Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μεγαλωνοντας δυο αγορια


georgiamami

Recommended Posts

BIKY74[/b];1595425].....τι τα θες ....οταν μεγαλωνεις αποκλειστικα αγορια χωρις να το θελεις...χανεις λιγο απο την θηλυκια προσωπικοτητα σου!!!

 

Βικυ μου, αυτο ακριβως συνειδητοποιησα κι εγω καποια μερα. Και τρομαξα. Που πηγε η θυληκοτητα???? Οέο??? Διαπιστωσα οτι επειδη η καθημερινοτητα μου περιβαλλεται απο ΑΝΤΡΕΣ, καπου η γυναικα μεσα μου "κρυφτηκε". Καπου ενιωσα οτι λειτουργω σαν ηθοποιος υποδυομενη ενα ειδος αναμεικτο -αντρα και γυναικα μαζι-. Εγινα πιο αντρακι -ημουν που ημουν αγοροκοριτσο- ηρθε κι εδεσε η αγοριλα. Οταν το συνειδητοποιησα ομως .... την ξετρυπωσα. Και τοτε ολα ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 156
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βικυ μου, αυτο ακριβως συνειδητοποιησα κι εγω καποια μερα. Και τρομαξα. Που πηγε η θυληκοτητα???? Οέο??? Διαπιστωσα οτι επειδη η καθημερινοτητα μου περιβαλλεται απο ΑΝΤΡΕΣ, καπου η γυναικα μεσα μου "κρυφτηκε". Καπου ενιωσα οτι λειτουργω σαν ηθοποιος υποδυομενη ενα ειδος αναμεικτο -αντρα και γυναικα μαζι-. Εγινα πιο αντρακι -ημουν που ημουν αγοροκοριτσο- ηρθε κι εδεσε η αγοριλα. Οταν το συνειδητοποιησα ομως .... την ξετρυπωσα. Και τοτε ολα ΟΚ.

Georgiamami θα σου πω τι κάνω εγώ σαν άντρας με 2 γιούς αλλά και μια ανηψιά 6 χρόνων η οποία ζει μαζί με τον αδελφό της 8 χρόνων ακριβώς μια πόρτα δίπλα μου.

Λοιπόν με τα αγόρια μου είμαι πατέρας , άντρας , αντράκι , άντρας.

Όταν συναντιέμαι με την μικρή γίνομαι άλλος άνθρωπος . Τι αγάπη μου τι ομορφιά μου τι κοριτσάρα μου τι η ποιό όμορφη ανηψιά του κόσμου είσαι εσύ και πολλά άλλα που αρέσουν στις γυναίκες κτλ κτλ. Όταν συναντιέμαι με τον αδελφό της πέφτουν καρπαζιές , τρικλοποδιές και καμιά μπουνιά επετιακά έτσι για να τεστάρουμε πόσο μεγαλώνει :-P

 

Γεωργία δεν νομίζω πως έχεις λόγους να είσαι αντράκι με τα παιδιά σου , δεν είναι αυτός ο ρόλος της γυναίκας ................... και τέλος πάντων κατά την γνώμη μου η γυναίκα δεν μπορεί να τον παίξει αυτό το ρόλο σωστά :wink:

Link to comment
Share on other sites

Georgiamami θα σου πω τι κάνω εγώ σαν άντρας με 2 γιούς αλλά και μια ανηψιά 6 χρόνων η οποία ζει μαζί με τον αδελφό της 8 χρόνων ακριβώς μια πόρτα δίπλα μου.

Λοιπόν με τα αγόρια μου είμαι πατέρας , άντρας , αντράκι , άντρας.

Όταν συναντιέμαι με την μικρή γίνομαι άλλος άνθρωπος . Τι αγάπη μου τι ομορφιά μου τι κοριτσάρα μου τι η ποιό όμορφη ανηψιά του κόσμου είσαι εσύ και πολλά άλλα που αρέσουν στις γυναίκες κτλ κτλ. Όταν συναντιέμαι με τον αδελφό της πέφτουν καρπαζιές , τρικλοποδιές και καμιά μπουνιά επετιακά έτσι για να τεστάρουμε πόσο μεγαλώνει :-P

 

Γεωργία δεν νομίζω πως έχεις λόγους να είσαι αντράκι με τα παιδιά σου , δεν είναι αυτός ο ρόλος της γυναίκας ................... και τέλος πάντων κατά την γνώμη μου η γυναίκα δεν μπορεί να τον παίξει αυτό το ρόλο σωστά :wink:

 

Ευχαριστω τον αντρα της παρεας που κατεθεσε την γνωμη του.

Καλε μου almak, τα αγορια μου εναι σχεδον αντρες πια (20&17 ετων). Οποτε οσο αντρακι ηταν να υπαρξω στα καθημερινα τους παιχνιδια, υπηρξα. Οπως προειπα, ημουν ως καποια ηλικια τους. Και απο οσες μητερες απαντησαν ως τωρα, η πλειοψηφεια καταθετει οτι επηρεαζεται η θηλυκοτητα μας. Τωρα ειμαι η γυναικα του αντρα μου και η μητερα δυο αντρων που ανατραφηκαν και μεγαλωσαν.

Το ερωτημα που εθεσα αφορουσε στις μικρες ηλικιες των παιδιων και κατα ποσο επηρεαζει την ιδια την μητερα ως θηλυκο, οταν μεγαλωνει αποκλειστικα αγορια.

 

Γνωμη μου ειναι οτι υπαρχει ισορροπια οταν μεγαλωνεις παιδια και των δυο φιλων πχ. 2 αγορια και 2 κοριτσια. Πιστευω πως αυτο ειναι καλο και για τους δυο γονεις αλλα και για τα ιδια τα παιδια.

Αλλα αυτο δεν ειναι κατι που το επιλεγουμε. Οποτε ας μπορουμε να εχουμε παιδια και ολα τα αλλα ειναι λεπτομερειες.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
H Δημητρουλα μας ειναι εγκυος και εχει πολλες αναγουλες και εξαγωγες.

Δεν μπορει να παρει τα ποδια της και εχει και δυο μικρα παιδακια.

Οταν νιωσει καλυτερα, σιγουρα θα μπορεσει να ξαναμπει.

 

Για αλλη μια φορα θα αναζητησω τη Δημητρα απο Γερμανια. Δεν τη βρισκω. Ξερει καμια κοπελα αν ειναι ΟΚ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπηκα στο θεματακι μου για να γραψω τον πονο μου. Μερικες φορες, αναρωτιεμαι γιατι να μη σκεφτονται ολοι οι ανθρωποι με τον ιδιο τροπο???

Εννοω αντρες και γυναικες.

Συμβαινει σε μερικα θεματα να αντιμετωπιζω το εξης: Εγω σαν γυναικα τα βλεπω καπως. Ο αντρας μου και οι γιοι μου, σαν αντρες τα βλεπουν αλλιως. Κι εκει οσο κι αν προσπαθω να τους δειξω τη δικη μου ματια, ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΝ. Και φυσικα δημιουργουνται παρεξηγησεις και εντασεις. Ελα ομως που κι εγω δεν μπορω να δω με τα δικα τους ματια!!!!!!!

Και τοτε ποιο δρομο τραβαμε??????

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...