Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ερωτήσεις και απορίες σε θέματα χρήσης εργαλείων του forum της ΕΕΕΓ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 611
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας,

Θα ήθελα να ρωτήσω πώς μπορώ να δημιουργήσω την ετικέτα που γράφει την ηλικιά του παιδιού μου και αναγράφεται κάθε φορά που θα κάνω ποστ στο φόρουμ

 

Καλημέρα, ίσως είναι πολύ απλή η ερώτηση, αλλά δεν μπορώ να βρω πώς να ανοίξω ένα καινούριο θέμα φόρουμ. Μπορεί κανείς να με βοηθήσει;

γεια σας

παρακαλούμε συμβουλευτείτε τους ακόλουθους συνδέσμους :

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=51738 (Οδηγίες για τα πάντα / γραπτές οδηγίες αλλά και οδηγίες με video)

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=72984 (Κατάλογος απαντήσεων σε θέματα εργαλείων του φόρουμ)

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=52381 (Μαθήματα Υπολογιστή/BROWSER για ΑΡΧΑΡΙΟΥΣ !)

ευχαριστούμε

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω πως στελνουμε πμ σε συντονιστη.

 

κι αν το στειλουμε το πμ παιρνουμε απαντηση??

 

Γιατι ακολουθησα τον συνδεσμο που λεει "γνωριστε τους υπευθυνους των fora",εστειλα πμ με αιτημα μου εδω και μερες και δεν εχω λαβει καμια απαντηση για να ξερω τι γινεται!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
εστειλα εδω και πολλεσ μερες μηνυμα να αλαξω το ονομα μου....

γιατι δεν πηρα καμια απαντηση:|????

 

γεια σας

που στείλατε το μήνυμα με το αίτημα σας ;

για αλλαγές usernmae (ονόματος χρήστη ) η διαδικασία είναι η ακόλουθη :

 

Στείλτε 3 εναλλακτικές προτάσεις για διαφορετικό όνομα χρήστη, απο το email που έχετε δηλώσει κατα την εγγραφή σας και είναι συνδεδεμένο

με τον λογαριασμό σας στο φόρουμ , στο administrator(ατ)parents.org.gr (όπου ( ατ ) αντικαταστήστε με το σύμβολο @ )

( Αυτο είναι απαραίτητο για λόγους ταυτοποίησης και ασφαλείας ) και στην συνέχεια αν και εφόσον ένα απο τα τρία ονόματα που προτείνεται , είναι διαθέσιμο , η διαχείριση το αλλάζει !

 

ευχαριστούμε

απο την διαχείριση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας

που στείλατε το μήνυμα με το αίτημα σας ;

για αλλαγές usernmae (ονόματος χρήστη ) η διαδικασία είναι η ακόλουθη :

 

Στείλτε 3 εναλλακτικές προτάσεις για διαφορετικό όνομα χρήστη, απο το email που έχετε δηλώσει κατα την εγγραφή σας και είναι συνδεδεμένο

με τον λογαριασμό σας στο φόρουμ , στο administrator(ατ)parents.gr

( Αυτο είναι απαραίτητο για λόγους ταυτοποίησης και ασφαλείας ) και στην συνέχεια αν και εφόσον ένα απο τα τρία ονόματα που προτείνεται , είναι διαθέσιμο , η διαχείριση το αλλάζει !

 

ευχαριστούμε

απο την διαχείριση

εε σε αυτο εστιλα μινιμα!!!τλπ/θα ξαναστηλω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς εσύ, στείλε μήνυμα στον admin να στον αλλάξει (πέστου και το τίτλο που θες να βάλεις).

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς εσύ, στείλε μήνυμα στον admin να στον αλλάξει (πέστου και το τίτλο που θες να βάλεις).

 

Σ'ευχαριστω που μπηκες στον κοπο να μου απαντησεις......

Πως θα το κανω αυτο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=75701&page=2

 

Στο ανωτέρω λινκ είναι μέσα μια δημοσίευση του administrator, η τελευταία συγκεκριμένα.

Πάτα "πάνω του" και πήγαινε στην εντο΄λή "αποστολή προσωπικού μηνύματος. (Είναι σαν να στέλνεις πμ σε οποιοδήποτε μέλος του φόρουμ).

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Ενω στον η/υ η ωρα ειναι σωστη, στο forum ειμαι 1 ωρα μπροστα.Γραφω κατι τωρα που ειναι 1,30 και οταν καταχωρησω φαινεται οτι ειναι 2,30. Οχι μονο στα δικα μου ποστ αλλα και στα αλλα. Πως μπορω να το διορθωσω;;

Ευχαριστω

JQcsp3.png?7EEjBkUh

 

wmRjp3.png?r32XiA7l

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Ενω στον η/υ η ωρα ειναι σωστη, στο forum ειμαι 1 ωρα μπροστα.Γραφω κατι τωρα που ειναι 1,30 και οταν καταχωρησω φαινεται οτι ειναι 2,30. Οχι μονο στα δικα μου ποστ αλλα και στα αλλα. Πως μπορω να το διορθωσω;;

Ευχαριστω

 

γεια σας

παρακαλούμε δείτε εδώ http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1514568&postcount=80 ,σε περίπτωση που έχετε διαφορετική επιλογή ώρας

να επιλέξετε την σωστή

 

ευχαριστούμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας

παρακαλούμε δείτε εδώ http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1514568&postcount=80 ,σε περίπτωση που έχετε διαφορετική επιλογή ώρας

να επιλέξετε την σωστή

 

ευχαριστούμε

 

Ευχαριστω!:P

JQcsp3.png?7EEjBkUh

 

wmRjp3.png?r32XiA7l

Link to comment
Share on other sites

γεια σας...θα ηθελα να απενεργοποιησω τον λογαριασμο μου( ιανουαριος 2010) καθως εχω κανει νεο λογαριασμο με το ονομα ηλιαχτιδα 78...

ευχαριστω!

η Κατερινα μας ηρθε...13/2/2006

''ζω για να βλεπω την θαλασσα των ματιων σου'!

η Μαρια-Δημητρα ειναι μαζι μας απο 19/5/2013!

'η νυχτα γεμισε φως!'

Link to comment
Share on other sites

γεια σας...θα ηθελα να απενεργοποιησω τον λογαριασμο μου( ιανουαριος 2010) καθως εχω κανει νεο λογαριασμο με το ονομα ηλιαχτιδα 78...

ευχαριστω!

 

γεια σας

έχουμε επικοινωνήσει μαζί σας μέσο ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

ευχαριστούμε

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, δεν ξέρω αν γράφω το θέμα στο σωστό μέρος, αλλά θα ήθελα να ανεβάσω φωτογραφίες και δεν καταλαβα΄νω πως πρέπει να γίνει. Διάβασα όλες τις οδηγίες που δίνονται αλλά δεν τα καταφέρνω. Ξέρει κάποιος να με βοηθήσει? Τα πρώτα βήματα οκ αλλά μετά όταν πρέπει να γυρίσω στο μνμ και να πατήσω εεί που λέει εικόνα, εμένα δεν εμφανίζεται το μηνυμα...:confused::confused::confused::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, δεν ξέρω αν γράφω το θέμα στο σωστό μέρος, αλλά θα ήθελα να ανεβάσω φωτογραφίες και δεν καταλαβα΄νω πως πρέπει να γίνει. Διάβασα όλες τις οδηγίες που δίνονται αλλά δεν τα καταφέρνω. Ξέρει κάποιος να με βοηθήσει? Τα πρώτα βήματα οκ αλλά μετά όταν πρέπει να γυρίσω στο μνμ και να πατήσω εεί που λέει εικόνα, εμένα δεν εμφανίζεται το μηνυμα...:confused::confused::confused::mrgreen:

 

και εγω την ιδια απορια εχω και εγω δεν τα καταφερα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, δεν ξέρω αν γράφω το θέμα στο σωστό μέρος, αλλά θα ήθελα να ανεβάσω φωτογραφίες και δεν καταλαβα΄νω πως πρέπει να γίνει. Διάβασα όλες τις οδηγίες που δίνονται αλλά δεν τα καταφέρνω. Ξέρει κάποιος να με βοηθήσει? Τα πρώτα βήματα οκ αλλά μετά όταν πρέπει να γυρίσω στο μνμ και να πατήσω εεί που λέει εικόνα, εμένα δεν εμφανίζεται το μηνυμα...:confused::confused::confused::mrgreen:

 

και εγω την ιδια απορια εχω και εγω δεν τα καταφερα

 

Γεια σας

 

όταν λέτε

αλλά μετά όταν πρέπει να γυρίσω στο μνμ και να πατήσω εεί που λέει εικόνα, εμένα δεν εμφανίζεται το μηνυμα..

Τι ακριβώς εννοείτε ;

 

Ακολουθήσατε όλες τις οδηγίες που είναι εδω :

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1428600&postcount=11

αυτο το εικονίδιο

eikona.JPG

είναι στην μπάρα επιλογών επεξεργασίας κειμένου σας ;

 

Αν όχι βεβαιωθείτε οτι έχετε επιλέξει απο τον

Πίνακα ελέγχου

> επεξεργασία επιλογών

> Διάφορες επιλογές

> Επιλογή τύπου επεξεργαστή κειμένου

> Βελτιωμένη έκδοση - πλήρης WYSIWYG επεξεργασία

 

ευχαριστούμε

Link to comment
Share on other sites

καλημερα πηρα προειδοποιηση γιατι ανοιξα θεμα χωρις να το καταλαβω οτι υπηρχε ξανα τι επιπτωσεις εχει αυτο? βεβαια η αληθεια ειναι οτι το ειχαν αναρτησει σε λαθος ενοτητα γι αυτο δεν το ειχα δει.... κ πλεον το μεταφεραν στην ενοτητα που το αναρτησα εγω... οποτε δεν ειναι μονο δικο μου το λαθος ,ε?

Link to comment
Share on other sites

ε να το πω οτι πηρα κιτρινη καρτα περσυ, γιατι εψαχνα κατεπειγοντως παιδοχειρουργο για τη βαφτιστηρα φιλης μου που ηταν στη Πατρα και δεν ειχα δει οτι υπηρχε θεμα
kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γιατί στον πίνακα ελέγχου δεν εμφανίζονται τα ποστ που συμμετέχω και πρέπει να τα ψάξνω από το φόρουμ και δεν θυμάμαι κάθε φορά σε ποια κατηγορία είναι ? Πρέπει να δώσω κάποια επιλογή ??

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στο http://parents.org.gr/forum/profile.php?do=editoptions και στην δεύτερη επιλογή που έχει στο Μηνύματα και Ειδοποιήσεις ---> Προεπιλεγμένη μέθοδος εγγραφής σε θέματα

 

θα επιλέξεις τη μέθοδο που θέλεις από default να σε ειδοποιεί... για να τα βλέπεις στον πίνακα ελέγχου χωρίς να έρχονται mails επιλέγεις το Καμμία ειδοποίηση μέσω email.

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...