Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σαλπιγγογραφία


Recommended Posts

Αγαπητή moments, όντως είναι πολύ περίεργο που μέσα σε λίγους μήνες έκλεισαν και οι δυό σου σάλπιγγες. Θα κάνεις λίγη υπομονή να ρωτήσεις το γιατρό σου τι γίνεται στην περίπτωση αυτή, γιατί εμείς μπορεί ή να σε πανικοβάλλουμε ή να σου δώσουμε ελπίδες. Και τα δυο έιναι άσχημα, γι'αυτό ρώτα το γιατρό. Πάντως εγώ που το καλοκαίρι έκανα αφαίρεση σάλπιγγας λόγω εξωμητρίου, μού είπαν στη συνέχεια ότι είχα συμφύσεις στη σάλπιγγα. Τι τις προκάλεσε, δεν ήξεραν. Προφανώς κάποια σαλπιγγίτιδα που δεν αντιλήφθηκα ποτέ. Κολπικό υγρό έκανα συνέχεια λόγω μυκητιάσεων, δεν είχε βρεθεί ποτέ κάποιου είδους άλλο μικρόβιο πέραν των μυκήτων. Τι να πω...Ατυχίες είναι αυτές που δυστυχώς μας ταλαιπωρούν. Λες και ζητάμε κάτι που κανείς δεν μπορεί να το πετύχει. Βλέπουμε τόσα και τόσα παραδείγματα γύρω μας, γυναικών που μένουν έγκυες χωρίς να θέλουν, το μωράκι τους να είναι στη μήτρα και να μεγαλώνει κι εκείνες να μην το θέλουν και να προχωρούν σε έκτρωση ή να γεννάνε και να τα παρατάνε. Κι εμείς που τόσο θέλουμε, να έχουμε περάσει τα πάνδεινα, να γνωρίζουμε πλέον ιατρική ορολογία καλύτερα κι από γιατρούς, να μην έχει μείνει εξέταση για εξέταση κι εκεί που λέμε "τώρα είμαι οκ" να σου έρχονται κι αλλα κι αλλα κι άλλα....Ελεος πια....Ενα μωρό θέλω...Δεν θέλω να μάθω τα πάντα για το γυναικολογικό μου σύστημα. Να εκλεινα τα μάτια, να ξυπνούσα κι όλα όσα πέρασα να ήταν ένα κακό όνειρο! Να έμενα έγκυος και να μην είχα πατήσει ποτέ πριν στο γιατρό. Να μην ήξερα τι ρόλο βαράνε οι σάλπιγγες και πότε είναι οι γόνιμες μέρες. Να μην....να μην...Μόνο να ήμουν έγκυος και να αναρωτιόμουν πώς έγινε. Τι ωραία θα ήταν.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 298
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αγαπητή moments, όντως είναι πολύ περίεργο που μέσα σε λίγους μήνες έκλεισαν και οι δυό σου σάλπιγγες. Θα κάνεις λίγη υπομονή να ρωτήσεις το γιατρό σου τι γίνεται στην περίπτωση αυτή, γιατί εμείς μπορεί ή να σε πανικοβάλλουμε ή να σου δώσουμε ελπίδες. Και τα δυο έιναι άσχημα, γι'αυτό ρώτα το γιατρό. Πάντως εγώ που το καλοκαίρι έκανα αφαίρεση σάλπιγγας λόγω εξωμητρίου, μού είπαν στη συνέχεια ότι είχα συμφύσεις στη σάλπιγγα. Τι τις προκάλεσε, δεν ήξεραν. Προφανώς κάποια σαλπιγγίτιδα που δεν αντιλήφθηκα ποτέ. Κολπικό υγρό έκανα συνέχεια λόγω μυκητιάσεων, δεν είχε βρεθεί ποτέ κάποιου είδους άλλο μικρόβιο πέραν των μυκήτων. Τι να πω...Ατυχίες είναι αυτές που δυστυχώς μας ταλαιπωρούν. Λες και ζητάμε κάτι που κανείς δεν μπορεί να το πετύχει. Βλέπουμε τόσα και τόσα παραδείγματα γύρω μας, γυναικών που μένουν έγκυες χωρίς να θέλουν, το μωράκι τους να είναι στη μήτρα και να μεγαλώνει κι εκείνες να μην το θέλουν και να προχωρούν σε έκτρωση ή να γεννάνε και να τα παρατάνε. Κι εμείς που τόσο θέλουμε, να έχουμε περάσει τα πάνδεινα, να γνωρίζουμε πλέον ιατρική ορολογία καλύτερα κι από γιατρούς, να μην έχει μείνει εξέταση για εξέταση κι εκεί που λέμε "τώρα είμαι οκ" να σου έρχονται κι αλλα κι αλλα κι άλλα....Ελεος πια....Ενα μωρό θέλω...Δεν θέλω να μάθω τα πάντα για το γυναικολογικό μου σύστημα. Να εκλεινα τα μάτια, να ξυπνούσα κι όλα όσα πέρασα να ήταν ένα κακό όνειρο! Να έμενα έγκυος και να μην είχα πατήσει ποτέ πριν στο γιατρό. Να μην ήξερα τι ρόλο βαράνε οι σάλπιγγες και πότε είναι οι γόνιμες μέρες. Να μην....να μην...Μόνο να ήμουν έγκυος και να αναρωτιόμουν πώς έγινε. Τι ωραία θα ήταν.

 

Margi καλημέρα! Επιτέλους έτυχε να βρω μια κοπέλα στο φόρουμ που να εκφράζει αυτά!!! Όλες μας δίνουμε κουράγίο στις άλλες, προσπαθούμε να μείνουμε αισιόδοξες και να πάμε μπροστά. Δυστυχώς όμως υπάρχουν και αυτά που εσύ εκφράζεις και πιστεύω πως όλες μας κάποια στιγμή τα νιώσαμε. Τόσες επισκέψεις σε κλινικές και ιατρεία, συζητήσεις με γιατρούς, κι εκεί που νομίζεις πως κάνεις ένα βήμα μπροστά κάτι το ανατρέπει και πάλι απ την αρχή! Ξέρεις τι; Πάντα ήθελα να ξυπνήσω ένα πρωί, να κάνω τεστ εγκυμοσύνης και να βγει θετικό! Έτσι από το πουθενά! Να εκπλάγώ! Να συγχιστώ!!! Να το ανακοινώσω στον καλό μου σε κάποια φάση που ούτε να του περνά από το μυαλό!!!! Είναι όμως όλα τόσο προγραμματισμένα...Όπως λες κι εσύ "μόνο να ήμουν έγκυος και να αναρωτιόμουν πώς έγινε"...Πρώτη φορά εκφράζομαι έτσι και σε ευχαριστώ που με αφορμή την απάντησή σου με βοήθησες να τα βγάλω από μέσα μου...Το θέμα είναι πως έχουμε όλες ένα στόχο και ευτυχώς ή δυστυχώς πρέπει να βρίσκουμε τη δύναμη να προχωράμε παρακάτω για να πηγαίνουμε όσο πιο κοντά στο στόχο μας μπορούμε...Τι άλλο απομένει να κάνουμε; Δυστυχώς η ευτυχώς βλέπουμε τα δεδομένα και προχωράμε με βάση αυτά!!!

Εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι; Έκανες ή θα κάνέίς εξωσωματική;

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδια κοριτσακια μου,

Moments μου πατριωτακι μου, εξακολουθω να πιστευω οτι σου ειπα και στο αλλο θεμα ( της ενδομιτριωσης) να ακουσεις και μια δευτερη γνωμη, το ξερεις οτι εχουμε παρα πολυ καλους γιατρος εδω . Και εγω οταν ηταν να παω σε αλλο γιατρο ( πριν 1 χρονο αλλαξα γυναικολογο ) το σκεφτομουνα το ανεβαλλα αλλα οταν προεκυψε και σοβαροτερο προβλημα πηγα. Εχεις πολλα ερωτηματικα με αυτα που σου προκυπτον στην πορεια και ειναι λογικο να σου γεννιουνται αμφιβολιες. Πιστευω οτι καλυτερα θα σου λυθουν οι αποριες αν τις συζητησεις με εναν γιατρο.

Να σε ρωτησω σου γιατρος σου τι σου ειπε οταν τον ρωτησες γιατι εκλεισαν οι σαλπιγγες σου??

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, πόσο άσχετη μπορεί να με πείτε... Τι είναι το π.μ? Θα ήθελα περισσότερες πληροφορίες σε ορισμένα θέματα, αλλά μόνο με π.μ μπορώ να τις έχω από ό,τι κατάλαβα!

 

πμ είναι το προσωπικό μήνυμα, ένα μήνυμα δηλαδή που δεν θα φαίνεται στο forum, αλλά το βλέπεις μόνο εσύ που το στέλνεις και αυτός που το λαμβάνει. Επίσης λέγεται και pm δηλαδή private message. Για να στείλεις πμ πάτησε πάνω στο όνομα αυτού που θέλεις να στείλεις πμ και επέλεξε "Αποστολή Μηνύματος" πάνω αριστερά. Για να δεις τα προσωπικά σου μηνύματα πηγαίνεις πάνω δεξιά ενεί που λέει "welcome papnik" πατάς "Your Notifications" και "Unread private messages".

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδια κοριτσακια μου,

Moments μου πατριωτακι μου, εξακολουθω να πιστευω οτι σου ειπα και στο αλλο θεμα ( της ενδομιτριωσης) να ακουσεις και μια δευτερη γνωμη, το ξερεις οτι εχουμε παρα πολυ καλους γιατρος εδω . Και εγω οταν ηταν να παω σε αλλο γιατρο ( πριν 1 χρονο αλλαξα γυναικολογο ) το σκεφτομουνα το ανεβαλλα αλλα οταν προεκυψε και σοβαροτερο προβλημα πηγα. Εχεις πολλα ερωτηματικα με αυτα που σου προκυπτον στην πορεια και ειναι λογικο να σου γεννιουνται αμφιβολιες. Πιστευω οτι καλυτερα θα σου λυθουν οι αποριες αν τις συζητησεις με εναν γιατρο.

Να σε ρωτησω σου γιατρος σου τι σου ειπε οταν τον ρωτησες γιατι εκλεισαν οι σαλπιγγες σου??

 

Καλημέρα πατριωτάκι μου....

Έχεις δίκιο σε αυτά που λες και θα πάω για δεύτερη γνώμη από την επόμενη βδομάδα, νοουμένου ότι θα έχω το dvd της επέμβασης στα χέρια μου την Τετάρτη που έχω ραντεβού με το γιατρό μου.

Όταν ρώτησα το γιατρό μου λίγες ώρες μετά την επέμβαση γιατί έκλεισαν οι σάλπιγγες μου είπε πως δεν μπορεί να είναι σίγουρος και ότι ίσως αυτό να το προκάλεσε η ενδομητρίωση...Θα το συζητήσουμε καλύτερα στο ραντεβού μου είπε....Ουφ...μάζεψα ένα τόνο απορίες για την Τετάρτη...να δούμε τι θα καταφέρω να καταλάβω...Παντώς να πήγε καμιά στραβή κατά την επέμβαση το απέκλεισα από διάφορα πράγματα που διάβασα το ιντερνετ....Ελπίζω πάντως να μην παίζει κι αυτό το ενδεχόμενο...

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πμ είναι το προσωπικό μήνυμα, ένα μήνυμα δηλαδή που δεν θα φαίνεται στο forum, αλλά το βλέπεις μόνο εσύ που το στέλνεις και αυτός που το λαμβάνει. Επίσης λέγεται και pm δηλαδή private message. Για να στείλεις πμ πάτησε πάνω στο όνομα αυτού που θέλεις να στείλεις πμ και επέλεξε "Αποστολή Μηνύματος" πάνω αριστερά. Για να δεις τα προσωπικά σου μηνύματα πηγαίνεις πάνω δεξιά ενεί που λέει "welcome papnik" πατάς "Your Notifications" και "Unread private messages".

 

Σε ευχαριστώ Mariori μου, τώρα μόλις το είδα. Να είσαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Παντώς να πήγε καμιά στραβή κατά την επέμβαση το απέκλεισα από διάφορα πράγματα που διάβασα το ιντερνετ....Ελπίζω πάντως να μην παίζει κι αυτό το ενδεχόμενο...

 

Moments μου μην παει ο νους σου στο κακο παιδι μου ..τιποτα κακο δεν συνεβηκε στην επεμβαση θα το δεις ...απλα ειναι αυτο το θεμα με τις κλειστες σαλπιγγες που τωρα προεκυψε που ειναι λιγο 'καπως'' και καλα κανεις να τον ρωτησεις και να επιμενεις να σου δωσει εξηγησεις για αυτο . Η Τεταρτη ειναι πολυ κοντα ετσι και αλλιως και ειμαι σιγουρη οτι θα σου λυσει αρκετες σου αποριες.

Link to comment
Share on other sites

Γεωργία μου όπως λες κι εσύ ελπίζω την Τετάρτη να πάρω τις απαντήσεις που θέλω...Ή τουλάχιστον να είναι ικανοποιητικές! Το σίγουρο είναι πως θα σου πω τα νεότερα. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως γιατί με βοηθάει πολύ έστω που το συζητάω....Έχεις κι εσύ τα δικά σου... Αλήθεια πώς είσαι εσύ; Ποια θα είναι η συνέχεια μετά από όλα αυτά;

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Moments, η αλήθεια είναι ότι τα σκλεφτομαι πολύ συχνα όλα αυτά και πού και πού με πιάνει τέτοια μελαγχολία! Προσπαθω να μην το σκέφτομαι, αλλά τα γεγονότα δεν μ'αφήνουν. Προς το παρόν προσπαθώ φυσιολογικά, αφού έχω τη μία σάλπιγγα. Δυστυχώς όμως πέρασαν 5 μήνες προσπαθειών και τίποτα ακόμα. Περιμένω περίοδο στις 10/2. Αν μού έρθει, ακόμα ένα μήνα θα προσπαθήσουμε και μετά θα πάω για σαλπιγγογραφία να δούμε σε τι κατάσταση είναι η σάλπιγγα. Αν, ο μη γενοιτο, δεν πάει καλά, θα δούμε τι θα κάνουμε. Μακάρι να μείνω έγκυος. Δεν θέλω να κάνω άλλες εξετάσεις για να δω αν μένω έγκυος! Μακάρι να μπορέσω να δω ένα θετικό τεστ κι ένα μωρό στην μήτρα μου! Μου φαίνεται τόσο απιαστο όνειρο αυτό! Αν θες, έλα στο θεματάκι μας "Για να βοηθήσω τον πελαργό να ξανάρθει". Εχουμε κάνει ωραία παρέα εκεί, χαλαρή και αγχολυτική. Με βοηθάνε πολύ τα κορίτσια εκεί. Και περιμένουμε πώς και πώς να μείνει κάποια από εμας εγκυούλα. Να προσέχεις. Αλήθεια από που είσαι;Ψάχνω κορίτσια από Λάρισα για να μου πουν για έναν γιατρό εκεί, τον Μεσσήνη για τον οποίο έχω ακούσει τα καλύτερα και θέλω να πάω να τον δω.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ....ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΣΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ..ΜΑ ΤΟ ΘΕΟ.....ΘΥΜΩΝΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΟΛΕΣ ΕΠΙΘΥΜΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΦΥΣΙΚΟ,ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΜΑΝΕΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΙΑ??

yxUep3.png

 

 

Y8Nsp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Moments, η αλήθεια είναι ότι τα σκλεφτομαι πολύ συχνα όλα αυτά και πού και πού με πιάνει τέτοια μελαγχολία! Προσπαθω να μην το σκέφτομαι, αλλά τα γεγονότα δεν μ'αφήνουν. Προς το παρόν προσπαθώ φυσιολογικά, αφού έχω τη μία σάλπιγγα. Δυστυχώς όμως πέρασαν 5 μήνες προσπαθειών και τίποτα ακόμα. Περιμένω περίοδο στις 10/2. Αν μού έρθει, ακόμα ένα μήνα θα προσπαθήσουμε και μετά θα πάω για σαλπιγγογραφία να δούμε σε τι κατάσταση είναι η σάλπιγγα. Αν, ο μη γενοιτο, δεν πάει καλά, θα δούμε τι θα κάνουμε. Μακάρι να μείνω έγκυος. Δεν θέλω να κάνω άλλες εξετάσεις για να δω αν μένω έγκυος! Μακάρι να μπορέσω να δω ένα θετικό τεστ κι ένα μωρό στην μήτρα μου! Μου φαίνεται τόσο απιαστο όνειρο αυτό! Αν θες, έλα στο θεματάκι μας "Για να βοηθήσω τον πελαργό να ξανάρθει". Εχουμε κάνει ωραία παρέα εκεί, χαλαρή και αγχολυτική. Με βοηθάνε πολύ τα κορίτσια εκεί. Και περιμένουμε πώς και πώς να μείνει κάποια από εμας εγκυούλα. Να προσέχεις. Αλήθεια από που είσαι;Ψάχνω κορίτσια από Λάρισα για να μου πουν για έναν γιατρό εκεί, τον Μεσσήνη για τον οποίο έχω ακούσει τα καλύτερα και θέλω να πάω να τον δω.

 

Margi μου είμαι από Κύπρο...οπότε δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω για το θέμα του γιατρού. Ευχαριστώ για την εισήγηση σου για το φόρουμ...Δεν ξαναμπήκα εκεί...Θα κάνω το γύρο μου...Σου εύχομαι σύντομα να φανείς τυχερή! Ειλικρινά!!!!

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ....ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΣΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ..ΜΑ ΤΟ ΘΕΟ.....ΘΥΜΩΝΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΟΛΕΣ ΕΠΙΘΥΜΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΦΥΣΙΚΟ,ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΜΑΝΕΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΙΑ??

 

Γεια σου sophaki. Είναι όντως αδικία αλλά δυστυχώς πρέπει να βρίσκουμε τη δύναμη να αφήνουμε το θυμό πίσω και να προχωράμε μπροστά! Αχ...πολύ δύσκολο αυτό...ειδικά σε περιόδους που νιώθουμε ακομα πιο κουρασμένες ή όταν εμφανίζονται νέα δεδομένα που μας παίρνουν κι άλλο πίσω....Προσπαθείς κι εσύ καιρό;

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Γεωργία μου όπως λες κι εσύ ελπίζω την Τετάρτη να πάρω τις απαντήσεις που θέλω...Ή τουλάχιστον να είναι ικανοποιητικές! Το σίγουρο είναι πως θα σου πω τα νεότερα. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως γιατί με βοηθάει πολύ έστω που το συζητάω....Έχεις κι εσύ τα δικά σου... Αλήθεια πώς είσαι εσύ; Ποια θα είναι η συνέχεια μετά από όλα αυτά;

 

Η συνεχεια φιλεναδα μου ευχομαι να ειναι πιο ευκολη...να μεινω επιτελους εγκυος χωρις να χρειαστει να κανω θεραπιες οι εξωσωματικη...αλλα αν δεν τα καταφερουμε απο μονοι μας θα ακολουθησουμε οτι απφασισυμε με τον γιατρο οτι ειναι καλυτερο...Παντως εχω σκοπο να κανω οτι περνα απ το χερι μου για να κανω παιδακι και ευχομαι και ελπιζω ο Θεος να με βοηθησει και εμενα και ολες μας!!!!!!

Οσο για σενα μην λες βλακιες ακου εχω και εγω τα δικα μου.....αλλωστε για αυτο ειμαστε εδω για να συμπαραστεκομαστε και να βοηθαμε η μια την αλλη !!!!!

Φιλακια και καλο βραδυ !!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ....ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΣΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ..ΜΑ ΤΟ ΘΕΟ.....ΘΥΜΩΝΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΟΛΕΣ ΕΠΙΘΥΜΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΦΥΣΙΚΟ,ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΜΑΝΕΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΙΑ??

 

 

καλοσωρισες Σοφακι !!!! Δυστηχως φιλεναδα μου υπαρχουν ολα στην ζωη...δοξα τον Θεο να λεμε μου στις μερες μας η επιστημη εκανε αλματα ειδικα σε αυτον τον τομεα και το μεγαλυτερο ποσοστο των γυναικων μπορει παρα τις δυσκολιες να κανει παιδια.....πριν απο καποια χρονια ολα αυτα θα φανταζαν απιθανα να γινουν!!!

Υπομονη χρειαζεται και επιμονη και ολα θα γινουν !!!!!

Εσυ σε πια φαση εισαι ????

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα,

Έκανα πριν από 4 μήνες υστεροσαλπιγγογραφία στο Μητέρα. Είμαι πολύ ικανοποιημένη από την διαδικασία, πόνεσα ελάχιστα και είχα μόνο λίγο αίμα για λίγη ώρα. Βρέθηκε ότι οι σάλπιγγες είναι καθαρές, αλλά υπάρχει μία μικρή σύμφυση στο εσωτερικό της μήτρας. Ο γιατρός μου είπε ότι αυτό δεν είναι τίποτα ανησυχητικό. Το επόμενο βήμα μου είναι να κάνω λαπαροσκόπηση και υστεροσκόπηση... Η τιμή ήταν στα 165 €.:oops:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η συνεχεια φιλεναδα μου ευχομαι να ειναι πιο ευκολη...να μεινω επιτελους εγκυος χωρις να χρειαστει να κανω θεραπιες οι εξωσωματικη...αλλα αν δεν τα καταφερουμε απο μονοι μας θα ακολουθησουμε οτι απφασισυμε με τον γιατρο οτι ειναι καλυτερο...Παντως εχω σκοπο να κανω οτι περνα απ το χερι μου για να κανω παιδακι και ευχομαι και ελπιζω ο Θεος να με βοηθησει και εμενα και ολες μας!!!!!!

Οσο για σενα μην λες βλακιες ακου εχω και εγω τα δικα μου.....αλλωστε για αυτο ειμαστε εδω για να συμπαραστεκομαστε και να βοηθαμε η μια την αλλη !!!!!

Φιλακια και καλο βραδυ !!!!!

 

Στο εύχομαι κι εγώ Γεωργία μου η συνέχεια να είναι πιο εύκολη. Εξάλλου μετά από τόσο αγώνα νομίζω δικαιωματικά σου αξίζει μια καλή συνέχεια!!! Μακάρι να μην χρειαστείς οπαιαδήποτε θεραπεία ή εξωσωματική!!!! Αλλά όπως και να χει, με οποιοδήποτε τρόπο ελπίζω να αποκτήσεις το μπεμπάκι σου σύντομα!!!! Στην πορεία εδώ θα είμαστε όλες οι κοπέλες η μια για την άλλη, όπως πολύ καλά είπες κι εσύ!!!

Καλό σου βράδυ!!!!

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια βγαινει αμεσως η εξεταση;και την περνεις;

 

Γεια σου και από δω. Σου απάντησα και στο φόρουμε τη σπερματέγχυσης ήδη. Ναι απ΄ότι θυμάμαι βγαίνει αμέσως η εξέταση και την παίρνεις. Πότε θα πας;

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα,

Έκανα πριν από 4 μήνες υστεροσαλπιγγογραφία στο Μητέρα. Είμαι πολύ ικανοποιημένη από την διαδικασία, πόνεσα ελάχιστα και είχα μόνο λίγο αίμα για λίγη ώρα. Βρέθηκε ότι οι σάλπιγγες είναι καθαρές, αλλά υπάρχει μία μικρή σύμφυση στο εσωτερικό της μήτρας. Ο γιατρός μου είπε ότι αυτό δεν είναι τίποτα ανησυχητικό. Το επόμενο βήμα μου είναι να κάνω λαπαροσκόπηση και υστεροσκόπηση... Η τιμή ήταν στα 165 €.:oops:

 

Αχ! Μεγάλο λούκι όλες αυτές οι εξετάσεις από τις οποίες πάνω κάτω περνάμε όλες μας! Το σημαντικό όμως είναι να παίρνουμε θετικά αποτελέσματα ώσπου να φτάσουμε στη θετική χοριακή!:D Σου εύχομαι καλή συνέχεια και στο επόμενο σου βήμα και όλα να πάνε καλά! Φαντάζομαι η λαπαροσκόπηση θα γίνει μόνο για διαγνωστικούς λόγους δεν είναι;

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Αχ! Μεγάλο λούκι όλες αυτές οι εξετάσεις από τις οποίες πάνω κάτω περνάμε όλες μας! Το σημαντικό όμως είναι να παίρνουμε θετικά αποτελέσματα ώσπου να φτάσουμε στη θετική χοριακή!:D Σου εύχομαι καλή συνέχεια και στο επόμενο σου βήμα και όλα να πάνε καλά! Φαντάζομαι η λαπαροσκόπηση θα γίνει μόνο για διαγνωστικούς λόγους δεν είναι;

 

Να σου πω την αλήθεια Moments μου, ώρες-ώρες εύχομαι να βρεθεί κάτι στις εξετάσεις ώστε να ξέρω τουλάχιστον ότι θα το διορθώσω και θα βρω λύση....Όταν όλες οι εξετάσεις βγαίνουν καλές και το μωράκι δεν έρχεται, τόσο περισσότερο άγχος συσσωρεύουμε!

Αλλά και από την άλλη, να έχουμε την υγειά μας και όλα θα έρθουν!

Η λαπαρασκόπηση θα γίνει με σκοπό διαγνωστικό, αλλά αν στην πορεία διαπιστώσει ο γιατρός ότι χρειάζεται επέμβαση, θα το κάνει...:oops:

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια Moments μου, ώρες-ώρες εύχομαι να βρεθεί κάτι στις εξετάσεις ώστε να ξέρω τουλάχιστον ότι θα το διορθώσω και θα βρω λύση....Όταν όλες οι εξετάσεις βγαίνουν καλές και το μωράκι δεν έρχεται, τόσο περισσότερο άγχος συσσωρεύουμε!

Αλλά και από την άλλη, να έχουμε την υγειά μας και όλα θα έρθουν!

Η λαπαρασκόπηση θα γίνει με σκοπό διαγνωστικό, αλλά αν στην πορεία διαπιστώσει ο γιατρός ότι χρειάζεται επέμβαση, θα το κάνει...:oops:

 

Καλημέρα papnik μου...Στην αρχή μου έκανε εντύπωση μόλις διάβασα αυτό που λες για το ότι ίσως να είναι καλύτερα να βρεθεί κατι...έχεις δίκιο...τελικά είναι πολύ επώδυνη η αμφιβολία και η αβεβαιότητα για το τι συμβαίνει. Είτε υπάρχει είτε δεν υπάρχει κάτι, σίγουρα η λαπαροσκόπηση θα ξεκαθαρίσει την όλη εικόνα και θα ξέρεις πιο καλά ποιο πρέπει να είναι το επόμενο βήμα. Μην αγχώνεσαι από πριν κατά πόσο θα είναι διαγνωστική μόνο ή επεμβατική. Έτσι κι αλλιώς θα κοιμάσαι...Να είσαι ήρεμη και όλα θα πάνε καλά....Δεν το πίστευα ποτέ ότι θα το έλεγα αυτό αλλά μην αγχώνεσαι για την ολική νάρκωση αλλά ούτε και για τίποτα. Ήμουν τρομοκρατημένη την προηγούμενη βδομάδα για την επέμβαση και ενώ μου έλεγαν όλες να μην αγχώνομαι πάλι αγχωμένη πήγα. Τώρα, μερικές μέρες μετά ξέρω πως δεν άξιζε τόσο άγχος...κοιμάσαι...ξυπνάς...και όλα καλά...Πότε θα την κάνεις;

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να δεις πόσο αγχωμένη είμαι... Αφού βλέπω όνειρα σχετικά με την επέμβαση και δεν μπορώ να ξανακοιμηθώ!!! Αφού όμως με διαβεβαιώνεις ότι δεν πρέπει να ανησυχώ, θα το εφαρμόσω!

Θα την κάνω την επόμενη Παρασκευή (5/02), αν δεν μου αλλάξει την ημερομηνία ο γιατρός μου!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να δεις πόσο αγχωμένη είμαι... Αφού βλέπω όνειρα σχετικά με την επέμβαση και δεν μπορώ να ξανακοιμηθώ!!! Αφού όμως με διαβεβαιώνεις ότι δεν πρέπει να ανησυχώ, θα το εφαρμόσω!

Θα την κάνω την επόμενη Παρασκευή (5/02), αν δεν μου αλλάξει την ημερομηνία ο γιατρός μου!

 

Nα δεις που όλα θα πάνε καλά και μάλιστα θα διερωτάσαι γιατί αγχωνόσουν πριν! Ξέρω πως δεν θα σου περάσει ό,τι και αν σου λέμε εδώ αλλά έστω την τελευταία στιγμή πριν μπεις μέσα να θυμάσαι πως όλα θα πάνε καλά για να είσαι ήρεμη!!!! Εδώ θα είμαστε στην πορεία και θα περιμένουμε νεότερά σου:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Nα δεις που όλα θα πάνε καλά και μάλιστα θα διερωτάσαι γιατί αγχωνόσουν πριν! Ξέρω πως δεν θα σου περάσει ό,τι και αν σου λέμε εδώ αλλά έστω την τελευταία στιγμή πριν μπεις μέσα να θυμάσαι πως όλα θα πάνε καλά για να είσαι ήρεμη!!!! Εδώ θα είμαστε στην πορεία και θα περιμένουμε νεότερά σου:D

 

Moments μου, σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!!!!

Δεν μπορώ να σου περιγράψω πόσο με έχεις ηρεμήσει!:-P:-P:-P

Η εξέταση τελικά θα γίνει μάλλον στις 16/2. Εννοείται ότι θα σου πω τα νέα μου μετά!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...