Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

"Κόλπο" για επιλογή φύλου υπάρχει?


korina.v

Recommended Posts

Mην τα μπερδευεις τα πραγματα..πανω απ ολα ολες ευχονται να μπορουν ..να ιεναι γερο...και αν εχουμε μια προτιμησει δεν σημαινει πως αν ερθει κατι διαφορετικο δεν θα το αγαπαμε...

Περισσοτερο συζητηση να γινεται ειναι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


θέλω να κάνω κοριτσάκι υπαρχει κανένα κόλπο??? έχω αγοράκι και το λατρεύω αλλά θα ήθελα να κάνω κοριτσάκι, πολύ όμως.

 

Πάρε τον σύζυγό μου! Έκανε 4! κορίτσια σερί.

Ακουσα 'οτι αν η σύλληψη γίνει οποιαδήποτε άλλη μέρα εκτός της ημέρας ωορρηξίας δηλ. 14ης θα γίνει κορίτσι.

Για αγόρι μόνο την ημέρα της ωορρηξίας.

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ελπιζω να μην με παρεξηγησετε ομως ειστε παραλογες!!!! θα επρεπε να παρακαλατε πρωτα να μεινετε εγκυες και μετα να ερθει ενα υγιες μωρο,ο,τι και να ναι αυτο!! αυτες που εχει χρειαστει να κανουν εξωσωματικη ,με νιωθουν πιστευω!!! δειτε και λιγο τι συμβαινει γυρω σας και θα καταλαβετε........... βρε κοριτσια το σημαντικοτερο ειναι να ναι το μωρο υγιες με ολα αυτα που ζουμε σημερα!!!

 

Πολυ σε νιωθουμε..... :(

Link to comment
Share on other sites

Για κορίτσι, επαφή την τελευταία μέρα της περιόδου (καθαρίσματα) και μετά (για καμιά εβδομάδα)! Ξέρω 2 τουλάχιστον που το πέτυχαν, τη μαμά μου και εμένα!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Εγώ πάντως έχω ένα τρόπο να σας πώ τι φύλο θα είναι το δευτερο,τριτο,τεταρτο παδακι σας!

Αρκει να μου πείτε ημερομηνια γέννησης!!!

 

Φιλάκια!

Εύχομαι το 2009 να είναι γεμάτο μωράκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω ένα τρόπο να σας πώ τι φύλο θα είναι το δευτερο,τριτο,τεταρτο παδακι σας!

Αρκει να μου πείτε ημερομηνια γέννησης!!!

 

Φιλάκια!

 

 

 

Να σου πω και εγώ για το δεύτερο, αν το καταφέρω. Γεννήθηκα 17/3/1975.

Ευχαριστώ και είμαι όλη αυτιά!

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω ένα τρόπο να σας πώ τι φύλο θα είναι το δευτερο,τριτο,τεταρτο παδακι σας!

Αρκει να μου πείτε ημερομηνια γέννησης!!!

 

Φιλάκια!

 

21/09/1975 η κουμπαρα μου να ξερω να της πω :lol::lol:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα μου κάνετε τώρα έτσι; Παίζετε με τον πόνο όλων εμάς που προσπαθούμε να κάνουμε παιδί; Ευχηθείτε να είναι γερά και τυχερά τα παιδάκια και μην ασχολείστε με το φύλο σας παρακαλώ.. :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν υπάρχει συνταγή! Όλα είναι μύθος βρε κορίτσια και αν το πεις και στο γιατρό θα σε διώξει από πελάτισσα! Εγώ στην κόρη μου έμεινα έγκυος στην 11η μέρα του κύκλου, τώρα που είμαι πάλι έγκυος και πάλι κοριτσάκι, έμεινα ακριβώς στην 14η και ας λένε ότι τα αγοράκια πιάνονται την 14η μέρα. Είχα κάνει και μερικά τεστ στο internet πριν μάθουμε το φύλο και όλα έβγαζαν αγόρι. Τελικά έρχεται και δεύτερη μπουμπού! athina15 συμφωνώ μαζί σου!

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο μπομπιρακι μου το έπιασα την 14 μέρα. Τα διδυμα την 12 (πήγαινα για κορίτσι με την γνωστή μέθοδο. Τωρα στην προσπάθεια για το τέταρτο δεν με νοιάζει τι θα είναι αν και κατα βάθος ξέρω ότι πάλι αγόρι θα κάνω αν έρθει με το καλο. Η γυναικολογος μου μου ειχε πει πως μερική άντρες έχουν μόνο αρσενικά ή θυλικά σπερματοζωαρια. Ειναι αλήθεια; Δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Η γυναικολογος μου μου ειχε πει πως μερική άντρες έχουν μόνο αρσενικά ή θυλικά σπερματοζωαρια. Ειναι αλήθεια; Δεν ξέρω.

 

Όταν το διάβασα το μυαλό μου πήγε αμέσως στον σύζυγό μου και στον παππού του και έχω αρχίσει να το πιστεύω. Ο παππούς του συζύγου έκανε 6 ή 7 κορίτσια και ο σύζυγος έως τώρα 4 κορίτσια. Ίσως να έχει μια δόση αλήθειας. Τι να πω

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Εγώ πάντως έχω ένα τρόπο να σας πώ τι φύλο θα είναι το δευτερο,τριτο,τεταρτο παδακι σας!

Αρκει να μου πείτε ημερομηνια γέννησης!!!

 

Φιλάκια!

 

 

Για πες μου και εμένα margi μου.Για 2ο θέλω να παω..πρώτα ο θεός...Γεννήθηκα 17-7-1970

 

Φιλάκια too

Link to comment
Share on other sites

Για κορίτσι, επαφή την τελευταία μέρα της περιόδου (καθαρίσματα) και μετά (για καμιά εβδομάδα)! Ξέρω 2 τουλάχιστον που το πέτυχαν, τη μαμά μου και εμένα!!

 

μπα... ετσι εγινε ο πρωτος γιος... μην σου πω και ο δευτερος...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μπα... ετσι εγινε ο πρωτος γιος... μην σου πω και ο δευτερος...

 

Η απαντηση σου ειναι...ολα τα λεφτα :lol::lol::lol::D:D Μπραβο

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Δοκιμάστε το..κάντε το τεστ σε όσες μανουλες ξέρετε..και θα δείτε..επιβεβαιώνεται κάθε φορά (εγώ το έχω κάνει σε πολλές). Αρκεί για να το τεστάρετε να ξέρει η κάθε μανούλα ακριβώς τον μήνα που έγινε η σύλληψη..δηλαδή μην πει: Εγινε η σύλληψη 30/6 ή 1/7..κάπου εκεί...θα πρέπει να έιναι σίγουρη για τον μήνα..οχι για την ακριβή ημέρα...Λοιπόν, ακούστε:

Ποιο μηνα γεννήθηκε η μαμά; Π.χ. εγώ..γεννήθηκα Νοέμβριο (11ος μήνας)ο οποίος είναι μονός μήνας. Η σύλληψη του γιου μου έγινε Δεκέμβριο (12ος μήνας) ο οποίος είναι ζηγός αριθμός. Για αγόρι λοιπόν πρέπει να έιναι η μαμα γεννημένη σε αντίθετο μηνα με το μήνα που θα γίνει η σύλληψη. Δηλ. αν η μαμα είναι γεννημένη ζυγο μηνα και η σύλληψη γίνει σε μονο μηνα, θα βγει αγορακι. Για κορίτσι πρέπει μαμα και σύλληψη σε ζυγό ή σε μονο μηνα. Δηλ. μαμά γεννήθηκε μηνα ζυγό και η συλληψη γίνει σε μηνα ζυγό= κορίτσι.

Προς Θεού, μην νομίζετε πως αυτό το παίρνω ως δεδομένο..ή οτι τα πολυπιστεύω αυτά..Απλά, βρε παιδιά, δοκιμάστε το για πλάκα, απο περιέργεια σε μανούλες που ήδη έχουν παιδάκια, να δούμε είναι τελικά έτσι; Περιμένω αποτελέσματα. Πάντως εγώ και κατ' επέκταση και όλες οι μανούλες που τους το έχω κάνει...και αυτές με τη σειρά τους το κάνουν σε άλλες...βγαίνει πάντα...Δεν ξέρω πώς γίνεται... ή τι γίνεται..Εγω το έκανα στη μαμα μου, στην αδελφή μου, στις κουμπάρες μου, θείες μου και επιβεβαιώθηκε το τεστ.. ! Περίεργο δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε το..κάντε το τεστ σε όσες μανουλες ξέρετε..και θα δείτε..επιβεβαιώνεται κάθε φορά (εγώ το έχω κάνει σε πολλές). Αρκεί για να το τεστάρετε να ξέρει η κάθε μανούλα ακριβώς τον μήνα που έγινε η σύλληψη..δηλαδή μην πει: Εγινε η σύλληψη 30/6 ή 1/7..κάπου εκεί...θα πρέπει να έιναι σίγουρη για τον μήνα..οχι για την ακριβή ημέρα...Λοιπόν, ακούστε:

Ποιο μηνα γεννήθηκε η μαμά; Π.χ. εγώ..γεννήθηκα Νοέμβριο (11ος μήνας)ο οποίος είναι μονός μήνας. Η σύλληψη του γιου μου έγινε Δεκέμβριο (12ος μήνας) ο οποίος είναι ζηγός αριθμός. Για αγόρι λοιπόν πρέπει να έιναι η μαμα γεννημένη σε αντίθετο μηνα με το μήνα που θα γίνει η σύλληψη. Δηλ. αν η μαμα είναι γεννημένη ζυγο μηνα και η σύλληψη γίνει σε μονο μηνα, θα βγει αγορακι. Για κορίτσι πρέπει μαμα και σύλληψη σε ζυγό ή σε μονο μηνα. Δηλ. μαμά γεννήθηκε μηνα ζυγό και η συλληψη γίνει σε μηνα ζυγό= κορίτσι.

 

Μυθος (τουλαχιστον σε μενα) :lol:

Σεπτεμβριο μαμα (μονο δλδ)

Ιουλιο -> 1η συληψη (μονο δλδ)

Φεβρουαριο -> 2η συληψη (ζυγο δλδ)

Αποτελεσμα = 2 αγορια :lol::lol:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν ισχύει και γω και ο αδερφός μου γεννημένοι μήνα σεπτέμβριο και η μαμά μας αύγουστο οπότε δεν παίζει αυτό που λες.

Άλλωστε η σύλληψη του υιού μου έγινε μάιο μονός μήνας και γω γεννήθηκα σεπτέμβριο μονός επίσης μήνας.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ενα τοπικ που λεγεται "ΘΕΛΕΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΟΡΗ" κι ελεγε κατι σχετικο αλλα δε το βρισκω!!!! Που το καταχωνιασαν????? Αμα το βρειτε καντε το Post......

 

Μιας και το βρηκα χεχε

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=28846&highlight=%E8%E5%EB%E5%E9+%E1%F0%EF%EA%EB%E5%E9%F3%F4%E9%EA%E1+%EA%EF%F1%E7

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω ένα τρόπο να σας πώ τι φύλο θα είναι το δευτερο,τριτο,τεταρτο παδακι σας!

Αρκει να μου πείτε ημερομηνια γέννησης!!!

 

Φιλάκια!

 

Καλημερα. Θελω να μου πεις για τη νυφη μου. 26/09/1985

 

 

 

Δοκιμάστε το..κάντε το τεστ σε όσες μανουλες ξέρετε..και θα δείτε..επιβεβαιώνεται κάθε φορά (εγώ το έχω κάνει σε πολλές). Αρκεί για να το τεστάρετε να ξέρει η κάθε μανούλα ακριβώς τον μήνα που έγινε η σύλληψη..δηλαδή μην πει: Εγινε η σύλληψη 30/6 ή 1/7..κάπου εκεί...θα πρέπει να έιναι σίγουρη για τον μήνα..οχι για την ακριβή ημέρα...Λοιπόν, ακούστε:

Ποιο μηνα γεννήθηκε η μαμά; Π.χ. εγώ..γεννήθηκα Νοέμβριο (11ος μήνας)ο οποίος είναι μονός μήνας. Η σύλληψη του γιου μου έγινε Δεκέμβριο (12ος μήνας) ο οποίος είναι ζηγός αριθμός. Για αγόρι λοιπόν πρέπει να έιναι η μαμα γεννημένη σε αντίθετο μηνα με το μήνα που θα γίνει η σύλληψη. Δηλ. αν η μαμα είναι γεννημένη ζυγο μηνα και η σύλληψη γίνει σε μονο μηνα, θα βγει αγορακι. Για κορίτσι πρέπει μαμα και σύλληψη σε ζυγό ή σε μονο μηνα. Δηλ. μαμά γεννήθηκε μηνα ζυγό και η συλληψη γίνει σε μηνα ζυγό= κορίτσι.

Προς Θεού, μην νομίζετε πως αυτό το παίρνω ως δεδομένο..ή οτι τα πολυπιστεύω αυτά..Απλά, βρε παιδιά, δοκιμάστε το για πλάκα, απο περιέργεια σε μανούλες που ήδη έχουν παιδάκια, να δούμε είναι τελικά έτσι; Περιμένω αποτελέσματα. Πάντως εγώ και κατ' επέκταση και όλες οι μανούλες που τους το έχω κάνει...και αυτές με τη σειρά τους το κάνουν σε άλλες...βγαίνει πάντα...Δεν ξέρω πώς γίνεται... ή τι γίνεται..Εγω το έκανα στη μαμα μου, στην αδελφή μου, στις κουμπάρες μου, θείες μου και επιβεβαιώθηκε το τεστ.. ! Περίεργο δεν είναι;

 

Δεν ισχυει σε εμενα τουλαχιστον. Γεννημενη Δεκεμβριο(ζυγος) και συλληψη Σεπτεμβριο(μονος). Οπως βλεπεις εκανα κορη

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...