Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ενα σπιτι γεματο αντρες


valia40

Recommended Posts

Ειμαι η μονη γυναικα στο σπιτι περιτρυγιρισμενοι απο 3 αντρες (τον αντρα μου κ τους 2 γιους μου).Καταλαβαινετε,η τηλεοραση παιζει παντα ποδοσφαιρο,το λεξιλογιο που χρησιμοποιειται εδω επισης καταλαβαινετε ποιο ειναι.Κ συνεχως βλεπω οτι χανω την θηλυκοτητα μου.Ντυνομαι ολο με φορμες και t-shirt,μιλαω σαν νταλικιερης,βλεπω μπαλα.Το παθαινει καμια αλλα αυτο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εγω εχω τρεις γιους και εναν αντρα αλλα ειναι ακομη μικρα τα παιδια.

Ομως σε σενα βλεπω τον εαυτο μου σε μερικα χρονακια!!!!

Απλα διασκεδασε το!!!!!

ΤΑΣΟΣ 9/2/09

ΧΡΗΣΤΟΣ 21/7/10

ΘΑΝΟΣ 21/7/10

Link to comment
Share on other sites

Μου φάινεται σαν να βλέπω τον εαυτό μου σε καμιά δεκαπενταριά χρόνια... :rolleyes::shock::rolleyes::lol:

Δεν το βλέπω κακό, ο άνθρωπος προσαρμόζεται ανάλογα με τις καταστάσεις. Νομίζω οτι όπου πρέπει ή θέλεις, είσαι θυλυκή, απλά η καθημερινότητα σου, ''ξεχυλίζει'' από φόρμες... Κάνε τις μέρες σου διαφορετικές ντύσου όπως θές και κάλεσε τον άντρα σου, ή βγες με μια φίλη σου...

Κοίτα δεν είμαι και το πιο αντιπροσωπευτικό παράδειγμα της θυληκότητας θα έλεγε κάποιος... καθώς είχα διαρκείας του Παναθηναικού πριν γνωρίσω τον άντρα μου και το γήπεδο το λάτρευα και το λατρεύω. Η ντουλάπα μου έχει κυριως τζην και φόρμες.... τα υπόλοιπα ρούχα είναι μετρημένα. Πιστεύω όμως οτι την θυληκότητα την έχεις και την βγάζεις όσο απλά και εάν είσαι ντυμένη, ή ''φορμαρισμένη''.

Γνώμη μου, θα σου έλεγα don't worry be happy και απόλαυσε τους άντρες σου!!!!

Ποία μαμά βλέπει μπάλλα μαζί με τους γιούς της???? :wink::-D Εύχομαι αύριο να είμαι κι εγώ μια από αυτές... :rolleyes::rolleyes:

 Ότι πολυτιμότερο... 
 Γιάννης 13/01/2009
 Αλέξης 09/03/2011 

Link to comment
Share on other sites

Εχω 3 αντρες μεσα στο σπιτι. Οι 2 βεβαια ειναι μικροι :lol::lol:.

Δεν νομιζω οτι ημουνα ποτε fun της γοβας στιλετο και υποδειγμα καυτου θηλυκου ωστε να φοβηθω μην το χασω.

 

Λατρευω τις φορμιτσες μου και τα τζινακια μου ουτως ή αλλως :lol::D:D

 

Αν με δω ποτε παντως να βλεπω μπαλα σιγουρα θα εχω και ενα καρουμπαλο στο κεφαλι (καπου θα κοπανησα και θα επαθα παρακρουση αλλοιως.... δεν το βλεπω).

 

Η αληθεια ειναι οτι μου αρεσει να βλεπω παιδικα τυπου barbie και τα αγοριστικα με ξενερωνουν λιγο αλλα ευτυχως κυκλοφορει και αλλη τηλεοραση στο σπιτι :D

 

Υγ. Ξερω μανα με 2 κορες που οι κορες πανε στο γηπεδο πιο συχνα και απο τον συζυγο μου (τι εκανε ο μπαμπας τους....)

 

Ποσο ειναι οι γιοι σου? Μηπως μιας και περασε η ηληκια που χρειαζονται την αμεριστη προσοχη σου ηρθε η ωρα να κανεις και εσυ κατι ωστε να νοιωσεις πιο γυναικα αφου νοιωθεις οτι σου λειπει?

Ντυσου, στολισου, αλλαξε το μαλλι λιγο, βουτα μια φιλη αγκαζε και ασε τους αντρες σου με τα ποπ-κορν και τις πιτσες μπροστα στην tv να πανηγυριζουν.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

έχω και εγώ 2 αγοράκια, αλλά δε νομίζω να φτάσω εκεί.

Μου αρέσει να περιποιούμαι τον εαυτό μου, ακόμα και τις περιόδους που δε δούλευα λόγω άδειας τοκετού. Δε θα με δείς ποτέ με φόρμες, με φαρδιά ρούχα ή με πιτζάμες στο σπίτι. Φοράω κάτι άνετο, αλλά θηλυκό (π.χ. κολάν)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω εχω 4 αντρες στο σπιτι. Το να ντυνομαι και να συμπεριφερομαι ως γυναικα ειναι η αμυνα μου. Αλλιως θα χαθω αναμεσα στα σωβρακα.

Το προβλημα μου ειναι αλλο! Δεν μου αρεσουν καθολου τα αγοριστικα παιχνιδια.

W7hT.jpg

Link to comment
Share on other sites

και εγω δυο γιους και εναν αντρα...αλλα ευτυχως και σε εμενα και στον αντρα μου , αρεσει να φτιαχνομαι οποτε το προσπαθω...ωρα εχω και τον μεγαλο μου που μου υποδυκνειει τι να φορεσω, πως να κανω τα μαλλια μου και αλλα.....αντε να δουμε!

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω τρεις γιους ,και εναν αντρα..

οταν ντυνομαι λιγο καλα . με κοιτανε λες ειμαι κανενα εξωγηινο.....

  1. Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αγορομάνα, αλλά είναι μικρά ακόμα.

Ο πρωτότοκος πάντως με θέλει του κουτιού. Προσέχει πότε κάνω αντάυγειες/ επαγγελματικό μακιγιάζ/καινούρια ρούχα και μου κάνει τα ανάλογα compliments (μαμά είσαι σαν πριγκήπισσα!)

Ο άντρας μου απλά με ρωτάει πόσα έδωσα πάλι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειμαι η μονη γυναικα στο σπιτι περιτρυγιρισμενοι απο 3 αντρες (τον αντρα μου κ τους 2 γιους μου).Καταλαβαινετε,η τηλεοραση παιζει παντα ποδοσφαιρο,το λεξιλογιο που χρησιμοποιειται εδω επισης καταλαβαινετε ποιο ειναι.Κ συνεχως βλεπω οτι χανω την θηλυκοτητα μου.Ντυνομαι ολο με φορμες και t-shirt,μιλαω σαν νταλικιερης,βλεπω μπαλα.Το παθαινει καμια αλλα αυτο?

Ααααχ αυτά σκέφτομαι και κάτι με πιάνει!:evil::evil: Είναι βέβαιο ότι έτσι θα γίνουμε κι εμείς. Ήδη ο μεγάλος μου, κάθεται και βλέπει ποδόσφαιρο και μου λέει "μπαλίτσα, μαμά, μπαλίτσα!" Ευτυχώς δε βρίζει ο άντρας μου γιατί αλλιώς θα τα είχε πει κι αυτά.... Πρέπει επειγόντως να κάνω κόρη! Ξέρει καμία τον τρόπο...;

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Το να ντυνομαι και να συμπεριφερομαι ως γυναικα ειναι η αμυνα μου. Αλλιως θα χαθω αναμεσα στα σωβρακα.

Απαιχτη ατακα :D:D:D:D:D

 

Το προβλημα μου ειναι αλλο! Δεν μου αρεσουν καθολου τα αγοριστικα παιχνιδια.

Αχ ναι. Κι εμενα γμτ :roll:

 

Ο πρωτότοκος πάντως με θέλει του κουτιού. Προσέχει πότε κάνω αντάυγειες/ επαγγελματικό μακιγιάζ/καινούρια ρούχα και μου κάνει τα ανάλογα compliments (μαμά είσαι σαν πριγκήπισσα!)

Κι ο δικος μου :lol::lol:. Και ειναι πολυυυ καλος κριτης. Αν ειναι χαλια κατι θα στο πει και θα εχει δικιο. Αν ειναι ωραιο επισης :-D. Λες να ειναι το συνδρομο του πρωτοτοκού?:mrgreen::mrgreen:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει επειγόντως να κάνω κόρη! Ξέρει καμία τον τρόπο...;

Προσπαθεις μεχρι να το πετυχεις. Η θεια μου εκανε 5 αγορια και μετα παραιτηθηκε. Εκει να δεις σωβρακο :lol::lol: Αφου τωρα με τις εγγονες εχει παθει λαλα. Ο γιος της παλι με 2 κορες θελει γιο. Μα με τιποτα να μην ειμαστε ευχαριστημενοι....:lol:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλά. Και εγώ που έχω 2 κόρες, εκεί που καθόμασταν και κάναμε ΄μακιγιάζ!! και ο άντρας μου έβλεπε ποδόσφαιρο, πετάγεται η μία μου κόρη και λέει γκόλ! Το ένα μάτι στον καθρέφτη, το άλλο στο μάτς! :lol:

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλά. Και εγώ που έχω 2 κόρες, εκεί που καθόμασταν και κάναμε ΄μακιγιάζ!! και ο άντρας μου έβλεπε ποδόσφαιρο, πετάγεται η μία μου κόρη και λέει γκόλ! Το ένα μάτι στον καθρέφτη, το άλλο στο μάτς! :lol:

χαχαχα... Τίποτα δεν τους ξεφεύγει! Με τρελαίνουν τα ζουζουνάκια! Είναι απίστευτα!

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς πάντως που ήμασταν 6 κορίτσια, μάταια προσπάθησε ο μπαμπάς... Τι κασκόλ του Ολυ μας έβαζε, τι να δούμε ματς με το ζόρι , τπτ εμείς! Ανεπίδεκτες σας λέω! Υπερίσχυσε η μαμά!

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλά. Και εγώ που έχω 2 κόρες, εκεί που καθόμασταν και κάναμε ΄μακιγιάζ!! και ο άντρας μου έβλεπε ποδόσφαιρο, πετάγεται η μία μου κόρη και λέει γκόλ! Το ένα μάτι στον καθρέφτη, το άλλο στο μάτς! :lol:

 

Καλό αυτό. Οπότε έχω ελπίδα...

This is a man's world

Link to comment
Share on other sites

Eγώ έχω ένα αγοράκι 2 χρονών και περιμένω τον δεύτερο το Μάρτιο. Επειδή προέρχομαι από οικογένεια με πολλά κορίτσια, από μικρή έλεγα ότι εγώ θέλω να κάνω αγόρια, έτσι για αλλαγή βρε παιδάκι μου! Πιστεύω ότι για το μικρό μου είναι καλύτερα που το αδελφάκι του είναι αγόρι, ο μπαμπάς του λείπει πολλές ώρες και μας λείπει μία ανδρική παρέα στο σπίτι.

Λέτε να το μετανοιώσω?????????

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι για το μικρό μου είναι καλύτερα που το αδελφάκι του είναι αγόρι,

Αυτο πιστευω κι εγω. :-D Χωρια που το ποσο βολευει το ιδιο φυλλο στον ρουχισμο δεν το συζηταω :lol::lol::lol:. Τα χω ολα ετοιμα :lol::wink:

 

Οσο για το ποδοσφαιρο ο Βασιλης ειναι 6+ και ακομα δεν εχει κατσει να δει ποδοσφαιρο με τον μπαμπα. Βλεποντας τον δεν θεωρω οτι μπαλα + αγορι ειναι στανταρ. Χωρια που και ο μπαμπας δεν ειναι απο τους φανατικους. Μονο οταν τον ενδιαφερει ή παιζει η ομαδα του :cool:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...