Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αμοιβή γιατρού


litsar

Recommended Posts

Συγνωμη που χαθηκα αλλα μιλαμε για 4 κλινο δωματιο το πιο οικονομικο στο γαια .......πολλα λεφτα για τετοιες εποχες

 

δεν υπαρχει αυτη η τιμη , ειναι λαθος ...

το 4κλ με φυσιολογικο και με επισκληριδιο αν θυμαμαι καλα ειναι γυρω στα 1600-1800

12/7/10 my princess was born !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα εγω πηρα εχθες τις τιμες απο το γαια και εχουν ως εξης:

4κλινο

ΦΤ 1350 -1600με επισκληριδιο

3κλινο

1650-1850με επισκληριδιο

 

ΚΤ

4κλινο

1650-1850επισκλ.

3κλινο

1850-2050επισκλ.

 

για 2κλινα και μονοκλινα δεν ρωτησα καν αρα μηπως το 2500 ειναι σε καποιο απο αυτα?

ccBbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπορω να πω οτι εχω κουφαθει με τις τιμες που βλεπω εδω μεσα!!!! Καταρχην μου φαινεται τρελο το να ζηταει ο γιατρος την ιδια αμοιβη με την κλινικη...ΔΕΝ ΣΤΕΚΕΙ!!!...Ενα τοσο φυσικο πραγμα οπως η γεννα εχει καταντησει ενα ολοκληρο εμποριο..και μεσο απιστευτου πλουτου για καποιους...

Εγω μαλλον θα την βγαλω καθαρη...:rolleyes:... ο γιατρος θα μου παρει 900Ε (Φ.Τ/καισαρικη) ειναι και οικογενειακος φιλος βεβαια...και η κλινικη (ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ Γαληνος) περνει για δικληνο 1380Ε (με ολες τις χρεωσεις μεσα Φ.Τ+ 250Ε για καισαρικη)...και υπαρχει και η δυνατοτητα με Φ.Τ και αν ειναι ολα normal να μεινω σε μονοκλινο για 2 βραδια με συνολο 1100Ε περιπου και με τον μπεμπουλη μαζι μου συνεχεια και αποκλειστικο θηλασμο!!!(αλλα με ρουχισμο για το bebe απο μενα). ερχεται και μαια στο σπιτι για τις επομενες 4-5 μερες για βοηθεια με χρεωση 30Ε τη μερα!!!

Οσες ειστε Θεσσαλονικη σκεφτειτε το... και περα απο τις χρεωσεις εχω ακουσει τα καλυτερα για την συγκεκριμενη κλινικη!!! :D:D:D

ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!

ΟΠΟΙΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩ..ΠΑΝΤΟΤΕ ΗΣΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΠΙΟ ΓΛΥΚΟ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Θα ήθελα να μάθω έαν γνωρίζει κάποια τους γιατρούς κ.Γαζή ή κ.Αντουερα. Ειναι και οι δύο στο Ελενα.

Ποιες είναι οι εντυπώσεις σας, εαν γνωρίζετε ποια είναι η αμοιβή τους για γέννα και εαν έχουν και ιδιωτικό ιατρείο.

Ευχαριστώ πολυ για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημερα κοριτσια εγω το 2005 στο ιασω εδωσα 3500 (3460 για την ακριβια) σε 3κλινο με κτ και μου ζητησαν τοσα γιατι ειχα δυσκολη γεννα οποτε μουχορηγησαν πολλα φαρμακα αλλα τοσα μου ζητησε και ο γιατρος....και σε καθε επισκεψη επαιρνε τοτε 50ε

Περυσι για διακοπη λογω μεσογειακης μου πηραν 3000ε χωρις να μεινω μεσα για 20 λεπτα υποθεση....και ο γιατρος αυξησε την ταριφα σε 100ε ανα επισκεψη εννοειτε οτι μετα απο αυτα φετος αλλαξα γιατρο και μαιευτηριο ο γιατρος μου θα παρει 1500ε για κτ και δεν παιρνει καθολου επισκεψη δηλαδη στα 1500 ειναι και η παρακολουθηση της εγκυμοσυνης θα δωσω μονο για τους μεγαλους υπερηχους και για την βιοψια τροφοβλαστη και μαιευτηριο θα παω η στο γαια ή στο ρεα αν εχει ανοιξει μεχρι τον Μαιο που γενναω και αν μεινει και ο γιατρος ευχαριστημενος απο χειρουργεια και απο τις μαιες.Αυτα παντως 7000 δεν εχω να διαθεσω παλι αλλα τα θεωρω και κοροιδια τοσα λεφτα

Qnyjp3.png YtxNp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ πλήρωσα 1000 τη γιατρό, 150 την αναισθησιολόγο και 350 δίκλινο στο Αττικό. νομίζω ότι τα λεφτά τουνοσοκομείου τα παίρνω πίσω από το ταμείο,

 

Κι εγώ στο Αττικόν θα γεννήσω όταν με το καλό έρθει η ώρα!Νομίζω ότι είναι οκ τα χρήματα που έδωσες!350 το δίκλινο?για πόσες μέρες?

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

εγω γεννησα στο ελενα εδωσα 650 στο γιατρο μου, 150 ο αναισθησιολογος (εκανα καισαρικη με ολικη ναρκωση) και για το λουξ δωματειο (μονοκλινο) 120/μερα για τις 4 = 480.

Link to comment
Share on other sites

Koritsia kalispera,

egw gennisa sto Volo prin 3mines peripou, fisiologiko toketo.O giatros mou pire 1000 kai i kliniki 2200.Pali kala ta pira pisw apo to tameio mou.O giatros mou bebai exei iatreio kai stin Athina kai pigainei sto Iasw ekei bebaia paizei alli tarifa...Tespa na pane ola kala exei simasia kai na exeis empistosini sto giatro sou.

Fphzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πήγα σήμερα στο νοσοκομείο, έκανα κολπικη εξέταση και πάλι δεν πλήρωσα τίποτα. Στο νοσοκομείο ειχανωτιμοκαταλιγους προς ενημέρωση. Μείωσαν τις τιμές, εκτός από το οικονομικό. Δλδ. μέσα στην τιμή περιλαμβάνονται τα πάντα.

Επίσης έχουν αφαιρέσει τη χρέωση για λήψη βλαστοκυτταρων.

Πάντως έχω να πληρώσω το γιατρό μου από τον 3μηνα και αυτό γιατί τότε δεν είχα αποφασίσει αν θα μείνω σε αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

εγω γεννησα το 2007 στο Αρεταιιο και πληρωσα 1200 το γιατρο, 300 τον αναισθησιολογο για επισκληρηδιο, και 400 το δωματιο

Δήμητρα!! 10/07/2007

Μπουμπουνουλα!! 13/12/2012

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα ....εμενα ο γιατρος μου ειναι στο Γαια και μου ζηταει προσωπικη αμοιβη 1500 ευρω και το νοσοκομειο γυρω στα 2500.Εχει καμια απο εσας αμπειρια απο τιμες (γιατρους και νοσοκομειο) στο Γαια?

 

Δεν ξέρω αν περιμένεις ακόμα απάντηση.Έγώ γέννησα στο Γαία και ο γιατρός μου μου πήρε 2000 ,400 η μαία και περίπου 2000 το νοσοκομείο.Γέννησα με καισαρική.

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά να ρωτήσω κάτι.ο γιατρός όταν τον ρώτησα για την αμοιβή του μου είπε πως παίρνει όσο κοστίζει το δωμάτιο.είναι τώρα σωστό αυτό; Δηλαδή αν εγώ μείνω σε σουίτα που κοστίζει 7000 θα πάρει 7000 κι ο γιατρός;

922316fbi6gpetld.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Και εγω με καισαρικη γεννησα αλλα ο γιατρος μου που ειναι στο ΜΗΤΕΡΑ μου ειπε οτι ηθελε 1700!!Γενικα παιζει ρολο ο γιατρος κ τη συνεργασιες εχει με το νοσοκομειο......Το 3κλινο στο Μητερα εχει 2000 με φυσιολογικο τοκετο κ 2200 με καισαρικη...αρχικες τιμες παντα..μην ξεχναμε φαρμακα,εξετασεις κλπ κλπ κλπ!!!!

:lol: ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΑΣΤΕΡΑΚΙ:-P
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά να ρωτήσω κάτι.ο γιατρός όταν τον ρώτησα για την αμοιβή του μου είπε πως παίρνει όσο κοστίζει το δωμάτιο.είναι τώρα σωστό αυτό; Δηλαδή αν εγώ μείνω σε σουίτα που κοστίζει 7000 θα πάρει 7000 κι ο γιατρός;

 

είναι τρελό , αλλά δυστυχώς αυτό κάνουν:evil::evil:

 

Κι εγω Αλεξάνδρας θα γεννήσω

2b590bac1c.png
Link to comment
Share on other sites

εγω θα γεννησω στο μητερα αυτες τις μερες και ο γιατρος μου μου ειπε οτι θα στοιχισει ολοι η γεννα (γιατρος -νοσοκομειο-μαια του γιατρου) 4000-4500 ευρω!!!!και η καισαρικη το ιδιο δεν περνει μου ειπε παραπανω λεφτα!!

Link to comment
Share on other sites

εγω θα γεννησω στο μητερα αυτες τις μερες και ο γιατρος μου μου ειπε οτι θα στοιχισει ολοι η γεννα (γιατρος -νοσοκομειο-μαια του γιατρου) 4000-4500 ευρω!!!!και η καισαρικη το ιδιο δεν περνει μου ειπε παραπανω λεφτα!!

 

Καλησπερα Ριτσα με το καλο κ μενα πονο..:D

κ εμας μαζι με το γιατρο το βοηθο χειρουργο κ το μητερα μας πηγε 4700ευρω κ απο το ικα πηρα πισω λογο καισαρικης 3500ευρω!!Περιμενω τωρα απο την ασφαλιστικη να μου δωσουν καποιο ποσο!

:lol: ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΑΣΤΕΡΑΚΙ:-P
Link to comment
Share on other sites

είναι τρελό , αλλά δυστυχώς αυτό κάνουν:evil::evil:

 

Κι εγω Αλεξάνδρας θα γεννήσω

 

 

Να ειναι τρελο κ χωρις ορια εκτος αν ο γιατρος ειναι ανθρωπος πανω απολα!

Το Αλεξανδρας κ το Ελενα θεωρουνται κορυφαια στην μαιευτικη!!

Μακαρι να μπορουσα να γεννησω στο Ελενας αλλα ο γιατρος μου ειναι μονο στο Μητερα..τυφλα ναχουν τα ¨ξενοδοχεια¨μαιευτηρια!!χλιδα ομως κ το μωρο διπλα σου συνεχεια!!

Εχω ακουσει για το Ρεα την καινουργια κλινικη ειναι λιγο πιο οικονομικη απο τις αλλες αλλα κ παλι ειναι θεμα γιατρου για το παραδακι!

:lol: ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΑΣΤΕΡΑΚΙ:-P
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...