Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΗ? ΤΗΝ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ???


Recommended Posts

soevan07 με την ομοιοπαθητικη θα δεις μεγαλη διαφορα απο θεμα αρρωστιων,βεβαια τα δικα μου απο τοτε που ξεκινησαμε την ομοιοπαθητικη απο την δευτερη μερα που πηραν τις καψουλες εχουν συνεχεια μυξες,συνεχεια ομως ουτε μια μερα δεν εχουν σταματησει,κ μακαρι να συνεχισουμε ετσι.Εχουν αρρωστησει αλλα καμια σχεση μ αυτα που ακουω(φτου φτου)

 

Αχ! Μακάρι!!

Για να δούμε.....

(είμαστε πρωτάκια ακόμα στην ομοιοπαθητική! :mrgreen:;))

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

soevan07 μην νομιζεις κ εγω πρωταρα ειμαι στην ομοιοπαθητικη, κ ημουν κ δυσπιστη αλλα οταν επαθε η κορη μου γαστρεντεριτιδα κ με μια καψουλα αρσενικουμ σταματησαν τα παντα,αρχιζα να γινομαι φαν.Και οσο πιο πολυ την μαθαινω τοσο πιο πολυ μ αρεσει.Να σε ρωτησω κατι ασχετο Νοτια προαστια μενετε?

Link to comment
Share on other sites

Ο θηλασμός όμως νομίζω οτι δεν είναι εγγύηση

και για τις σοβαρές παιδικές αρρώστειες!

Φοβάμαι οτι είναι ρίσκο.....:?

Έχεις δίκιο, κανείς δεν μπορεί να μας εγγυηθεί οτι δεν θα αρρωστήσουν τα παιδιά μας. Ούτε τα εμβόλια

 

Δυστυχώς στην κόρη μου

λόγω 8-ωρης δουλειάς

δεν κατάφερα να θηλάσω πολύ καιρό (μόνο 3 μήνες!! :()

Αν θέλεις να συνεχίσεις να θηλάζεις το επόμενο μωρό όταν επιστρέψεις στη δουλειά, μπορείς να το κάνεις! Στην ενότητα του θηλασμού θα βρεις πολύ υποστήριξη και λύσεις. Πολλές μητέρες καταφέρνουν να θηλάζουν αποκλειστικά και να δουλεύουν όταν είναι σωστά ενημερωμένες, από τις κατάλληλες πηγές

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς την ΣΥΚΙΩΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ

(ομοιοπαθητικός παιδίατρος) στην Νέα Σμύρνη??

http://www.homeopathy.gr/homeopathy/...ediatrics.html

 

Έχετε ακούσει τίποτα??

 

σου έχω απαντήσει εδώ :arrow:http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=20767&page=8

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

soevan07 μην νομιζεις κ εγω πρωταρα ειμαι στην ομοιοπαθητικη, κ ημουν κ δυσπιστη αλλα οταν επαθε η κορη μου γαστρεντεριτιδα κ με μια καψουλα αρσενικουμ σταματησαν τα παντα,αρχιζα να γινομαι φαν.Και οσο πιο πολυ την μαθαινω τοσο πιο πολυ μ αρεσει.Να σε ρωτησω κατι ασχετο Νοτια προαστια μενετε?

 

ΝΑΙ! :D

 

σου έχω απαντήσει εδώ :arrow:http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=20767&page=8

 

ΟΚ. Το είδα! Σ ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια τωρα εγω να χαρω οτι το χαπι επιασε???

εννοω το chamomilla που πηρε η μικρη για την ωτίτιδα.μας περασε.

 

την πηγα στο γιατρο με 38.5 πηρετο κ η διαγνωση ηταν ήπια ωτίτιδα κ μας εγραψε αντιβίωση.αλλα επειδη του ειπα οτι δεν εχει ξαναπαρει αντιβίωση μου εγραψε κατι σταγόνες για το αυτι για 2 μερεσ λεει μπας κ γλυτώσουμε την αντιβιωση.απο τα οποια δεν της εδωσα τιποτα.

βγαζει δοντια ομως η μικρη κ αναρωτιεμαι μηπως η διαγνωση ηταν λαθος.

 

γιατι ειμαι ακομα δύσπιστη?

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

soevan07 κ εγω αλλα μεχρι στιγμης προτιμω να πηγαινω Πειραια στον Κυβελλο που ολοι απο το φορουμ λενε καλα λογια

 

Το ξέρω οτι είναι καλός....

...αλλά δεν έχει παιδίατρο/ομοιοπαθητικό στον Πειραιά.

Εχει μόνο στη Ν.Ερυθραία.

Link to comment
Share on other sites

soevan07 οταν εψαχνα παιδιατρο ομοιοπαθητικο κοντα στην περιοχη μου ειχα βρει την συγκεκριμενη στην Νεα Σμυρνη κ εναν αλλον στον Αλιμο αλλα μου εξηγησαν οι κοπελες οτι δεν χρειαζεται να ειναι παιδιατρος αρκει να ειναι καλος ο ομοιοπαθητικος.Νομιζω οτι ο Κυβελλος πρεπει να ειναι καρδιολογος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

soevan07 οταν εψαχνα παιδιατρο ομοιοπαθητικο κοντα στην περιοχη μου ειχα βρει την συγκεκριμενη στην Νεα Σμυρνη κ εναν αλλον στον Αλιμο αλλα μου εξηγησαν οι κοπελες οτι δεν χρειαζεται να ειναι παιδιατρος αρκει να ειναι καλος ο ομοιοπαθητικος.Νομιζω οτι ο Κυβελλος πρεπει να ειναι καρδιολογος

 

Έλεγα μήπως καταργούσα τελείως τον κλασσικό παιδίατρο για το δεύτερο μωρό....:?

 

.....γιαυτό το σκέφτομαι!

 

Για αυτή στην Νέα Σμύρνη έχεις ακούσει καλά κι εσύ?

H 4-U μου είπε οτι είναι πολύ ευχαριστημένη!

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ειχα παει,οταν ψαχνομουν μου ειχαν πει γι αυτους τους δυο,σιγορα θα πηγαινει καποια κοπελα,να ξερεις οτι οι ομοιοπαθητικοι παιδιατροι δεν γραφουν στο βιβλιαριο του παιδιου,πηγε ενας συναδελφος σε παιδιατρο ομοιοπαθητικο κ του ειπε οτι ειναι αγραφος νομος να μην γραφουμε στο βιβλιαριο για να μην εχετε προβλημα εσεις.ΚΟΥΛΟ????? κι ομως ετσι τους ειπε

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ειχα παει,οταν ψαχνομουν μου ειχαν πει γι αυτους τους δυο,σιγορα θα πηγαινει καποια κοπελα,να ξερεις οτι οι ομοιοπαθητικοι παιδιατροι δεν γραφουν στο βιβλιαριο του παιδιου,πηγε ενας συναδελφος σε παιδιατρο ομοιοπαθητικο κ του ειπε οτι ειναι αγραφος νομος να μην γραφουμε στο βιβλιαριο για να μην εχετε προβλημα εσεις.ΚΟΥΛΟ????? κι ομως ετσι τους ειπε

 

 

Δεν νομιζω πως ισχυει κατι τέτοιο, τι εννοείς ακριβώς? Τι να σου γραψει δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

Ενας συναδελφος πηγε σε μια ομοιοπαθητικο παιδιατρο στα Κατω Πατησια κ του ειπε οτι καλυτερο ειναι να μην γραψει εκεινη στο βιβλιαριο του παιδιου,του ειπε μαλιστα οτι ξερει τον κλασσικο γιατρο κ οτι ειναι πολυ καλος,κ οτι οι ομοιοπαθητικη δεν γραφουν στο βιβλιαριο κ ειναι για καλο των γονιων,οπως του ειπε κι να μην λεει σε κανεναν οτι δεν κανει εμβολια στο παιδι.

Link to comment
Share on other sites

Ενας συναδελφος πηγε σε μια ομοιοπαθητικο παιδιατρο στα Κατω Πατησια κ του ειπε οτι καλυτερο ειναι να μην γραψει εκεινη στο βιβλιαριο του παιδιου,του ειπε μαλιστα οτι ξερει τον κλασσικο γιατρο κ οτι ειναι πολυ καλος,κ οτι οι ομοιοπαθητικη δεν γραφουν στο βιβλιαριο κ ειναι για καλο των γονιων,οπως του ειπε κι να μην λεει σε κανεναν οτι δεν κανει εμβολια στο παιδι.

 

 

Μα αν ειναι παιδιατρος μπορει να γραψει ανετα στο βιβλιαριο. Η σφραγιδα του ομοιοπαθητικου παιδιατρου γραφει παιδιατρος ταδε οχι ομοιοπαθητικος παιδιατρος. Δεν μπορει να ισχυει για τους παιδιατρους αυτο που λες. Ο δικος μου που ειναι και ομοιοπαθητικος γραφει στο βιβλιαριο του παιδιου μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ενας συναδελφος πηγε σε μια ομοιοπαθητικο παιδιατρο στα Κατω Πατησια κ του ειπε οτι καλυτερο ειναι να μην γραψει εκεινη στο βιβλιαριο του παιδιου,του ειπε μαλιστα οτι ξερει τον κλασσικο γιατρο κ οτι ειναι πολυ καλος,κ οτι οι ομοιοπαθητικη δεν γραφουν στο βιβλιαριο κ ειναι για καλο των γονιων,οπως του ειπε κι να μην λεει σε κανεναν οτι δεν κανει εμβολια στο παιδι.

 

Δεν το καταλαβαίνω αυτό.

 

Πιστεύω ότι πρέπει να στηρίζουμε τις επιλογές μας. Κι αν είναι επιλογή μας να μην εμβολιάσουμε το παιδί, γιατί να μη γράφεται?

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μα αν ειναι παιδιατρος μπορει να γραψει ανετα στο βιβλιαριο. Η σφραγιδα του ομοιοπαθητικου παιδιατρου γραφει παιδιατρος ταδε οχι ομοιοπαθητικος παιδιατρος. Δεν μπορει να ισχυει για τους παιδιατρους αυτο που λες. Ο δικος μου που ειναι και ομοιοπαθητικος γραφει στο βιβλιαριο του παιδιου μου.

 

Μπορεί να έχει να κάνει με τον γιατρό......

 

natty26 κι εσύ στον Χριστόπουλο πας;

Link to comment
Share on other sites

Μα αν ειναι παιδιατρος μπορει να γραψει ανετα στο βιβλιαριο. Η σφραγιδα του ομοιοπαθητικου παιδιατρου γραφει παιδιατρος ταδε οχι ομοιοπαθητικος παιδιατρος. Δεν μπορει να ισχυει για τους παιδιατρους αυτο που λες. Ο δικος μου που ειναι και ομοιοπαθητικος γραφει στο βιβλιαριο του παιδιου μου.

 

Και μας η ομοιοπαθητικός που έπαιρνα το γιο μου (γενική όχι παιδίατρος) έγραφε κανονικά στο βιβλιάριο!

Και εννοείται ότι και ο ομοιοπαθητικός παιδίατρος γράφει στο βιβλιάριο της μικρής.

 

Στα εμβόλια εννοείται ότι δεν έγραψε κανένας οτιδήποτε γιατί δεν κάναμε κανένα.

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Δεν το καταλαβαίνω αυτό.

 

Πιστεύω ότι πρέπει να στηρίζουμε τις επιλογές μας. Κι αν είναι επιλογή μας να μην εμβολιάσουμε το παιδί, γιατί να μη γράφεται?

 

Τα σχολεία ζητάνε φωτοτυπία το βιβλιάριο

για να δουν εαν έχεις κάνει όλα τα εμβόλια!!

 

Εμας το Σεπτέμβρη που ξεκίνησε η κόρη μου τον παιδικό

μας το ζήτησαν!

 

Είναι υποχρεωμένοι απο το υπουργείο.

Link to comment
Share on other sites

Τα σχολεία ζητάνε φωτοτυπία το βιβλιάριο

για να δουν εαν έχεις κάνει όλα τα εμβόλια!!

 

Εμας το Σεπτέμβρη που ξεκίνησε η κόρη μου τον παιδικό

μας το ζήτησαν!

 

Είναι υποχρεωμένοι απο το υπουργείο.

 

Εσύ όμως, δεν είσαι υποχρεωμένη να το εμβολιάσεις. Είσαι καλλυμένη από το νόμο.

 

Υπάρχει ανάλογο τόπικ εδώ. Δε θημάμαι που, αν ψάξεις σίγουρα θα το βρεις.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σοφία δεν είναι έτσι τα πράγματα ακριβώς.

Κανένας δεν μπορεί να σε υποχρεώσει να εμβολιάσεις το παιδί σου.

Δεν διάβασες μάλλον το θέμα "Εμβόλια και Ασφάλεια" γι' αυτό και ανησυχείς τόσο να μην κολλήσει το μικρό τίποτα.

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια θα τον ξανα ρωτησω να σας το επιβεβαιωσω,αλλα τωρα που το σκεφτομαι ουτε σε εμενα γραφει ο δικος μου,ενω παντα τα περνω μαζι μου,επισης ποτε δεν τα εχει ζυγισει ουτε μετρησεις(υψος)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια θα τον ξανα ρωτησω να σας το επιβεβαιωσω,αλλα τωρα που το σκεφτομαι ουτε σε εμενα γραφει ο δικος μου,ενω παντα τα περνω μαζι μου,επισης ποτε δεν τα εχει ζυγισει ουτε μετρησεις(υψος)

 

και εγω το σκεφτομουν αυτο, πως δεν τον ζυγιζει δηλαδη κλπ, αλλα μετα σκέφτηκα αν το παιδακι ειναι ενταξει, τοτε τι τις θέλουμε τις μετρησεις? :P

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...