Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αμοιβή γιατρού


litsar

Recommended Posts

Σίγουρα να το ρωτήσεις.πάντως απ'ότι ακούω γύρω-γύρω οι τιμές κυμαίνονται από 1.500 ευρώ εως και 2.500 ευρώ και να υπολογίζεις πάντα και τα 2.000-2.500 που παίρνουν τα μαιευτήρια(ιδιωτικά)και τις αγορές για το μωρό και τα κεράσματα του χαρούμενου πατέρα και καλώς ήρθες στο κλάμπ......

as1cxEz0g410010MjkyZHwwNjIwZHxNeSBsaXR0bGUgTmljb2wgaXM.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

pegi... egw gennhsa se dhmosio nosokomeio :) gyrw sta 300 eyrw edwsa me to ika...gia 3 hmeres noshleia kai fysiologiko toketo :)

Egw koritsia eixw vrei giatro o opoios htan se dhmosio nosokomeio kai eixe kai iatreio apekso!

Se olh thn egkymosynh phgena sto iatreio tou (epilogh moy) kai mou eperne tis perisoteres fores 60 eyrw me ton yperixo mazi!

sthn arxh eixa provlima kai mporei na phgena kai 3-4 fores ton mhna! ston enato kathe evdomada!

otan genhsa thewrisa oti eixe parei arketa xrhmata kai den tou dwsame...

dwsame stis maies kai sthn nosokoma :)

To provlhma einai oti meta pou genhsa efyge kai phge sto mhtera..

an kserei kamia giatro sto hrakleio me idiotiko iatreio kai na kanei toketous se dhmosio nosokomeio as mou steilei p.m. pls!!!

Giati me vlepw na menw sthn monaxokorh :P

HAmI.jpgHAmIp3.png

Μαρικακι 12/1/2007

Λενιώ 26/5/2009

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια ειμαι απο Σερρες κι εχω ακουσει οτι οι ιδιωτες γιατροι εδώ παιρνουν 1000 ? για γεννα σε κλινικη εντος εδρας και 1200 ? για γέννα σε κλινικη Θεσσαλονικης. Καμμια Σερραια να το επιβεβαιώσει ή να το διαψεύσει?

Αλήθεια αν γεννησεις σε δημόσιο νοσοκομείο με πόσα χρήματα "δώρο" θα είναι ευχαριστημένος ο γιατρός και η μαία? Αν έχεις ασφάλεια Δημοσίου πληρώνεις για την γεννα σε δημόσιο νοσοκομείο ή όχι? Και μετά παίρνεις και χρήματα από την ασφάλεια σου? Πολλές ερωτήσεις ε? Ευχαριστώ προκαταβολικά!

485644f15b.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να παίζει ταρίφα...δηλ. αν γεννήσεις Θεσσαλονίκη 1200? και αν γεννήσεις Σέρρες 1000?.

Αυτό είναι στην κρίση του γιατρού κι ο γιατρός παίρνει ότι αμοιβή του κατέβει.

Ο δικός μου π.χ. (θεσσαλονίκη) θέλει 1000? για την γέννα...έχω ακούσει όμως κι από άλλες κοπέλες εδώ στην Θεσσαλονίκη...για 1500? για 900? και πολλές άλλες τιμές!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια ειμαι απο Σερρες κι εχω ακουσει οτι οι ιδιωτες γιατροι εδώ παιρνουν 1000 ? για γεννα σε κλινικη εντος εδρας και 1200 ? για γέννα σε κλινικη Θεσσαλονικης. Καμμια Σερραια να το επιβεβαιώσει ή να το διαψεύσει?

Αλήθεια αν γεννησεις σε δημόσιο νοσοκομείο με πόσα χρήματα "δώρο" θα είναι ευχαριστημένος ο γιατρός και η μαία? Αν έχεις ασφάλεια Δημοσίου πληρώνεις για την γεννα σε δημόσιο νοσοκομείο ή όχι? Και μετά παίρνεις και χρήματα από την ασφάλεια σου? Πολλές ερωτήσεις ε? Ευχαριστώ προκαταβολικά!

καλημερα anvi ειμαι απο σερρες αλλα δεν ειμαι καν εγκυος για να ξερω να σου πω.λογικα ομως δεν παιρνει αμοιβη ο γιατρος αν γεννησεις σε δημοσιο.δεν θελεις να γεννησεις στο νοσοκομειο μας?

νεα ζωη....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμένα μου κάνει τρελή εντύπωση που η γιατρός σου δεν θα σου χρεώνει τις επισκέψεις. αν μπορείς εξήγησέ μου,γιατί;ο δικός μου γυναικολόγος (πρίν από 2χρόνια που ήμουν έγκυος)μου χρέωνε 70 ευρω την επίσκεψη.

 

 

Eγω εχω γεννησει σε δυο διαφορετικους γιατρους...Κανενας απ τους δυο δεν επαιρνε ( σ εσενα τουλαχιστον επισκεψη)

Ο λογος ηταν επειδη ειχα ιδιωτικη ασφαλεια αλλα δεν καλυπτε την γεννα...τους ειχα ζητησει να πληρωνω καθε μηνα και να μου κοψουν στο τελος συνολικη αποδειξη...και οι δυο μου ειχαν πει ..θα τα βρουμε στο τελος και δεν παιρναν λεφτα.

Βεβαια τους καταλαβαινω κι ολας..γιατι πολλες πανε σ εναν γιατρο (κατα την διαρκεια της εγκ ) και στο τελος την κανουν....Αλλα θεωρω απαραδεκτο που παιρνουν και επισκεψη και στο τελος περνουν και την ανωτατη τιμη δωματιου (μιλαω για τα ιδιωτικα)

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ. ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΔΙΝΩ 40 ΓΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΑΠΟ 1/1/08

(ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙ ΥΠΕΡΗΧΟ),ΠΡΙΝ ΜΑΣ ΕΠΑΙΡΝΕ 30. ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Η ΑΜΟΙΒΗ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ 1500. Η ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΙΡΑΙΑΣ. ΘΕΩΡΗΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΤΗΝΗ?

Link to comment
Share on other sites

marvag έγραψε:

ΓΕΙΑ ΣΑΣ. ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΔΙΝΩ 40 ΓΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΑΠΟ 1/1/08

(ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙ ΥΠΕΡΗΧΟ),ΠΡΙΝ ΜΑΣ ΕΠΑΙΡΝΕ 30. ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Η ΑΜΟΙΒΗ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ 1500. Η ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΙΡΑΙΑΣ. ΘΕΩΡΗΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΤΗΝΗ?

Δεν θεωρώ πως είναι φτηνά.Γέννησα στο ''ΜΗΤΕΡΑ'',ο γιατρός μου ζήτησε 2.000 και όλες οι κοπέλες στα διπλανά κρεβάτια(τετράκλινο)δώσανε από 1.200-1.500.Νομίζω πως είναι καθαρά θέμα γιατρού.Α!Μια φίλη που γέννησε σε άλλο μαιευτήριο ο γιατρός της πήρε 2.500.....

as1cxEz0g410010MjkyZHwwNjIwZHxNeSBsaXR0bGUgTmljb2wgaXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Bρε παιδια,εγω πηγα σε δημοσιο (ΕΛΕΝΑ) για να γλυτωσω τις χρεωσεις κ σημερα που συζητησα με τον γιατρο μου ειπε οτι παιρνει 1500 ευρω για απλο τοκετο :shock: Πολλα δεν ειναι; Κ πληρωνω κανονικα τα απογευματινα 60 ευρω ! Τι μου προτεινεται¨;

Link to comment
Share on other sites

προς jenny-v:

Καλα το ΕΛΕΝΑ δημόσιο νοσοκομείο δεν είναι? ή κανω λάθος? Αααα το χουνε χάσει οι γιατροί μου φαίνεται...Πάντως νωρίς είναι ακόμα μπορείς να αλλάξεις γιατρό φαντάζομαι ιδιαίτερα αν δεν έχεις κανα περίεργο ιστορικό εγκυμοσύνης που ήδη παρακολούθησε!!! Άντε γιατί το παρακάνανε και εμείς το αναπαράγουμε αυτό το σύστημα! Anyway με το καλό το μωρό σου!!!!

485644f15b.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δημοσιο ειναι φυσικα για αυτο και το διαλεξα. Ξερετε καποιον αλλον στο Ελενα ; Εγω ελεγα να του δωσω 800 με 1000 αλλα κ παλι μου την εσπασε πολυ η ευκολια που ζητησε ενα τετοιο ποσον.Δηλ η τσιγγανα που ηταν απ εξω θα εδινε 1500 ευρω ;; Οπως σε κοψει μου φαινεται ειναι. Τα νευρα μου !! :evil:

Link to comment
Share on other sites

Δημοσιο ειναι φυσικα για αυτο και το διαλεξα. Ξερετε καποιον αλλον στο Ελενα ; Εγω ελεγα να του δωσω 800 με 1000 αλλα κ παλι μου την εσπασε πολυ η ευκολια που ζητησε ενα τετοιο ποσον.Δηλ η τσιγγανα που ηταν απ εξω θα εδινε 1500 ευρω ;; Οπως σε κοψει μου φαινεται ειναι. Τα νευρα μου !! :evil:

Κι εγώ έτσι πιστεύω "κόβουνε" και αναλόγως "βαράνε" ...

αν σου δημιουργεί ασφάλεια όμως να γεννήσεις με τον συγκεκριμένο...τι θα κάνεις θα τα δώσεις! Προσπάθησε όμως να βρεις καναν άλλον λιγότερο παραδόπιστο αυτός θα πληρωθεί ήδη από το κράτος για την δουλειά του από τις δικές σου κρατήσεις! Άλλο αν εσυ θέλεις να δώσεις κι ένα ποσό δώρο για το καλο! Φιλιά!

ΥΓ Να θυμηθώ να μην πηγαίνω επίσκεψη στα απογευματινά με τα prada μου....

όχι οτι με χωρανε κόλας!!!

485644f15b.png
Link to comment
Share on other sites

Πάντως θα γεννήσω σε ιδιωτική στη Θεσσαλονίκη και μου είπε από την 7η εβδομάδα που τη ρώτησα ότι θέλει 750 ευρώ για τη γέννα. Προχτές που ξαναπήγα (25η εβδομάδα), και την ξαναρώτησα (επειδή οι τιμές στο Γενεσις ανέβηκαν), αν και εκείνη θέλει περισσότερα, μου απάντησε όχι βέβαια. Σε περίπτωση καισαρικής που χρειάζονται και βοηθό θα πάρει ο βοηθός 150 ευρώ. Αυτή είναι η μόνη διαφορά και μου είπε ότι φυσικά δεν αλλάζει την αμοιβή του γιατρού στην καισαρική για να μην κατηγορηθεί ότι κάνει καισαρικές μόνο για τα χρήματα. Στις επισκέψεις παίρνει 30 ευρώ. Από αυτά που ακούω, θεωρώ ότι είμαι τυχερή. Και κάτι άσχετο μηπως μπορείτε να βοηθήσετε την άσχετη που δεν μπορεί να βάλει παράθεση εικονίδια ή απάντηση σε προηγούμενη ερώτηση. Help. :?

an1cCx0-WmB1210NTJoZHB8Nzc2NjU1ZGF8dG8gYXN0ZXJha2kgbWFzIGVpbmFp.gif

 

as1cJY3003-0000MzAwZG98NzlkfE8gbGV2ZW50YWtvcyBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΠΡΙΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΟ ΙΑΣΩ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΠΗΡΕ ΠΕΡΙΠΟΥ ΟΣΟ ΚΑΙ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ 1600€ ΣΥΝ ΤΙΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ 40€ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ. ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΓΕΝΝΑΩ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΙ, ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΧΟΥΝ ΑΝΕΒΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΟΙ ΤΙΜΕΣ :?::?:

ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΑΝΕΣΗ ΠΟΥ ΘΕΩΡΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ Η ΚΑΘΕΜΙΑ ΜΑΣ.

ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ

 

ΣΥΜΒΟΥΛΗ!!!

ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΤA 6ΚΛΙΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΑ, ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΙΣ 6 ΚΛΙΝΟ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΠΑΣ ΣΕ 3ΚΛΙΝΟ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΕΛΛΕΙΨΗΣ, ΓΛΙΤΩΝΟΝΤΑΣ ΠΟΛΛΑ ΧΡΗΜΑΤΑ, ΕΦ' ΟΣΩΝ Η ΧΡΕΩΣΗ ΕΙΝΑΙ 6ΚΛΙΝΟ + ΚΑΤΙ ΛΙΓΟ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΙ ΩΡΑ ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΑΝΕΒΑΣΟΥΝ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ, ΜΕΤΑ ΤΙΣ 12 ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΦΥΓΕΙ ΤΑ ΕΞΙΤΗΡΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΤΗΤΑ ΟΜΩΣ ΑΝ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΑΠΟΓΕΥΜΑ Η ΒΡΑΔΑΚΙ ΜΗ ΤΟ ΦΟΒΗΘΕΙΤΕ, ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΠΑΤΕ ΣΕ ΜΙΚΡΟ ΔΩΜΑΤΙΟ.

ΕΓΩ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΑΙΔΙ ΗΜΟΥΝ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΤΥΧΕΡΗ ΜΕ 2ΚΛΙΝΟ ΚΑΙ ΧΡΕΩΣΗ 6ΚΛΙΝΟΥ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΣΤΗΝ ΤΡΙΠΟΛΗ ΠΑΝΤΩΣ Η ΜΑΙΕΥΤΙΚΗ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΞΙΟΠΡΕΠΗΣ ΚΑΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΜΠΑΝΗΔΕΣ ΟΥΤΕ ΖΗΤΟΥΛΕΣ. ΑΝ ΤΟΥΣ ΔΩΣΕΙΣ ΦΑΚΕΛΑΚΙ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΤΟ ΖΗΤΑΝΕ ΚΙΟΛΑΣ. ΕΓΩ ΕΜΕΙΝΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ. ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ Η ΥΓΕΙΑ ΤΗΣ ΜΙΚΡΟΥΛΑΣ ΜΟΥ ΒΕΒΑΙΑ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΑΤΑΝΕ ΣΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΜΑΣ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γέννησα σε δημόσιο νοσοκομείο, και η γιατρός μου εκτός που δεν μου ζήτησε τίποτα αρνήθηκε να πάρει και το φακελάκι που της ετοιμάσαμε (400 ευρώ) από ευχαρίστηση και μόνο για το πόσο άψογα μας φέρθηκε! Τελικά της πήραμε μ αυτά τα λεφτά δαχτυλίδι. Ουτε και σ όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης μου ζήτησε δραχμή. Εγώ βέβαια με τα δώρα μου ανα τακτά χρονικά διαστήματα. Τι να πω, νομίζω είναι γυφτιά να σου ζητάνε 2 και 2,5 χιλιάδες ευρώ για μια απλή γέννα

80ffc6ceff.png[/url]59b611aa66.png
Link to comment
Share on other sites

kai egw nomiza oti emena mou zhthse polla o giatros mou alla me auta pou diabazw edw allaksa gnwmh. Emena thelei 1400 gia th genna..asxeta pws tha gennhsw kai pairnei 50 thn episkepsh. sto Diabalkaniko (thessaloniki) pou tha gennhsw kai eimai apolyta eyxaristhmenh giati ekei gennhsa kai to prwto mou paidi theloun gyrw sta 1500 gia triklino.

Sthn arxh mou fanhkan polla giati sto prwto pou to gennhsa prin 5,5 xronia me ton idio giatro kai sto idio nosokomeio eixa plhrwsei 900 ton giatro kai 750 to nosokomeio... alla me auta pou diabazw edw..MIA XARA EIMAI

pBpMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμένα 1430? θέλουν για τρίκλινο στο Διαβαλκανικό και για Φ.Τ.

Κι εγώ όπου να ΄ναι πρέπει επιτέλους να πάω να επισκεφτώ και το Γένεσις και το Διαβαλκανικό για να αποφασίσω που θα γεννήσω τελικά!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια είμαι καινούργια.Ήθελα να σας ρωτήσω για διαβαλκανικό η τιμή που λέτε είναι με αμοιβή παιδιάτρου και αναισθησιολόγου?

Έχω ΠΗΤ 21/8/2008 και ακόμη δεν έχω ψάξει για τιμές. Αν είμαι τυχερή και πέσω σε εφημερία Παπαγεωργίου θα πάω εκεί με τον δικό μου γιατρό βέβαια. Τρίτη γέννα και με τα φροντηστήρια της χρονιάς το ταμείο είναι μείον.

Link to comment
Share on other sites

Μαμάδες γεια σας! Πήγα σήμερα στο Αττικό για Παπ με ραντεβού, όχι όμως συστημένη σε κάποιο γιατρό. Είχαν περάσει δυο ώρες απ' το ραντεβού μου και είχαν περάσει όλα τα ραντεβού μέσω κινητού (όχι εγκυμονούσες) και όποτε άνοιγαν οι πόρτες και έλεγα ότι έχω ραντεβού στις 9 μου έλεγαν να περιμένω κι ούτε καρτέλα δε μου 'χαν ανοίξει!! Πέτυχα τον κο Χρέλια στον διάδρομο (μου τον έδειξαν) του ζήτησα να με δει εκείνος και μου λέει "καλά, περίμενε". Πέρασε μία ώρα και 6 ραντεβού μέσω κινητού οπότε αποφάσισα να φύγω γιατί κάποια στιγμή έπρεπε να πάω και στη δουλειά... Κατάλαβα λοιπόν ότι αν δεν τα "σκάσεις" στο ιατρείο...

 

Μία κοπέλα έξω μου είπε ότι πριν 3 μήνες ο Χρέλιας της πήρε 2000 ευρώ για φυσιολογικό τοκετό. Πολλά δεν είναι ρε κορίτσια; Εντάξει, είπαμε, φακελάκι αλλά όχι κι έτσι!

5dyVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kalimera koritsia (kai isos agoria)

Genisa sto Mitera. I giatros mou ipe (ke pire) pos tha pari 1500? ite kano fisiologiko ite kaisariki ke se opiadipote katigoria domatiou pao.

 

Mia fili mou mou diigithike pos otan rotise ton giatro tis ti amibi tha pari, tis evgale ton timokatalogo tou Iaso!!! Les ke itan estiatorio!!! ELEOS.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...