Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αμοιβή γιατρού


litsar

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους και όλες, βλέπω η συζήτηση έχει ανάψει για τα καλά.. Θεωρώ σημαντικό το γεγονός πως λίγο-πολύ ξυπνάμε όλοι και αρχίζουμε και αντιδρούμε στο κατεστημένο, που έχει προεκτάσεις σε όλες τις πλευρές τις ελληνικής πραγματικότητας, και φυσικά στο θέμα της υγείας.

 

Τόσα χρόνια καλά συντηρούνταν το καθεστώς της αυθεντίας που φύσικά πρέπει να πληρώσεις και με το παραπάνω (ανεξάρτητα αν κάνει καλά την δουλειά του ή όχι) και της ανασφάλειας (τοκετός, κρέμεται η ζωή από τα χέρια του γιατρού, ας του τα σκάσουμε καλύτερα...Μη πω για το χειρότερο, και φακελάκι να δώσεις, και καισαρική να φας χωρίς λόγο, κάτι που ακούγεται πολύ τελευταία..)

 

Dimitris80 εγώ γεννάω στο Αλεξάνδρα, με γιατρό που βρήκα από την αρχή της εγκυμοσύνης, τώρα είμαι στον 7ο μήνα. Έχω πάει για υπέρηχους 4 φορές στον γιατρό αυτό, αυχενική και β επιπέδου πήγα σε ειδικευμένο κέντρο και του έφερα τα αποτελέσματα, και τον έχω πάρει τηλέφωνο 3-4 φορές για κάτι απορίες. Δεν θεωρώ πως κρέμμεται η ζωή μου από τα χέρια του, και μιά χαρά θα γεννήσω στο Αλεξάνδρα. Ούτε τον έχω ζήσει τόσο πολύ για να έχω απόλυτη εμπιστοσύνη στο πρόσωπο του, τι να κάνω είχα μέχρι τώρα καλή εγκυμοσύνη και δεν τον χρειάστηκα πολύ.

 

Λίγο η ελληνική οικογένεια που έχω τριγύρω μου που καλά ξέρει και συντηρεί παλιές ιδέες, λίγο ο φόβος πως είναι το πρώτο μου παιδάκι, άλλο η θεωρία και άλλο η πράξη.. Λέω να του κάνω ένα δώρο-φακελάκι, ζητώντας του κυρίως να μην είναι βιαστικός και να με βοηθήσει να κάνω φυσιολογικό τοκετό και όχι καισαρική, αυτό που με καίει.. Αλλιώς και η εφημερία μία χαρά μου φαίνεται και μένα, τόσο που λέω να περάσω καμία νύχτα να δω τι γίνεται..

d8gLp3.png

 

iXW1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σε όλους και όλες, βλέπω η συζήτηση έχει ανάψει για τα καλά.. Θεωρώ σημαντικό το γεγονός πως λίγο-πολύ ξυπνάμε όλοι και αρχίζουμε και αντιδρούμε στο κατεστημένο, που έχει προεκτάσεις σε όλες τις πλευρές τις ελληνικής πραγματικότητας, και φυσικά στο θέμα της υγείας.

 

Τόσα χρόνια καλά συντηρούνταν το καθεστώς της αυθεντίας που φύσικά πρέπει να πληρώσεις και με το παραπάνω (ανεξάρτητα αν κάνει καλά την δουλειά του ή όχι) και της ανασφάλειας (τοκετός, κρέμεται η ζωή από τα χέρια του γιατρού, ας του τα σκάσουμε καλύτερα...Μη πω για το χειρότερο, και φακελάκι να δώσεις, και καισαρική να φας χωρίς λόγο, κάτι που ακούγεται πολύ τελευταία..)

 

Dimitris80 εγώ γεννάω στο Αλεξάνδρα, με γιατρό που βρήκα από την αρχή της εγκυμοσύνης, τώρα είμαι στον 7ο μήνα. Έχω πάει για υπέρηχους 4 φορές στον γιατρό αυτό, αυχενική και β επιπέδου πήγα σε ειδικευμένο κέντρο και του έφερα τα αποτελέσματα, και τον έχω πάρει τηλέφωνο 3-4 φορές για κάτι απορίες. Δεν θεωρώ πως κρέμμεται η ζωή μου από τα χέρια του, και μιά χαρά θα γεννήσω στο Αλεξάνδρα. Ούτε τον έχω ζήσει τόσο πολύ για να έχω απόλυτη εμπιστοσύνη στο πρόσωπο του, τι να κάνω είχα μέχρι τώρα καλή εγκυμοσύνη και δεν τον χρειάστηκα πολύ.

 

Λίγο η ελληνική οικογένεια που έχω τριγύρω μου που καλά ξέρει και συντηρεί παλιές ιδέες, λίγο ο φόβος πως είναι το πρώτο μου παιδάκι, άλλο η θεωρία και άλλο η πράξη.. Λέω να του κάνω ένα δώρο-φακελάκι, ζητώντας του κυρίως να μην είναι βιαστικός και να με βοηθήσει να κάνω φυσιολογικό τοκετό και όχι καισαρική, αυτό που με καίει.. Αλλιώς και η εφημερία μία χαρά μου φαίνεται και μένα, τόσο που λέω να περάσω καμία νύχτα να δω τι γίνεται..

Με το καλο το μωρακι σου και ευχομαι να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη μεχρι το τελος:!::!::!:Η συζυγος μου ολες τις επισκεψεις τις εχει κανει στο ιατρειο του,στο νοσοκομειο εχουμε κανει τους υπερηχους(ειμαστε στον 4 μηνα)και αυτους με ραντεβου,οπως ολος ο κοσμος.Οσο για την αμοιβη του μας ειπε:οτι θελετε εσεις:lol:.Οσον αφορα την γεννα με εφημερευων,το μεγαλυτερο ποσοστο των γυναικων δεν θα το εκανε διοτι θελουν να νοιωθουν ανετα με τον γιατρο(το κυριοτερο).Ετσι πιστευω!!!Παντως εχει ανοιχτει μια πολυ ωραια συζητηση που ακουγονται πολλες ενδιαφεροντες αποψεις;).Θα θελαμε να μας πουν και αλλες κοπελες την γνωμη τους:rolleyes:

tdmnp2.png
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα την γεννα με εφημερευων,το μεγαλυτερο ποσοστο των γυναικων δεν θα το εκανε διοτι θελουν να νοιωθουν ανετα με τον γιατρο(το κυριοτερο).Ετσι πιστευω!!!

 

Εγώ πάντως θα ήθελα να ρωτήσω: Αν ήσουν στην Αγγλία και έπιανες ένα γιατρό για να του ζητήσεις το τηλ του να τον παίρνεις για απορίες, θα σου έλεγε ότι για απορίες θα πάρεις το τηλ της κλινικής και θα ρωτήσεις καταρχήν κάποια μαία. Αν χρειάζεσαι κάτι επείγον πηγαίνεις κατευθείαν στην κλινική. Δεν θα σου έδινε κανένα δικαίωμα να τον απασχολήσεις την ώρα που δεν εργάζεται. Έτσι δουλεύει το σύστημά τους. Τί θα έκανες στην περίπτωση εκείνη; Θα πήγαινες στον ιδιωτικό τομέα, που είναι πανάκριβος, επειδή δεν θέλεις να γεννήσεις με τον εφημερεύον γιατρό;

 

Το σύστημα στην Ελλάδα είναι με τον ίδιο τρόπο δομημένο. Δεν σου δίνεται πουθενά από το κράτος το δικαίωμα να ενοχλείς τον όποιο γιατρό και να τον πληρώνεις εξτρά. Το ότι γίνεται ευρέως δεν σημαίνει ότι είναι σωστό ή νόμιμο. Σημαίνει σίγουρα ότι έχουμε οι Ελληνες μια νοοτροπία να κάνουμε ότι μας βολεύει και συμφέρει ασχέτως νόμων/κανονισμών/ συστημάτων κτλ (τόσο οι γιατροί όσο και οι ασθενείς). Όταν εμείς είμαστε οι πρώτοι που θα παραβλέψουμε τους νόμους του κράτους ή δεν θα σεβαστούμε το δημόσιο χαρακτήρα του συστήματος υγείας νοθεύοντάς το, γιατί να μιλάμε για ατιμωρησία των πολιτικών ή των όποιων δημοσίων λειτουργών που οδήγησαν τη χώρα σε αυτό το χάλι; Εμείς η καθεμία χωριστά πρέπει συνειδητά να αλλάξουμε στάση, αλλιώς και τα παιδιά μας με την ίδια νοοτροπία θα μεγαλώσουν... Όλοι οι δημόσιοι λειτουργοί τους, οποίους τώρα κατηγορούμε, κάποτε ως παιδιά κάποιοι τους έμαθαν να σκέφτονται και να λειτουργούν με τον τρόπο αυτό... Με το σκεπτικό δηλαδή ότι όταν δεν μας αρέσει κάτι ή δεν μας βολεύει κάτι (πχ να γεννήσουμε με τον εφημερεύοντα ιατρό), παίρνουμε από μόνοι μας το δικαίωμα να κάνουμε κάτι εκτός κανονισμού/νόμου για να φέρουμε τα πράγματα εκεί που μας βολεύουν (πχ νοθεύοντας το δημόσιο χαρακτήρα των νοσοκομείων)!

 

Στην ερώτηση που πιο πάνω ανέφερες "πώς προτείνω να αλλάξει αυτό": Καταρχήν από τον καθένα μας χωριστά, βάζοντας μπροστά το σωστό, το ηθικό και το νόμιμο και όχι το προσωπικό βόλεμα και συμφέρον. Με την ίδια ακριβώς λογική που αν δεν σου αρέσουν τα σκουπίδια στην παραλία, αρχίζεις από το να μην πετάς σκουπίδια καταρχήν εσύ, δίνοντας το παράδειγμα και στα παιδιά σου κι έπειτα κάνοντας και παρατήρηση στον διπλανό σου που θα πετάξει το σκουπίδι ή λαμβάνοντας πρωτοβουλίες για τον καθαρισμό των παραλιών...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αναφέρθηκε ότι στα ιδιωτικά δεν θα κρατήσουν τα μωρά στη θερμοκοιτίδα, αλλά θα τα στείλουν στο δημόσιο, αυτό φυσικά δεν ισχύει στα μεγάλα ιδιωτικά μαιευτήρια της Αθήνας (ΙΑΣΩ, ΜΗΤΕΡΑ, ΛΗΤΩ, κλπ).

 

Δεν γνωρίζω τι συμβαίνει σε ιδιωτικές κλινικές της επαρχίας, αλλά εκεί σίγουρα το κόστος είναι πολύ μικρότερο από τα παραπάνω μαιευτήρια.

 

Γνωρίζω προσωπικά περιπτώσεις βρεφών που νοσηλεύτικαν στην εντατική και του ΜΗΤΕΡΑ και του ΙΑΣΩ από 10 μέρες έως 2 μήνες, και τα έξοδα καλύφθηκαν από το ΙΚΑ κατά 100% και από το δημόσιο κατά 75%.

 

Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια αλλαγή στο τι καλύπτουν τα ταμεία με τον ΕΟΠΥΥ, αλλά ας μην δημιουργούμε λανθασμένες εντυπώσεις.

 

Σχετικά με την αμοιβή του γιατρού, συμφωνώ απόλυτα με την τοποθέτηση της maria_t. Προσωπικά έχω επιλέξει ιδιώτη γιατρό σε ιδιωτικό μαιευτήριο, που κόβει κανονικά όλες τις αποδείξεις, και δεν θα πήγαινα σε γιατρό του δημοσίου ακριβώς για να μην συνεχίσω την κατάσταση που περιγράφει η maria_t.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα ήθελα να ρωτήσω: Αν ήσουν στην Αγγλία και έπιανες ένα γιατρό για να του ζητήσεις το τηλ του να τον παίρνεις για απορίες, θα σου έλεγε ότι για απορίες θα πάρεις το τηλ της κλινικής και θα ρωτήσεις καταρχήν κάποια μαία. Αν χρειάζεσαι κάτι επείγον πηγαίνεις κατευθείαν στην κλινική. Δεν θα σου έδινε κανένα δικαίωμα να τον απασχολήσεις την ώρα που δεν εργάζεται. Έτσι δουλεύει το σύστημά τους. Τί θα έκανες στην περίπτωση εκείνη; Θα πήγαινες στον ιδιωτικό τομέα, που είναι πανάκριβος, επειδή δεν θέλεις να γεννήσεις με τον εφημερεύον γιατρό;

 

Το σύστημα στην Ελλάδα είναι με τον ίδιο τρόπο δομημένο. Δεν σου δίνεται πουθενά από το κράτος το δικαίωμα να ενοχλείς τον όποιο γιατρό και να τον πληρώνεις εξτρά. Το ότι γίνεται ευρέως δεν σημαίνει ότι είναι σωστό ή νόμιμο. Σημαίνει σίγουρα ότι έχουμε οι Ελληνες μια νοοτροπία να κάνουμε ότι μας βολεύει και συμφέρει ασχέτως νόμων/κανονισμών/ συστημάτων κτλ (τόσο οι γιατροί όσο και οι ασθενείς). Όταν εμείς είμαστε οι πρώτοι που θα παραβλέψουμε τους νόμους του κράτους ή δεν θα σεβαστούμε το δημόσιο χαρακτήρα του συστήματος υγείας νοθεύοντάς το, γιατί να μιλάμε για ατιμωρησία των πολιτικών ή των όποιων δημοσίων λειτουργών που οδήγησαν τη χώρα σε αυτό το χάλι; Εμείς η καθεμία χωριστά πρέπει συνειδητά να αλλάξουμε στάση, αλλιώς και τα παιδιά μας με την ίδια νοοτροπία θα μεγαλώσουν... Όλοι οι δημόσιοι λειτουργοί τους, οποίους τώρα κατηγορούμε, κάποτε ως παιδιά κάποιοι τους έμαθαν να σκέφτονται και να λειτουργούν με τον τρόπο αυτό... Με το σκεπτικό δηλαδή ότι όταν δεν μας αρέσει κάτι ή δεν μας βολεύει κάτι (πχ να γεννήσουμε με τον εφημερεύοντα ιατρό), παίρνουμε από μόνοι μας το δικαίωμα να κάνουμε κάτι εκτός κανονισμού/νόμου για να φέρουμε τα πράγματα εκεί που μας βολεύουν (πχ νοθεύοντας το δημόσιο χαρακτήρα των νοσοκομείων)!

 

Στην ερώτηση που πιο πάνω ανέφερες "πώς προτείνω να αλλάξει αυτό": Καταρχήν από τον καθένα μας χωριστά, βάζοντας μπροστά το σωστό, το ηθικό και το νόμιμο και όχι το προσωπικό βόλεμα και συμφέρον. Με την ίδια ακριβώς λογική που αν δεν σου αρέσουν τα σκουπίδια στην παραλία, αρχίζεις από το να μην πετάς σκουπίδια καταρχήν εσύ, δίνοντας το παράδειγμα και στα παιδιά σου κι έπειτα κάνοντας και παρατήρηση στον διπλανό σου που θα πετάξει το σκουπίδι ή λαμβάνοντας πρωτοβουλίες για τον καθαρισμό των παραλιών...

Και το ξαναλεω για αλλη μια φορα!!!!Προσωπικα τον γιατρο τον βλεπουμε στο ιδιωτικο του ιατρειο,τον οποιο τον πληρωνω και παιρνω και την αποδειξη!!!Αρα δεν τον απασχολω τις ωρες που ειναι στο νοσοκομειο!!!!Τωρα αν θελω να του δωσω φακελακι ειναι αποκλειστικο μου θεμα.Αν βεβαια σου ζητησει με το νταιλικι χρηματα μπορεις οπως εχω γραψει σε αλλο ποστ να τον καταγγειλεις.Ομως να πληρωσω 3-4 χιλιαδες για μια γεννα και δωματιο δεν υπαρχει περιπτωση!!!Προτιμω να τα προσφερω στο μωρο μου.;)Στις μερες μας εστω και ενα ευρω να γλιτωσεις ειναι μεγαλο θεμα!!!Και σιγουρα δεν τα εχω για πεταμα!!Επισης ας γινει πρωτα η Ελλαδα Αγγλια και μετα το συζηταμε.Αρκετα με αυτην την καραμελα οτι πρεπει να αλλαξουμε εμεις πρωτα και να μην βριζουμε τους πολιτικους(αυτοι στο κατω κατω κυβερνουν,οχι εγω).Οταν μας εχουν μειωσει τους μισθους 40%,οταν κανεις τους δεν θα τιμωρηθει....και για ολα τα πληρωνει ο κοσμακης.:evil:Ε,οχι θα κοιταξω και γω το δικο μου συμφερων και την δικια μου τσεπη!!!Δεν θα μου το μεγαλωσουν το παιδι αυτοι!!!!!Προσωπικα θα κοιταξω να κανω την δουλεια μου(σε ολους τους τομεις)με το λιγοτερο κοστος!!!Τωρα αν θελω να πληρωσω τον γιατρο,θα κρινω εγω τι θα του δωσω.Ομως τα λεφτα που ζητανε στα ιδιωτικα δεν θα τα εδινα με τιποτα:shock:

tdmnp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και το ξαναλεω για αλλη μια φορα!!!!Προσωπικα τον γιατρο τον βλεπουμε στο ιδιωτικο του ιατρειο,τον οποιο τον πληρωνω και παιρνω και την αποδειξη!!!Αρα δεν τον απασχολω τις ωρες που ειναι στο νοσοκομειο!!!!Τωρα αν θελω να του δωσω φακελακι ειναι αποκλειστικο μου θεμα.Αν βεβαια σου ζητησει με το νταιλικι χρηματα μπορεις οπως εχω γραψει σε αλλο ποστ να τον καταγγειλεις.Ομως να πληρωσω 3-4 χιλιαδες για μια γεννα και δωματιο δεν υπαρχει περιπτωση!!!Προτιμω να τα προσφερω στο μωρο μου.;)Στις μερες μας εστω και ενα ευρω να γλιτωσεις ειναι μεγαλο θεμα!!!Και σιγουρα δεν τα εχω για πεταμα!!Επισης ας γινει πρωτα η Ελλαδα Αγγλια και μετα το συζηταμε.Αρκετα με αυτην την καραμελα οτι πρεπει να αλλαξουμε εμεις πρωτα και να μην βριζουμε τους πολιτικους(αυτοι στο κατω κατω κυβερνουν,οχι εγω).Οταν μας εχουν μειωσει τους μισθους 40%,οταν κανεις τους δεν θα τιμωρηθει....και για ολα τα πληρωνει ο κοσμακης.:evil:Ε,οχι θα κοιταξω και γω το δικο μου συμφερων και την δικια μου τσεπη!!!Δεν θα μου το μεγαλωσουν το παιδι αυτοι!!!!!Προσωπικα θα κοιταξω να κανω την δουλεια μου(σε ολους τους τομεις)με το λιγοτερο κοστος!!!Τωρα αν θελω να πληρωσω τον γιατρο,θα κρινω εγω τι θα του δωσω.Ομως τα λεφτα που ζητανε στα ιδιωτικα δεν θα τα εδινα με τιποτα:shock:

 

 

συμφωνω απολυτα!!!!!!!!!!

οταν εμενα στο σπιτι μου μπαινουν 550Ε:shock:λιγοτερα το μηνα για να ξεχρεωσω τα χρεη του κρατους που δεν δημιουργησα εγω, τοτε θα κοιταξω να περικοψω αυτη τη χαζη δαπανη, που ειναι το τρικλινο σε ενα ιδιωτικο, θα δωσω οσα νομιζω εγω στο γιατρο και τα υπολοιπα θα τα χαρει το παιδι μου!!

 

κανενας ομως, δεν απαντησε στο πώς και πόσο κλεβουν το κρατος σχεδον οοοολοι οι ιδιωτικοι γιατροι!!!!!!!

εδω, το κρατος δε μαζευει ολους τους πλανοδιους που απο τις αγοραπωλησιες τους χανονται εκατομυρια ευρω, δεν κυνηγαει τους μεγαλοκαρχαριες παρα τα χρυσοψαρα των επιχειρησεων... το κρατος εις γνωση του αφηνει καποια πραγματα να συμβαινουν και δε θελει να σωθει απο μονο του, εγω θα το σωσω; που παρολ'αυτα η καθημερινοτητα μου δεν το βαρυνει παρανομα σε τιποτα..;;;

 

εδω μεσα σε ενα μηνα υπογραφτηκε συμβαση με τον εοπυυ για να βοηθηθει ο κοσμος και μεσα στον ιδιο μηνα 'ακυρωθηκε'!!! ειδικα αυτην την περιοδο, το να ζητα κανεις απο τον αλλο να βοηθησει το κρατος, οταν αυτος δεν εχει να ταισει το παιδι του, και του τα στερει το ιδιο το κρατος... ειναι αναγκαστικα ακυρο και ακαιρο... πριν λιγα χρονια θα το συζηταγαμε υπο αλλες συνθηκες..

 

δημητρη, δε μου λες, ο γιατρος που εχετε, ειπες, ειναι σε δημοσιο νοσοκομειο; καλα, πώς εχει ιατρειο και δεχεται ασθενεις και κοβει και αποδειξη; αυτο βγαζει ματι! οσοι γιατροι ειναι στα δημοσια, δεν επιτρεπεται να εχουν ιατρεια...,λαθος τα ξερω;

AtQqp2.png
Link to comment
Share on other sites

οι πανεπιστημιακοι κοι οι στρατιωτικοι γιατροι δικαιουνται να εχουν ιατρειο. σε ολα τα ιατρεια τους υπαρχει η ταμπελα που λεει νομιμο ιατρειο και εχει τον αριθμο της αδειας

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.

ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 28η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΤΟ ΡΕΑ.ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΡΩΤΑΩ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΠΟΣΟ ΘΑ ΜΟΥ ΠΑΡΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΣΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΡΕΝΑΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ..Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΜΟΥ (ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΟΣ ΤΟΥ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ)ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΗΣ ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΑΩ.ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ ΗΤΑΝ: "ΜΑ ΚΑΛΑ,ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ??".ΜΑΛΛΟΝ ΕΚΕΙΝΗ ΝΟΜΙΖΕΙ ΠΩΣ ΤΗΣ ΛΕΩ ΨΕΜΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΛΥΠΗΘΕΙ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΘΑ ΤΗΣ ΜΙΛΗΣΩ ΑΝΟΙΧΤΑ.ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΠΑΩ ΣΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ ΛΕΦΤΑ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΜΠΟΥΓΙΟΥΡΝΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΟΛΙΚΟ.

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ..ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΙΣΕΣ ΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΜΙΑΣ ΠΟΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΕΙΝΑΙ..

ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΣΥΝΤΑΓΟΓΡΑΦΗΣΗ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΚΟΥΩ ΤΗΝ ΜΟΥΡΜΟΥΡΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΓΙΑΤΡΟΥ ΤΟΥ ΙΚΑ.Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΤΑΓΟΓΡΑΦΗΣΗ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΑΙΤΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ(ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ) ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΧΕΙΡΙΖΕΤΑΙ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ,ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΙΝΤΕΡΝΕΤ, ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΣΥΝΕΠΑΓΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΣΥΝΤΑΓΟΓΡΑΦΗΣΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΞΟΔΑ..ΕΜ ΒΕΒΑΙΑ ΣΟΥ ΛΕΕΙ "ΕΓΩ ΘΑ ΣΤΑ ΓΡΑΦΩ ΣΕ ΧΑΡΤΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΒΡΕΣ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΣΤΑ ΓΡΑΨΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΠΩΣ ΘΕΣ"..ΚΑΙ ΡΩΤΩ ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΑΝ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΠΑΡΕΙ 1000 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΑ 10 ΕΓΚΥΜΟΝΟΥΣΕΣ ΝΑ ΞΕΓΕΝΝΗΣΕΙ ΤΙ ΕΞΟΔΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΘΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΣΣΕΨΟΥΝ???

ΚΑΛΩΣ Η ΚΑΚΩΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΛΟΓΟ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΛΛΑΖΩ, ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΑΠΟΒΟΛΗ 1,5 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΨΑΞΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΠΑΘΑ.ΟΤΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΠΡΙΝ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΧΑΣΕ ΠΑΙΔΙ ΣΕ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ 4 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ 6 ΜΗΝΩΝ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΤΗΣ ΕΚΑΝΕ ΤΗΣ ΚΑΤΑΛΛΗΛΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΑΠΟΒΟΛΗ ΝΑ ΔΕΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΑΠΕΒΑΛΕ ΕΚΕΙ ΛΙΓΑΚΙ ΚΟΛΛΗΣΑ..

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ...ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΤΑ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΧΡΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ (ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΝ ΞΕΠΕΡΝΟΥΝ ΤΑ 800 ΕΥΡΩ) ΑΛΛΑ ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΜΕ ΞΕΓΕΝΝΗΣΕΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΡΚΙΝΓΚ ΤΟΥ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΜΟΥ!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΑΝΕΧΤΗΚΑΤΕ ΤΟ ΤΕΡΑΣΤΙΟ POST ΜΟΥ.

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΣΚ!!

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απολυτα!!!!!!!!!!

οταν εμενα στο σπιτι μου μπαινουν 550Ε:shock:λιγοτερα το μηνα για να ξεχρεωσω τα χρεη του κρατους που δεν δημιουργησα εγω, τοτε θα κοιταξω να περικοψω αυτη τη χαζη δαπανη, που ειναι το τρικλινο σε ενα ιδιωτικο, θα δωσω οσα νομιζω εγω στο γιατρο και τα υπολοιπα θα τα χαρει το παιδι μου!!

 

κανενας ομως, δεν απαντησε στο πώς και πόσο κλεβουν το κρατος σχεδον οοοολοι οι ιδιωτικοι γιατροι!!!!!!!

εδω, το κρατος δε μαζευει ολους τους πλανοδιους που απο τις αγοραπωλησιες τους χανονται εκατομυρια ευρω, δεν κυνηγαει τους μεγαλοκαρχαριες παρα τα χρυσοψαρα των επιχειρησεων... το κρατος εις γνωση του αφηνει καποια πραγματα να συμβαινουν και δε θελει να σωθει απο μονο του, εγω θα το σωσω; που παρολ'αυτα η καθημερινοτητα μου δεν το βαρυνει παρανομα σε τιποτα..;;;

 

εδω μεσα σε ενα μηνα υπογραφτηκε συμβαση με τον εοπυυ για να βοηθηθει ο κοσμος και μεσα στον ιδιο μηνα 'ακυρωθηκε'!!! ειδικα αυτην την περιοδο, το να ζητα κανεις απο τον αλλο να βοηθησει το κρατος, οταν αυτος δεν εχει να ταισει το παιδι του, και του τα στερει το ιδιο το κρατος... ειναι αναγκαστικα ακυρο και ακαιρο... πριν λιγα χρονια θα το συζηταγαμε υπο αλλες συνθηκες..

 

δημητρη, δε μου λες, ο γιατρος που εχετε, ειπες, ειναι σε δημοσιο νοσοκομειο; καλα, πώς εχει ιατρειο και δεχεται ασθενεις και κοβει και αποδειξη; αυτο βγαζει ματι! οσοι γιατροι ειναι στα δημοσια, δεν επιτρεπεται να εχουν ιατρεια...,λαθος τα ξερω;

Σε λιγο θα μας πουνε οτι φταιμε εμεις για την καταντια της χωρας.Τωρα θα μου πεις,οτι το αναφερε ο Παγκαλος(μαζι τα φαγαμε:evil:)τελοςπαντων.Ναι σε δημοσιο ειναι(ο διευθυντης της Γ μαιευτικης στο Αττικο).Ειναι πανεπιστημιακος γιατρος.Μαζι με τους στρατιωτικους ειναι οι μονοι που μπορουν να διατηρουν και δικο τους ιατρειο.

tdmnp2.png
Link to comment
Share on other sites

Koritsia, katarxin etsi opws exoun ginei ta pragmata kai me tin katastasi pou epikrati sta dimosia nosokomeia, 1000 fores kalutera to idiwtiko maieytirio.Eidika to PEA pou einai kai to pio teleytaio kai to pio wraio apo ola ta idiwtika.Kai telika ean to psakseis, to oikonomiko tou paketo (triklino) einai pragmatika oikonomiko!!!!

Oso gia ton giatro, tha sou parei to antistoixo poso analoga me to dwmatio kai safws tha sou kopsei apodeiksi.Toulaxiston o dikos mou (Mitsakos) mou kobei kanonika apodeiksi kai den se "gdernei" kiolas! Plirwnetai normal!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εμένα κανονικά απόδειξη μου δίνει στο ιατρείο και πότε παίρνει επίσκεψη πότε δεν παίρνει ,είναι πολύ οικονομικός και το κυριότερο δεν ζητάει αμοιβή όπως λένε άλλοι ότι στοιχίζει δηλαδή όσο το δωματιο κτλ. επίσης είναι στο ρεα μου το πρότεινε ώς καινούργιο μαιευτήριο αλλά δεν μπήκε ο εοπυυ. Στο λητώ μπήκε οπότε θα γεννήσω εκεί και θα του δώσω την αμοιβή που μου ζήτησε( που είναι από τις καλύτερες που ζητάνε στην αγορά ,το έψαξα πλέον )

Link to comment
Share on other sites

1600 ? με μειωμένη απόδειξη

 

αλήθεια γιατί χρεώνουν όσο πάει και το δωμάτιο; την ίδια δουλειά δεν θα κάνουν;;;

 

τέλος πάντων.. Εγώ προσπάθησα να αλλάξω γιατρό λόγω τιμής δεν

νομιζω ότι είναι εύκολο. Δεν αναλαμβάνουν από ενα σημείο και μετά.

csdRp2.png

SpIfp2.png

Link to comment
Share on other sites

1600 ? με μειωμένη απόδειξη

 

αλήθεια γιατί χρεώνουν όσο πάει και το δωμάτιο; την ίδια δουλειά δεν θα κάνουν;;;

 

τέλος πάντων.. Εγώ προσπάθησα να αλλάξω γιατρό λόγω τιμής δεν

νομιζω ότι είναι εύκολο. Δεν αναλαμβάνουν από ενα σημείο και μετά.

η αδερφή μου άλλαξε γιατρό στις 39+5

Link to comment
Share on other sites

Tι 1600 θα μας τρελανουν??πολλα ρε κοριτσια εμενα μου ειπε 800 ευρω για φτ και 1000 για κτ...!!

Δεν ανεφερε αποδειξη κτλ αλλα ποσως με ενδιαφερει η αποδειξη.....μου ειπε απλα πως τα κατεβασε και παιρνει τοσο λογο οικονομικης κρισης.....Αν και οι προηγουμενες του τιμες δεν ειχαν τρελη διαφορα 200 ευρω πανω ηταν..!!!

Και αυτο με τ δωματιο δεν τ καταλαβαινω.....Ρωτησα και τον γιατρο μου πριν μου πει λεω ποσα παιρνεις αναλογα σε τι δωματιο θα κλεισω??Γελασε ειρωνικα και μ ειπε γιατι αν γεννησεις σε μονοκλινο θα σε ξεγεννησω πιο καλα??και εχει δικιοοοοο...δεν καταλαβαινω γιατι ζητανε αμοιβη αναλογα με τ δωματιο...!!Δεν βλεπουν σε τι καιρους ζουμε??

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχεις παει τελευταια στο ελενας;ειναι ανακαινισμενο, καθαροτατο, συγχρονο,με ειδικη καρεκλα-σεζλογκ για το μπαμπα,τηλεορασιτσα και δικο σου μπανιο!:shock: και η σουιτα(που ομως δεν τη ειδα) μου ειπαν οτι εχει ακομα μεγαλυτερο μπανιο και plasma τηλεοραση

 

και ναι, εχω το μωρακι μου μαζι, που στην τελικη πολλες μαμαδες "επιλεγουν" να το εχουν μαζι τους και στα ιδιωτικα,που ομως δε μπορουν ουτε να θηλασουν καλα καλα απ τον κοσμο για τις αλλες μαμαδες! και στην τελικη, κοσμος που μας αγαπαει ερχεται να μας δει,θεωρω αυτονοητο οτι προσεχει τα μικροβια..!

 

οχι, θα προτιμησω το Ιασω, που το τρικλινο το καναν εξακλινο(!!!!!!!!),το πληρωνες χρυσο για τρικλινο και κυκλοφορουσε η σαρα και η μαρα μεσα(επισκεπτες 6 μαμαδων!). τα μικροβια,ξερεις, παραμενουν στο χωρο, και μετα, που σου φερνουν το μωρο σου, δε φευγουν μαζι με τους επισκεπτες...:?

 

μωρε κι εγω τουμπες θα κανα, αμα ηταν ο γιατρος μου εκει...!

και ουτε θα ειχα τον καθα εοπυυ, να με κοροιδευει απο μερα σε μερα και να ζητιανευω το επιδομα μου...:-(

Κοπέλα μου..ήταν λες και διάβαζα όσα ήθελα να της γράψω και γω. Γέννησα στο "Έλενα" πριν 2 βδομάδες και έχω να πω μόνο τα καλύτερα!

Σήμερα το πρωί πήρα τηλέφωνο στα νοσοκομεία και ρώτησα.

Από το ΕΛΕΝΑ μου είπαν ότι για τρίκλινο δεν πληρώνω τίποτα, για δίκλινο 20 την μέρα, για μονόκλινο 40 την μέρα και για μονόκλινο, και 110 την μέρα για μονόκλινο λούξ.

Εμείς γιατί δώσαμε 125/μέρα; :(

Θα ηθελα πραγματικα να μας πουν και αλλες κοπελες αν θα δεχοντουσαν να γεννησουν με εφημερευων.ΝΑ κανουμε ενα γκαλοπ

Ας μη ξεχνάμε όμως ότι εφημερεύων γιατρός δε σημαίνει ότι παύει να'ναι γιατρός ή ότι έχουν άσχετους. Κάθε μέρα εφημερεύει και διαφορετική κλινική με διαφορετικό προσωπικό. Σε κάθε εφημερία πάντως πάντα θα'ναι διαθέσιμος ο Δ/ντης, ο επιμελητής και οι λοιπές ειδικότητες.

 

Το να μη θέλει μια γυναίκα να γεννήσει σε εφημερία είναι σεβαστό από ψυχολογικής άποψης γιατί θέλει να ξέρει με ποιον έχει να κάνει και δε θέλει έναν που θα δει πρώτη φορά. Όχι όμως να θεωρούμε ότι αυτός που εφημερεύει είναι λιγότερο ικανός.

 

Στο κάτω κάτω, και χτυπάω ξύλο, αν χρειαστούμε (μακριά από μας) εφημερεύων νοσοκομείο (όχι για γέννα) ξέρουμε ποιος γιατρός θα'ναι εκεί ή ζητάμε συγκεκριμένο γιατρό;

Ap1rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοπέλα μου..ήταν λες και διάβαζα όσα ήθελα να της γράψω και γω. Γέννησα στο "Έλενα" πριν 2 βδομάδες και έχω να πω μόνο τα καλύτερα!

 

Εμείς γιατί δώσαμε 125/μέρα; :(

 

Ας μη ξεχνάμε όμως ότι εφημερεύων γιατρός δε σημαίνει ότι παύει να'ναι γιατρός ή ότι έχουν άσχετους. Κάθε μέρα εφημερεύει και διαφορετική κλινική με διαφορετικό προσωπικό. Σε κάθε εφημερία πάντως πάντα θα'ναι διαθέσιμος ο Δ/ντης, ο επιμελητής και οι λοιπές ειδικότητες.

 

Το να μη θέλει μια γυναίκα να γεννήσει σε εφημερία είναι σεβαστό από ψυχολογικής άποψης γιατί θέλει να ξέρει με ποιον έχει να κάνει και δε θέλει έναν που θα δει πρώτη φορά. Όχι όμως να θεωρούμε ότι αυτός που εφημερεύει είναι λιγότερο ικανός.

 

Στο κάτω κάτω, και χτυπάω ξύλο, αν χρειαστούμε (μακριά από μας) εφημερεύων νοσοκομείο (όχι για γέννα) ξέρουμε ποιος γιατρός θα'ναι εκεί ή ζητάμε συγκεκριμένο γιατρό;

Ετσι ακριβως ειναι.Δεν ειπαμε οτι οι εφημερευων γιατροι ειναι ασχετοι(εξαλλου ειναι οι ιδιοι γιατροι που δουλευουν στο νοσοκομειο)απλα η καθε κοπελα θελει να εχει τον γιατρο της γιατι νοιωθει ασφαλεια.Ειναι δυσκολο μια κοπελα οταν θα ερθει η στιγμη της γεννας να ξεγεννησει με εναν γιατρο που δεν τον εχει ξαναδει.Γι αυτο τον λογο μεσα στο φορουμ ρωτανε να μαθουν πληροφοριες για καποιους γιατρους που θα τις αναλαβουν απο την αρχη της εγκυμοσυνης.

tdmnp2.png
Link to comment
Share on other sites

Koritsia, katarxin etsi opws exoun ginei ta pragmata kai me tin katastasi pou epikrati sta dimosia nosokomeia, 1000 fores kalutera to idiwtiko maieytirio.Eidika to PEA pou einai kai to pio teleytaio kai to pio wraio apo ola ta idiwtika.Kai telika ean to psakseis, to oikonomiko tou paketo (triklino) einai pragmatika oikonomiko!!!!

 

 

Oso gia ton giatro, tha sou parei to antistoixo poso analoga me to dwmatio kai safws tha sou kopsei apodeiksi.

 

Αυτο ποτε δεν το καταλαβα:confused::confused::confused::confused::confused: γιατι να πληρωθει ο γιατρος αναλογα με το δωματιο?????????Απο τη στιγμη που αμοιβεται ο γιατρος αναλογα με το δωματιο(αρα, κοιταει τι εχει η τσεπη μου, για να παρει αναλογα:rolleyes:) εγω προσωπικα δεν θα τον επελεγα.Δηλαδη, αν γεννησω σε τρικλινο θα παρει το χ ποσο, ενω αν παω σε μονοκλινο τι παραπανω θα κανει για να πληρωθει αναλογα με το μονοκλινο?Δεν πρεπει να πληρωνονται απλα με βαση φτ η κτ????????

 

 

 

 

 

Toulaxiston o dikos mou (Mitsakos) mou kobei kanonika apodeiksi kai den se "gdernei" kiolas! Plirwnetai normal!!

 

με το καλο σε ολες τις μελλουσες μανουλες!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες!

Ειναι η πρωτη φορα που γραφω αφου ειμαι πολυ νεα μανουλα,μολις 4 μηνες!

Γεννησα στο ΕΛΕΝΑ και μονο τα καλυτερα εχω να πω!Το προσωπικο ευγενικο και παντα προθυμο να μας βοηθησει.Το δωματιο ηταν μονοκλινο(εμεινα στον 5 οροφο στα πολυτελειας) καθαρο,με τεραστειο μπανιο,καρεκλα-κρεββατι για το μπαμπα,τηλεοραση PLASMA,καθαρες πετσετες και αλλαγη σεντονιων καθε πρωι και με χρεωση 120ευρω την ημερα.Οσω για την αμοιβη του γιατρου μου ο οποιος ειναι εκπληκτικος ανθρωπος και επιστημονας γιατι ηταν παντα διπλα μας οποτε τον χρειαστηκαμε καθως ειχα μια αρκετα πολυπλοκη εγκυμοσυνη,ΤΙΠΟΤΑ!!!!!O ανθρωπος με το ζορι δεχτηκε 1000 ευρω που του εδωσε ο αντρας μου και αφου ειχαν τελειωσει ολα καλα καιειχαμε παει στο δωματιο με την μπεμπα μας.Καθ'ολη την διαρκεια της εγκυμοσυνης οποτε τον ρωτουσαμε η απαντηση ηταν να τελειωσουν ολα καλα και μετα θα μας πει.Οταν λοιπον πηγε ο αντρας μου,η απαντηση του ηταν οτι εκεινος πληρωθηκε την στιγμη που εβγαλε την μπεμπα μας και ειδε οτι ηταν υγιεστατη καιδεν ηθελε τιποτα αλλο.Απιστευτος ανθρωπος!Παλιος,καλος γιατρος!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια εμεις τον ρωτησαμε για την αμοιβη του και ειπε 1300Ε .Του αντρα του φανηκαν παρα πολλα και καλα επειδη εχουμε κριση οτι θα επρεπε να ζητησει λιγοτερα.Εσας πως σαν φαινεται η αμοιβη του;

lo5lp3.pngtumhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εμεις τον ρωτησαμε για την αμοιβη του και ειπε 1300Ε .Του αντρα του φανηκαν παρα πολλα και καλα επειδη εχουμε κριση οτι θα επρεπε να ζητησει λιγοτερα.Εσας πως σαν φαινεται η αμοιβη του;

 

Kαι μενα αρκετα μου φαινονται....ισως γιατι ο γιατρος ο δικος μου μου ειπε πως επαιρνε τοσα προ κρισης και τωρα τ εχει κανει 800 για φτ και 1000 για κτ!!

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εμεις τον ρωτησαμε για την αμοιβη του και ειπε 1300Ε .Του αντρα του φανηκαν παρα πολλα και καλα επειδη εχουμε κριση οτι θα επρεπε να ζητησει λιγοτερα.Εσας πως σαν φαινεται η αμοιβη του;

αν είσαι Αθήνα, είναι μια χαρά.... φαντάζομαι χωρίς απόδειξη, ε?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...