Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΝΟΝΑ ΚΑΙ ΠΡΩΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ


katsaridoula

Recommended Posts

καλησπερα!ειμαι νεα νονα και το βαφτιστηρη μου εχει γενεθλια την μεγαλη παρασκευη αλλα θα του τα κανουμε την κυριακη του πασχα και εχω το προβλημα με το τι δωρο να του παρω για τα γενεθλια του γιατι πεφτουν και μαζι με το πασχα.αχ βοηθηστεμε βρε κοριτσια!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα, εχει γινει η βαπτιση?

αν ναι, θα του παρεις τα απαραιτητα ως νονα (παπουτσια, λαμπαδα, τσουρεκι) αντε και κανα εχτρα παιχνιδακι για τα γενεθλια.

αν δεν εχει γινει η βαπτιση απλα οτι θες και χρειαζεται το μωρο ως δωρ γενεθλιων..

φιλια και καλα ψωνια!!

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

εχει γινει η βαπτιση.οκ για τα απαραιτητα του πασχα αλλα για το δωρο των γενεθλιων δεν ξερω τι να παρω.εχει ενα σωρο παιχνιδακια και δεν ξερει με ποιο να παιξει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχω μια φιλη που ειναι νονα και εχει γεννηθει το βαπτιστηρη της πριν απο τα χριστουγεννα και το λενε γιαννη.

ε, λοιπον που παιρνει κατι καλο για τα χριστουγεννα (ρουχα, παπουτσια) και για γενεθλια και γιορτη του παιρνει μικροπραγματακια..

φετος εκανε δωρο την τουρτα γενεθλιων του.. (70€)

μπορεις να κανεις το ιδιο.

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

κοιτα σκεφτομουν να του παρω,λαμπαδα,τσουρεκι,αυγουλακι,καλα ρουχαλακια για το πασχα και δωρο για τα γενεθλια.παππουτσακια λεω να μην παρω γιατι του ειχα παρει τα χριστουγεννα και ακομα δεν τα εχει φορεσει γιατι δεν εχει ξεκινησει να περπαταει.και μολις ξεκινισει και περπαταει του παιρνω τοτε παππουτσακια μην του τα παρω τωρα και δεν του κανουν μετα.

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη, δεν εννοουσα μικροπραγματακια τα 70€ μην τρελαθουμε τελειως...

απλα φετος του εκανε αυτο το δωρο, περσι ειχε παρει τα μικροπραγματακια..

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οχι δεν ειναι και μικροπραγμα μια χαρα ειναι η τουρτα.δεν ξερω ομως στον δικο μου επειδη ειναι τα πρωτα του γενεθλια μηπως θελουν οι κουμπαροι μου να του την κανουν αυτοι.

Link to comment
Share on other sites

Εμεις στο βαφτιστηρι του αρραβωνιαστικου μας τα Χριστουγεννα πηραμε καλα ρουχαλακια και στη γιορτη του που ηταν λιγο πιο πριν πηραμε μια στρατα.βεβαια εσενα ειναι μεγαλο το παιδακι για στρατα.Εγω συνηθως ρωταω αρχικα τη μαμα του μηπως χρειαζεται κατι συγκεκριμενο το παιδι.

Απο παιχνιδακια σε αυτη την ηλικια προτιμω τα εκπαιδευτικα παιχνιδακια..νομιζω τα χαιρονται και τα μωρα περισσοτερο.

Και η τουρτα παντως καλη ιδεα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

τη στρατα του την εχει απαχορεψει η παιδιατρος.η αληθεια ειναι οτι εχει πολλα εκπεδευτηκα παιχνιδακια!σας ζαλησα ε;αχ αμα ρωτησω την κουμπαρα μου θα μου πει τιποτα για να μην ξοδευομαι.

Link to comment
Share on other sites

Σε παιχνιδακι μπορεις να του παρεις κατι για 1μιση ετους ή κατι σε ποδηλατακι. Εμεις εχουμε μαζεψει ολη τη σειρα της Fisher Price και μπορω να σου πω οτι τωρα που ειναι πιο μεγαλος τα ευχαριστιεται περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...