Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 105
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ρε κοριτσια τωρα μου ηρθε φλασια καθως σας διαβαζα , οντας πολυ περιεργο . Περυσι ενδιαφερομουνα για ενα μακρυ πουπουλενιο μπουφαν απο burberrys , το βρηκα στη σελιδα τους αλλα επειδη το ηθελα αμεσα , τους εστειλα ενα μειλ και τους ρωτησα αμα υπαρχει αντιπροσωπος εδω στην Θεσσαλονικη για να το αγορασω απο εκει .Μου απαντησαν οχι , και οτι μονο απο εκει μπορουσα να το αγορασω , τελικα λιγο καιρο μετα κανοντας μια βολτα σε ενα δρομο κατω απο μητροπολεως στο κεντρο της Θεσσαλονικης , νασου το καταστημα της burberrys , ολο . Με ταμπελες , φιρμες και ολη την κολεξιον που ειχα δει στη σελιδα , τωρα που το θυμηθικα μου κανει πολυ περιεργο ολο αυτο , προφανως δεν μπορει να ειναι μαιμου το καταστημα στη Θεσσαλονικη γιατι υποθετω αμα το ανακαλυψει η ιδια η εταιρια (και δεν ειναι δα και δυσκολο ) θα πληρωνουνε μια ζωη αυτοι με το μαγαζι και απο την αλλη γιατι μου ειπανε ψεμματα απο το σαιτ τους ?

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ωραία παιδικα ρούχα σε λογικές τιμές είναι τα ισπανικά Mayoral. Εχει καταστημα στο Avenue στην Λ.Κηφισίας. Δεν έχω πάει τελευταία με τις εκπτώσεις αλλά κατά καιρούς έχω ψωνίσει αρκετά ρουχαλάκια για δώρα αλλά και για τη μικρή μου. http://www.mayoral.com/webmayoral/default.html?language=eng

 

 

Link to comment
Share on other sites

..και δεν είναι ευγενικοι οι χαρακτηρισμοί περί ψωνισμού σε ανθρώπους που δεν γνωρίζουμε.. δεν έχω θίξει ποτέ κανέναν σε αυτό το φόρουμ και πειράχτηκα με τους χαρακτηρισμούς...

 

Συμφωνω απολυτα μαζι σου και εννοειται οτι δεν θα απολογηθω κιολας επειδη στο παιδι μου φοραω με την ιδια ευκολια το zara αλλα το ferre.Αλλα θεωρω απαραδεκτο τους αγενεις χαρακτηρισμους.

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και πο μενα , εγω θα θελα να πω οτι γενικως υπαρχουνε οι απατεωνες και οι εντιμοι επιχειρηματιες οπου περιμενουνε τις εκπτωσεις για να πουλησουνε , Ετσι οπως εχει γινει πλεον ολο το χρονο εκτπωσεις εχει ,με τη λεξη "προσφορες" . Ειμαι απο τα ατομα που εχει στην γκαρνταρομπα των παιδιων απο ολες τις φιρμες , εκτος πο jumpo το παραδεχομαι δεν εχω , γιατι δεν τα θεωρω καλης ποιοτητας ρουχα και πιστευω οτι στις εκπτωσεις μπορω να βρω το ιδιο φτηνα ρουχαλακια σε αλλες φιρμες , τα h&m ειναι καταπληκτικα και εγγυημενη ποιοτητα , τα lapin τα αγαπω πολυ αλλα κυριως ψωνηζουμε στις εκπτωσεις με το 50% , οπως και τα Burberrys και τα ralph lauren με 40-50 ή ακομα και 60% ερχονται σε αρκετα οικονομικες τιμες . Επισης πολυ ωραια και γερα ρουχαλακια εχει η matou france και με 50% ειναι πολυ φτηνα . Απλως θελει λιγο ψαξιμο η ολη κατασταση ,εχω παρει παντελονι Burberry για την κορη μου απο το lapin stock μολις 35 ευρω , οπως επισης και παντελονι κοτλε απο h&m με 7-8 ευρω (οχι σε περιοδο εκπτωσεων ) .Εγω το παραδεχομαι οτι ειμαι ψωνιο και εχω τρελλα με τα ακριβα ρουχα , τοσο για μενα οσο και για τα παιδια , ομως με νοιαζει πολυ μια μπλουζα λ.χ αμα εχει χωρις εκπτωση 60 ευρω να την παρω με εκπτωση στο μισο και να παρω και αλλο πραγμα μαζι που θα χρειαζεται .Και τα παιδια τα φοραω και φτηνοτερα ρουχα απο το υπεροχο γερμανικο καταστημα , τα οποια δεν παθαινουνε και τιποτα . Και οσο αφορα αθτο που ειπε η κοπελα πιο πανω , μπορει οντως να εχουμε καποια δυνατοτητα να ψωνησουμε πιο επωνυμα ρουχα , ομως μας ενδιαφερει να μην πεταμε τα χρηματα μας , για αυτο και ψωνηζουμε κυριως στις εκπτωσεις αλλα απο μεγαλα εμπορικα καταστηματα τυπου hondos για να υπαρχουνε οσο το δυνατον λιγοτερες περιπτωσεις να μας δουλεψουνε με ψευτικες εκτπωσεις οπου κυριως το κανουνε συνοικιακα μαγαζια .

Να προσθεσω οτι και τα μπενετον εχουνε πολυ καλη ποιοτητα , εχω παρει πολλες φορες για τα μικρα και δεν παθανε ποτε τιποτα .

 

Βικυ(,εντελως φιλικα)υπογραμμιζω αυτο που εγραψες γιατι μαλλον αναφερεσαι στο ποστ μου...

Κι εγω οπως κι εσυ κι αλλοι εχουμε την δυνατοτητα να αγοραζουμε πιο επωνυμα ρουχα κι εννοειται οτι ενδιαφερομαστε να μην πεταμε τα χρηματα μας αλλα μην μου πεις οτι δεν υπαρχουν κι ατομα με την ανεση να μην ενδιαφερονται καν για τις εκπτωσεις κι αγοραζουν πολυ ακριβα ρουχα ολη την σεζον???Δεν ειναι οτι αυτοι πετανε τα χρηματα τους αλλα τι να τους πει η εκπτωση???

Το οποιο φυσικα και ειναι δικαιωμα τους και κανενα προβλημα δεν εχω με αυτο!!!!

Γι αυτο αλλωστε ειπα οτι ας αγορασουν οτι θελουν!!!

 

Προσωπικα παντα μιλωντας εχω οικονομικα την δυνατοτητα να παρω Φερρε ή Λαπεν στην μικρη αλλα οχι συνεχεια κι εννοειται οτι θα το τιμησω σε περιοδους εκπτωσεων,οπου τα χρηματα μου ναι...θα πιασουν τοπο.

Μην ξεχναμε ομως οτι υπαρχουν και οι περιπτωσεις που οπως και να το κανουμε αυτο ειναι η καθημερινοτητα τους αλλα κι εκεινους που η καθημερινοτητα τους ειναι το Τζαμπο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμφωνω απολυτα μαζι σου και εννοειται οτι δεν θα απολογηθω κιολας επειδη στο παιδι μου φοραω με την ιδια ευκολια το zara αλλα το ferre.Αλλα θεωρω απαραδεκτο τους αγενεις χαρακτηρισμους.

 

Ευχαριστώ για την κατανόηση!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...