Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αμοιβή γιατρού


litsar

Recommended Posts

Loucy, πιστεύω ότι μας πουλάν φύκια για μεταξωτές κορδέλες. Όσον αφορά το μωρό, άμα τους πεις τώρα άρχισε να τρώει δεν στο παίρνουν και το έχεις όλη μέρα. Και αν υπάρχει συνωστισμός ζητάς διακριτικά από τον security να διώξει τους περιττούς.

 

Προτιμώ τη διαφορά να τη δώσω σε έναν πλαστικό να μου μαζέψει την κοιλιά και ότι άλλο περισσεύει μετά τη γέννα παρά σε ένα "ξενοδοχείο".

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Παντως αυτό με οτι στα μονόκλινα σε προσέχουν περισσότερο ειναι μεγαλος μύθος. Ξερω παρα πολλά παραδειγματα μητέρων που γέννησαν σε μονόκλινο και η συμπεριφορά των μαιων ηταν η ιδια με αυτη που ειχαν οι μητερες σε τρικλινα. Εχει σημασία να πέσεις σε καλους ανθρωπους. Εξαλλου η νοσοκομα τα ιδια χρηματα παιρνει ειτε εξυπηρετει πελατισσα από λουξ δωμάτιο ειτε τετράκλινο.

Στη Θεσσαλονικη στην κλινική που γέννησα δεν επιτρέπονταν επισκέπτες οταν έφερναν τα μωρα.

LOUCY Αν τελικά αποφασισεις να γεννήσεις σε μονόκλινο θα σου προτεινα να διαλέξεις μονόκλινο λουξ, καμία σχεση το απλό μονόκλινο με το λουξ.

Link to comment
Share on other sites

LOUCY γέννησα σε 3κλινο και δεν είχαμε κανένα πρόβλημα με τα κορίτσια. Εγώ είχα τους πιο πολλούς επισκέπτες, η μία μαμά δεν είχε καθόλου, μόνο τον σύζυγο. Δεν είναι πολλές ώρες το επισκεπτήριο μην ανησυχείς. Οι μαίες διώχνουν τους επισκέπτες αν θέλεις ακόμα και αν είναι ώρα επισκεπτηρίου.

 

Μετά τη γέννα περνάς μια ψιλοκρίση τα πρώτα 24ωρα, μια θα τα 'χεις με τις μαίες, μια με τους υπολοίπους, είναι φυσιολογικό αυτό λόγω ορμονών, και είναι καλύτερο να έχεις παρέα. Να σημειώσω οτι και οι τρεις περάσαμε μινι-κρισούλα και σε ώρες που αποκλείεται να είχαμε επισκέπτες. Ο σύζυγος δεν μπορεί να είναι και όλο το 24ωρο δίπλα μας. Τα μωρά τα φέρνανε πολλές ώρες και μπορούσαμε να μοιραστούμε 2 κουβέντες μόλις φεύγανε οι μαίες (που απλά μπαινοβγαίνανε για όποια δουλειά είχαν).

 

Εγώ το επέλεξα να μείνω σε 3κλινο παρόλο που θα μου πληρώνανε και μονόκλινο (ούτε καν θα το πλήρωνα). Το ίδιο θα κάνω - με το καλό- και στο επόμενο.

g4BDp3.pngyCdLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εχω ξαναγράψει οτι γεννησα σε Δημοσιο Νοσοκομειο απο επιλογή και το ιδιο θα ξαναεκανα οσες φορές ηταν δυνατον!

Το νοσοκομειο ειναι καινουργιο και η πτερυγα δε θυ΄μιζει νοσοκομειο ουτε μυριζει ουτε τιποτα.

Αλλα και παλιο να ηταν για την ασφαλεια την δική μου και του παιδιού μου παλι δημοσιο θα επελεγα.

Φυσικα και διμιουργουνται προσωπικες σχεσεις αναμεσα σε γυναικολογο και πελάτη. Ο γυναικολογος μου τον ειχα 18 χρονια εχει κλινική. Αλλά οτνα εμεινα εγκυος ειπα συγνωμη αλλα....

Διαλεξα γυναικολογο και στο δημοσιο και ειμαι υπερ του δεοντος ικανοποιημένη.

Μην σνομπάρετε τα δημοσια. Ειναι θεμα ανθρωπου-γιατρου και μονο.

Τσαμπουκα χρηματα ειτε μου περισευουν ειτε οχι δεν δινω. Καλύτερα να τα χαρισω σε ανθρωπους που τα εχουν ανάγκη.

Γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχω ξαναγράψει οτι γεννησα σε Δημοσιο Νοσοκομειο απο επιλογή και το ιδιο θα ξαναεκανα οσες φορές ηταν δυνατον!

Το νοσοκομειο ειναι καινουργιο και η πτερυγα δε θυ΄μιζει νοσοκομειο ουτε μυριζει ουτε τιποτα.

Αλλα και παλιο να ηταν για την ασφαλεια την δική μου και του παιδιού μου παλι δημοσιο θα επελεγα.

Φυσικα και διμιουργουνται προσωπικες σχεσεις αναμεσα σε γυναικολογο και πελάτη. Ο γυναικολογος μου τον ειχα 18 χρονια εχει κλινική. Αλλά οτνα εμεινα εγκυος ειπα συγνωμη αλλα....

Διαλεξα γυναικολογο και στο δημοσιο και ειμαι υπερ του δεοντος ικανοποιημένη.

Μην σνομπάρετε τα δημοσια. Ειναι θεμα ανθρωπου-γιατρου και μονο.

Τσαμπουκα χρηματα ειτε μου περισευουν ειτε οχι δεν δινω. Καλύτερα να τα χαρισω σε ανθρωπους που τα εχουν ανάγκη.

Γνώμη μου.

εγω προσωπικα το γιατρο μου δεν το αλλαζω υστερα απο 12 χρονια .αλλα εχει το καλο οτι τις γεννες τις κανει οπου θελω εγω.(εννοειται οχι σε δημοσιο)ετσι επελεξα κορινθο και για πιο κοντα και για πιο φτηνα.δεν γουσταρω τους γιατρους που λενε οτι πανε μονο ιασω ,μητερα ,λητω κτλ.αυτο σημαινει οτι εκτος απο την αμοιβη τους παιρνουν και μιζες απο τις κλινικες..
Link to comment
Share on other sites

αργ7, γιατροί που δουλεύουν μόνο σε συγκεκριμένα νοσοκομεία δεν το κάνουν μόνο για τις μίζες. Εσύ θα μπορούσες κάθε μέρα να δουλεύεις σε άλλο γραφείο; Εγώ όχι.

Ξέρουν τα "κατατόπια", το προσωπικό, αν χρειαστείς και γιατρό άλλης ειδικότητας μπορούν να συνεργαστούν με μεγαλύτερη ευκολία αφού γνωρίζονται, οι ασθενείς τους είναι συγκεντρωμένοι σε ένα κτίριο και δεν τους τρώνε οι διαδρομές. Υπάρχουν και άλλοι λόγοι, μην τα ισοπεδώνουμε όλα

Link to comment
Share on other sites

Εχω ξαναγράψει οτι γεννησα σε Δημοσιο Νοσοκομειο απο επιλογή και το ιδιο θα ξαναεκανα οσες φορές ηταν δυνατον!

Το νοσοκομειο ειναι καινουργιο και η πτερυγα δε θυ΄μιζει νοσοκομειο ουτε μυριζει ουτε τιποτα.

Αλλα και παλιο να ηταν για την ασφαλεια την δική μου και του παιδιού μου παλι δημοσιο θα επελεγα.

Φυσικα και διμιουργουνται προσωπικες σχεσεις αναμεσα σε γυναικολογο και πελάτη. Ο γυναικολογος μου τον ειχα 18 χρονια εχει κλινική. Αλλά οτνα εμεινα εγκυος ειπα συγνωμη αλλα....

Διαλεξα γυναικολογο και στο δημοσιο και ειμαι υπερ του δεοντος ικανοποιημένη.

Μην σνομπάρετε τα δημοσια. Ειναι θεμα ανθρωπου-γιατρου και μονο.

Τσαμπουκα χρηματα ειτε μου περισευουν ειτε οχι δεν δινω. Καλύτερα να τα χαρισω σε ανθρωπους που τα εχουν ανάγκη.

Γνώμη μου.

εγω προσωπικα το γιατρο μου δεν το αλλαζω υστερα απο 12 χρονια .αλλα εχει το καλο οτι τις γεννες τις κανει οπου θελω εγω.(εννοειται οχι σε δημοσιο)ετσι επελεξα κορινθο και για πιο κοντα και για πιο φτηνα.δεν γουσταρω τους γιατρους που λενε οτι πανε μονο ιασω ,μητερα ,λητω κτλ.αυτο σημαινει οτι εκτος απο την αμοιβη τους παιρνουν και μιζες απο τις κλινικες..

 

Δεν ειμαι αρνητική στην σταση σου. Ειμαι Χανιά και εδώ και σε ιδιωτικό να γεννησεις ειναι 2000 περιπου. Αλλά επαθα κατι με τα ποσά που αναγράφονται παραπάνω. Κάτσε ντε συναιτερους τους ειχα ή αγοράζω το παιδιί μου και θα δωσω 5.10,15 χιλιάδες?

Ειχα ρωτήσει στο Ιασώ γιατι ενα διαστημα ημου Αθηνα και επαθα κατιτις.

Δεν πάνε καλά οι ανθρωποι. Εχουν μια επιχειρηση οχι απλά κερδοφορα αλλά μην πω τι.

Πολύ καλά εκανες. Μιση ωρα δρομος ειναι η Κορινθος.

Link to comment
Share on other sites

αργ7, γιατροί που δουλεύουν μόνο σε συγκεκριμένα νοσοκομεία δεν το κάνουν μόνο για τις μίζες. Εσύ θα μπορούσες κάθε μέρα να δουλεύεις σε άλλο γραφείο; Εγώ όχι.

Ξέρουν τα "κατατόπια", το προσωπικό, αν χρειαστείς και γιατρό άλλης ειδικότητας μπορούν να συνεργαστούν με μεγαλύτερη ευκολία αφού γνωρίζονται, οι ασθενείς τους είναι συγκεντρωμένοι σε ένα κτίριο και δεν τους τρώνε οι διαδρομές. Υπάρχουν και άλλοι λόγοι, μην τα ισοπεδώνουμε όλα

τουλαχιστον θα μπορουσαν να εχουν εκτος απο το ακριβο <<γραφειο >>και αλλο ενα πιο φτηνο για να εξυπηρετουν και καποιες αλλες που δεν εχουν τη δυνατοτητα να πληρωνουν για εξακλινο 2500 ευρω χωρις την αμοιβη τους .και ναι ρε γαμωτο θελουν και αυτες να κανουν επισκληριδιο χωρις να ειναι εκτακτη αναγκη οπως πχ στα δημοσια νοσοκομεια πρεπει να ερχεται το παιδι αναποδα η' δεν ξερω τι αλλο για να φωναξουν τον αναισθησιολογο.ελεος.συγνωμη αν φανηκε οτι εννουσα ολους τους γιατρους ομως γνωριζω πως δεν ειναι ετσι ολοι.εξαλλου εμμεσα και εσυ το λες <<δεν το κανουν μονο για τις μιζες>>
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πιστεύω ότι ουδείς αναντικατάστατος αν δεν μπορούσα να πληρώσω 2500 μόνο για το μαιευτήριο θα πήγαινα σε δημόσιο νοσοκομείο.

Δόξα τω Θεό υπάρχουν πολλοί άξιοι γιατροί στα δημόσια νοσοκομεία

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κασπερινα εχεις απολυτα δικιο εμενα μου στοιχισε η τελευταια γεννα (εχω κανει τρεις)2700 με επισκληριδιο και αμοιβη γιατρου.τα δωματια τους ειναι μονο δικλινα και μαλιστα στις 2 τελευταιες μου γεννες ετυχε να ειμαι τελειως μονη.εγω εκει που τσαντιζομαι πιο πολυ ειναι οτι οσο ανεβαινει η τιμη στο νοσοκομειο ανεβαινει και η αμοιβη τους :mad: λες και θα κανουν διαφορετικη δουλεια απο το ενα νοσοκομειο στο αλλο .ελεος πια .

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πιστεύω ότι ουδείς αναντικατάστατος αν δεν μπορούσα να πληρώσω 2500 μόνο για το μαιευτήριο θα πήγαινα σε δημόσιο νοσοκομείο.

Δόξα τω Θεό υπάρχουν πολλοί άξιοι γιατροί στα δημόσια νοσοκομεία

να πληρωσω 2500 αλλα να εχω τουλαχιστον τα δεοντα πχ ενα αναισθησιολογο .οχι να μου χρεωνουν εξτρα ακομα και μια σερβιετα αν χρειαστω.
Link to comment
Share on other sites

εγω εκει που τσαντιζομαι πιο πολυ ειναι οτι οσο ανεβαινει η τιμη στο νοσοκομειο ανεβαινει και η αμοιβη τους :mad: λες και θα κανουν διαφορετικη δουλεια απο το ενα νοσοκομειο στο αλλο .

 

...ή λες και θα κάνουν διαφορετική δουλειά στη γυναίκα που έχει μονόκλινο σε σχέση με τη γυναίκα που έχει 4κλινο :evil:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πιστεύω ότι ουδείς αναντικατάστατος αν δεν μπορούσα να πληρώσω 2500 μόνο για το μαιευτήριο θα πήγαινα σε δημόσιο νοσοκομείο.

Δόξα τω Θεό υπάρχουν πολλοί άξιοι γιατροί στα δημόσια νοσοκομεία

να πληρωσω 2500 αλλα να εχω τουλαχιστον τα δεοντα πχ ενα αναισθησιολογο .οχι να μου χρεωνουν εξτρα ακομα και μια σερβιετα αν χρειαστω.

 

Συμφωνώ: οι υπηρεσίες τους είναι απαράδεκτα υπερτιμολογημένες

Link to comment
Share on other sites

εγω εκει που τσαντιζομαι πιο πολυ ειναι οτι οσο ανεβαινει η τιμη στο νοσοκομειο ανεβαινει και η αμοιβη τους :mad: λες και θα κανουν διαφορετικη δουλεια απο το ενα νοσοκομειο στο αλλο .

 

...ή λες και θα κάνουν διαφορετική δουλειά στη γυναίκα που έχει μονόκλινο σε σχέση με τη γυναίκα που έχει 4κλινο :evil:

ειναι και αυτο.αλλα αν κανουν ολες ενα ντου και γεννουν στα δημοσια να δειτε για ποτε θα τους πιασει η κριση και θα αρχισουν τις προσφορες(γεννηστε σε εμας το παιδι σας και το επομενο δωρο απο εμας)

:lol:

 

ολα τελικα ειναι εμποριο :!::!::!::!::!:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χωρίς να διαφωνώ ότι μας χουφτώνουν κανονικότατα τα ιδιωτικά μαιευτήρια της Αθήνας, να ξεκαθαρίσω κάτι μου με τρώει καιρό. Κορίτσια της επαρχίας, άλλο οι ιδιωτικές κλινικές της επαρχίας και άλλο τα ιδιωτικά μαιευτήρια της Αθήνας. Και εγώ όταν με το καλό μετακομίσω στην επαρχία θα γεννήσω στο δημόσιο νοσοκομείο και όχι σε ιδιωτική κλινική. Φυσικά και στην επαρχία μόνο στα δημόσια νοσοκομεία μπορείς να είσαι ήρεμη πως αν τυχόν συμβεί κάτι, όλα θα πάνε καλά. Στην Αθήνα όμως δεν είναι το ίδιο. Πιθανόν να συμβαίνει και το αντίθετο...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Eιναι πως νοιωθει ανετα ο καθενας. Εγω γενικως με τα νοσοκομεια δεν τα παω καλα, κ μονο που σκεφτομαι την μυρωδια τρελαινομαι. Και επισης δεν μπορω με αλλους στο δωματιο και την φασαρια.Μια φορα εχω νοσηλευτει, στο Ιατρικο Κεντρο για σκωληκοειδιτιδα , 4 μερες, και δεν αντεξα . Θελω την ηρεμια μου , να μπορω να κοιμαμαι οποτε θελω, να ειμαι μονο εγω και το μωρο μου, και στην τουαλετα να μην πηγαινουν αλλα 3-4 ατομα που δεν ξερω και ο καθενας να εχει ενα σωρο μικροβια. Οποτε θα παω σε μονοκλινο σε ιδιωτικο . Αν ειχα θεμα χρηματψν, τοτε θα πηγαινα φυσικα στο Αρεταιειο , σε μονοκλινα, και ο Θεος βοηθος.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να διαφωνώ ότι μας χουφτώνουν κανονικότατα τα ιδιωτικά μαιευτήρια της Αθήνας, να ξεκαθαρίσω κάτι μου με τρώει καιρό. Κορίτσια της επαρχίας, άλλο οι ιδιωτικές κλινικές της επαρχίας και άλλο τα ιδιωτικά μαιευτήρια της Αθήνας. Και εγώ όταν με το καλό μετακομίσω στην επαρχία θα γεννήσω στο δημόσιο νοσοκομείο και όχι σε ιδιωτική κλινική. Φυσικά και στην επαρχία μόνο στα δημόσια νοσοκομεία μπορείς να είσαι ήρεμη πως αν τυχόν συμβεί κάτι, όλα θα πάνε καλά. Στην Αθήνα όμως δεν είναι το ίδιο. Πιθανόν να συμβαίνει και το αντίθετο...
νομιζω οτι και στα ιδ.νοσοκομεια της αθηνας αν τυχει κατι πολυ σοβαρο στο αλεξανδρα θα το πανε :roll:
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι και στα ιδ.νοσοκομεια της αθηνας αν τυχει κατι πολυ σοβαρο στο αλεξανδρα θα το πανε

 

όχι, αυτό ίσχυε πριν χρόνια, δεν ισχύει τώρα. Έχουν και εντατικές και ότι χρειαστεί. Μη ξεχνάς ότι το μοναδικό παιδοκαρδιοχειρουργικό κέντρο στην Ελλάδα είναι στο στο Μητέρα, δεν είναι στο Παίδων...

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι και στα ιδ.νοσοκομεια της αθηνας αν τυχει κατι πολυ σοβαρο στο αλεξανδρα θα το πανε

 

όχι, αυτό ίσχυε πριν χρόνια, δεν ισχύει τώρα. Έχουν και εντατικές και ότι χρειαστεί. Μη ξεχνάς ότι το μοναδικό παιδοκαρδιοχειρουργικό κέντρο στην Ελλάδα είναι στο στο Μητέρα, δεν είναι στο Παίδων...

μαλιστα...μωρε αχρειαστα να ειναι και οπου θελουν ας ειναι :!:
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ , Η ΝΥΦΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΓΓΥΟΣ ΣΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΙΑΣΩ, ΠΡΑΓΜΑΤΙ Η ΑΜΟΙΒΗ ΤΟΥ ΙΑΤΡΟΥ ΚΑΘΟΡΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ ,ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΠΑΡΕΙΣ ΤΕΤΡΑΚΛΙΝΟ Η ΑΜΟΙΒΗ ΤΟΥ ΙΑΤΡΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΣΟ ΚΑΙ Η ΑΜΟΙΒΗ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟ, ΤΟ ΙΔΙΟ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΤΙ ΔΩΜΑΤΙΟ ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Η ΝΥΦΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΟΙΒΗ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΓΛΥΤΩΣΕΙ ΤΙΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ.ΓΕΝΙΚΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΓΕΝΝΑ ΣΤΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΣΗ!!!!!!!!!1

ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΝΙΟΠΑΝΤΡΗ ΨΑΧΝΩ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Η΄ΕΣΤΩ ΣΤΟ ΛΗΤΩ ΠΟΥ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΤΗΝ ΤΑΚΤΙΚΗ ΤΟΥ ΙΑΣΟ ΟΥΤΕ ΤΟΥ ΜΗΤΕΡΑ!!!!!!!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ!!!!!!!

ΜΑΡΑΚΙ

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΝΙΟΠΑΝΤΡΗ ΨΑΧΝΩ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Η΄ΕΣΤΩ ΣΤΟ ΛΗΤΩ ΠΟΥ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΤΗΝ ΤΑΚΤΙΚΗ ΤΟΥ ΙΑΣΟ ΟΥΤΕ ΤΟΥ ΜΗΤΕΡΑ!!!!!!!!

 

Ναι, καλά μη παίρνεις και όρκο. Δεν είναι τακτική των μαιευτηρίων. Τακτική των γιατρών είναι.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

700 € εδωσα στον γιατρο και οχι απλα εκανε κωλοτουμπες αλλα με κυνηγουσε να μου τα δωσει πίσω..

και 200 στην ανεσθησιολογο που τα κοιτουσε σαν χαζη.. Γεννησα βεβαια σε δημοσιο, χωρις να εχω κανονισει τιποτα για λεφτα γιατι εκει οι γιατροι δεν τα παιρνουν.. Η φιλη μου που γεννησε εκει δεν εδωσε τιποτα..

 

σε ποιο νοσοκομείο γέννησες; ποιός ήταν αυτός ο γιατρος φαινομενο;;;;Ψαχνω γιατρό σε δημοσιο νοσοκομείο..Καταλαβαίνεις....

Link to comment
Share on other sites

Εχω ξαναγράψει οτι γεννησα σε Δημοσιο Νοσοκομειο απο επιλογή και το ιδιο θα ξαναεκανα οσες φορές ηταν δυνατον!

Το νοσοκομειο ειναι καινουργιο και η πτερυγα δε θυ΄μιζει νοσοκομειο ουτε μυριζει ουτε τιποτα.

Αλλα και παλιο να ηταν για την ασφαλεια την δική μου και του παιδιού μου παλι δημοσιο θα επελεγα.

Φυσικα και διμιουργουνται προσωπικες σχεσεις αναμεσα σε γυναικολογο και πελάτη. Ο γυναικολογος μου τον ειχα 18 χρονια εχει κλινική. Αλλά οτνα εμεινα εγκυος ειπα συγνωμη αλλα....

Διαλεξα γυναικολογο και στο δημοσιο και ειμαι υπερ του δεοντος ικανοποιημένη.

Μην σνομπάρετε τα δημοσια. Ειναι θεμα ανθρωπου-γιατρου και μονο.

Τσαμπουκα χρηματα ειτε μου περισευουν ειτε οχι δεν δινω. Καλύτερα να τα χαρισω σε ανθρωπους που τα εχουν ανάγκη.

Γνώμη μου.

 

Συμφωνώ απολύτως!!! τι ανακούφηση να βρίσκεις κι άλλον με τις ίδιες ιδέες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εννοειτε οτι θα πληρωσεις εναν γιατρο τον οποιο εσυ επιλεγεις να σε ξεγεννησει,χειρουργησει...διαφορετικα πηγαινε στιςεφημεριες και οποιος τυχει.Απλα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...