Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αμοιβή γιατρού


litsar

Recommended Posts

Εμας ο γιατρος στην πρωτη γεννα μας πηρε 1000 ευρω , φυσιολογικο τοκετο το 2007 .

Τα ιδια και στην δευτερη φυσιολογικο τοκετο 2008

και ακριβως τα ιδια και στην τριτη για καισαρικη το 2012

Εννοειτε οτι τις επισκεψεις τις πληρωνα στο ιατρειο 30 ευρω τη φορα στην πρωτη εγκυμοσυνη

Και απο 40 στις 2 επομενες .

Γενικως εδω Θεσσαλονικη ειναι πιο λογικες οι τιμες και ευτυχως δεν πανε αναλογως του δωματιου που περνεις , εγω ειχα παρει μονοκλινο στην πρωτη και την τριτη και δικλινο στη δευτερη .Διαβαλκανικο στην πρωτη και γεννεσις τις 2 επομενες .

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω κοριτσια εχω προβληματιστει.Υπαρχει γιατρος που δεν πληρωνεται την καθε επισκεψη και τα χρεωνει ολα μαζι στο τελος?

Εμενα ο δικος μου χρεωνει 30? την επισκεψη και για τον τοκετο(φυσιολογικο)ζητησε 1300?(πληρωμενος αναισθησιολογος για επισκληριδιο) και το Ολυμπιον στην Πατρα ζητα 648? για τρικλινο για 5 ημερες(στην τιμη περιλαμβανεται παιδιατρος,εξετασεις νεογνου).Εννοειται οτι ολα αυτα μεσω ασφαλισης ΕΟΠΠΥ-ΙΚΑ.

Υπολογιζω σαν εξτρα το χαρτζιλικι της μαιας.

Ολα μαζι τα υπολογιζω 2200?.Λετε να ειναι καλα?

Πρεπει να υπολογιζω και σε κανενα αλλο εξτρα?

3YYfp2.png
Link to comment
Share on other sites

ziapan, marillou ποιον γιατρό είχατε;

θεωρώ ότι στις μέρες μας ΜΕΧΡΙ 1000 ευρώ είναι καλά, μην σου πω και κάτω...γιατί κακά τα ψέματα δεν μπορούν όλοι να τα δώσουν!δηλαδή αν δεν είναι χίλια και είναι 500, 800 θα τους κακοπέσουν;

και εμένα με τόση κρίση και τους μισθούς μας να είναι χαμηλοί ή και να μην υπάρχουν καθόλου (!) δεν μπορούν να ζητούν πάνω από τόσο. Καλά...για τους γιατρούς σε Δημόσιο δεν το συζητώ ότι δεν επιτρέπεται να ζητούν τόοοοοσα λεφτά την στιγμή που παίρνουν και τον μισθό τους και τα μαύρα τους!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα!με ολα αυτα που διαβαζω περι αμοιβων αισθανομαι τυχερη.ειμαι εγκυος στην 28η εβδ.και η γυναικολογος που με ανελαβε ειναι κοντινη συγγενης,η οποια απ'την πρωτη στιγμη δεν μας χρεωσε καμια επισκεψη και γενικα μας ειπε να μην της ξανακανουμε κουβεντα για χρηματα.ουτε στην αδερφη του αντρα μου πηρε χρηματα σε καμια απο τις 2 γεννες της .απ'οσο γνωριζω απο τη νυφη μου που γεννησε στην ιδια,η αμοιβη της ειναι 2000!!!!!!!!ευρω ειτε καισαρικη,ειτε φυσιολογικος.κατα τη γνωμη μου τα αξιζει και με τα παραπανω γιατι ειναι φοβερη γιατρος,αλλα με τα σημερινα δεδομενα ειναι ζορικο το ποσο....αυριο θα παω και στο μαιευτηριο που θα γεννησω(πρωτα ο θεος με το καλο) να παρω τιμες.εχω βεβαια τιμες αυγουστου 2012 αναλυτικες απ'την ξαδερφη μου,αλλα θα παω και γω για να ξερω τι μου γινεται!

Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσια εχω προβληματιστει.Υπαρχει γιατρος που δεν πληρωνεται την καθε επισκεψη και τα χρεωνει ολα μαζι στο τελος?

Εμενα ο δικος μου χρεωνει 30? την επισκεψη και για τον τοκετο(φυσιολογικο)ζητησε 1300?(πληρωμενος αναισθησιολογος για επισκληριδιο) και το Ολυμπιον στην Πατρα ζητα 648? για τρικλινο για 5 ημερες(στην τιμη περιλαμβανεται παιδιατρος,εξετασεις νεογνου).Εννοειται οτι ολα αυτα μεσω ασφαλισης ΕΟΠΠΥ-ΙΚΑ.

Υπολογιζω σαν εξτρα το χαρτζιλικι της μαιας.

Ολα μαζι τα υπολογιζω 2200?.Λετε να ειναι καλα?

Πρεπει να υπολογιζω και σε κανενα αλλο εξτρα?

Amarullida καλη σου μερα!απ'οσο γνωριζω δεν υπαρχει γιατρος που να τα χρεωνει πακετο,και αν υπαρχει ειναι 1 στο 1.000.πολυ κακος βεβαια γιατι στη σημερινη εποχη τα πραγματα ειναι οχι απλα δυσκολα,αλλα ασχημα.στην κουμπαρα μου στο αγρινιο ο γυναικολογος της ζητησε 1500 για καισαρικη,40 ευρω η καθε επισκεψη και κρατησου τωρα....το σανατοριο του κρικελη τους πηρε για δικλινο 1000 ευρω επιπλεον απο το ταμειο εοπυυ και δεν ειχαν ουτε πανες για το μωρο,ουτε κουνακια της προκοπης(μονο κατι ερειπια),ουτε αφρολουτρα να το κανουν μπανιο.για να μην αναφερω οτι υπηρχε μια πολυθρονα σκεπασμενη με ριχταρι,οπου οταν το βγαλαμε,η πολυθρονα ειχε μια τρυπα ομοια με αυτη του οζοντος!!!οπου εβγαιναν τα αφρολεξ και τα σιδερα.ημαρτον δηλαδη.αξιζει δε να αναφερω σπασμενες φλεβες στα χερια απ'την καθε απειρη νοσοκομα!δεν ξερω αν εχεις παει ολυμπιον να δεις,αλλα το τρικλινο του ειναι 10 φορες καλυτερο απ'το δικλινο του κρικελη!πηγες προσφατα και πηρες τιμες ολυμπιον?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω κοριτσια εχω προβληματιστει.Υπαρχει γιατρος που δεν πληρωνεται την καθε επισκεψη και τα χρεωνει ολα μαζι στο τελος?

Εμενα ο δικος μου χρεωνει 30? την επισκεψη και για τον τοκετο(φυσιολογικο)ζητησε 1300?(πληρωμενος αναισθησιολογος για επισκληριδιο) και το Ολυμπιον στην Πατρα ζητα 648? για τρικλινο για 5 ημερες(στην τιμη περιλαμβανεται παιδιατρος,εξετασεις νεογνου).Εννοειται οτι ολα αυτα μεσω ασφαλισης ΕΟΠΠΥ-ΙΚΑ.

Υπολογιζω σαν εξτρα το χαρτζιλικι της μαιας.

Ολα μαζι τα υπολογιζω 2200?.Λετε να ειναι καλα?

Πρεπει να υπολογιζω και σε κανενα αλλο εξτρα?

Αmarullida οι τιμες αυγουστου 2012 ειχαν ως εξης

φυσιολογικος τοκετος τρικλινο 282Ε,δικλινο 621Ε,μονοκλινο 994Ε αναισθησιολογος 110Ε+81Ε τα φαρμακα της επισκληριδιου,παιδιατρος 100Ε

καισαρικη τρικλινο 395Ε,δικλινο 678Ε,μονοκλινο 960Ε,αναισθησιολογος 200Ε+81Ε τα φαρμακα της επισκληριδιου,παιδιατρος 100Ε.για εξτρα χαρτζιλικι μαιας δεν μου ανεφερε κατι η ξαδερφη μου,μονο 30Ε που εδωσαν στην κοπελα που το πηγε στον αντρα της.μου κανει εντυπωση η διαφορα στην τιμη σε τοσο λιγο χρονικο διαστημα.θα παω κ γω ομως αυριο οπωσδηποτε για να ξερω.:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσια εχω προβληματιστει.Υπαρχει γιατρος που δεν πληρωνεται την καθε επισκεψη και τα χρεωνει ολα μαζι στο τελος?

Εμενα ο δικος μου χρεωνει 30? την επισκεψη και για τον τοκετο(φυσιολογικο)ζητησε 1300?(πληρωμενος αναισθησιολογος για επισκληριδιο) και το Ολυμπιον στην Πατρα ζητα 648? για τρικλινο για 5 ημερες(στην τιμη περιλαμβανεται παιδιατρος,εξετασεις νεογνου).Εννοειται οτι ολα αυτα μεσω ασφαλισης ΕΟΠΠΥ-ΙΚΑ.

Υπολογιζω σαν εξτρα το χαρτζιλικι της μαιας.

Ολα μαζι τα υπολογιζω 2200?.Λετε να ειναι καλα?

Πρεπει να υπολογιζω και σε κανενα αλλο εξτρα?

Amarullida καλη σου μερα!απ'οσο γνωριζω δεν υπαρχει γιατρος που να τα χρεωνει πακετο,και αν υπαρχει ειναι 1 στο 1.000.πολυ κακος βεβαια γιατι στη σημερινη εποχη τα πραγματα ειναι οχι απλα δυσκολα,αλλα ασχημα.στην κουμπαρα μου στο αγρινιο ο γυναικολογος της ζητησε 1500 για καισαρικη,40 ευρω η καθε επισκεψη και κρατησου τωρα....το σανατοριο του κρικελη τους πηρε για δικλινο 1000 ευρω επιπλεον απο το ταμειο εοπυυ και δεν ειχαν ουτε πανες για το μωρο,ουτε κουνακια της προκοπης(μονο κατι ερειπια),ουτε αφρολουτρα να το κανουν μπανιο.για να μην αναφερω οτι υπηρχε μια πολυθρονα σκεπασμενη με ριχταρι,οπου οταν το βγαλαμε,η πολυθρονα ειχε μια τρυπα ομοια με αυτη του οζοντος!!!οπου εβγαιναν τα αφρολεξ και τα σιδερα.ημαρτον δηλαδη.αξιζει δε να αναφερω σπασμενες φλεβες στα χερια απ'την καθε απειρη νοσοκομα!δεν ξερω αν εχεις παει ολυμπιον να δεις,αλλα το τρικλινο του ειναι 10 φορες καλυτερο απ'το δικλινο του κρικελη!πηγες προσφατα και πηρες τιμες ολυμπιον?

Link to comment
Share on other sites

Στη δική μου γιατρό δεν πλήρωνα τις επισκέψεις (ούτως ή άλλως 30ε τις χρέωνε ενώ η προηγούμενη που είχα είναι ακόμα στο πενηντάρικο ακατέβατα), μηχάνημα για β-επιπέδου μόλις είχε αγοράσει αλλά δεν έχει προλάβει να βγάλει την πιστοποίηση παρόλο που έχει ολοκληρώσει την εκπαίδευση-αυτό μου γλίτωσε πολλά χρήματα και της έδωσα στη γέννα 1000ε (και ήταν διστακτική που μου ζήτησε τόσα, μπορούσαμε και λιγότερα αλλά ντραπήκαμε με τόση εξυπηρέτηση). Να μην αναφέρω πως από τη στιγμή που σπάσαν τα νερά μου μέχρι να γεννήσω 10 ώρες αργότερα ήταν δίπλα μου στο μαιευτήριο μέσα σστο δωμάτιο μαζί μου κι όχι κάπου αλλού να κοιμάται (γέννησα στις 5.30 το πρωί και η γιατρός μου είναι τρίτεκνη, με μωρο που ακόμα θηλάζει).

1000ε είναι καλά λεφτά σήμερα και δίνονται ευχαρίστως αν κάποιος τα έχει κερδίσει.

Link to comment
Share on other sites

Ο δικός μου γιατρός πληρώνεται πακέτο. 1200ε για όλη την παρακολούθηση και την γέννα. Αν θες τα δίνεις με δόσεις η όλα στο τέλος μετά τη γέννα.

Αυχενικη και β επιπέδου μέσα στα 1200, έχει στο γραφείο του μεγάλο υπέρυχο.

Καισαρικη 1400.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι αυτός ο γιατρός με τον οποίο γέννησες τελικά;

γέννησα με τον κο Λάμπρο Γιαννίκο. αν χρειάζεσαι περισσότερες πληροφορίες, στείλε μου πμ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ziapan, marillou ποιον γιατρό είχατε;

θεωρώ ότι στις μέρες μας ΜΕΧΡΙ 1000 ευρώ είναι καλά, μην σου πω και κάτω...γιατί κακά τα ψέματα δεν μπορούν όλοι να τα δώσουν!δηλαδή αν δεν είναι χίλια και είναι 500, 800 θα τους κακοπέσουν;

και εμένα με τόση κρίση και τους μισθούς μας να είναι χαμηλοί ή και να μην υπάρχουν καθόλου (!) δεν μπορούν να ζητούν πάνω από τόσο. Καλά...για τους γιατρούς σε Δημόσιο δεν το συζητώ ότι δεν επιτρέπεται να ζητούν τόοοοοσα λεφτά την στιγμή που παίρνουν και τον μισθό τους και τα μαύρα τους!

 

Λάμπρος Γιαννίκος!

TBlYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Amarullida καλη σου μερα!απ'οσο γνωριζω δεν υπαρχει γιατρος που να τα χρεωνει πακετο,και αν υπαρχει ειναι 1 στο 1.000.πολυ κακος βεβαια γιατι στη σημερινη εποχη τα πραγματα ειναι οχι απλα δυσκολα,αλλα ασχημα.στην κουμπαρα μου στο αγρινιο ο γυναικολογος της ζητησε 1500 για καισαρικη,40 ευρω η καθε επισκεψη και κρατησου τωρα....το σανατοριο του κρικελη τους πηρε για δικλινο 1000 ευρω επιπλεον απο το ταμειο εοπυυ και δεν ειχαν ουτε πανες για το μωρο,ουτε κουνακια της προκοπης(μονο κατι ερειπια),ουτε αφρολουτρα να το κανουν μπανιο.για να μην αναφερω οτι υπηρχε μια πολυθρονα σκεπασμενη με ριχταρι,οπου οταν το βγαλαμε,η πολυθρονα ειχε μια τρυπα ομοια με αυτη του οζοντος!!!οπου εβγαιναν τα αφρολεξ και τα σιδερα.ημαρτον δηλαδη.αξιζει δε να αναφερω σπασμενες φλεβες στα χερια απ'την καθε απειρη νοσοκομα!δεν ξερω αν εχεις παει ολυμπιον να δεις,αλλα το τρικλινο του ειναι 10 φορες καλυτερο απ'το δικλινο του κρικελη!πηγες προσφατα και πηρες τιμες ολυμπιον?

νικολ μου πηρα σχετικα προσφατα,καπου τελος Δεκεμβριου.Κ εγω δεν εχω ακουσει τα καλυτερα για την κλινικη του Κρικελη.Τραγικη η κατασταση που περιγραφεις απο την κουμπαρα σου.Αν ειναι δυνατον!!Λες κ τους τα χρωσταμε τα χρηματα που δινουμε!!!!!ΕΛΕΟΣ!!

3YYfp2.png
Link to comment
Share on other sites

νικολ μου πηρα σχετικα προσφατα,καπου τελος Δεκεμβριου.Κ εγω δεν εχω ακουσει τα καλυτερα για την κλινικη του Κρικελη.Τραγικη η κατασταση που περιγραφεις απο την κουμπαρα σου.Αν ειναι δυνατον!!Λες κ τους τα χρωσταμε τα χρηματα που δινουμε!!!!!ΕΛΕΟΣ!!

ειχες δικιο τελικα για τις τιμες στο ολυμπιον Amarullida μου.μολις γυρισα απο ολυμπιον με τον καινουργιο τιμοκαταλογο που ισχυει απο 20/11/2012.μεγαλη διαφορα απο 17 αυγουστου που γεννησε η ξαδερφη μου.τους ρωτησα γιατι και μου ειπαν οτι ο εοπυυ αυξησε το κοστος συμμετοχης του ασφαλισμενου.τι να πεις???ελλαδαρα!εγω για δικλινο μαλλον με βλεπω!:?:???:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ ναι!ανυπομονώ!νιώθω ότι δεν περνάνε οι μέρες :*)

 

Κορίτσια έχω και φίλη που γεννάει δίδυμα αυτές τις ημέρες με τον Γιαννίκο και μου έχει πει τα καλύτερα!Και είναι και αυτή μέλος του φόρουμ.και σε αυτήν είπε ό,τι έχει ευχαρίστηση...!

Link to comment
Share on other sites

ειχες δικιο τελικα για τις τιμες στο ολυμπιον Amarullida μου.μολις γυρισα απο ολυμπιον με τον καινουργιο τιμοκαταλογο που ισχυει απο 20/11/2012.μεγαλη διαφορα απο 17 αυγουστου που γεννησε η ξαδερφη μου.τους ρωτησα γιατι και μου ειπαν οτι ο εοπυυ αυξησε το κοστος συμμετοχης του ασφαλισμενου.τι να πεις???ελλαδαρα!εγω για δικλινο μαλλον με βλεπω!:?:???:

 

Ποτε με το καλο γεννας νικολ μου?Εμενα ο γιατρος με υπολογιζει μεχρι τελος ιουνιου!! Ελπιζω μεχρι τοτε να αλλαξει κατι προς το καλυτερο στο θεμα κοστους γιατι ολοι μας περναμε δυσκολα!!

3YYfp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ποτε με το καλο γεννας νικολ μου?Εμενα ο γιατρος με υπολογιζει μεχρι τελος ιουνιου!! Ελπιζω μεχρι τοτε να αλλαξει κατι προς το καλυτερο στο θεμα κοστους γιατι ολοι μας περναμε δυσκολα!!

καλησπερα κοριτσι μου!εμενα με υπολογιζει μεχρι 20 απριλη και εχω αγορακι.εσυ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσι μου!εμενα με υπολογιζει μεχρι 20 απριλη και εχω αγορακι.εσυ?

 

Δεν σε προλαβαινω.Εγω ειμαι πιο αργα,τελος ιουνιου.Αγορακι εχω κ εγω!!

Σου ευχομαι να πανε ολα καλα μεχρι τελους να εισαι εσυ καλα κ να φερεις στον κοσμο ενα υγιεστατο παιδακι!!!:wink:

3YYfp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γκόκας και Γιαννίκος λοιπόν είναι υπέρ του φυσιολογικού και παίρνουν 1000 μαζί με τις επισκέψεις; ή παίρνουν 1000 για τον τοκετό μόνο;Και είναι και οι 2 και στο Λητώ έτσι δεν είναι;μήπως ξέρει καμία και τον Λάμπρο Δημολένη;

Link to comment
Share on other sites

Γκόκας και Γιαννίκος λοιπόν είναι υπέρ του φυσιολογικού και παίρνουν 1000 μαζί με τις επισκέψεις; ή παίρνουν 1000 για τον τοκετό μόνο;Και είναι και οι 2 και στο Λητώ έτσι δεν είναι;μήπως ξέρει καμία και τον Λάμπρο Δημολένη;

 

Ο Γιαννίκος δεν παίρνει χρήματα για επίσκεψη-είναι υπέρ του φυσιολογικού,καθώς υποστηρίζει vbac-είναι και στο. Λητώ,αλλά προτιμάει το Γαία.1000 για τοκετό!

TBlYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ο δικός μου γιατρός πληρώνεται πακέτο. 1200ε για όλη την παρακολούθηση και την γέννα. Αν θες τα δίνεις με δόσεις η όλα στο τέλος μετά τη γέννα.

Αυχενικη και β επιπέδου μέσα στα 1200, έχει στο γραφείο του μεγάλο υπέρυχο.

Καισαρικη 1400.

 

Ποιον γιατρό έχεις clio_s;

dogdogsrd20100306_2_My+boy+is.png

 

 

fc7b832273.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ο Γιαννίκος που έχει το ιατρείο του;;; Και στην καισαρική η ίδια αμοιβή ισχύει;;

 

Είμαι ευχαριστημένη με τον δικό μου αλλά ζητάει 1400 μαζί με τις επισκέψεις + 150 για την μαία (που εγώ δεν την χρειάζομαι λόγω καισαρικής). Είναι στο ΡΕΑ που είναι αρκετά μακριά μου και γενικότερα προσπαθώ να βρω οτιδήποτε πιο οικονομικό.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...