Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Νέα μητέρα μόνη..


Recommended Posts

ξερεις αν ο αλλος εχει δουλεια αυτη την εποχη΄.

η κοππελα δεν ηξερε το χαπι της επομενης ημερας?μηπως το κανουμε για να δεσμευσουμε καποιον?γιατι δεχομαστε χωρις προφυλαξη να προχωρησουμε στην επαφη?

εφοσον συζηταμε κια αποφασιζουμε να το κρατησουμε γιατι ζηταμε απο τον αλλο πραγματα ακομη και την αναγνωριση?

αν το εκανε ο αδερφος μου θα του ελεγα να αναλαβει τις ευθυνες του.

 

*ας δειξει κ αυτος λιγη συμβολη στο εργο που προκειται να ακολουθησει .... ειδαλως τον βλεπω σε καμια πενηντα χρονια στο "παμε πακετο" να κλαιει σαν π#$#ς κ να παρακαλαει να τον συγχωρεσει το παιδι του !

ε! δεν το κανουν και ολοι οι γονεις.μην υπερβαλουμε.ΤΟ ΔΕΝ ΘΕΛΩ γιατι δεν το δεχομαστε?

 

Θα σταθώ μόνο σ'αυτή σου τη κουβέντα,αρνούμαι να σου αποδείξω τα αυτονόητα και γι'αυτό δεν σχολιάζω κάτι άλλο.

Το χάπι της επόμενης μέρας είναι ένα χημικό σκεύασμα σαν ΟΛΑ τα υπόλοιπα φάρμακα τα οποία-και ειδικά-το συγκεκριμένο,μπορούν να εμφανίσουν ανεπιθύμητες ενέργειες και να προκαλέσουν κακό!

Κάθε γυναίκα έχει δικαίωμα να αντιμετωπίζει το σώμα της όπως εκείνη θέλει χωρίς να γίνεται έρμαιο εκβιασμών και άλλων παράπλευρων ενεργειών!

Για όνομα του Θεού,είσαι ΓΥΝΑΙΚΑ,δεν μπορώ να διανοηθώ γιατί αντιμετωπίζεις με τόση ανευθυνότητα μια τόσο σημαντική πράξη!!

Λες ότι δεν έχει δικαίωμα η κοπέλα να αναγκάσει το πατέρα του παιδιού να αναλάβει τις ευθύνες του.Σοβαρά;;;;;;;;;;Όταν ο κύριος μια χαρά έκανε τη δουλίτσα του χωρίς το σκουφί,δεν είδα κάπου να ζορίζεται!!!Σαφώς και η ευθύνη είναι μοιρασμένη,αλλά η κοπέλα δεν φάνηκε ευθυνόφοβη και πήρε στα χέρια της μια κατάσταση η οποία δεν προέκυψε μόνο από εκείνη!!!!

 

Και όσο για το τελευταίο σου σχόλιο....Καλή μου,εδώ δεν μιλάμε για ένα πουκάμισο που δεν θέλει να φορέσει,αλλά για το παιδί του που ΔΕΝ θέλει να αποδεχτεί.Και μην είσαι τόσο σίγουρη ότι κάποια στιγμή δεν θα μετανιώσει για τις πράξεις του!!!

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 123
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κούκλα μου,σου εύχομαι μέσα απ'τη καρδιά μου να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη,να είναι γερό το παιδάκι σου όπως και συ και να μην φοβάσαι τίποτα και κανέναν!!!!'Εχεις κοντά σου τους γονείς σου,δεν υπάρχει μεγαλύτερη ανακούφιση απ'αυτό!!!

Φαντάζομαι πόσο θα σου λείπει η στοργή απ'τον πατέρα του παιδιού σου και πόσο θα ήθελες να είναι διαφορετικά τα πράγματα,πίστεψέ με όμως,τέτοιος που είναι δεν του αξίζει να λέγεται πατέρας.Καλύτερα τώρα που κατάλαβες ποιός πραγματικά είναι και έκανες έστω και τώρα το ξεσκαρτάρισμα απ'τη ζωή σου!!

Και κάνε μου μια χάρη...Μην ζητιανεύεις το ενδιαφέρον και την προσοχή του,μην πέφτεις χαμηλά!!!Είσαι δυνατή και μαχήτρια,το απέδειξες άλλωστε με την απόφασή σου,τι να πει αυτός μπροστά σε 'σένα;;;;

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Για τον εαυτο μου δεν ζητησα τιποτα και πολυ περισσοτερο με τον χαρακτηρα που μου εδειξε δεν θα ηθελα να ειναι διπλα μου. Για το παιδι ομως πιστευω οτι το λιγοτερο που μπορει να κανει ειναι να το αναγνωρισει. Δεν προκειται να ζητιανεψω κατι ειμαι αρκετα περηφανη για κατι τετοιο και δεν εχω την αναγκη του. Το παιδι μου ομως δεν θα επιτρεψω να γραφτει αγνωστου πατρος οταν ο πατερας του ειναι γνωστος μεσω μια σχεσης και οχι μιας τυχαιας βραδιας. Ο νομος ειναι με το μερος του παιδιου

Σιγουρα δεν με αφορουν οι αποψεις ατομου που μπαινουν στο forum για κοτσομπολιο και δεν θα ασχοληθω με κατινιες συγνωμη...

ο πρίγκιπας μου..

Link to comment
Share on other sites

Για τον εαυτο μου δεν ζητησα τιποτα και πολυ περισσοτερο με τον χαρακτηρα που μου εδειξε δεν θα ηθελα να ειναι διπλα μου. Για το παιδι ομως πιστευω οτι το λιγοτερο που μπορει να κανει ειναι να το αναγνωρισει. Δεν προκειται να ζητιανεψω κατι ειμαι αρκετα περηφανη για κατι τετοιο και δεν εχω την αναγκη του. Το παιδι μου ομως δεν θα επιτρεψω να γραφτει αγνωστου πατρος οταν ο πατερας του ειναι γνωστος μεσω μια σχεσης και οχι μιας τυχαιας βραδιας. Ο νομος ειναι με το μερος του παιδιου

Σιγουρα δεν με αφορουν οι αποψεις ατομου που μπαινουν στο forum για κοτσομπολιο και δεν θα ασχοληθω με κατινιες συγνωμη...

 

Απορώ πώς εμμένει στην απόφασή του να μην αναγνωρίσει το παιδί,δεν ξέρει ότι ο νόμος δεν πρόκειται να τον αφήσει στην ησυχία του;;;

Και να θέλει ο "κύριος"να ξεφύγει,δεν μπορεί και ας χτυπιέται κάτω!

Να κάνεις το καλύτερο και για τους δυό σας,αλλά να φροντίσεις πάνω απ'όλα να διασφαλίσεις μια ήσυχη καθημερινότητα για 'σενα και για το μωρό σου!

 

Υ.Γ. Το τελευταίο για 'μενα το είπες;;:roll::?

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Πρωταρα μην με παρεξηγησεις για αυτο που θα σε ρωτησω...

Απλα επειδη εγω μετανιωνω που παντρευτηκα και αρα το παιδι μου ειναι αναγνωρισμενο... Με την αναγνωριση αποκτα δικαιωματα και λογο πανω στο παιδι και ο πατερας...

Πες οτι γεννας με το καλο και ο πατερας του εξαφανιζεται.. και μετα απο δυο χρονια θυμαται οτι εχει ενα παιδι και θελει να το παιρνει τα σ/κ... τι θα κανεις? Εχω την εντυπωση οτι τα δικαστηρια επειδη ειναι υπερ της επικοινωνιας θα του το δινουν.

Εγω ας πουμε θελω να δωσω ονομα και να βαφτισω το παιδι μου και δεν μπορω γιατι ο πατερας του διαφωνει! Και πρεπει να παμε δικαστικα... ενω αν δεν ηταν αναγνωρισμενο θα αποφασιζα ανεξαρτητα..

Με αυτο εννοω οτι φυσικα και ο πρωην μας και πατερας του παιδιου μας πρεπει να αναλαβει τις ευθυνες του αλλα αν βλεπουμε οτι δεν θελει τοτε μαλλον δεν θα ειναι και καλος πατερας. Με την αναγνωριση του δινουμε δικαιωματα πανω στο παιδι μας που ισως δεν θα μας βγουν σε καλο..

Δεν ξερω βεβαια ποσο διαφορετικη ειναι νομικα η αναγνωριση μεσα σε γαμο και η αναγν. εκτος γαμου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Oταν μένεις στη επαρχία υπάρχουν άτομα με αντιλήψεις του 1821 δυστηχως... Γι αυτό και το αναφερα.

 

 

Ευτυχως βεβαια που το κοντινο μου περιβαλλον δεν αποτελειται απο τέτοια ατομα πιστευω. Αυτο τουλαχιστον εισπράτω μεχρι στιγμής.

 

καλησπέρα και απο μένα....επειδή και εγω μεγάλωσα στην επαρχία και ξέρω πως αυτό σε επηρεαζει....και πως κάποιοι θα σε κοιτανε με μισό μάτι....μην ανησυχείς και μην ταράζεσαι και στο τεράστιο χωριό που λέγεται Αθήνα τα ίδια γίνονται....όλοι ασχολούνται με τους άλλους....το βλέπω στη γειτονιά μου στους γνωστούς μου....στην οικογένεια του άντρα μου....στη δουλειά.....όλοι κρίνουν τους άλλους και όχι την καμπουρα τους....ίσως οι νεότερες γεννιές....οχι τόσο....αυτό να μην σε καταβάλει απλά μην ασχολείσαι....αν μπορείς αφου γεννήσεις να αλλάξεις και περιβάλλον καλό θα είναι.....

όσο για τον πρώην σου....συγνώμη που στο λέω αν δεν μπορεί και δεν θέλει να είναι πατέρας καλύτερα να μην είναι.....είναι προτυμότερο το μωρό να μεγαλώσει με αγάπη παρά με φωνές.....

αν δεν νιώθει έτοιμος μην τον πιέζεις...ειναι γεγονός πως σε αυτή την φάση είσαι ευαλωτη....και θέλεις και λιγο την προσοχή των άλλων αλλά επειδή η εγκυμοσυνη ειναι μοναχική διότι και ο σύντροφος σου όσο και να θέλει δεν μπορεί να σε κατλάβει....δέξου την κατάσταση φρόντισε να είσαι χαρούμενη ασχολείσου με τα πράγματα του μωρού....για να ξεχαστείς....και όταν θα γεννήσεις επειδή θα νιώσεις πολύ έντονα ότι πρεπει να προστατέψεις αυτό το πλασματάκι....θα γεμίσεις με περισσότερη δύναμη....μην αφήσεις τίποτα να σε παρει απο κάτω και αυτό μπορείς να το καταφέρεις......

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

Απορώ πώς εμμένει στην απόφασή του να μην αναγνωρίσει το παιδί,δεν ξέρει ότι ο νόμος δεν πρόκειται να τον αφήσει στην ησυχία του;;;

Και να θέλει ο "κύριος"να ξεφύγει,δεν μπορεί και ας χτυπιέται κάτω!

Να κάνεις το καλύτερο και για τους δυό σας,αλλά να φροντίσεις πάνω απ'όλα να διασφαλίσεις μια ήσυχη καθημερινότητα για 'σενα και για το μωρό σου!

 

Υ.Γ. Το τελευταίο για 'μενα το είπες;;:roll::?

 

γιατι να το αναγνωρισει.αν δεν εχουμε αναγκη την κοινωνια τοτε γιατι?εφοσον αποφαση σε μονη της να το μεγαλωση.και με εκνευριζει οι γυναικες που σκεφτονται πονηρα, το μωρο ακομη δεν ηρθε στη ζωη και μιλαμε για νομους και δικαστηρια?

οσο για τους νομους εξαρταται πιο δικηγορο εχεις.

δεν καταλαβαινω πως συγχαιρετε μια γυναικα που ενω δηλωνει πως θα το κραταει να το μεγαλωσει μονη χωρις καμια απαιτηση τωρα απαιτει την αναγνωριση?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και απο μένα....επειδή και εγω μεγάλωσα στην επαρχία και ξέρω πως αυτό σε επηρεαζει....και πως κάποιοι θα σε κοιτανε με μισό μάτι....μην ανησυχείς και μην ταράζεσαι και στο τεράστιο χωριό που λέγεται Αθήνα τα ίδια γίνονται....όλοι ασχολούνται με τους άλλους....το βλέπω στη γειτονιά μου στους γνωστούς μου....στην οικογένεια του άντρα μου....στη δουλειά.....όλοι κρίνουν τους άλλους και όχι την καμπουρα τους....ίσως οι νεότερες γεννιές....οχι τόσο....αυτό να μην σε καταβάλει απλά μην ασχολείσαι....αν μπορείς αφου γεννήσεις να αλλάξεις και περιβάλλον καλό θα είναι.....

όσο για τον πρώην σου....συγνώμη που στο λέω αν δεν μπορεί και δεν θέλει να είναι πατέρας καλύτερα να μην είναι.....είναι προτυμότερο το μωρό να μεγαλώσει με αγάπη παρά με φωνές.....

αν δεν νιώθει έτοιμος μην τον πιέζεις...ειναι γεγονός πως σε αυτή την φάση είσαι ευαλωτη....και θέλεις και λιγο την προσοχή των άλλων αλλά επειδή η εγκυμοσυνη ειναι μοναχική διότι και ο σύντροφος σου όσο και να θέλει δεν μπορεί να σε κατλάβει....δέξου την κατάσταση φρόντισε να είσαι χαρούμενη ασχολείσου με τα πράγματα του μωρού....για να ξεχαστείς....και όταν θα γεννήσεις επειδή θα νιώσεις πολύ έντονα ότι πρεπει να προστατέψεις αυτό το πλασματάκι....θα γεμίσεις με περισσότερη δύναμη....μην αφήσεις τίποτα να σε παρει απο κάτω και αυτό μπορείς να το καταφέρεις......

 

αυτο λεω πηρες την αποφαση σου το ξεκαθαρισε απο την αρχη ηξερες τωρα τι ζητας.

Link to comment
Share on other sites

Θα σταθώ μόνο σ'αυτή σου τη κουβέντα,αρνούμαι να σου αποδείξω τα αυτονόητα και γι'αυτό δεν σχολιάζω κάτι άλλο.

Το χάπι της επόμενης μέρας είναι ένα χημικό σκεύασμα σαν ΟΛΑ τα υπόλοιπα φάρμακα τα οποία-και ειδικά-το συγκεκριμένο,μπορούν να εμφανίσουν ανεπιθύμητες ενέργειες και να προκαλέσουν κακό!

Κάθε γυναίκα έχει δικαίωμα να αντιμετωπίζει το σώμα της όπως εκείνη θέλει χωρίς να γίνεται έρμαιο εκβιασμών και άλλων παράπλευρων ενεργειών!

Για όνομα του Θεού,είσαι ΓΥΝΑΙΚΑ,δεν μπορώ να διανοηθώ γιατί αντιμετωπίζεις με τόση ανευθυνότητα μια τόσο σημαντική πράξη!!

Λες ότι δεν έχει δικαίωμα η κοπέλα να αναγκάσει το πατέρα του παιδιού να αναλάβει τις ευθύνες του.Σοβαρά;;;;;;;;;;Όταν ο κύριος μια χαρά έκανε τη δουλίτσα του χωρίς το σκουφί,δεν είδα κάπου να ζορίζεται!!!Σαφώς και η ευθύνη είναι μοιρασμένη,αλλά η κοπέλα δεν φάνηκε ευθυνόφοβη και πήρε στα χέρια της μια κατάσταση η οποία δεν προέκυψε μόνο από εκείνη!!!!

 

Και όσο για το τελευταίο σου σχόλιο....Καλή μου,εδώ δεν μιλάμε για ένα πουκάμισο που δεν θέλει να φορέσει,αλλά για το παιδί του που ΔΕΝ θέλει να αποδεχτεί.Και μην είσαι τόσο σίγουρη ότι κάποια στιγμή δεν θα μετανιώσει για τις πράξεις του!!!

 

σίγουρα η κοπέλα έχει δικαιώματα αλλά με το ζόρι δεν γίνεται.....απλά πιστευω ότι το αισθάνεται λογω της εγκυμοσινης και λογω του ότι χώρισαν λόγω αυτής της εξέλιξης....απο την στιγμή που της ξεκαθάρισε ότι θέλει ελέυθερη σχέση και αυτό δεν είναι καν σχέση δεν θα πρέπει καν κατά την άποψη μου να το σκευφτεται.....είναι μερικοί άνθρωποι που καλά κάνουν και ομολογούν πως δεν θέλουν οικογένεια γιατι είναι προτιμότερο αυτό παρά να τυρανάνε τους άλλους μια έτσι και μια αλλιώς....

οκ ήταν απρόσμενη η εξέλιξη αλλά προσπέρνα το....στο εξωτερικό είανι συνηθες το φαινόμενο αυτό και μάλιστα αυτές οι κοπέλες καταφέρνουν να σπουδάζουν ταυτόχρονα και να δουλευουν.....

μια χαρά θα έιναι μόνη της και όταν έρθει η κατάλληλη στιγμή θα βρεί και έναν σωστό άνρθρωπο να την αγαπήσει και να έιναι όλοι ευτυχισμένοι

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

γιατι να το αναγνωρισει.αν δεν εχουμε αναγκη την κοινωνια τοτε γιατι?εφοσον αποφαση σε μονη της να το μεγαλωση.και με εκνευριζει οι γυναικες που σκεφτονται πονηρα, το μωρο ακομη δεν ηρθε στη ζωη και μιλαμε για νομους και δικαστηρια?

οσο για τους νομους εξαρταται πιο δικηγορο εχεις.

δεν καταλαβαινω πως συγχαιρετε μια γυναικα που ενω δηλωνει πως θα το κραταει να το μεγαλωσει μονη χωρις καμια απαιτηση τωρα απαιτει την αναγνωριση?

 

Δεσποινα μην εισαι τοσο αυστηρη! Δεν ειναι ολα ασπρο μαυρο στη ζωη, ''το ηξερε ας προσεχε'' και τετοια!

Η κοπελα δεν εκανε σεξ της μιας βραδιας, με καποιον που την αγαπαει εγινε. Και οσο δεν προσεξε εκεινη αλλο τοσο δεν προσεξε και εκεινος.

Δεν μπορει να τον αναγκασει να την παντρευτει αλλα και αυτος δεν μπορει να την αναγκασει να σκοτωσει μια αθωα ψυχη.

Αλλα επειδη η κοπελα δεν θελει να κανει φονο και αγαπαει αυτη την ψυχουλα μες την κοιλιτσα της αυτο δεν σημαινει οτι θα τραβηξει ολο το λουκι μονη της. Υποτιθεται αυτος ο αντρας την αγαπαγε μεχρι χτες. Και δεν μιλαμε για παιδια 20 χρονων... Να αναλαβει τις ευθυνες του λοιπον! Ας μην γινει ο καλυτερος πατερας (εξαλου με το ζορι δεν γινεται), αλλα ενα επωνυμο και 200 ευρω το μηνα και μια καρτα στα γενεθλια του παιδιου του δεν ειναι και τοσο επωδινο, ελεος δηλαδη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυτο λεω πηρες την αποφαση σου το ξεκαθαρισε απο την αρχη ηξερες τωρα τι ζητας.

κόιτα όπως και να χει είναι μια περίεργη κατάσταση το να ζητάει δεν είναι κακο αν νιώθει πως αυτό την γεμίζει.....απλά ο τύπος έδειξε απο την αρχή τα πόδια του και εμεις είμαστε εδώ για να επισημαίνουμε γιατι τα βλέπουμε απ εξω και με πιο καθαρο μυαλο....

απλά η γνωμη μου είναι να δωθεί στο μωρό και τίποτα παραπάνω.....απλά νομίζει πως με την αναγνώριση θα τον κάνει να δεχθεί το παιδι και να το αγαπήσει....δεν εννοω κάτι κακο και δεν εννοω να τον εξαναγκάσει να γυρίσει ή να δεχθεί το παιδι....

η αγάπη στο παιδι ειναι κάτι πηγαιο.....κούκλα μου μην πιέζεις καταστάσεις......αγάπα το παιδι σου και για εκείνον......

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

γιατι να το αναγνωρισει.αν δεν εχουμε αναγκη την κοινωνια τοτε γιατι?εφοσον αποφαση σε μονη της να το μεγαλωση.και με εκνευριζει οι γυναικες που σκεφτονται πονηρα, το μωρο ακομη δεν ηρθε στη ζωη και μιλαμε για νομους και δικαστηρια?

οσο για τους νομους εξαρταται πιο δικηγορο εχεις.

δεν καταλαβαινω πως συγχαιρετε μια γυναικα που ενω δηλωνει πως θα το κραταει να το μεγαλωσει μονη χωρις καμια απαιτηση τωρα απαιτει την αναγνωριση?

 

Είναι πονηράδα να προσπαθείς να διεκδικήσεις ό,τι δικαιούται το παιδί σου;;;Μάλιστα....

Και ας το πιάσουμε απ'το πρακτικό κομμάτι του θέματος.Ξέρουμε όλοι πόσα έξοδα χρειάζεται για να μεγαλώσει ένα παιδί.Γιατί δηλαδή ο πατέρας να κάνει τη ζωούλα του,να μην δίνει μία γι'αυτό το μωρό και η κοπέλα να "φτύνει αίμα"για να ανταπεξέλθει στις υποχρεώσεις της;;;Τα λεφτά προφανώς και δεν τα θέλει για να ικανοποιεί τις ορέξεις της,αλλά για να πάρει πάνες και ότι χρειάζεται ένα μωρό.

Ας πρόσεχε λοιπόν ο κύριος,γιατί οι ανευθηνότες των πράξεων πληρώνονται!!

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Είναι πονηράδα να προσπαθείς να διεκδικήσεις ό,τι δικαιούται το παιδί σου;;;Μάλιστα....

Και ας το πιάσουμε απ'το πρακτικό κομμάτι του θέματος.Ξέρουμε όλοι πόσα έξοδα χρειάζεται για να μεγαλώσει ένα παιδί.Γιατί δηλαδή ο πατέρας να κάνει τη ζωούλα του,να μην δίνει μία γι'αυτό το μωρό και η κοπέλα να "φτύνει αίμα"για να ανταπεξέλθει στις υποχρεώσεις της;;;Τα λεφτά προφανώς και δεν τα θέλει για να ικανοποιεί τις ορέξεις της,αλλά για να πάρει πάνες και ότι χρειάζεται ένα μωρό.

Ας πρόσεχε λοιπόν ο κύριος,γιατί οι ανευθηνότες των πράξεων πληρώνονται!!

 

βρε κοπελα μου καταλαβαινεις?μονη της το διαλεξε.επιλογη της ηταν.μονη σου δε θελησε να το κρατησεις δε τα σκεφτηκε τα εξοδα?οταν ο αλλος λεει δεν θελω γιατι αυτη επιλεγει να το φερει στη ζωη?τοτε που ειναι θα το μεγαλωσω μονη μου

Link to comment
Share on other sites

Δεσποινα μην εισαι τοσο αυστηρη! Δεν ειναι ολα ασπρο μαυρο στη ζωη, ''το ηξερε ας προσεχε'' και τετοια!

Η κοπελα δεν εκανε σεξ της μιας βραδιας, με καποιον που την αγαπαει εγινε. Και οσο δεν προσεξε εκεινη αλλο τοσο δεν προσεξε και εκεινος.

Δεν μπορει να τον αναγκασει να την παντρευτει αλλα και αυτος δεν μπορει να την αναγκασει να σκοτωσει μια αθωα ψυχη.

Αλλα επειδη η κοπελα δεν θελει να κανει φονο και αγαπαει αυτη την ψυχουλα μες την κοιλιτσα της αυτο δεν σημαινει οτι θα τραβηξει ολο το λουκι μονη της. Υποτιθεται αυτος ο αντρας την αγαπαγε μεχρι χτες. Και δεν μιλαμε για παιδια 20 χρονων... Να αναλαβει τις ευθυνες του λοιπον! Ας μην γινει ο καλυτερος πατερας (εξαλου με το ζορι δεν γινεται), αλλα ενα επωνυμο και 200 ευρω το μηνα και μια καρτα στα γενεθλια του παιδιου του δεν ειναι και τοσο επωδινο, ελεος δηλαδη!

 

ποιος μιλησε για αγαπη?σχεση απο αποσταση ηταν οπως λεει η πρωταρα.αυτη θεωρουσε σχεση αυτος οχι.δηλ πρεπει να ειναι αυτη η μανα των παιδιων του?καθε σχεση που εχουμε κανει εχουμε σκεφτει να κανουμε οικογενεια?

αυτη εγραψε πως δεν θελει κατι απο αυτον και θα το μεγαλωσει μονη της.

Link to comment
Share on other sites

βρε κοπελα μου καταλαβαινεις?μονη της το διαλεξε.επιλογη της ηταν.μονη σου δε θελησε να το κρατησεις δε τα σκεφτηκε τα εξοδα?οταν ο αλλος λεει δεν θελω γιατι αυτη επιλεγει να το φερει στη ζωη?τοτε που ειναι θα το μεγαλωσω μονη μου

 

 

Το ''θα το μεγαλωσω μονη μου'' ειναι στο θα γεννησω μονη μου, θα μενω μονη μου με το παιδι, μονη μου θα ξενυχταω διπλα του, μονη μου θα ανησυχω,μονη μου θα αποφασιζω για το καλο του, μονη μου θα του συζηταω και θα προσπαθησω να το κανω καλο ανθρωπο.

Αλλα το παιδι δεν φυτρωσε, καποιος το εσπειρε. Ας μην ειναι διπλα σε ολα τα παραπανω αλλα εχει ευθυνη!! Και επειδη υπαρχει η εναλλακτικη της εκτρωσης αυτο δεν κανει τον αντρα αμοιρο ευθυνων! Δεν σπερνουμε παιδια και μετα λεμε ριχτο δεν το θελω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το ''θα το μεγαλωσω μονη μου'' ειναι στο θα γεννησω μονη μου, θα μενω μονη μου με το παιδι, μονη μου θα ξενυχταω διπλα του, μονη μου θα ανησυχω,μονη μου θα αποφασιζω για το καλο του, μονη μου θα του συζηταω και θα προσπαθησω να το κανω καλο ανθρωπο.

Αλλα το παιδι δεν φυτρωσε, καποιος το εσπειρε. Ας μην ειναι διπλα σε ολα τα παραπανω αλλα εχει ευθυνη!! Και επειδη υπαρχει η εναλλακτικη της εκτρωσης αυτο δεν κανει τον αντρα αμοιρο ευθυνων! Δεν σπερνουμε παιδια και μετα λεμε ριχτο δεν το θελω...

 

αυτος το εσπειρε το καημενο το κοριτσακι δεν ηξερε?

Link to comment
Share on other sites

Το ''θα το μεγαλωσω μονη μου'' ειναι .

ειναι τα παντα απο το ταισμα ως την ανατροφη.αν ο αλλος λεει δε θελω εσυ που βασιζεσαι και κρατας κατι δικο του.μηπως για να τον κρατας μια ζωη με ενα μωρο?

αν τοσο πολυ θελουν να γινουν καποιες μανες μονες τους γιατι δεν πηγαινουν σε τραπεζα σπερματος?

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαινω πως το σκεφτεσαι και παλιοτερα θα συμφωνουσα μαζι σου αλλα τωρα που εκανα παιδακι καταλαβα πως ειναι να σκεφτεσαι να κανεις εκτρωση... εγω δεν θα μπορουσα. Γι αυτο στο διλημα ''ή ριχτο ή κρατα το μονη σου'' καταλαβαινω το δευτερο. Εγω προσωπικα δεν θα ζηταγα να το αναγνωρισει ο αλλος αφου δεν το θελει, θα προτιμουσα να εχει το δικο μου ονομα το παιδι ΜΟΥ...

Αλλα επειδη ο αντρας θεωρει τοσο απλο πραγμα την εκτρωση αυτο δεν σημαινει οτι δεν εχει μεριδιο ευθυνης και το πιο σωστο (σε ενα τελειο κοσμο) θα ηταν να την αναλαβει...

Τελοσπαντων, με το καλο να γεννηθουν τα μωρακια και να τα χαιρονται οι μανουλες τους!

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Το τελευταίο για 'μενα το είπες;;:roll::?

Οχι φυσικα αναφερομαι στο ατομο που απο μονο ειπε οτι μπαινει εδω για κοτσομπολιο (αρα δεν εχει κατι ενδιαφερον να κανει στη ζωη του)

 

Το τοπικ αυτο το ανοιξα στην αρχη της εγκυμοσυνης μου οταν βρισκομουν σε μαυρη καταθλιψη κ ηθελα να μιλησω με ατομα που περασαν τα ιδια με μενα. Αυτη τη στιγμη ειμαι στον 8ο σχεδον μηνα και πανευτυχης. Οσο για την αναγνωριση δεν την θελω για μενα αλλα για το παιδι. Αλοιμονο αν χρησιμοποιουσα ενα εμβρυο ως δικαιολογια για να γυρισω τον πρωην μου πισω τοτε θα πρεπε να ημουν πολυ ανευθυνη μανα. Ελπιζω οτι θα το αναγνωρισει γιατι ο ιδιος θα το θελησει και να μην φτασουμε σε νομικες διαδικασιες αν δεν το κανει ναι σκεφτομαι να κινηθω νομικα, αν και οταν γεννηθει το μωρο δεν ξερω αν θα επιθυμω το ιδιο. Οικονομικες απαιτησεις δεν εχω κ ουτε θα εχω ακομη κ αν ζοριστω οικονομικα. Οσο για τα δικαιωματα για επισκεψεις του βιολογικου πατερα στο παιδι δεν με ανησυχουν κ μακαρι να θελησει να εχει με το παιδι (αλλα κ παλι δεν θα τον υποχρεωσω αν δεν θελει) αν θελει να του δωσει αγαπη (οχι σε μενα επιμενω)η αγαπη δεν εβλαψε ποτε κανεναν.

Και κατι ακομη οταν ερχεται μια απρογραμματιστη εγκυμοσυνη και οι 2 εχουν αυθυνη σ αυτο. Για τον ανδρα αν ειναι ανεπιθυμητη ειναι ευκολο να πει ριξτο. Για την γυναικα που εχει το μητρικο φιλτρο ανεπτυγμενο πρεπει να αποφασισει αν θα φερει στον κοσμο αυτο το παιδι στον κοσμο ή ΘΑ ΤΟ ΣΚΟΤΩΣΕΙ.

Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω πως γυναικες που γινανε μητερες λενε τοσο ευκολα ξεφορτωσου το αφου δεν εχει τις προδιαγραφες, Προδιαγραφες που οριζουν καποιοι με απαρχαιομενες αντιληψεις και επικαλουνται την κοινωνια. ειναι δυνατον να γινουν ποτε σωστες μητερες ετσι θα μεγαλωσουν τα παιδια τους με αυτες τις αντιληψεις? Ειναι μαλλον απο αυτες που εστερνιζονται το "Βαλαν τις ποδιες και σκεπασαν τις πομπες"!!!!!

ο πρίγκιπας μου..

Link to comment
Share on other sites

Έλεος με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα!

Ξαναγράφω

Παιδιά μεγαλώνουμε όλοι μας!

Ας μην είμαστε τόσο σκληροί και απόλυτοι!

Δεν ξέρουμε τι μπορεί να μας συμβεί.

Link to comment
Share on other sites

ειναι τα παντα απο το ταισμα ως την ανατροφη.αν ο αλλος λεει δε θελω εσυ που βασιζεσαι και κρατας κατι δικο του.μηπως για να τον κρατας μια ζωη με ενα μωρο?

αν τοσο πολυ θελουν να γινουν καποιες μανες μονες τους γιατι δεν πηγαινουν σε τραπεζα σπερματος?

 

δέσποινα μην είσαι τόσο απολυτη.....δεν υπάρχει λόγος....πολλές φορές στη ζωή μας αλλιώς ξεκινάμε και αλλιώς καταλήγουμε....είναι πολυ δύσκολο να μεγαλώνεις μονη ή μονος ένα παιδί....μπορεί να άλλαξε γνώμη η κοπέλα στην πορεία της εγκυμοσ΄υνης.....αυτο δεν έιναι κακό όυτε μπορει να το εγγυθεί κανεις.....

δεν συμφωνώ με την αναγνώριση.....έχω γνωρίσει άτομο πολυ πικραμένο απο παρόμοια ιστορία......καλό έιναι να αφήσει τα πράγματα να έρθουν μονα τους.....

για μένα δεν μετράει το ποιανου όνομα εχει.....αυτο προσπαθώ να πω στην κοπέλα.....αλλά αφου το θέλει ας το κάνει.....

και γενικά τι να το κάνω αν μου έδινε ο χ....για το παιδί μου 200ευρω και το παιδί μου είχε ένα σωρο ψυχικά προβλήματα....ας τα βάλει στον απ αυτό του τα 200 ευρώ....

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

βρε κοπελα μου καταλαβαινεις?μονη της το διαλεξε.επιλογη της ηταν.μονη σου δε θελησε να το κρατησεις δε τα σκεφτηκε τα εξοδα?οταν ο αλλος λεει δεν θελω γιατι αυτη επιλεγει να το φερει στη ζωη?τοτε που ειναι θα το μεγαλωσω μονη μου

 

Προφανώς εσύ δεν καταλαβαίνεις και δεν θα μπω στη διαδικασία να σου αποδείξω τα αυτονόητα!!!!

Αντίστοιχα,αφού η κοπέλα επέλεξε να το φέρει στο κόσμο,γιατί εκείνος δεν το σέβεται και δεν αναλαμβάνει τις ευθύνες του;;;

Επειδή ο πασάκας είπε "Δεν το θέλω",θα προχωρούσε η κοπέλα σε άμβλωση;;;

Μωρ τι μας λες!!!

Δεν ζήτησε να το μεγαλώσουν μαζί,αλλά να προσφέρει οικονομικά ο μίστερ και αυτό πρέπει να κάνει θέλει δεν θέλει!!

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις s.x χωρίς προφύλαξη και προκυπτει ένα παιδί, έχεις ευθύνη γι' αυτό.

Η κοπέλα δεν το έσπειρε μόνης της. Επίσης το να πει δεν θέλω ο άντρας είναι μεν επιλογή του, λίγο εκ του ασφαλούς όμως, καθώς την άμβλωση δεν θα την κάνει εκείνος, και εκείνος δεν θα έχει ούτε τις σωματικές συνέπειες, ούτε τις ψυχικές μετά απ' αυτό! Όσο δικαίωμα λοιπόν είναι του άντρα να πει δεν το θέλω, τόσο και ακόμη περισσότερο είναι και της γυναίκας να πει, "Εγω το θέλω και δεν κάνω άμβλωση!"

Όσοι φοράνε λοιπόν παντελόνια, ας φροντίσουν να είναι πιο προσεκτικοί με το περιεχόμενο τους!!

Ενα μεγάλο μπράβο σε όλες τις κοπέλες που έχουν το θάρρος και την δύναμη να τραβήξουν αυτόν τον γολγοθά μόνες τους (ουσιαστικά ή μη..)

y9qxp2.pngGgOLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπορω να πω κατι?Μου επιτρεπετε να παρεμβω στην συζητηση?Ειμαι και'γω μονη μου και μεγαλωνω το παιδι μου,ομως σαν γολγοθα δεν το ειδα ποτε.ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ τα παιδια μας.

Σιγουρα ειναι εκ του ασφαλους το "δεν θελω" του καθε αντρα που ακυρωνει την παρουσια του παιδιου του.Οπως και εμεις οι γυναικες δεν ειμαστε αμοιρες των ευθυνων μας.

Η διαφορα μας ειναι πως τις αναλαμβανουμε σε καθε περιπτωση.Ακομα και αν μπουμε στη διαδικασια αμβλωσης τις αναλαμβανουμε.Ειτε γιατι ποναμε,ειτε γιατι ισως μετα δεν μπορουμε να κανουμε παιδια οταν το αποφασισουμε.Αλλα ειμαστε υπευθυνες και εμεις για οτι γινεται στο σωμα μας και στην ζωη μας.

Ωστοσο,το θαρρος της επιλογης ενος παιδιου απο μιας αμβλωσης ενεχει θαρρος,τουλαχιστον!

Οπως και η απορριψη του απο τον γενητορα ενεχει,θρασος,ιδιοτελεια,φοβο και χαμηλο πνευματικο επιπεδο για μενα.Ενας ανθρωπος που δεν μπορει να κοιταξει την ζωη του καταματα και να την ζησει ,γιατι για μενα αυτο σημαινει γονιος,ζω δηλαδη,ειναι φαιδρος και ανθρωπακι.

Οπως και ο καθε ενας που θεωρει την φυγη επιλογη ειναι βολεψακιας και ανευθυνος.

Αυτα και συγνωμη!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...