Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μαμάδες του parents.org.gr !


administrator

Recommended Posts

Καλημερα σας!!Ειμαι απο Κομοτηνη 31,5 ετων (οχι 32...;)) και εχω μια μπεμπουλα που ο γιατρος την εβγαλε υπερβαρη και θελει να μου περιορισει το θηλασμο απο τον 5 μηνα για να ελεγχει τι τρωει το παιδι,:-( κι εγω εκανα τοσο κοπο για να εγκαταστησω τον θηλασμο...

Μη σας ζαλιζω ομως απο τωρα,ευχομαι να γνωριστουμε καλυτερα και να αλληλοστηριζομαστε.:-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας κορίτσια. Ονομάζομαι Λίνα και είμαι 35 ετών. Εδώ και 1 1/2 χρόνο προσπαθούμε με το σύντροφο μου να αποκτήσουμε ένα μωράκι αλλά δυστυχώς είχαμε δύο αποτυχημένες προσπάθειες. Έμεινα έγκυος δύο φορές και απέβαλα το πρώτο τρίμηνο. Την πρώτη φορά δεν το ψάξαμε γιατί όλοι μας έλεγαν ότι για να το ψάξουμε πρέπει να έχουμε τρεις αποβολές. Να μην σας τα πολυλογώ την δεύτερη φορά λάβαμε τα μέτρα μας και ζητήσαμε να γίνουν οι ανάλογες εξετάσεις. Τα αποτελέσματα έδειξαν ότι οι καρυότυποι ζεύγους είναι μια χαρά αλλά το έμβρυο είχε τρισωμία 15. Ο γιατρός το θεωρεί ότι είναι τυχαίο γεγονός και τώρα και την πρώτη φορά. Εγώ δεν ικανοποιήθηκα με αυτή την απάντηση.

 

Να χαίρεστε τα μωράκια σας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια. Ονομάζομαι Λίνα και είμαι 35 ετών. Εδώ και 1 1/2 χρόνο προσπαθούμε με το σύντροφο μου να αποκτήσουμε ένα μωράκι αλλά δυστυχώς είχαμε δύο αποτυχημένες προσπάθειες. Έμεινα έγκυος δύο φορές και απέβαλα το πρώτο τρίμηνο. Την πρώτη φορά δεν το ψάξαμε γιατί όλοι μας έλεγαν ότι για να το ψάξουμε πρέπει να έχουμε τρεις αποβολές. Να μην σας τα πολυλογώ την δεύτερη φορά λάβαμε τα μέτρα μας και ζητήσαμε να γίνουν οι ανάλογες εξετάσεις. Τα αποτελέσματα έδειξαν ότι οι καρυότυποι ζεύγους είναι μια χαρά αλλά το έμβρυο είχε τρισωμία 15. Ο γιατρός το θεωρεί ότι είναι τυχαίο γεγονός και τώρα και την πρώτη φορά. Εγώ δεν ικανοποιήθηκα με αυτή την απάντηση.

 

Να χαίρεστε τα μωράκια σας.

 

 

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΕΡΘΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΕΝΑ ΝΙΝΑΚΙ!!!!!:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!!Ειμαι απο Κομοτηνη 31,5 ετων (οχι 32...;)) και εχω μια μπεμπουλα που ο γιατρος την εβγαλε υπερβαρη και θελει να μου περιορισει το θηλασμο απο τον 5 μηνα για να ελεγχει τι τρωει το παιδι,:-( κι εγω εκανα τοσο κοπο για να εγκαταστησω τον θηλασμο...

Μη σας ζαλιζω ομως απο τωρα,ευχομαι να γνωριστουμε καλυτερα και να αλληλοστηριζομαστε.:-)

stieve μη μασάς και μένα ο γιός μου ήταν για ένα 5μηνο έξω από τις καμπύλες αλλά δεν σκέφτηκα καν για διατροφή.Τι αξία έχει αν το μωρό δεν έχει μπουτάκια,μαγουλάκια να τσιμπάς και να φιλάς όλη η γλύκα τους εκεί είναι.Ο παιδίατρος μου είπε σε κάποια φάση να τον προσέξω λίγο αλλά του απάντησα πως θα τα χάσει μόλις περπατήσει και έτσι έγινε.Τώρα είναι 2,5 χρονών και 14 κιλά.Ο μικρός μου γεννήθηκε 2800kg και μου κακοφάνηκε ακόμα τον λέω ο μικρούλης.

Να περνάς καλά και να χαίρεσαι την ζουζούνα σου.

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kalispera me lene aggeliki eimai 30 eton k dianuo thn 38h εβδομάδα κύησης,εχω αγορακι αλλα κουραστηκα λίγο μπορώ να πω.ανυπομονώ να με πιάσουν οι πόνοι......ειναι πολυ???αυτό που ζητάω??

Όχι δεν είναι πολύ αυτό που ζητάς!!! Μπορεί να σε πιάσουν και σήμερα, πού ξέρεις:wink:??Με το καλό!!!

Είμαι και γω μία μαμά από Κρήτη με ηλικία 31+8μηνών και με ένα αγοράκι 8μησι μηνών!!

Co8Lp3.png

 

 

QkL2p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα! Είμαι εργαζόμενη μαμά 36 ετών μίας μπαλαρίνας 6 ετών σχεδόν και ενός αντάρτη 3.

Να 'μαι λοιπόν στην παρέα των μαμάδων.

 

Α, και Stevie είμαι και εγώ από Κομοτηνή και μην ακούς τι σου λένε για τον θηλασμό. Κράτα γερά και δίνε στο μωρό σου το δικό σου γάλα και ας βάζει κιλά (όταν δε βάζει σου λένε δώσε συμπλήρωμα και τώρα που βάζει σου λένε κόψ' το; Ε, όχι δε παίζονται αυτοί οι γιατροί)

swhr547iq.pngg0zwfjvky.png
Link to comment
Share on other sites

geia sas koritsia....eimai kai egw mellousa manoula!eimai 20 xronwn foithtria logistikhs sto telos eutuxws an kai mikrh apofashsame pws to 8eloume polu to mwraki mas! eimai 13 evdomadwn kai perimenw pws kai pws na kanei oles mou tis eksetaseis na ma8oume to fulo tou mwroou ktl....eimaste kai oi 2 se trelh eutuxia! na xaireste to zouzounia sas oses ta exete hdh kai stis mellouses me to kalo kai suntoma na ta parete agkalitsa!filiaaa[

QVXsp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας!!! μια δειλη καλησπερα, μιας κ τωρα μαθαινω να χειριζομαι το forum!!!

Είμαι η Αγγελική 39 χρονών και διανυω την 14 εβδομαδα εγκυμοσυνης μου στο 1ο παιδάκι ήστερα απο προσπαθεια εξωσωματικής!!! Το μωρο ειναι πολυ καλά, εγω απλά παρακολουθώ το ζάχαρο μου καθημερινα, μιας κ η μητερα μου ειναι διαβητική με ινσουλίνες κ ειχα περισσοτερα κιλά απο ότι επρεπε οταν εμεινα εγκυος. Ειμαι πολυ χαρουμενη κ εγω κ ο συζηγός μου Αλέξανδρος. Παρόλα αυτά......φοβαμαι!!!:?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Μια καλησπέρα από Διδυμότειχο για όλες τις μανούλες!! Λοιπόν...Εγώ είμαι η Ελευθερία -αν θέλετε και Ρία βέβαια-, είμαι 22 (μικρή- μικρή στα "βάσανα") και έχω μια κορούλα/σκαθαράκι/ζιζάνιο (και άλλα...) 19 μηνών!

 

Ένα παιδί σε αλλάζει, σου γεμίζει τις ώρες και κάθε στιγμή μαζί του είναι σαν τη πιο γλυκιά σοκολάτα που δε θες με τίποτα να τελειώσει...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους γονείς! Με λένε Δήμητρα και είμαι 21 ετών. Έχω ένα αγοράκι 8 μηνών. Χάρηκα ιδιαίτερα που βρήκα αυτό το site γιατί έχει πολλά θέματα που μας απασχολούν σαν γονείς... Σίγουρα έχουμε πολλά να μάθουμε εδώ μέσα για να μεγαλώσουμε όσο καλύτερα μπορούμε τα ζουζουνάκια μας, αυτός δεν είναι ο σκοπός μας άλλωστε?:-D:grin::-D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους γονείς! Με λένε Δήμητρα και είμαι 21 ετών. Έχω ένα αγοράκι 8 μηνών. Χάρηκα ιδιαίτερα που βρήκα αυτό το site γιατί έχει πολλά θέματα που μας απασχολούν σαν γονείς... Σίγουρα έχουμε πολλά να μάθουμε εδώ μέσα για να μεγαλώσουμε όσο καλύτερα μπορούμε τα ζουζουνάκια μας, αυτός δεν είναι ο σκοπός μας άλλωστε?:-D:grin::-D

 

 

Καλώς ήρθες Δήμητρα!!

 

Να σου ζήσει ο γιόκας σου!!!

 

Και εσύ μικρή στα γλυκά βάσανα ε; :D Είναι υπέροχα όμως...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Γεια σας!!! μια δειλη καλησπερα, μιας κ τωρα μαθαινω να χειριζομαι το forum!!!

Είμαι η Αγγελική 39 χρονών και διανυω την 14 εβδομαδα εγκυμοσυνης μου στο 1ο παιδάκι ήστερα απο προσπαθεια εξωσωματικής!!! Το μωρο ειναι πολυ καλά, εγω απλά παρακολουθώ το ζάχαρο μου καθημερινα, μιας κ η μητερα μου ειναι διαβητική με ινσουλίνες κ ειχα περισσοτερα κιλά απο ότι επρεπε οταν εμεινα εγκυος. Ειμαι πολυ χαρουμενη κ εγω κ ο συζηγός μου Αλέξανδρος. Παρόλα αυτά......φοβαμαι!!!:?

 

Καλώς μας ήρθες. Με το καλό το μωράκι σου. Να μην φοβάσαι τα δύσκολα πέρασαν, σε λιγο θα αρχίσεις να καταλαβαίνεις το μωράκι σου, θα κάνεις και την β' επιπέδου και θα ξεαγχωθείς. Οσο για το πρόβλημα με το ζακχαρο είναι δυσκολο αλλά αφου το γνωρίζεις και το παρακολουθεις θα αποφύγεις δυσάρεστες εκπλήξεις και προβλήματα. Προσπάθησε να χαλαρώσεις οσο μπορεις και να απολαυσεις την εγκυμοσύνη σου. Και εγω μαμα εξωσωματικής και σε καταλαβαινω απόλυτα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι 32 χρόνων, έχω ένα κοριτσάκι 3 χρόνων και μένουμε Κύπρο.

 

Καλημέρα σε όλους τους γονείς! Με λένε Δήμητρα και είμαι 21 ετών. Έχω ένα αγοράκι 8 μηνών. Χάρηκα ιδιαίτερα που βρήκα αυτό το site γιατί έχει πολλά θέματα που μας απασχολούν σαν γονείς... Σίγουρα έχουμε πολλά να μάθουμε εδώ μέσα για να μεγαλώσουμε όσο καλύτερα μπορούμε τα ζουζουνάκια μας, αυτός δεν είναι ο σκοπός μας άλλωστε?:-D:grin::-D

 

Μια καλησπέρα από Διδυμότειχο για όλες τις μανούλες!! Λοιπόν...Εγώ είμαι η Ελευθερία -αν θέλετε και Ρία βέβαια-, είμαι 22 (μικρή- μικρή στα "βάσανα") και έχω μια κορούλα/σκαθαράκι/ζιζάνιο (και άλλα...) 19 μηνών!

 

Ένα παιδί σε αλλάζει, σου γεμίζει τις ώρες και κάθε στιγμή μαζί του είναι σαν τη πιο γλυκιά σοκολάτα που δε θες με τίποτα να τελειώσει...

 

Καλώς μας ήρθετε delizia, Ρια, τρελομαμα. Να χαιρεστε τα παιδακια σας.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μια καλησπέρα από Διδυμότειχο για όλες τις μανούλες!! Λοιπόν...Εγώ είμαι η Ελευθερία -αν θέλετε και Ρία βέβαια-, είμαι 22 (μικρή- μικρή στα "βάσανα") και έχω μια κορούλα/σκαθαράκι/ζιζάνιο (και άλλα...) 19 μηνών!

 

Ένα παιδί σε αλλάζει, σου γεμίζει τις ώρες και κάθε στιγμή μαζί του είναι σαν τη πιο γλυκιά σοκολάτα που δε θες με τίποτα να τελειώσει...

Καλημέρα Ρια εγώ είμαι από Ορεστιάδα!Χάρηκα που είδα μια Εβρίτισσα!γώ περιμένω τώρα την μπέμπα μας, είμαι στον 6ο μήνα!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ. ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΜΑΜΑ 29 ΧΡΟΝΩΝ ΜΕ ΕΝΑ ΜΠΕΜΠΗ 2 1/2 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ 6700Kg. ΜΕΝΩ ΚΡΗΤΗ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ. ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΤΑΛΛΑΣΩ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΤΟ ΚΟΙΤΑΩ ΣΑ ΧΑΖΗ ΜΗ ΞΕΡΟΝΤΑΣ ΓΙΑΤΙ ΚΛΑΙΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΘΕΛΕΙ!!! ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ!

Το χαμογελό σου μου φτιάχνει τη μέρα!!! Σε λατρεύω μικρέ μου πρίγκιπα!!!:P

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...