Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αμοιβή γιατρού


litsar

Recommended Posts

Εμένα ο γιατρός μου μου παίρνει 60ευρώ σε κάθε επίσκεψη. Την άλλη εβδομάδα έχω ραντεβού μαζί του που θα είμαι στην 16η εβδομάδα. Είναι νωρίς για να τον ρωτήσω για την αμοιβή του? Είναι στο ΛΗΤΩ και το ΙΑΣΩ και από τις τιμές τους με βλέπω για 3κλινο στο ΛΗΤΩ.

 

δεν είναι νωρίς γιατί θα του πεις ότι πρέπει και εσείς να προγραμματίσετε τα έξοδά σας! αφού έχεις την επιλογή καλύτερα Λητώ γιατί όπως είπες με λιγότερα χρήματα είσαι σε 3κλινο όχι σε 6κλινο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μου ζήτησε η καινούρια μου γιατρός στο Έλενα, 1200 + 150 αναισθησιολόγος! σούπερ μαζί και με το μονόκλινο μαζί θα φτάσω την αμοιβή του παλιού γιατρού στο Μητέρα χωρίς το νοσοκομείο.

 

νατακι η Γεωργιαδου σου ζητησε τοσα λογω διδυμων ή τοσα παιρνει σε ολες? εγω οταν την ρωτησα τιμη τον Νοεμβρη μου ειπε το γνωστο "οταν ερθει εκεινη η ωρα.." πανω κατω υπολογιζω στο 1000ρικο... τοσο ειχα δωσει και στο Μητερα πριν 4 χρονια στον γιατρο... το δωματιο μπορει να το κανονισει εκεινη να πας σε μονοκλινο? γιατι κι εγω μονο θελω και δεν ξερω αν θα ειμαι τυχερη... :(

 

Εμενα μου πήρε 1000 παντως...και το δωματιο (2 μερες δικλινο, 2 μονόκλινο) πήγε συνολο 480.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα! Θα ήθελα να κάνω μια ένσταση σχετικά με την επιλογή μαιευτηρίου. Σίγουρα η επιλογή ενός τρίκλινου, απο ένα εξάκλινο ακούγεται καλύτερη επιλογή, αλλά επειδή γέννησα στο ΛΗΤΩ και έχω δουλέψει στο ΙΑΣΩ, θα έλεγα να το σκεφτείς καλύτερα!

Κάνε τον κόπο μια μέρα, να επισκεφτείς και τα 2 μαιευτήρια για να δεις τους χώρους και τις διαφορές μεταξύ τους. Δεν μιλάω μόνο από θέμα χώρου, φαγητού και εξυπηρέτησης, αλλά κυρίως για την υγιεινή και τους κανόνες αποστείρωσης.

Όσον αφορά, το άλλο μείζων θέμα του επισκεπτηρίου, υπάρχει λύση και για αυτό! Κάνεις παράπονα στο σταντ, που΄είναι οι μαίες και ή θα πάρέμβουν οι ίδιες ή θα καλέσουν την ασφάλεια.! :twisted:

Άλλωστε στο μαιευτήριο δεν πάμε για δημόσιες σχέσεις, αλλά για έναν ανώτερο σκοπό...... την γέννηση του παιδιού μας και την προσαρμογή μαζί του!!!!!! :lol:

Όλα τα παραπάνω, αποτελούν μόνο την ταπεινή μου γνώμη και δεν υπάρχει καμιά διάθεση διαφήμισης του ΙΑΣΩ, αφού δεν ανήκω πια στο προσωπικό δυναμικό!!!!!

Η ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΣΑΣ, Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΛΗ!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα! Θα ήθελα να κάνω μια ένσταση σχετικά με την επιλογή μαιευτηρίου. Σίγουρα η επιλογή ενός τρίκλινου, απο ένα εξάκλινο ακούγεται καλύτερη επιλογή, αλλά επειδή γέννησα στο ΛΗΤΩ και έχω δουλέψει στο ΙΑΣΩ, θα έλεγα να το σκεφτείς καλύτερα!

Κάνε τον κόπο μια μέρα, να επισκεφτείς και τα 2 μαιευτήρια για να δεις τους χώρους και τις διαφορές μεταξύ τους. Δεν μιλάω μόνο από θέμα χώρου, φαγητού και εξυπηρέτησης, αλλά κυρίως για την υγιεινή και τους κανόνες αποστείρωσης.

Όσον αφορά, το άλλο μείζων θέμα του επισκεπτηρίου, υπάρχει λύση και για αυτό! Κάνεις παράπονα στο σταντ, που΄είναι οι μαίες και ή θα πάρέμβουν οι ίδιες ή θα καλέσουν την ασφάλεια.! :twisted:

Άλλωστε στο μαιευτήριο δεν πάμε για δημόσιες σχέσεις, αλλά για έναν ανώτερο σκοπό...... την γέννηση του παιδιού μας και την προσαρμογή μαζί του!!!!!! :lol:

Όλα τα παραπάνω, αποτελούν μόνο την ταπεινή μου γνώμη και δεν υπάρχει καμιά διάθεση διαφήμισης του ΙΑΣΩ, αφού δεν ανήκω πια στο προσωπικό δυναμικό!!!!!

 

Μπορείς να με βοηθήσεις λίγο περισσότερο? Εννοείς πως στο ΛΗΤΩ δεν είναι καθαρά και προσεγμένα?Άκουσα πως έχει γίνει ανακαίνιση. Αυτά ισχύουν μετά την ανακαίνηση? Ρωτάω γιατί είμαι σε δίλημμα και οποιαδήποτε πληροφορία είναι χρήσιμη. Ευχαριστώ πολύ.

GUryp2.png
Link to comment
Share on other sites

Όσο για τις τιμές για το ΛΗΤΩ, πήρα το χαρτί με τα ποσά πριν μερικές μέρες.

 

Φυσιολογικός τοκετός (4 μέρες)

3κλινο 2.400 €

2κλινο 3.200 €

1κλινο 4.500 €

LUX 5.900 €

Σουίτα 8.600 €

 

Καισαρική τομή (5 μέρες)

3κλινο 2.800 €

2κλινο 3.600 €

1κλινο 5.100 €

LUX 6.700 €

Σουίτα 9.900 €

 

Φυσικά η αμοιβή ιατρού δεν συμπεριλαμβάνεται. Ο δικός μου ιατρός πηρέ στην προηγούμενη γεννά (το 2006) σε 2κλινο στο ΛΗΤΩ 3.300 € (καισαρική). Τώρα θα πάρω μονόκλινο και μου είπε ότι η αμοιβή του είναι το ίδιο που ζητά το ΛΗΤΩ, δηλαδή 5.100 € το ΛΗΤΩ και 5.100 € ο ιατρός μου.

 

Βαλε και τα έξοδα του μωρού, λήψη βλαστοκυττάρων, άλλες εξετάσεις κ.τ.λ. Οι τιμές που διαβάζω εδώ μου φαίνονται πάρα πολύ λογικές.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι απαράδεκτοι που είναι! Όταν βλέπω να ζητάνε όσα και το μαιευτήριο μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι! Ο δικός μου απο τις πληροφορίες που έχω πάντως δεν είναι αυτής της "σχολής". Ζητάει λιγότερα. Είδωμεν...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΝΩΜΗ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.. ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΜΠΝΕΥΣΤΗΚΕ ΑΠΟΡΩ! ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΜΟΙΒΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ! ΔΗΛΑΔΗ ΚΟΙΤΑΝΕ ΤΙ ΠΟΡΤΟΦΟΛΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΡΙΧΝΟΥΝ ΤΗ ΒΟΜΒΑ!!!! :shock:

 

ΕΔΩ ΠΑΝΤΩΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ. ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΝ. ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ, ΜΟΥ ΕΙΠΕ 1300 Φ.Τ. ΚΑΙ 1700 Κ.Τ.

 

ΤΙ ΠΙΟ ΞΕΚΑΘΑΡΟ;;;;

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες, ελπίζω να είσαστε καλά!

Γλυκιά μου Stav, γέννησα μ'ολις πριν 4 μήνες και δεν ξέρω πώς ήταν το μαιευτήριο πριν, για να καταλάβω αν είχε γίνει ανακαίνηση ή όχι!

Σχετικά με την γνώμη μου για το ΛΗΤΩ, μπορείς να δεις στη θεματική ενότητα "Γέννα στο ΛΗΤΩ ή ΣΤΟ ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ". Εκεί είναι μερικά απο τα οποία, είδα και έζησα στο ΛΗΤΩ, ΤΙς πολύτιμες ώρες της γέννας και της εκεί παραμονής μου.

Όσον αφορά για το ΙΑΣΩ, μπορώ να εκφέρω γνώμη μόνο ως πρώην προσωπικό και τίποτα παραπάνω!

Κάνοντας μια γρήγορη ανάγνωση των εμπειριών, σχετικά με γέννα στο ΙΑΣΩ, στην αντίστοιχη θεματική ενότητα, αυτό που είδα, είναι ότι τίποτα δεν είναι δεδομένο, για κανένα μαιευτήριο ( ιδιωτικό ή δημόσιο).

Όλα τελικά εξαρτόνται εκτός από την πολιτική, που ακολουθεί το κάθε μαιευτήριο,και το ήθος και την αξιοπρέπεια του κάθε ανθρώπου.

Αυτό που είδα και εκτίμησα πάντως στο ΙΑΣΩ, είναι ότι γίνονται συνεχώς σεμινάρια και παρατηρήσεις προς το προσωπικό, που αφορούν την καθαριότητα, την εξυπηρέτηση, την αποφυγή μετάδοσης μικροβίων και την έννοια της αποστείρωσης.

Όσον αφορά τη γενικότερη εικόνα του ΙΑΣΩ, τα λάθη δεν αφορούν μόνο τις μαίες και το λοιπό νοσηλευτικό προσωπικό, αλλά και τη προσωπικότητα και τις γνώσεις των γιατρών.

Αυτά από μένα για σήμερα, ελπίζω να βοήθησα και να μην σε μπέρδεψα περισσότερο.

Η ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΣΑΣ, Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΛΗ!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Τελικά ρώτησα τον γιατρό μου για το οικονομικό χθες που πήγαμε επίσκεψη. Λοιπόν αρχικά έχει διακόψει τη συνεργασία του με το ΛΗΤΩ οπότε θα γεννήσω σίγουρα στο ΙΑΣΩ :( . Η αμοιβή του είναι 3000ευρώ και άλλα 450 για την μαία.

Οπότε μάλλον για το 6κλινο με βλέπω στο ΙΑΣΩ. greek mother για πες μου από την εμπειρία σου στο μαιευτήριο αξίζει τον κόπο να δώσω κάτι παραπάνω για να πάω σε 4κλινο ή είναι τα ίδια με το 6κλινο???

Ευχαριστώ και πάλι...

GUryp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια να ρωτησω κατι γιατι εχω μπερδευτει!

Γιατι στο Ελενα σε αλλη κοπελα με ΙΚΑ βγαινουν 175€ 2 μερες β θεση 2 μερες α και σε αλλες 480? με ιδιο ταμειο δεν θα επρεπε οι τιμες να ειναι ιδιες?

ejdnoznx2qfczs7i.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια, ο δικος μου γιατρος θεωρειται ενας απο τους τοπ γυναικολογους αυτην την στιγμη στην Ελλαδα και πραγματικα τον εμπιστευομαι απολυτα. Το θεμα ειναι πως παιρνει 160 ευρω την επισκεψη(στο ιατρειο του διαθετει τα απιστευτα μηχανηματα) και στην κτ 3500 ευρω.Πηγα σε αυτον στην πρωτη μου εγκυμοσυνη που ειχα και ιδιωτικη ασφαλεια που καλυψε σχεδον ολο το ποσο, συνεχισα και στην δευτερη εγκυμοσυνη που δεν ειχα ασφαλεια και πληρωσα περιπου 7000 ευρω στον γιατρο και εξακλινο στο ιασω χωρια τις επισκεψεις στο ιατρειο. Στην τωρινη μου εγκυμοσυνη συνεχιζω να πηγαινω στον ιδιο γιατι θα ειναι η τριτη καισαρικη και φοβαμαι να παω σε αλλον γιατρο.Το θεμα ειναι πως αυτην τη φορα πραγματικα θα ειναι υπερβολη να δωσουμε τοσα λεφτα εφοσον τα πραγματα για εμας ειναι πιο δυσκολα(εμενα με απελυσαν τον αυγουστο λογω του δευτερου παιδιου).Μπορειτε να μου προτεινετε καποιον γιατρο ο οποιος εχει πειρα στις καισαρικες κατα προτιμηση με επισκληριδιο, στο ελενα η στο αττικο.Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!

kEnBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια να ρωτησω κατι γιατι εχω μπερδευτει!

Γιατι στο Ελενα σε αλλη κοπελα με ΙΚΑ βγαινουν 175€ 2 μερες β θεση 2 μερες α και σε αλλες 480? με ιδιο ταμειο δεν θα επρεπε οι τιμες να ειναι ιδιες?

Και επαναφερω την ερωτηση μου! Μπας και μου δωσει καμια τα φωτα της!!!!

 

 

p.s. 160€ ειναι παρα πολλα!!!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock: εκτος και αν θα σας κανει στο τελος δωρο το καροτσι ή κατι το ιδιο ακριβο!!!! :?

ejdnoznx2qfczs7i.png
Link to comment
Share on other sites

fwfi τον Νικολαϊδη εννοείς;

 

Πάντως και εγώ θεωρώ ότι είναι ΠΟΛΛΛΑΑΑΑΑΑ τα χρήματα.

 

Solini πάρε στο λογιστήριο και ρώτα να σου πουν τιμές για να είσαι σίγουρη. Εγώ πάντως με ΤΕΒΕ μονόκλινο 135 και αν ισχύει και για μένα το ίδιο ΛΟΥΞ :lol::cool: 200 την ημέρα :wink: (άντε να δούμε πόσο λουξ θα είναι)

Link to comment
Share on other sites

εχω μπερδευτει λιγο με το θεμα Ικα και πληρωμη δωματιου... τι παιζεται ακριβως? και εγω και ο αντραςμου εχουμε ΙΚΑ... εκτος απο τα επιδοματα που θα παρω μου καλυπτουν και καποιο ποσο του δωματιου?

me and my men...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

).Μπορειτε να μου προτεινετε καποιον γιατρο ο οποιος εχει πειρα στις καισαρικες κατα προτιμηση με επισκληριδιο, στο ελενα η στο αττικο.Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!

 

εγω θα σου προτηνα τον κυρ καπελακη στο ελενα που ειναι δυεθηντησ νοσοκομειο, πολυ καλοσ και ειναι εκει 30 χρονια και μαληστα καθηγητησ

αξιζει τον κοπο να κανεισ ενα επισκεψη σε εκεινοσ οσο για λεφτα δεν ξερω.........

ελενα και μην ξεχνασ υπαρχουν ολα τα μυχανηματα για να νιωθεισ ασφαλεισ

Link to comment
Share on other sites

nat-left Μορτακης λεγεται ειναι ειδικος στο hpv και απαιχτος στα γυναικολογικα, για αυτο πηγα σε αυτον και εμεινα κ στην εγκυμοσυνη τοτε δεν με πειραζαν τα χρηματα γιατι ειχα ιδιωτικη ασφαλεια απο την δουλεια μου.Τωρα ομως...

Παντως το ιατρειο του αν και πανακριβος ειναι παντα γεματο κ δεν βρισκεις κ ραντεβου!

vali, ο Καπελακης εχει ιατρειο?Μηπως μπορεις να μου στειλεις τηλ.?

Εσεις κοριτσια θα αλλαζατε γιατρο σε τριτη καισαρικη?

kEnBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια

Διαβασα λίγα από αυτό το τοπικ και ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να πουλήσετε ενα οικοπεδο για να κάνετε ενα παιδί!

χαριτολογώ φυσικά μην με παρεξηγήσετε!

μένω επαρχία και επέλεξα να γεννησω στο δημοσιο νοσοκομείο της περιοχής μου.

ειχα την οικονομική δυνατοτητα να επιλέξω ιδιωτικό ή και ακόμη να παω αθήνα στο ιασω.

μετά από ερευνα και χωρίς να ειμαι τσιγκούνα επέλεξα το δημόσιο νοσοκομείο και ενα καλό γιατρό.

Ειχα αρκετή εμπειρία από τα ιδιωτικά από φίλες και γνωστές. οχι οτι δεν μου άρεσαν αλλά,

και τα δημοσια νοσοκομεία εχουνε πολύ καλούς γιατρούς.

και στην τελική αν κάτι πάει λάθος στην γεννα σας σε δημόσιο νοσοκομείο πιθανότερα (αναλογα την κλινική) θα σας πάνε!

ο γιατρός μου αψογος, το κινητό του μου ειχε δώσει (οχι μονο σε εμένα) και οτι ηθελα όποτε το ηθελα.

μονόκλινο στο νοσοκομείο επέλεξα και δεν έχω κανένα παράπονο απολύτως.

και την ανάλογη βοήθεια από τις μαιες ειχα και όλα.

Για να αποφύγω τον συνοστισμό τα πρωινά επελεξα να δινω 40€ κάθε επίστκεψη στα απογευματινά ιατρεία με ραντευού. ηταν οτι το καλύτερο.

ο γιατρός μου δεν δεχτηκε φακελάκι ουτε και η μαια!

γεννησα τον ιούνιο του 08 με επισκληρίδιο καισαρική.

συνολικά πλήρωσα 942€ γιατί επελεξα να μην χρησιμοποιήσω το ταμείο μου και μετά καταθέτοντας τα χαρτιά πήρα πίσω τα 800€.

επειδή ειμαι 39 ετών και ήταν το πρώτο παιδί ειχα κάνει οτι εξετάσεις μπορούσα παραπάνω. οτι υπήρχε και έπρεπε. οτι δεν μπορούσα στη περιοχή μου πήγα αθήνα και ηράκλειο.

από υστερία δική μου πήρα και δευτερη γνωμη γιατου στο πανεπηστημιακό ηρακλείου.

δεν ειδα τίποτα που να μην μου άρεσε και ειμαι αρκετα καχυποτη.

Οσες ξεκινάτε μια εγκυμοσύνη τωρα θα προτεινα να κάνεται μια τέτοια ειδους έρευνα ή να με ρωτήσε περισσότερα στελνοντας pm ή στο τοπικ.

τα χρήματα αυτά μπορείτε να τα χρησιμοποιήσετε επικοδομιτικά για κάτι άλλο για το μωράκι.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και πάλι,

ξέρουμε καλά, ότι κάθε εμπειρία που έχουμε ζήσει δεν μπορεί να αποκαλείται και εξαίρεση στον κανόνα.

Είναι γνωστό, ότι παντού υπάρχουν κακοτοπιές, αλλά όμως υπάρχουν και περιπτώσεις ανθρωπιάς, σεβασμού και αξιοπρέπειας.

Μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Εντάξει καλά τα ιδιωτικά, δεν λέω, αλλά μην αφήνουμε να μας αποπροσανατολίζουν τα δήθεν.

Τελικά δεν έχει σημασία που θα γεννήσει μια γυναίκα, αλλά σε τι επιστήμονα θα πέσει και τι άνθρωπος θα είναι.

Αυτό βέβαια που θα μπορούσε να κάνει κάθε γυναίκα, είναι να γνωρίσει πρώτα το σώμα της και τις δυνατότητες που έχει, προκειμένου να αντιμετωπίσει κάποιες καταστάσεις, όπως είναι για παράδειγμα, η εγκυμοσύνη. Πάνω στην άγνοιά μας στηρίζονται οι περισσότεροι γιατροί, γι' αυτό και όλοι αυτοί έχουν εξασφαλίσει μέχρι και τα εγγόνια τους.

Είναι κατανοητό ότι δεν αναφέρομαι μόνο στους ιδιώτες, αλλά και σε εκείνους του δημοσίου, οι οποίοι επίσης έχουν προβεί σε πελατειακές σχέσεις, χωρίς κανένα δείγμα αξιοπρέπειας.

Επικρατεί η άποψη ότι όσο πιο ακριβός είναι ένας γιατρός, τόσο καλύτερος είναι!!! Δεν το πιστεύω αυτό. Και πιστεύω ότι ούτε εσείς το πιστεύετε!

Η ουσία είναι, ότι είμαστε θύματα του κατεστημένου.

Είμαστε όμως και οι υπαίτιοι!!!!!

Δεν θα έπρεπε να ρωτάμε, πόσα θέλετε?, αλλά τόσα έχω!!!!!!!

Τι θα γίνει θα μας αφήσουν να πεθάνουμε?

Τότε δεν θα αξίζει να είναι ο άνθρωπος που εμπιστευόμαστε τη ζωή τη δική μας και των παιδιών μας!!!!!!!

Όλα τα παραπάνω φυσικά δεν αποτελούν παρά μόνο, τις ταπεινές μου σκέψεις, όσο χαζές και αν είναι!!!!! :roll:

Η ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΣΑΣ, Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΛΗ!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντοσ θεωρω οτι το να γεννασ ενα παιδι ειναι κατι πολυτιμο και ομορφο

εγω θα ηθελα να νιοθω και ασφαλησ λογο οτι υπαρχουν τα παντα

ειμαι τησ γνωμησ διμοσιο νοσοκομειο και καλο γιατρο

ολα τα αλλα ειναι περιτα

στα διμοσια υπαρχει η δυνατοτητα να εισαι και σε μονοκλυνο αν θεσ, αν και εγω δεν το προτημησα ποτε, το δυκλινο για μενα ηταν καλυτερο για να μην ειμαι μονη μου

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Stav, καταρχάς σε ευχαριστώ που ρωτάς την γνώμη μου!

Σίγουρα θα είναι καλύτερα απο πολλές απόψεις και κυρίως για το επισκεπτήριο, το οποίο πάντα αποτελεί πρόβλημα!

Δεν ξέρω όμως αν υπάρχουν 4κλινα. Πριν 4 χρόνια τουλάχιστον δεν υπήρχαν. Οσον αφορά για την αμοιβή του γιατρού, αν και δεν μου πέφτει λόγος, θεωρώ ότι είναι πάρα πολλά!!!!!

Ο γιατρός σου είναι τίποτα μέτοχος ή είναι στο διοικητικό του ΙΑΣΩ? Γιατί αυτοί συνήθως παίρνουν τόσα πολλά.

Επίσης, και η αμοιβή της μαίας θεωρώ ότι είναι πολλά! Τι ακριβώς περιλαμβάνεται στην αμοιβή της?

Συγνώμη, αν σε φέρνω σε δύσκολη θέση, αλλά εκνευρίζομαι πολύ όταν ακούω τέτοιες τιμές! :twisted:

Η ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΣΑΣ, Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΛΗ!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Stav, καταρχάς σε ευχαριστώ που ρωτάς την γνώμη μου!

Σίγουρα θα είναι καλύτερα απο πολλές απόψεις και κυρίως για το επισκεπτήριο, το οποίο πάντα αποτελεί πρόβλημα!

Δεν ξέρω όμως αν υπάρχουν 4κλινα. Πριν 4 χρόνια τουλάχιστον δεν υπήρχαν. Οσον αφορά για την αμοιβή του γιατρού, αν και δεν μου πέφτει λόγος, θεωρώ ότι είναι πάρα πολλά!!!!!

Ο γιατρός σου είναι τίποτα μέτοχος ή είναι στο διοικητικό του ΙΑΣΩ? Γιατί αυτοί συνήθως παίρνουν τόσα πολλά.

Επίσης, και η αμοιβή της μαίας θεωρώ ότι είναι πολλά! Τι ακριβώς περιλαμβάνεται στην αμοιβή της?

Συγνώμη, αν σε φέρνω σε δύσκολη θέση, αλλά εκνευρίζομαι πολύ όταν ακούω τέτοιες τιμές! :twisted:

Δεν ξέρω αν ανήκει στους μετόχους ή κάτι άλλο να σου πω την αλήθεια. Κοίτα είναι ακριβούτσικος αλλά παρέχει κάποια πράγματα στο ιατρείο του όπως γυμναστική, Yoga, κλπ τα οποία είναι δωρεάν. Από την άλλη τον έχω γιατρό μου 12 χρόνια και τον εμπιστεύομαι απόλυτα και εφόσον ο γυναικολόγος είναι και λίγο θεμα χημείας ήμουν σίγουρη ότι θα συνέχιζα μαζί του.

GUryp2.png
Link to comment
Share on other sites

).Μπορειτε να μου προτεινετε καποιον γιατρο ο οποιος εχει πειρα στις καισαρικες κατα προτιμηση με επισκληριδιο, στο ελενα η στο αττικο.Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!

 

εγω θα σου προτηνα τον κυρ καπελακη στο ελενα που ειναι δυεθηντησ νοσοκομειο, πολυ καλοσ και ειναι εκει 30 χρονια και μαληστα καθηγητησ

αξιζει τον κοπο να κανεισ ενα επισκεψη σε εκεινοσ οσο για λεφτα δεν ξερω.........

ελενα και μην ξεχνασ υπαρχουν ολα τα μυχανηματα για να νιωθεισ ασφαλεισ

 

Γεια σου!Το προηγούμενο Σάββατο πήγα στον Καπελάκη πρώτη φορά.Είναι καλός?Έχεις εμπειρία γέννας μαζί του?Ξέρεις, με προβλημάτισε το γεγονός ότι δεν έχει στο γραφείο του μηχάνημα για υπέρηχους.Δε με ενθουσιάζει η ιδέα να μη βλέπω κάθε μήνα το μωρο.Ξέρεις και πόσα χρήματα ζητάει? Thanks!

Εγώ το πρώτο μου το παιδί το γέννησα σε ιδιωτικό και είχα πολύ άσχημη εμπειρία από προσωπικό άπειρο(κοπελίτσες 22-24 ετών) που με ντόπαραν στα φάρμακα, και έφτασα να νοσηλευτώ σε δημόσιο νοσοκομείο με λεχωειδή υπέρταση από υπερβολική δόση voltaren. Τους έδωσα κι ένα σωρό χρήματα.Γι αυτό στο δεύτερο παιδί δημόσιο!

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ο κυρ Καπελακησ ειναι πολυ πρακτικοσ γιατροσ και τα πολλα υπεριχογραφιματα και εξετασεισ τα θεωρει περιτα

θελει την ουσια σε εξετασεισ σε μια εγκυμοσυνη αυτα που να μην κυνδινευει το μωρο σε τιποτα

οσο για τα λεφτα ειναι πολυ λογικα και να μην ηθελε τιποτα αυτα που ζηταει θα τα δινατε μονη σασ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...