Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αττικό και μονόκλινο!


sylvienn78

Recommended Posts

Θα ήθελα να ρωτήσω όσες ξέρουν τι συμβαίνει με τα μονόκλινα στο Αττικό, μπορεί να βρεί κανείς ή να το ξεχάσω καλύτερα? Έχουν πολυθρόνα μέσα η καρέκλα? Στήν πρώτη γέννα ήμουν σε 4κλινο για μία μέρα και επειδή ζήτησα 2κλινο ή 1κλινο με έβαλαν σε 2κλινο αλλά τελικά το μετάνοιωσα γιατί ήμουν απο την μερία του διαδρόμου και δέν υπήρχε πολυθρόνα να κοιμηθεί κάποιος εκεί το βράδυ. Σκέφτομαι να μήν ζητήσω 2κλινο αυτή την φορά, άν έχουν 1κλινο καλώς αλλιώς θα μείνω στο τετράκλινο. Ξέρετε μήπως πόσο πάει το 1κλινο να έχω μια ιδέα σε περίπωση που είμαι τυχερή? Να πώ επίσης ότι πάω προγραμματισμένα με καισαρική οπότε θα ζητήσω από την προηγούμενη μέρα το δωμάτιο.

binvp2.png ZVLBp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Με το καλό να γεννήσεις. Στο Αττικό αν υπάρχει μονόκλινο στο δίνουν και από μόνοι τους, αλλά όπως καταλαβαίνεις όλοι αυτό ζητάνε. Εγώ πάντως ήμουν σε 4κλινο και τις δύο φορές και την πρώτη ήμουν μόνη μου και την δεύτερη με άλλη μια κοπέλα. Και στο μονόκλινο και στο 4κλινο υπάρχουν αυτές οι πολυθρόνες που ξαπλώνουν για τους συνοδούς. Για τα άλλα δεν γνωρίζω να σου πω. Πάντως εγώ στην θέση σου θα προτιμούσα να ήμουν κοντά στην αίθουσα αλλαγής του μωρού και όχι τόσο σε μονόκλινο, μιας και θα γεννήσεις με καισαρική πίστεψε θα σε εξυπηρετήσει πολύ.

O5X4p2.png 

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ αν ξαναγένναγα στο Αττικό σε τετράκλινο θα πήγαινα!

πήγα για μονόκλινο... αλλά είναι μόνο 2!!! Οπότε καταλαβαίνεις ότι είναι πολύ χλωμό...

Εγώ πήγα σε 2κλινο και το μετάνιωσα, γιατί αυτό το συγκεκριμένο 2κλινο ήταν κανονικά για μονόκλινο... Οπότε καταλαβαίνεις ότι ήμασταν στριμωγμένες!!! Ευτυχώς η άλλη κοπέλα ήταν τέλεια συγκάτοικος!:D

Πάντως τα τετράκλινα είναι όντως ευρύχωρα!!!

Αλλά και η επιλογή του τετράκλινου φυσικά θα εξαρτηθεί από τη διαθεσιμότητα εκείνων των ημερών! (όλα πάντως, αν θυμάμαι καλά, είναι σχετικά κοντά στην αίθουσα αλλαγής) Μπορείς να τηλεφωνήσεις και να ρωτήσεις τις νοσοκόμες!

Με το καλό το μωράκι σου!!!!;) Και καλές γιορτές!

tZh5p3.png

G0KVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τα μονοκλινα ειναι μονο δυο και η τα φυλανε για κανενα σοβαρο περιστατικο η λοιμωδες η συνηθως τα εχουν για προσωπικο που γενναει.ειναι πολυ σπανιο να βρεις.δεν χανεις τιποτα να ρωτησεις βεβαια.Αν δεν εχει παντως παρε τετρακλινο.Τα δικλινα ειναι μια σταλια!Η τιμη του μονοκλινου ειναι 150 ευρω η μερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα μονοκλινα ειναι μονο δυο και η τα φυλανε για κανενα σοβαρο περιστατικο η λοιμωδες η συνηθως τα εχουν για προσωπικο που γενναει.ειναι πολυ σπανιο να βρεις.δεν χανεις τιποτα να ρωτησεις βεβαια.Αν δεν εχει παντως παρε τετρακλινο.Τα δικλινα ειναι μια σταλια!Η τιμη του μονοκλινου ειναι 150 ευρω η μερα.

Εμένα πάντως 2 φίλες μου γέννησαν, τους έδωσαν το μονόκλινο χωρίς να το ζητήσουν, απλά έτυχε τις συγκεκριμένες ημερομηνίες να είναι διαθέσιμα. Εγώ πάντως ήμουν τυχερή γιατί και τις δύο φορές σε τετράκλινο, δίπλα ακριβώς στην αίθουσα αλλαγής των μωρών και μόνο με μία έως καμία συγκάτοικο:mrgreen:

O5X4p2.png 

Link to comment
Share on other sites

Τα μονοκλινα ειναι μονο δυο και η τα φυλανε για κανενα σοβαρο περιστατικο η λοιμωδες η συνηθως τα εχουν για προσωπικο που γενναει.ειναι πολυ σπανιο να βρεις.δεν χανεις τιποτα να ρωτησεις βεβαια.Αν δεν εχει παντως παρε τετρακλινο.Τα δικλινα ειναι μια σταλια!Η τιμη του μονοκλινου ειναι 150 ευρω η μερα.

 

 

 

τελευταια ενημερωση ειναι 128 ευρω την μερα.δεν ξερω αν το αλλαξαν,ειχα ρωτηση πριν κανα 2μηνο.με το καλο!

Link to comment
Share on other sites

Εγω περυσι που γεννησα ειχα ζητησει μονοκλινο αλλα δεν υπηρχε διαθεσιμο (παρολο που μπηκα με προγραμματισμενη καισαρικη) .

Οποιος προλαβει.. εκατσα 2 μερες σε δικλινο κ μετα αλλες 4 σε μονοκλινο (οταν αδειασε) κ πληρωσα 680 ευρω.

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 8 χρόνια μετά...

Καλησπερα νεες μανουλες να ρωτησω και εγω η ασχετη στο δημοσιο νοσοκομειο πληρωνεις το δωματιο ?αν ειναι να πληρωσεις γιατι να πας στο δημοσιο και δεν πας σε ενα ιδιωτικο.Εγω ξερω στα δημοσια νοσοκομεια δεν πληρωνεις την νοσηλεια !!!!

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, μαρακι μαρια said:

Καλησπερα νεες μανουλες να ρωτησω και εγω η ασχετη στο δημοσιο νοσοκομειο πληρωνεις το δωματιο ?αν ειναι να πληρωσεις γιατι να πας στο δημοσιο και δεν πας σε ενα ιδιωτικο.Εγω ξερω στα δημοσια νοσοκομεια δεν πληρωνεις την νοσηλεια !!!!

Πληρώνεις εάν θέλεις αναβάθμιση σε καλύτερη θέση πχ μονοκλινο, δίκλινο κλ. Αλλιώς πας στους στανταρ θαλαμους που ανάλογα το νοσοκομείο είναι εξακλινοι ή οτιδήποτε άλλο, δεν ξέρω να σου πω σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 ώρες πρίν, μαρακι μαρια είπε:

Καλησπερα νεες μανουλες να ρωτησω και εγω η ασχετη στο δημοσιο νοσοκομειο πληρωνεις το δωματιο ?αν ειναι να πληρωσεις γιατι να πας στο δημοσιο και δεν πας σε ενα ιδιωτικο.Εγω ξερω στα δημοσια νοσοκομεια δεν πληρωνεις την νοσηλεια !!!!

Αυτό ισχύει που είπε η maripoz. Αν θες αναβάθμιση πληρώνεις αλλιώς παραμένεις σε μεγαλύτερο δωμάτιο. Βέβαια και τα χρήματα που πληρώνεις στο δημόσιο νοσοκομείο για αναβάθμιση  δεν έχουν καμία σχέση με αυτά που πληρώνεις στο ιδιωτικό. Είναι πολύ λιγότερα. 

Link to comment
Share on other sites

On 23/9/2019 at 9:17 ΜΜ, μαρακι μαρια είπε:

Καλησπερα νεες μανουλες να ρωτησω και εγω η ασχετη στο δημοσιο νοσοκομειο πληρωνεις το δωματιο ?αν ειναι να πληρωσεις γιατι να πας στο δημοσιο και δεν πας σε ενα ιδιωτικο.Εγω ξερω στα δημοσια νοσοκομεια δεν πληρωνεις την νοσηλεια !!!!

 Γιατί σε κάποια δημόσια το μονόκλινο κάνει ένα ποσοστό του τρίκλινου του ιδιωτικού μεν, αλλά είναι κλάσεις ανώτερο σαν δωμάτιο (δεν ξέρω συγκεκριμένα για το Αττικό, στο Έλενα τα μονόκλινα όταν είχα γεννήσει ήταν πολύ καλύτερα από τα τότε μονόκλινα των περισσότερων ιδιωτικών και η επιβάρυνση ήταν αστεία συγκριτικά). Συν ότι η επιλογή δημοσίου έχει να κάνει και με άλλα πράγματα, π.χ. υποδομές αν είναι μία δύσκολη εγκυμοσύνη ή αν περιμένει κανείς προβλήματα με το μωρό, όπου συχνά και το ιδιωτικό απλά θα σε στείλει με ασθενοφόρο στο πλησιέστερο μεγάλο δημόσιο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...