Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καταστήματα με είδη βάφτισης


renik

Recommended Posts

αχ αυτο το αγαπητο θαλασσινό! χε χε συμφωνω απολυτα μαζι σου απλα εγραψα επαρχια οχι αναφερομενη σε χωρια αλλα σε καθε μερος που δεν ειναι αθηνα!

Ουτε ευρώ τσακιστοοοοοοο στον ακατανόμαστο!! χεχεχχεεχ ο οποιος επαιξε και εχασε παταγωδως...μυγες βαρανε εχω μαθει στο καταστημα αναταλικής θεσσαλονικης!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αχ αυτο το αγαπητο θαλασσινό! χε χε συμφωνω απολυτα μαζι σου απλα εγραψα επαρχια οχι αναφερομενη σε χωρια αλλα σε καθε μερος που δεν ειναι αθηνα!

Ουτε ευρώ τσακιστοοοοοοο στον ακατανόμαστο!! χεχεχχεεχ ο οποιος επαιξε και εχασε παταγωδως...μυγες βαρανε εχω μαθει στο καταστημα αναταλικής θεσσαλονικης!

 

Ποιο ειναι το ακατανομαστο βρε παιδια ??

Link to comment
Share on other sites

Εγω βρηκα και για τον γαμο και για την βαφτιση εξαιρετικα πραγματα σε πολυ προσιτες τιμες γιατι για μενα μετραει το μυστηριο κι οχι η φιγουρα.Τελικα καναμε πολλη φιγουρα γιατι ακομα με ρωτανε για πολλα απο αυτα και χαιρομαι κι εγω με την σειρα μου να βοηθαω.Το μαγαζι για τα βαφτιστικα το βρηκα απο εδω(μετα για καποιο λογο το αφαιρεσαν).Η κοπελα για 500 ευρω εκανε απιστευτη δουλεια και οι μπομπονιερες 1,70.Ενταξει μπορει να υπαρχει και φτηνοτερη αλλα τη θεωρω λογικοτατη τιμη και μαλλον ηταν ωραιες αφου ειχαμε 80 καλεσμενους και πηραν και τις 250 με αποτελεσμα να ξαναπαραγγειλουμε.Στο τραπεζι δωσαμε 16 ευρω το ατομο και μας ειπαν οτι καναμε ακριβοτερο τραπεζι κι απ τον γαμο!Υπαρχουν καλοι και κακοι επαγγελματιες,εγω μαλλον θα επεσα στους καλους.Για τον φωτογραφο τα εχω ξαναπει 500 η 550 δεν θυμαμαι πια το ψηφιακο και το cd με ολες τις φωτογραφιες,ακομα τυπωνουμε!Η αδελφη μου παρηγγειλε καποια πραγματα απο ιντερνετ απο Αμερικη για να κανει την διαφορα.Λοιπον οι μπομπονιερες ερχονταν ανα 50αδες λογω τελωνειου,οι μισες λυγισμενες,μας βγηκε η ψυχη να βρουμε πατεντα να στερεωσουμε τα κουφετα και τελικα τα ριξαμε χυμα μεσα κι ηταν οτι χειροτερο εχω δει.Το νυφικο παπουτσι το επωνυμο και καλα......(θα εξηγησω γιατι λεω και καλα....)εσπασε το λουρακι του στην πρωτη δοκιμη.Λεω και καλα γιατι η κουμπαρα μου ειναι στυλιστρια σε εναν απο τους μεγαλυτερους οικους της Ιταλιας.Ας μην μαθετε καλυτερα που και πως ραβονται και τα επωνυμα και τα αντιγραφα τους.Dolce e Gabbana με 200 και 300 ευρω διαφορα απο τον υπολοιπο κοσμο δεν υπαρχουν ουτε στα outlet της Bologna.Ειχε ανεβει μια γνωστη μας και της εδειχνε τα D&G μπλουζακια της που ειχε αγορασει on line kai το μονο που της ειπε ηταν.Pολυ καλα!Κι εγω θα το πιστευα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ακριβώς αυτο! Δεν φταιω εγω ή ο καθε καταναλωτης αν ο χ καταστηματάρχης ηθελε κατάστημα στο κολωνακι...αυτο το καταστημα για να μεινει ανοιχτο θελει και κεφάλαιο κινησης απο πισω του...οχι μονο τον τζιρο και τα καθαρα κερδη του για να λειτουργήσει! Αλλιως ναι θα πουλάει τα ντολτσε και τα μπερμπερυ μεχρι και 700% πανω για να βγει ο τζιρος του!

 

 

καπως λαθος εχεις δει το πραγμα. Εννοειται οτι ο καθενας περιμενει απο το μαγαζι του να βγαζει τα εξοδα και να εχει κερδος. Αλλιως τι καθομαστε εδω?:confused::confused::confused:

 

το κερδος δεν βασιζεται μονο στον τζιρο , αλλα και στην καταναλωση

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως βιβιανα...τους καταστηματάρχες τους περιμένουν πολλες τετοιες μερες!

Σε καταλαβαινω απολυτα...αλλα δεν σε συμμεριζομαι

Μαγαζι ειχε και η μητέρα μου για 12χρονια, το εζησα το ξέρω.

Αλλα οχι και ετσι! Δεν θα μου πουλήσει εμενα καποιος 60-70% πανω για να βγάλει το ενοικιο του...

Οχι αυτο δεν το καταλαβαινω....επιτηδες δηλαδη και δεν το αποδέχομαι και για αυτο δεν αγοράζω...δεν παταάω και οπου μπορω ενημερωνω τους φιλους και τους γνωστους μου για ολα οσα εχω ανακαλύψει! Πχ αγορασα ωραιότατο φόρεματάκι για την βάφτιση της κουμπάρας μου Ralph Lauren 65ευρόπουλα...εδω το ειχα βρει στο χοντο με 100ευρω...!

Σιγα μη κατσω να σκάσω ή να τα σκάσω στο χοντο ? Μπα.... τζιφος!

 

Δεν ξερω τι μαγαζι ειχε , αλλα τοτε θα επρεπε να καταλαβαινεις περισσοτερο. Και δεν μιλησα ποτε για 60-70%.

 

αλλα τι ακριβως εννοείς ? απο που θα βγαζει η καθε επιχειρηση , το ενοικιο της , τους μισθούς κλπ κλπ ? εννοείται απο τον τζιρο , οχι κλεβοντας, αλλα η μεγαλυτερη καταναλωση , φερνει και μεγαλυτερο κερδος.

 

Είναι σαφες όμως , οτι ο καθενας δουλευει για να κερδιζει ? ή μήπως όχι ?

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξερω πολυ καλα τι λεω.... εσυ το εχεις δει λαθος.....

Χρειαζεσαι και κεφάλαιο...για τετοιες περιόδους οπως αυτες.... αλλιως τζιφος το μαγαζι .... παει λουκετο! Δεν γινεται να περιμενεις καθε μηνα μα καθε μηνα και ολη την περιοδο να βγαινουν τα εξοδα κινησης του μαγαζιου και ο τζιρος σου και τα καθαρα σου κερδη... Αν κανεις ενα καλο σχεδιασμο...θα δεις οτι παντα μα παντα καθε εταιρεια που σεβεται την επιχειρηση της εχει ενα καλο κεφάλαιο στην άκρη...

Ειναι σαν να μου λες ....εχω εγω ενα δεκαχιλιαρο ευρω....ανοιγω οπως οπως ενα μαγαζι ... δινω μπροστα δυο τρια ενοικια , αγοράζω πιστωνομαι εμποριο...και κανω εγκαινια...!

Ε και? Τι ειμαι τοσο αφελης να νομιζω οτι θα εχω παντα μα παντα κερδος για να βγαλω τα εξοδα κινησης λειτουργιας συντήρησης του καταστήματος μου?

Ε αν το πιστευω αυτο τοτε παω για λουκετο!

 

Link to comment
Share on other sites

Για να επανέλθω στο θέμα μας:-D έχω μερικές απορίες..

το adorex είναι αξιόπιστο έτσι; δεν θα έχω πρόβλημα λογικά να παραγγείλω από εκεί, για πείτε όσες έχετε εμπειρία από αυτό το κατάστημα...

το ατλας-πακέτο έχει καλύτερες τιμές από adorex? θέλει να πάρω τηλέφωνο για να μου δώσει τον τιμοκατάλογο, αν συμφέρι να το κάνω αλλιώς να το αφήσω.

γενικά θέλω να πάρω υλικά για μπομπονιέρες, κορδέλες και τούλια-τόπια για τον στολισμό. ίσως και κουφέτα αν βρω καλή τιμή. ποιο πιστεύετε ότι με συμφέρει καλύτερα;;;

αα έχω και την δυνατότητα να πάρω κάποια χονδρικής γιατί η κουνιάδα μου έχει ζαχαροπλαστείο και είδη δώρων οπότε φαντάζομαι ότι θα μπορώ να τα πάρω μέσω αυτής αλλά δεν ξέρω ποια έχουν χονδική πώληση...:roll:

όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη:cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στις υποψήφιες σα και μένα νονες!!Εγώ πριν ένα μήνα έκλεισα τα βαπτιστικά μου σε 1 μαγαζί στη γειτονιά μου σε απίστευτη τιμή όλο το πακέτο.Περισσοτερες λεπτομέρειες μπορώ να πω με private message σε όποιον θέλει.Απλά ειμαι σίγουρη ότι τέτοια τιμή σε τέτοια ποιότητα δεν υπάρχει:-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια εχθες παρελαβα απο Ναρλη τα πακετα μου.Να θυμησω οτι ειχα παραγγειλει απο 'κει τα παντα εκτος απο το φουστανακι της μικρης που το πηρα απο το justdresses και ειναι απλα τε-λει-ο.Ηρθαν ολα αψογα συσκευασμενα.Τα ρουχα του μικρου τελεια(να σημειωθει οτι ηταν μαρκα), οι μπομπονιερες το ιδιο (απο της μεγαλες του Παρισι, 72 κομματια) ,κουτια-λαμπαδες-λαδοπανα επι 2 για τα διδυμακια μου ολα υπεροχα.Ο Ναρλης μου εκανε δωρο και το στολισμο της κολυμπηθρας.

Τελικη τιμη για ολα τα παραπανω?620 ευρω μαζι με τα μεταφορικα

Τελικα οποιος το ψαχνει βρισκει.

Καλες βαφτησεις σε ολες μας κοριτσια ;)

rT3np3.png
Link to comment
Share on other sites

Ετσι μπράβο Twinmum81! Γιατι οταν καποιος ελληνας καταστηματάρχης εχει νορμαλ τιμες πρεπει να το λεμε....και για την εξυπηρέτηση του και για ολα του και οταν ειναι φάουλ ομως! Με το καλο οι βαφτίσεις σας!!

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραία twinmum . Με το καλό να βαφτίσεις τα διδυμάκια σου!

 

Εγώ στο παρατσάκ δεν παράγγειλα από το ναρλή τα στεμματάκια μπρελόκ. Ας όψεται ο σύζυγος που ήθελε εικόνες και πήραμε από έναν γνωστό. Τις παιδικές τις πήρα από το μαρι μπελ λίγο ακριβότερα από το ναρλή (0,15 νομίζω η διαφορά αλλά με ωραιότερο πουγκί). Πάντως αν γίνω νονά στο μέλλον σίγουρα θα προτιμήσω το ναρλή.

8jPDp3.pngmAB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου να ειστε καλα!!!!! Λεω να ανοιξουμε νεο post που να ειναι οι fun του Ναρλη!!!!

Παραγγειλα μπομπονιερα που εδω Αθηνα την εβρισκα απο 5,2Ε - 6Ε, μου την δινει 3,5Ε τελειωμενη!!!

Και δεν την ειχε στο site απλα του την περιεγραψα (ειναι πολυ χαρακτηριστικη) και ...... την ειχε! Γιουπιιιιιιιιιι! Ειμαι πολυ ενθουσιασμενη και τους εχω παρει τα αυτια ολων!!!:D:D:D:D:D:D

Ειπα να το πω και σε εσας που απο εσας εμαθα για τον Ναρλη.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩ:D:D:D:D:D:D

 

ΥΣ Και ναι συμφωνω με το καλαμαριον οτι οι καλοι επαγγελματιες πρεπει να λεγονται και δικαιουνται διαφημισης, προπαντων για να επωφελουνται οι καταναλωτες και μετα να κερδιζουν και αυτοι!!

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κορίτσια κάνω κάτι λάθος? Πώς μπορώ να δω τα οικονομικά πακέτα που λέει ο Ναρλής από 180 - 330?

 

Θα πας εκει που λεει βαφτηση.Θα επιλεξεις κοριτσι (τη μικρη σου δε βαφτιζεις?) και μετα θα πας προσφορες.Για κοριτσι δε θα δεις πολλα παραγματα απο φουστανακια αλλα θα παρεις τηλ.τον Ναρλη και θα σου στειλει με mail ποια κομματια εχει σε προσφορα.Ειναι πολυ εξυπητετικος, εγω τον ειχα πρηξει...:mrgreen: μια με το ενα και μια με το αλλο.Αν θες λαδοπανα ή λαμπαδες και κουτια παλι θα κανεις το ιδιο.

 

Κοριτσια ειμαι υπερμαχος του ανταγωνισμου.Διαβαζοντας τις προηγουμενες σελιδες διαβασα αυτα που γραφατε για τους καταστηματαρχες.

Η αποψη μου ειναι οτι πλεον οι καταναλωτες ξυπνησαν.Το ψαχνουν και θελω να πιστευω οτι καποια στιγμη ολη η αγορα θα κινηται με γνωμονα τον ανταγωνισμο.Να υπενθυμησω βεβαια οτι και ο Ναρλης καταστηματαρχης ειναι στη Καβαλα κι ομως οι τιμες του ειναι τοσο ανταγωνιστικες που τρεχουμε απ'ολη την Ελλαδα.Να αναφερω επισης οτι πριν ενα χρονο ουτε να φανταστω δε τολμουσα οτι πολλα απο τα επωνυμα προϊοντα στα super market θα εφταναν να εχουν σχεδον την ιδια τιμη με τα ανωνυμα.Ξερω οτι ειμαι εντελως off topic αλλα θελω να πω οτι ολα αυτα ειναι αποτελεσμα του μποϊκοταζ των καταναλωτων στα πανακριβα επωνυμα που θα πρεπει να τους πληρωνουμε και τη διαφημηση.

Βεβαια δεν βαζω ολους τους καταστηματαρχες στο ιδιο τσουβαλι.

Αλλα η αγορα ειναι αρενα, ας επιβιωσουν οι καλυτεροι :-D

rT3np3.png
Link to comment
Share on other sites

Για τον Ναρλη ομως δειτε και εδω http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=38104 στο ποστ #28 τον αντιλογο, οπου ο Ναρλης σε καποια πραγματα ειναι φαουλ και θελει προσοχη και διευκρινισεις

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΝΤΩΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ,ΤΙ ΤΙΜΕΣ ΕΧΕΙ Ο ΝΑΡΛΗΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ,ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΜΕΙΝΑ ΥΠΕΡ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟ "FAMILY CLUB PRODUCTS". ON LINE ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΜΕ ΑΜΕΣΟΤΑΤΗ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ.ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΙΤΕΣ ΚΑΙ ΣΥΖΗΤΗΣΙΜΕΣ.ΠΕΡΑΣΤΕ ΚΙ ΑΠΟ ΚΕΙ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΟΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΕΣ ;)

[URL=http://alterna-tickers.com][IMG]http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/h/hqciamtgw.png[/IMG][/URL][URL=http://alterna-tickers.com][IMG]http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/i/ix3utlhop.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

Εγω παρηγγειλα χτες βραδυ στον ναρλη κατι μπομπονιερες του Παριση που εδω τις εβρισκα μονο σε συγκεκριμενα κομματια (πανω απο 100 κ ηθελα μονο 30)

Σημερα με πηραν τηλεφωνο να επιβεβαιωσουν την παραγγελια κ μου ειπαν οτι αυριο θα τα στειλουν.. μολις παραλαβω θα σας πω εντυπωσεις.

Παντως γενικα στο τηλεφωνο ηταν πολυ εξυπηρετικοι..

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω παραγγείλει μπομπονιέρες βαζάκι με γλυκό από ναρλή και περιμένω να παραλάβω. Ελπίζω να έρθουν σώες και αβλαβείς. Twinmum81 μου έδωσες κουράγιο που ήρθαν όλα τέλεια.

 

Κάτι άσχετο. Τις τελευταίες μέρες ακούω συνέχεια στο ράδιο διαφήμιση για 5 καταστήματα γάμου-βάπτισης με την επωνυμία "Αντωνόπουλος" στον Κορυδαλλό. Εμένα βέβαια μου έπεφταν μακριά και δεν το πολυέψαξα αλλά αν ξέρει καμία σας πληροφορίες μήπως βοηθηθούν άλλες μανούλες.

20iyp2.png mI5Hp2.png
Link to comment
Share on other sites

Kαι εμείς τελικά από Ναρλή παραγγείλαμε διότι στο adorex είχε εξαντληθεί η συγκεκριμένη μπόμπο που ήθελα οπότε παρήγγειλε κάτι άλλο έτοιμο από Ναρλή να γλιτώσω και τον κόπο της ετοιμασίας! Στο τηλέφωνο ήταν πολύ εξυπηρετικοί, μάλιστα η κοπέλα καθόταν και έψαχνε έναν έναν τους καταλόγους μήπως βρει κάτι σε μελισσούλα που ήθελα... Θα σας πω τις εντυπώσεις μου και όταν φτάσουν οι μπόμπο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...