Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποσες φορες την εβδομαδα/μηνα....


casperαki

Πόσες φορές το μήνα έχετε επαφές με τον/την συζυγό σας/σύντροφό σας?  

619

  1. 1. Πόσες φορές το μήνα έχετε επαφές με τον/την συζυγό σας/σύντροφό σας?

    • 1-2 φορές (κάθε τρείς-τέσσερις εβδομάδες)
      150
    • 3-5 φορές (κάθε δύο εβδομάδες)
      134
    • 6-10 φορές (μια/δυο φορές την εβδομάδα)
      196
    • 11-16 φορές (τρείς φορές την εβδομάδα και περισσότερο)
      137


Recommended Posts

Εγώ για χαβαλέ πήγαινα να κάνω - βλέποντας την ερώτηση - αλλά βλέπω ότι έχει πάρει διαφορετικές τροπές το θέμα!

Εγώ είμαι στην πλειοψηφία (1-2 φορές τη βδομάδα) κι ας είναι κι ένα στα γρήγορα, γιατί ρε παιδιά, αν δεν κάνουμε και λίγο σεξ, θα καταλήξουμε δύο βρεφονηπιοκόμοι.

Δε λέει, ζευγάρι είμαστε, γκομενάκια είμαστε (ο ένας του άλλου), πρέπει να είμαστε και λίγο ενήλικες, ν' απολαμβάνουμε και κάποια πράγματα.

 

Νομίζω όλες οι γυναίκες στην αρχή - μόλις γεννήσουν - μπαίνουν στο τριπάκι να τα δώσουν όλα στο μωρό τους και ν' αγνοήσουν όλους τους άλλους, όχι μόνο τον άντρα τους.

Δεν ξέρω, ίσως είναι και βιολογικό, αλλά σου βγαίνει - σε κάποια φάση, διαφορετικά ίσως στην καθεμία - πολύ έντονα.

Απλά, εγώ πιστεύω ότι δεν πρέπει να ξεχνάμε ν' ασχολούμαστε και λίγο με τον εαυτό μας και με τον σύντροφο που διαλέξαμε να 'χουμε δίπλα μας. :)

 

Όσο για το χρόνο ... ευτυχώς κοιμάται νωρίς το μικρό :D.

 

Υ.Γ. Τα ίδια ισχύουν ΚΑΙ για τους άντρες, έτσι; Ν' ασχολούνται μαζί μας και να μην μας ξεχνάνε

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 484
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μμμ...οχι πλεον δεν του την πεφτω υστερα απο 2 3 αποπειρες παλιοτερα δικες μου που δεν ηθελε ε....μου επεσε το ηθικο και τα μουτρα....

 

Ορεξη δεν εχει λογω οικονομικων,,,οκ....

 

ειμαι ετοιμη να σκασω....

 

Αυτά ακριβώς κι εμείς!!!! Μετά απο το δεύτερο παιδί, δεν κινήτε τίποτα!!! Εγώ το έχω πάρει πολύ προσωπικά γιατί ότι κι αν έχω κάνει δεν..........τίποτα λέμε. Έχω αρχίσει να πιστεύω οτι κάτι έχω μετά την γέννα, ανατομικά εννοώ, γιατί δεν ήταν και ιδιαίτερα εύκολη και δεν με θέλει βρε κορίτσια!!!! Αλλά ρωτάω η κακομοίρα μήπως να πάω να κοιταχτώ και μου απαντάει πάντα οτι δεν φταίω εγώ!!! Τί να πώ, έχω κουραστεί!!!!Πάντα τα οικονομικά και οι δουλειές φταίνε αλλά εγώ δεν μπορώ άλλο και φοβάμαι μην κάνω καμιά κίνηση απελπισίας και δεν το θέλω με τίποτα αυτό!!!!! Άστα!!!!!

[I][B][COLOR=Magenta]Οι αγάπες μου, η Ζωή μου όλη!!!![/COLOR][/B][/I]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για χαβαλέ πήγαινα να κάνω - βλέποντας την ερώτηση - αλλά βλέπω ότι έχει πάρει διαφορετικές τροπές το θέμα!

Εγώ είμαι στην πλειοψηφία (1-2 φορές τη βδομάδα) κι ας είναι κι ένα στα γρήγορα, γιατί ρε παιδιά, αν δεν κάνουμε και λίγο σεξ, θα καταλήξουμε δύο βρεφονηπιοκόμοι.

 

εκει εχουμε εμεις θεμα. Κατω απο καποια ωρα ΔΕΝ μπορουμε και ετσι λογω κουρασης μειωνοντα ΑΚΟΜΑ περισσοτερο οι επαφες........:oops::cry:

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

α!!!!!!!! γιατι τετοια πραγματα εδω .κουκλιτσες μου καλες η εποχη ειναι ιδανικη για ερωτικες επαφες με τους συντροφους μας εγω παντος στην αρχη που ειχα γεννηση ειχα καποιο θεματακι αλλα μετα κοριτσια μπορω να πω σπανεια υπαρχει μερα που δεν θα κανουμε κατι με το μπουμπουκι μου και λεω και του στραβου το δικιο εχω μπει σε μια διαδικασια της ψυχολογιας οτι δεν μπορουμε να αφυνουμε τον εαυτο μας να μας περνει η κουραση , τα οικονομικα ,τα παιδια απο κατω γιατι αμα δεν εχεις ομορφη σχεση με τον αντρα σου δεν θα μπορεις να βοηθησεις πουθενα σε ολα αυτα τα προβληματα για να μπορεσεις να εχεις μια βοηθεια. φιλακια σε ολες ελπιζω να προσπερασεται τα προβληματα σας και να κανεται ποιο ομορφη την σχεση σας και τον αντρα σας.

Link to comment
Share on other sites

και εμεις τωρα τελευταια εχουμε αρχισει να χανομαστε μεταξυ μας σε ολους τους τομεις...καταραμενο ιντερνετ...απο τοτε που βαλαμε ιντερνετ εχουμε γινει ξενοι... οσο για το ερωτικο μετα απο δυο παιδια δεν ειχαμε προβλημα 3-5 φορες την εβδομαδα και ελεγα δοξα το θεο γιατι ακουγα παρα πολλα...αλλα να που εφτασε και η σειρα μου και εδω και 1,5 μηνα περιπου εχουμε περιοριστει στη 1 αντε 2 φορες την εβδομαδα...

ενταξει εγω ειμαι με πολλα κιλα πλεον εδω και 2 χρονια αλλα ετσι ημουνα και πριν 2 μηνες και μια χαρα ηταν ολα...κατι αλλαξε... για την ωρα το ριχνω στο ψυχολογικο και απο την πλευρα του αντρα μου καθως εχει πολλες σκοτουρες στο κεφαλι του αυτη την περιοδο...κυνδινευει να χασει τη δουλεια του (με τα νεα μετρα), ιδ.υπαλληλος και αν γινει αυτο μετα το χαος καθως εγω δεν εργαζομαι και τρεχει και ενα δανειο...

τελος παντων ασχετα ολα αυτα αλλα σας τα ειπα γιατι μαλλον εχει να κανει με την πεσμενη ψυχολογια μας και η μειωση των επαφων μας...και εγω μες τα νευρα ειμαι τελευταια και το ενα φερνει το αλλο...ελπιζω να το ξεπερασουμε συντομα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

...καταραμενο ιντερνετ...απο τοτε που βαλαμε ιντερνετ εχουμε γινει ξενοι...

αυτο με το internet ξαναπεστο..."ξενοι" δεν εχουμε προλαβει να γινουμε, ευτυχως, αλλα εγω περναω πολλες ωρες μπροστα στον υπολογιστη και ο αντρας μου (με το δικιο του) παραπονιεται...:rolleyes:

φοβαμαι το αυριο...

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

... οσο για το ερωτικο μετα απο δυο παιδια δεν ειχαμε προβλημα 3-5 φορες την εβδομαδα και ελεγα δοξα το θεο γιατι ακουγα παρα πολλα...αλλα να που εφτασε και η σειρα μου και εδω και 1,5 μηνα περιπου εχουμε περιοριστει στη 1 αντε 2 φορες την εβδομαδα...

 

ενταξει ηταν τελικα κατι παροδικο και συντομο και καθαρα ψυχολογικο και απο τις δυο πλευρες...σιγα σιγα επανερχομαστε στα φυσιολογικα μας επιπεδα χιχιχιχι...:-P

Link to comment
Share on other sites

Οι 2 φορες τη βδομαδα καλη μου κουκλα σου φαινονται λιγοοοοοοο ???? :) , βρε κοριτσια τι κανετε και εχετε ορε3η ? οκ και εγω περυσι για ενα φεγγαρι ειχα ορεξη κανα μηνα καθε μερα αλλα μετα εναν κουραστικο χειμωνα ειμαι ενα με το πατωμα και απο ορεξη και λιμπιντο 0 με τονο , 2 φορες το μηνα μπορω να πω οχι τη βδομαδα .Και δεν ειναι οτι δεν αγαπαω τον αντρα μου , τον λατρευω και με βοηθαει πολυ ιδαιιτερα με τα παιδια μας , αλλα ορεξη καθολου χωρις να ξερω το λογο .

Link to comment
Share on other sites

Οι 2 φορες τη βδομαδα καλη μου κουκλα σου φαινονται λιγοοοοοοο ???? :) , βρε κοριτσια τι κανετε και εχετε ορε3η ? οκ και εγω περυσι για ενα φεγγαρι ειχα ορεξη κανα μηνα καθε μερα αλλα μετα εναν κουραστικο χειμωνα ειμαι ενα με το πατωμα και απο ορεξη και λιμπιντο 0 με τονο , 2 φορες το μηνα μπορω να πω οχι τη βδομαδα .Και δεν ειναι οτι δεν αγαπαω τον αντρα μου , τον λατρευω και με βοηθαει πολυ ιδαιιτερα με τα παιδια μας , αλλα ορεξη καθολου χωρις να ξερω το λογο .

 

Και γω καπως ετσι.. Και στενοχωριεμαι και ανησυχω μηπως μου συμβαινει και τιποτα. Βεβαια ξερω οτι επηρρεαζομαι παρα πολυ απο τη δουλεια μου και γενικα βλεπω οτι οποτε εχω αγχος δεν μπορω να λειτουργησω. :?

Επισης να πω οτι αγαπαω τον ανδρα μου και οποτε ειμαι χαλαρη ή ειμαστε διακοπες τα πραγματα ειναι παραπανω απο καλα.

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τουλαχιστον εσεις πατε διακοπες οι 2 σας , αχ ρε παιδια ζω κυριολεκτικα για τα παιδια μου , τα λατρευω και καθε μερα μαζι τους ειναι απολαυση , αλλα θα θελα να μπορουσα να παρω τον ανθρωπο μου και να παμε ενα 2ημερο οι 2 μας μονο καπου . Να νοιωσουμε λιγο ζευγαρι βρε αδελφε και οχι μονο γονεις .

Link to comment
Share on other sites

εγω με ον αντρα μου λετρευουμε το σ/κ γιατι ειναι οι μερες που αγαπαμε κ καθομαστε ολη την ημερα μαζι να φανταστειτε οτι εκανα απο τωρα συμφωνια με την μανα μου οτι μολις γεννησω θα κραταει το παιδι τα σ/κ

Link to comment
Share on other sites

εγω με ον αντρα μου λετρευουμε το σ/κ γιατι ειναι οι μερες που αγαπαμε κ καθομαστε ολη την ημερα μαζι να φανταστειτε οτι εκανα απο τωρα συμφωνια με την μανα μου οτι μολις γεννησω θα κραταει το παιδι τα σ/κ

Με το καλο το παιδακι σας κουκλα μου ,ομως πιστεψε οταν το δεις και σε ξετρελλανει το σκατουλι δεν θα θελεις να το αφησεις οχι για σκ αλλα ουτε για ενα βραδυ . Θα θελεις να περνατε και οι 3 το σκ μαζι .

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον εσεις πατε διακοπες οι 2 σας , αχ ρε παιδια ζω κυριολεκτικα για τα παιδια μου , τα λατρευω και καθε μερα μαζι τους ειναι απολαυση , αλλα θα θελα να μπορουσα να παρω τον ανθρωπο μου και να παμε ενα 2ημερο οι 2 μας μονο καπου . Να νοιωσουμε λιγο ζευγαρι βρε αδελφε και οχι μονο γονεις .

 

Παμε διακοπες ακομη, γιατι δεν εχουμε παιδακια. Οταν με το καλο ερθει και κανα παιδακι θα υπαρχει τοσο προβλημα οικονομικο οσο και χρονου. Αν και τα πεθερικα μου κανουν σαν τρελα και μονο με την ιδεα εγγονης-νου, και μας λενε απο τωρα να το δινουμε σε αυτους και να φευγουμε εμεις :D. Θα δειξει βεβαια....

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
εγω με ον αντρα μου λετρευουμε το σ/κ γιατι ειναι οι μερες που αγαπαμε κ καθομαστε ολη την ημερα μαζι να φανταστειτε οτι εκανα απο τωρα συμφωνια με την μανα μου οτι μολις γεννησω θα κραταει το παιδι τα σ/κ

πολυ σωστη σε βρισκω, αρκει να το κανεις πραξη! καπως ετσι λειτουργω κ εγω! βασικη αρχη κατα την αποψη μου ειναι να βρεις τις ισσοροπιες και να αισθανεσαι και μανα και γυναικα ταυτοχρονως! ενταξει στην ζυγαρια δεν μπορουν να μπουν αυτα αλλα να μην εχουν κ μεγαλη αποκλιση.

βεβαια μετα την γεννα εχει πεσει η γυναικια σου αυτοπεποιθηση κ εκει ειναι που πρεπει να κανεις γρηγορα το come back. να χασεις τα περιττα κιλα, να περιποιηθεις τον εαυτο σου, να διαθεσεις χρονο για καφε , ποτο εξοδο εστω κ μια φορα την βδομαδα. βεβαια προυποθετει να εχεις καπου να αφησεις το μωρο αλλα ξερω κ πολλες περιπτωσεις που εχουν αλλα δεν το κανουν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια, εμεις εχουμε ενα κοριτσακι τριαμιση μηνων. Δε μπορω να πω οτι στην αρχη ειχα ορεξη για σεξ, αλλα τωρα που το παιδι κοιμαται ενα εννιαωρο το βραδυ συνεχομενο, καταλαβαινετε οτι βρισκουμε χρονο. Το Σαββατοκυριακο σιγουρα μια φορα και μια μεσα στην εβδομαδα. Μην το παρακανουμε , δουλευουμε και οι δυο και εχουμε και τις οικιακες δουλειες . Ποσα να πραλαβουμε?

Link to comment
Share on other sites

μεχρι και την εγκυμοσυνη συνηθως ειμασταν στις 5 - 6 φορες τη βδομαδα

με την γεννηση της μπουμπους ολα αλλαξαν

συνηθως τωρα βρισκομαστε 2 φορες τη βδομαδα

αμα λαχει και τριτη φορα ειμαστε τελειοι!!!!!!!λολ

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites

μεχρι και την εγκυμοσυνη συνηθως ειμασταν στις 5 - 6 φορες τη βδομαδα

 

 

:shock: :shock: :shock: :shock: 5 - 6 φορές την εβδομάδα !!! ???????

 

Δηλαδή κάθε μέρα ???..........

 

Πάρτε και καμιά τηλεόραση βρε παιδιά !!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα να μαι και εγω εμεισ με τον αντρα μου 2 φορεσ την εβδομαδα μετο ζορι,εχουμε ενα μικρουλη ζωηρουλη αλλα οποτε θελω εγω πιο συχνα δηλαδη και του το λεω και στα ισια καμια φορα δεν θελει εκεινοσ ολο δικαιολογιεσ ειναι και τσον..... τι αλλο δεν ξερω γιατι με αποφευγει ???τι τουσ κανει και αλλαζουν τοσο πολυ μετα τη γεννηση ενοσ παιδιου ???εχω δοκιμασει να τον πλησιασω πολλεσ φορες και ολο δικαιολογιες ειναι το κεφαλκι μου ,κουρασμενος να τωρα πινω καμια μπυριτσα και τετοια τι προτεινεται αλλο να κανω βαρεθηκα την ολη κατασταση νιωθω ωρες ωρες οτι δεν αξιζω τιποτα και ισα ισα το σωμα μου μια χαρα ειναι και ακομα καλυτερο ,τι μου προτεινετε????ειμαι πολυ χαλια ψυχολογικα....και να φανταστειτε καποτε με ζηλευε π παρα πολυ τωρα δεν το δειχνει κανει τον αδιαφορο σαςε παρακαλω καμια συμβουλη σας εστω για να τον κανω να ζηλεψει να με πλησιασει δεν ξερω που θα παει η κατασταση αυτη οταν θελω εγω βρισκει δικαιολογιεσ αστο αυριο που θα παμε το παιδι στη μαμα μου δηλ οποτε θελει εκεινος???μιλαμε για 3 με 4 αντε 5 το μηνα.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΥΜΒΟΥΛΕς ΣΑς ΣΑς ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ:cry:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
εγω με ον αντρα μου λετρευουμε το σ/κ γιατι ειναι οι μερες που αγαπαμε κ καθομαστε ολη την ημερα μαζι να φανταστειτε οτι εκανα απο τωρα συμφωνια με την μανα μου οτι μολις γεννησω θα κραταει το παιδι τα σ/κ

 

συγνώμη αν φανώ κάπως αλλά τί ειναι το παιδί πια??εμπόδιο για να κάνουμε σεξ με τον άντρα μας, βάρος??μια απλή ερώτηση: τον αντρα σου θα τον έστελνες στη μάνα του κάθε σκ για να κάθεσαι με τα παιδιά σου??τι είναι μωρέ τα παιδιά, και μάλιστα τα μωρά, τα νεογέννητα??πακετάκια να τα αφήνουμε όποτε μας κουράζουν ή οποτε θέλουμε να κάνουμε σεξ??ελεος πια...δηλαδή το μωρό θα σας εμποδίσει να περνάτε τα σκ εξίσου όμορφα με τον άντρα σου?και αν δουλεύει ο άντρας σου το παιδία πότε θα το βλέπει...αλλά αφού θα βλέπει εσένα το παιδί τι το θέλει...σωστό!το καταλαβαίνω να θέλει μια γυναίκα να το αφήνει το μωρό όταν κουραστεί ή όταν θελήσει να βγει ένα βραδυ, αλλά αυτό το ΄΄συμφώνησα κάθε σκ να το κρατάει γιατί εμείς καθόμαστε όλο μαζί΄΄μου ακούστηκε πολύ άσχημα...τα παιδιά έρχονται να μας κάνουν οικογένεια, δεν απειλούν το ζευγάρι...και κάποια στιγμή θα κοιμηθεί το μωρό, και σεξ μπορείς να κάνεις, και δουλειές και όλα...τα σημερινά ζευγάρια, όλοα παράπονα είμαστε, δεν προλαβαίνουμε, κουραζόμαστε, δεν μας τα κρατάνε δεν δεν...παλιά δηλαδή δεν δούλευαν οι γυναίκες, στα χωράφια και τα παιδιά μαζί...και μια χαρά όλα ήταν..αυτός ο εκμοντερνισμός θα μας φάει και πάει η οικογένεια από το κακό στο χειρότερο...ακου κει...να αφήνουμε τα παιδιά κάθε σκ για να καθόμαστε μόνοι μας με τον άντρα μας...το νεογέννητο βλέπετε μας ενοχλεί....

Link to comment
Share on other sites

2 φορες την ημερα καθε μερα..σαν αντιβιωση ενα πραγμα..στις καλες μας μερες και 3 και 4 φορες..στην εγκυμοσυνη το ειχαμε παρακανει λιγο..ηταν συμφωνια πριν τον γαμο,μεχρι εγω να γινω 40 χρονων τουλαχιστον μια φορα την ημερα καθε μερα!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 φορες την ημερα καθε μερα..σαν αντιβιωση ενα πραγμα..στις καλες μας μερες και 3 και 4 φορες..στην εγκυμοσυνη το ειχαμε παρακανει λιγο..ηταν συμφωνια πριν τον γαμο,μεχρι εγω να γινω 40 χρονων τουλαχιστον μια φορα την ημερα καθε μερα!!

 

 

συγνωμη 3 και 4 φορές κάθε μερα...τι να πω...για το γκίνες...και να φανταστώ από το απόγευμα και μετά, εκτός αν δε δουλέυετε...ειλικρινά κάτι τέτοιο δεν το έχω ξανακούσει ποτε΄..2 φορές 3 φορές την ημέρα...με μωρό παιδί και τη φροντίδα που αυτό χρειάζεται, 3 φορές την ημέρα???πώς γίνεται αυτό?

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη 3 και 4 φορές κάθε μερα...τι να πω...για το γκίνες...και να φανταστώ από το απόγευμα και μετά, εκτός αν δε δουλέυετε...ειλικρινά κάτι τέτοιο δεν το έχω ξανακούσει ποτε΄..2 φορές 3 φορές την ημέρα...με μωρό παιδί και τη φροντίδα που αυτό χρειάζεται, 3 φορές την ημέρα???πώς γίνεται αυτό?

Η αληθεια ειναι πως εχουμε και μπολικο χρονο στην διαθεση μας..ελευθερος επαγγελματιας ο αντρας μου,εγω δεν δουλευω,το μωρο κοιμαται απ τις 10 το βραδυ και ξυπναει 9 η ωρα το πρωι..κοιμαται και κανα 5-6ωρο μες στην ημερα..οποτε καταλαβαινεις..απο χρονο ειμαστε απλα..δεν ειμαστε και πολυ της τηλεορασης..

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 φορες την ημερα καθε μερα..σαν αντιβιωση ενα πραγμα..στις καλες μας μερες και 3 και 4 φορες..στην εγκυμοσυνη το ειχαμε παρακανει λιγο..ηταν συμφωνια πριν τον γαμο,μεχρι εγω να γινω 40 χρονων τουλαχιστον μια φορα την ημερα καθε μερα!!

 

:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

 

και εγω θεωρω οτι ειμαστε σουπερ που το τελευταιο διαστημα γινεται καθε μερα 1 φορα.;)

 

ασχετο αυτο με τη συμφωνια δε το καταλαβα:?:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...