Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μεγαλωνοντας δυο αγορια


georgiamami

Recommended Posts

τι τέλεια μηνυματάκια είναι αυτά!!!!!! πολύ γλυκά!!!! τελικά οι αγορομανούλες είναι πολύ αγαπησιάρες με τα αγοράκια τους!

 

(μακάρι να μου γίνει και ο δικός μου ο μεγάλος σοβαρός και τι στο κόσμο!!!!)

ο δικός μου που είναι λιγο πάνω από 3 είναι πολύ κινητικός και ζωηρός! απαιτητικός και ευαίσθητος!!! δε θέλει να του πεις εσύ τι θα κάνει γιατί τότε δε πρόκειται να σε ακούσει! θέλεινα πάρει πρωτοβουλίες μόνος του!

πχ μαμά θα φάω όλες τις σοκολάτες που έχουμε.

ναι δημήτρη μου εννοείται! εγώ

του βάζω ένα πιάτο γεμάτο γλυκά μπροστά του! ίσα που θ αγγίξει 2 κομματάκια κίντερ και τέλος.

θα μου τη πει κι από πάνω

"καλέ μαμά παιδάκι είμαι μπορώ να φάω όλες αυτές τις σοκολάτες;"

αν του αρνιόμουν/μάλωνα/αντιδρούσα ούτε ψύλος στο κόρφο μου που λένε! δυναμικός αλλά και ευαίσθητος. (πρώτη μέρα του αιγόκερου)

 

ο μικρός 7 μηνών αισίως αύριο πολύ γλυκός! όλο χαρές και χαμόγελα! γκρίνια δεν ακούσαμε απ την ώρα που γεννήθηκε! ένα μωρό λουκούμι! (λιονταράκι)

 

αυτό που μου κάνει εντύπωση απ τη πρώτη στιγμή της δεύτερης γέννας μου είναι το πόσο πολύ μοιάζουν εξωτερικά! λες και γέννησα το ίδιο παιδί! και μοιάζουν πολύ στο μπαμπά τους, έτσι λένε όλοι τουλάχιστον, ξανθό μαλλί και γαλανά μάτια.

ενώ σα χαρακτήρες τ αγόρια μεταξύ τους η μέρα με τη νύχτα!

 

οπότε ούτε το στερεότυπο τα αγόρια μοιάζουν στη μάνα ταιριάζει σε μένα.

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 156
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

και εγώ καπως έτσι το χειριζομαι αλλα καμια φορα ιδίως οταν αρπαζονται για τα παιχνιδια

και δε συμβιβαζονται με τιποτε, μου ρχεται να τους τα πεταξω όλα στα σκουπιδια!

επισης προσπαθω -οσο γινεται- να περιορισω τα παιδικα με σουπερηρωες που βλεπουν

γιατι έχω παρατηρησει πως καθως μετα παριστανουν τους σουπερμαν πεφτουν και οι σχετικες μπουφλες! αλλα ειχαμε παει προχτες στο βιντεο κλαμπ με το μεσαιο -3,5 χρονων σκατουλης - και προσπαθουσα να τον πεισω να παρουμε τον τομας το τρενακι και αυτος μου απανταει ''αυτο ειναι για μπεμπε'' εγω "θελω θπαιντερμαν με αγλικα"(εννοουσε πως δε χρειαζεται μεταγλωτιση γιατι ετσι εχει ακουσει να λεει ο αδερφος του)

ε ,οταν ακουσε τα "αγλικα'' το παιδι στο ταμειο ψοφησε στο γελιο!

αλλα περνάμε καλα δεν έχω παραπονο! τοσο καλα που τωρα τελευταια έχουν αρχισει να μου μπαινουν και κατι παραξενες ιδεες για μωρακια ... χμ, κατι θα 'φαγα και με πειραξε μαλλον!

 

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites

.............

λοιπόν θέτω κι άλλο ερώτημα.

τα αγοράκια σας είναι κολλημένα με τις μαμάδες τους;;;

νομίζω ότι μόνο εγώ είμαι η εξαίρεση! θέλει το μπαμπά του!!! πραγματικά από μωρό είναι έτσι. στο μπαμπά έχει τρελή αδυναμία οπότε αυτό που λένε τ αγόρια θέλουν περισσότερο τη μαμά στη δική μου περίπτωση δεν ισχύει με τίποτα!

μερικές φορές σκέφτομαι ότι αυτό οφείλεται στο ότι το πρώτο χρόνο της ζωής του ο μπαμπάς μας δεν ήταν μαζί μας ένεκα φανταρικού και περάσαμε πάρα πολύ δύσκολα μόνοι τα δυο μας οπότε μετά στους 13 μήνες που ήταν ο δημήτρης όταν ξαναγίναμε τρίο κόλλαγε πάνω στο πατέρα του.

..........

Δεν νομίζω πως ισχύει αυτό με τις μαμάδες και τα αγόρια.

Ο ρόλος την μάνας της δίνει την δυνατότητα να είναι πιο κοντά στα παιδιά και από εκεί προκύπτουν και αυτές οι μεγάλες αγάπες.

Όμως θα δείτε πως όταν ο πατέρας ασχολείτε πολύ με τα παιδιά μπορεί να γίνει και η αδυναμία ακόμα και των αγοριών.

 

Θα σου πω πως εγώ ασχολήθηκα τόσο πολύ με το πρώτο μας παιδί ( μόνο που δεν το γέννησα) που με είχε ανάγκη παθαλογικά θα έλεγα. Έπερνε τα φορεμένα ρούχα μου και τα μύριζε τα φόραγε κοιμόταν μόνο με αυτά ........ τραβηγμένα πράγματα , αλλά όλα είχαν μια λογική εξήγηση. Θες να σου πω πως μόνο στην αγκαλιά μου κοιμόταν όταν ήταν μωρό ?????

Με το δεύτερο δεν γίναμε ποτέ κολλητοί διότι δεν ασχολήθηκα όπως στον πρώτο. Αυτός έγινε παιδί της μαμάς μιας κι εγώ ασχολιόμουν με τον μεγάλο και η γυναίκα μου πολύ με αυτόν.

 

Τώρα βέβαια μετά από πολύ καιρό ( ο μεγάλος είναι 15 χρόνων και ο μικρός 13,5 χρόνων ) τα πράγματα είναι πιο ισοροπημένα , αλλά όχι ισόροπα.Νομίζω πως ποτέ δεν θα έρθουν σε απόλυτη ισοροπία αλλά δεν νομίζω πως αυτό είναι και το παν :wink:

 

georgiamami πολυ ωραίο το κειμενάκι που κατέβασες.

Πράγματι όλοι μας πρέπει να το έχουμε κάπου και να το ξανά διαβάζουμε που και που. Δεν ξέρω αν μπορώ να σε βοηθήσω με συμβουλές , μιας και βλέπω πως ακόμα παραμένεις αυτή με τους μεγαλύτερους γιούς.

 

Να σας πω κι ένα σχετικό αλλά και άσχετο!!!!!

Σήμερα βρέθηκα στην δυσάρεστη θέση να πάω σε σπίτι και να αναζητήσω τον ιδιοκτήτη αυτοκινήτου που τράκαρε την νύφη μου και την κοπάνισε.

Τον εντοπίσαμε μετά από μερικές μέρες. Πήγα λοιπόν με τον αδελφό μου και βεβαίως ήταν αυτό που περιμέναμε!!!!! το οδηγούσε ο 17 χρονος γιός την οικογένειας και η μητέρα του μας χιλιοπαρακάλεσε να μην προχωρήσουμε σε μήνυση και θα μας αποζημιώσει με δήλωση.

Δεν θα ήθελα να είμαι στην θέση της ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. Έχω κι εγώ 2 αγόρια όμως :roll:

 

 

Καλώς σας βρήκα .....και ότι θέτε ρωτάτε :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως ισχύει αυτό με τις μαμάδες και τα αγόρια.

Ο ρόλος την μάνας της δίνει την δυνατότητα να είναι πιο κοντά στα παιδιά και από εκεί προκύπτουν και αυτές οι μεγάλες αγάπες.

Όμως θα δείτε πως όταν ο πατέρας ασχολείτε πολύ με τα παιδιά μπορεί να γίνει και η αδυναμία ακόμα και των αγοριών.

 

Θα σου πω πως εγώ ασχολήθηκα τόσο πολύ με το πρώτο μας παιδί ( μόνο που δεν το γέννησα) που με είχε ανάγκη παθαλογικά θα έλεγα. Έπερνε τα φορεμένα ρούχα μου και τα μύριζε τα φόραγε κοιμόταν μόνο με αυτά ........ τραβηγμένα πράγματα , αλλά όλα είχαν μια λογική εξήγηση. Θες να σου πω πως μόνο στην αγκαλιά μου κοιμόταν όταν ήταν μωρό ?????

Με το δεύτερο δεν γίναμε ποτέ κολλητοί διότι δεν ασχολήθηκα όπως στον πρώτο. Αυτός έγινε παιδί της μαμάς μιας κι εγώ ασχολιόμουν με τον μεγάλο και η γυναίκα μου πολύ με αυτόν.

 

Τώρα βέβαια μετά από πολύ καιρό ( ο μεγάλος είναι 15 χρόνων και ο μικρός 13,5 χρόνων ) τα πράγματα είναι πιο ισοροπημένα , αλλά όχι ισόροπα.Νομίζω πως ποτέ δεν θα έρθουν σε απόλυτη ισοροπία αλλά δεν νομίζω πως αυτό είναι και το παν :wink:

 

georgiamami πολυ ωραίο το κειμενάκι που κατέβασες.

Πράγματι όλοι μας πρέπει να το έχουμε κάπου και να το ξανά διαβάζουμε που και που. Δεν ξέρω αν μπορώ να σε βοηθήσω με συμβουλές , μιας και βλέπω πως ακόμα παραμένεις αυτή με τους μεγαλύτερους γιούς.

 

Να σας πω κι ένα σχετικό αλλά και άσχετο!!!!!

Σήμερα βρέθηκα στην δυσάρεστη θέση να πάω σε σπίτι και να αναζητήσω τον ιδιοκτήτη αυτοκινήτου που τράκαρε την νύφη μου και την κοπάνισε.

Τον εντοπίσαμε μετά από μερικές μέρες. Πήγα λοιπόν με τον αδελφό μου και βεβαίως ήταν αυτό που περιμέναμε!!!!! το οδηγούσε ο 17 χρονος γιός την οικογένειας και η μητέρα του μας χιλιοπαρακάλεσε να μην προχωρήσουμε σε μήνυση και θα μας αποζημιώσει με δήλωση.

Δεν θα ήθελα να είμαι στην θέση της ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. Έχω κι εγώ 2 αγόρια όμως :roll:

 

 

Καλώς σας βρήκα .....και ότι θέτε ρωτάτε :lol::lol::lol:

και εμενα ειναι πολυ δεμενος με τον πατερα του....και αυτο το σκατουλι το μικρο, καθεται και τους κοιταζει που παιζουν και όλα κακαριζει...οπότε νιωθω πως περιμενει και αυτος τη σειρα του ;).

όσο για τις δυσκολιες που θα αντιμετωπισουμε, ευχομαι μονο να ειναι οι συνηθισμενες και περαστικες...και εγω που ημουν κοριτσι εκανα δυσκολη τη ζωη των γονιων μου...για να δουμε τα αγορακια μου...πόσο θα με ταλαιπωρησουν....

Ασχετο, ο αντρας μου στο πρωτο παιδι 'ηθελε οπωσδηποτε κοριτσι'...:), στο δευτερο 'θα ηθελε και ενα κοριτσι' :D....τωρα μου λεει 'τα συνηθισα τα σκατουλια, τι να κανω?'....Εσυ ως αντρας??

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι τ'αγορια πιανονται ευκολα στα χερια!!!για το παραμικρο!!ακομα και για πλακα!!!και το απιστευτο καμια φορα στο παιχνιδι συμμετεχει και ο μπαμπας!!!:confused::confused:

τωρα νασου πω ....τι κανω;;......ε!!!!φωναζω λιγο .....προσπαθω να τα χωρισω......και αν με γραφουν αρχιζουν οι τιμωριες!!!

..... Κάποτε, σ'εναν καυγα των αγοριων μου, στην προσπαθεια μου να τους χωρισω, ΕΦΑΓΑ μια σφαλιαρα, σαν εκεινες του παλιου ελληνικου κινηματογραφου. Και φυσικα σκασαμε ολοι στα γελια. Η μεθοδος του διαιτητη με τις φωνες ποτέ δεν επιασε σε μας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

almak

Να σας πω κι ένα σχετικό αλλά και άσχετο!!!!!

Σήμερα βρέθηκα στην δυσάρεστη θέση να πάω σε σπίτι και να αναζητήσω τον ιδιοκτήτη αυτοκινήτου που τράκαρε την νύφη μου και την κοπάνισε.

Τον εντοπίσαμε μετά από μερικές μέρες. Πήγα λοιπόν με τον αδελφό μου και βεβαίως ήταν αυτό που περιμέναμε!!!!! το οδηγούσε ο 17 χρονος γιός την οικογένειας και η μητέρα του μας χιλιοπαρακάλεσε να μην προχωρήσουμε σε μήνυση και θα μας αποζημιώσει με δήλωση.

Δεν θα ήθελα να είμαι στην θέση της ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. Έχω κι εγώ 2 αγόρια όμως

Φιλε, πατερα almak, χαιρομαι που εχουμε εδω και την αλλη πλευρα του γονεα. Διαβαζω πολλες μαμαδες και σπανιως μπαμπαδες. Η παρουσια σου εδω, σημαινει ότι εισα ΠΑΡΩΝ και στην ανατροφη των παιδιων σου. Συγχαρητηρια.

Θα αναφερθω σε περιστατικο οδηγησης. Ο συζυγος εν αγνοια μου, εμαθε τον πρωτοτοκο γιο στα 16,5 να οδηγαει τη μηχανη του (yamaha αγωνιστικο).Οταν το εμαθα τα εβαλα μαζι του και οχι με το παιδι.

Αργοτερα ζητουσε το αυτοκινητο.Εγω, ειχα το πανω χερι στο θεμα, καθοτι την πρωτη φορα με το θεμα μηχανης τα κακαρωσαν και οι δυο. Λοιπον, εκλεισε τα 18, γραφτηκε σε σχολη οδηγων, πηρε το διπλωμα, και του παραχωρησα το 2ο αυτοκινητο μας που ηταν και παλιοτερο. Ξεκαθαρισα καποια πραγματα και του ανεθεσα τις ευθυνες του απο τη στιγμη που βγαινει στο δρομο ως ενηλικας. Οδηγει εδω και 2 χρονια, παιρνει και το καλο αυτοκινητο, προσεχει παρα πολυ, και ευτυχως μεχρι τωρα ειναι αγρατσουνηστος οπως και το ΙΧ. Ακολουθει ο 2ος γιος (τωρα 17) και απαντω: οπως ο μεγαλος, ετσι κι εσυ. Και ολα παιρνουν το δρομο ηρεμα και ΥΠΕΥΘΥΝΑ.

ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ: Δε φταινε τα ανηλικα παιδια μας οταν χτυπουν με το αυτοκινητο αλλα ε μ ε ι ς που τους το δωσαμε....

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα περισσότερο από κάθε άλλη φορά η οδήγηση πρέπει να γίνεται από ανθρώπους που έχουν δίπλωμα και είναι ασφαλισμένοι.

Μάλιστα για τους νέους από 18 έως 21 χρόνων πρέπει να πληρωθεί κι ένα επασφάλιστρο έτσι ώστε να είναι καλύμένος ο νέος.

Όλα αυτά βέβαια για τις ηλικές ζημιές , έτσι ώστε να μην γονατίσει η οικογένεια με μία στραβοτιμονιά. Βέβαια μακριά από σωμματικές βλάβες και την περίπτωση να μην είσαι ασφαλισμένος!!!!!.

 

georgiamami οι γονείς μου με άφησαν να οδηγώ στους δρόμους από 15 χρόνων !!! Οι άνθρωποι ρίσκαραν έτσι ώστε να μην αγοράσω μηχανάκι.

Ρίσκαραν και τους βγήκε. Δεν τους εξέθεσα στο παραμικρό. Και μηχανάκι ( προς ανακούφιση όλων) δεν αγόρασα ποτέ.

 

Εγώ με την σειρά μου τον 15χρονο που έχω τον έχω βάλει στην θέση του οδηγού ( ΣΕ ΑΛΑΝΕΣ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ) από τα 11 χρόνια του.

Έως σήμερα δεν μου έχει ζητήσει το αυτοκίνητο , για μηχανή το συζητάει που και που :?

Σίγουρα όμως δεν πρόκειτε να οδηγήσει στον δρόμο αν δεν έχει τα τυπικά και τα νόμιμα , τουλάχιστον όχι δικό μου αυτοκίνητο.

Ελπίζω με αυτό που κάνω να είναι καλύτερα προετοιμασμένος όταν θα έλθει η ώρα να οδηγήσει μόνος του , και επίσης να μην χρειαστεί να μου το πάρει κρυφά :shock:

Link to comment
Share on other sites

Να μπω κι εγώ στην παρέα σας με 3 γλυκύτατους άνδρες! Τον Αλέξανδρο που είναι 2,5 και τα διδυμάκια μου που είναι 5,5 μηνών.

Πάντα πίστευα ότι θα κάνω κόρες, αλλά ευτυχώς γέννησα 3 υγιέστατα παιδιά. Το όνειρο μιας κόρης παραμένει. Όταν έμαθα ότι και τα 2 δίδυμα ήταν αγοράκια λίγο με στεναχώρησε, όμως συνέβη κάτι που με ταρακούνησε τόσο πολύ και πραγματικά νιώθω μεγάλη ευλογία που έχω τα παιδάκια μου γερά.

Ο μεγάλος μου ήταν και είναι κολλημένος μαζί μου. Τον ίδιο δρόμο ακολουθούν και τα μωρά, ίσως γιατί θηλάζω αποκλειστικά και δεν τα έχω αφήσει ούτε ένα λεπτό.

Κάθε πρωί που ξυπνώ μαζεύομαστε όλοι στο κρεβάτι να παίξουμε και νιώθω τόσο υπέροχα που έχω 4 άνδρες!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ο άντρας μου λόγω δουλειάς του (ιδιαίτερα μαθήματα σε όλη την Αθήνα) εδώ και καιρό μου κάνει κουβέντα για να αγοράσει μηχανάκι. το ξέρω ότι θα τον διευκολύνει πάρα πολύ αλλά του φέρνω αντιρρήσεις προβάλλοντας τη δικαιολογία ότι μεγαλώνουμε αγόρια. να μη μάθουν με μηχανες και τέτοια. χωρίς βέβαια να με διαβεβαιώνει κανείς ότι αν το θέλουν δε θα στραφούν κάποια στιγμή προς τα κει από μόνα τους.:|

 

απ την άλλη ο μεγάλος μου γιος δείχνει ιδιαίτερο ενδιαφέρον από τώρα για τα μεταφορικά μέσα. έχει ήδη μηχανοκίνητο αμαξάκι (του το φερε ο αδερφός του όταν γεννήθηκε) και μας ζητάει μηχανοκίνητο σκούτερ σπαιντερμαν για το Πάσχα (που θα το πάρει μετά από μεγάλη επιμονή).

με προβληματίζει αυτό. αλλά και πάλι λέω ότι είναι μικρός ακόμα και πολλά πράγματα αλλάζουν (3.5 ετών).

για το δικό μας αυτοκίνητο και το κόλλημα του με το τιμόνι δε το συζητώ! φαντάζομαι όλα ή τα περισσότερα αγοράκια το χουν αυτό.

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σου frosobal και πάλι! άθλος πρέπει να ναι ο θηλασμός με 2 μωρά! εμείς θηλάζαμε πριν λίγες μέρες, αποθηλάσαμε τώρα με ευκολία στον 7ο μήνα. και τον μεγάλο το θήλαζα αλλά μπααααααα. αδυναμία στο μπαμπά τεράστια!

 

δε ξέρω αν φταίει αποκλειστικά almak το ποιος ασχολείται περισσότερο. και τα 2 παιδιά τα χω εγώ σχεδόν αποκλειστικά. του μεγάλου του λειπε ο μπαμπάς του απ την αρχή, για το μικρό θα δείξει. είναι και θέμα προσωπικότητας, αύρας, δε ξέρω πως να το πω. από μωρό έτσι.

μπορεί να φταίει και το ότι οι μαμάδες αναλαμβάνουν τους άχαρους ρόλους όπως ξαναπαμε. τάισμα, ώρα για ύπνο κτλ

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

δε ξέρω αν φταίει αποκλειστικά almak το ποιος ασχολείται περισσότερο. και τα 2 παιδιά τα χω εγώ σχεδόν αποκλειστικά. του μεγάλου του λειπε ο μπαμπάς του απ την αρχή, για το μικρό θα δείξει. είναι και θέμα προσωπικότητας, αύρας, δε ξέρω πως να το πω. από μωρό έτσι.

μπορεί να φταίει και το ότι οι μαμάδες αναλαμβάνουν τους άχαρους ρόλους όπως ξαναπαμε. τάισμα, ώρα για ύπνο κτλ

"Φταίει" απλά ο τρόπος με τον οποίο ασχολείται κανείς , η αύρα όπως είπες :wink:

Για παράδειγμα , ο λόγος για τον οποίο το πρώτο μας μωρό κοιμόταν μόνο στην αγκαλιά μου τον ανακάλυψα χρόνια μετά μέσα από τις σελίδες του πάρεντς όπου κατάλαβα ότι τα μωρά αισθάνονται μιαν ασφάλεια παραπάνω όταν τα κρατάς σφιχτά ( τους θυμίζει λίγο από την κοιλιά της μάνας τους )

έτσι μοιραία χαλαρώνουν και κοιμούνται πιό εύκολα.

Το ίδιο πράμα συμβαίνει και στα κρεββατάκια τους , όταν για παράδειγμα βάλεις μικρό μωρό να κοιμηθεί σε κρεββατάκι ........ μετά από λίγο θα το βρεις - το μωρό - σφηνωμένο στην γωνία :lol:

 

Βέβαια όταν τα ανακάλυψα αυτά, τα παιδιά μου πήγαιναν σχολείο πλέον.:oops:

Link to comment
Share on other sites

ο δικος μας ο μπαμπας..........

ασχολειται αρκετα με τα παιδια χειμωνα καλοκαιρι και ειδικα το καλοκαιρι μαζι με τα μεγαλα εξερευνουν το κοσμο της θαλασσας.....και εγω απ'εξω να αγχωνομαι!!!!

ακομα και ο μικρος κολλαει πανω του αλλα δε νοιωθω αδικημενη!!!

ειναι αγορια και το σωστο ειναι ειδικα μετα απο καποια ηλικια ο μπαμπας να ειναι αυτος που ειναι πιο κοντα....!!!ο.κ μπασκετ να παιξω μαζι τους....να δω μια ταινια μαζι τους ..να ζωγραφισω μαζι τους..να διαβασω μαζι τους...να παω βολτα μαζι τους αλλα ολα αυτα μεχρι να τα παιξω.....μετα για τα πιο δυσκολα αναλαμβανει ο μπαμπας.....θα κανουμε πραγματα μαζι που δεν κανουν με τον μπαμπα αλλα γινεται και το αντιθετο!!

ε!!!καποια στιγμη οταν αρχιζουν οι τσακωμοι και εγω δεν ακουγομαι βαζω τα μεγαλα μεσα!!....με τον τριχρονο κανουμε πιο πολλα πραγματα μαζι!!!

ομως γενικα τωρα θα μιλησω αλλα και για αργοτερα......θελω να εχουν καλη σχεση με το μπαμπα τους να ειναι κοντα τους ...δεν λεω οτι δεν θα διαφωνησουν αλλα να μπορουν να λυνουν τις διαφωνιες τους ηρεμα και με συζητηση!!!ειδικα ο μεγαλος που μπαινει στην εφηβια τραβαει λιγο ζορι.....και μεαγχωνει!!!!

561874hhz1c12ps5.gif1298739qm9p56dlj4.gif

η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.....στις αγοροοικογενειες!!!!!!!!!

ηθελα να πω αγορομανες αλλα εχουμε και εναν κυριο αναμεσα μας οποτε ακυρο!!!

 

να'στε καλα με τα ζουζουνια σας μικρα.......μεγαλα!!!!;);)

561874hhz1c12ps5.gif1298739qm9p56dlj4.gif

η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια!!!

Link to comment
Share on other sites

Γει ασας μανουλες. Χαχαχαχα. Σημερα υποδεχτηκα τον κανακαρη μου και .... ηταν με συνοδεια παρακαλω. Βγηκαν εξω και με ρωτησε αν γινεται να την φιλοξενησουμε εδω (στο σαλονι) γιατι θα γυρισουν λεει αργα και δεν θα μπορει να φυγει (μενει εκτος πολης). Γνωριζω απο καιρο την κοπελα και προσπαθουσα παντα να την κανω να νιωθει <ανετα>. Εχει ερθει πολλες φορες στο σπιτι, τρωει, χρησιμοποιει το PC και γενικα υπαρχει συχνα στο χωρο μας, αλλα να μεινει εδω??? Με ξαφνιασε. Οι γονεις της προτιμουν να μεινει εδω παρα να οδηγησει μονη ξημερωματα και μεθυσμενη. Θελω τη γνωμη σας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι, σιγουρα μεγαλωσε και ξερω για τη σχεση του.Αλλα εσεις πιστευετε οτι οντως θα τη φιλοξενησει ... στο σαλονι????? Υπαρχει βλεπετε και ο αλλος γιος στο υπνοδωματιο. Ειναι καπως...... (Εγω παντως ειμαι σιγουρη πως θα κοιμομουν με το αγορι μου στο καναπε του σαλονιου αγκαλιτσα , εστω και στριμωγμενη)

Link to comment
Share on other sites

Γει ασας μανουλες. Χαχαχαχα. Σημερα υποδεχτηκα τον κανακαρη μου και .... ηταν με συνοδεια παρακαλω. Βγηκαν εξω και με ρωτησε αν γινεται να την φιλοξενησουμε εδω (στο σαλονι) γιατι θα γυρισουν λεει αργα και δεν θα μπορει να φυγει (μενει εκτος πολης). Γνωριζω απο καιρο την κοπελα και προσπαθουσα παντα να την κανω να νιωθει <ανετα>. Εχει ερθει πολλες φορες στο σπιτι, τρωει, χρησιμοποιει το PC και γενικα υπαρχει συχνα στο χωρο μας, αλλα να μεινει εδω??? Με ξαφνιασε. Οι γονεις της προτιμουν να μεινει εδω παρα να οδηγησει μονη ξημερωματα και μεθυσμενη. Θελω τη γνωμη σας.

 

 

Να χαίρεσαι!Είναι σημαντικό που οι γονείς της εμπιστεύονται όχι μόνο τον γιο σου αλλά και εσάς σαν γονείς,ανθρώπους και οικογένεια.:)

Ο γιος του άντρα μου είναι 16 και φέρνει πολύ συχνά την κοπέλα του στο σπίτι.Να σας πω την αλήθεια,προτιμώ να παίρνω τον άντρα και την κόρη μου και να φεύγουμε για λίγες ώρες,παρά να μην εμπιστεύεται το παιδί το ίδιο του το σπίτι και να τρέχει ποιος ξέρει πού...

Μαρίλια 18/2/08

dev183pr___.png

Link to comment
Share on other sites

Εχω δευτερο σπιτι και αν το ηξερα νωριτερα σιγουρα θα ειχα σχεδιασει να την κοπανουσα εγω με το συζυγο (δε θα μας εκανε και κακο!).Σσσσσσσσς!!!

Αλλα τετοια ωρα, παγωμενο σπιτι, δυσκολο. Και αλλωστε δε θελω να νομισει η κοπελα πως φυγαμε εμεις επειδη εκεινη θα μεινει εδω. Καταλαβαινετε.

Link to comment
Share on other sites

μπα, θα κοιμηθω σαν πουλακι.Ειμαι πτωμα, ηδη εκανα καταχρηση στο phoroum και ψιλοτσατιστηκα με την max13 (αν γνωριζετε το θεμα της, θα καταλαβετε). και πρεπει να σηκωθω πρωι, και αλλαξε και η ωρα, και αστα να πανε. Τελος φευγω. Καληνυχτα σε ολες και ολους.

Link to comment
Share on other sites

αχ!!ποσες φορες κοιμομουνα με το αντρουλη μου[19 εγω 21 εκεινος]μας στρωνανε σε ξεχωριστα και το βραδυ ολο αγκαλιτσα κοιμομασταν και μετα βαζαμε ξυπνητηρι να σηκωθει να παει στο κρεββατι του πριν ξυπνησουν οι αλλοι!!!!εποχες!!!!τι μου θυμησατε τωρα!!!ωχ!!!τι μας περιμενει απο τ'αγορια μας!!!βεβαια να ρωτησω αν στη θεση του κοριτσιουν[οσες εχετε]ηταν η κορη σας θα ησυχαζατε;;;θα κοιμοσασταν σα πουλακι ;;;δανειζομαι την εκφραση σου georgiamami !!!τωρα.....πιστευω οτι εισαι σωστη georgiamami ....καλο ειναι που δειχνεις εμπιστοσυνη στα παιδια....και τα μαζευεις σπιτι ...γιτι εξω κρυβονται πολλοι κινδυνοι....βεβαια σωστο ειναι να βαζουμε καποια ορια κα να μην ξεπερνιουνται αλλα.....η ζωη αλλαζει και σαν γονεις πρεπει να ειμαστε πιο προοδευτικοι για να τα εχουμε κοντα μας!!!

561874hhz1c12ps5.gif1298739qm9p56dlj4.gif

η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια!!!

Link to comment
Share on other sites

BIKY μου, λιγο πολυ ολοι και ολες περασαμε απο εκει. Νομιζω πως δεν πρεπει να ξεχναμε τα δικα μας για να ειμαστε πιο αντικειμενικοι με τα παιδια μας. Συμφωνω πως αν ο γιος μου ηταν κοριτσι θα ημουν πιο ανησυχη. Ερχομενη στη θεση της μητερας του κοριτσιου, ειλικρινα δεν θα εκλεινα ματι. Με πηρε τηλεφωνο 7:30 να μαθει αν ειναι καλα τα παιδια. Αγωνια και ανησυχια αλλα τι να κανεις??? Και οι δικοι μας γονεις (τουλαχιστο η μαμα που γνωριζε) πεθαιναν απο αγωνια. Τελος καλο ολα καλα (για σημερα). Αυριο εχει ο Θεος. Σας ευχαριστω που μοιραζεστε μαζι μου τις σκεψεις και εκφραζετε τις γνωμες σας.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...