Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αυχενικη διαφάνεια και διάρκεια! Καλά μας δουλεύουν;;;


Recommended Posts

Όταν λες γρήγορος?Σε ξεπετάει σε 5 λεπτά?Είναι κ λίγο τσιμπημένη η τιμή τους..170 ευρώ μου είπαν

 

Εμένα πάντως για πέντε λεπτά μου φάνηκαν αφού τα έλεγε τόσο γρήγορα που πολλές πληροφορίες μου διέφυγαν. Όταν τελείωσε η εξέταση και βγήκα έξω με πιάσανε νευρικά γέλια γιατί αισθάνθηκα σαν "ξεπέτα", μετά με έπιασε πανικός αν έγινε σωστή δουλειά. Για λίγο σκέφτηκα να επαναλάβω την εξέταση αλλά με απέτρεψε ο άντρας μου...Με καθησύχασε λίγο και το γεγονός ότι στην εξέταση ήταν και ο γυναικολόγος μου που του είχα εμπιστοσύνη. Δεν ξέρω ειλικρινά αν στο δεύτερο θα πάω στον Νικολαίδη ή αν θα ζητήσω από τον γυναικολόγο μου να μου συστήσει κάποιον άλλον. Βέβαια όλοι τον λένε για κορυφή στον τομέα όμως τα σοβαρότερα λάθη οι γιατροί τα κάνουν λόγω ρουτίνας. Συγγνώμη αν σε αγχώνω αλλά απλά καταθέτω πως αισθάνθηκα...

"Ο φανατισμός είναι η μόνη μορφή θέλησης που μπορεί να διαπνέει τους αδύναμους"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 860
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμένα πάντως για πέντε λεπτά μου φάνηκαν αφού τα έλεγε τόσο γρήγορα που πολλές πληροφορίες μου διέφυγαν. Όταν τελείωσε η εξέταση και βγήκα έξω με πιάσανε νευρικά γέλια γιατί αισθάνθηκα σαν "ξεπέτα", μετά με έπιασε πανικός αν έγινε σωστή δουλειά. Για λίγο σκέφτηκα να επαναλάβω την εξέταση αλλά με απέτρεψε ο άντρας μου...Με καθησύχασε λίγο και το γεγονός ότι στην εξέταση ήταν και ο γυναικολόγος μου που του είχα εμπιστοσύνη. Δεν ξέρω ειλικρινά αν στο δεύτερο θα πάω στον Νικολαίδη ή αν θα ζητήσω από τον γυναικολόγο μου να μου συστήσει κάποιον άλλον. Βέβαια όλοι τον λένε για κορυφή στον τομέα όμως τα σοβαρότερα λάθη οι γιατροί τα κάνουν λόγω ρουτίνας. Συγγνώμη αν σε αγχώνω αλλά απλά καταθέτω πως αισθάνθηκα...

 

Και εγώ πίστευα πως θα είναι σχολαστικός..δεν ξέρω τι να κάνω..η γιατρός μου τον εμπιστεύεται πολύ, τον θεωρεί κορυφή!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί η εμπειρία του να του δίνει την πολυτέλεια να είναι γρήγορος αλλά εγώ σαν άπειρη μανούλα θα προτιμούσα μία πιο "αργή" εξέταση. Πάντως και εμένα ο γιατρός μου τον εμπιστεύεται. Δεν ξέρω τι να σου πω, είναι προσωπική απόφαση. Έγω στην δεύτερη εγκυμοσύνη θα συζητήσω με τον γιατρό μου τους ενδοιασμούς μου και θα του ζητήσω μία εναλλακτική.

"Ο φανατισμός είναι η μόνη μορφή θέλησης που μπορεί να διαπνέει τους αδύναμους"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε κοριτσια να ρωτησω εγω κατι???δεν βρηκα θεμα και επειδη εχει σχεση με την αυχενικη θα το ρωτησω εδω για την PAPP-A ποσο πληρωσατε???εμενα μου πηρε 100 ευρω:shock: δεν ξερω αλλα μου φανηκαν πολλαααααααα......εσεις ποσα πληρωσατε???μια φιλη μου μου ειπε καλα σου πηρε εμενα μου πηρε 150 ευρω....αλλα ακουω και κατι 35ευρω που πληρωσαν αλλες και νομιζω με επιασαν κοτσο!!οχι τιποτα αλλο αλλα αν ειναι να μην συνεχισω τις εξετασεις μου στο συγκεκριμενο διαγνωστικο...ευχαριστω

 

 

εγω για το papp-a στο Ελενα εδωσα 74 ευρω και θα παρω περιπου 35 ευρω πισω απο το ικα.οποτε εαν το Ελενα το εχει τοσο που υποτιθεται οτι γενικα εχει καλες τιμες τα 100 ευρω μου φαινονται φυσιολογικα.

 

συμφερει ομως να κανεις και τα 2 στο ιδιο κεντρο εαν υπαρχει η δυνατοτητα, στο λητω ειχα δωσει 120 και για τις 2 εξετασεις (αυχενικη-papp-a).

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

ααααα ενταξει σας ευχαριστω πολυ.....απλα μου φανηκαν πολλα!!και ειπα να ρωτησω μην με πιασαν και κοτσο....!! και παλι ευχαριστω καλη εγκυμοσυνη σε ολες μας κοριτσιααααααα:D

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί η εμπειρία του να του δίνει την πολυτέλεια να είναι γρήγορος αλλά εγώ σαν άπειρη μανούλα θα προτιμούσα μία πιο "αργή" εξέταση. Πάντως και εμένα ο γιατρός μου τον εμπιστεύεται. Δεν ξέρω τι να σου πω, είναι προσωπική απόφαση. Έγω στην δεύτερη εγκυμοσύνη θα συζητήσω με τον γιατρό μου τους ενδοιασμούς μου και θα του ζητήσω μία εναλλακτική.

κατανοώ όσα λές αλλά το να ζητήσεις εναλλακτική θα πεί ότι θα βρείς χειρότερη εναλλακτική, γιατί είναι ο εφευρέτης της μεθόδου και όπως και να το κάνουμε άλλο αυτός που το εφήυρε άλλο αυτός που το διδάχτηκε από αυτόν να το εφαρμόσει...

Εγώ θα πήγαινα στον Νικολαίδη με κλειστά μάτια κι ας έκανε 5''.

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

κατανοώ όσα λές αλλά το να ζητήσεις εναλλακτική θα πεί ότι θα βρείς χειρότερη εναλλακτική, γιατί είναι ο εφευρέτης της μεθόδου και όπως και να το κάνουμε άλλο αυτός που το εφήυρε άλλο αυτός που το διδάχτηκε από αυτόν να το εφαρμόσει...

Εγώ θα πήγαινα στον Νικολαίδη με κλειστά μάτια κι ας έκανε 5''.

 

Νομίζω πως θα πάω στον Νικολαίδη τελικά!Σκεφτόμουν και τον Πιλάλη που είχες πεί ότι είναι καλός, αλλά ο Νικολαίδης έρχεται στην πόλη μου και δεν θα χρειαστεί να πάω Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες γρήγορος?Σε ξεπετάει σε 5 λεπτά?Είναι κ λίγο τσιμπημένη η τιμή τους..170 ευρώ μου είπαν

Εμένα εκανε κανα 10λεπτο αλλά εχω και διδυμα... Τι να πω, ολα τα κοιτούσε αλλά τα ελεγε τοσο γρηγορα που κι εγώ ενιωσα περιεργα!! Κι εδωσα και 210Ε. Τωρα τη β έπιπεδου πάλι σ αυτόν θα την κάνω βέβαια. Τον εμπιστευομαι και πάω "συστημένη"...

 

κατανοώ όσα λές αλλά το να ζητήσεις εναλλακτική θα πεί ότι θα βρείς χειρότερη εναλλακτική, γιατί είναι ο εφευρέτης της μεθόδου και όπως και να το κάνουμε άλλο αυτός που το εφήυρε άλλο αυτός που το διδάχτηκε από αυτόν να το εφαρμόσει...

Εγώ θα πήγαινα στον Νικολαίδη με κλειστά μάτια κι ας έκανε 5''.

Δεν ειναι ο εφευρέτης, ειναι συνωνυμία!! Αυτός λεγεται Πετρος στο ονομα. Απλά ειναι κι αυτος πολύ γνωστός και πιστοποιημένος ...

Πάντως πολλές τον μπερδεύουν και δεν ξέρω μηπως και το οτι ειναι τοσο γνωστός εχει να κάνει ΚΑΙ με το όνομα του! Οχι μονο με αυτό βεβαια γιατί απ΄οτι ξέρω ειναι πολύ ενημερωμένος πάει σε συνέδρια και τέτοια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Δεν ειναι ο εφευρέτης, ειναι συνωνυμία!! Αυτός λεγεται Πετρος στο ονομα.

ε μα λέω κι γω! Ποιός τη χάρη μας αν ερχόταν ο Νικολαίδης (ο αυθεντικός) επαρχεία να κάνουμε αυχενική διαφάνεια :rolleyes:

Πως νομίζω ότι έτσι διάβασα παραπάνω όμως?

Τότε ποιός ο λόγος ναπάει κανείς σε ένα, ναι μεν πιστοποιημένο ιατρό, που όμως δεν είναι διεξοδικός και δεν αφήνει ικανοποιημένο τον πελάτη?

Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα βεβαια.

Να προτείνω για άλλη μια φορά τον κ. Πιλάλη (Αθήνα), που ήταν στην ομάδα του εφευρέτη της μεθόδου. (και δώσαμε 100 ευρώ αν δεν απατώμαι)

Καλές αυχενικές σε όλες!

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως θα πάω στον Νικολαίδη τελικά!Σκεφτόμουν και τον Πιλάλη που είχες πεί ότι είναι καλός, αλλά ο Νικολαίδης έρχεται στην πόλη μου και δεν θα χρειαστεί να πάω Αθήνα.
Κοίτα ζύγισε τα και εσύ ξέρεις, αν υπερτερεί η ανάγκη σου να είναι πιο σχολαστικός ο άλλος της απόστασης τότε δε χάνεις κάτι να δοκιμάσεις Αθήνα.

Από την άλλη είναι μεγάλη δουλειά να έχεις πιστοποιημένο κέντρο στα πόδια σου και να μη ξεπαραδιαστείς στα εισητήρια...

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια να ρωτησω εγω κατι???δεν βρηκα θεμα και επειδη εχει σχεση με την αυχενικη θα το ρωτησω εδω για την PAPP-A ποσο πληρωσατε???εμενα μου πηρε 100 ευρω:shock: δεν ξερω αλλα μου φανηκαν πολλαααααααα......εσεις ποσα πληρωσατε???μια φιλη μου μου ειπε καλα σου πηρε εμενα μου πηρε 150 ευρω....αλλα ακουω και κατι 35ευρω που πληρωσαν αλλες και νομιζω με επιασαν κοτσο!!οχι τιποτα αλλο αλλα αν ειναι να μην συνεχισω τις εξετασεις μου στο συγκεκριμενο διαγνωστικο...ευχαριστω

 

Εγώ έδωσα 200ευρώ σε πιστοποιημένο γιατρό για όλα. Δηλ. αυχενική, ΡΑΡΡ-Α και CD με φωτογραφίες. Με απόδειξη. Αθήνα, Ν.Ψυχικό.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα ζύγισε τα και εσύ ξέρεις, αν υπερτερεί η ανάγκη σου να είναι πιο σχολαστικός ο άλλος της απόστασης τότε δε χάνεις κάτι να δοκιμάσεις Αθήνα.

Από την άλλη είναι μεγάλη δουλειά να έχεις πιστοποιημένο κέντρο στα πόδια σου και να μη ξεπαραδιαστείς στα εισητήρια...

 

Καλά που έχω και εσάς και μου ανοίγετε τα μάτια, τελικά ο Νικολαίδης δεν είναι ο γνωστός αλλά κάποιος άλλος με το ίδιο επίθετο:shock::shock::shock:

Θα με τρελάνουν, χρησιμοποιούν το όνομα και όποιος τσιμπήσει τσίμπησε!Α και το κέντρο δεν ξέρω αν είναι πιστοποιημένο...Dimmi μου ευχαριστώ για τις πληροφορίες σου, να σαι καλά!Τελικά έκλεισα ραντεβού 4/1 στον Πιλάλη!:roll:Έχω αγωνία...πως θα περάσει ο καιρός???:?::?::?:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικά συμφωνεί και η γιατρός μου ότι ο Πιλάλης είναι κορυφή, μου είπε μάλιστα οτι τον θεωρεί από τους καλύτερους υπερηχογραφιστές στην Ελλάδα!ουφ άντε να έρθει η ώρα, με έχει φάει το άγχος!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα .

Μολις εκανα την εξετασει .Στης μετρησεις ολα καλα ειπε ο γιατρος .Εκανα κ τη εξετασει αιματος .Την αλλη εβδομαδα θα παρω απαντηση .

Τι λετε ..υπαρχη περιπτωση να μην βγει καλα ??

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω κατι ποσα και τρελαθηκα .

Εγω πληρωσα 5 ευρω επισκεψη και 8 υπεριχο .Την εξετασει αιματος την εκανα σε ιδιωτη γιατι στο νοσοκομιο δεν την κανουνε .Η εξετασει αιματος κανει 60 ευρω .

Link to comment
Share on other sites

Καλά που έχω και εσάς και μου ανοίγετε τα μάτια, τελικά ο Νικολαίδης δεν είναι ο γνωστός αλλά κάποιος άλλος με το ίδιο επίθετο:shock::shock::shock:

Θα με τρελάνουν, χρησιμοποιούν το όνομα και όποιος τσιμπήσει τσίμπησε!Α και το κέντρο δεν ξέρω αν είναι πιστοποιημένο...Dimmi μου ευχαριστώ για τις πληροφορίες σου, να σαι καλά!Τελικά έκλεισα ραντεβού 4/1 στον Πιλάλη!:roll:Έχω αγωνία...πως θα περάσει ο καιρός???:?::?::?:

Nikolaidis μαιμου δηλαδή :lol: Πως είναι οι μίμοι ένα πράγμα LOL θα τρελαθούμε πιά βρε κορίτσια :D

Πλησιάζει η 4η του Γενάρη, υπομονή!

 

Τελικά συμφωνεί και η γιατρός μου ότι ο Πιλάλης είναι κορυφή, μου είπε μάλιστα οτι τον θεωρεί από τους καλύτερους υπερηχογραφιστές στην Ελλάδα!ουφ άντε να έρθει η ώρα, με έχει φάει το άγχος!

πολύ χαίρομαι που είναι και γνωστός, δεν πάει τσάμπα τόσο ζούληγμα :lol:

κι γω πρίν κάθε υπέρηχο στην τσίτα ήμουν, θα ανταμειφθείς μετά τον υπέρηχο με γαλήνη και ηρεμία!

Κάνει εξονυχηστική εξέταση και το χαρτί που υπογράφει λέει επακριβώς τί προβλέπει ο υπέρηχος του και τί όχι. Δεν σου αφήνει αμφιβολίες και ηρεμέις (όσο γίνεται).

 

Ο,τι κι αν έχει το μωράκι θα στο βρεί, εμάς μέχρι ότι έχει και ίσια πόδια μας είπε από την θέση των αστραγάλων. Ευτυχώς δεν βρήκε κανένα μα κανένα αρνητικό, εύχομαι και σε σας τα καλύτερα!

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Nikolaidis μαιμου δηλαδή :lol: Πως είναι οι μίμοι ένα πράγμα LOL θα τρελαθούμε πιά βρε κορίτσια :D

Πλησιάζει η 4η του Γενάρη, υπομονή!

 

 

πολύ χαίρομαι που είναι και γνωστός, δεν πάει τσάμπα τόσο ζούληγμα :lol:

κι γω πρίν κάθε υπέρηχο στην τσίτα ήμουν, θα ανταμειφθείς μετά τον υπέρηχο με γαλήνη και ηρεμία!

Κάνει εξονυχηστική εξέταση και το χαρτί που υπογράφει λέει επακριβώς τί προβλέπει ο υπέρηχος του και τί όχι. Δεν σου αφήνει αμφιβολίες και ηρεμέις (όσο γίνεται).

 

Ο,τι κι αν έχει το μωράκι θα στο βρεί, εμάς μέχρι ότι έχει και ίσια πόδια μας είπε από την θέση των αστραγάλων. Ευτυχώς δεν βρήκε κανένα μα κανένα αρνητικό, εύχομαι και σε σας τα καλύτερα!

Ευχαριστώ dimmi, μακάρι τα νέα να είναι ευχάριστα και για μας,καλή χρονιά να έχουμε!

Link to comment
Share on other sites

Nikolaidis μαιμου δηλαδή :lol: Πως είναι οι μίμοι ένα πράγμα LOL θα τρελαθούμε πιά βρε κορίτσια :D

Πλησιάζει η 4η του Γενάρη, υπομονή!

Κορίτσια εγω το ανέφερα οτι ειναι συνωνυμία απλά για να μην μπερδευτούν κάποιες κοπέλες... Δε θα ηθελα να γραφουμε σα να ειναι κανας γιατρουδάκος της κακιάς ωρας...:roll: Γιατί και αυτός ειναι πολύ καλός, και πιστοποιημένος και εμπειρος, και απ οσο ξέρω ενημερώνεται συνεχώς σε συνέδρια κτλ.

Δε μου ειναι τιποτα φυσικά ο άνθρωπος, απλά δε θα θελα να δημιουργηθεί λάθος εντυπωση μιας και πολλες κοπέλες, εγγεγραμμένες και μη, ενημερώνονται απ το φορουμ!

Και αυτό που γραφω,το γραφω χωρις διάθεση "παρατηρησης", οκ dimmi??:P

 

Καλή χρονιά σε όλες που θα μας φερει υγειέστατα μωράκια!!!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγω το ανέφερα οτι ειναι συνωνυμία απλά για να μην μπερδευτούν κάποιες κοπέλες... Δε θα ηθελα να γραφουμε σα να ειναι κανας γιατρουδάκος της κακιάς ωρας...:roll: Γιατί και αυτός ειναι πολύ καλός, και πιστοποιημένος και εμπειρος, και απ οσο ξέρω ενημερώνεται συνεχώς σε συνέδρια κτλ.

Δε μου ειναι τιποτα φυσικά ο άνθρωπος, απλά δε θα θελα να δημιουργηθεί λάθος εντυπωση μιας και πολλες κοπέλες, εγγεγραμμένες και μη, ενημερώνονται απ το φορουμ!

Και αυτό που γραφω,το γραφω χωρις διάθεση "παρατηρησης", οκ dimmi??:P

 

Καλή χρονιά σε όλες που θα μας φερει υγειέστατα μωράκια!!!!:D:D:D

 

Δεν με ενδιαφέρει τί κάνει ο εκάστοτε Νικολαιδης καλή μου, εφόσον δεν είναι ο εφευρέτης της μεθόδου και ξεκαθαρίστηκε αυτό ώστε όντως να μην υπάρχει παραπληροφόρηση στο φόρουμ ;)

Καλούς υπερήχους να έχουμε, άντε και στο doppler όλες με το καλό!

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, πάντως υπάρχει Νικολαϊδης που κάνει υπερήχους και είναι πιστοποιημένος, δεν έχει καμία σχέση με τον Κύπρο Νικολαϊδη, αλλά έχω ακούσει ότι είναι πολύ καλός. Μάλιστα συνεργάζεται με ένα γνωστό ιδιωτικό μαιευτήριο στην Πάτρα, όπου κατεβαίνει συγκεκριμένες μέρες και κάνει τις εξετάσεις. Είναι πολύ καλός ο άνθρωπος, μην τρελαθούμε κιόλας!!! Και το λέω εγώ που δεν είχα πάει σ' εκείνον γιατί το μαιευτήρας μου συνεργάζεται με τον Μακάριο Ελευθεριάδη...

Επίσης η άποψη ότι από το χρόνο εξαρτάται η ποιότητα της αυχενικής δεν είναι διόλου επιστημονική... Εξαρτάται από τη θέση του εμβρύου και η εξέταση μπορεί να πραγματοποιηθεί με επιτυχία μέσα σε λίγα λεπτά...

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενδιαφέρει τί κάνει ο εκάστοτε Νικολαιδης καλή μου, εφόσον δεν είναι ο εφευρέτης της μεθόδου και ξεκαθαρίστηκε αυτό ώστε όντως να μην υπάρχει παραπληροφόρηση στο φόρουμ ;)

Καλούς υπερήχους να έχουμε, άντε και στο doppler όλες με το καλό!

Καλά εννοείται δε μας ενδιαφέρει!!!!! Αλίμονο! Απλά δεν ειναι Νικολαίδης μαιμού, κι αυτόν έτσι ετυχε να τον λένε τον άνθρωπο, τι να κάνουμε!:roll:

Ας μην το ανλύσουμε άλλο, μακάρι όλες οι αυχενικες να βγαίνουν άψογες σε όλα τα κορίτσια!

Και ναι, με το καλό το doppler! αν κι εγώ εχω ακομα τη Β'επιπεδου να κάνω..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...