Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πώς να νιώσουμε.....


Vitsi

Recommended Posts

Μαριρένα μου όλοι λίγο πολύ της τα έχουμε πει,εκεί που παίρνει μια απόφαση,εκεί την αναιρεί!!

Φοβάται πως αν πει οριστικό τέλος δεν θα έχει στήριξη για το παιδί απ΄τη πλευρά του λεγάμενου.

Τρέφει ελπίδες,νομίζει ότι θα γίνει ένα θαύμα και θα αλλάξει,τι να πω!

 

Είναι πολύ μπερδεμένη και δεν ξέρει πως να φερθεί.

 

Α!!Απευθύνθηκε σε ψυχολόγο σε δημόσιους φορείς ώστε να πάει μαζί με τον Μ.αλλά όπως την ενημέρωσαν,δεν παρέχεται συμβουλευτική για ζευγάρια....

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 518
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

..............Φοβάται πως αν πει οριστικό τέλος δεν θα έχει στήριξη για το παιδί απ΄τη πλευρά του λεγάμενου.

....

 

Γιατί τώρα την έχει;

Η αδερφή σου μάλλον έχει αισθήματα για τον σύντροφό της, οπότε βλέπει τα πράγματα μέσα από το φακό του ερωτευμένου.... Εύχομαι να πάρει τις καλύτερες αποφάσεις για αυτήν και το μωράκι της.

Πάντως είναι πολύ πολύ τυχερή που σε έχει δίπλα της!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τώρα την έχει;

Η αδερφή σου μάλλον έχει αισθήματα για τον σύντροφό της, οπότε βλέπει τα πράγματα μέσα από το φακό του ερωτευμένου.... Εύχομαι να πάρει τις καλύτερες αποφάσεις για αυτήν και το μωράκι της.

Πάντως είναι πολύ πολύ τυχερή που σε έχει δίπλα της!

 

Όπως ανέφερα και πιο πάνω η μικρή τρέφει ελπίδες πως αν ο πατέρας δει το παιδί ίσως και να αλλάξει και να αρχίσει να σοβαρεύετε.Θέλει επίσης να είναι πιο συγκαταβατική γιατί βλέπει τεράστιο ενδιαφέρον απ΄την οικογένεια του Μ.

Εντύπωση μου κάνει πάντως ότι τόσες μέρες δεν έχει δει τους φίλους του-δεν ξεκόλλαγε από δαύτους-και είναι συνέχεια με τη μικρή....

 

Α!!Έχει πάρει και εφημερίδα και ψάχνει για δουλειά για να αποδείξει στους δικούς του και στη μικρή πως είναι άξιος να αναλλάβει τις ευθύνες του...

 

Θα έχει γέλιο η υπόθεση.....:roll::roll:

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ο καιρός πλησιάζει,είμαστε στη τελική ευθεία για να κρατήσουμε τον μπεμπίκο μας αγκαλιά.....

Τακτοποιήσαμε τα ρουχαλάκια του,προσπαθούμε να μαζέψουμε τα απαραίτητα και είμαστε στη τσίτα μήπως και σκάσει μύτη ο μπεμπάκος μας νωρίτερα.

 

Δεν μπορώ να το πιστέψω ακόμα......Σε λίγες μέρες θα τον έχω στην αγκαλιά μου....

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με το καλό να υποδεχτείτε τον μικρούλη σας. Με τον πατέρα του μωρού τι έγινε τελικά?

 

Ευχαριστούμε!!!!:D:D:D

 

Ο μπαμπάς του μωρού....

Οφείλω να παραδεχτώ ότι δείχνει μεγαλύτερη σοβαρότητα-ως ένα βαθμό πάντα,μην μας καλομάθει-,μέχρι και τα ψώνια του μπέμπη τα έκαναν μαζί με την αδερφή μου.

Σε γενικές γραμμές δείχνει πολύ πιο συνειδητοποιημένος και τώρα ψάχνει για δουλειά....

Τι να πω,μακάρι όλα να πάνε καλά!!!!:roll:

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ευχαριστήσω μέσα απ'τη καρδιά μου και μέσα απ'το φόρουμ τη "my billy" και την "joan7" για την πολύτιμη βοήθεια που μας προσέφεραν!!!!!!

Να σας έχει καλά ο Θεός και να είστε πάντα γερές μαζί με την οικογένειά σας!!!!

 

Φυσικά και σε όλα τα υπόλοιπα μέλη για το χρόνο που αφιέρωσαν και παρακολούθησαν την ιστορία μας.......

 

Και είμαστε εν αναμονή για την άφιξη του μπεμπίκου μας!!!!!!!

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ευχαριστήσω μέσα απ'τη καρδιά μου και μέσα απ'το φόρουμ τη "my billy" και την "joan7" για την πολύτιμη βοήθεια που μας προσέφεραν!!!!!!

Να σας έχει καλά ο Θεός και να είστε πάντα γερές μαζί με την οικογένειά σας!!!!

 

Φυσικά και σε όλα τα υπόλοιπα μέλη για το χρόνο που αφιέρωσαν και παρακολούθησαν την ιστορία μας.......

 

Και είμαστε εν αναμονή για την άφιξη του μπεμπίκου μας!!!!!!!

 

ΒΙΚΥ εισαι πολυ γλυκια κ ωριμη. κ οπως εχει ειπωθει ξανα η αδερφη σου κ ο μπεμπακος σας ειναι πολυ τυχεροι που σε εχουν. κριμα που δεν προλαβα να σου δωσω το ρηλαξ κ το καθισματακι κ τα υπολοιπα ρουχαλακια....:-(

ευχομαι να μην λειψει τιποτα απο το μωρακι σας οπως δεν πρεπει να λειπει απο κανενα παιδακι! ειμαι σιγουρη οτι θα οργανωσεις μια υπεροχη υποδοχη για το νεο μελος της οικογενεια σας οταν αποφασισει να σκασει μυτη.....;)

με το καλο!!!!!!!!!!!!

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΒΙΚΥ εισαι πολυ γλυκια κ ωριμη. κ οπως εχει ειπωθει ξανα η αδερφη σου κ ο μπεμπακος σας ειναι πολυ τυχεροι που σε εχουν. κριμα που δεν προλαβα να σου δωσω το ρηλαξ κ το καθισματακι κ τα υπολοιπα ρουχαλακια....:-(

ευχομαι να μην λειψει τιποτα απο το μωρακι σας οπως δεν πρεπει να λειπει απο κανενα παιδακι! ειμαι σιγουρη οτι θα οργανωσεις μια υπεροχη υποδοχη για το νεο μελος της οικογενεια σας οταν αποφασισει να σκασει μυτη.....;)

με το καλο!!!!!!!!!!!!

 

Σ'ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!:D:D:D:D

Μην στενοχωριέσαι καθόλου για τα υπόλοιπα πράγματα είχα μπλέξει κι εγώ και τι να τα έκανες;;;;Όλα όσα μας έδωσες,μας "έλυσαν"τα χέρια και σου είμαστε πραγματικά ευγνώμων!!

ΠΩΠΩ πως περασε ο καιρος ε...σαν χθες θυμαμαι να διαβαζω την ιστορια σας!!!με το καλο! μονο ευτυχια πια!

 

Άσε,αυτό λέω κι εγώ..Από 40 κύματα περάσαμε αλλά τα καταφέραμε,έχουμε βέβαια δρόμο μπροστά μας....

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Όλα δείχνουν να είναι καλά και η μικρή με το μπαμπά του μπέμπη είναι μαζί, κι εκείνος φαίνεται να είναι συνειδητοποιημένος και στοργικός.

Νομίζω πως όλα θα πάρουν το δρόμο τους κορίτσια....

 

Εγώ πάλι είμαι πάρα πολύ αγχωμένη όσο πλησιάζουν οι μέρες και απ'την αγωνία μου βλέπω συνέχεια εφιάλτες τα βράδια!

Μακάρι Παναγία μου να πάνε όλα καλά!!!!

 

Καλώς εχόντων των πραγμάτων,25 Μαρτίου γεννάει και τη Πέμπτη θα πάει στο γιατρό,να δούμε και τη θέση του μικρού.

 

Δεν το πιστεύω ότι θα τον έχω στην αγκαλιά μου!!!!!!!!!!!! :):D :D

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώωωωωωωωω!!!!!

 

Μήπως τελικά να γράψω την ιστορία σε βιβλίο μπας και βγάλω και κανένα ευρουλάκι;;;; :P

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Αύριο βράδυ μπαίνει στο Ρέα-τελικά- η μικρή και μετράμε αντίστροφα για να αντικρίσουμε το μωρούλι μας!!!! :) :)

 

Επικρατεί βέβαια μια αναστάτωση γιατί σήμερα ξαφνικά μας ενημέρωσε ο Χασιάκος ότι δεν κάνει τοκετούς πια στο Αρεταίειο και πρέπει να πάμε στο Ρέα....

Δεν ξέρω τι να πιστέψω....Δεν ήμουν και 'γω μέσα για να του εκφράσω τις απορίες μου.

 

Μας είπε ότι όσα χρήματα θα δίναμε στο δημόσιο τα ίδια ακριβώς θα δώσουμε και στο ιδιωτικό.Ισχύει κάτι τέτοιο;;

Στο δημόσιο δηλαδή για μια γέννα θες 1700 ε????

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Μας είπε ότι όσα χρήματα θα δίναμε στο δημόσιο τα ίδια ακριβώς θα δώσουμε και στο ιδιωτικό.Ισχύει κάτι τέτοιο;;

Στο δημόσιο δηλαδή για μια γέννα θες 1700 ε????

 

νωρις το θυμηθηκε να του πειτε να σας ενημερωσει!!!! τι αλλο να πω τωρα!!!!!:|:|:|:|:|:|:|:|

 

Παντως απο οσα ακουω για αθηνα, τους τοκετους ουσιαστικα τους κανουν οι μαιες και οχι οι (μεγαλο)γιατροι οι οποιοι απλα παρακολουθουν τη διαδικασια γενικα.

Αν τελικα ειναι να πληρωσετε ξαφνικα τα μαλλιοκεφαλα σας καλυτερα να ενημερωθειτε αμεσα κ να πατε στο αρεταιειο κ να γεννησει με το γιατρο εφημεριας(που αν το καλοσκεφτεις οποιαδηποτε στιγμη θα μπορουσε να της τυχει να γεννησει εκει εκτακτως και μαλιστα με τις ιδιες μαιες)

παρα να τρεχετε μετα για να πληρωσετε το δωματιο του ιδιωτικου.

 

Αλλα μηπως οταν λεει τα 1700 εννοει τη δικη του αμοιβη? το δωματιο ας πουμε στο ιδιωτικο πως θα πληρωθει? δωρο θα σας το κανει?

καλε, οσο ειναι ωρα ακομα παρτε ενα τηλ. να ενημερωθειτε καλυτερα μη σας ερθει ταμπλας!!!!!!!!

 

παντως ολα θα πανε καλα και μην αγχωνεστε!;)

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές και τις απαντήσεις σας!!!! :)

 

Για να γεννήσει με γιατρό εφημερίας είναι δύσκολο έως ακατόρθωτο,πώς να δείξουμε εμπιστοσύνη σε κάποιον τον οποίο δεν γνωρίζουμε;;;

Μας είπε πάντως 1700ε μαζί με την αμοιβή και το μαιευτήριο,είναι λέει οικονομικό πακέτο γιατί ξέρει την κατάστασή μας.

 

Πάντως είναι απαράδεκτος όσον αφορά το πότε μας ειδοποίησε,έχουμε αγχωθεί ήδη πολύ για τα λεφτά,δεν μας φτάνει η αγωνία μας για τη γέννα!

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές και τις απαντήσεις σας!!!! :)

 

Για να γεννήσει με γιατρό εφημερίας είναι δύσκολο έως ακατόρθωτο,πώς να δείξουμε εμπιστοσύνη σε κάποιον τον οποίο δεν γνωρίζουμε;;;

Μας είπε πάντως 1700ε μαζί με την αμοιβή και το μαιευτήριο,είναι λέει οικονομικό πακέτο γιατί ξέρει την κατάστασή μας.

 

Πάντως είναι απαράδεκτος όσον αφορά το πότε μας ειδοποίησε,έχουμε αγχωθεί ήδη πολύ για τα λεφτά,δεν μας φτάνει η αγωνία μας για τη γέννα!

 

Απο ποτε δεν κανει τοκετους στο Αιρεταιο?? εκει ελπιζα να κανω κ γω την γεννα με τον χασιακο :shock:

Link to comment
Share on other sites

Απο ποτε δεν κανει τοκετους στο Αιρεταιο?? εκει ελπιζα να κανω κ γω την γεννα με τον χασιακο :shock:

 

Δεν ξέρω,σήμερα μας το 'σκασε και μας το παραμύθι....

Δεν ξέρω όμως αν οφείλεται στην απεργία των νοσοκομειακών....Εκείνος αυτό υποστήριξε.

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω,σήμερα μας το 'σκασε και μας το παραμύθι....

Δεν ξέρω όμως αν οφείλεται στην απεργία των νοσοκομειακών....Εκείνος αυτό υποστήριξε.

 

 

Ελπιζω να οφειλετε σαυτο τωρα κ οχι μονιμα :shock:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...