Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΗ? ΤΗΝ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ???


Recommended Posts

natty26 να σου πω γιατι χρεαζεται, στο βιβλιαριο του γιου μου εχει να γραψει παιδιατρος απο τοτε που ηταν 9μηνων τωρα ειναι 21μηνων,οταν πηρα τον ομοιοπαθητικο μου ειπε δωστου ντεπον κ δεν ηξερα ποσα κιλα ηταν,του εδωσα κατα προσεγγιση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

και εγω το σκεφτομουν αυτο, πως δεν τον ζυγιζει δηλαδη κλπ, αλλα μετα σκέφτηκα αν το παιδακι ειναι ενταξει, τοτε τι τις θέλουμε τις μετρησεις? :P

 

Natty πώς γίνεται τα δικά μου να τα ζυγίζει και να τα μετράει ο Χριστόπουλος;

Επίσης τη μικρή πάντα την εξετάζει κανονικά.

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που τον ρωτησα παλι τα ιδια μου ειπε,να διορθωσω κατι δεν ειναι στα Κατω Πατησια αλλα την Πατησιων

 

κουφο!

 

Ενταξει παντως δεν χρειαζεται νομιζω και πολυ μυαλο να σκεφτεις πως ενας παιδιατρος μπορεί να βαλει τη σφραγιδα του στο βιβλιαριο!!:P

Link to comment
Share on other sites

natty26 να σου πω γιατι χρεαζεται, στο βιβλιαριο του γιου μου εχει να γραψει παιδιατρος απο τοτε που ηταν 9μηνων τωρα ειναι 21μηνων,οταν πηρα τον ομοιοπαθητικο μου ειπε δωστου ντεπον κ δεν ηξερα ποσα κιλα ηταν,του εδωσα κατα προσεγγιση.

 

Δικιο εχεις, αλλά απλα εγω τον βαζω στη δικια μας ζυγαρια!

Link to comment
Share on other sites

Natty πώς γίνεται τα δικά μου να τα ζυγίζει και να τα μετράει ο Χριστόπουλος;

Επίσης τη μικρή πάντα την εξετάζει κανονικά.

 

Δεν ξερω, ισως γιατι εγω ξεκινησα το μικρο οταν ηταν ηδη 11 μηνων ! Μπορει τα πιο μικρα να τα ζυγιζει, δεν ξερω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σοφία δεν είναι έτσι τα πράγματα ακριβώς.

Κανένας δεν μπορεί να σε υποχρεώσει να εμβολιάσεις το παιδί σου.

Δεν διάβασες μάλλον το θέμα "Εμβόλια και Ασφάλεια" γι' αυτό και ανησυχείς τόσο να μην κολλήσει το μικρό τίποτα.

 

Μμμμ, για να πάω και απο εκεί μια βόλτα

να τους πρήξω και αυτούς λιγάκι! :mrgreen:

 

(Δεν βλέπω να κάνω καμιά δουλειά σήμερα!!.......:roll:)

Link to comment
Share on other sites

Κοντευω να σκασω γυρισα απο τον ωρλ κ μου ειπε οτι η μικρη εχει υγρο στ αφτι κ πρεπει να παρει αντιβιωση για 15μερες, του ειπα οτι κανουμε ομοιοπαθητικη κι αν υπαρχει τροπος να την αποφυγουμε,κ μου ειπε με τιποτα,Θα παρω τωρα τηλ τον Κυβελλο να δω τι θα μου πει

Link to comment
Share on other sites

Μολις μιλησα με τον Κυβελλο κ μου ειπε να δωσω 5μερες σιλικατ(εαν το λεω σωστα)κ να την παω να την ξανα δει ο ωρλ,του ειπα να την παω να την δω κ μου ειπε καλυτερα να την δει ο ωρλ.Το θεμα ειναι οτι αυριο εχω ραντεβου ξανα στον ωρλ για να δει την ακτινογραφια που μου ειπε οτι θελει να βγαλω στην μικρη,για να δουμε εαν εχει κρεατακια.Θα με ρωτησει στανταρ εαν ξεκινησα την αντιβιωση γιατι με ειδε πολυ αρνητικη κ μου ελεγε ΠΡΕΠΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΑΕΙ ΧΕΙΟΥΡΓΕΙΟ εαν δεν την δωσω.Και ειναι κριμα ρε γαμ@το να εχω κανει τα παντα για να μην παρει αντιβιωση,κ να την παρει τωρα, που ουτε καν ποναει.

Link to comment
Share on other sites

ρε Vann αν περιμένεις λίγες μέρες να δεις πως θα πάει με το ομοιοπαθητικό; για να σου πει ο Κυβέλλος να μην πάρεις την αντιβίωση δεν θα είναι τόσο σοβαρό...δεν βλέπεις σε εμας που είπε χωρίς δισταγμό να το πάρουμε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δηλαδη εκανε υποτροπη και μαλιστα τοσο σοβαρη που σου ειπε αμεσως για αντιβιωση??και χωρις κανενα αλλο συμπτωμα??περιεργο δεν ειναι??και εγω θα σου ελεγα να περιμενεις λιγακι...γιατι δεν την πας και σε κανενα αλλο γιατρο να εκτιμησει και αυτος την κατασταση...χαλι βεβαια τα περα δωθε, αλλα λεω μηπως απλα επεσες σε υπερβολικο ωρλ...

Link to comment
Share on other sites

Η πεθερά μου έχει θέμα με τη μέση της. Από τις εξετάσεις που έχει κάνει ως τώρα, φάνηκε πως έχει μετατόπιση σπονδύλου με συνέπεια ο σπόνδυλος να πιέζει κάποιο κεντρικό νεύρο. Αυτό την κάνει να πονάει συνεχώς και πλέον ούτε και οι φυσιοθεραπείες που κάνει κατά καιρούς την ανακουφίζουν. Πήγε σε δύο μεγαλογιατρούς από τους οποίους ο ένας της είπε να κάνει χειρουργείο (χοντρά χοντρά 10 χιλιάρικα που είναι πολλά λεφτά, άσε που φοβάται κιόλας μη μείνει παράλυτη) και ο άλλος της είπε να το πολεμήσει με φυσιοθεραπεία. Πλέον σκεφτόμαστε να δοκιμάσει την ομοιπαθητική. Τι λέτε, θα γίνει τίποτα? Τουλάχιστον να ανακουφιστεί από τους πόνους ρε γμτ. Το όλο θέμα την έχει ρίξει πολύ ψυχολογικά και παίρνει και ηρεμηστικά για να κοιμηθεί κάθε βράδυ. Μ'αυτά που ξέρετε εσείς και με την εμπειρία σας, θα γίνει κάτι ή να κοιτάξουμε να την πείσουμε για χειρουργείο?

και εγώ κυρίως για οστεοπαθητικό θα έλεγα. ίσως και yoga ή shiatsu.

 

σίγουρα και η ομοιοπαθητική καθώς και ο βελονισμός μπορεί να βοηθήσει στην ανακούφιση από τους πόνους.

πᾶν μέτρον ἄριστον

Link to comment
Share on other sites

Μα αν ειναι παιδιατρος μπορει να γραψει ανετα στο βιβλιαριο. Η σφραγιδα του ομοιοπαθητικου παιδιατρου γραφει παιδιατρος ταδε οχι ομοιοπαθητικος παιδιατρος. Δεν μπορει να ισχυει για τους παιδιατρους αυτο που λες. Ο δικος μου που ειναι και ομοιοπαθητικος γραφει στο βιβλιαριο του παιδιου μου.

 

Natty πώς γίνεται τα δικά μου να τα ζυγίζει και να τα μετράει ο Χριστόπουλος;

Επίσης τη μικρή πάντα την εξετάζει κανονικά.

 

Ακριβως ετσι κι εμεις.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μολις μιλησα με τον Κυβελλο κ μου ειπε να δωσω 5μερες σιλικατ(εαν το λεω σωστα)κ να την παω να την ξανα δει ο ωρλ,του ειπα να την παω να την δω κ μου ειπε καλυτερα να την δει ο ωρλ.Το θεμα ειναι οτι αυριο εχω ραντεβου ξανα στον ωρλ για να δει την ακτινογραφια που μου ειπε οτι θελει να βγαλω στην μικρη,για να δουμε εαν εχει κρεατακια.Θα με ρωτησει στανταρ εαν ξεκινησα την αντιβιωση γιατι με ειδε πολυ αρνητικη κ μου ελεγε ΠΡΕΠΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΑΕΙ ΧΕΙΟΥΡΓΕΙΟ εαν δεν την δωσω.Και ειναι κριμα ρε γαμ@το να εχω κανει τα παντα για να μην παρει αντιβιωση,κ να την παρει τωρα, που ουτε καν ποναει.

Πάρε την σίλικα και πήγαινε σε 5 μέρες να δει την σκτινογραφία. Πες του εν τω μεταξύ, ξεκίνησα την αντιβίωση που μου είπατε. Επειδή έχω αγωνία, δεν το κοιτάτε το αυτάκι του αν έχει βελτιωση?

Η΄πας σε άλλον ωρλ.

Άκου τη συμβουλή μου και μην τους πολυλες για την ομοιοπ. Θα σε αγχώνουν περισσότερο από ό,τι πρέπει μόνο και μόνο για να σιγουρευτούν ότι θα πάρεις το χημικό φάρμακο. Περαστικά σας βρε Vann!

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα η μικρη μου δεν ποναει καθολου απλα δεν ακουει,εγω περιμενα να μου πει οτι εχει κερι μεσα στο αφτι οχι υγρο,αφου του ειπα του ωρλ μ αυτα που μου ειπες κουφαθηκα εγω.Παντως μου εξηγησε οτι εαν δεν παρει την αντιβιωση μπορει να χρειαστει να κανει χειρουργειο,πηγα τωρα το πρωι κ πηρα τα ομοιοπαθητικα,το κακο ειναι οτι μου αρρωστησε χθες τα ξημερωματα εκανε 2φορες εμετο,της εδωσα 2καψουλες αρσενικουμ απο μονη μου,γιατι την προηγουμενη φορα αυτα μου ειχε δωσει ο Κυβελλος.Θα παρω τωρα το πρωι ξανα τον ωρλ κ θα του πω οτι δεν μπορω να ξεκινησω την αντιβιωση λογω γαστρεντεριτιδας,κ θα κλεισω ραντεβου την Δευτερα να ξαναπαμε μαζι με την ακτινογραφια που μου ζητησε.Ελπιζω να εχει το θαυμα του το ομοιοπαθητικο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμεις γυρισαμε πριν ωρα απο τον Κυβελλο και τελικα μπορουμε να πουμε οτι ο μικρος μας βγηκε νικητης, οπως ειπε και ο γιατρος, απο την πρωτη του μαχη-ωτιτιδα-...ευτυχως ολα πηγαν καλα και το υγρο υποχωρησε αρκετα...η γενικη του εικονα ειναι εξαιρετικη...βεβαια τωρα εχουμε τη μικρη μας με ακατεβατο 39,5...εεε ειπε και αυτη μαλλον να δοκιμασει τα ομοιοπαθητικα...αχ τα παιδακια μας...περαστικα σε ολους!

Link to comment
Share on other sites

Περαστικα σας ευχομαι,ολος ο κοσμος ειναι αρρωστος,απο την αλλη εβδομαδα περιμενουν υφεση στις ιωσεις

 

ευχαριστουμε...αντε να μας πεις και εσυ τα ευχαριστα απο Δευτερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Περαστικα σας ευχομαι,ολος ο κοσμος ειναι αρρωστος,απο την αλλη εβδομαδα περιμενουν υφεση στις ιωσεις

 

Το ελπιζω, αν και ο Μαρτης ειναι περιεργος μηνας. Μπορει και να χιονισει!

Ο γιος μου παει παρα πολυ καλα με την αιμορροϊδα, και ο γιατρος ειπε να τον αφησουμε ενα μηνα χωρις φαρμακα να δουμε πως θα παει. Τις τελευταιες μερες τον εχω με βηχα, μπουκωμα και χθες εκανε υψηλο πυρετο απο το πρωι. Μιλησα με το γιατρο αργα το βραδυ και ενω ημουν ησυχη οτι θα μου δωσει κατι απο το ομοιοπαθητικο φαρμακειο που εχω φτιαξει, μου ειπε να του δωσω calcarea carbonica 200ch πρωι βραδυ για το σκ. Για καλη μου τυχη εφημερευει η φαρμακοποιος μας σημερα, οποτε δεν αντιμετωπισαμε προβλημα!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Για καλη μου τυχη εφημερευει η φαρμακοποιος μας σημερα, οποτε δεν αντιμετωπισαμε προβλημα!

Se περίπτωση που δεν βρίσκετε ομοιοπ φαρμακείο, έχετε υπόψη το φαρμακείο που έχουμε εγώ και ο mesastourα. Το οποίο πρέπει μου φαίνεται να ανανεωσουμε, γιατί σίγουρα έχουν προστεθεί και κάποια άλλα φάρμακα στο δικό μου. Επιφυλάσσομαι να ενημερώσω την λίστα...

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχω κ εγω πολυ μεγαλο φαρμακειο εχω μια τσαντα γεματη απο 4καψουλες τουλαχιστον το καθενα,μου ειχε δωσει τοτε ο Κ.οταν ειχα παει πρωτη φορα κ οταν αρρωστησαμε μου εδωσε αλλα 4 φαρμακα που δεν τα ειχαμε, κ πηγα κ αγορασα παραπανω ωστε να τα εχω για ωρα αναγκης.Οποτε χρειαστειτε εδω ειμαι

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...