Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

"Κόλπο" για επιλογή φύλου υπάρχει?


korina.v

Recommended Posts


Διαφημίσεις


georgia69,επρεπε να ηξερα τις συμβουλες πριν κανω τον 3 γιο!!!τωρα που τις εμαθα δεν αφηνει ο γιατρος!!ευχηθειτε μου κοριτσια να κανω καλες νυφες!!!!

 

Αργείς λιγάκι για νύφες αλλά σου εύχομαι να πάρουν τα αγόρια σου τις καλύτερες :D!!!

Link to comment
Share on other sites

Aχουυυυυ τι ωραιο θεμα!Σημερα ημουν στο ιασω' date='γεννησε μια φιλη και ελεγα του αντρα μου ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ!!!!ΠΑΜΕ!!!χαχα!2 γιους εχουμε και θα θελα κι ενα κοριτσακι!Αλλα και αγορακι ειμαι οκ!Παντως οταν το αποφασισουμε θα εφαρμοσω οτι διαβασω η ακουσω![/quote']

 

Καλές προσπάθειες!Ελπίζω να τα καταφέρετε:D!

Link to comment
Share on other sites

Mammy in love, δυστυχως ειμαι απο κεινες που θα τους ηταν πολυτελεια τετοιου ειδους δοκιμες! Προσπαθουμε για παιδακι αρκετα χρονια τωρα, κι ό,τι βρεξει ας κατεβασει.... Καλοδεχουμενα ολα! Καθαρα θεωρητικες γνωσεις, ελπιζω μονο να εχουν βαση και να βοηθησουν;)! Καλη επιτυχια και με ομορφες κοτσιδες!

 

Georgia μου εύχομαι μέσα απότην καρδια μου σύντομα να έρχεται και εσείς στην αγκαλιά σας ένα μωρουλάκι τρυφερό και χαδιάρικο σαν το αστέρι μου που δεν τον αλλάζω με τίποτα:-)!Μην αγχώνεσαι και στενοχωρίεσαι.Είμαι σίγουρη πως θα τα καταφέρετε αρκεί να μην αγχώνεσαι;)!

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως,γειτόνισσα,και απο πάνω ήμουν και στην ωορηξία και τον πίνακα που λες τον κινέζικο τον είχα δει και ΟΛΟΙ βλέπαν την κοιλιά μου και μου έλεγαν να σου ζήσει ο αγόραρος και τελικά έχω κόρη!!!!!

Οπότε είναι μάλλον θέμα του μεγάλου αφεντικού εκεί ψηλά!!

Γερά παιδιά βρε,άστον εσυ να "βαράει" αβέρτα,που θα πάει κάποια στιγμή θα την πετύχει!!!!8-)8-):cool:

(μεταξύ μας πάντως γείτονας στο πατρικό μου 6 γιούς έκανε μέχρι να κάνει την κόρη!!!κανόνισε την πορεία σου!!!!!)

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω πάντως,γειτόνισσα,και απο πάνω ήμουν και στην ωορηξία και τον πίνακα που λες τον κινέζικο τον είχα δει και ΟΛΟΙ βλέπαν την κοιλιά μου και μου έλεγαν να σου ζήσει ο αγόραρος και τελικά έχω κόρη!!!!!

Οπότε είναι μάλλον θέμα του μεγάλου αφεντικού εκεί ψηλά!!

Γερά παιδιά βρε,άστον εσυ να "βαράει" αβέρτα,που θα πάει κάποια στιγμή θα την πετύχει!!!!8-)8-):cool:

(μεταξύ μας πάντως γείτονας στο πατρικό μου 6 γιούς έκανε μέχρι να κάνει την κόρη!!!κανόνισε την πορεία σου!!!!!)

 

:lol::lol::lol::lol::lol:Θεέ μου τι μας περιμένει:lol::lol::lol::lol:!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

αυτο με την ταχυτητα και το προσδοκιμο ζωης των σπερματοζωαριων ισχυει, φυσικα τιποτα δεν ειναι 100%, αλλα επιστημονικα ειναι η μεθοδος με τις μεγαλυτερες πιθανοτητες.

Παλιοτερα ειχα επισκευθει εδω στην Αγγλια μια φαρμα και θυμαμαι στο guided tour o κτηνοτροφος μας ειχε εξηγησει οτι χρησιμοποιουν αυτη τη μεθοδο με τα ζωα προκειμενου να βγαλουν οσο το δυνατον περισσοτερα θυληκα. Φυσικα καπου καπου βγαινει και καποιο αρσενικο, αλλα απ'ο,τι ειχε πει αυτος λειτουργει το συστημα.

Εμεις ειχαμε επιτυχια 2 στα 2 μ'αυτο το συστημα (περιπου δηλαδη, τη δευτερη φορα παλι κοριτσι θελαμε, αλλα μετρησα λαθος. Οταν ομως το καταλαβα οτι μετρησα λαθος, θεωρησα οτι θα ειναι αγορι, και ητανε).

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως, τρια παιδιά και υπέθετα το φυλο πριν το μάθω με βαση την ωορρηξία και το πότε είχαμε κάνει προσπάθεια( πριν ή πάνω στην ωορρηξία) και στα τρια βγηκε. Τα δυο κορίτσια είχαν συλληφθει 2-3 μέρες πριν και τις μέρες της ωορρηξίας δεν είχαμε κάνει τίποτε ενώ στον γιο κάναμε πάνω στην ωορρηξία χωρίς να έχουμε έρθει σε επαφη τις προηγούμενες 2-3 μέρες. Αυτα βεβαια τυχαία, αλλά βγηκαν! Και μια φίλη μου που έχει κάνει τρεις κόρες ήταν σίγουρη για το φύλο με βαση αυτα τα δεδομένα και της βγηκαν επίσης!! Λένε επιπλέον πως γενικώς αν κάνεις πολύ... έχεις πιθανότητες για κορίτσι ενώ αν είσαι λίγο φειδωλός στις επαφες σου, πιο πιθανό είναι να κάνεις αγόρι... αυτο όμως μάλλον είναι λίγο αναξιόπιστο.. Βασική προυπόθεση για όλα τα παραπάνω είναι να εχεις σταθερό κύκλο και μια ωορρηξία το μήνα γιατί μερικές γυναίκες εχουν παραπάνω!!!!:wink:

nrG6p3.png
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω τι εχω ακουσει και λενε οτι πιανει...και το εκανα και εγω αλλα βεβαια κανεις δεν μπορει να πει οτι επιασε για αυτο....και εγω λοιπον κοριτσακι εκανε και το ηθελα σαν τρελλη!!!......

το εκανα 2-1 μερες πριν την γονιμη μερα...αν δεν κανω λαθος το εγραψε και αλλη μια πιο πανω....αυτο εκανα.....

οτι ομως και να σας κατσει ειναι ευτυχια και ευλογια!!!!......με το καλοοοοο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

¨Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι;Ποιες είναι οι γόνιμες μέρες;Και παίζει ρόλο ο κύκλος μου που είναι ασταθής:?:;

 

ειναι 14 μερες πριν την επομενη περιοδο σου,συν πλυν 2 για σιγουρια.αφου ειανι ασταθης υπολογισε το αργοτερο που ερχεται κ το νωριτερο.καπου εκει μεσα θα ειναι!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πολυ ενδιαφερον το θεμα!Να σας πω και ενα δικο μου παραδειγμα με μια φιλη μου.. που ας πουμε επιβεβαιωνει αυτο που λετε με την ωορηξια!Λοιπον εγω ειχα περιοδο μια εβδομαδα πριν απο την φιλη μου.Μειναμε παρολαυτα εγκυες τις ιδιες ημερομηνιες συμφωνα με τους υπερηχους αντε με 2 μερες πιο γργορα εγω!Εγω ειχα καθυστερημενη συλληψη οποτε και καθυστερημενη ωορηξια και γιαυτο αργοτερα με μεταφερανε μια εβδομαδα πισω και μετρουσα ακριβως ιδιες εβδομαδες μαζι με την φιλεναδα μου!Αρα εγω επεσα πανω στην ωορηξια μου και εκανα αγορι.. και η φιλη μου προφανως που ειχε μια εβδομαδα αργοτερα περιοδο απο μενα.. ειχε επαφη λιγες μερες πριν την ωορηξια της και εκανε κοριτσι!Τι να πω .. δεν ξερω αν ειναι τυχαιο!

Τωρα για το ιαπωνεζικο πινακα που λετε.. με την φιλη μου εχουμε την ιδια ηλικια και γεννησαμε τον ιδιο μηνα με 6 μερες διαφορα εγω πιο γρηγορα.. αρα αυτο δεν ξερω κατα ποσο ισχυει!

FvxMp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σε πειράματα που έχουν γίνει παίζει ρόλο η διατροφή, λόγω του εαν θέλεις να δημιουργήσεις όξινο ή οχι περιβάλλον. Ψαξε στο νετ και θα βρεις διατροφές αναλογα με το φύλλο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οικογενειακώς έχουμε καταρρίψει όλα τα στατιστικά:

1) Ο κουνιάδος μου είχανε επαφές μόνο τις γόνιμες μέρες (για την ακρίβεια την εξής μία, μιας και ξέρουν μέχρι και ημερομηνία σύλληψης) κάτι που λογικά ισοδυναμεί με γιο, και έκανε 3 κόρες. :rolleyes:

2) Εμείς είχαμε επαφές καθημερινώς κι ανυπερθέτως, κάτι που ισοδυναμεί με κόρη, και κάναμε γιο. Στην κόρη είχαμε πιο αραιές επαφές!!! ;)

3) Έναν από τους πίνακες που λέτε τους κοίταξα μετά... Ο γιος μου έπρεπε να είναι κόρη και η κόρη μου γιος... :mrgreen:

 

Τέλος, την πιο ωραία κουβέντα την άκουσα από την πεθερά μου. Λέει η συνυφάδα μου: "ε, ο άντρας μου στεναχωρήθηκε λίγο που έδειξε κοριτσάκι ο υπέρηχος" (στο πρώτο, που να ήξερε :lol::lol:) και της απαντάει: "κι εσύ έπρεπε να του πεις 'ότι έσπειρες θα θερίσεις΄"...

 

Αυτά!!!

Σου εύχομαι ολόψυχα να κάνεις μία υπέροχη κόρη!!!

ZS95p3.png  hcT0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Εγώ έχω να πω ότι έκανα την κόρη μου όταν όλοι γεννούσαν κόρεε και τον γιο μου λοταν το ΗΡΑ τότε δεν είχε άλλα γαλάζια κουβερτάκια να βάλει από τα πολλά αγόρια! Μήπως, λέω μήπως, να παρατηρείτε τί πρόκειται να γεννήσουν οι άλλοι γύρω σας και μετά να προχωράτε? Χι χι, καλά αποτελέσματα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Εγώ έχω να πω ότι έκανα την κόρη μου όταν όλοι γεννούσαν κόρεε και τον γιο μου λοταν το ΗΡΑ τότε δεν είχε άλλα γαλάζια κουβερτάκια να βάλει από τα πολλά αγόρια! Μήπως, λέω μήπως, να παρατηρείτε τί πρόκειται να γεννήσουν οι άλλοι γύρω σας και μετά να προχωράτε? Χι χι, καλά αποτελέσματα!

Σωστή! Κι εγώ το έχω παρατηρήσει αυτό. Είναι εποχές που γεννιούνται πολλά κορίτσια κι αλλες πολλά αγόρια....

Πάντως - και συγγνώμη που επεμβαίνω - θεωρώ πως είστε πολύ ευλογημένες απλά και μόνο που μένετε έγκυες και κάνετε παιδάκια! Για κοιτάξτε γύρω σας κορίτσια που προσπαθούν χρόνια, με άπειρες εξετάσεις και εξωσωματικές και δεν καταφέρνουν τίποτα. Λέτε να έμπαιναν ποτέ στη διαδικασία να σκεφτούν πότε να το κάνουν για να βγει το φύλο που επιθυμούν;

 

Ξέρω πως η συζήτηση γίνεται και χάριν πλάκας και χαβαλέ, γιατί όλες οι μανούλες γερά παιδιά θέλουν εν τέλει, αλλά μην στενοχωριόσαστε για το φύλο.....Να σκέφτεστε πόσο τυχερές είστε πάνω από όλα που σας έχει αξιώσει ο Θεός με αυτό το θείο δώρο.....

 

Είπα να εκθέσω μία άλλη άποψη, για να την πείτε στους συζύγους σας αν τυχόν "δυσαρεστούνται" λίγο με το φύλο :P

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

και γω για τις φασεις με το φεγγαρι ξερω. αν ειναι σε λιγωση ή σε γεμιση! Παντως και γω το γιο μου τον επιασα την 13η μερα τη μερα της ωορυξιας δεν ξερω αν ετυχε! Ηταν βέβαια και γέμιση!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
Σου το ευχομαι!!!Και πανω απ ολα γερα να ειναι τα μωρακια μας!!!

 

Καλησπέρα ψάχνοντας κι εγώ για το φύλο του επόμενου παιδιού βρήκα εσάς!!! Κορινακι έχω 2 αγοράκια 23/1/2012 και 12/12/2013, θέλω και τρίτο γιατί εγώ είμαι μοναχοπαίδι, θα είναι άραγε το επόμενο κοριτσάκι; ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ψάχνοντας κι εγώ για το φύλο του επόμενου παιδιού βρήκα εσάς!!! Κορινακι έχω 2 αγοράκια 23/1/2012 και 12/12/2013, θέλω και τρίτο γιατί εγώ είμαι μοναχοπαίδι, θα είναι άραγε το επόμενο κοριτσάκι; ευχαριστώ πολύ

 

Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου και εύχομαι να ρθεί και το τρίτο.Αυτό που ξέρω είναι ότι τα αγόρια πίανονται ακριβώς την ημέρα της ωορρηξίας γιατί είναι πιο γρήγορα αλλά λιγότερο ανθεκτικά.Ενώ τα θηλυκά είναι πιο αργά αλλά αντέχουν περισσότερο και έτσι αν έχεις έρθεις σε επάφη 1-2 μέρες πριν την ωορρηξία πιάνεται το κορίτσι.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...