Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πώς να νιώσουμε.....


Vitsi

Recommended Posts

Κάτσε καλέ που έφτασες στην Β΄Επιπέδου! Σήμερα έχουμε τη συνάντηση των "γιγάντων" (πατέρες). :D Εγώ από εκεί περιμένω τα ευχάριστα :D

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 518
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βικούλα μου, συγχαρητήρια κι από μένα. Με το καλό να το κρατήσεις στην αγκαλιά σου το ανηψακι σου! Όλα θα πάνε καλά.

Πες μου τώρα που το είδες στον υπέρηχο, μπόρεσες να καταλάβεις, έστω και λίγο, για ποιον λόγο διαρηγνύαμε τα ιμάτιά μας τόσες μέρες?

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε καλέ που έφτασες στην Β΄Επιπέδου! Σήμερα έχουμε τη συνάντηση των "γιγάντων" (πατέρες). :D Εγώ από εκεί περιμένω τα ευχάριστα :D

 

Καλά λες, αλλά επειδή είναι την Πέμπτη ο Β', γι αυτό το λέω. :D

Όσο για τους γίγαντες... για να δούμε πόσο γίγαντες θα αποδειχτούν...

Ελπίζω στα καλύτερα! :-D:-D:-D

Evolve or Dissolve

 

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Βικούλα ευχομαι ολα να πανε καλα κ αυτη η κατασταση που δεν ξεκινησε με τις πιο ροδινες συνθηκες να τελειωσει με τον καλυτερο τροπο.

Κοιταξτε τωρα, ολες οι πλευρες να στηριξετε οσο μπορειτε περισσοτερο το νεο ζευγαρι οπως μπορει ο καθενας αλλα περισσοτερο ψυχολογικά γιατι αυτο ειναι που εχει περισσοτερη σημασια τωρα να ειναι καλα κ να μπορεσει να προσαρμοστει στη νεα κατασταση οσο γινεται πιο ομαλα. Καλη συνεχεια σε ολους σας!

Μετα την καταιγίδα, έρχεται πάντα η λιακάδα.

Link to comment
Share on other sites

τη μια μας λες οτι φωναζαν κ ωριονταν να παει να ριξει το παιδι.μετα η μαμα σου γινεται καλη κ αποφασιζει πως θελει το εγγονι της(η μαμα σου αποφασισε οχι η αδερφη σου) μετα καθετε κ αναλογιζεται μωρουδιακα κ αγορες και παιχνιδια.στο μεταξυ ο μπαμπας σου συνεχιζει να φωναζει για εκτρωση.η αδερφη σου θελει να το ριξει επειδη το ειπε ο μπαμπας σου.ειναι ανενδοτος κ δεν ακουει τιποτα.ακομα κ το ψυχολογικο κομματι κ την ωδυνη ποου θα ενιωθε η κορη του δε τον ενδιαφερει αρκει να γλυτωσουν απο αυτο το οικονομικο ΒΑΡΟΣ και τα σχολια του κοσμου.εντωμεταξυ η μαμα σου ξανααλλαζει γνωμη επειδη της ειπε η φιλη της πως μια αλλη φιλη της εκανε 20 εκτρωσεις κ τιποτα δεν επαθε.ετσι αποφασιζει παλι πως δε πρεπει η αδερφη σου να κρατησει το παιδι κ ξαναεπειμενει για εκτρωση.η αδερφη σου παλι εκει που ελεγε οτι το ηθελε ξαφνηκα αλλαζει γνωμη κ λεει οτι θελει να παει να το ριξει.κ ολα αυτα ενω σε 13 εβδομαδες μπαινει στον 9ο!κ δε πηρε πρεφα τιποτα.ειχε περιοδο αυγουστο κ καθυσηχαστικε!ποσο καθησυχαστικο ειναι 3 μηνες καθυστερηση ενω δυανυει τον 6ο ΜΗΝΑ ...δε ξερω!η ιδια της εβλεπε να κανει κοιλια κ ελεγε οτι παχυνε απλα!κ επανερχομαι...

ενω ο μπαμπας σου μεχρι κ το μεσημερι επεμενε για εκτρωση κ δεν ακουγε τιποτα κ κανεναν ουτε καν την ιδια του την κορη που ειχε το παιδι μεσα της(!)

ξαφνηκα εγινε ο ευτυχης παππους κ ειναι ολο αναγκαλισμους κ προσμονη για το εγγονι του!

:shock::shock::shock::shock:

οποιος δε καταλαβε ας κανει οτι καταλαβε για να μη καταλαβουν οι αλλοι οτι δεν καταλαβε!

 

ειλικρινα αδυνατω να καταλάβω γιατι καθε φορά εισαι με την ''πέτρα'' στο χέρι...

αντε με το καλο το νινακι!

M6bap3.png

 

cik1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω συνεχιζω να δηλωνω να παρετε αποσταση ασφαλειας απο το ζευγαρι,,,αλλο βοηθαω κι αλλο προβαλλω στον αλλον δικες μου αγωνιες, επιθυμιες

 

κατα την γνωμη μου και δεν ξαναγραφω η αδερφη σου και ο πατερας του παιδιου της πρεπει να λειτουργησουν ως ζευγαρι αυτοβουλα και αυτονομα,,,αφηστε τους ησυχους,,,,πρεπει να συμβουλευτουν ειδικο ψυχαναλυτη να τους βοηθησει να λειτουργησουν ως ζευγαρι, να τους βοηθησει να βρουν τη λυση που προτιμουν εκεινοι κι οχι εσεις,,,ειμαι σιγουρη οτι θα τους βοηθουσε πραγματικα,,,,οτι συμβαινει μεσα στην οικογενεια σου και λεγεται μονο τους μπερδευει!

 

πρεπει να πανε σε ψυχολογο

 

τελος να σημειωσω οτι αυτονομο δεν σε κανουν τα φραγκα,,,,

 

ενα παιδι στην αρχη θελει μια αγκαλια κι ενα στηθος γεματο γαλα, ολα τα αλλα μπορουν να της τα χαρισουν φιλοι, στο χρονο ολο και καποια δουλεια θα βρει ο πατερας του παιδιου,,,κι αν οι γονεις σας δεν γουσταρουν να βοηθησουν, ισως να μπορει μια φιλη ενας συγγενης,,,,μπορει να χρειαστει να μεινουν σε καποιον θειο,,,λεω εγω τωρα

 

και τελος αν ολα αυτα ειναι βουνο η υιοθεσια ειναι μια θεαρεστη πραξη, δεν ειναι ολοι ανικανοι να μεγαλωνουν παιδια....δεν καταλαβα γιατι η μονη λυση ειναι να το αποδεχτουν και να το αναλαβουν οι δικοι σας γονεις,,,

 

δεν το εκανε με αυτους το παιδι, αν δεν θελουν να βοηθησουν δικαιωμα τους, το παληκαρι δεν εχει δικη του οικογενεια πιο υποστηρικτικη? να αρχισει να αναζητα λυσεις εξω απο τον πατερα σας και την μητερα σας εφοσον δυσκολευονται και την μπερδευουν....η εκεινοι δηλαδη η το χαος? τοσο παντοδυναμοι ειναι δηλαδη!

 

οσο για το θεμα της εκτρωσης σε τοσο προχωρημενη εγκυμοσυνη με υγιες εμβρυο και μητερα η θεση μου ειναι οτι προκειεται για πραξη παντελως ΑΝΗΘΙΚΗ και ενδεχομενως, τονιζω, ενδεχομενως, παρανομη

Link to comment
Share on other sites

Την Πέμπτη έχουμε ραντεβού για τη Β'επιπέδου και είμαι μες στην αγωνία...

 

Σε λιγάκι θα μαζευτούμε για να δούμε αν είναι και η άλλη πλευρά συνεργάσιμη...

 

Γλυκέ μου,κανείς δεν πρόκειται να επέμβει στη ζωή του "ζευγαριού"και να του υποδείξει ή να του επιβάλλει ποιά πορεία θα ακολουθήσει.Άλλο να πούμε τη γνώμη μας και άλλο να τους πιέσουμε.

Όσο το να πάνε σε ψυχολόγο,τους το πρότεινα,νομίζω πως θα τους βοηθήσει να βρούν το δρόμο τους..Απο κει και έπειτα,είναι και πάλι στην δική τους κρίση αν θα το πράξουν.

 

Ήδη όλα είναι πολύ πιο ήρεμα...Και νομίζω ότι όταν τακτοποιηθούν κάποιες εκκρεμότητες,θα πάρουν όλα το δρόμο τους και θα ηρεμήσουμε 100%.

 

Να είστε καλά όλοι σας για το ενδιαφέρον σας!!! :)

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

βικουλα τα παιδια ειχαν χωρισει!πεσμου οτι σκεφτονται να ειναι ξανα μαζι?αχ!μου θυμησες μια φιλεναδα μου που πριν ποολλα χρονια τα ειχε με ενα παλικαρι αυτη απο δω θεσ/νικη,το παλικαρι αθηνα,πηγαινοερχοντουσαν οσο μπορουσαν και την 1η χρονια παντρεμενη εγω πριν 17χρ.και κατι ψιλα,στην ονομαστικη γιορτη του αντρα μου ηρθε η κοπελα και μου ειπε δεν παει αλλο χωριζω κουραστηκα ομως ρε συ εχω μια καθυστεριση και κατι ενοχλησεις,τρεξαμε πηραμε τεστ αφησαμε γιορτες και κτλ και βγηκε θετικο,για να μην στα πολυλογω το παλικαρι ηρθε εδω ζουν μια χαρα και τωρα εχουν και αυτοι 3παιδακια.και μην νομιζεις οτι ηταν μεγαλοι τοτε εγω ημουν 20 η φιλεναδα 21.

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

ΚΟυφετάκι μου ακόμη ούτε εκείνοι ξέρουν τι θα κάνουν....Είναι ακόμη σε σύγχηση....Ο χρόνος και οι καθαρές σκέψεις πιστεύω να βοηθήσουν!

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

βημα βημα και ηρεμια!ολα θα πανε καλα!εχετε την θετικη μου ενεργεια παιδια!και σε εσενα ευχομαι να βρεις συντομα μια δουλιτσα στους δυσκολους καιρους που περναμε.

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βημα βημα και ηρεμια!ολα θα πανε καλα!εχετε την θετικη μου ενεργεια παιδια!και σε εσενα ευχομαι να βρεις συντομα μια δουλιτσα στους δυσκολους καιρους που περναμε.

 

Θα την χρειαστούμε Κουφετάκι μου!!!

Πάντως έχω την αίσθηση ότι ο τροχός γυρίζει....Με πήραν για δοκιμαστικό σε μια κλινική από αύριο και για λίγες μέρες...Τους έκανα καλή εντύπωση απ'ο,τι μου είπαν και ο πρόεδρος με ήθελε πολύ στο ανθρώπινο δυναμικό τους.

Θα δώσω τον καλύτερό μου εαυτό και μακάρι Παναγίτσα μου όλα να πάνε καλά!!!!

(off topic βεβαια,αλλα μου δωσε την αφορμη το κουφετο!!:D)

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να πάνε όλα καλά ΚΑΙ στο δοκιμαστικό. Δεν ξέρω γιατί αλλά για τα παιδιά έχω πολύ καλό προαίσθημα (μάλλον το είχα από την αρχή, από την ώρα που έπαιξα τον δικηγόρο του μέλλοντα μπαμπά :lol: ) και γενικά νομίζω πως μετά από κανά δυο χρόνια θα έρχεσαι να διαβάζεις αυτό το τοπικ και θα γελάς ;)

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Θα την χρειαστούμε Κουφετάκι μου!!!

Πάντως έχω την αίσθηση ότι ο τροχός γυρίζει....Με πήραν για δοκιμαστικό σε μια κλινική από αύριο και για λίγες μέρες...Τους έκανα καλή εντύπωση απ'ο,τι μου είπαν και ο πρόεδρος με ήθελε πολύ στο ανθρώπινο δυναμικό τους.

Θα δώσω τον καλύτερό μου εαυτό και μακάρι Παναγίτσα μου όλα να πάνε καλά!!!!

(off topic βεβαια,αλλα μου δωσε την αφορμη το κουφετο!!:D)

μακαρι μακαρι μακαρι!!!αυτο που ζουμε στον μικρο μας μικροκοσμο δεν ειναι μονιμο και σταθερο τπτ απο αυτα που ζουμε,ολα εξελισσονται αλλαζουν,το καθε εμποδιο σε καλο εγω το πιστευω στην ζωη μου,και το οτι δινεις περνεις σε αυτη την ζωη,και αν μερικοι απο μας τρωμε λιγα χαστουκια παραπανω δεν πειραζει καπως ερχετε η ισοροπια μεσα απο τους αγωνες και τα χτυπηματα.ετσι κι αλλιως ολοι ημαστε μερος του κοσμου μας και τπτ δεν ειναι τυχαιο.ολα εχουν τον σκοπο τους.(σταματηστε με.αρχισα τις φιλοσοφιες!!!!)

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις που διαβαζα την ιστορια και χαμογελουσα. Μου εφτιαξες το βραδυ. Πολυ ομορφη και ωραια καταληξη. Μακαρι με 1 πονο και επισης να τα βρουν και οι γονεις μεταξυ τους.

 

Αντε με το καλο........

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

(σταματηστε με.αρχισα τις φιλοσοφιες!!!!)

 

όχι όχι συνέχισε για να επιστρέφεις και να τα διαβάζεις την περίοδο των ισχνών αγελάδων ;)

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

όχι όχι συνέχισε για να επιστρέφεις και να τα διαβάζεις την περίοδο των ισχνών αγελάδων ;)

κοιτα να δεις που εμενα μου ηρθε ο ειρμος της φιλοσοφιας αλλα εσυ ειχες την ουσια!!!!0002072C.gifτο βαλα να το βλεπουμε οταν δεν θα χουμε να τρωμε:mrgreen::lol:

 

 

 

 

 

sig.asp?img=ad1

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ μα πολύ χαρούμενη!!!!΄

Σήμερα όπως θα θυμάστε,περιμέναμε στο σπίτι μας τους γονείς του Μ.και τον ίδιο φυσικά...

Όλο το άγχος έφυγε όταν είδαμε πως έχουμε να κάνουμε με ανθρώπους λογικούς,συνεργάσιμους και πολύ-πολύ συνεννοήσιμους....Δεν φαντάζεστε το πόσο ησυχάσαμε,όπως και εκείνοι φυσικά....Μοιραστήκαμε τις ίδιες αγωνίες,σκέψεις και συναισθήματα και όλο αυτό ήταν ικανό για να βρεθεί η χρυσή τομή.Δεν θέλω να προτρέξω,αλλά κάποια πράγματα φαίνονται εξ αρχής...Έτσι θεωρώ τουλάχιστον!

Όλοι ήταν ήρεμοι και λέγαμε πως όλα θα γίνουν με γνώμονα το παιδί..Θα είμαστε δίπλα στο "ζευγάρι",αλλά με τον τρόπο μας θα τους δώσουμε να καταλάβουν ότι αυτοό είναι που θα παίρνουν τις αποφάσεις και όχι οι γονείς!!Θα μας έχουν σε ό,τι χρειαστούν πλάϊ τους,αλλά μέχρι εκεί...ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΤ'ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΜΑΣ!!!

 

Αυτά.....

Όλα αλλάζουν απο κει που δεν το περίμενα,κανείς μας βασικά....Όλα τόσο μα τόσο ξαφνικά....Αρκεί τα παιδιά να είναι ευτυχισμένα..Μόνο αυτό θέλουμε και να μεγαλώσει το παιδί σε υγιές περιβάλλον...

 

Να τολμήσω να πω τέλος καλό,όλα καλά;;;

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα βικουλα το μωρο και αγορακι ε???μπραβο με το καλο...πως σου φανηκε ο χασιακος?τι εγινε με τον πατερα του παιδιου τα ειπατε?

 

Στο Χασιάκο-ο οποίος θα την παρακολουθεί- θα πάμε τη Πέμπτη,ο γιατρός που της έκανε τον 1ο υπέρηχο,ήταν ο δικός μου και αυτό γιατί ο πρώτος είχε πολύ αργά ραντεβού και ήδη είχαμε καθυστερήσει πολλές εξετάσεις!

 

Ναι,αγοράκι είναι η ψυχούλα μου,τη Πέμπτη θα κάνουμε και τον Β'επιπέδου!!Εύχομαι όλα να πάνε καλά!!:D:D

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Βικουλα με το καλο να υποδεχθεις το ανηψι, χαρηκα πολυ με αυτην την ιστορια.. ολα θα πανε καλα.

*O μονος πραγματικος χρόνος είναι το εδώ και το τώρα

 

Όταν καταλάβουμε τι σημαίνει ελπίδα, θα πάψουμε να πιστεύουμε σ' αυτήν...

aMppp3.png

Link to comment
Share on other sites

 

Μελίνα μου σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια....22 είμαι.

 

Μόνο 22;; Δε φαίνεται καθόλου!

Θα συμφωνήσω με τη sternchen σε όσα λέει για σένα...και εμένα με άγγιξαν όσα είπε.

Κορίτσια (Βικούλα και sternchen) είστε κ οι δύο σας άνθρωποι με μεγάλη εσωτερική δύναμη...να είστε πάντα καλά!

 

Απ 'οτι βλέπω Βικούλα τώρα που διαβάζω τις εξελίξεις στο θέμα σου η μεγάλη"φουρτούνα" ήδη πέρασε! :wink: Μπράβο!! Και αν έχεις καλά νέα και στον επαγγελματικό τομέα να δεις πόσο καλύτερα θα νιώσεις! Όταν πατάς στα πόδια σου με δικές σου δυνάμεις νιώθεις πολύ όμορφα για τον εαυτό σου. Πόσο μάλλον σε αυτήν την περίπτωση που θες να βοηθήσεις και την αδερφή σου. Καλή τύχη!!! :D

"Great is the human who has not lost his childlike heart"-Mencius

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το έμαθαν ο παππούς και η γιαγιά μας και το μόνο που μου 'ρχεται να κάνω,είναι να γελάσω....Η μαμά μου το είπε στη γιαγιά(είναι η πρώην πεθερά της για να καταλάβετε)και της ξέκοψε να μην αρχίσει υστερίες,κλάμματα και και όλα αυτά που ξέρει...

Τα 'χασε στην αρχή,αλλά μετά άρχισε να λέει τα δικά της..Αψήφησε την υγεία του παιδιού και την ψυχολογία της αδερφής μου και το μόνο που έψελνε συνέχεια ήταν"Ένας γάμος,ένας γάμος πολιτικός και τέλος!!" χαχαχα

 

Είπε επίσης ότι ο παππούς το πήρε πολύ βαριά και ότι αν δεν παντρευτούνε,να μην πατήσει στο χωριό..Η αδερφή μου ακόμα να το ξεπεράσει... :P

 

Όλο αυτό με αφήνει παγερά αδιάφορη,ειλικρινά,ας λένε ό,τι θέλουν,μόνο που έτσι δεν φαίνεται καμία αγάπη για την εγγονή τους....Δεν λέω,μεγάλοι άνθρωποι είναι άλλα μυαλά,άλλα όλα έχουν τα όριά τους.

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Πόσο χαίρομαι βρε Βικούλα για τα καλά νέα. Αν θες μόνο τη γνώμη μου, αν τα παιδιά δε θέλουν να πατρευτούν, ας κάνουν μόνα τους έστω έναν πολιτικό γάμο για να μην έχουν τα προβλήματα της γραφειοκρατείας για το επίθετο του παιδιού και την γενικότερη αναγνώριση απο τον πατέρα. Οχι για λόγους του πως θα το πάρει ο παππους και η γιαγιά. Κρίμα να είναι λεχωνίτσα και να τρέχει. Φιλάκια πολλά στη πιο καλή θεία του κόσμου και στο ακόμα γλυκίτερο σποράκι σας.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...