Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΕ ΒΑΡΕΘΗΚΕ....


christiana08

Recommended Posts

Salvia,καλη μου,να σου εξηγησω κατι.

 

 

Να σου πω την αληθεια,το οικονομικο με κομπλαρει μονο και μονο επειδη θα ηθελα να ειχα την ευχερια να το κανω τωρα!Να δω,τι θα κανει.Τιποτε?Αν ειναι ετσι οπως τα λες,δεν μπορει,τοση ψυχραιμια?

.

 

καταλαβαινω αυτο που λες... απολυτα... αλλα ακομα και αν δεν σε πιεζαν τα οικονομικα σου και εκανες το τεστ αυτο στον αντρα σου, θα αντεχες τη σκεψη οτι μπορει να μην σε κρατησε απο εγωισμο η επειδη πιστευε πως πραγματικα αυτο ηθελες να κανεις?

 

δεν ξερω πραγματικα τι ειναι αυτο που πρεπει να κανεις... ειναι δυσκολο απο τη στιγμη που λειπει ο αντρας σου συνεχεια να τα βρειτε σιγα σιγα κ γι αυτο σου προτεινα μια πιο δραστικη λυση.

αφου λες τον αγαπας πιστευω πως ειναι σωστοτερο να τον φερεις κοντα σου με την αγαπη και οχι με την απειλη πως θα φυγεις.

 

και στην τελικη αν δεν καταλαβει με την αγαπη και με τη διαθεση σου να ξεπερασετε την καθημερινοτητα και τα προβληματα τοτε πιστευω πως αδικα θα χαλας την διαθεση σου.

 

προσπαθησε να σταθεις λιγο στα ποδια σου... αν μπορεις βρες μια δουλεια που να μπορεις να την κανεις απο το σπιτι...(υπαρχουν κατι προγραμματα για προωθηση προιοντων νομιζω οπου εχεις τη δυνατοτητα να δουλευεις με το τηλεφωνο του σπιτιου σου αν και δεν ξερω τιποτε παραπανω γι αυτα)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 188
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν ξέρω αν είναι σωστό να λέμε 'αυτό είναι το στυλ του' 'έτσι δείχνει την αγάπη του' και άλλα πολλά...γιατί πραγματικά, αυτοί ποτέ δεν το λένε για εμάς...Εγώ ξέρω ότι ανάλογα την κατάσταση, την περίσταση και τη σοβαρότητα, ο καθενας βάζει μπροστά τις προτεραιότητες και ούτε εγωισμούς κοιτάζει ούτε τίποτα...

Δεν έχει σημασία άντρας ή γυναίκα, αλλά όλοι μας μπροστά σε σοβαρές καταστάσεις πρέπει να τις αντιμετωπίζουμε σωστά...αν λοιπόν αυτό είναι το στυλ του και σένα δεν είναι το στυλ σου να ανέχεσαι τα φλερτ μέσω ίντερνετ...Τι γίνεται λοιπόν τώρα; εκείνος το σκέφτεται αυτό;

Πάντα αυτό κάνουμε εμείς οι γυναίκες τελικά και τα λέω να τα ακούω πρώτα κι εγώ...πρέπει να έχουμε τη δύναμη να ξεχωρίζουμε τι από τις σκέψεις μας προέρχεται από τις ανασφάλειές μας και τι από τα πραγματικά μας αισθήματα και την παραδοχή της αλήθειας...

There is no way to be a perfect mother but a million ways to be a good one!

Link to comment
Share on other sites

Cristiana μου, μ' αυτά που περιέγραψες συμπεραίνω ότι ο άντρας σου καταφέρνει να σε τραβάει από το σκοινάκι σαν μαριονέτα. Δείχνει να είναι ο τύπος που φταίει αλλά βγαίνει και από πάνω. Που κάνει χοντράδες και στο τέλος τον παρακαλάς κιόλας.

 

Τέτοιου είδους χαρακτήρες χρειάζονται συντρόφους με χαρακτήρα σαν τον δικό σου, για να πιάνουν τα τσαλιμάκια τους.:roll:

 

Άλλαξε βιολί εσύ, για να αλλάξει και αυτός! Αν δεν έρθει σπίτι, μην τον πάρεις τηλέφωνο! Αν σε πάρει αυτός, κλείσε το κινητό σου ή μην του απαντάς εσύ!

 

Μιλάς για το πού θα μείνεις αν χωρίσετε. Μα αφού μόνη σου μένεις τόσον καιρό. Μπορείς να συνεχίσεις να μένεις στο σπίτι σου μια χαρά με τα παιδάκια σου, αφού ο ίδιος δεν έρχεται για να σας δει, σε τι διαφέρει αυτή η κατάσταση από ένα διαζύγιο;

 

Πάρε το πάνω χέρι. Κάτσε στο σπιτάκι σου, συνέχισε τη ζωούλα σου με τα δικά σου ενδιαφέροντα, κλείσε και το κινητό σου και ... άστον να πληρώνει τους λογαριασμούς. Θέλει να έρθει, δεν θέλει, σκασίλα σου!

 

Προέχει η υγεία η δική σου και τον γονιών σου. Επίσης στήριγμα θα βρεις τεράστιο στα παιδιά σου.

 

ΑΛΛΑ, άλλαξε βιολί! Και μην έχεις την μοιρολατρική άποψη ότι αυτός σε αφήνει ελεύθερη και αν δεν τον κυνηγήσεις εσύ, αυτός δεν θα έρθει. Να αντιστρέψεις το παιχνίδι και να τον αφήσεις ελεύθερο εσύ και αν δεν σε κυνηγήσει αυτός γονυπετής, να μην τον συγχωρέσεις.:wink:

 

Τέλος να σου δώσω και μια αστρολογική συμβουλή (αν και δεν πιστεύω στα ζώδια) δεν ξέρω ποιος από τους δυο σας είναι καρκίνος αλλά αν είσαι εσύ, να φροντίσεις να αλλάξεις ζώδιο και από καβουράκι να γίνεις σκύλα . Αλλά bitch, με όλη τη σημασία της λέξεως! Και θα με θυμηθείς.:wink:

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με ολες.

Εχετε ολες δικιο,αναλογα με τα συναισθηματα του αλλου.

Αυτο ειναι το θεμα.Δεν τα γνωριζουμε.

 

Δεν ξερω τι αλλο να κανω,πελαγωσα.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Cristiana μου, μ' αυτά που περιέγραψες συμπεραίνω ότι ο άντρας σου καταφέρνει να σε τραβάει από το σκοινάκι σαν μαριονέτα. Δείχνει να είναι ο τύπος που φταίει αλλά βγαίνει και από πάνω. Που κάνει χοντράδες και στο τέλος τον παρακαλάς κιόλας.

 

Τέτοιου είδους χαρακτήρες χρειάζονται συντρόφους με χαρακτήρα σαν τον δικό σου, για να πιάνουν τα τσαλιμάκια τους.:roll:

 

Άλλαξε βιολί εσύ, για να αλλάξει και αυτός! Αν δεν έρθει σπίτι, μην τον πάρεις τηλέφωνο! Αν σε πάρει αυτός, κλείσε το κινητό σου ή μην του απαντάς εσύ!

 

Μιλάς για το πού θα μείνεις αν χωρίσετε. Μα αφού μόνη σου μένεις τόσον καιρό. Μπορείς να συνεχίσεις να μένεις στο σπίτι σου μια χαρά με τα παιδάκια σου, αφού ο ίδιος δεν έρχεται για να σας δει, σε τι διαφέρει αυτή η κατάσταση από ένα διαζύγιο;

 

Πάρε το πάνω χέρι. Κάτσε στο σπιτάκι σου, συνέχισε τη ζωούλα σου με τα δικά σου ενδιαφέροντα, κλείσε και το κινητό σου και ... άστον να πληρώνει τους λογαριασμούς. Θέλει να έρθει, δεν θέλει, σκασίλα σου!

 

Προέχει η υγεία η δική σου και τον γονιών σου. Επίσης στήριγμα θα βρεις τεράστιο στα παιδιά σου.

 

ΑΛΛΑ, άλλαξε βιολί! Και μην έχεις την μοιρολατρική άποψη ότι αυτός σε αφήνει ελεύθερη και αν δεν τον κυνηγήσεις εσύ, αυτός δεν θα έρθει. Να αντιστρέψεις το παιχνίδι και να τον αφήσεις ελεύθερο εσύ και αν δεν σε κυνηγήσει αυτός γονυπετής, να μην τον συγχωρέσεις.:wink:

 

Τέλος να σου δώσω και μια αστρολογική συμβουλή (αν και δεν πιστεύω στα ζώδια) δεν ξέρω ποιος από τους δυο σας είναι καρκίνος αλλά αν είσαι εσύ, να φροντίσεις να αλλάξεις ζώδιο και από καβουράκι να γίνεις σκύλα . Αλλά bitch, με όλη τη σημασία της λέξεως! Και θα με θυμηθείς.:wink:

 

Ειμαστε και οι δυο καρκινοι.

 

Η αληθεια ειναι πως παρολο που εγω ειμαι η δυναμικη,η φωνακλου και η πιο ενεργητικη,αυτος που ειναι κλειστος και αμιλητος καταφερνει να περναει το δικο του.Πως το καταφερνει δεν το ξερω.

Αλλα ειμαι σιγουρη πως δεν θα με κυνηγησει.Ποτε δεν το κανει.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειμαστε και οι δυο καρκινοι.

 

Η αληθεια ειναι πως παρολο που εγω ειμαι η δυναμικη,η φωνακλου και η πιο ενεργητικη,αυτος που ειναι κλειστος και αμιλητος καταφερνει να περναει το δικο του.Πως το καταφερνει δεν το ξερω.

Αλλα ειμαι σιγουρη πως δεν θα με κυνηγησει.Ποτε δεν το κανει.

 

Βλέπεις τι λες; Έχεις χάσει ήδη το παιχνίδι με αυτή τη στάση σου...

Σε έχει καταφέρει να φταίει και να τον παρακαλάς και από πάνω.:roll:

 

Δεν τον κατακρίνω ως χαρακτήρα, γιατί βρίσκει και τα κάνει. Αν δηλαδή εσύ δεν του έδινες τέτοιο περιθώριο, δεν θα είχε και αυτός τη δυνατότητα να το παίζει ντίβα.

 

Αν δεν θέλεις να χάσεις εντελώς το παιχνίδι, BITCH.:twisted:

 

Αν πραγματικά τον αγαπάς, αν όντως φοβάσαι μην τον χάσεις, τόσο περισσότερο ακλόνητη στάση θα πρέπει να κρατήσεις. Μην τον παρακαλάς!

 

Δηλαδή, αν δεν τον ξαναπάρεις τηλέφωνο και δεν απαντήσεις και σε δικό του τηλεφώνημα, αν αποφασίσει να σου τηλεφωνήσει μετά από 2-3 μήνες, τι πιστεύεις ότι θα συμβεί;

Αυτή τη στιγμή μένεις στο σπίτι σας, με τα παιδιά σας και δεν έρχεται να σας δει. Τι φοβάσαι ότι θα συμβεί αν π.χ. δεν του τηλεφωνήσεις τις επόμενες ημέρες;

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα,καταρχην επειδη η σχεση η δικη μας ειναι κυριως εξ'αποστασεως,φοβαμαι τα κενα.

Τα μεγαλα χρονικα διαστηματα που ειμαστε χωρια και τσακωμενοι και συνηθιζουμε ετσι.Και μπορει να χωθει καποιος ενδιαμεσα.

Φοβαμαι το ΠΟΥ ΣΤΟ ΚΕΡΑΤΟ (συγνωμη γλυκια μου,φουντωνω που το σκεφτομαι),θα ειναι καθε Παρασκευη που ερχεται Πατρα.Και να μην γκομενιζει,μπορει να καλοπερναει και ξερω κι'εγω να αρχισει να γουσταρει.

 

Θελω να πω πως και την πρωτη φορα που το εκανε αυτο,δεν τον πηρα καθολου.

Δεκα μερες το τομαρι δεν νοιαστηκε.Μολις ειδε οτι τον εψαχναν οι δικοι του πηρε.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Nαι,δυο κοριτσια εχουμε,babystar

 

Βρε κοριτσι μου τι μας λες τωρα? Εγω δεν θα εψαχνα καν τι να βαλω σε πρωτη και δευτερη μοιρα και τι με ενοχλει επανω του και τι οχι. 3 πραγματα για μενα ειναι ΠΟΛΥ κοκκινη γραμμη. Πρωτον facebook και δευτερον και τριτον μαζι και ΚΥΡΙΟΤΕΡΑ οτι ΔΕΝ σηκωνει τηλεφωνα και ΔΕΝ ερχεται σπιτι. Υπαρχει χοντρο θεμα εκει. Δεν μπορω να ξερω τι να κανεις. Θα ειχα σιγουρα προσωρινα πελαγωσει. Αλλα δεν ειναι καλα σημαδια αυτα. Τι να συζητησεις μαζι του...απο οτι ειπες ΔΕΝ συζυταει. Αυτος απο οτι καταλαβα ειναι εκτος σπιτιου με κλειστα τα τηλεφωνα απανταει ΟΠΟΤΕ θελει και κανει την ζωη του οποια και αν ειναι αυτη χωρις λογαριασμο να δινει πουθενα (απο τα λεγομενα σου φυσικα. Μπορει και να μην καταλαβα). Ως εκ τουτου ΔΕΝ ειναι μελος της οικογενειας σας ηδη.....δεν ξερω ......εσυ τι λες?......:-(

Μα θα τρελλαθω ρε κοριτσια τι λετε. Ο τυπος κανει να την παρει 10 μερες σερι χωρις να τον νοιαζει και ειναι παντρεμενος μαζι της ΜΕ 2 ΠΑΙΔΙΑ. τι να λεμε τωρα. Αυτος κανει ηδη την ζωουλα του.

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Cristiana μου, μ' αυτά που περιέγραψες συμπεραίνω ότι ο άντρας σου καταφέρνει να σε τραβάει από το σκοινάκι σαν μαριονέτα. Δείχνει να είναι ο τύπος που φταίει αλλά βγαίνει και από πάνω. Που κάνει χοντράδες και στο τέλος τον παρακαλάς κιόλας.

 

Τέτοιου είδους χαρακτήρες χρειάζονται συντρόφους με χαρακτήρα σαν τον δικό σου, για να πιάνουν τα τσαλιμάκια τους.:roll:

 

Άλλαξε βιολί εσύ, για να αλλάξει και αυτός! Αν δεν έρθει σπίτι, μην τον πάρεις τηλέφωνο! Αν σε πάρει αυτός, κλείσε το κινητό σου ή μην του απαντάς εσύ!

 

Μιλάς για το πού θα μείνεις αν χωρίσετε. Μα αφού μόνη σου μένεις τόσον καιρό. Μπορείς να συνεχίσεις να μένεις στο σπίτι σου μια χαρά με τα παιδάκια σου, αφού ο ίδιος δεν έρχεται για να σας δει, σε τι διαφέρει αυτή η κατάσταση από ένα διαζύγιο;

 

Πάρε το πάνω χέρι. Κάτσε στο σπιτάκι σου, συνέχισε τη ζωούλα σου με τα δικά σου ενδιαφέροντα, κλείσε και το κινητό σου και ... άστον να πληρώνει τους λογαριασμούς. Θέλει να έρθει, δεν θέλει, σκασίλα σου!

 

Προέχει η υγεία η δική σου και τον γονιών σου. Επίσης στήριγμα θα βρεις τεράστιο στα παιδιά σου.

 

ΑΛΛΑ, άλλαξε βιολί! Και μην έχεις την μοιρολατρική άποψη ότι αυτός σε αφήνει ελεύθερη και αν δεν τον κυνηγήσεις εσύ, αυτός δεν θα έρθει. Να αντιστρέψεις το παιχνίδι και να τον αφήσεις ελεύθερο εσύ και αν δεν σε κυνηγήσει αυτός γονυπετής, να μην τον συγχωρέσεις.:wink:

 

Τέλος να σου δώσω και μια αστρολογική συμβουλή (αν και δεν πιστεύω στα ζώδια) δεν ξέρω ποιος από τους δυο σας είναι καρκίνος αλλά αν είσαι εσύ, να φροντίσεις να αλλάξεις ζώδιο και από καβουράκι να γίνεις σκύλα . Αλλά bitch, με όλη τη σημασία της λέξεως! Και θα με θυμηθείς.:wink:

 

να και η αλλη οψη του νομισματος με την οποια επισης συμφωνω!

Link to comment
Share on other sites

Σε ολα εισαι σωστη,καλα καταλαβες.Το μονο λιγο διαφορετικο ειναι το κανει την ζωουλα του.

Ολη την βδομαδα που λειπει δεν μπορει να κανει τιποτε,ειναι περιορισμενος και λογω ωραριου.Κανει βαρδια 12-4 πρωι,μεσανυχτα.Εκτος αν υπαρχει μελος του πληρωματος γυναικα που εχει αμεση επαφη.Στο λιμανι κανει overtime,δουλευει δηλαδη.Μονο την Παρασκευη εχει αναμεσα στην βαρδια κενο και δεν ξερω τι εκανε.

Και φυσικα τα κονε μεσω ιντερνετ μπορει να τα κανει ανετα.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Salvia και Μariadnik μου,δεν μου μενει και τιποτε αλλο να κανω.

 

Αντε να δουμε.

 

Κρατει ολοι,μην κουνηθει καμια και παει διακοπες,εδω μαζι μου μεινετε,μην με αφησετε μονη!!!!!!

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Κρατει ολοι,μην κουνηθει καμια και παει διακοπες,εδω μαζι μου μεινετε,μην με αφησετε μονη!!!!!!

 

χαχα εγω εδω θα ειμαι παντως, ενεκεν η κριση οπως καταλαβαινεις. Δεν εχουμε σταγονα να φτυσουμε οχι διακοπες να παμε.....:rolleyes: Οποτε κατσε να κλαψουμε μαζι.....νταξ?:lol:

 

εχω και εγω τα δικα μου δραματα, ασχετως αν μιλαω για αυτα......ουφ

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειμαι,μπουμπου μου,μιλα σε μενα,αν θες σου στελνω πμ με τηλεφωνο.

 

Μην μου πεις οτι εχεις αντρα καρκινο?Περαστικα!

Ναυτικο?Και παλι περαστικα!

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειμαι,μπουμπου μου,μιλα σε μενα,αν θες σου στελνω πμ με τηλεφωνο.

 

Μην μου πεις οτι εχεις αντρα καρκινο?Περαστικα!

Ναυτικο?Και παλι περαστικα!

 

Μακαρι να μπορουσα να μιλησω για δαυτα (αστο θα σου καψω το θεμα. Τα λεμε μεσω πμ αν ειναι).....και ενα clue......

 

εχω αντρα ΚΡΙΟ.....(η παναγια να μας φυλαει φτου φτου τριακοσιοι σταυροι και πεντακοσιοι παπαδες ευχελαιο)

 

αμ το ξερα για τους κριους? Δεν το ξερα. Αν το ξερα θα το ξανασκεφτομουνα.....Και μπηκε και στην οικογενεια και ενας Σκορπιος. Καμενη ειμαι απο χερι

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Πω,πω,Κριος ειναι η μητερα μου.Ουδεν σχολιο.Περιμενω πμ να τα πουμε,εδω ειμαι και τρωω τις σαρκες μου!

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μακαρι να μπορουσα να μιλησω για δαυτα (αστο θα σου καψω το θεμα. Τα λεμε μεσω πμ αν ειναι).....και ενα clue......

 

εχω αντρα ΚΡΙΟ.....(η παναγια να μας φυλαει φτου φτου τριακοσιοι σταυροι και πεντακοσιοι παπαδες ευχελαιο)

 

αμ το ξερα για τους κριους? Δεν το ξερα. Αν το ξερα θα το ξανασκεφτομουνα.....Και μπηκε και στην οικογενεια και ενας Σκορπιος. Καμενη ειμαι απο χερι

 

Για πε... Λίτσα (Πατέρα :cool:), οι καρκίνοι, οι κριοί και οι σκορπιοί, όλοι off. Ποια ζώδια είναι κατά την άποψή σου τα "καλά" για άνδρες, έτσι να μαθαίνουν και οι ελεύθερες που παρακολουθούν την κουβέντα.:mrgreen:

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites

Χριστιανα μου καλη!!! Πολυ χαλαστηκα που σε διαβασα ετσι! Θελω πολλα να πω, ομως η καθε οικογενεια εχει διαφορετικη δομη, αλλους κανονες και νομους... Αυτα που για μενα φαινονται φυσιολογικα μπορει για σενα να ειναι "κουφα" και το αντιθετο!

 

Αυτο που εχω να σου πω ειναι οτι πρεπει να αλλαξεις τον τροπο που το αντιμετωπιζεις ολο αυτο, οπως ειπωθηκε και παραπανω... Δεν μπορεις να απαιτησεις απο κανεναν να σε στηριξει και να ειναι εκει οταν εσυ περνας πολυ δυσκολες αντικειμενικα στιγμες, ομως φανταζομαι οτι περιμενεις οτι ο συντροφος σου θα ειναι "εκει" για σενα... Το οτι δεν ειναι, το αξιολογεις εσυ οπως νομιζεις... Οπως επισης το οτι για να επικοινωνησει μαζι σου (και πολυ περισσοτερο με τα παιδια του) θα πρεπει πρωτα να μεσολαβησει η πεθερα ή ο κουνιαδος σου!!!

Θεσε τις προτεραιοτητες σου και ανοιξε οσο το δυνατον λιγοτερα μετωπα... Σου εχουν πεσει πολλα, δεν μπορεις να τα χειριστεις ολα ταυτοχρονα... Και γινε πιο σκληρη, νιωθεις και μαλλον εισαι μονη σου αυτην την στιγμη, παρτο αποφαση και θεσε ορια και στους γυρω! Παω να κανω μπανιο τα παιδια κι επανερχομαι....

LCizp3.pngI0Pwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Φτου,τωρα αρχισε να "κολλαει" το παρεντς,μια ωρα παλευω να απαντησω.Αν με χασετε,τον πεταξα τον υπολογιστη απο τα νευρα μου.

 

Ελενη μου,νοιωθω μονη και πανικοβλημενη.

 

Δεν εχω επιλογες,για κανενα απο τα προβληματα μου.Πρεπει να δεχτω το αποτελεσμα απο καθενα απο αυτα.

Και καθε ενα προβλημα μπορει να οδηγησει σε απωλεια ανθρωπου μου (οριστικη η μεταφορικη).

Δεν χανω λεφτα η κατι υλικο η δουλεια.

Χανω ολους τους ανθρωπους μου σιγα,σιγα.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Ωρε κοριτσάκι μου...Τωρα τι να σου πω;;;

 

Πάντως οσες φορες έφαγα τετοιες παρομοιες καταστάσεις...(οχι αυτου του βελινεκους...)και εγω με τον αντρουλη μου ΕΜΑΘΑ...-γιατι μαθαινεις πως να συμπεριφερθεις...ΣΕ μαθαίνει αυτός...πως πρεπει να τα αφησω να ξεθυμανει ως προβλημα και μετά να το ξαναπιάσουμε με ηρεμία...

Κουλ και ολα θα γινουν και θα γίνουν κατευχήν...

Πάντως μη το γελάτε με τα ζωδιακά...Η εκληψη σελίνης στον Καρκίνο γινεται αυτές τις ημερες!!!!!!

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Christianna Καλησπέρα και απο μένα..

Αρχικά να σου πω οτι οι άντρες μας κάνουν την ίδια δουλειά, Υποπλοίαρχος είναι ο δικός μου αλλά σε ποντοπόρα πλοία οπου λείπει πολύυυυ καιρό απο το σπίτι.. (ευτυχώς τον αναπληρώνουμε όταν έρχεται!)

 

Αυτό που με στεναχωρεί περισσότερο σε όλη την κατάσταση είναι οτι τώρα που πραγματικά τον χρειάζεσαι για να σε στηρίξει ψυχολογικά αυτός είναι απών.. Ξέρω πως είναι να είσαι μόνη σου με 2 παιδάκια, πόσες ευθύνες έχεις και πόση κούραση έχεις πόσο μάλλον αν έχει προκύψει και θέμα με την υγεία σου.. Έχεις να σκέφτεσαι και την υγεία των γονιών σου και γενικότερα πέσαν όλα μαζί(για ένα περίεργο λόγο έτσι γίνεται..)

Θα σου έλεγα να προσπαθήσεις να τα βάλεις σε μια σειρά και να μην σε παίρνει απο κάτω. Είσαι σε μια πολύ δύσκολη φάση αλλά πρέπει να το αντιμετωπίσεις, Τέλος.

Τα παιδάκια σου είναι αυτά που θα σου δώσουν δύναμη!

 

Αυτό που δεν κατάλαβα είναι πόσο καιρό έχει σταματήσει να έρχεται στο σπίτι?

Επίσης όταν μίλησε με την μητέρα του και τον αδελφό του, τί τους είπε?

Όταν λες οτι έχετε κάνει συζήτηση τι ακριβώς έχετε πεί, θέλω να πω έχει τεθεί θέμα οτι δεν σε θέλω άλλο? Και προχωράω παρακάτω?

Κάτσε και σκέψου τι θέλεις και βασικά να μάθεις ακριβώς πιο είναι το προβλημά του και γιατί συμπεριφέρεται με αυτόν τον τρόπο, θέλει να είστε μαζί, ναι ή όχι και απο κει και πέρα αποφασίζεις και πράττεις ανάλογα!

 

Υ.Γ. Όσο για τις τράπεζες και τα σχετικά, και ο δικός μου ένα διάστημα δεν μπορούσε να διεκπεραιώσει θέματα που είχαμε, μέχρι που τσακωθήκαμε για αυτό το λόγο, δλδ κάνω ΟΛΕΣ τις δουλειές όταν λείπεις θα τις κάνω και όταν είσαι εδω???? (Μάλλον φταίει οτι έχουν συνηθίσει απο το πλοίο που δεν έχουν τπτ να φέρουν εις πέρας(εκτός βέβαια της δουλειάς τους) και χαλαρώνουν με αποτέλεσμα να μην μπορούν να τελειώσουν δουλειά)

Ματθίλδη 17/08/2007

Λουκάς-Ανδρέας 17/01/2010

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Προσπαθείς να βρεις ερείσματα και δικαιολογίες για την ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ συμπεριφορά του, διότι τον αγαπάς ακόμα και δεν είσαι έτοιμη να τον αφήσεις. Είσαι ευάλωτη, αλλά πρέπει να τα δεις ξεκάθαρα και χωρίς φόβο τα πράγματα για να μπορέσεις να πάρεις την καλύτερη απόφαση γαι σένα και τα ΚΟΡΙΤΣΙΑ σου. Απορώ, δεν είναι καθόλου σύζυγος και καθόλου πατέρας αυτός ο άνθρωπος???? Μην τον δικαιολογεις πάντως γιατί σε φόρτωσε πολλά προβλήματα.....Σκέψου τα κορίτσια σου...

Link to comment
Share on other sites

Σε ολα εισαι σωστη,καλα καταλαβες.Το μονο λιγο διαφορετικο ειναι το κανει την ζωουλα του.

Ολη την βδομαδα που λειπει δεν μπορει να κανει τιποτε,ειναι περιορισμενος και λογω ωραριου.Κανει βαρδια 12-4 πρωι,μεσανυχτα.Εκτος αν υπαρχει μελος του πληρωματος γυναικα που εχει αμεση επαφη.Στο λιμανι κανει overtime,δουλευει δηλαδη.Μονο την Παρασκευη εχει αναμεσα στην βαρδια κενο και δεν ξερω τι εκανε.

Και φυσικα τα κονε μεσω ιντερνετ μπορει να τα κανει ανετα.

Το ξέρω ότι τώρα βάζω λάδι στη φωτιά όμως δεν αντέχω να μας παραμυθιάζουν με τις βάρδιες τους. Το 12-4 της βάρδιας δεν λέει τίποτα μια που μια χαρά κοιμούνται μετά το πέρας του ωραρίου τους και πίστεψέ με τους μένει πολύς χρόνος για να βγούνε και να διασκεδάσουνε. Όσο για τα overtime των λιμανιών-εκτός και αν είναι γραμματικός- απλά κάνουνε 2 ώρες παραπάνω στη βάρδια και τίποτε άλλο- δηλαδή το 12-4 γίνεται 12-6. Επίσης να ενημερώσω ότι όταν φτάνουν σε λιμάνια υπάρχουν αρκετά πρόθυμα κοριτσάκια που έναντι αμοιβής μπαίνουν στο πλοίο και τους περιμένουν να τελειώσουν με όλα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χριστιάνα , αν όντως τα πράγματα τα σκέφτεσαι όπως μας τα γράφεις και δεν είναι σκέψεις εν βρασμώ ψυχής , προσπάθησε να φτιάξεις τη ζωή σου και σκέψου εσύ τι θέλεις και όχι το τι μπορεί να σου προσφέρει εκείνος. Οι επιθυμίες μας φτιάχνονται από μας και μόνο και δεν επηρεαζόμαστε από το αν μας θέλουν οι άλλοι ή όχι. Το ξέρω ότι είναι δύσκολη η κατάστασή σου και πίστεψέ με λίγο πολύ όλοι έχουμε περάσει από δύσκολα έως πολύ δύσκολα, όμως να γνωρίζεις ότι οι δυνατοί επιβιώνουν. Προσπάθησε να δεις ένα πρόβλημα τη μέρα και μην τα βάζεις όλα μαζί στο μυαλό σου γιατί τα κάνεις κουλουβάχατα. Μόνο έτσι μπορείς να σκεφτείς σωστά να βοηθήσεις τον εαυτό σου και να βοηθήσεις και τους άλλους γύρω σου. Και μην ξεχνάς όπως έλεγε και η Σκάρλετ Ο Χάρα στο "Όσα παίρνει ο άνεμος" αύριο είναι μια καινούρια μέρα" εννοώντας βέβαια ότι κάθε μέρα που ξημερώνει παλεύουμε για αυτό που θέλουμε ξανά από την αρχή....

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι τώρα βάζω λάδι στη φωτιά όμως δεν αντέχω να μας παραμυθιάζουν με τις βάρδιες τους. Το 12-4 της βάρδιας δεν λέει τίποτα μια που μια χαρά κοιμούνται μετά το πέρας του ωραρίου τους και πίστεψέ με τους μένει πολύς χρόνος για να βγούνε και να διασκεδάσουνε. Όσο για τα overtime των λιμανιών-εκτός και αν είναι γραμματικός- απλά κάνουνε 2 ώρες παραπάνω στη βάρδια και τίποτε άλλο- δηλαδή το 12-4 γίνεται 12-6. Επίσης να ενημερώσω ότι όταν φτάνουν σε λιμάνια υπάρχουν αρκετά πρόθυμα κοριτσάκια που έναντι αμοιβής μπαίνουν στο πλοίο και τους περιμένουν να τελειώσουν με όλα...

 

Fraoulopoulitsaaaaaa!!!!!! Καλέ με τον πόνο μας παίζεις????????:mrgreen:

Ευτυχώς ο άντρας μου είναι γραμματικός και σε λιμάνι ούτε ανάσα δεν προλαβαίνει να πάρει!!!!!!!!!!:lol:

Ματθίλδη 17/08/2007

Λουκάς-Ανδρέας 17/01/2010

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...