Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πώς να νιώσουμε.....


Vitsi

Recommended Posts

Δεν προσπαθώ να της επιβάλλω τίποτα,δεν προσπαθώ να την καθοδηγήσω με το ζόρι να κάνει κάτι που δεν θέλει,απλά επειδή είμαι στο χώρο της υγείας και έχω παρακολουθήσει καλώς ή κακώς πέντε σεμινάρια που αφορούν το μωρό απλά την ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΩ και της ΠΡΟΤΕΙΝΩ!!!!

Τίποτα λιγότερο και τίποτα περισσότερο!!!!

Άλλωστε επειδή έχει βρεθεί σε μια κατάσταση που δεν την είχε υπολογίσει,είμαι ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΑ δίπλα της έτσι ώστε να μην χαθεί ο ουσιαστικός της ρόλος αλλά ταυτόχρονα να νιώθει και μια σιγουριά έχοντας πλάϊ της άτομα που την στηρίζουν και την βοηθούν μέσα απ'τις εμπειρίες τους.

 

Δήμητρα δεν ψάχνω τίποτα χωρίς την έγκριση της και δεν κινούμαι υπόγεια!!!Και δεν θα απολογηθώ γιατί ενδιαφέρομαι για το καλό της αδερφής μου και του μπέμπη και για άλλη μια φορά βγάζεις αυθαίρετα και αβάσιμα συμπεράσματα!

Έτυχε να έχω εγώ λογαριασμό στο συγκεκριμένο φόρουμ και να θέτω εγώ τις απορίες της πολλές φορές και τους δικούς της προβληματισμούς και να εκθέτω και τα δικά μου άγχη με σκοπό να με βοηθήσουν κοπέλες που ξέρουν κάτι περισσότερο ούσες μαμάδες.

 

Και έτσι για την ιστορία και επειδή αναφέρθηκε,ο μπαμπάς του παιδιού είναι αμέτοχος και ειλικρινά πολύ ανώριμος ώστε να ψαχτεί για θέματα θηλασμού και ό,τι άλλο αφορά το παιδί του.

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 518
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πρόσεχε μην παθιάζεσαι τόσο πολύ γιατί όταν θα γεννηθεί το μωρό η αδερφή σου μπορεί να αλλάξει απότομα και να μην είναι πια το άβουλο πλασματακι που κάνει ότι του λέτε.

 

Δεν υφίσταται κάτι τέτοιο.....;)

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Διαβάσαμε κάτι πολύ ενδιαφέρον: http://www.mitrikosthilasmos.com/2010/05/15.html

Αναφέρομαι στην 6η οδηγία,δυστυχώς δεν γίνεται να την επικολλήσω ξεχωριστά.

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι οπως τα λεει

και εγω ειχα κλονιστει τις πρωτες μερες απο καλοθελητες και αλλες μαμαδες + του αντρα μου και ειχα δωσει 4-5 φορες σκονη

ευτηχως ειχα καλη παιδιατρο και πληροφορηση και φδεν ξαναεδωσα μετα την πρωτη βδομαδα ουτε και η μικρη το ηθελε ομως

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Βικούλα μου, θα σου πω κατι με καθε καλή πρόθεση και επειδή το εχω περάσει η ίδια. Επειδή όταν γεννας ένα παιδί περνάς ένα σοκ (με την καλή την έννοια) και αλλάζουν τα πάντα, και επειδή δεν ξέρεις τι πρέπει να κάνεις σε καθε περίσταση και θέλεις χρόνο να προσαρμοστείς, καλό θα έιναι να μην ανακατευτείτε πολλοί στο τι θα κανει η λεχώνα σχετικα με το μωρό. Αν ζητήσει συμβουλή ΟΚ. Ειδάλλως, οι πολλοί συμβουλάτορες ακόμα και αν έχουν την καλύτερη πρόθεση θα δημιουργήσουν μπέρδεμα. Π.χ. με το θηλασμό και το συμπλήρωμα ο καθένας λεει τα δικα του. Σε μενα άλλα έλεγε η μανα μου, αλλα οι μαίες του Μητέρα αλλά η μαία του γιατρού. Ενα μπάχαλο δηλ. τη στιγμή που θέλεις λίγη ηρεμια με το μωρό σου.

Επίσης καλή ιδέα θα ηταν να μπαίνει και η αδερφή σου στο φόρουμ για να μπαίνει σιγά σιγά και στο κλίμα και να λύσει τυχόν απορίες της.

πάντα φιλικά.

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επίσης καλή ιδέα θα ηταν να μπαίνει και η αδερφή σου στο φόρουμ για να μπαίνει σιγά σιγά και στο κλίμα και να λύσει τυχόν απορίες της.

πάντα φιλικά.

Symfvnv apolyta se ayto to kommati

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει την ύπαρξη του φόρουμ,αν θελήσει η ίδια θα μπει,ούτε αυτό γίνεται με το ζόρι και μετά από δική μου πίεση.

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Βικούλα μου, θα σου πω κατι με καθε καλή πρόθεση και επειδή το εχω περάσει η ίδια. Επειδή όταν γεννας ένα παιδί περνάς ένα σοκ (με την καλή την έννοια) και αλλάζουν τα πάντα, και επειδή δεν ξέρεις τι πρέπει να κάνεις σε καθε περίσταση και θέλεις χρόνο να προσαρμοστείς, καλό θα έιναι να μην ανακατευτείτε πολλοί στο τι θα κανει η λεχώνα σχετικα με το μωρό. Αν ζητήσει συμβουλή ΟΚ. Ειδάλλως, οι πολλοί συμβουλάτορες ακόμα και αν έχουν την καλύτερη πρόθεση θα δημιουργήσουν μπέρδεμα. Π.χ. με το θηλασμό και το συμπλήρωμα ο καθένας λεει τα δικα του. Σε μενα άλλα έλεγε η μανα μου, αλλα οι μαίες του Μητέρα αλλά η μαία του γιατρού. Ενα μπάχαλο δηλ. τη στιγμή που θέλεις λίγη ηρεμια με το μωρό σου.

Επίσης καλή ιδέα θα ηταν να μπαίνει και η αδερφή σου στο φόρουμ για να μπαίνει σιγά σιγά και στο κλίμα και να λύσει τυχόν απορίες της.

πάντα φιλικά.

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί όλες οι κοπέλες ξεκινάτε με την εξής φράση: <Βικούλα μου, θα σου πω κατι με καθε καλή πρόθεση και επειδή το εχω περάσει η ίδια.>

Δεν είμαι καλέ κανάς μπαμπούλας και κάθε συμβουλή είναι καλοδεχούμενη!

Αμάν,με έχετε παρεξηγήσει....:(:(:(

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

το αν θελει να θηλασει η οχι η κοπελα αφορα μονο αυτη και κανεναν αλλον.ειναι καθαρα ΔΙΚΟ της θεμα και δεν αφορα ουτε καν τον πατερα του παιδιου.οποτε γιατι μιλατε για σκονες και θηλασμους κ αν τα παρατησει κλπ?δεν εχει δικη της κριση να αποφασισει αν θελει να θηλασει η οχι?αν θελει να θηλασει θα το κανει.αν θελει να παρει καβατζα σκονη,επισης θα το κανει μονη της.ολες οι υπολοιπες που ειχαν καβατζα σκονη για καλο κ για κακο δηλαδη τι επαθαν?παρατησαν το θηλασμο επειδη ειχαν κουτι γαλα?στο κατω κατω ακομα εγκυος ειναι το κοριτσι!προσωπικα (μονο για μενα μιλωντας) θα με νευριαζε παρα πολυ να εψαχνε καποιος αλλος αντι για εμενα θηλαστρα και να θελει ντε και καλα να θηλασω να ενημερωνεται για τον ΔΙΚΟ ΜΟΥ θηλασμο και γενικα να ψαχνοταν καποιος αλλος στο τι θα κανω εγω με το παιδι μου(εκτος απο τον μπαμπα του).αν θελει να ψαχτει θα το κανει μονη της.γιατι αυτη ειναι η μανα κ πρεπει να το καταλαβετε ολοι αυτο.
οπως ακριβως τα λες!και στην περιπτωση της να προσεχετε την ψυχολογια της οχι πιεση οπως νοιωθει η μανα ετσι θα πραξει
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω γιατί όλες οι κοπέλες ξεκινάτε με την εξής φράση: <Βικούλα μου, θα σου πω κατι με καθε καλή πρόθεση και επειδή το εχω περάσει η ίδια.>

Δεν είμαι καλέ κανάς μπαμπούλας και κάθε συμβουλή είναι καλοδεχούμενη!

Αμάν,με έχετε παρεξηγήσει....:(:(:(

 

καθολου καταλαβαινουμε τισ αγωνιεσ σου απολυτα κοριτσακι μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το θέμα είναι να μην παρεξηγήσεις εσύ εμάς :lol: όχι εμείς εσένα :lol:

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

οπως ακριβως τα λες!και στην περιπτωση της να προσεχετε την ψυχολογια της οχι πιεση οπως νοιωθει η μανα ετσι θα πραξει

 

Δεν νομίζω να διέκρινες κάπου πίεση και επιβολή!

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να μην παρεξηγήσεις εσύ εμάς :lol: όχι εμείς εσένα :lol:

 

Δεν παρεξηγώ κανέναν που έχει καλή πρόθεση!;);)

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάπως εκνευρισμένη!!!

Πήρε η γιαγιά μας τηλέφωνο και άρχισε πάλι με τα κολλήματα της..Αντί να την ενδιαφέρει πρώτα απ'όλα η υγεία του μωρού και της αδερφής μου,όταν λέει να πάνε όλα καλά,ουσιαστικά εννοεί να παντρευτεί με τον πατέρα του παιδιού,ξυπνάει και κοιμάται μ'αυτή τη σκέψη!!!

Δηλαδή έλεος πια,ναι,καταλαβαίνω το χάσμα γενεών και τις διαφορετικές τους αντιλήψεις,όλα έχουν τα όριά τους όμως!!!

Και να μην παντρευτούν δηλαδή και τι έγινε;;;Το ιδανικό όλοι το ξέρουμε,μια τέτοια απόφαση ζωής όμως θέλει το χρόνο και την απαιτούμενη προσπάθεια!!

 

Όσο για τους υπόλοιπους συγγενείς μας οι οποίοι το έμαθαν πρόσφατα,ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ δεν πήραν να δουν τι κάνει η μικρή,πώς πάει με την εγκυμοσύνη,παρά κάνουν σαν τις γυναικούλες πίσω απ'τη πλάτη μας!!

Θα μου πείτε,δεν τα 'ξέρες;;;Μωρέ τα γνώριζα όλα αυτά εκ των προτέρων,η πράξη όμως είναι πιο σκληρή!

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Βίκη

διάβασα σχολαστικά όλο το θέμα από την αρχή ως σήμερα, ελπίζω να μην έχασα κάτι σημαντικό από τα λεγόμενά σου.

 

Το πάθος και το ενδιαφέρον σου για την εγκυμοσύνη της μικρής σου αδελφής, είναι όντως συγκινητικό. Σαν να το περνάτε (μόνο) μαζί όλο αυτό, χωρίς φίλους και κοντινούς συγγενείς, σε μερικές μάλιστα στιγμές ένιωσα σαν να είσαι ο πατέρας, αλήθεια, τόσο πολύ αγάπη και ανιδιοτέλεια που σχεδόν με σόκαρε για αδελφική αγάπη...

 

Είμαι αρκετά μεγαλύτερή σας, έχω μείνει κι εγώ έγκυος στην ηλικία σας και ήμουν ιδιαίτερα τυχερή που μπόρεσα και προχώρησα σε άμβλωση και δε χρειάστηκε να περάσω αυτό που περνάτε (και σημαντικότερο, αυτό που σας περιμένει για την υπόλοιπη ζωή σας).

 

Το μόνο που θέλω να σας συμβουλεύσω (αν φυσικά μου επιτρέπεις μιας και είναι δημόσιο το θέμα σας) είναι να φύγετε από το σπίτι που μένετε με τη μητέρα σας και να πάτε σε δικό σας (πολλά κορίτσια στην ηλικία σας το έχουν ήδη κάνει για ανεξαρτησία και ΧΩΡΙΣ να είναι έγκυες!).

 

Οι γυναίκες που μένουν έγκυες σε -τόσο- μικρή ηλικία χωρίς γάμο, γίνονται ΠΑΝΤΑ έρμαια των μεγαλύτερων (γονιών, παππούδων, γιαγιάδων, κλπ.) οι οποίοι δυστυχώς τις περισσότερες φορές -όπως στη δική σας περίπτωση- δίνουν τις ΛΑΘΟΣ συμβουλές (που τους βολεύουν για να "κλείσουν" στόματα) και επιβάλλουν τη γνώμη τους στα παιδιά τους γιατί ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ (κυριολεκτικά & μεταφορικά) τα σπασμένα!!!

 

Βρείτε λοιπόν ένα αξιοπρεπές διαμέρισμα σε κάποια φτηνή περιοχή (το ξαναλέω ΜΑΚΡΙΑ από τη μητέρα σας που είναι αρνητική επιρροή από όσα λες!), μια δουλειά η καθεμιά σας (ακόμα αντέχει να δουλεύει η αδελφή σου, έστω και σε call centre ή telemarketing πόστο, σωστά;) και ΦΥΓΕΤΕ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΓΟΝΕΙΣ & ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ και όλους τους επίμονους συμβουλάτορες όσο και να σας φοβίζει αυτό!

Αυτό που "έρχεται" θα σας φοβίσει ακόμα περισσότερο... Να είστε σίγουρες (και όχι δεν το λεώ εκβιαστικά, απλά θέλω να είμαι σαφής και να σας βοηθήσω να πάρετε μία ώριμη απόφαση μιας και αποφασίσατε να γεννηθεί αυτό το πλάσμα που δε φταίει να λαμβάνει όλην αυτήν την αρνητική ενέργεια ήδη πριν τη γέννησή του!).

 

Η ζωή είναι μαθήματα μέσα από τις εμπειρίες μας.

Είναι τόσο απλό!

Κανείς δεν έχει ζήσει μέσα από τις ιστορίες των άλλων, τις συμβουλές τους, τις νουθεσίες τους... Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗ ΖΟΥΜΕ και να μαθαίνουμε από τα λάθη μας για να γινόμαστε καλύτεροι άνθρωποι.

 

Αν λοιπόν θέλετε (και εσύ και η αδελφή σου) να έχετε την ευθύνη των πράξεών σας και να γίνετε αφενός η αδελφή σου μια καλή μητέρα και αφετέρου εσύ μια καλή θεία, πρέπει να σταματήσετε να στηρίζεστε ΚΑΙ οικονομικά από τους μεγαλύτερους σας (που αυτή τη στιγμή σας ταϊζουν και συνεπώς νομίζουν ότι έχουν ΚΑΘΕ δικαίωμα και να ελέγχουν τη ζωή σας).

 

Το λάθος έγινε, αλλά από αυτό το λάθος, μπορεί να βγει κάτι πολύ σωστό: να γίνετε και η αδελφή σου και εσύ καλύτεροι άνθρωποι, πιο ώριμοι, πιο υπέυθυνοι και να στηριχτείτε στα πόδια σας.

 

Καλή τύχη σας εύχομαι και σας παραθέτω και κάποια βοήθεια που ΠΡΕΠΕΙ να πάρετε:

 

ένα εξαιρετικό άρθρο:

http://www.tovima.gr/default.asp?pid=2&ct=2&artId=326415&dt=18/04/2010#ixzz0lRB3eFAR

 

στο facebook:

http://www.facebook.com/topic.php?uid=84592852009&topic=14963#!/group.php?gid=84592852009

 

http://www.facebook.com/diepistimonikokentro?ref=share

 

στο internet γενικά:

http://monogoneikes.blogspot.com/2009/11/blog-post_21.html

 

http://www.actionnemesis.com/v2/index.php?option=com_content&task=view&id=581&Itemid=53

 

http://www.isotita.gr/var/uploads/pubs/monogoneikh_entypo_050208.pdf

 

στο parents:

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=45257

4RMtp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βικη μου δεν πιεζεται απο σενα αλλα απο πολλα αλλα στην φαση που ειναι αυτο λεω οχι οτι την πιεσες εσυ.φενεται οτι εισαι κοντα της και την στιριζεις και εσυ ξερεις την αδερφη σου .μαλλον παρεξηγησες οταν ειπα οχι πιεση.εχετε πολλα να σκεφτητε αυτη την στιγμη καλη δυναμη.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάπως εκνευρισμένη!!!

Πήρε η γιαγιά μας τηλέφωνο και άρχισε πάλι με τα κολλήματα της..Αντί να την ενδιαφέρει πρώτα απ'όλα η υγεία του μωρού και της αδερφής μου,όταν λέει να πάνε όλα καλά,ουσιαστικά εννοεί να παντρευτεί με τον πατέρα του παιδιού,ξυπνάει και κοιμάται μ'αυτή τη σκέψη!!!

Δηλαδή έλεος πια,ναι,καταλαβαίνω το χάσμα γενεών και τις διαφορετικές τους αντιλήψεις,όλα έχουν τα όριά τους όμως!!!

Και να μην παντρευτούν δηλαδή και τι έγινε;;;Το ιδανικό όλοι το ξέρουμε,μια τέτοια απόφαση ζωής όμως θέλει το χρόνο και την απαιτούμενη προσπάθεια!!

 

Όσο για τους υπόλοιπους συγγενείς μας οι οποίοι το έμαθαν πρόσφατα,ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ δεν πήραν να δουν τι κάνει η μικρή,πώς πάει με την εγκυμοσύνη,παρά κάνουν σαν τις γυναικούλες πίσω απ'τη πλάτη μας!!

Θα μου πείτε,δεν τα 'ξέρες;;;Μωρέ τα γνώριζα όλα αυτά εκ των προτέρων,η πράξη όμως είναι πιο σκληρή!

σκεψου ομωσ οτι ολα αυτα μασ κανουν πιο δυνατουσ ...τι λεει η γιαγια;;;να παντρευτουν;;;καλα πεστησ θα γινει οπωσ το θεσ!!τι δινεισ σημασια σε οτι λενε;;και οι υπολοιποι συγγενεισ δεν παιρνουν τηλεφωνο;;σιγα και τι εγινε;;αδιαφορησε για ολουσ!!!ο καθενασ να κοιταζει το σπιτι του!!ποσεσ φορεσ θα στο γραψωωωωωωωωωω;;;;;ακουσε το τραγουδι τησ δημητρασ γαλανη ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ...ΚΑΙ.. :-P:-P:-P:-P:-P:-P

Link to comment
Share on other sites

 

Είμαι αρκετά μεγαλύτερή σας, έχω μείνει κι εγώ έγκυος στην ηλικία σας και ήμουν ιδιαίτερα τυχερή που μπόρεσα και προχώρησα σε άμβλωση και δε χρειάστηκε να περάσω αυτό που περνάτε (και σημαντικότερο, αυτό που σας περιμένει για την υπόλοιπη ζωή σας).

 

Βρείτε λοιπόν ένα αξιοπρεπές διαμέρισμα σε κάποια φτηνή περιοχή (το ξαναλέω ΜΑΚΡΙΑ από τη μητέρα σας που είναι αρνητική επιρροή από όσα λες!),

 

 

Καταρχήν να σε ευχαριστήσω για τα καλά σου λόγια και να είσαι καλά!!

 

Θα ήθελα να σου πω ότι σε καμία περίπτωση όλο αυτό που μας συνέβη δεν το αντιμετωπίζουμε-πλέον-σαν ένα βάρος και ένα βουνό,υπάρχει μεγάλη βοήθεια απ΄τους ανθρώπους που "πρέπει" και επειδή έχει ξεπεραστεί το αρχικό σοκ,νιώθουμε όλοι πιο ήρεμοι!

Φυσικά και γνωρίζουμε τι σημαίνει ένα παιδί και τι ευθύνες έχει,αλλά ειλικρινά δεν περνάμε αυτή τη στιγμή τίποτα τραγικό,όπως άφησες να εννοηθεί.

Ένα μωράκι θα έρθει στο κόσμο,σίγουρα θ'αλλάξουν πολλά,αλλά πιστεύω πως η υπόλοιπη ζωή μας θα είναι ευτυχισμένη και ουσιώδης παρ'όλες τις δυσκολίες που θα εμφανιστούν.

Μάλλον δεν διάβασες όλα τα μηνύματα...Αλλιώς θα διαπίστωνες πως η μαμά μου τώρα έχει ηρεμήσει απόλυτα,είναι δίπλα στην αδερφή μου και ίσα-ίσα μόνο κακή επιρροή δεν μπορούμε να την χαρακτηρίσουμε!!

 

Σ'ευχαριστώ για την βοήθειά σου!!:):)

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

σκεψου ομωσ οτι ολα αυτα μασ κανουν πιο δυνατουσ ...τι λεει η γιαγια;;;να παντρευτουν;;;καλα πεστησ θα γινει οπωσ το θεσ!!τι δινεισ σημασια σε οτι λενε;;και οι υπολοιποι συγγενεισ δεν παιρνουν τηλεφωνο;;σιγα και τι εγινε;;αδιαφορησε για ολουσ!!!ο καθενασ να κοιταζει το σπιτι του!!ποσεσ φορεσ θα στο γραψωωωωωωωωωω;;;;;ακουσε το τραγουδι τησ δημητρασ γαλανη ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ...ΚΑΙ.. :-P:-P:-P:-P:-P:-P

 

Έχεις δίκιο βρε Μέμη μου.....Είναι βλέπεις που είμαι ευαίσθητη και τα παίρνω όλα τις μετρητοίς!!

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο βρε Μέμη μου.....Είναι βλέπεις που είμαι ευαίσθητη και τα παίρνω όλα τις μετρητοίς!!

 

και εγω ειμαι ευαισθητη αλλα καποιοι δεν νοιωθουν...αρα τουσ διαγραφουμε!!!κραταμε κοντα μασ οσουσ μασ αγαπουν και μασ δεχονται οποια και αν ειναι η ζωη μασ!!να το θυμασαι παντα!!η ζωη σασ θα γινει πολυ ομορφη σε λιγο καιρο μην αφηνεισ κανεναν να σασ την χαλαει!!!!

Link to comment
Share on other sites

επειδη κατι εχασα..τι εγινε;αλλαξε το ονομα της βικουλας;

 

Ναι!:)

 

και εγω ειμαι ευαισθητη αλλα καποιοι δεν νοιωθουν...αρα τουσ διαγραφουμε!!!κραταμε κοντα μασ οσουσ μασ αγαπουν και μασ δεχονται οποια και αν ειναι η ζωη μασ!!να το θυμασαι παντα!!η ζωη σασ θα γινει πολυ ομορφη σε λιγο καιρο μην αφηνεισ κανεναν να σασ την χαλαει!!!!

 

Αυτό θα κάνω,ήδη ξεκίνησε το ξεσκαρτάρισμα!!;)

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Ναι!:)

 

 

 

Αυτό θα κάνω,ήδη ξεκίνησε το ξεσκαρτάρισμα!!;)

 

μην νομιζεισ οτι την απορριψη την βιωσεσ μονο εσυ,πιστευω ολοι μασ λιγο- πολυ, μασ την εχουν δωσει απλοχερα καποιοι ανθρωποι.εμενα επειδη χωρισα και αλλα πολλα που τα εχω πια ξεχασει!!!!ΕΥΤΥΧΩΣ επαθα αμνησια!:-D:grin::-D:grin:

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω γιατί όλες οι κοπέλες ξεκινάτε με την εξής φράση: <Βικούλα μου, θα σου πω κατι με καθε καλή πρόθεση και επειδή το εχω περάσει η ίδια.>

Δεν είμαι καλέ κανάς μπαμπούλας και κάθε συμβουλή είναι καλοδεχούμενη!

Αμάν,με έχετε παρεξηγήσει....:(:(:(

 

Βρε κορίτσι-επειδή αναφέρθηκες στο μήνυμά μου- δεν έιναι ότι σε θεωρώ μπαμπούλα αλλα όταν πρόκειται για τετοια σοβαρά θέματα εγώ θέλω να επισημαίνω τις προθέσεις μου γιατι πολλές φορές ο γραπτός λόγος παρεξηγείται εύκολα! That's all!!

Επειδή απ΄οτι είδα τώρα το πρόβλημα είναι άλλο θα πω ότι δυστυχώς αυτή είναι μόνο η αρχή.

Ο κόσμος δεν κοιτάει την καμπούρα του αλλά ασχολείται και κρίνει τις ζωές των άλλων...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Marigoula μου μην αγχώνεσαι,δεν το είπα και 'γω κακοπροαίρετα!

Να μην κάνω και εγώ ένα παράπονο;;; :P

 

Πάντως σήμερα είμαι πολύ θλιμμένη με τη συμπεριφορά και την αδιαφορία που δείχνουν οι υποτιθέμενοι δικοί μας άνθρωποι!!!

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...