιμή 22, κι εδώ να πουλάνε τα είδη σε (υπερ)διπλάσια τιμή?! Είναι δυνατόν με 50 λίρες να'χω πάρει όλα τα μωρουδιακά για τον πρώτο καιρό κι εδώ να χρειάζομαι πολλά περισσότερα?! Να είναι πιο φθηνά κι από συνοικιακά μαγαζιά?! Κι εκεί έχουν πολύ καλύτερους μισθούς, άρα θα μου φαινόταν πιο λογικό να έχουν εκεί τις τιμές μας, κι όμως... Κάντε μια βόλτα από το mothercare.com και marksandspencer.com και θα καταλάβετε πολύ καλά τί εννoούμε. Όσων αφορά τα ρουχαλάκια, μου φαίνεται εξίσου καλή η ποιότητα της mothercare με των marks and spencer. Τα'χει λιώσει ο μικρός και είναι σαν καινούργια... ΚΛΕΦΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣ!:mad:

 

Βρε κοπελιά με τον πόνο μας παίζεις?:roll::cool::mrgreen::shock:

Εδώ κοντέψαμε να μοιράσουμε κόλυβα όταν το ακατανόμαστο σταμάτησε να παραδίδει στο Ελλάντα:cry:

 

Σε όσα γράφεις συμφωνώ και προσυπογράφω αλλά....τι μπορούμε να κάνουμε?μας περνάνε για χαϊβάνια....:mad:

Μόνο εμπάργκο και αγορές από εξωτερικό...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...