Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μαμάδες του parents.org.gr !


administrator

Recommended Posts

κοριτσια γεια σας κι απο μενα!!!!ειμαι κι εγω μανουλα δυο υπεροχων αγοριων, 10,5 και 3 ετων. γραφτηκα στο forum με σκοπο να συνομιλησω με γονεις που γνωριζουν για το συγγενες μεγακολο, ομως στο συγγεκριμενο θεμα εχουν να αναφερθουν απο το 2011!?Σας παρακαλω αν υπαρχουν αναμεσα σας γονεις που γνωριζουν, βοηθηστεμαι να ανοιξει ξανα το συγκεκριμενο θεμα!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα και από μένα!

 

Είμαι μαμά ενός αγοριού 8 χρονών και έχω και μια μπεμπούλα 4 μηνών.

Επειδή πέρασαν αρκετά χρόνια από τότε που απέκτησα το γιο μου νιώθω ότι ξεκινάω από την αρχή τώρα με τη μικρή και είναι πολλά αυτά που πρέπει να ξαναθυμηθώ ................

Επεξεργάστηκαν by Μαμά Λευτέρη και Λένας
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
κοριτσια γεια σας κι απο μενα!!!!ειμαι κι εγω μανουλα δυο υπεροχων αγοριων, 10,5 και 3 ετων. γραφτηκα στο forum με σκοπο να συνομιλησω με γονεις που γνωριζουν για το συγγενες μεγακολο, ομως στο συγγεκριμενο θεμα εχουν να αναφερθουν απο το 2011!?Σας παρακαλω αν υπαρχουν αναμεσα σας γονεις που γνωριζουν, βοηθηστεμαι να ανοιξει ξανα το συγκεκριμενο θεμα!!!!!!!

 

και ο δικός μου γιος γεννήθηκε με μεγάκολο το αντιμετωπίσαμε χειρουργικά σε 3 χρόνους και το Δεκέμβριο που που θα κλείσει τα 2 θα έχει παράσει ένας χρόνος από το τελευταίο χειρουργείο για το κλείσιμο της στομίας. Ο μικρός είναι μια χαρα. Οποιοδήποτε πληροφορία μπορεί να σου φανεί χρήσιμη είμαι στη διάθεσή σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΟΝΟΜΑΖΟΜΑΙ ΘΩΜΑΗ,ΕΙΜΑΙ 24 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΓΙΟ 1ΕΤΟΥΣ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ FORUM

ο θεος ειναι ενας κωμικος που παιζει σε ενα κοινο πολυ φοβισμενο να γελασει...μην μασας,γελα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα κορίτσια!Μολις ήρθα στην παρέα σας!Είμαι 30 ετών και ένα χρόνο παντρεμένη.Αρχισαμε τις προσπάθειες μας τον Μαιο αλλα λόγω αστατου κύκλου...δεν εχει γίνει το θαυματακι...ανυπομονώ να γίνω μανούλα!

Καλή Χρονιά ευχομαι σε όλες με υγεία και πολυ αγάπη!Να χαίρεστε τις οικογένειες και τα αγγελούδια σας.Όσες ειστε στην αναμονή ευχομαι με το καλο και συντομα να μάθετε τα ευχαριστα και να κρατήσετε στην αγκαλιά σας τα μωράκια σας!

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Ονομάζομαι Βασιλική κ είμαι έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι. Ζω στο εξωτερικό κ αυτο το φόρουμ ειναι μεγάλη παρηγοριά για εμένα ώστε να μπορω να διαβάζω εμπειρίες κ απόψεις άλλων γυναικών που μιλάμε την ίδια γλώσσα!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλημερα πως ειστε?Ειμαι η Αφροδίτη 20 ετων και έχω ένα κοριτσακι 3 μηνών!Το δυσκολο ειναι το οτι ταυτοχρονα ειμαι φοιτητρια και γύρισα στη σχολή όταν η μικρή ήταν 1 μηνών. Παρ'όλα αυτά συνεχίζουμε τον θηλασμό με τεράστια επιτυχία γιατί της αρέσει πολυυ!! Ευτυχώς!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

καλημέρα

είμαι η Άννα , μητέρα του τρίχρονου Φίλιππου. Σας παρακολουθούσα από την αρχή της εγκυμοσύνης, αλλά πρόσφατα πήρα την απόφαση να συμμετέχω στις συζητήσεις σας.

πολλά φιλιά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας και απο μενα.Ειμαι 31 χρονων και ειμαι εγκυος στο 1ο παιδακι μου.Ειμαι 16 εβδομαδων και ο λογος που μπηκα στην παρεα ειναι για να μου λυθουν καποιες αποριες που δικαιολογημενα εχω,ως καινουργια μαμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας ειμαι 21 χρονων και 4 μιση μηνων εγκυος στο πρωτο μου παιδακι (κοριτσακι ) παρακολουθω απο καιρο το φορουμ και με εχετε βοηθησει ηδη συμαντικα στις αποριες μου οποτε ειπα να μπω και εγω στην παρεα σας :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μένα! Είμαι η Άντρη και μετά απο ένα χρόνο ελεύθερων επαφών και ένα πολύ αστατο κύκλο λόγω πολυκυστικών ωοθηκών, έμεινα έγκυος φυσιολογικά σε δίδυμα μονοζυγωτικά κορίτσια που τώρα είναι 6 μηνών!!!!

Link to comment
Share on other sites

και ο δικός μου γιος γεννήθηκε με μεγάκολο το αντιμετωπίσαμε χειρουργικά σε 3 χρόνους και το Δεκέμβριο που που θα κλείσει τα 2 θα έχει παράσει ένας χρόνος από το τελευταίο χειρουργείο για το κλείσιμο της στομίας. Ο μικρός είναι μια χαρα. Οποιοδήποτε πληροφορία μπορεί να σου φανεί χρήσιμη είμαι στη διάθεσή σου.

σ'ευχαριστω που μου απαντησες, αλλα ειχα καιρο να μπω στο φορουμ και μολις το ειδα!Εμεις μετα απο μια μεγαλη ταλαιπωρεια για τον μικρο μας, τελικα καναμε χειρουργειο για τη αφαιρεση 75% ευπαθους παχαιως εντερου απο τη νοσο και κολοστομια τον Οκτωβρη του 2012.Θα την κρατησουμε ως τον Ιουλιο του 2013 οπου και θα γινει η συγκλειση.Ο γιατρος μας, μας ειπε οτι θα τοποθετηθει χικμαν για λιγες ημερες και μετα θα γινει το τελικο χειρουργειο.Εσεις περασατε απο αυτο το σταδιο κι αν ναι ποσες ημερες μεινατε στο νοσοκομειο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σας.Είμαι καινούρια στην παρέα, έχω ένα κοριτσάκι 10 μηνών.Είναι χαρά μου να ανταλλάσω απόψεις με μαμάδες μεγαλύτερης εμπειρίας ή και μικρότερης εμπειρίας από τη δική μου.Κάθε μέρα μαθαίνεις κάτι καινούριο.:lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ Η ΦΡΟΣΩ ΕΙΜΑΙ 24 ΧΡΟΝΩΝ ΕΧΩ ΔΥΟ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΗΔΗ ΕΝΑ ΑΓΟΑΚΙ 4 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 8 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΕΡΧΟΝΤΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΔΥΟ(ΔΙΔΙΜΑΚΙΑ) 1 ΚΑΙ 1 ΠΙΘΑΝΟΝ!ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!ΚΑΙ ΣΤΟΥς ΔΥΣΚΟΛΟΥΣ ΚΑΙΡΟΥΣ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΧΑΡΙΣΤΕΤΟ ΣΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΠΩΣ ΕΓΩ!!ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙΠΟΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!ΧΙΧΙΧΙΧΙΧΙΧΙΧΙ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είμαι και εγώ νέο μέλος και έχω ένα αγοράκι 3 μηνών. Μου είναι πολύ ευχάριστω να μπορούμε οι μανούλες να ανταλλάζουμε τις απόψεις μας...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Γειά σας και από μένα! Είμαι η Κατερίνα, μαμά μιας μικρής 18 μηνών και ήρθα μόλις σήμερα στην παρέα σας! Βέβαια δεν ήταν η πρώτη φορά που είχα μπει στο forum, καθώς είχα και παλιότερα βρει βοήθεια εδώ για θέματα που με απασχόλησαν στην εγκυμοσύνη και το θηλασμό. Χαίρομαι πάρα πολύ που είμαι εδώ και υποθέτω ότι θα σας γνωρίσω με τον καιρό (δηλαδή... την ηλεκτρονική σας υποσταση :P )!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά με υγεία σε όλες και τις οικογένειές σας!!!!. Ενώ παρακολουθώ πολύ συχνά το forum, σήμερα αποφάσισα να γίνω μέλος της παρέας σας:-P Είμαι η margoulino , παντρεμένη και έχω δυο υπέροχες κόρες, μια 6 χρονών και μια 7 μηνών. Θα χαρώ πολύ να μοιραστώ μαζί σας πολλά θέματα.:-P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κ απο εμένα σε όλα τα κορίτσια!

Είμαι έγκυος ( 28 εβδομ.) στο πρώτο μου κ περιμένω αγοράκι.

 

Έκανα εγγραφή στο forum για να μπορέσω να ενημερωθώ για διάφορα θέματα που με απασχολούν γύρω απο την εγκυμοσύνη κ τον θηλασμό κ όχι μόνο! :P

 

Νοιώθω λίγο χάμενη γιατί ακόμα ψάχνομαι γύρω απο τα θέματα του forum κ την ακριβή χρήση του αφού δε θέλω να επαναλαμβάνω ερωτήσεις που έχουν ήδη απαντηθεί, επομένως συγχωρέστε με , αν το κανω!! ( κατα λάθος).

 

Μήπως γνωρίζει κάποια απο εσάς για σεμινάρια θηλασμού που να πραγματοποιούνται Σ/Κ ? Κόστος ?

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ απο εμένα σε όλα τα κορίτσια!

Είμαι έγκυος ( 28 εβδομ.) στο πρώτο μου κ περιμένω αγοράκι.

Έκανα εγγραφή στο forum για να μπορέσω να ενημερωθώ για διάφορα θέματα που με απασχολούν γύρω απο την εγκυμοσύνη κ τον θηλασμό κ όχι μόνο! :P

Νοιώθω λίγο χάμενη γιατί ακόμα ψάχνομαι γύρω απο τα θέματα του forum κ την ακριβή χρήση του αφού δε θέλω να επαναλαμβάνω ερωτήσεις που έχουν ήδη απαντηθεί, επομένως συγχωρέστε με , αν το κανω!! ( κατα λάθος).

Μήπως γνωρίζει κάποια απο εσάς για σεμινάρια θηλασμού που να πραγματοποιούνται Σ/Κ ? Κόστος ?

Ευχαριστώ :)

 

Καλησπέρα και καλώς ήρθες! Με το καλό το μωράκι σου! Μπορείς να τσεκάρεις στις ειδήσεις του forum. Δες εδώ: http://parents.org.gr/news/a552

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...