Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καταστήματα με είδη βάφτισης


renik

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Φτηνά και ποιοτικά ρούχα βαπτιστικά πήρα από το πρατήριο της LAPIN HOUSE. Κατέβηκα Περιστέρι σε όλα τα πρατήρια αλλά μόνο εκεί βρήκα ολοκληρωμένο σετ(παντελονι, πουκάμισο, γραβάτα, μπουφάν,καπελάκι) προηγούμενης σεζόν με 139 ευρώ. Πραγματικά αξίζει η επίσκεψη. Τα πήρα από τώρα για τον Σεπτέμβρη που θα βαπτίσω και τώρα θα πρεπει να ψάξω για τα υπόλοιπα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα.

Οποια μανούλα ενδιαφέρεται για ξύλινες μπουμπουνιέρες έχει τέλειες το www.eshopgamou.gr , εξυπηρετικότατο και τις φτάχνεις και μόνη σου ή του λες τι θες και στις στέλνει έτοιμες δεμένες .

Οπως και μια άλλη ιδέα είναι το βαζάκι με μελι και καρύδια , το είχα φτάξει στο 2ο παιδάκι μου. Τέλειο , τις καλύτερες κριτικές πήρε .! Αμα μπορέσω θα ανεβάσω φωτο.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανακάλυψα το εξής η ίδια μπομπονιέρα στο eshopgamou.gr έχει 1.85 χωρίς κουφέτα ενώ στον Ναρλή έχει 1.20 μαζί με τα κουφέτα. http://www.eshopgamou.gr/eshop/eidh-vaptishs/ylika-gia-mpomponieres/stolidia/xylina-paixnidia.html

 

http://www.narlis.gr/cat/bobonieres_parissis.pdf

 

Το ίδιο συμβαίνει με πολλές άλλες μπομπονιέρες που είδα. Συγκρίνετε και μόνες σας.

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι συγκεκριμένα στα ξύλινα σημειωματάρια με μαγνήτη, κωδ. στο eshop 611234 και στο ναρλή σελ.71 από τον κατάλογο του παρίση

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Melita και εγώ είχα κλείσει ραντεβού στο eshopgamou και μολις μια μέρα πριν παω ανακάλυψα τον Ναρλή και φυσικά τους έριξα πιστόλι και δεν πήγα...

Τις δικές μου τις παιδικές τις παρήγγειλα ήδη καδράκια ξύλινα χρωματιστα σε ροζ , φουξ λαχανί και ροζ μεσαίο με κοριτσάκια καρτούν μέσα τρισδιάστατα 1.30?το τεμάχιο... και εδώ στην Θεσσαλονίκη που είχα ρωτήσει στο μαγαζί που πήρα τα βαφτιστικά για την ίδια μπομπονιέρα μου ζήτησε 2? παρακαλώ!! Και ο Ναρλής θα τα στείλει με μεταφορική (στέλνει παντού μου είπε σε όλη την Ελλάδα και Κύπρο) κόστος 6? , τα χρήματα θα του τα καταθέσω στην τράπεζα την ημέρα παραλαβής ή αποστολής δεν θυμάμαι καλά τι είπαμε,τα πανέρια καλάθια θα δώσω εγγύηση 15? για το κάθενα και θα τα πάω πίσω σε εναν συνεργάτη του στην Θεσσ και θα πάρω πίσω τα λεφτά μου. Νομίζω από την έρευνα που είχα κάνει ότι είναι ο φτηνότερος!

 

Link to comment
Share on other sites

Melita και εγώ είχα κλείσει ραντεβού στο eshopgamou και μολις μια μέρα πριν παω ανακάλυψα τον Ναρλή και φυσικά τους έριξα πιστόλι και δεν πήγα...

Τις δικές μου τις παιδικές τις παρήγγειλα ήδη καδράκια ξύλινα χρωματιστα σε ροζ , φουξ λαχανί και ροζ μεσαίο με κοριτσάκια καρτούν μέσα τρισδιάστατα 1.30?το τεμάχιο... και εδώ στην Θεσσαλονίκη που είχα ρωτήσει στο μαγαζί που πήρα τα βαφτιστικά για την ίδια μπομπονιέρα μου ζήτησε 2? παρακαλώ!! Και ο Ναρλής θα τα στείλει με μεταφορική (στέλνει παντού μου είπε σε όλη την Ελλάδα και Κύπρο) κόστος 6? , τα χρήματα θα του τα καταθέσω στην τράπεζα την ημέρα παραλαβής ή αποστολής δεν θυμάμαι καλά τι είπαμε,τα πανέρια καλάθια θα δώσω εγγύηση 15? για το κάθενα και θα τα πάω πίσω σε εναν συνεργάτη του στην Θεσσ και θα πάρω πίσω τα λεφτά μου. Νομίζω από την έρευνα που είχα κάνει ότι είναι ο φτηνότερος!

 

'Οταν τις παραλάβεις με το καλό ενημέρωσέ μας αν όλα πήγαν καλά και πως έγινε με την πληρωμή. Μάλλον εκεί θα καταλήξω κι εγώ άν έχουν καλή εξυπηρέτηση.

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως Μελίτα μου, έχουμε συμφωνήσει να μου τις στείλει 24 Αυγούστου , 3 βδομάδες πριν τη βάφτιση ουτως ώστε αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα να μπορούμε να το λύσουμε.Εγώ άκουσα τα καλύτερα από κορίτσια που τα έχουν ήδη παρει και κάναν την βάφτιση τους και έτσι πείστηκα , έστειλα και τον αδερφό μου να δει το μαγαζί, είναι φαντάρος στην Καβάλα, και μου είπε ότι το μαγαζί είναι "μουράτο" :rolleyes:ε και είπα εκεί θα τα κάνω!

 

Link to comment
Share on other sites

Όντως Μελίτα και εγώ είδα τις διαφορές. Ξύλινη κρεμάστρα που θέλω εγώ, ο Ναρλής κομπλέ 0,85 και το e-shopgamou 1,09. Βέβαια, επειδή είναι προϊόν του Παρίση, ο οποίος είναι 5 λεπτά απ το σπίτι μου, θα πάω μια βόλτα κι από εκεί να δω τιμή. Αν είναι ακριβότερος του Ναρλή, ας πληρώσω μεταφορικά αλλά θα τα πάρω από εκείνον! Να ναι καλά όλες οι κοπέλες που μας ανοίγουν τα μάτια!

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Όντως Μελίτα και εγώ είδα τις διαφορές. Ξύλινη κρεμάστρα που θέλω εγώ, ο Ναρλής κομπλέ 0,85 και το e-shopgamou 1,09. Βέβαια, επειδή είναι προϊόν του Παρίση, ο οποίος είναι 5 λεπτά απ το σπίτι μου, θα πάω μια βόλτα κι από εκεί να δω τιμή. Αν είναι ακριβότερος του Ναρλή, ας πληρώσω μεταφορικά αλλά θα τα πάρω από εκείνον! Να ναι καλά όλες οι κοπέλες που μας ανοίγουν τα μάτια!

 

Μπήκα στο site του παρίση και είδα τον κατάλογο με πολύ ωραία πράγματα αλλά δεν έχει τιμές. Αν πας και συγκρίνεις τις τιμές με τον ναρλή πες μας σε παρακαλώ μήπως συμφέρει καλύτερα να αγοράσουμε κατευθείαν από τον παρίση και να τις φτιάξουμε μόνες μας. Άραγες, δίνει ο παρίσης λιανική ή μόνο χονδρική?

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πριν δωσω παραγγελια στον ναρλη τηλ στον Παριση και μου εδωσε αλλες τιμες για τα ιδια πραγματα συγκεκριμενα μου ειπε ενα κουτακι με το μπρελοκ ο ναρλης 1,18 και ο παρισης 2,80 το ιδιο ακριβως ασε που με πιεζε η κοπελα να της δωσω γρηγορα την παραγγελεια γιατι δεν ειχε πολλα κομματια . Ο ναρλης απο την αλλη δεν μου ειπε κατι τετοιο σε 10 μερες που θα παραλαβω τα πραγματα θα σας γραψω εντυπωσεις

 

 

Μπήκα στο site του παρίση και είδα τον κατάλογο με πολύ ωραία πράγματα αλλά δεν έχει τιμές. Αν πας και συγκρίνεις τις τιμές με τον ναρλή πες μας σε παρακαλώ μήπως συμφέρει καλύτερα να αγοράσουμε κατευθείαν από τον παρίση και να τις φτιάξουμε μόνες μας. Άραγες, δίνει ο παρίσης λιανική ή μόνο χονδρική?
Link to comment
Share on other sites

πριν δωσω παραγγελια στον ναρλη τηλ στον Παριση και μου εδωσε αλλες τιμες για τα ιδια πραγματα συγκεκριμενα μου ειπε ενα κουτακι με το μπρελοκ ο ναρλης 1,18 και ο παρισης 2,80 το ιδιο ακριβως ασε που με πιεζε η κοπελα να της δωσω γρηγορα την παραγγελεια γιατι δεν ειχε πολλα κομματια . Ο ναρλης απο την αλλη δεν μου ειπε κατι τετοιο σε 10 μερες που θα παραλαβω τα πραγματα θα σας γραψω εντυπωσεις

 

Σου εδωσε 1,18 για ετοιμη μπομπονιέρα? Μεγαλη διαφορά, με δεδομένο ότι και αυτος απο τον Παριση τα αγοράζει.

Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να σας πως , πως ψαχνωντας στο ιντερνετ βρηκα ενα site απο Αγγλια που ειχε πολυ ομορφα φορεματακια βαφτιστικα και μη , ξετρελαθηκα με ενα βαφτιστικο φορεματακι ( η νονα ειναι η αδελφη μου και ετσι ειχα το ελευθερο να διαλεξω οτι θελω αρχικα ηθελε κατι επωνυμο απο ελλαδα αλλα δεν μου αρεσε τιποτα παραφορτωμενα και πολυ κιτσατα) ολολευκο απλο και ντελικατο τωρα αν σας πω και την τιμη του μπορει να μην το πιστεψετε ειχε μολις 30 λιρες αποφασισα να το παραγγειλω και αν δεν μου αρεζε θα το εστελνα πισω και θα επαιρνα κατι αλλο ( χρονο μεχρι τελη Αυγουστου ειχαμε) μαζι με τα παππουτσια και ενα ζευγαρι καλτσες πληρωσαμε 56 λιρες και αλλες 7 τα μεταφορικα . Ακουατε τωρα και την συνεχεια μεσα σε μερικα λεπτοα μου ηρθε ενα μαιλ π απο την εταιρια μου ζητουσαν συγγνωμη γιατι αντι για 3 εργασιμες ημερες θα κανουν 5 ολα αυτα 8/07 χθες ηρθαν τα πραγματα με το ταχυδρομειο αριστα πακεταρισμενα . Το φορεμα ειναι ονειρο με παρα πολυ καλη ποιοτητα και ανετα στην Ελλαδα εδινες και 200 ε τα παπουτσακια επισης καλα με τις καλτσες δεν τρελαθηκα . το site ειναι το http://www.justdresses.co.uk/ αν απο τους διαχειρηστες θεωρηθει διαφημιση ας το σβησουν εγω το βρηκα τυχαια στο ιντερνετ το δοκιμασα και σας το προτεινω το φορεμα που πηραμε ειναι αυτο http://www.justdresses.co.uk/index.php?inc=5&drid=1216

 

 

 

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Η ΒΑΠΤΙΣΗ

ΤΟ ΦΟΡΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ

ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ? ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ? ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΟ ? ΓΙΑΤΙ ΨΑΧΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΒΑΠΤΙΣΩ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟ ΑΛΛΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΦΟΡΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΩ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΚΛΗΡΑ

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι ετοιμη δεμενη και με μια κορδελα επιπλεον και αλλα κουφετα που ζητησα ολα αυτα χωρις χρεωση. και εγω σκεφτομουν πως απο την στιγμη που αγοραζει απο τον Παριση ο Παρισης θα ειναι φθηνοτερος γιατι ειχναι η πηγη τελικα ειχα πολυ λαθος . Η πλακα ειναι πως πριν τις παραγγειλω εκανα μια βολτα σε καποια μαγαζια εδω στη Ροδο καλα εδω ειναι τρελλοι οι ανθρωποι δεν το συζητω , μπομπονιερα που την εχει ετοιμη δεμενη ο Ναρλης 0,83 η 0,89 δεν θυμαμαι ακριβως μου την ελεγαν 2,50-2,70 και ηταν και αισχος.

 

Σου εδωσε 1,18 για ετοιμη μπομπονιέρα? Μεγαλη διαφορά, με δεδομένο ότι και αυτος απο τον Παριση τα αγοράζει.
Link to comment
Share on other sites

το φορεμα δεν ειναι ουτε πολυ μαλακο ουτε πολυ σκληρο αν προσεξεις η σελιδα εχει διαφορες ποιοτητες , παντως δεν εχει να ζηλεψει σε τιποτα επνυμα φορεματα που ειδα σε διαφορα μαγαζια για να μην σου πω πως αυτο ειναι ταξεις ανωτερο ειναι σαν ενα μικρο διακριτικο νυφικο .τα παππουτσια εχουν τρομερη ποιοτητα

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Η ΒΑΠΤΙΣΗ

ΤΟ ΦΟΡΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ

ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ? ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ? ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΟ ? ΓΙΑΤΙ ΨΑΧΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΒΑΠΤΙΣΩ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟ ΑΛΛΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΦΟΡΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΩ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΚΛΗΡΑ

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Ο ναρλης απο την αλλη δεν μου ειπε κατι τετοιο σε 10 μερες που θα παραλαβω τα πραγματα θα σας γραψω εντυπωσεις

 

Περιμένομε εναγωνίως!

Τα κουφέτα στις μπομπονιέρες του ναρλή ειναι στάνταρντ ή μπορείς να διαλέξεις ό,τι θές?

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites

έχασα επεισόδια από το θέμα των βαφτίσεων, μια που κι εμείς βαφτιστήκαμε.

Και εμείς πήραμε τα πάντα απο τον Ναρλή και έμεινα πολύ πολύ ευχαριστημένη για ακόμη μια φορά. Γιατί και την βάφτιση της πρώτης μου κόρης εκεί την έκανα πριν 2 χρόνια.

Αριστη εξυπηρέτηση και πολύ καλές τιμές. Πήγα η ίδια στο χώρο του και τα ψώνισα.

Θα θελα να ρωτήσω επειδή εγώ το είχα πρωτοπροτείνει το site του εδώ σε κάποιες κοπελιές που είχαν παραγγειλει απο αυτόν με κουριερ τι έγινε τελικά?

Ήρθαν τα πράγματα? Είστε ευχαριστημένες?

Ελενα36 σου έστειλα πμ αλλά δεν μου απάντησες

Απ όσο θυμάμαι πλησιάζει η βάφτιση σας έτσι? Με το καλό!

Για πείτε μου, γιατί λίγο νοιώθω να την έχω την ευθύνη.

Με το καλό οι βαφτίσεις σας!!!

Ευχαριστώ το θεό που μου χάρισε δυο υπέροχες κορούλες

Link to comment
Share on other sites

δεν γνωριζω να σου πω ξερω πως σε ολες τις μπομπονιερες βαζει καρδουλες σοκολατας εγω του ζητησα να βαλω τα κλασικα με το αμυγδαλο και δεν υπηρξε κανενα προβλημα ουτε και παραπανω χρεωση . Οι μερες πλησιαζουν στις 9 θα μου στειλει τα πραγματα και θα σας πω!!

Περιμένομε εναγωνίως!

Τα κουφέτα στις μπομπονιέρες του ναρλή ειναι στάνταρντ ή μπορείς να διαλέξεις ό,τι θές?

Link to comment
Share on other sites

δεν γνωριζω να σου πω ξερω πως σε ολες τις μπομπονιερες βαζει καρδουλες σοκολατας εγω του ζητησα να βαλω τα κλασικα με το αμυγδαλο και δεν υπηρξε κανενα προβλημα ουτε και παραπανω χρεωση . Οι μερες πλησιαζουν στις 9 θα μου στειλει τα πραγματα και θα σας πω!!

 

Mariadrama επειδή λόγω τό ότι είμαι πρωτάρα δεν τον ρώτησα-έχω παραγγείλει τις παιδικές μπομπο απο τον Ναρλη-τι κουφέτα βάζει ξέρεις τι μάρκα βάζει?Σου είπε? :oops:

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια συγχαρητήρια για τη φοβερή δουλειά που κάνετε με την έρευνα αγοράς ;) και βοηθάτε και εμάς που είμαστε ολίγον άσχετες...

Να σας κάνω μια ερώτηση γιατί η εμπειρία σας είναι επαγγελματική??:) Σχεδιάζω την βάφτιση του γυιου μου στις 11 Σεπτεμβρίου- η μέρα που ανοίγουν τα σχολεία-. Σκεφτόμουνα αντί για παιδικές μπομπονιέρες να αγοράσω τετράδια από τη UNISEF μαζί με μολυβάκια και να τα δέσω σε μορφή καραμέλας μαζί με κουφετάκια. Καταρχήν πώς σας ακούγεται σαν ιδέα?? Και δεύτερο, επειδή μου είναι πολύ δύσκολο να κατέβω στην Αθήνα ξέρετε κάποιο κατάστημα που να μπορώ να παραγγείλω ηλεκτρονικά τις ζελατίνες (δεν ξέρω αν λέγονται διαφορετικά, παρακαλώ διορθώστε με), που θα τυλίξω τα τετράδια και τις κορδελίτσες για να τις δέσω???

.png
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και σε άλλο θέμα, προ ολίγου παρήγγειλα τηλεφωνικά τις μπομπονιέρες για τη βάπτιση της μπέμπας από τον Ναρλή. Έχω άριστη πρώτη εικόνα για εκείνους! Θα σας πω αν όλα πήγαν καλά 'όταν παραλάβω! Πρόκειται για 12 διαφορετικά σχέδια κρεμαστρούλες σε super χρώματα από τον κατάλογο του Παρίση. Τιμή κρεμάστρας 0,85 με κουφέτα. Η κοπέλα μου είπε ότι κανονικά βάζει smarties αλλά επειδή θα ταξιδέψουν μακριά φοβάται μη ξεβάψουν τα χρώματα και δεν τρώγονται, γι αυτό προτείνει να βάλουμε λευκές καρδιές σοκολάτας. Ρώτησα εγώ για τα κουφέτα. Είναι Χατζηγιαννάκη!

 

Κωνσταντία μου πολύ όμορφη η ιδέα σου! Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω για τις ζελατίνες!

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

κι εγω πρωταρα ειμαι kalamaraki αλλα με τοσα που διαβασα εδω μεσα κοντευω να παρω master στις βαφτισεις :-) χατζηγιαννακη ειναι τα κουφετα ( το εγραψα σωστα συγχωρεστε η μικρη με κρατησε αυπνη το βραδυ) και απο οσο ξερω δεν εχουν ολες οι μπομπονιερες ιδια κουφετα γιατι δεν τηλ να ρωτησεις για τις συγκεκριμενες δικες σου εμενα παντως πριν ξεκινησουν να τις φτιαχνουν μου τηλ για να επιβεβαιωσουν τα χρωμματακτλ.

Το πρωι μου ειπαν πως ειναι ετοιμα σε 3η 4 ημερες θα ειναι εδω

κοριτσια τι να σας πω 120 μπομπονιερες λαμπαδα λαδοπανα κουτι μαρτυρικα καλαθι με γνωστη courrier και αντικαταβολη για να μην τρεχω στην τραπεζα απο καβαλα για Ροδο ποσο λετε? 18 ευρω

εχω αγωνια πιστευω πως ολα θα πανω καλα

 

Mariadrama επειδή λόγω τό ότι είμαι πρωτάρα δεν τον ρώτησα-έχω παραγγείλει τις παιδικές μπομπο απο τον Ναρλη-τι κουφέτα βάζει ξέρεις τι μάρκα βάζει?Σου είπε? :oops:
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...