Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΟΥΤΣ! ΤΡΑΒΗΓΜΑ ΜΑΛΛΙΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ


Recommended Posts

Λοιπόν σου έχω ΕΤΟΙΜΗ τη λύση.

Το ίδιο κάνει κι εμένα ο ένας δίδυμος. Φαντάσου ότι έκοψα τα μαλλιά μου για ΠΡΩΤΗ φορά στη ζωή μου κοντά.

Πάλι βρίσκει και τραβάει και τα μασάει.

Αν δει ότι είναι πιασμένα σεληνιάζεται :twisted:. Σκαρφαλώνει πάνω μου για να βγάλει το λαστιχάκι.

Τη λύση τη βρήκα ένα βράδυ μετά από ισχυρό ξεμάλλιασμα και πονοκέφαλο.

Είχα ένα ποστίς που πήρα στη βάπτιση.

Το έβαλα λοιπόν στα μαλλιά μου και του έδωσα αυτά να τραβάει.

Αποτέλεσμα ήταν να κοιμηθεί μια χαρά. Σε κάποια φάση τα έβγαλα και έφυγα και δεν πήρε και χαμπάρι.

Το ποστίς βέβαια δεν βλέπεται, πάνε τα 150 ευρωπουλάκια μου αλλά τουλάχιστον γλύτωσα τη φαλάκρα.:roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να και τί θυμήθηκα τώρα.

Οι δίδυμοι την καταέβρισκαν να κοιμούνταν αγκαλιά.

Ο μικρός τράβαγε ελαφριά τα μαλλιά του μεγάλου κι ο μεγάλος νανουριζόταν μαζί.

Τώα όμως τον ξεμαλλιάζει κι αυτόν. Ο μεγάλος καλίει κι αυτός κουνάει το δάχτυλό του και λέει μη μη μη.

Link to comment
Share on other sites

Ειχε και η κορη μου την ιδια συνηθεια και την εκοψε οταν εκοψε και την πιπιλα.Δεν το πιστευα οτι θα το κοψει με τιποτα,το εκανε απο οταν ηταν μηνων κι ομως με το που κοψαμε την πιπιλα σταματησε να πιανει και τα μαλλια,εννοειται οτι οι μεθοδοι ψευτικων μαλλιων,κουκλων κτλ ειχαν αποτυχει παταγωδως.

z1QBp3.png UKB8p3.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 9 χρόνια μετά...

Γεια σας κοριτσια εχω μεγαλο προβλημα με εχει αφησει με μισαα μαλλια .Το κανει συνηθως οταν παμε για υπνο....τα στριφογυρναει κ τα κανει κομπους κ ποναω παρα πολυ !!Μηπως υπαρχει καμια κοπελα να με βοηθησει ?ειναι  δυομισι χρονον 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 hours ago, Bika said:

Γεια σας κοριτσια εχω μεγαλο προβλημα με εχει αφησει με μισαα μαλλια .Το κανει συνηθως οταν παμε για υπνο....τα στριφογυρναει κ τα κανει κομπους κ ποναω παρα πολυ !!Μηπως υπαρχει καμια κοπελα να με βοηθησει ?ειναι  δυομισι χρονον 

Εγώ το έγραψα αυτό??:mrgreen:Τα παιδιά μας έχουν ακριβώς την ίδια ηλικία. Δεν ξέρω εσένα, αλλά εμένα το κάνει αυτό από μωρό! Και σκέψου ότι τα πιάνω και ψηλά όταν τον κοιμίζω. Ε, τα βρίσκει και τα τραβάει από τη ρίζα. έχω αποδεχτεί ότι έτσι αποκοιμιέται.  Κάνε λίγη υπομονή ακόμα. Σε λίγο καιρό θα κοιμούνται μόνα τους, πού θα πάει!

Link to comment
Share on other sites

Οποτε να σας πω εγώ το μετα; :P

Τι συμβαίνει ένα χρόνο μετά που αποκειμιεται μόνος; αν ξαπλωσουμε μαζί συνεχίζει να μου πειραζει τα μαλλιά, πάντα του ελεγα να κάνει τα δικά του γτ ποναω, τπτ αλλο δ έπιασε. Κ πράγματι πολλές φορές χαϊδεύει τα μαλλιά του 

Στον μπαμπα του που του αρέσει να του πειράζουν τα μαλλιά δ το κανει

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα κορίτσια όλες λίγο πολύ τα ίδια προβλήματα έχουμε βλέπω.. εμενα το είχε ξεκινήσει αυτό από περίπου 10 μηνών αν θυμάμαι καλά. Για ένα διάστημα είχε ξεφύγει τόσο που το δάχτυλο της μπερδεύονταν τόσο στα μαλλιά που με δυσκολία το έβγαζα όταν κοιμόταν. Ευτυχώς από όταν γεννήθηκε ο μπέμπης επειδη τον θηλάζω σε μια πολυθρόνα πριν πάμε για ύπνο από κάτω η μεγάλη ξαπλώνει στο ρηλαξ του που το έχει κατοχυρώσει πλέον την κουνάω με τα πόδια μου κ κοιμάται. Το βράδυ αν τυχόν ξυπνήσει μου τα πιάνει λίγο κ ξανά κοιμάται κατευθείαν οπότε δεν έχω θέμα! Πάντως για ένα πράγμα είμαι σίγουρη... Ο μπέμπης αν τυχόν πάει ποτέ να μου πιάσει τα μαλλιά για να κοιμηθεί θα του το κόψω κατευθείαν για να μην μάθει!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παρόμοιο προβλήμα... ώμος διαφέρει λιγάκι...μου τραβά ρώγα...με εκνευρίζει αφάνταστα.. αρχίσει να κάνει μετά που έκοψα θηλασμό...έχω και μια ελιά διπλά στο στήθος.. τραβά και αυτή...δεν ξέρω τι να κάνω..

Link to comment
Share on other sites

On 19/4/2020 at 1:01 ΜΜ, Ζωη83 είπε:

Εγώ έχω παρόμοιο προβλήμα... ώμος διαφέρει λιγάκι...μου τραβά ρώγα...με εκνευρίζει αφάνταστα.. αρχίσει να κάνει μετά που έκοψα θηλασμό...έχω και μια ελιά διπλά στο στήθος.. τραβά και αυτή...δεν ξέρω τι να κάνω..

Αν φοράς σουτιέν στο κατεβάζει για να την τραβήξει??? Αχ το κάθε παιδάκι κάνει τα δικά του!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, Ζωη83 είπε:

Δυστυχώς και στο σουτιέν βάζει τα χέρια τού....το μικρό μου λατρεύω... αλλά όταν κάνει αυτό με προκαλεί πολύ εκνευρίζμο..

Ε καλά εννοείται ότι θα εκνευριζεσαι, πόσο πόνο να αντέξεις. Δεν κατάλαβα όμως αν περνάει το χεράκι του μέσα από το σουτιέν η μόνο απ' έξω, γιατί αν το κάνει μόνο απ' έξω μήπως να δοκίμαζες να φοράς με ενίσχυση

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δεν μου ήρθε καμία αναφορά...μετά από θηλασμό στήθος αρκετά μαλακό...και οποίο σουτιέν και να φορέσω. Χεράκι του περνά.... ελπίζω κάποια στιγμή να σταματήσει..

Σάς ευχαριστώ για υποστήριξη..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...