Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

"Κόλπο" για επιλογή φύλου υπάρχει?


korina.v

Recommended Posts

καλα.....ξερετε....οταν ο ανδρας ειναι απο πισω και η γυναικα στα γονατα.....

 

να....το ειπα.....παω να κρυφτω,τωρα.....

Μην εισαι χαζουλα!Δεν ειναι κακο.γενικα νομιζω οτι μπρουμιτα η γυναικα ειναι καλυτερα για αγορι γιατι βρησκουν αμεσως το δρομο τα αρσενικα πριν πεθανουν .εμεις δοκιμαζουμε και πλαγια με τον αντρα μου απο πισω :oops: γιατι εμενα η μητρα μου ειναι ελαφρος κλιση προς τα πισω οποτε σκεφτομαι οτι ειναι ποιο ευκολο να το πετυχουμε ετσι.ειναι και ξεκουραστη.Δεν ξερω βεβαια αν το σκεφτομαι και σωστα ,μπορει να λεω και βλακειες .το μελλον θα δειξει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σημερα μιλουσα γι αυτο το θεμα με μια φιλη φαρμακοποιο. Εγω τωρα περιμενω αγορακι και εκανα προσπαθεια μια μερα πριν την οωριξια και μια μερα μετα. Μου ειπε λοιπον οτι κοντα στην οωριξια κανεις αγορι γιατι τρεχουν πολυ γρηγορα. Εκεινη εκανε το πρωτο κοριτσι την 6η μερα μετα την περιοδο και μετα για το δευτερο εκανε κοντα στην οωριξια και βγηκε αγορι. Τωρα τυχαιο γεγονος ή οχι δεν ξερω γιατι ολοι οι αντρες δεν μπορουν να κανουν και τα 2. σωστα? αρα ειναι και λιγο τυχη.

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριστια ας το πιασω και ας ειναι οτι θελει. ειλικρινα.εχω κουραστει τοσο που το φυλλο δεν με νοιαζει. (ορθιο να κατουραει :lol::D ) ας ειναι γερο.τιποτα αλλο. να το πιασω κ να ειναι γερο. εχω ακουσει τοσα κ εχω δει που ενα γερο παιδι ειναι το πιο ομορφο του κοσμου!!!

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΠΑΝΕ ΠΙΣΩ Κ ΠΑΡΕ ΦΟΡΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ θα σας πω κάτι...υπάρχουν τόσες κοπέλες γύρω μας που δεν μπορούνε να κάνουνε μωράκι, αν και το θέλουνε τόσο πολύ. Έχουν ταλαιπωρηθεί με συνεχείς αποβολές και χώρια μετά εξετάσεις και μιά ψυχολογία άστα να πάνε.

Δεν νομίζετε ότι το παν είναι να φέρεται ένα γερό μωράκι στον κόσμο;;; Να αφήνατε κατά μέρος τα "εγώ θέλω αγόρι" ή "εγώ θέλω κορίτσι";;; Και να απογοητευόσαστε κιόλας όταν πιάνετε το αντίθετο; ΕΛΕΟΣ... και συγγνώμη αν έθιξα κάποια κοπέλα, αλλά νομίζω πως πρέπει να είμαστε ευγνώμων που μπορέσαμε να πιάσουμε μωρό, που μας αξίωσε ο Θεός να μείνουμε έγκυος και κάποια στιγμή να φέρουμε στον κόσμο το σπλάχνο μας...κι όχι να μας πιάνει και υστερία όταν δεν είναι το φύλλο που αρχικά θέλαμε! Αυτά...και ξανά συγγνώμη...

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Emena O Theos me aksiose na exo ena igiestato agoraki ke Ton Doksazo

Omologo pos panta elega to proto mou pedi na ine koritsi ke to deftero oti na ne Exo mia adinamia sta koritsisa afto dne krivete me tipota Ke kapote piano ton eafto mou na skeftome "ax makari to deftero na ine koritsi Ke an ine agori??" Eki katalaveno pos amarteno poli Giati to simantikotero pragma ine na exis igiis pedaki ke tipota allo Ke efxome O Theoulis na aksioni se kathe gineka na apokta igiestata pedakia ke na ta kamaroni

Rikiki & Καραμελίτσα

Link to comment
Share on other sites

Koritsia ego ime apo tin Konstantinoupoli opote ksero Tourkika Ine ena site (sta tourkika) pou mila gia ena kineziko imerologio sto opio vazis imerominia genisis sou (mera, mina, etos) ke to mina pou emines egios ke sou dini to genos tou pediou Ego pou to tsekara (to anakalipsa afou ixa mini egios) se mena ke se kapies files mou epiase (pithanon simptosi)

 

An thelete na to dokimasete pliroforiaka sas leo pos afou valete tin imerominia genisis sas (px 23/01/1977) ke meta ton mina pou minate egios (oi mines ine sta tourkika men alla ine katanoito pos o protos minas ine o ianouarios ke o telefteos dekemvrios) meta tha patisete to plliktro HESAPLA ke etsi tha emfanisti enas pinakas I orizontia stili dixni ton mina ke i katheta tin ilikia sas

 

Afta... Pithanotata den mporesa na to perigrapso ke poli kala an exete omos apories akouo :)

Rikiki & Καραμελίτσα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kiz νομίζω...

(ήταν με ροζ κουτάκι. το Erkek βγαίνει σε γαλάζιο :P)

Και μόλις συνειδητοποίησα πως ΔΕΝ δουλεύει. Έβαλα την ημερομηνία για δύο φίλες μου, και τους βγήκε αγόρι αλλά... έχουν και οι δύο κορίτσια :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Kiz νομίζω...

(ήταν με ροζ κουτάκι. το Erkek βγαίνει σε γαλάζιο :P)

Και μόλις συνειδητοποίησα πως ΔΕΝ δουλεύει. Έβαλα την ημερομηνία για δύο φίλες μου, και τους βγήκε αγόρι αλλά... έχουν και οι δύο κορίτσια :lol::lol::lol:

 

Ne to kiz ine to koritsi

 

Den doulevii??:) Evales sosta ton mina pou eminan egios? Ke mia px an ta pedakia tous tora ine 2 xronon prepi na pate 2 xronia piso Na tsekaris tin ilikia pou itan egios me ton mina pou eminan egios

 

Se mena ke stis files mou pantos ixe piasi Pithanotata simptosi

Rikiki & Καραμελίτσα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Σημερα μιλουσα γι αυτο το θεμα με μια φιλη φαρμακοποιο. Εγω τωρα περιμενω αγορακι και εκανα προσπαθεια μια μερα πριν την οωριξια και μια μερα μετα. Μου ειπε λοιπον οτι κοντα στην οωριξια κανεις αγορι γιατι τρεχουν πολυ γρηγορα. Εκεινη εκανε το πρωτο κοριτσι την 6η μερα μετα την περιοδο και μετα για το δευτερο εκανε κοντα στην οωριξια και βγηκε αγορι. Τωρα τυχαιο γεγονος ή οχι δεν ξερω γιατι ολοι οι αντρες δεν μπορουν να κανουν και τα 2. σωστα? αρα ειναι και λιγο τυχη.
Τι σημαινει 6η μερα μετα την περιοδο?Δηλ οταν ξεκιναει η περιοδος κανεις προσπαθεια την 6 μερα?Η' οταν τελειωνει η περιοδος κανεις την 6η μερα?
Link to comment
Share on other sites

Οταν εμαθα οτι και το 2ο θα ειναι αγορακι για να ειμαι ειλικρινης ειχα μεινει άφωνη. Στεναχωρηθηκα λιγο γιατι παντα το ονειρο μου ηταν ενα και ενα (χωρια που σε λιγο θα βαλω φτιογκακια σε αγορακι για να βγαλω το απωθημενο μου :lol::lol: ).

 

 

 

χιχιχιχιχιχχι............ εγω εχω κολλημα με κοριτσακια, ειμαι εγκυος σε μπεμπα τωρα, αλλα σκεφτομουνα και γω πως αν ηταν αγορακι τι θα τραβαγε το καημενο με τη τρελα μου... σκεφτομουνα σκηνικο να μπει ο αντρας μου μεσα και να δει το αγορακι του με φιογκακια και κορδελακια... θα μου αλλαζε την κουπ... απο μακρυα σγουρα μαλλια, θα αποκτουσα υπεροχα καρφακια!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

Δώστε μου σε μένα τα αγόρια βρε κορίτσια.....

Θα το αντέξω!!!!! :wink:

Πλάκα κάνω!!!!

όλη μου την ζωή από μικρό κορίτσι έλεγα ότι θέλω να κάνω 3 παιδιά, και τα 3 αγόρια... έτσι μου είχε κολήσει....

Μόλις η αδερφή μου έκανε 2 κοριτσάκια και έζησα την τσαχπινιά τους ήθελα κορίτσια.....

Τώρα όμως που υπάρχει το ενδεχόμενο να μην κάνω ούτε το ένα ούτε το άλλο :evil::evil::evil: %$#@$#@$#$ βρίζω τον εαυτό μου για την στενομυαλιά του!!!!

Έχω και μια άλλη αμαρτία....

Πάντα ήμουν κολημένη με τα ονόματα.... ήθελα σόνι και καλά να ακούσω το όνομα του μπαμπά μου που του έχω τόση αδυναμία και έπλαθα σενάρια στο μυαλό μου... Έλεγα αν το πρώτο έιναι κορίτσι δεν θα βάλω την πεθερά μου γιατί αν το δεύτερο είναι αγόρι θα βάλω τον πεθερό μου και άρα να βάλω έστω στο κορότσι το όνομα του πατέρα μου!!!

Ντρέπομαι και που τα σκεφτόμουν πόσο μάλλον που τα γράφω!!! :oops::oops:

Τώρα λέω ας κάνω παιδάκι και αν είναι κοριτσάκι θα το πω Παρασκευή, τάμα στην Αγία Παρασκευή....

Επίσης στο προσκλητήριο του γάμου είχα διαλέξει ένα κείμενο που μου άρεσε τότε όταν το είδα και έγραφε κάτι, δεν το θυμάμαι καλά τώρα "Σύζευξον αυτούς εν ομοφροσύνη, στεφάνωσον αυτούς εις σάρκα μία, δώσε αυτής καρπόν κοιλίας, ευτεκνίας, απόλαυση.." κάτι τέτοιο τέλος πάντων και τώρα σκέφτομαι την ειρωνία όλων αυτών και χτυπιέμαι!!!!

Που ίσως από μερικούς αυτό το κείμενο να σχολιάστηκε κακοπροαίρετα!!!!

Βγήκα εκτός θέματος αλλά ήθελα να τα βγάλω από μέσα μου....

Αν και θα έπρεπε στο καφέ να πάω να τα πω αυτά!!!

lRZRp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Λένε ότι τα θηλυκά σπερματοζωάρια είναι πιο ανθεκτικά και πιο αργά για αυτό πρέπει να έχεις επαφή λίγες μέρες πριν τις γόνιμες . :wink::wink::wink:

 

Ακριβως. Αν ομως εισαι σιγουρη για τη μερα της ωορηξιας.

Εγω πάλι που ηθελα το δευτερο αγορακι, προσπαθησαμε τους δυο πρωτους μηνες μονο την συγκεκριμενη μερα, επειδη ομως κανενα αποτελεσμα, τωρα δεν με νοιαζει. Απλα θελω ενα δευτερο παιδακι!!!

tndLp2.png

FgHKp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και για να σε βοηθήσω γιατί ήμουν κάπως καυστική πριν μπες στο

http://www.fskilkis.gr/index.php?option=com_womancalendar&action=render&josDate=2008-09-17&josMP=28&josML=6

κάνε κλικ και έχε επαφές τις μέρες που λέει κορίτσι

καθώς και στο

http://www.ovulation-calendar.net/

lRZRp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο γιατρός μου είχε πει τα εξής (μετά τη γέννηση του γιου μου) για να κάνω την κόρη:

Τα αρσενικά σπερματοζωάρια είναι γρήγορα και ζουν λίγο (άρα για αγόρι επαφή ακριβώς τη γόνιμη μέρα)

Τα θηλυκά σπερματοζωάρια είναι αργά αλλά ζουν περισσότερο (άρα για κορίτσι επαφή 1 μέρα πριν)

Όλα αυτά φυσικά αν γνωρίζεις τις γόνιμες μέρες σου

Εγώ τις γόνιμες μέρες τις καταλαβαίνω γιατί πονάω πολύ (για μένα δηλαδή ήταν «εύκολο» το αγόρι). Συμπτωματικά, είχαμε επαφή μία μέρα πριν και την επόμενη που ένιωσα πόνους είπα στον άντρα μου αν μείνω έγκυος αυτό το μήνα κορίτσι θα είναι κι έτσι έγινε

 

Να σου ευχηθώ γρήγορα ένα γερό μωράκι και αν είναι και κορίτσι ακόμη καλύτερα

 

Φιλιά

Η ζωή μου όλη .....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Eγώ απλά θα επιβεβαιώσω ότι , εμείς δυο αγόρια έχουμε και τα δυο τα κάναμε την γόνιμη η μέρα στα σίγουρα.

Βέβαια δεν πηγαίναμε για αγόρια αλλά για το σίγουρο της γονιμοποίησης :wink:

Τώρα αν είναι αλήθεια αυτό που λέτε , απ΄ότι βλέπετε "έτυχε" και σε μας.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...