Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ροζ-καφέ υγρά & Utrogestan


Recommended Posts

Γεια σε όλους. Είμαι νέα στο forum και στον κόσμο της εγκυμοσύνης.Βρίσκομαι στο 2 μήνα και πριν τρεις μέρες είχα και γω καφέ υγρά.. Η γιατρός διαπίστωσε μικρή αποκόλληση. Παίρνω τα γνωστά χάπια-3 των 200- και μαγνήσιο. Για 10 μέρες σπίτι.. Η αλήθεια είναι δεν το χω πάρει πολύ καλά. Αγχώνομαι για το τί μπορεί να συμβεί και ήδη έχω βαρεθεί μέσα Πασχαλιάτικα. Όταν λέμε ξάπλα τί ακριβώς εννοούμε? Το να λουστω ή να περπατήσω μέσα στο σπίτι για να βάλω φαγητο κλπ είναι ακίνδυνα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 109
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σε όλους. Είμαι νέα στο forum και στον κόσμο της εγκυμοσύνης.Βρίσκομαι στο 2 μήνα και πριν τρεις μέρες είχα και γω καφέ υγρά.. Η γιατρός διαπίστωσε μικρή αποκόλληση. Παίρνω τα γνωστά χάπια-3 των 200- και μαγνήσιο. Για 10 μέρες σπίτι.. Η αλήθεια είναι δεν το χω πάρει πολύ καλά. Αγχώνομαι για το τί μπορεί να συμβεί και ήδη έχω βαρεθεί μέσα Πασχαλιάτικα. Όταν λέμε ξάπλα τί ακριβώς εννοούμε? Το να λουστω ή να περπατήσω μέσα στο σπίτι για να βάλω φαγητο κλπ είναι ακίνδυνα?

 

Οταν λεμε ξαπλα εννοουμε οτι σηκωνομαστε ΜΟΝΟ για τα απολυτως απαραιτητα....για την τουαλετα και για το φαγακι μας να φαμε.....καλο ειναι να μας το κανουν αλλοι εαν αυτο ειναι εφικτο....ξεκουραση εντελως θελει και προσοχη...οχι αποτομες και μεγαλες κινησεις, οχι βαρυ και δουλειες......ασε να τα κανουν αλλοι γιατι προεχει το μωρακι σου....και φυσικα η μανουλα του....

 

 

Υπομονη και με το καλο....

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους. Είμαι νέα στο forum και στον κόσμο της εγκυμοσύνης.Βρίσκομαι στο 2 μήνα και πριν τρεις μέρες είχα και γω καφέ υγρά.. Η γιατρός διαπίστωσε μικρή αποκόλληση. Παίρνω τα γνωστά χάπια-3 των 200- και μαγνήσιο. Για 10 μέρες σπίτι.. Η αλήθεια είναι δεν το χω πάρει πολύ καλά. Αγχώνομαι για το τί μπορεί να συμβεί και ήδη έχω βαρεθεί μέσα Πασχαλιάτικα. Όταν λέμε ξάπλα τί ακριβώς εννοούμε? Το να λουστω ή να περπατήσω μέσα στο σπίτι για να βάλω φαγητο κλπ είναι ακίνδυνα?

ΞΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΞΑΠΛΑ!!! ΜΟΝΟ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΞΑΠΛΑ!!! ο σκοπος ειναι να μην επιβαρηνουμε την μεση μας γιαυτο λενε ξαπλα. για να κολησει ο πλακουντας ξανα. Αν εσυ σηκωνεσε και τιποτα να μην κανεις αυτος κουνιετε γιαυτο λεμε ΞΑΠΛΑ!!! Οχι για να μην κουραστεις.

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολη η καθηλωση.. Και φοβάμαι και τα χειρότερα..Ελπίζω μετά το δεκαήμερο να είναι όλα καλά. Είναι κρίμα να μην μπορεις να χαρείς την εγκυμοσύνη σου. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολη η καθηλωση.. Και φοβάμαι και τα χειρότερα..Ελπίζω μετά το δεκαήμερο να είναι όλα καλά. Είναι κρίμα να μην μπορεις να χαρείς την εγκυμοσύνη σου. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

 

Θα την χαρεις μονο αν ακουσεις τον γιατρο σου....και εγω ειχα τετοιου ειδουσπροβληματα αλλα ξεπεραστηκαν ολα....μετα τις δεκα ημερες που εισαι ξαπλα θα σηκωθεις και σιγα σιγα θα ξαναμπεις και παλι στους ρυθμους σου....αλλα με το μαλακο.....γενικα η εγκυμοσυνη ειτε εχει ευτραπελα ειτεοχι καλο ειναι να μην προκαλουμε την τυχη μας.....ουτε και την μητερα φυση.....λιγο υπομονηκαι ολα θα στρωσουν...μην ξεχνας εισαι ακομα στις αρχες...μολις το μωρακι σου πιαστει για τα καλα....τοτε ολα θα ειναι πιο ευκολα....

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ ευχαριστω πολυ για την ενθαρρυνση! Κανει καλο να σου τα λεει καποια που περασε τα ιδια. Θα τα λεμε εδω,αλλωστε εχω απειρο χρονο τωρα!

 

Καλωσηρθες λοιπον στη μεγαλη μας παρεα!!!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

καλη σας μερα κοριτσια,ειμαινεα στο forum και αποφασισα να γραψω και εγω μια παρομοια κατασταση που διανυω.Εχθες ημουν 6 εβδομαδων και 1 ημερας και οταν ξυπνησα ειδα καφε υγρα,ανησυχα και πηγα απευθειας στο νοσοκομειοοπου διαπιστωσαμε γι απρωτη φορα και καρδιακη λειτουργια,ο γιατρος συνεστησε ξαπλα πασχαλιατικα αλλλα σημερα σηκωθηκα να λουστω μονο μιας και ειναι μ.σαβατο.φοβαμαι παρα πολυ γιατι ειχα αλλλες δυο αποβολες και εχω ηδη ενα παιδακι 5 ετων που δεν μπορω να παω ουτε στην ανασταση μαζι του!εγω βεβαια λογω των 2 προηγουμενων αποβολων επαιρνα ηδη utrogestan των 100 και απο εχθες ξεκινησα των 200.μου ειναι πολυ δυσκολο να καθομαι κατω ακουνητη ασε που σκεφτομαι οτι τ ασυμπτωματα της εγκυμοσυνης μου περνανε και το μωρο δεν θα ζει μεχρι τον επομενο υπερηχο,θα προτιμουσα να πηγαινω καθε μερ αγι αυπερηχο προκειμενου να δω αν ζει!αυτα!!!καλο πασχα και καλη ανασταση να εχουμε ολοι μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Και γω άρχισα να μισώ τη λέξη ξάπλα! Ειμαι από Μ.Δευτέρα μέσα και ή ξαπλωνω ή κάθομαι αναπαυτικά στον καναπέ. Σηκώνομαι για τα απαραίτητα. Το λουσιμο δεν το αποφεύγω αλλά με μέτρο. Έχεις αποκόλληση όπως εγώ ή απλώς καφέ υγρά? Εγώ έχω κανα δυο φορές τη μέρα λίγο. Παίρνω 3 φορές τη μέρα των 200. Πολύ μου φαίνεται.. Πάντως μια φίλη είχε στο δεύτερο παιδί καφέ όλο το πρώτο τρίμηνο, δεν έπαιρνε utrogestan αλλά όλα πήγαν καλά. Γενικα σε πολλές συμβαίνει αλλά δεν παύω και γω να έχω πολλή αγωνία.. Μέχρι την Πέμπτη που θα πάω στο γιατρό δεν είμαι ήσυχη..

Link to comment
Share on other sites

καλη σας μερα κοριτσια,ειμαινεα στο forum και αποφασισα να γραψω και εγω μια παρομοια κατασταση που διανυω.Εχθες ημουν 6 εβδομαδων και 1 ημερας και οταν ξυπνησα ειδα καφε υγρα,ανησυχα και πηγα απευθειας στο νοσοκομειοοπου διαπιστωσαμε γι απρωτη φορα και καρδιακη λειτουργια,ο γιατρος συνεστησε ξαπλα πασχαλιατικα αλλλα σημερα σηκωθηκα να λουστω μονο μιας και ειναι μ.σαβατο.φοβαμαι παρα πολυ γιατι ειχα αλλλες δυο αποβολες και εχω ηδη ενα παιδακι 5 ετων που δεν μπορω να παω ουτε στην ανασταση μαζι του!εγω βεβαια λογω των 2 προηγουμενων αποβολων επαιρνα ηδη utrogestan των 100 και απο εχθες ξεκινησα των 200.μου ειναι πολυ δυσκολο να καθομαι κατω ακουνητη ασε που σκεφτομαι οτι τ ασυμπτωματα της εγκυμοσυνης μου περνανε και το μωρο δεν θα ζει μεχρι τον επομενο υπερηχο,θα προτιμουσα να πηγαινω καθε μερ αγι αυπερηχο προκειμενου να δω αν ζει!αυτα!!!καλο πασχα και καλη ανασταση να εχουμε ολοι μας!!!

 

 

Ξεκουραστειτε οσο μπορειτε....ετσι πρεπει δυστυχως....

Τα περασα και εγω.....αλλα ολα πηγαν καλα...καλη ανασταση!!!!

Christi nurse καλυτερα να μπορεσεις να πας και με τα 2 σου παιδακια στην επομενη ανασταση....γιαυτο κατσε ξεκουρασου...ξερω ειναι δυσκολο για το αλλο σου παιδακι αλλα υπομονη!!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΑΝΝΙΖ μου μονο καφε υγρ αεχω και μονο οταν παω τουαλετα καιθελω να ενεργηθω,2 φορες την μερα δηλαδη καισημερα εχω δει μονο μια φορα,μακαρι να εκλειψει εντελως και να σηκωθω συντομα αλλα το ραντεβου μου ειναιστις 14 μαιου καιμεχρι τοτε ανησυχω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη κορίτσια και από εμένα!!!!

Αισίως βρίσκομαι στην 8η εβδομάδα και το βράδυ της Ανάστασης όταν γύρισα από την εκκλησία, χωρίς να έχω κανένα σύμπτωμα, διαπίστωσα στο σερβιετάκι μου κόκκινο σκουρο με αρκετό καφέ τριγύρω!!!! Μέχρι να ξημερώσει....είδα και έπαθα , περίμενα να ξημερώσει για να καλέσω τον γιατρό μου.Φυσικά με καθησύχασε , συμβαίνουν αυτά στις δίδυμες κυήσεις ,μου πρότεινε μόνο και μόνο για να μου φύγει το άγχος να πάμε στο Ιασω για να κάνουμε υπέρηχο, αλλά είπα αν δεν ξαναδώ κόκκινο αίμα να περιμένω μέχρι την Πέμπτη που έχουμε τον επόμενο υπέρηχο ή ούτως ή άλλως....

Κορίτσια εκείνο που έχω να σας πω είναι να μην έχετε άγχος γιατί αυτό μεταφέρεται στα εμβρυάκια σας και είναι χειρότερα.... Σαφώς και συνεχίζω τα utrogestan 3 ημερησίως, filicine kai cyclacur, 1 inohep ημερησίως αααα και μία ενδομυική 1 φορά την εβδομάδα....

Περιμένω τα νέα σας από τον επόμενο υπέρηχο σας....

Link to comment
Share on other sites

Αληθώς Ανέστη. Ναι είναι σημαντικό να έχουμε καλή ψυχολογία αλλά δεν τα καταφέρνουμε πάντα..προσπαθούμε... Και γω Πέμπτη θα πάω και ανυπομονώ! Τη Μ.Δευτέρα πάντως που πήγα εκτάκτως το μωρό ήταν καλά. Αυτή η αποκόλληση με προβλημάτισε και ελπίζω να δούμε ότι έχει βελτιωθεί. Με παρηγορεί το γεγονός ότι είχα μόνο καφέ και όχι κόκκινο αίμα.Θα δούμε.. Εύχομαι να έχουμε καλά νέα και οι δύο!

Link to comment
Share on other sites

Αληθώς Ανέστη. Ναι είναι σημαντικό να έχουμε καλή ψυχολογία αλλά δεν τα καταφέρνουμε πάντα..προσπαθούμε... Και γω Πέμπτη θα πάω και ανυπομονώ! Τη Μ.Δευτέρα πάντως που πήγα εκτάκτως το μωρό ήταν καλά. Αυτή η αποκόλληση με προβλημάτισε και ελπίζω να δούμε ότι έχει βελτιωθεί. Με παρηγορεί το γεγονός ότι είχα μόνο καφέ και όχι κόκκινο αίμα.Θα δούμε.. Εύχομαι να έχουμε καλά νέα και οι δύο!

 

Anniz σου το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να σου πάνε όλα τέλεια!!!! εύχομαι τα αγγελούδια μας να γεννηθούν γερά και να έχουν και γερές μανούλες να τα μεγαλώσουν!!!!

εγώ έχω απόγευμα ραντεβού,οπότε τα νέα μου θα είναι αργά το βραδάκι....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ ευχαριστω πολυ! Μακαρι για ολους μας!Πες μας τα νεα σου. Εγω πηγα χθες, πριν απ το προγραμματισμενο ραντεβου στη γιατρο, γιατι ειδα ξαφνικα κοκκινο αιμα και κατατρομαξα. Ευτυχως ακουσαμε την καρδουλα και ηταν ολα καλα. Μου ειπε οτι η παλια αποκολληση δεν υπαρχει αλλο και οτι αυτο ηταν καποιο αγγειο που εσπασε. Αν δω πολυ αιμα με ροη θα πρεπει να παω στην κλινικη για αιμοστατικο ορο. Μεχρι στιγμης ευτυχως δε συμβαινει κατι τετοιο.. Ανυπομονω να κλεισω τον 3 μηνα οπου λενε οτι οι κινδυνοι ειναι μικροτεροι μπας και ηρεμησω λιγο! Κουραστηκα να αγωνιω και να ξαπλωνω! Μπηκα σημερα στην 9 βδομαδα και μου φαινεται πολυ μακρια η 12... Και κατι αλλο που με προβληματιζει: για να περασει η ωρα αναμεσα στην τηλεοραση, βιβλια κλπ. εχω και το λαπτοπ διπλα μου. Ειναι πολυ επικινδυνο λετε?

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ! Μακαρι για ολους μας!Πες μας τα νεα σου. Εγω πηγα χθες, πριν απ το προγραμματισμενο ραντεβου στη γιατρο, γιατι ειδα ξαφνικα κοκκινο αιμα και κατατρομαξα. Ευτυχως ακουσαμε την καρδουλα και ηταν ολα καλα. Μου ειπε οτι η παλια αποκολληση δεν υπαρχει αλλο και οτι αυτο ηταν καποιο αγγειο που εσπασε. Αν δω πολυ αιμα με ροη θα πρεπει να παω στην κλινικη για αιμοστατικο ορο. Μεχρι στιγμης ευτυχως δε συμβαινει κατι τετοιο.. Ανυπομονω να κλεισω τον 3 μηνα οπου λενε οτι οι κινδυνοι ειναι μικροτεροι μπας και ηρεμησω λιγο! Κουραστηκα να αγωνιω και να ξαπλωνω! Μπηκα σημερα στην 9 βδομαδα και μου φαινεται πολυ μακρια η 12... Και κατι αλλο που με προβληματιζει: για να περασει η ωρα αναμεσα στην τηλεοραση, βιβλια κλπ. εχω και το λαπτοπ διπλα μου. Ειναι πολυ επικινδυνο λετε?

 

Οχι κοριτσι μου δεν ειναι επικυνδυνο....δεν περναει η ωρα αλλιως.....το βιωσα καισε νιωθω.....αφου ειστε καλα αυτο μετραει.....

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ! Μακαρι για ολους μας!Πες μας τα νεα σου. Εγω πηγα χθες, πριν απ το προγραμματισμενο ραντεβου στη γιατρο, γιατι ειδα ξαφνικα κοκκινο αιμα και κατατρομαξα. Ευτυχως ακουσαμε την καρδουλα και ηταν ολα καλα. Μου ειπε οτι η παλια αποκολληση δεν υπαρχει αλλο και οτι αυτο ηταν καποιο αγγειο που εσπασε. Αν δω πολυ αιμα με ροη θα πρεπει να παω στην κλινικη για αιμοστατικο ορο. Μεχρι στιγμης ευτυχως δε συμβαινει κατι τετοιο.. Ανυπομονω να κλεισω τον 3 μηνα οπου λενε οτι οι κινδυνοι ειναι μικροτεροι μπας και ηρεμησω λιγο! Κουραστηκα να αγωνιω και να ξαπλωνω! Μπηκα σημερα στην 9 βδομαδα και μου φαινεται πολυ μακρια η 12... Και κατι αλλο που με προβληματιζει: για να περασει η ωρα αναμεσα στην τηλεοραση, βιβλια κλπ. εχω και το λαπτοπ διπλα μου. Ειναι πολυ επικινδυνο λετε?

 

όπως λέει και το koalaki επικίνδυνο δεν είναι και γω μέχρι τώρα στην 28η εβδομαδα έχω μετρήσει πολλές φορες το ταβάνι απο την τόση ξάπλα. Δεν περνάει η μέρα εύκολα ρε κορίτσια καλά που είστε και εσείς και τα λεμε..οποτε σε καταλαβαίνουμε. Υπομονή..

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι,δεν περνάει η μέρα.. Μου έφυγαν λίγο οι ανησυχιες για το λάπτοπ με τις απαντήσεις σας κορίτσια. Pandoritsa πόσο καιρό είσαι ξάπλα δηλαδή. Και τώρα στην 28 βδομάδα?? Εγώ 11 μέρες και έχω τρελαθεί! Η αποκόλληση "κόλλησε" ,το αίμα προχθές ήταν από κάποιο αγγείο,όχι νέα αποκόλληση, αλλά η ξάπλα συνεχίζεται. Σε 2 βδομάδες θα με ξαναδεί η γιατρός.Μέχρι τότε δηλαδή θα ξαπλωνω? Πάντως με αυτά που ακούω και αυτό που βιώνω εγώ μέχρι τώρα δεν μπορώ ειλικρινά να καταλάβω αυτό που λένε ότι η εγκυμοσύνη είναι η ωραιότερη περίοδος για μια γυναίκα.. Τόσο άγχος και πιθανοί κίνδυνοι πώς γίνεται αυτό? Σκέφτομαι πότε θα μπορέσω να βγω μια βόλτα επιτέλους και ότι όταν θα βγω θα είμαι φοβισμένη μήπως δω πάλι αίμα!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι,δεν περνάει η μέρα.. Μου έφυγαν λίγο οι ανησυχιες για το λάπτοπ με τις απαντήσεις σας κορίτσια. Pandoritsa πόσο καιρό είσαι ξάπλα δηλαδή. Και τώρα στην 28 βδομάδα?? Εγώ 11 μέρες και έχω τρελαθεί! Η αποκόλληση "κόλλησε" ,το αίμα προχθές ήταν από κάποιο αγγείο,όχι νέα αποκόλληση, αλλά η ξάπλα συνεχίζεται. Σε 2 βδομάδες θα με ξαναδεί η γιατρός.Μέχρι τότε δηλαδή θα ξαπλωνω? Πάντως με αυτά που ακούω και αυτό που βιώνω εγώ μέχρι τώρα δεν μπορώ ειλικρινά να καταλάβω αυτό που λένε ότι η εγκυμοσύνη είναι η ωραιότερη περίοδος για μια γυναίκα.. Τόσο άγχος και πιθανοί κίνδυνοι πώς γίνεται αυτό? Σκέφτομαι πότε θα μπορέσω να βγω μια βόλτα επιτέλους και ότι όταν θα βγω θα είμαι φοβισμένη μήπως δω πάλι αίμα!

 

Κορίτσι είμαι σε περιορισμένη κινηση απο τον τρίτο μήνα. Τον μισο τέταρτο και όλο τον πέμπτο ξάπλα και όλα αυτά απο συσπάσεις πόνους καφέ υγρά στην αρχή κα. Τον 6 μήνα μήνα μου επέτρεψε να περπατά για 20 λεπτα. Στην β' επιπέδου που μου βρήκαν τις αυξημένες αντιστάσεις στις μητριαιες αρτηρίες παλι ξεκούραση και περπατημα 20 λεπτα όχι ξαπλωμένη ανάσκελα και διάφοροι άλλοι περιορισμοι εξαιτίας της πάθησης. Και για μένα η εγκυμοσύνη παρα χαρούμενη περίοδος δεν είναι αφού απο την αρχή παίρνω χάπια κάνω ενέσεις και έχω πολύ άγχος και είμαι με την απειλή ενος πρόωρου τοκετού πανω απο το κεφάλι μου!! Όμως η γιατρός λέει πως και το αγοράκι μου είναι ένας μαχητής που παλεύει μαζί μου!!! Σήμερα εκανα και τις τελευταίες ενέσεις κορτιζόνης για τα πνευμονακια του και νιώθω πιο ήρεμη. Να μην εχεις φόβο να εχεις υπομονή και θα δεις που όλα θα πάνε καλά..

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμένα και Χρόνια Πολλά σε όλες σας!!!!

Διανύω και εγώ την 9η εβδομάδα δόξα το Θεό μετά από 11 εξωσωματικές προσπάθειες, έχουμε μία δίδυμη κύηση!! Μόλις εχθές κάναμε τον δεύτερο υπέρηχο μας, είδαμε τα παιδάκια μας τρισδιάστατα και χαρήκαμε που όλα πηγαίνουν καλά. Ανήμερα την Ανάσταση γυρνώντας από την εκκλησία είδαμε κόκκινο αίμα που μετά για 2 μέρες συνεχίστηκε σε καφετιά.... έτσι είχαμε μεγάλη αγωνία αν όλα θα είναι τέλεια εχθές με τον υπέρηχο μας. Ευτυχώς ολα καλα!!!!

Pandoritsa είσαι πραγματικά τέρας υπομονής!!!! Μπράβο σου για την δύναμη που δείχνεις, αυτό σημαίνει πόσο πολύ έχεις υποφέρει...όπως όλες οι κοπέλες μας φυσικά.... Αλήθεια τι είναι οι αυξημένες αντιστάσεις στις μητριαιες αρτηρίες που μας λες? εδώ η άσχετη, δεν ξέρω τι ακολουθεί μετα τις 9 εβδομάδες, σορυ....

όταν ρώτησα τον γιατρό μου γιατί τα καφέ εμφανίζονται όταν κουράζομαι? μου απάντησε ότι είναι εντελώς τυχαίο και πως ή ούτως ή αλλως θα τα έβγαζε αυτά το σώμα μου, είτε κουραζόμουν είτε όχι....Βέβαια εγώ όταν ξεκουραζόμουν σταματούσαν, τώρα τι να σας πω βρε κορίτσια, πρέπει να μάθουμε να ακούμε και λίγο το σώμα μας για το πότε θέλει ξεκούραση....προσωπικά εγώ πλέον κοιμάμαι πάρα πολύ και το ευχαριστιεμαι!!!!

Anniz σε καταλαβαίνω, είναι δύσκολο να περιορίσεις έναν άνθρωπο στον καναπέ σαν να είναι άρρωστος που στην ουσία δεν είναι....απλά καλό ειναι να καταλάβουμε όλες μας πως πραγματικά είναι ,αν όχι επικίνδυνο , δύσκολο να φέρουμε στην ζωή ένα πλασματάκι και να έχουμε τις ίδιες καθημερινές συνήθειες....ας ηρεμήσουμε λίγο γιατί μας πολύ δουλειά μετά!!!!

Κουράγιο κορίτσια θέλει, υπομονή και πάνω από όλα πίστη στον Θεό γιατί πραγματικά αυτό που ζούμε είναι Θείο δώρο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας εύχομαι πραγματικά να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος! Και αυτά που μας λες

Pandoritsa είναι δύσκολες καταστάσεις και οι 11! εξωσωματικες πιστεύω είναι ψυχική εξουθένωση. Μπράβο στη γενναία σας προσπάθεια και σίγουρα σας αξίζει αυτό που επιθυμείτε τόσο πολύ!Δε θα είναι μεγάλη χαρά μετά από μερικούς μήνες να μιλάμε εδώ για τα γερά μωράκια μας? Μακάρι!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στην ομάδα της "ξάπλας" από σήμερα...

Είδα καφεκόκκινα αραιά υγρά, ξεκίνησα

Utrogestan και τη Δευτερα θα παω στο γιατρό

να με δεί. Είμαι στην7η εβδομάδα

κύησης. Έκανα το λάθος να πετπατήσω

πολύ ώρα αγκαλιά με την27 μηνών κόρη

μου και να τα αποτελέσματα..

Τώρα έχω πάθει μία εμμονή με την τουαλετα..

Έφυγε το αίμα, δεν έφυγε;

Δυστυχώς έχω ένα κακό προαίσθημα..

78xyp2.png

 

Z1jep2.png

Link to comment
Share on other sites

May23 δεν μπορώ να υπολογίσω πλέον πόσες φορές τη μέρα ελέγχω αν έχω καφέ υγρά ή και αίμα! Σε καταλαβαίνω.. Ο φόβος προκαλεί άσχημες σκέψεις. Πιστεύω είναι

ανθρώπινο. Εγώ τη μια σκέφτομαι αρνητικα και την άλλη συνέρχομαι λίγο. Πάντως έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις που το πέρασαν και μετά όλα καλά. Κουράγιο!

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που πήγα, είχε λερωθεί το σερβιετάκι.

Το αίμα είναι στάνταρ φρέσκο, σχετικά αραιό

αλλα είναι εκεί. Υπομονή και αύριο,

μόλις έβαλα το ουτροτζεστάν. Ήμουνα

πιο αισιόδοξη πρίν, τώρα και γω έπεσα λίγο...

Κουράγιο σε όλες μας..

78xyp2.png

 

Z1jep2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...