Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καταστήματα με είδη βάφτισης


renik

Recommended Posts

Άλλη ερώτηση: έχετε υπόψη σας κάποιο μαγαζί με πρώτες ύλες που να έχει απλά καρώ πουγκάκια σε χαρούμενα χρώματα (κόκκινο, κίτρινο, πορτοκαλί, λαχανί) και όχι μόνο ροζ ή γαλάζια;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κι εγω την ιδια αγωνια ειχα, αλλα με διαβεβαιωσαν απο το ανθοπωλειο οτι εχει η εκκλησια. εγω ειχα βρει μονο να αγορασω με 30-35 ευρω! κι αντε και τα δινεις, μετα τι το κανεις; βαση για ομπρελλα παραλιας; χαχα! μην ανησυχεις. κατα 99% θα εχουν στην εκκλησια.

 

εντιτ, τωρα ειδα οτι τα μικρακια μας ειναι σχεδον συνομηλικα!

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα,τον Σεπτέμβρη βαπτίζουμε το κοριτσάκι μας.Θέλω λοιπόν να φτιάξω μόνη μου τις μπομπονιέρες.Έχω καταλήξει οτι θα είναι κουτάκι δεμένη με δερματάκι.Θέλω στο δερματάκι να περάσω ενα μικρό κρεμαστό.Στο site an agapas έχει κάποιες μπομπονιέρες σαν και αυτή που σας περιγράφω με ενα μικρό swarovski.Μήπως κάποια κοπέλα το έχει εντοπίσει που το πουλάνε?

Link to comment
Share on other sites

θες να ειναι swarovski απαραιτητα; γιατι μπορεις να βαλεις ενα πιο οικονομικο κρυσταλλακι και το αποτελεσμα να ειναι ιδιο αισθητικα. αν εισαι απο Αθηνα, μπορεις να πας εκει που πηγα εγω για τα υλικα των μαρτυρικων μου. λεγεται "Ταξιαρχης" και ειναι πισω απο το Μοναστηρακι, Μιλτιαδου 5. βασικα αυτος εχει υλικα για κοσμηματα και μπορεις να βρεις και φθηνα και ακριβα πραγματα. υπαρχουν κι αλλα παρομοια μαγαζια εκει γυρω, αλλα δεν τα θυμαμαι τωρα.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που βάζουν στις μπομπονιέρες δεν είναι ούτως ή άλλως swarovski,μια και η τιμή του δεν το επιτρέπει,αλλά και θα κινδύνευαν να γίνουν κομμάτια,αν ακουμπούσε απότομα το ένα το άλλο μέσα στα καλάθια.Αυτά που ψάχνεις είναι τύπου swarovski και θα τα βρεις σε όλα τα καταστήματα που έχουν υλικά για κόσμημα και σε κάποια ιντερνετικά μαγαζιά με είδη βάφτισης.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα,τον Σεπτέμβρη βαπτίζουμε το κοριτσάκι μας.Θέλω λοιπόν να φτιάξω μόνη μου τις μπομπονιέρες.Έχω καταλήξει οτι θα είναι κουτάκι δεμένη με δερματάκι.Θέλω στο δερματάκι να περάσω ενα μικρό κρεμαστό.Στο site an agapas έχει κάποιες μπομπονιέρες σαν και αυτή που σας περιγράφω με ενα μικρό swarovski.Μήπως κάποια κοπέλα το έχει εντοπίσει που το πουλάνε?

Σε καρδιά το θέλεις?Δεν κατάλαβα ποια μπομπονιέρα λες!

Εχει στο ebay καρδιές:http://cgi.ebay.co.uk/10x10mm-crystal-heart-glass-beads-x-5-Swarovski-style-/280692708154?pt=UK_Crafts_Beads_CA&hash=item415a96d33a

Δεν ξέρω αν είναι καλή η τιμή και πόσο κάνουν στα μαγαζιά!

Co8Lp3.png

 

 

QkL2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια, εχει ψωνισει καμια απο εδω???

http://www.koufeto.com/

εχει ωραια κουφετα και τιμες παρα πολυ καλες....μαλιστα στο τηλ. που μιλησα και με μια κυρια ακουστηκε πολυ εξυπηρετικη και μαλιστα θα κοιταξει μηπως μπορει να μου φτιαξουν σε φιγουρα μαρτσιπαν το δεινοσαυρακι μας....για να δουμε...και τα γλειφιτζουρια ειναι πιο οικονομικα και απο τη Getta, οπου σε αλλο τοπικ τα σαινια ειχαν πει οτι ειναι τα πιο φτηνα...θα ψησω τον αντρα μου να παμε να δοκιμασουμε, μας περιμενει μου ειπε οποτε θελουμε , να παμε να δοκιμασουμε ... για πειτε...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.Στο ιντερνετ δεν βρήκα κάτι παρόμοιο. Μάλλον θα κάνω μια βόλτα στα μαγαζιά της Αθήνας..Πάντως έχει αρκετό τρέξιμο.....

Link to comment
Share on other sites

Στο κεντρο της Αθήνας θα βρεις χαρτί στον Διονυσοπουλο και εκεί γύρω αλλά προς Θεού μην μπεις στη διαδικασία να φτιάξεις κουτί μόνη σου.Ειναι απίστευτη μανούρα.Κουτάκια μπορείς να βρεις απο 0,20 λεπτά και δεν αξιζει να τα φτιάξεις.

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Στο κεντρο της Αθήνας θα βρεις χαρτί στον Διονυσοπουλο και εκεί γύρω αλλά προς Θεού μην μπεις στη διαδικασία να φτιάξεις κουτί μόνη σου.Ειναι απίστευτη μανούρα.Κουτάκια μπορείς να βρεις απο 0,20 λεπτά και δεν αξιζει να τα φτιάξεις.

 

Ευχαριστώ. Δεν έχω σκοπό να φτιάξω μόνη μου τόσα πολλά. Επειδή όμως θέλω να φτιάξω για τα παιδιά ένα αρκετά μεγάλο κουτάκι για να βάλω μικροπράγματα μέσα σκεφτηκα να τα φτιάξω μόνη μου (γύρω στα 30 κομμάτια). Θέλω να είναι γύρω στα 15 Χ 15 τουλάχιστον κια πιστεύω ότι θα τα καταφέρω. Μία δοκιμή που έκανα μου φάνηκε αρκετά εύκολο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια έπεσα πάνω σε μια προσφορά για βαφτιστικά με 149? σε αυτά τα εκπτωτικά site και σας την μεταφέρω μήπως και εξυπηρετεί καμία κοπέλα.

 

http://www.groupon.gr/deals/athens/liana-vaptistika-sidedeal/512822?nlp=&CID=GR_CRM_149_0_0_0&utm_source=Deal_general_newsletter&utm_medium=All_Cities&utm_content=Initial_Version&utm_campaign=Varies

 

Σας συμβουλεύω να διαβάζετε πάρα πολύ προσεχτικά τους όρους των προσφορών ( σε γενικές γραμμές) και ακόμη να παίρνετε τηλέφωνο την επιχείρηση για τυχόν διευκρινήσεις ΠΡΙΝ την αγορά.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Στο κέντρο της Αθήνας (Ρόμβης και περιφερειακά αυτής) υπάρχουν άπειρα μαγαζιά με πρώτες ύλες για κατασκευή μπομπονιέρας. Κουτάκια, κρεμαστά, ό,τι θέλεις. Καλύτερα να τα δεις από κοντά, παρά να τα αγοράσεις από το ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Στο κέντρο της Αθήνας (Ρόμβης και περιφερειακά αυτής) υπάρχουν άπειρα μαγαζιά με πρώτες ύλες για κατασκευή μπομπονιέρας. Κουτάκια, κρεμαστά, ό,τι θέλεις. Καλύτερα να τα δεις από κοντά, παρά να τα αγοράσεις από το ιντερνετ.

 

εχεις απολυτο δικιο, και εγω στην πρωτη μου κορη εριξα το περπατημα της αρκουδας και καπως ετσι εκανα ο,τι ακριβως ηθελα και στις τιμες που ηθελα...ΑΛΛΑ τωρα στο δευτερο παιδακι μας δεν μπορω φυσικα να το κανω αυτο και να μην υπαρχει καποιος για βοηθεια, οποτε τα εκανα ΟΛΑ απο το ιντερνετ, μου βγηκε πιο οικονομικα και πολυ πιο ξεκουραστα...εξαρταται λοιπον παντα απο τις περιστασεις και τη βοηθεια που μπορει καποιος να σου προσφερει με τα παιδια για να τρεχεις εσυ στο κεντρο η οπου αλλου..παντα απο κοντα ειναι καλυτερα, αλλα αν δεν μπορεις, το νετ ειναι αριστη εναλλακτικη!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έπεσα πάνω σε μια προσφορά για βαφτιστικά με 149? σε αυτά τα εκπτωτικά site και σας την μεταφέρω μήπως και εξυπηρετεί καμία κοπέλα.

 

http://www.groupon.gr/deals/athens/liana-vaptistika-sidedeal/512822?nlp=&CID=GR_CRM_149_0_0_0&utm_source=Deal_general_newsletter&utm_medium=All_Cities&utm_content=Initial_Version&utm_campaign=Varies

 

Σας συμβουλεύω να διαβάζετε πάρα πολύ προσεχτικά τους όρους των προσφορών ( σε γενικές γραμμές) και ακόμη να παίρνετε τηλέφωνο την επιχείρηση για τυχόν διευκρινήσεις ΠΡΙΝ την αγορά.

 

το ειδα και εγω...και οταν διαπιστωσα οτι η τιμη ειναι ΜΟΝΟ για λαμπαδα και κουτι...εμμμμμ...την εκανα γυριστη...ειπαμε οχι και ετσι!!!

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το θέμα είναι καταστήματα με είδη βάφτισης, βρήκα κι εγώ ένα κατάστημα στο Σύνταγμα κ πιο συγκεκριμένα στην οδό Θησέως 10 με πολύ ωραία πράγματα κ πολύ οικονομικά.Ειναι εξυπηρετικότατοι! Έκανα την παραγγελία χθες κ σήμερα το πρωί ήταν σπίτι μου κ δεν είμαι Αθήνα αλλά από επαρχεία.Έχει ιστοσελίδα η οποία είναι www.newman.com.gr.

Link to comment
Share on other sites

Βαφτισα τον γιο μου πριν 2.5 μηνες και ολα τα βαφτιστικα ηταν απο τον Ασλανης!! Πολλη ωραια ποιοτητα και σχεδια!! το site για να δεις τα σχεδια ειναι www.aslanisbaby.gr.

Link to comment
Share on other sites

Βαφτισα τον γιο μου πριν 2.5 μηνες και ολα τα βαφτιστικα ηταν απο τον Ασλανης!! Πολλη ωραια ποιοτητα και σχεδια!! το site για να δεις τα σχεδια ειναι www.aslanisbaby.gr.

 

 

ευχαριστωωωωωωωωω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια καλημερα!Γίνομαι και εγώ νονα και ψαχνω φόρεμα για τη μικρη από και σικατο .Δε θελω αυτα με τους ταφταδες και τα τούλια.Ρωτησα και στο ποστ με τις ιντερνετικες αγορες αλλά είπα μηπως εδω είναι καλυτερα.Μηπως έχει δει το ματι σας πουθενα?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...