Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΑΛΙΤΣΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟΥ


mimika

Recommended Posts

Γι αυτο το θεμα δεν ξερω απολυτως τιποτα!Γινεται απο δημοσια νοσοκομεια; τι κοστιζει;

 

Δεν κοστίζει τίποτα απολύτως, είναι μια ευγενή προσφορά σε συνανθρώπους μας που το έχουν ανάγκη, μπορεί να υπάρχει συμβατότητα δότη, και να σωθεί κάποιο άλλο παιδάκι!

Στην Θεσσαλονίκη μπορεί να προμηθευτεί κάποιος αυτό το κιτ απο το νοσοκομείο Παπανικολάου, το δίνουν γύρω στην 36 εβδομάδα της κύησης, εγώ είχα πάει και το πήρα προσωπικά, αν και πήγα λίγο νωρίτερα μου το έδωσαν, συμπληρώνεις τα διάφορα έγγραφα που υπάρχουν μέσα, και είσαι έτοιμη μέχρι την μεγάλη μέρα, που θα βάλει ο γιατρός σου στα φιαλίδια και το ομφαλοπλακουντιακό αίμα!

 

ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ: μέχρι πρότινος, χρεώνανε οι κλινικές γύρω στα 200 ευρω, για την διαδικασία λήψης, χωρίς να σε ρωτήσουν, αυτό έχει κριθεί παράνομο, και αν συμβεί εν αγνοίας σας απαιτείται τα χρήματα σας πίσω, υπάρχει εγκύκλιος, και δεν υπάρχει περίπτωση να τα χάσετε, αν και καλό είναι απο την αρχή να δηλώσετε πως θα τα κάνετε δωρεά!

----------------------

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα' date=' ναι είναι απαραίτητα, πρώτα για να γίνει η δήλωση γεννήσεως στην κλινική,[b'] και έπειτα[/b], μαζί με όλα αυτά τα έγγραφα και δικαιολογητικά, και σε διάστημα 10 ημερών, πρέπει να δηλωθεί το παιδί στο ληξιαρχείο (Ληξιαρχική Πράξη Γέννησης) του Δήμου όπου ανήκει η κλινική η το νοσοκομείο όπου έγινε η γέννα!

 

Κάτσε, γιατί τώρα με μπέρδεψες. Για το μετά το ήξερα ότι χρειάζονται όλα αυτά τα έγγραφα για να δηλώσεις το παιδι στο ληξιαρχείο. Η απορία μου ήταν αν χρειάζονται και στην κλινική. Η κλινική από μόνη της δεν σου δίνει δήλωση γεννήσεως; Πρέπει να της προσκομίσεις όλα αυτά τα δικαιολογητικά;

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε, γιατί τώρα με μπέρδεψες. Για το μετά το ήξερα ότι χρειάζονται όλα αυτά τα έγγραφα για να δηλώσεις το παιδι στο ληξιαρχείο. Η απορία μου ήταν αν χρειάζονται και στην κλινική. Η κλινική από μόνη της δεν σου δίνει δήλωση γεννήσεως; Πρέπει να της προσκομίσεις όλα αυτά τα δικαιολογητικά;

 

Για να σου ετοιμάσει την δήλωση γέννησης η κλινική, απαιτεί όλα αυτά τα δικαιολογητικά, τουλάχιστον η κλινική που γέννησα αυτό το πρωτόκολλο ακολουθεί, για αλλού δεν ξέρω.:-)

Α, και επειδή ο Δήμος ήταν σχετικά κοντά στην κλινική το τακτοποιήσαμε άμεσα!

 

edit: Για να μην μπερδεύεσαι, άλλο Ληξιαρχική Πράξη Γέννησης, και άλλο Δήλωση Γέννησης, το πρώτο διενεργείται στον αντίστοιχο Δήμο, και το δεύτερο στην κλινική/νοσοκομείο

 

Με το καλό το μωρουδέλι σου!!!

----------------------

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω λογια!!!!!!!!!!!!! χιλια ευχαριστω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αν και (χωρις να με μαλωσετε) εγω εχω μπει στο μηνα μου και δεν εχω φτιαξει ακομα τιποτα!! αυριο θα τη ξεκινησω! ντροπη;;!! :oops::oops:

 

Παρακαλώ!!!!!Και εγώ άργησα πολύ, αλλά τα καταφέραμε τελικά, είναι πολύ βοηθητικό επίσης, να εκτυπώσεις την λίστα και να τσεκάρεις τι έχεις βάλει μέσα!;)

----------------------

Link to comment
Share on other sites

Εγω μπερδευτηκα παλι:rolleyes::rolleyes:(τι περιεργο:rolleyes:)!!!

Εκτος απο αυτα τα χαρτια:Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης

Ληξιαρχική πράξη γάμου

Πράξη προσδιορισμού επωνύμου τέκνων

Ταυτότητες + Φωτοτυπίες Α.Τ

Χρειαζομαστε και κατι αλλο απο χαρτια?

 

Οσο για τα βλαστοκυτταρα ηθελα εγω να τα κρατησω για μας...αλλα ακουσα πως ειναι κοντα στα 2000 χιλιαρικα για να τα κρατησεις οποτε αναγκαστικα το ξεχασα...:|:-|:|

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω μπερδευτηκα παλι:rolleyes::rolleyes:(τι περιεργο:rolleyes:)!!!

Εκτος απο αυτα τα χαρτια:Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης

Ληξιαρχική πράξη γάμου

Πράξη προσδιορισμού επωνύμου τέκνων

Ταυτότητες + Φωτοτυπίες Α.Τ

Χρειαζομαστε και κατι αλλο απο χαρτια?

 

Οσο για τα βλαστοκυτταρα ηθελα εγω να τα κρατησω για μας...αλλα ακουσα πως ειναι κοντα στα 2000 χιλιαρικα για να τα κρατησεις οποτε αναγκαστικα το ξεχασα...:|:-|:|

 

βρε, κοριτσια, εχω μια απορια: ειδα που λετε αρκετες για την πραξη προσδιορισμου επωνυμου τεκνων. θυμαμαι οτι στα χαρτια της εκκλησιας, πριν το γαμο, συμπληρωσαμε κατι για το επωνυμο των παιδιων(οτι θα ειναι του πατερα), αλλα εγω το μονο που εχω απ το γαμο μου ειναι αντιγραφο της ληξιαρχικης πραξης γαμου. Πανω εκει εχει μια σφραγιδα που γραφει:

"με δηλωση των μελλονυμφων το

επωνυμο των τεκνων ειναι __________"

και συμπληρωμενο χειρογραφα το επωνυμο του αντρα μου. τιποτα αλλο.

 

που μπορω να βρω αυτο το χαρτι; στη μητροπολη κρατησαν καποια χαρτια,οχι στο δημο ουτε στην οικ. μεριδα μας.

Ή μηπως αρκει η πραξη γαμου, αφου φαινεται και το επωνυμο πανω(2 σε 1;)) :confused::confused::confused:

 

εσεις εχετε ξεχωριστο χαρτι;;

AtQqp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι σε δημοσιο.Δεν εμπιστευομαι τις ιδιωτικες κλινικες, θελω να εχω το μωρο συνεχεια διπλα μου, λεφτα δεν εχω για αλλου αλλωστε-ειμαι ανεργη- κι ευτυχως βρηκα και καλο γιατρο εκει.Εσυ κατεληξες με αυτο το θεμα;βρηκες γιατρο;

 

 

Μπουρμπουρ μου,(δεν ξερω πως κανετε την παραθεση κ αναγκαστικα αντεγραψα τα λογια σου) για το οικονομικο το καταλαβαινω αλλα για το μωρο δεν ισχυει αυτο που λες. Εμενα στο ΡΕΑ που θα γεννησω μας ειπαν οτι αν θελω επιλεγω το roooming in που σημαινει οτι θα εχω το μωρο συνεχεια διπλα μου και εννοειται αυτο θα κανω!!!!!!!!!!!!!!!! Βεβαια δεν ξερω για αλλες ιδιωτικες κλινικες τι γινεται...

Με το καλο το μωρακι σου και να το χαρεις συνεχεια στο πλευρο σου κοριτσακι μου!!! :P:D

 

Οσο για τη βαλιτσα μιας που ειναι και το θεμα μας...την ψιλοεφτιαξα αλλα νομιζω οτι εχω βαλει πολλα!!! χαχα!!:rolleyes::D Νομιζω πως ολα θα τα μαθω εν καιρω και στην πραξη.

 

Και παλι σας ευχαριστω ολες!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τον μετράνε 16-20-μικρότερος από τον δικό σου αν δεν κάνω λάθος. Είμαι στην 34η τώρα. Η μικρή είναι 1900γρ. Παλεύουμε και μάλλον θα τα καταφέρουμε να φτάσουμε μέχρι την 36η τουλάχιστον.

 

Γενικώς αγχώνομαι και δεν έχω πολύ καλή διάθεση.... Προσπαθώ να τελειώσω τα πάντα, βαλίτσα μαιευτηρίου- παιδικό δωμάτιο, τα απαραίτητα που πρέπει να έχω όταν γυρίσουμε σπίτι- γιατί δεν θέλω να ασχοληθώ με τίποτε άλλο εκτός από την μικρή. Άσε που δεν έχουμε και καμία βοήθεια εδώ στην Αθήνα. Είμαι μόνο με τον άντρα μου.

Εμενα την τελευταια φορα που πηγαμε πριν καμια εβδομαδα ηταν 23 αυριο εχουμε το κανονικο ραντεβου πιστευω οτι ο μικρουλης μου θα ειναι σιγουρα πανω απο 2κιλα γιατι πριν κανα 2 εβδομαδες περιπου,δεν θυμαμαι καλα,ηταν 1856γρ.Ενεσεις εχεις κανει για τα πνευμονια του σε περιπτωση που γεννηθει νωριτερα?Κι εγω πιστευω θα φτασουμε την 36η και παραπανω.Οντως ειναι δυσκολο να μην εχεις βοηθεια,ευτυχως εμενα η πεθερα μου μενει στο απο κατω διαμερισμα και η μανα μου κανα 10λεπτο μακρυα αλλα μεχρι τωρα δεν τις εχω χρειαστει εκτος απο μια φορα.Κι εγω ετοιμαζω τα τελευταια για να ειμαι ετοιμη αλλα δεν μπορω να πω οτι αγχωνομαι ιδιαιτερα.Σου ευχομαι τα καλυτερα και ηρεμησε ολα θα πανε καλα.

Link to comment
Share on other sites

Μπουρμπουρ χρειαζεται να τους παμε στο δημοσιο νοσοκομειο ξυραφακια??????????????????Τι αλλα θα ακουσουμε Παναγια μου?????????????Τοσα λεφτα θα παρουνε απο το επιδομα τοκετου!!!!!!!!!!!Αλλα τι να πεις??????Ελλας το μεγαλειο σου!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπουρμπουρ μου,(δεν ξερω πως κανετε την παραθεση κ αναγκαστικα αντεγραψα τα λογια σου) για το οικονομικο το καταλαβαινω αλλα για το μωρο δεν ισχυει αυτο που λες. Εμενα στο ΡΕΑ που θα γεννησω μας ειπαν οτι αν θελω επιλεγω το roooming in που σημαινει οτι θα εχω το μωρο συνεχεια διπλα μου και εννοειται αυτο θα κανω!!!!!!!!!!!!!!!! Βεβαια δεν ξερω για αλλες ιδιωτικες κλινικες τι γινεται...

Με το καλο το μωρακι σου και να το χαρεις συνεχεια στο πλευρο σου κοριτσακι μου!!! :P:D

 

Οσο για τη βαλιτσα μιας που ειναι και το θεμα μας...την ψιλοεφτιαξα αλλα νομιζω οτι εχω βαλει πολλα!!! χαχα!!:rolleyes::D Νομιζω πως ολα θα τα μαθω εν καιρω και στην πραξη.

 

Και παλι σας ευχαριστω ολες!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

(Για παραθεση απλα πατας το QUOTE που εχει στο κατω μερος)

Συνηθως το roooming in θελει προυποθεσεις οπως το να εισαι μονη στο δωματιο κι ετσι νομιζω πληρωνεις παραπανω, αλλα δεν ειμαι σιγουρη.

Οσο για τη βαλιτσα δεν πειραζει καλυτερα περισσοτερα παρα λιγοτερα!!!

Σου εφτασε μονο μια;;;;:lol::lol::lol:

 

Σου ευχομαι με το καλο!!!

Το μωρακι σου θα ειναι πολυ τυχερο που θα εχει μια τετοια τρυφερη μανουλα!

Γεννησαμε! 28-06-2012 :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπουρμπουρ χρειαζεται να τους παμε στο δημοσιο νοσοκομειο ξυραφακια??????????????????Τι αλλα θα ακουσουμε Παναγια μου?????????????Τοσα λεφτα θα παρουνε απο το επιδομα τοκετου!!!!!!!!!!!Αλλα τι να πεις??????Ελλας το μεγαλειο σου!!!!!!!!!!

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Γεννησαμε! 28-06-2012 :P

Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστω καλη μου για τα ομορφα λογακια σου!!!!! ολες μας γινομαστε οι πιο τρυφερες μανουλες εκεινη την ωρα!!! :P

 

οσο για το rooming in, θα ειναι δικλινο ειδικο για rooming in κ τα λεφτα ειναι ιδια.

να σου πω ομως εχω αρχισει λιγακι κ αγχωνομαι γιατι ενα ενα βγαινουν τα εξτρα ποσα κ θα μας ερθει ο κουκος αηδονι!!!! τι να κανω που ειναι εκει ο καλος μου ο γιατρουλης!!! κ ευτυχως που εχουμε μια ανεση αλλιως θα την ειχαμε βαψει!

 

να κανω κ μια ασχετη ερωτηση......... κολονια να υποθεσω δεν κανει να φοραω μετα τη γεννα ε;;;; εχω μια εξαρτηση κ θα μου λειψει η κολονιτσα μου!!! χιχιχι! ;):oops:

Link to comment
Share on other sites

να κανω κ μια ασχετη ερωτηση......... κολονια να υποθεσω δεν κανει να φοραω μετα τη γεννα ε;;;; εχω μια εξαρτηση κ θα μου λειψει η κολονιτσα μου!!! χιχιχι! ;):oops:

 

χαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχ σαγαπωωωω χαχαχαχαχαχαχχα:lol::lol::lol::lol::lol:!!!

Εγω θα μαι σε τρικλινο και φοραω hypnotic poison dior!!Πολυ δυνατηηηη....

Αν την παρω μαζι θα τους υπνωτισω οντως ολους !!!!Μου βαλες ιδεες μπας να την παρω και εγω??χαχα

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

να κανω κ μια ασχετη ερωτηση......... κολονια να υποθεσω δεν κανει να φοραω μετα τη γεννα ε;;;; εχω μια εξαρτηση κ θα μου λειψει η κολονιτσα μου!!! χιχιχι! ;):oops:

 

Η μαια μας ειπε προσοχη με τα αρωματα, τις κρεμες σωματος , αφρολουτρα κι οτι αλλο εχει εντονο αρωμα γιατι το μωρο ειναι ευαισθητο στις μυρωδιες και μπορει να δυσφορησει.

Αλλα παρτην μαζι για ψυχολογικους λογους, κι ας μην τη βαλεις! :-P

Γεννησαμε! 28-06-2012 :P

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχ σαγαπωωωω χαχαχαχαχαχαχχα:lol::lol::lol::lol::lol:!!!

Εγω θα μαι σε τρικλινο και φοραω hypnotic poison dior!!Πολυ δυνατηηηη....

Αν την παρω μαζι θα τους υπνωτισω οντως ολους !!!!Μου βαλες ιδεες μπας να την παρω και εγω??χαχα

 

 

και ακου κ το καλυτερο................................. κιεγω dior!!!!!!!!!!!!!!! πορωμενη με την ADDICT!!!!!!!!!!!! ;);):P:p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχ σαγαπωωωω χαχαχαχαχαχαχχα:lol::lol::lol::lol::lol:!!!

Εγω θα μαι σε τρικλινο και φοραω hypnotic poison dior!!Πολυ δυνατηηηη....

Αν την παρω μαζι θα τους υπνωτισω οντως ολους !!!!Μου βαλες ιδεες μπας να την παρω και εγω??χαχα

 

την ....κοκκινη δε λετε;;;

Γεννησαμε! 28-06-2012 :P

Link to comment
Share on other sites

την ....κοκκινη δε λετε;;;

 

Υeeeeessssssssssssssss!!:P:p:p:p:p:p:p:p:p:p:D

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εχω κοντο τραχηλο και αυτος ειναι ενας λογος παραπανω που βιαζομαι περισσοτερο.Εσενα ποσο ειναι?

 

Κι εγω λογω περιδεσης που εκανα στην 22η βδομαδα αγχωνομαι μηπως γεννησω νωριτερα γι αυτο ρωταω. Βεβαια οταν ρωτησα το γιατρο αν σε αυτη την περιπτωση υπαρχει πιθανοτητα προωρου τοκετου μου ειπε δεν ειναι απαραιτητο, ομως μου ειχε πει σε αλλη φαση να προσεχω μη γεννησω νωρις.

M1g4p3.png

t7kQp2.png

Link to comment
Share on other sites

βρε, κοριτσια, εχω μια απορια: ειδα που λετε αρκετες για την πραξη προσδιορισμου επωνυμου τεκνων. θυμαμαι οτι στα χαρτια της εκκλησιας, πριν το γαμο, συμπληρωσαμε κατι για το επωνυμο των παιδιων(οτι θα ειναι του πατερα), αλλα εγω το μονο που εχω απ το γαμο μου ειναι αντιγραφο της ληξιαρχικης πραξης γαμου. Πανω εκει εχει μια σφραγιδα που γραφει:

"με δηλωση των μελλονυμφων το

επωνυμο των τεκνων ειναι __________"

και συμπληρωμενο χειρογραφα το επωνυμο του αντρα μου. τιποτα αλλο.

 

που μπορω να βρω αυτο το χαρτι; στη μητροπολη κρατησαν καποια χαρτια,οχι στο δημο ουτε στην οικ. μεριδα μας.

Ή μηπως αρκει η πραξη γαμου, αφου φαινεται και το επωνυμο πανω(2 σε 1;)) :confused::confused::confused:

 

 

 

εσεις εχετε ξεχωριστο χαρτι;;

΄

 

Νομίζω πως αυτό και μόνο φτάνει. Εγώ πάντως τα έχω σε ξεχωριστό έγγραφο.

 

 

Οσο για τα βλαστοκυτταρα ηθελα εγω να τα κρατησω για μας...αλλα ακουσα πως ειναι κοντα στα 2000 χιλιαρικα για να τα κρατησεις οποτε αναγκαστικα το ξεχασα...:|:-|:|

 

Οι τιμές έχουν πέσει αρκετά, γιατί όλο και περισσότεροι στρέφονται σε δωρεά στη δημόσια τράπεζα βλαστοκυττάρων. Πάντως αν το ψάξεις λίγο καλύτερα, θα δεις ότι είναι καλύτερο να τα δωρίσεις κι εσύ, παρά να φυλάξεις τα δικά σου.

Link to comment
Share on other sites

Αμα σας πω οτι δεν θυμομουνα τα χαρτια που χρειαζονται και να φανταστειτε στο δευτερ εγω τα κανονισα ολα , απο χαρτια μεχρι πληρωμες . Το πιστοποιητικο προσδειορισμου επωνυμου αμα θυμαμαι σωστα δεν νομιζω να χρειαζεται στο 2ο παιδι και παραπανω . Επειτα θα σας πω τι χρειαζεται σε ιδιωτικο μαιευτηριο και τι χρειαστικε σε μενα .

Για τη μαμα

3-4 Πυζαμες ( αμα κοριτσια συνηθειζετε να φορατε πυζαμες μην κανετε καν τον κοπο να παρετε εκεινες τις νυχιτκιες , εγω με το που βγηκα απο τη γεννα εβαλα τις πυζαμουλες μου )

1 ζευγαρακι φορμες ( απο τη 2η μερα και μετα θα ειστε περδικια , αμα θελετε μπορειτε να βγειτε καμια βολτα για κανα καφεδακι στην καφετερια του μαιευτηριου , αμα εχετε μεγαλυτερα παιδακια θα ζητησετε να σας τα φερουνε εκει )

Σερβιετες λοχειας και εσωρουχα μιας χρησης για τις 2-3 πρωτες μερες (σε μερικα μαιευτηρια παρεχονται )

Σουτιεν και επιθεματα θηλασμου για οσες μαμαδες θηλαζουνε οπως επισης και ισως χρειαστητε ψευδοθηλες .

φωτογραφικη μηχανη , κινητο και φορτιστη , λαπ τοπ , βιβλια , περιοδικα , πορτοφολι (με κανα 50αρι το πολυ μεσα , μην παρετε πολλα λεφτα και πραγματα μεγαλης αξιας μαζι σας δεν ξερετε τι γινεται )

ΡΟυχα εξοδου και παπουτσια

Παντοφλες

νεσεσερ με προσωπικα ειδη

Διαφορα για το μπεμπε

1 φορμακι ε3οδου αναλογου εποχης

1 ζιπουνακι

1 ζευγαρι καλτσακια εκτος αμα ειναι καλοκαιρι

1 φορμα ε3οδου αμα ειναι χειμωνας

και εννοειτε στο αμα3ι να υπαρχει το καταληλο καθησματακι αυτοκινητου

Να επισημανω οτι εγω δεν ημουνα ποτε το στιλακι των νυχτικιων και ρομπων και ολων αυτων , ποτε δεν τα εβαλα στην κλινικη , ποτε δεν μου χρειαστικανε , αμα το στιλ σας ειναι τετοιο τοτε εννοειτε θα ντυθειτε αναλογα αμα δεν σας αρεσουνε ολα αυτα δεν υπαρχει κανενας λογος να φορατε κατι που δεν συμπαθειτε .

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να επισημανω οτι εγω δεν ημουνα ποτε το στιλακι των νυχτικιων και ρομπων και ολων αυτων , ποτε δεν τα εβαλα στην κλινικη , ποτε δεν μου χρειαστικανε , αμα το στιλ σας ειναι τετοιο τοτε εννοειτε θα ντυθειτε αναλογα αμα δεν σας αρεσουνε ολα αυτα δεν υπαρχει κανενας λογος να φορατε κατι που δεν συμπαθειτε .

 

Η νυχτικιά προτείνεται κυρίως για λόγους άνεσης. Μπορεί να καταλήξεις με καισαρική τομή και να μην μπορείς να φοράς παντελόνι πυζάμας, γιατί θα σ' ενοχλεί στην τομή και θα δυσκολεύει και τις αλλαγές. Το ρομπάκι είναι για να νιώθεις πιο άνετα σε περίπτωση που θα πρέπει να κυκλοφορήσεις σε διαδρόμους/κυλικείο κλπ. και που φεγγίζει η νυχτικιά και φαίνεται το βρακί σου. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Η νυχτικιά προτείνεται κυρίως για λόγους άνεσης. Μπορεί να καταλήξεις με καισαρική τομή και να μην μπορείς να φοράς παντελόνι πυζάμας, γιατί θα σ' ενοχλεί στην τομή και θα δυσκολεύει και τις αλλαγές. Το ρομπάκι είναι για να νιώθεις πιο άνετα σε περίπτωση που θα πρέπει να κυκλοφορήσεις σε διαδρόμους/κυλικείο κλπ. και που φεγγίζει η νυχτικιά και φαίνεται το βρακί σου. :lol:

 

3 καισαρικες κ μονο πυτζαμα φορουσα.δεν ειχα κανενα προβλημα.πιστευω οτι φοραμε οτι μας κανει να νιωθουμε ανετα.εννοειται ομως οχι μακρυμανικα.σκας στο μαιευτηριο!

NRNSp2.pngsMstp2.png
Link to comment
Share on other sites

Η νυχτικιά προτείνεται κυρίως για λόγους άνεσης. Μπορεί να καταλήξεις με καισαρική τομή και να μην μπορείς να φοράς παντελόνι πυζάμας, γιατί θα σ' ενοχλεί στην τομή και θα δυσκολεύει και τις αλλαγές. Το ρομπάκι είναι για να νιώθεις πιο άνετα σε περίπτωση που θα πρέπει να κυκλοφορήσεις σε διαδρόμους/κυλικείο κλπ. και που φεγγίζει η νυχτικιά και φαίνεται το βρακί σου. :lol:

:DΝα γιατι δεν θα φορουσα ποτε νυχτικια χαχαχαχχαχαχα. Τροω γενικως τετοια κοληματα , προτιμω να με ενοχλει η τομη παρα να βαλω νυχτικια , θεμα αρχης :cool::lol: . Και μαλλον ειμαι για καισαρικη παρεπιπτοντως αυτη τη φορα χαχαχαχα.

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 καισαρικες κ μονο πυτζαμα φορουσα.δεν ειχα κανενα προβλημα.πιστευω οτι φοραμε οτι μας κανει να νιωθουμε ανετα.εννοειται ομως οχι μακρυμανικα.σκας στο μαιευτηριο!

 

Τώρα μου το λες; Που πήγα πήρα νυχτικάκια; :lol:

 

Κι εγώ καισαρική θα κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...