Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΦΤΗΝΕΣ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ


Recommended Posts

χε χε ....εγω στην κρεββατοκάμαρα μας εχω τρια φυλλα... σε διπλο σιδηρόδρομο, ενα φυλλο σκετο με κατι καθετα λεπτα πολυ λεπτα στοιχεια και ενα φυλλο διπλο σαν αυτο που περιγράφεις (εγω το πηρα 15ευρώ) αλλα χωρις βελουδινα στοιχεια.... εγω πηρα αυτο που ειναι σαν κεντημένα να το πω! Σαν παράκεντροι κύκλοι επαναλαμβανόμενοι. Την εχω ηδη πλύνει 3 φορες στο πλυντηριο στο προγραμμα για τα μαλλινα χωρις στυψιμο!Βασικα ολες εκει τις πλενω σε αυτο το προγραμμα.

Οι βελουδινες που ειχα δει δεν μου ειχαν γεμισει το ματι να σου πω..αλλα και εκεινες 15ευρω τις ειχε!

Στης μικρης εχω του ΙΚΕΑ τα δυο φυλλα που εχει με λαχανι ασπρο και κοκκινα στοιχεια (ολοι αυτην εχουν) και εχω βαλει ροζ φυλλο για την μεση....Ε τωρα επειδη ειπαμε με την σπιτονοικοκυρα μου οτι θα μεινουμε αλλο ενα χρονο εδω...θα της αγοραζω το μεγαλο κρεββάτι της, θα αλλαξω κουνουπιερα , θα βαψω ενα τοιχο ροζ και ενα τοιχο λαχανι ειπα να της βαλω σαν μεσαιο φυλλο λαχανι απαλο!

Νομιζω καλουτσικο θα βγει!

 

kalamaraki μπορεις να ανεβασεις φωτο με τα διπλα και τριπλα φυλλα που λες να παρω καμια ιδεα? τι υφασματα επιλεγεις( την ονομασια).

thanks....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 201
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια ?

Το μονο που θυμαμαι ειναι οτι ειναι ψηλα στο Μενιδι.

Ειναι μια αποθηκη με κουρτινες και υφασματα.

Εχει 1000δες σχεδια και χρωματα να διαλεξετε και σε πολυ καλες τιμες.

Τα ραφτικά εννοειτε πως ειναι μεσα στην τιμη.

 

Αυριο θα σας στειλω με p.m αν ειναι τα στοιχεια του , γιατι η γυναικα μου δεν εχει το καρτακι μαζι της σημερα.(Τηλεφωνα και διευθύνσεις)

 

Για παραδειγμα να σας πω οτι για μια λεπτη και μια χοντρη κουρτινα για το σαλονι (6 μετρα υφασμα η καθε μια) + ραφτικα μας πηγε συνολο 140 ευρω

 

Και σε μένα ένα pm!

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γλυκιά ΝΑΣΙΑ καλημέρα

μάλλον σε κουράζει το βάρος της κουρτίνας και μετά το χρώμα της.

Νομίζω ότι παραείναι "πλούσια" ίσως να πρέπει να γίνει πιο αέρινη... Τι εννοώ: Η θέση του καναπέ μπροστά από την μπαλκονόπορτα ήδη περιορίζει την κίνησή σου στο χώρο και έχοντας και αυτό το βαρύ φύλλο κουρτίνας, όλο το σύνολο μοιάζει κουραστικό. Αν ο καναπές έφευγε από εκεί και γινόταν γωνία με τον άλλον, η τραπεζαρία γυρνούσε παράλληλα με τον τοίχο (αντί κάθετα που την έχεις), μήπως έτσι ο χώρος άνοιγε λίγο και έπαιρνε μια ανάσα;

 

Η κουρτίνα η χοντρή για εμένα δε χρειάζεται. Η αέρινη εσωτερική αρκεί για ένα πιο minimal αποτέλεσμα. Επίσης, αν έβαφες την καμινάδα του τζακιού σε ένα γλυκό σοκολατί ή κάποιο άλλο χρώμα που σου αρέσει;

cube_oval_dining_table.jpg

 

 

Δεν έχω αίσθηση όλου του χώρου απλά παραθέτω μερικές ιδέες για να ανοίξει το μάτι σου και να μπει περισσότερο φως στο χώρο! :)

Τέλος, καλό να αποφεύγεις τις πολλές κορνίζες παντού. Αν έβαζες ένα ράφι κάπου που θα τις έχεις όλες μαζί; Να ελευθερώσεις και την τραπεζαρία και το καλοριφέρ από κορνίζες. Έχεις πολλά αντικείμενα επάνω σε έπιπλα νομίζω... Κοίτα στη φωτο πόσο πιο όμορφη είναι η τραπεζαρία "καθαρή" και το τζάκι βαμμένο ώστε να εξέχει η πρόσοψή του.

Αν έχεις ελεύθερο τοίχο (ίσως κοντά στην τραπεζαρία), ένας καθρέφτης θα βοηθούσε να δείξει το χώρο μεγαλύτερο όπως και μία λάμπα δαπέδου που θα διαχέει το φως καλύτερα από ότι τα απλά φωτιστικά ταβανιού.

 

Να έχεις μία όμορφη μέρα.

4RMtp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γλυκιά μου efalcon σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου.Όσο αφορα την θέση του καναπέ αυτή είναι η θέση που έχει τώρα το καλοκαίρι το χειμώνα και ειδικά τα Χριστούγεννα οι καναπέδες σχηματίζουν γωνία αν και να σου πω την αλήθεια όταν η γωνία γίνεται με το εσωτερικό της γωνίας να κοιτάει την κουρτίνα τότε ο χώρος μικραίνει αφάνταστα και επιδεινώνει την κατάσταση ενώ όταν η γωνία γίνεται με το καναπε μπροστά στην κουρτίνα τότε υπάρχει άπλετος χώρος.Η τραπεζαρία τον χειμώνα γυρνάει ούτως ή άλλως κάθετα για να ταιριαζει με το χαλί.Δίπλα από την τραπεζαρία όπως είναι τώρα αλλά δεν φαίνεται στην φωτό υπάρχει μπουφές και από πάνω μεγάλος ορθογώνιος καθρέπτης και πίσω της υπάρχει μεγάλη κρυσταλιέρα.Τώρα για την κουρτίνα το εχω σκεφτεί και εγώ να βάλω μόνο την λεπτή κουρτίνα αλλά πιστεύω ότι θα φαίνεται ασχημα με το κουρτινόξυλο να φαίνεται ένα άδειο κουρτινόξυλο από πίσω.Σκέφτηκα να βάλω δύο λεπτές κουρτίνες η μια να είναι σκέτη και η άλλη να έχει ένα λεπτό σχεδιάκι.Το θέμα μου είναι τί χρώμα να είναι γιατί σε αποχρώσεις γκρι είναι αυτές που ήδη έχω.Αν δεν ήταν η πρώτη εικόνα που βλέπεις με το που μπαίνεις στο σπίτι μπορεί και να μην την άλλαζα γιατί σαν χρήση το συγκεκριμένο δωμάτιο το χρησιμοποιούμε όταν έχουμε κόσμο γιατί διαφορετικά καθόμαστε στο καθιστικό.Αυτά λοιπόν σε ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις σου και περιμένω και άλλες ιδέες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γλυκιά μου efalcon σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου.Όσο αφορα την θέση του καναπέ αυτή είναι η θέση που έχει τώρα το καλοκαίρι το χειμώνα και ειδικά τα Χριστούγεννα οι καναπέδες σχηματίζουν γωνία αν και να σου πω την αλήθεια όταν η γωνία γίνεται με το εσωτερικό της γωνίας να κοιτάει την κουρτίνα τότε ο χώρος μικραίνει αφάνταστα και επιδεινώνει την κατάσταση ενώ όταν η γωνία γίνεται με το καναπε μπροστά στην κουρτίνα τότε υπάρχει άπλετος χώρος.Η τραπεζαρία τον χειμώνα γυρνάει ούτως ή άλλως κάθετα για να ταιριαζει με το χαλί.Δίπλα από την τραπεζαρία όπως είναι τώρα αλλά δεν φαίνεται στην φωτό υπάρχει μπουφές και από πάνω μεγάλος ορθογώνιος καθρέπτης και πίσω της υπάρχει μεγάλη κρυσταλιέρα.Τώρα για την κουρτίνα το εχω σκεφτεί και εγώ να βάλω μόνο την λεπτή κουρτίνα αλλά πιστεύω ότι θα φαίνεται ασχημα με το κουρτινόξυλο να φαίνεται ένα άδειο κουρτινόξυλο από πίσω.Σκέφτηκα να βάλω δύο λεπτές κουρτίνες η μια να είναι σκέτη και η άλλη να έχει ένα λεπτό σχεδιάκι.Το θέμα μου είναι τί χρώμα να είναι γιατί σε αποχρώσεις γκρι είναι αυτές που ήδη έχω.Αν δεν ήταν η πρώτη εικόνα που βλέπεις με το που μπαίνεις στο σπίτι μπορεί και να μην την άλλαζα γιατί σαν χρήση το συγκεκριμένο δωμάτιο το χρησιμοποιούμε όταν έχουμε κόσμο γιατί διαφορετικά καθόμαστε στο καθιστικό.Αυτά λοιπόν σε ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις σου και περιμένω και άλλες ιδέες.

 

ΝΑΣΙΑ μου καταλαβαίνω από το ύφος του σαλονιού ότι είσαι της πιο κλασσικής σχολής και σου αρέσουν τα πιο κλασσικά έπιπλα παρά τα minimal και πιο αφαιρετικά. Αν είναι έτσι, τότε τι θα έλεγες να δοκιμάσεις τη ρίγα στις κουρτίνες σου;

 

Να αλλάξει ΠΟΛΥ ο χώρος και να δώσεις και ύψος στον τοίχο αυτό που φαίνεται μικρός λόγω τζακιού αλλά και λόγω της πολύ μεγάλης κουρτίνας που έχεις ήδη; Αν είναι να τις αλλάξεις πάντως, η ραφή με κρίκους αντί για την κλασσική σούρα/ πιέτα, θα κάνει μεγάλη διαφορά! Φυσικά το κουρτινόξυλο δε χρειάζεται να το αλλάξεις αν και ένα σε κερασιά θα ταίριαζε ακόμα περισσότερο με την επίπλωση και την απόχρωση ξύλου της κουζίνας.

 

Σου παραθέτω μερικές εικόνες σε χρωματισμούς που ταιριάζουν με το χρώμα της κερασιάς, μήπως και εμπνευστείς. Αν όχι, τουλάχιστον προσπάθησα :-)

 

 

Η πιο "κυριλέ" λύση της ΟΤΤΙΜΟ (ταυτάς):

Fiore%20stripe%20curtains%20LR.jpg

 

Αέρινη και διάφανη (ειδικά αν έχεις καλή θέα, είναι σημαντικό να τη βλέπεις):

 

Stripe%20Curtains.jpg

 

σε πιο έντονα χρώματα (και ίσως σε ένα από αυτά να ντύσεις και την καμινάδα με ταπετσαρία ή χρώμα/ βαφή):

 

46451.jpg

 

και κάτι σε πιο ρομαντικό:

 

011350361_dt.jpg

4RMtp3.png
Link to comment
Share on other sites

kalamaraki μπορεις να ανεβασεις φωτο με τα διπλα και τριπλα φυλλα που λες να παρω καμια ιδεα? τι υφασματα επιλεγεις( την ονομασια).

thanks....

 

Πολύ ευχαρίστως να στις δέιξω αλλα τωρα βρισκομαι κοζάνη αναπληρώτρια, θα ξαναπαω θεσσ σε δυο βδομαδούλες για σκ Μολις ευκαιρήσω θα στις ανεβάσω.

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τους πάντες που με ενέπνευσαν να ψαχτώ σε λαϊκές για κουρτίνες. Εμείς πήραμε για τρία δωμάτια του σπιτιού [σύνολο 12+ μέτρα] ωραιότατες τύπου γάζα [και μία σε στυλ λεπτοπλεγμένο διχτάκι] σύνολο 110 ευρώ [με τα ραφτικά και όλα μέσα εννοείται] :) Αυτό από την λαϊκή του Νέου Κόσμου, είναι στο δρόμο που περνάνε οι γραμμές του τραμ ,όπως έρχεσαι από τον σταθμό αριστερά 3-4 κουρτινάδες μαζεμένοι.

 

Είμαι πανευτυχής, ειδικά μετά την προσφορά που είχα από κατάστημα του κέντρου που μου έβγαζε ένα κουστουμάκι 3.500 :shock: Ευρώ [αλλά και για κουρτίνα σαλονιού και ένα ρόμαν και κουρτινόξυλα απλά]. Υπολογίζω ότι αν βρω στην μυθική αποθήκη στο Μενίδι κουρτίνα για το σαλόνι σε αντίστοιχη τιμή θα γλυτώσω τουλάχιστον 2.500 Ευρώ [όχι ότι θα τα έδινα, λέμε τώρα!]

 

Επαναλαμβάνω : αν κάποιος έχει πρόταση για οικονομικά και στυλάτα κουρτινόξυλα θα την ακούσω με μεγάλη χαρά.

 

Καλά ψώνια εύχομαι σε όλους :)

 

Q.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Δυστυχώς εδω που μενω δεν εχει καθόλου τζαμπο,και να και ειχα παει Πατρα εδω και λιγες μερες δεν μου περασε απο το μυαλο να κοιταξω..

Εψαξα λιγο στο e bay,και τελικα βρήκα εκει καποια κρυσταλλακια,όπως περιπου τα περιγραφεις μου φανηκαν,σε πολύ λογική τιμή,τα παραγγειλα,και..ο θεός βοηθός τί θα ερθει!!:mrgreen:

 

 

και τελικα τα καταφερα!ετοιμες οι κουρτινες μου!!:-D

συνολικο κοστος;

υφασμα απο λαικη μαζι με τρεσες 150 ευρω

ραψιμο και κρυσταλλακια απο ιντερνετ, 50 ευρω.

Συνολο για 2 διπλές κουρτινες και μια μονη,200 ευρω! Πιστευω οτι τα πήγα πολύ καλα,δεδομενου του οτι εδω που μενω δεν εχει λαικες με υφασματα,και τα καταστηματα εδω ζητούσαν υπερογκα ποσα,απο 25 -45 ευρω το μετρο!! χρειαστηκε για αλλο λογο να παω Πατρα,και χωρις να εχω παρει τα μετρα,"με το ματι" δηλαδη αγορασα υφασμα απο λαικη με 6 ευρω το μετρο.

Να και μια φωτό να μου πειτε εντυπωσεις!

(το κουρτινοξυλο ειναι το τελειως απλο,και βαλαμε διαδρομο μικρο απο πισω,για να μπει η δευτερη κουρτινα,η ψιλη.καποια στιγμη θα παρουμε αλλα κουρτινοξυλα..)

dscn0904r.jpg

 

dscn0906b.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια :P

 

Τί υπέροχες ιδέες είναι αυτές :!::!::!:

 

Χρειάζομαι κι εγώ βοήθεια για τις κουρτίνες αρχικά για το στιλ...

 

Μετακομίζω σύντομα και το νέο μου σπίτι είναι αυτό:

 

90446035.jpg

 

Γεια πέστε καμία ιδέα με τις κουρτίνες.

 

Γενικά μου αρέσει το απλό και λιτό στιλ. Οι καναπέδες μου είναι λευκοί και το τραπεζάκι σε χρώμα "βέγκε".

 

 

90446035.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Αν και δεν έχω έπιπλα για να το γεμίσω... ούτε κουρτίνες για τόσα πολλά παράθυρα :evil:

Πάντως θα φροντίσω να το κάνω πολύ όμορφο.

 

Για πες καμία ιδέα:-P

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα σε νιώθω.... κι εγώ όταν μετακομίσαμε είχα ένα άδειο σπίτι. Το παλιό μας ήταν 50 τ.μ. και το καινούργιο 200τ.μ. Οπως καταλαβαίνεις επειδή είμαστε μεροκαματιάριδες.....και εγώ άνεργη τώρα....βάλαμε όσα έπιπλα είχαμε και μετά απο πολλές επισκέψεις σε επιπλάδικα....και φεύγοντας απογοητευμένοι απο τις τιμές....κάναμε μια πολύ ωραία επίσκεψη στο ΙΚΕΑ, πήραμε ότι έξτρα χρειαζόμασταν και είμαστε μια χαρά κι ευχαριστημένοι.

Οσο για τις κουρτίνες... είχα 4 παράθυρα στο παλιό σπίτι και έχω 15 εδώ.... τραγικό..... πήγε η μαμά μου στη λαϊκή, πήρε κουρτινούλες, τις έραψε και μου τις έφερε. Και μετακύ μας στο παλιό σπίτι είχα ακριβές κουρτίνες....και τώρα έχω δει κάτι ωραίες και απλές στα jumbo....με 10 ευρόπουλα....που μόλις τη βαρεθείς, την αλλάζεις χωρίς δισταγμό και ανανεώνεις και το χώρο σου.

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ακριβώς τα ίδια :P

Εχθές έκανα επίσκεψη σε jumbo και leroy merlin για κουρτίνες. Κι αυτές όμως συνολικά 500 ευρώ θέλουν.

Σήμερα είπα να κοιτάξω και στην κινέζικη αγορά :mrgreen::mrgreen::mrgreen:. Διαβασα στο post ότι έχει πολύ καλύτερες τιμές.

Για έπιπλα μάλλον θα πάω στο σπίτι της μαμάς μου και της πεθεράς μου που είναι παραφορτωμένα και θα "κλέψω" ότι μου αρέσει ;):oops::twisted:

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά σε βρίσκω....

Το leroy merlin είναι λίγο ακριβό για κουρτίνες. Εγώ κάποια στιγμή είχα πάρει κάτι κουρτίνες απο το careffour. Είχα πάρει 8 κουρτίνες 170 ?. Μια χαρά...έτοιμες ραμμένες.

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

μμμ:rolleyes:

 

Ενδιαφέρον...

θα κοιτάξω και εκεί. Για πες και καμιά ιδέα για τί είδους κουρτίνες θα μπορούσα να βάλω. Μου άρεσε πολύ η ιδέα της efalcon με τις ασπρες εκρού κουρτίνες που δείχνει στην αρχή της σελίδας. Αλλά δεν είμαι σίγουρη αν μπορούν να μπουν στα δικά μου παράθυρα....:?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια :P

 

Τί υπέροχες ιδέες είναι αυτές :!::!::!:

 

Χρειάζομαι κι εγώ βοήθεια για τις κουρτίνες αρχικά για το στιλ...

 

Μετακομίζω σύντομα και το νέο μου σπίτι είναι αυτό:

 

90446035.jpg

 

Γεια πέστε καμία ιδέα με τις κουρτίνες.

 

Γενικά μου αρέσει το απλό και λιτό στιλ. Οι καναπέδες μου είναι λευκοί και το τραπεζάκι σε χρώμα "βέγκε".

 

Νιρμα πολυ ωραιο το σπιτι σου και πολυ μεγαλο σαλονι :-D:grin:

 

Εχεις αρκετα ανοιγματα απο οτι βλεπω στην φωτο και επειδη το σπιτι σου ειναι αρκετα σκοτεινο λογου του χρωματος του ξυλου θα σου προτινα κουρτινες οσο το δυνατον πιο αραχνουφαντες ή σε αποχρωσεις ανοιχτων χρωματων. Λευκο εκρου κπλ.... Εγω φετος πηρα απο το ΙΚΕΑ κουρτινες ετοιμες ραμμενες Πολυ ομορφες αλλα χοντρες (γιατι δεν ηθελα να με βλεπουν απο εξω γιατι ειμαι χαμηλα) σε εκρου χρωματακι με κατι αχνα σχεδια επανω. Ολη την ημερα τις εχω στο πλαι με το κορδονακι τους και το βραδυ τις τραβαω... ΚΑι πολυ μα παρα πολυ οικονομικες.......:wink:

Link to comment
Share on other sites

ΙΚΕΑ.... σίγουρα θα το επισκευθώ για πολλά πράγματα. Μάλλον και για κουρτίνες. :P

 

συμφωνώ ότι δεν θέλω να σκουρίνει - σκοτεινιάσει άλλο ο χωρος. Γι'αυτό λέω να βάλω εκρου - λευκό χρώμα για την κουρτίνα στο πλάι και είναι μια αραχνούφαντη μπροστά στο παράθυρο είναι στόρια ή ρόμαν.

 

Πως σου φαίνεται η ιδέα?

 

Μου άρεσε και η πρώτη φωτο που έχει βάλει η efalcon αλλά δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει στο σπίτι αυτό...:(

Link to comment
Share on other sites

Μα κιαυτος που σας λεω ρωσσοποντιος ειναι , απλα δεν παει στις λαϊκες , προμηθευει αυτους που πανε .

 

Γείτονα,

 

Πες και σε μένα μωρέ, με πμ...

 

Σε πλιζάρω..

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

ΙΚΕΑ.... σίγουρα θα το επισκευθώ για πολλά πράγματα. Μάλλον και για κουρτίνες. :P

 

συμφωνώ ότι δεν θέλω να σκουρίνει - σκοτεινιάσει άλλο ο χωρος. Γι'αυτό λέω να βάλω εκρου - λευκό χρώμα για την κουρτίνα στο πλάι και είναι μια αραχνούφαντη μπροστά στο παράθυρο είναι στόρια ή ρόμαν.

 

Πως σου φαίνεται η ιδέα?

 

Μου άρεσε και η πρώτη φωτο που έχει βάλει η efalcon αλλά δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει στο σπίτι αυτό...:(

 

Νιρμα μου τα στορακια σε μπαλκονοπορτες ειναι δυσκολα γιατι για να ανοιξεις την μπαλκονοπορτα πρεπει να σηκωσεις μεχρι επανω το στορακι. Και απο οτι ειδα τα κουφωματα σου ειναι παλαιου τυπου σαν τα δικα μου και απο πρακτικης αποψης δεν νομιζω να σε βολεψουν. (βεβαια γνωμη μου ειναι αλλα δεστο και εσυ). Το σαλονι που εβαλε η efalcon το πρωτο ειναι πολυ ωραιο μου αρεσε ετσι οπως ταιριασαν το στορακια με τις πλουσιες κουρτινες αλλα το σπιτι αυτο εχει πολυ μεγαλες μπαλκονοπορτες. Ισως στο δικο σου θα ταιριαζε αν τοσο πολυ θελεις ενα ρεντο στο πλαι μονο απο την μια μερια γιατι τα ανοιγματα σου ειναι μικρα και μια αραχνουφαντη κουρτινα μεσα. Και τα δυο ανοιχτοχρωμα το ρεντο θα ειναι ενα τονο απλα πιο σκουρο απο την μεσα κουρτινα Ισως να εχει και μικρα σχεδιακα σε αλλο χρωμα απο το εκρου και σε αυτο το χρωμα να ειναι η αραχνουφαντη κουρτινα. Πχ μπεζ ρεντο με μικρα σχεδια σε αποχρωσεις του πορτακαλι ε τετοιο χρωμα να εχει και κουρτινα μεσα ή κοραλι ή και ανοιχτο μπλε σιελακι. Ή και μωβακι που μου αρεσει πολυ.......Πανε να δεις τι παιζει στο ικεα ή οπου αλλου θελεις φυσικα και αν κατασταλαξεις σε μερικες πες μας να σου πουμε την γνωμη μας. :-D

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έχεις δίκιο.:rolleyes:

Δεν θα μπορέσω να τα βάλω πάνω στο παράθυρο γιατί είναι ανοιγόμενα. Μαλλον απλά μια αραχνοϋφαντη κουρτίνα απλή με όμορφα σχεδιάκια και πιο φτηνά θα μου βγεί και πιο όμορφο θα γίνει.

 

Θα κάνω έρευνα αγοράς και θα σας ενημερώσω...

Ευχαριστώ πολύ:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπέρα κορίτσια! χρειάζομαι τη συμβουλή σας...τι κουρτίνα μου προτείνετε να βάλω δίπλα από την κεντημένη χειροποίητη που έχω στο καθιστικό? είναι λευκή και έχει κεντήματα τετράγωνα σε όλη σχεδόν την επιφάνεια.(το βασικό υλικό της κουρτίνας είναι από καραβόπανο);););)

Link to comment
Share on other sites

Σνιφ!καμία απάντηση....μόλις μετακόμισα

στο νέο μου σπίτι και έχω κουραστεί γιατί

δεν βρίσκω αυτό που ψάχνω...αν έχετε

καλή διάθεση και κάποια ιδέα -γιατί έχω

κολλήσει - θα το εκτιμούσα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...